استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت برق داشتن بدنه یخچال

علت برق داشتن بدنه یخچال

یخچال فریزر شما برق زیادی دریافت می کند و در واقع سیستم سیم کشی حساسی دارد، مخصوصا مدل های قدیمی تر. اگر هنگام لمس کردن درب یا بدنه یخچال شوک خفیفی را تجربه کردید، ممکن است مشکلی بوجود آمده باشد و این سوال برای شما بوجود آمده باشد که علت برق داشتن یخچال چیست؟

در این مقاله به دلایل رایج برق داشتن بدنه یخچال می پردازیم. در صورتی که شما نیز با مشکل برق دار شدن یخچال رو برو شده اید حتما این مقاله را مطالعه نمایید و اگر خودتان موفق به برطرف کردن مشکل نشدید و دانش و تخصص فنی لازم را برای مرتفع کردن آن نداشتید، می توانید درخواست تعمیرات یخچال خود را از طریق تماس و یا فرم به صورت آنلاین ثبت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین تکنسین حرفه ای را به محل شما اعزام نماییم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

مشکلات فنی در یخچال فریزر

خیلی از مواقع وجود مشکلات فنی علت برق داشتن بدنه یخچال می باشد. مشکل داشتن موتور یخچال و یا آسیب دیدن سیم های رابط یخچال می تواند منجربه برق دار شدن بدنه یخچال شود. همچنین اتصال ترموستات و یا موتور یخچال به بدنه می تواند باعث احساس شوکه شدن هنگام لمس یخچال شود. در چنین مواردی اگر تخصص فنی ندارید حتما با یک تکنسین متخصص مشورت کنید.

فرسوده شدن عایق سیم کشی داخلی یخچال

این مسئله می تواند نگران کننده باشد، بخصوص اگر یخچال شما دارای مدار یخ زدایی باشد. این مسئله یک مشکل رایج است و حتی می تواند یک خطر ایمنی محسوب شود خصوصا مواقعی که یخچال بر روی یک سطح رسانای الکتریکی قرار دارد و با رطوبت و آب سروکار داشته باشد. اگر در این زمینه تخصص لازم را ندارید حتما برای بررسی مشکل از یک متخصص کمک بگیرید.

دوره زمانی

زمستان هوا خشک تر است و باعث بوجود آمدن الکتریسیته ساکن می شود. اگر الکتریسیته ساکن یخچال شما فصلی است، افزایش رطوبت در خانه شما می تواند به برطرف کردن مشکل کمک کند. اگر در فصول با رطوبت بالاتر الکتریسیته ساکن را تجربه می کنید، این موضوع ممکن است نشان دهنده مشکل دیگری باشد.

شوک های خفیف هنگامی رخ می دهد که بار الکتریکی ساکن در لباس، کفش و مواد دیگر ایجاد شود این موارد نگران کننده نیستند. یخچال و فریزرهای دارای تراشه های رایانه ای که یخ ساز، تنظیمات یخ زدایی و دما را کنترل می کنند، نسبت به الکتریسیته ساکن حساس تر هستند. اگر این مدل ها به درستی وصل نشده باشند، می توانید شوکی را که مانند الکتریسیته ساکن است احساس کنید. اگر سیم کشی یخچال شما فرسوده شده و دچار ساییدگی شده باشد و با بدنه فلزی یخچال تماس پیدا کرده باشد نیز دچار شوک مشابهی خواهید شد.

افزایش رطوبت

برای مشکلات فصلی، از مرطوب کننده های آشپزخانه استفاده کنید تا رطوبت موجود در هوا افزایش یابد و به طور طبیعی الکتریسیته ساکن کاهش یابد. الیاف مصنوعی نسبت به الکتریسیته ساکن حساس تر هستند، بنابراین از پشم های طبیعی ، پنبه و پارچه های دیگر استفاده کنید تا شوک را کاهش دهید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.