استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

7 علت روشن نشدن یخچال و راهکار های رفع مشکل

علت روشن نشدن یخچال و راهکار های رفع مشکل

یخچال یکی از مهمترین وسایل منزل ماست که خرابی یا از کار افتادن آن می تواند دردسرساز باشد. یکی از مشکلات رایجی که در ارتباط با انواع یخچال چون یخچال فریزر یا ساید بای ساید رخ می دهد، روشن نشدن یخچال است. این مشکل که می تواند دلایل متعددی داشته باشد، بهتر است توسط متخصص تعمیرات یخچال فریزر بررسی و برطرف شود تا از برطرف شدن اصولی و درست آن مطمئن بوده و تکرار مجدد آن شما را به دردسر بیشتر نیاندازد.

در این مقاله از کاراباما در رابطه با علت روشن نشدن یخچال و راهکارهای رفع مشکل صحبت خواهیم کرد. توجه نمایید که برخی اوقات دلیل روشن نشدن یخچال بسیار ساده است و برای افرادی که تجربه و مهارت کافی را دارند، امکان رفع مشکل به دست خودشان وجود دارد. اما به طور کلی و به دلیل تخصصی بودن تعمیرات این مشکل، توصیه اکید ما کمک گرفتن از افراد متخصص است.

توجه کنید که اگر یخچال روشن نمیشود، این مشکل به برند و مدل یخچال شما بستگی ندارد. یعنی علت روشن نشدن یخچال سامسونگ با علت روشن نشدن یخچال ال جی، هیتاچی، هیمالیا، نیکسان و یا سایر برندها متفاوت نیست!

همچنین دلایل روشن نشدن یخچال برای انواع یخچال فریر و ساید بای ساید یکسان است و فقط با توجه به مدل دستگاه ممکن است برخی از دلایل صادق نباشند. به طور مثال در یخچال های قدیمی که برد الکترونیکی وجود ندارد، خرابی برد نمی تواند علت روشن نشدن یخچال باشد.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

علت روشن نشدن یخچال چیست؟

به طور کلی می توان 7 عامل را در روشن نشدن یخچال نام برد. علت روشن نشدن یخچال شما می تواند هر یک از این 7 مورد باشد. هرچند در پاسخ به پرسش علت روشن نشدن یخچال چیست می توان دو عامل را که مهمتر از دیگر عوامل هستند، یعنی خرابی برد و موتور را اشاره کرد. البته نحوه بروز مشکل در یخچال نیز مهم است.

به طور مثال اگر یخچال خاموش شده و اکنون روشن نمی شود، علت روشن نشدن یخچال می تواند همان علت خاموش شدن یخچال باشد، یا اگر یخچال یکسره کار کرده و پس از مدتی خاموش شده و دیگر روشن نمی شود، باید به دنبال دلیل یکسره شدن و خاموش نشدن یخچال بود تا بتوان این مشکل را رفع کرد. در ادامه به 6 دلیل اینکه چرا یخچال روشن نمیشود می پردازیم. اگر مشکل روشن نشدن یخچال برای شما پیش آمده، هر یک از این عوامل را بررسی کنید و سپس در صورتی که قادر به رفع مشکل نبودید، از تعمیرکار متخصص برند یخچال خود بخواهید تا آن را بازدید نماید.

پیشنهاد می کنیم با مراجعه به مطلب عیب یابی یخچال فریزر، اطلاعات خود در زمینه مشکلات رایج یخچال را افزایش دهید.

ایراد در تامین برق یخچال

ساده ترین علت روشن نشدن یخچال می تواند نرسیدن به برق به دستگاه باشد. در این صورت ممکن است مشکل از چند مورد مختلف باشد.

 • ایراد در کابل یا سیم برق یخچال
 • ایراد در پریز برق
 • ایراد در کنتر برق یا پریدن فیوز

هر یک از سه مورد ذکر شده را بررسی کنید. ممکن است کابل یا سیم برق یخچال به علت کشیده شدن یا پوسیدگی، از قسمتی قطع شده باشد و یا به درستی در داخل پریز فشار داده نشده باشد. پریزی که یخچال به آن متصل است را با فاز متر و یا وسیله برقی مانند سشوار امتحان کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. به سراغ کنتر برق و جعبه فیوزها بروید و بررسی کنید که همه چیز وصل بوده و اتصالی نداشته باشید یا فیوز نپریده باشد یا نسوخته باشد.

اگر پریز و کابل برق یخچال سالم است ولی جریان برق به یخچال نمی رسد و نمایشگر یا چراغ داخل آن خاموش است، احتمال خرابی برد دستگاه یا ایراد سیم کشی داخلی می رود.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت خاموش شدن و روشن نشدن لامپ یخچال

انواع رله استارت یخچال فریزر و ساید بای ساید

خرابی رله استارت، خازن یا اورلود

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن یخچال به استارت نزدن موتور و یا نرسیدن برق به موتور یا کمپرسور مربوط می شود. در این شرایط قطعاتی چون رله استارت و خازن های کمپرسور می بایست بررسی شوند. همچنین اورلود کمپرسور نیز باید بررسی شود. ممکن است ایراد در برد دستگاه نیز باشد که در بخش های بعدی بررسی می کنیم.

اگر در هنگام روشن شدن و استارت موتور، صدای کلیک مانند به گوش می رسد و یخچال روشن نمیشود، علت روشن نشدن موتور یخچال را باید در خرابی رله استارت یا خازن بررسی نمود. اگر یخچال نتواند استارت بزند، باید رله و خازن را بررسی و در صورت لزوم تعویض نمود. اما اگر استارت می زند ولی کمپرسور بلافاصله خاموش می شود، به معنای خرابی و ایراد در موتور یخچال است.

اورلود قطعه ای برای ایمنی دستگاه در برابر جریان بیش از حد و گرمای زیاد کمپرسور است. اگر به هر دلیلی داغ شدن موتور یخچال روی دهد، اورلود سبب خاموش شدن یخچال می شود. در این حالت تا سرد شدن موتور، یخچال روشن نمی شود. اگر اورلود معیوب باشد، ممکن است این اتفاق بدون گرم شدن موتور نیز روی دهد. بنابراین بررسی اورلود در کنار رله و خازن که همگی نزدیک به کمپرسور نصب شده اند، لازم است.

نکته: یک علت روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی و حمل و نقل که برای بسیاری اتفاق می افتد، ضربه به موتور، خازن، رله و یا اورلود موتور است که به سادگی امکان آسیب دیدن آنها وجود دارد.

خرابی ترموستات

ترموستات یخچال به هدف تنظیم دما در آن نصب می شود. در صورتی که دمای داخل یخچل از مقدار تنظیم شده ترموستات تجاوز کند، ترموستات یه کمپرسور فرمان روشن شدن می دهد. بنابراین خرابی و ایراد در ترموستات که قطعه حساسی بوده و تقریبا زود خراب می شود، می تواند علت روشن نشدن یخچال فریزر و ساید بای ساید شما باشد.

اگر برق منزل شما قطع شده و پس از مدتی مجددا وصل شود، اما هنوز یخچال روشن نمی شود و تنها دکمه پاور آن روشن است، ابتدا یخچال را از پریز برق بکشید و پس از 5 دقیقه دوباره به پریز وصل کنید. اگر موتور روشن نشده و به کار نیوفتاد، بررسی کنید که آیا برق به دستگاه می رسد یا خیر. در صورتی که تامین برق یخچال مشکلی نداشته باشد، احتمال سوختن ترموستات وجود دارد که با تعویض آن مشکل روشن نشدن یخچال برطرف می شود. اما در صورت نرسیدن برق به دستگاه، مشکل از جانب برد الکترونیکی است.

مطلب پیشنهادی کاراباما: نحوه تنظیم دمای یخچال

ایراد در برد الکترونیکی

برد الکترونیکی از مهمترین قطعات یخچال فریزر و ساید بای سایدهای امروزی به شمار می رود که وظیفه کنترل تمامی بخش ها و قطعات را برعهده دارد. برد یخچال بر اثر نفوز آب و رطوبت، فشار و نیرو در اثر ضربه، افزایش دما و حرارت و یا نوسان برق امکان خرابی دارد. ممکن است تنها آی سی یا فیوز یا خازن موجود بر روی برد ایراد داشته و سوخته باشد و با تعویض آنها و تعمیر برد مشکل روشن نشدن یخچال برطرف شود. در برخی مواقع نیز تعمیر برد امکان نداشته و تنها تعویض برد الکترونیکی می تواند مشکل را برطرف نماید.

در برخی از یخچال ها باید از ترانس برای اتصال به برق استفاده نمود. اگر بدون ترانس متصل شوند ممکن است کار کنند، اما در بسیاری از مواقع در مراتب بعدی که ترانس استفاده شود، برد آسیب دیده و یخچال روشن نمیشود یا یخچال خنک نمی کند.

نکته: یک علت روشن نشدن یخچال بعد از شستن آن، خرابی برد الکترونیکی یا ترموستات است. در این شرایط پس از شستشوی یخچال در مرتبه اول که یخچال به پریز متصل می شود ممکن است فیوز بپرد و در مرتبه دوم با مشکل روشن نشدن یخچال روبه رو شوید. در هنگام نظافت یخچال از ریختن مستقیم آب بر روی آن خودداری کنید.

خرابی موتور یا کمپرسور

در صورتی که موتور یا کمپرسور یخچال معیوب باشد، علت روشن نشدن یخچال شما واضح است. خرابی موتور رایج ترین دلیل برای روشن نشدن یخچال است. همچنین، اگر یخچال ناگهانی خاموش شده و دیگر روشن نمی شود یا روشن شدن آن تنها مدت کوتاهی طول می کشد و مجددا خاموش می شود، احتمال مشکل از جانب موتور یا کمپرسور بالاست.

مطلب پیشنهادی کاراباما: تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال

ایراد در سیم کشی داخلی

یکی از دلایل روشن نشدن یخچال فریزر یا ساید بای ساید، ایراد در سیم کشی های داخلی دستگاه است. ممکن است اتصالات قطعات مهم همچون کمپرسور نیز شل شده یا قطع شده باشد و مشکل از جانب آنها باشد. این مشکل احتمال وقوع کمی دارد و در صورتی که مشکل روشن نشدن یخچال شما به موارد قبلی مرتبط نباشد، احتمالا از سیم کشی یخچال شماست که باید تنها توسط تعمیرکار متخصص بازرسی شود چرا که به سادگی قابل تشخیص و برطرف شدن نیست.

مطالب پیشنهادی کاراباما:

تایمر دیفراست یخچال فریزر

خرابی تایمر دیفراست

پس از اینکه یخچال برای مدتی کار می کند و فضای داخل را خنک می کند، برای ذوب برفک های روی کویل های اواپراتور اتومات کرده و خاموش می شود. در این مدت هیتر دیفراست فعال شده و کار می کند. قطعه ای که وظیفه تعیین زمان خاموش شدن موتور و روشن شدن هیتر را برعهده دارد، تایمر دیفراست است. علت روشن نشدن کمپرسور یخچال می تواند خرابی تایمر دیفراست باشد که به خاموش نشدن هیتر و تمام نشدن سیکل دیفراست می انجامد. در این مواقع تنها با تعویض تایمر مشکل شما برطرف خواهد شد.

در این مطلب در رابطه با 7 علت روشن نشدن یخچال و راهکارهای موجود در هر مورد صحبت کردیم. هانطور که پیشتر اشاره شد، روشن نشدن یخچال ساید بای ساید با یخچال ساده متفاوت نبوده و دلایل آنها یکسان است. همچنین برند و مدل یخچال در مشکل روشن نشدن آن تاثیری ندارد و روشن نشدن یخچال امرسان، اسنوا، الکترواستیل، پارس، سامسونگ، ال جی، ویرپول، جنرال الکتریک و… به 7 عاملی که در این مقاله ذکر شد، مربوط است. برای رفع سریع و اصولی این مشکل و جلوگیری از خسارات بیشتر، توصیه کاراباما به شما استفاده از تعمیرکار متخصص برند یخچال تان است.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

مطالب و راهنمایی هایتان با توضیحات و تشریح احتمالات دیگر واقعا بدرد خور و قابل فهم بود و جای تفدیر وکمی هم تعجب دارد
یخچال فربزر هیمالیا را که از کارش بسیار راضی بودم و روی کمترین درجه کار میکرد و اگر روی درجه 2میگذاشتم نیمه منجمد میکرد و در روز جندبار بمدت 20-30 دقیقه کار میکرد و مصرف برق بسیار کمی داشت برای مدت 1 سال خاموش کردم اما دیگر روشن نشد درحالی که ابدا ایرادی نداشت، لذا در سایتهای مختلف بدنبال دلیل و راه رفع مشکلش بودم، سایتهای زیادی را هم دیدم که همگی غاابا کپی مطالب بودند و یک مقدار جزیی توضیح میدهند سپس اعلام میکنند برای رفع مشکل از تکنیسین های ما کمک بگیرید
اولین سایتی هستید که دیدم کامل و جامع توضیح دادید و از آموزش و ارایه اطلاعات دریغ نکردید و این دلیل تعجبی است که ابتدا گفتم
و با توضیحات شما گمانم مشکل از ترموستات است چون بخشهای دیگر را برسی کرده بودم
مطمئنا آگر نیاز به کمک گرفتن از تکنسین ها پیدا کنم به کسی میتوانم اعتماد کنم که از مشکل من بدنبال فرصت نباشد ار راهنمایی دریغ نکند و اگر حل مشکل نیاز به تجربه و مهارت داشت پیش آید
واقعا سپاسگذارم

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. از کلمات محبت آمیز شما سپاس گذاریم. هدف مجموعه کاراباما ارائه اطلاعات و افزایش دانش افراد و ارائه خدمات باکیفیت و سریع تعمیراتی است. خوشحالیم که توانسته ایم به شما کمک کنیم.

  پاسخ دهید

   حسن پارسافر

   یخچال اسنوا مدل 810 یخچال موتورش روشن نمیشه

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال اسنوا رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

    رضا مداح

    اگه دیجیتال باشه فیوز برد اگر مکانیکی هست ترموستات باید تعویض بشه

    پاسخ دهید

علیزضا سمیع

با سلام یخچال زور میزند ولی روشن نمی شود

پاسخ دهید

  رضا یوسف پور ey

  سلام ساید با ساید فریزر روشن باشه یخچال خاموش دلیلش چی میتونه باشه.. صفحه نمایش فریزر روشن ولی صفحه نمایش یخچال خاموش شد و کار نمیکنه

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام رضای عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال ساید رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

  پری رستگار

  سلام سایدسامسونگ چندروزبود دمای یخچال بالامیرفت وپایین نمی آمد 24ساعت خاموش کردیم دوباره روشن کردیم به همین صورت بوددوباره. بعدیکروزخوب شددماهمون4 ومنفی17کارکردومشکلی نداشت ولی یک‌روز که کارکردیکساعت همانطورخاموش ماندوروشن نشدولی اعدادبردروشن وابریزویخسازکارمیکردودماراهم ک تغییرمیدادیم بدون اینکه موتورکارکند به همون عددموردنظرمیرسیددوباره یک شب خاموش کردیم یکشبانه روزموردنداشت ولی دوباره خاموش شده روشن نمیشه. مشکل ازموتوره یا برد؟

  پاسخ دهید

فریبا قاسمی

سلام
فکر می کنم موتور یخچال من از کار افتاده باشه
لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

پهلوانی

سلام و روزبخیر.
ما یک یخچال فریزر قدیمی سامسونگ داریم که عمرش بالای ۳۰ ساله.آخر شب بود که فهمیدم از کار افتاده و خنک نمیکنه.صبح زنگ زدم نمایندگی رسمی سامسونگ گفت ما مدلهای قدیمی رو تعمیر نمیکنیم.خیلی اتفاقی زنگ زدم کاراباما که در کمتر از ۱ساعت یه تکنسین بسیار متبحر فرستادن و از اونجائیکه مشکل یخچال ما ترموستات و فن فریزر بود،با تنظیم و سرویس و روغنکاری مشکل حل شد و مهمتر این بود که تنها هزینه ی ایاب و ذهاب از من گرفتن و انگار دستمزدی دریافت نکردن.من خیلی خیلی راضی ام.
برای تلویزیون هم تماس میگیرم و بعدا نظرم رو میدم

پاسخ دهید

محمدخزلی

بعلت نوسان برق وبعدازچندروزبرگشت ب خانه.تمام خوراکی ولبنیات گوشت‌های داخل یخچال فاسد شده بودن.درحالیکه بعداز نوسان قطع ووصل برق بایدیخچال وفریز روشن میشد..دارای محافظ نیز هست والان هم یخچال مشکلی ندارد..دلیل چیست
یخچال هیمالیا

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به تعمیر داره می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

سجاد عبداللهی

سلام یخچال من چراغ فن روشن میشه ولی چراغ موتور و خوده موتور روشن نمیشه لطفا بگین و موتور کاماً سرده

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

ایرج خلیلیان

سلام و عرض ادب عید شما مبارک از ۲ساعت پیش فریزر پارس ما از کار افتاده دیگه روشن نمیشه پریز هم برق داره از مدل یخچال فریزر های ۲قلو پارس هستش لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام ایرج عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

   یاسمین کیانی

   از ظهرتالا فریزرم که تازه تعمیر بوده روشن نمیشود

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام یاسمین عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال فریزر رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

هادی شمس

سلام من تایمر یخچال فریزر ناسیونال عوض کردم ولی بعد مدت نیم ساعت کمپرسور خاموش میشه دیگه روشن نمیشه مگه اینکه بادست تایمر رابچرخونم تا موتور روشن بشه محبت کنید دلیل روشن نشدن موتور نیست ممنونم

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام هادی عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال ناسیونال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

رمضان سوری

سلام خسته نباشید ببخشید ما یک یخچال فریزر سینجر دو در داریم تعمیر کار موتورش عوض کرد یه مدتی کار کرد دباره از کار افتاد الان میگه بردش ایراد از بر شه خواستم از شما بپرسم ایراد از چیه روشن نمیشه

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام رمضان عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

طه شمس

باسلام
پسر کوچیکم رفته به درجه یخچال رو از دیشب دست زده و ما نمی‌دانستیم فردا شبش متوجه شدم درجه یخچال رو 5 درجه کم کردم گذاشتمش رو 3 دیگه روشن نشد

علت چیست؟؟؟

پاسخ دهید

سلام روزبخیر
یخچال فریزر aramesh ما امروز صبح بعد از بیدار شدن دیدیم خاموشه با چک کردن پریز و دوشاخه باز هم روشن نشد لطفاراهنمایی کنید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که در این مقاله پاسخ خود را نیافته اید، برای اعزام متخصص به محل، به صورت آنلاین یا با تماس تلفنی اقدام کنید.

  پاسخ دهید

ازوالفضل محمدی

سلام خسته نباشید
من یه یخچال کوچک قدیمی آزمایش دارم که بعد از تمیز کاری و شستشو دوروز نزدم به برق تا خشک شد بعد زدم به برق ۳ روز خوب بود بعد الان روشن میشه زود خاموش میشه ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  در صورتی که مطالعه مقاله موجود به شما کمکی نکرد، می‌توانید برای اعزام تکنسین متخصص به محل، با ما تماس بگیرید.

  پاسخ دهید

آمنه عبادی

یخچالم خود به خود خاموش شد الان که میزنمش تو برق نه ثدای موتور میاد نه فن یخچالم بلوتینی فقط رو صفحه جلوش دوتا منفی میزنه خیلی ناراحتم با این وضع اقتصاد چطور یخچال بخرم

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام وقت شما بخیر
  نگران نباشید و برای رفع مشکل، با ما تماس بگیرید. متخصصین در اسرع وقت با حضور در محل، به مشکل شما رسیدگی خواهند کرد.

  پاسخ دهید

مرتضی

سلام برق یه لحظه خیلی کوچک رفت اومد يخچال یه دفع خاموش شد ودیگه روشن نمی شه هیچگونه صدایی هم نمیده

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  اگر محافظ نداشته‌اید، ممکن است موتور یخچال سوخته باشد. در صورت نیاز درخواست خود را جهت اعزام تکنسین از طریق تماس تلفنی یا آنلاین ثبت نمایید.

  پاسخ دهید

رضاسیفی

سلام.یخجال هاردستون دارم.روشن نمیشه.صفحه. نمایش روشن خاموش میشه.چشمک میزنه.لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

مهدی سقا

سلام یخچال ما وقتی استارت میزند روشن شود لامپها یک لحظه چشمک میزند جریان چیه یخچال متورش نیم سوزشده

پاسخ دهید

سید‌فرشید‌نوراشرف‌الدین

یخچال‌امرسان‌دودر‌معمولی‌‌دستگاه‌روشن‌می‌شود‌بعداز‌دوساعت‌کارخاموش‌میشود‌بعدتا۵تا۶‌ساعت‌روشن‌نمی‌شود‌قسمت‌فریزر‌‌آب‌می‌شود‌ایراد‌از‌کجا‌یخچال‌است.

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام دوست گرامی
  اگر پاسخ خود را در مقاله حاضر پیدا نکرده اید، لطفا برای اعزام متخصص به محل، به صورت آنلاین یا با تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید.

  پاسخ دهید

حسین چرمچی

سلام ازمشهدمقدس هستم .فریزرایندوزیت هفت سال خاموش بوده امسال بعدازشستن داخلش وخشک شدن به برق زدیم استارت میخوره بعدازچندثانیه خاموش میشه این عمل چندمرتبه تکرارشد بعدازبرق کشیدم لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر دوست گرامی
  اگر با خواندن این مقاله به پاسخ خود نرسیدید بهتر است با نمایندگی مجاز تماس حاصل فرمایید

  پاسخ دهید

نادری

سلام اشپزخونه شستم و اب ریختم زیر یخچال فقط زیرش بعد ۱ ساعت در یخچالو باز کردم ب مدت ۲ دقیقه یهو یخچال معمولی خاموش شد و کل برقا کنتر پایین زد بعد کنتورو زدیم بالا ولی یخچال روسن نمیشه فقط فریزر روشن میشه ،مشکل کجاس؟مارک یخچال سیلوان می باشد

پاسخ دهید

سعید خسروی

باسلام.یخچال ساید دوویه وقتای فن داخل صدا میده انگار به چیزی برخورد میکنه والان یخچال استارت نمیکنه واسه خنک کردن یعنی نه فن ونه موتور کار نمیکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر کاربر گرامی
  این مشکل باید توسط تکنسین بررسی شود. در صورت نیاز با شماره تلفن 02154584 تماس حاصل فرمایید

  پاسخ دهید

امان اللہ توتازھی

موتور یخچال گرم میکند ولی روشن نمیشود 2سانیہ صدای خیلی کم روشنی میزند بعد خاموش میشود لطفا رھنمای کند

پاسخ دهید

کبرا قنبری

مدت زیادی دیواره بین یخچال به سمت فریزر عرق میکنه ویخ میزندوسپس اب میشه نمایندگی اهواز نمی تواند عیب یابی نماید یک بار حال مشکل چیست رهنمایی بفر مایید سنسور وفن فریز عوض شد درست نشد یک بار گفتن کمبود گاز که انجام شد باز درست نشد رهنمایی بفرمائید ممنون میشم

پاسخ دهید

عباسعلی گرمابی

سلام، یک فریزر دارم استارت میزنه روشن نمیشه؟

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام کاربر گرامی
  این مشکل به بررسی تکنسین نیاز دارد. در صورت نیاز با شماره تلفن 02154584 تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ دهید

محسن گودرزی

روشن نمیشود

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  کاربر گرامی جهت ثبت درخواست بررسی و تعمیر توسط تکنسین، لطفا با شماره تلفن 02154584 تماس بگیرید

  پاسخ دهید