استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

آموزش طرز استفاده، معنی کلمات، کاربرد دکمه ها و برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش

آموزش استفاده، معنی کلمات، دکمه ها و برنامه های لباسشویی بوش

استفاده از ماشین لباسشویی در عین حال که کار ساده و تقریبا بدون دردسریست، می تواند پیچیده و گیج کننده هم باشد. به خصوص برای افرادی که آشنایی زیادی با زبان انگلیسی نداشته و یا بدلیل کهولت سن دقت زیادی در انجام کارها ندارند. ممکن است تاکنون ماشین لباسشویی نداشته و به تازگی خریداری کرده باشید و یا اکنون لباسشویی جدیدی از یک برند خارجی همچون بوش تهیه کرده اید و در کار کردن با آن و ترجمه کلمات روی لباسشویی دچار مشکل شده اید. برخی از افراد از لباسشویی هایی استفاده می کنند که از محصولات صادراتی به کشورهای اروپایی غیر انگلیسی زبان است، طبیعتا کلمات آلمانی، عربی، روسی و… موجود بر روی لباسشویی را به سختی می توان ترجمه کرد و کارکرد دکمه های آن را فهمید.

به همین دلیل، در این مطلب از کاراباما قصد داریم تا علاوه بر نوشته های روی لباسشویی، به کمک تصاویر راهنما، شما را با معنی علائم و کلمات روی لباسشویی بوش آشنا کرده و آموزش نحوه استفاده از لباسشویی های بوش را به کمک توضیح دکمه های لباسشویی و برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش بیان کنیم.

محتویات این مقاله:

 • طرز استفاده از ماشین لباسشویی بوش
 • معنی کلمات روی ماشین لباسشویی بوش
 • توضیح و عملکرد دکمه های ماشین لباسشویی بوش
 • برنامه های ماشین لباسشویی بوش

برخی از افراد گمان می کنند که طرز کار با ماشین لباسشویی بوش خود را می دانند و روش آنها درست است. این در حالیست که هر بار با انتخاب برنامه اشتباه و یا تنظیمات غیر ضروری، به الیاف لباس های خود به خصوص لباس های ظریف و حساس، صدمه می زنند. استفاده نادرست و غیر اصولی از ماشین لباسشویی، استهلاک دستگاه را چند برابر می کند و به مرور موجب بروز مشکل در ماشین لباسشویی و خرابی یا از کار افتادن آن می شود.

استفاده صحیح و کامل از تمامی امکانات ماشین لباسشویی بوش، در گرو اطلاع کامل از معنی کلمات روی لباسشویی بوش، کارایی دکمه های لباسشویی و برنامه های لباسشویی بوش می باشد. به این منظور، در ادامه شما را با 3 نمونه از پنل کنترلی لباسشویی های بوش آشنا می کنیم و موارد اشاره شده را به طور کامل توضیح خواهیم داد. بدلیل یکسان بودن دکمه ها، قابلیت ها و برنامه های بوش، با یادگیری این آموزش قادر به کار کردن با هر مدل دیگری از لباسشویی های بوش خواهید بود. همچنین در صورتی که تمایل دارید مقالات مرتبط با برند بوش را مطالعه کنید می توانید به بلاگ آموزشی تعمیر بوش مراجعه کنید.

ممکن است با لباسشویی بوش خود دچار مشکل شده و از عملکرد دستگاه راضی نباشید. اگر لباسشویی با افت عملکرد روبه رو شده و یا بروز مشکلی در آن سبب تمیز نشدن لباس ها گشته است و یا در بدترین حالت لباسشویی تان از کار ایستاده، پیشنهاد ما مراجعه به صفحه عیب یابی لباسشویی بوش و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشکل لباسشویی تان است. اگر خودتان موفق به رفع مشکل دستگاه نشدید و یا بدلیل کمبود دانش فنی و تجربه از تعمیر دستگاه معذور بودید، بهترین کار ثبت درخواست در صفحه تعمیر لباسشویی بوش است تا در اولین فرصت متخصص بوش کاراباما برای بازدید از دستگاه تان به منزل شما مراجعه نماید.

طرز استفاده از ماشین لباسشویی بوش

به یاد داشته باشید که پیش از آنکه بتوانید از لباسشویی خود به درستی استفاده کنید، لازم است تا از نصب اصولی لباسشویی بوش خود اطمینان یابید. اگر به دنبال این هستید که بهترین نتیجه شستشو را از لباسشویی بوش خود بدست آورید، لازم است تا نحوه کار با ماشین لباسشویی بوش را به درستی و اصولی بدانید. در ادامه با کلیت روش استفاده از لباسشویی آشنا شده و سپس آموزش معنی نوشته های روی ماشین لباسشویی بوش و همچنین کارکرد دکمه های لباسشویی و تمام برنامه های شستشوی آن را بیان می کنیم و در پایان خواهید دید که انتخاب بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی بوش ابدا کار دشواری نیست.

روش استفاده از ماشین لباسشویی بوش صرف نظر از مدل دستگاه در 5 مرحله خلاصه می شود. ابتدا دستگاه را با فشار دادن دکمه روشن یا استارت یا Power روشن می کنیم تا صفحه کاربری و نمایشگر فعال شود. سپس لباسها را در داخل دستگاه قرار داده و درب آن را می بندیم. در این مرحله توجه داشته باشید که به اندازه کافی لباس در داخل لباسشویی قرار دهید و بیش از حد آن را پر نکنید. در مرحله سوم باید به اندازه لباس ها، میزان کثیفی آنها و اینکه تصمیم دارید چند مرحله شستشو انجام شود، در داخل دستگاه پودر بریزید.

محفظه جاپودری ماشین لباسشویی

با بیرون کشیدن محفظه جاپودری لباسشویی، متوجه بخش هایی که در آن تعبیه شده خواهید شد. برای شستشوی اصلی باید در بخش مرکزی که معمولا بزرگتر از بقیه بخشهاست، پودر بریزید. اگر تمایل به استفاده از نرم کننده دارید و یا البسه خیلی کثیفی دارید که می خواهید پیش شستشو هم بشوند، لازم است تا به مقدار لازم درون هر بخش پودر یا مایع بریزید. معمولا بر روی بسته بندی این محصولات دستورالعمل استفاده برای مقادیر مختلف لباس نوشته شده است.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص ریختن پودر در لباسشویی به مقاله طرز استفاده از جاپودری لباسشویی مراجعه کنید.

علاوه بر پودر امکان استفاده از مایع شوینده و قرص نیز هست که معمولا این مواد را در داخل دیگ لباسشویی به همراه لباس ها می ریزند. در مرحله چهارم، پس از بستن محفظه جاپودری، باید برنامه شستشوی مناسب متناسب با مقدار البسه، نوع و جنس آنها، میزان کثیفی البسه و… انتخاب شود. سپس می توان با انتخاب گزینه های اضافی تنظیمات دیگری نیز برای سیکل شستشو انتخاب کرد. در مرحله آخر لازم است تا دکمه شروع یا Start را فشار دهید تا لباسشویی شروع به کار نماید.

جهت انتخاب برنامه شستشوی لباسشویی و یا گزینه های اضافی همچون نوع خشک شدن لباس ها، سرعت چرخش و زمان آن، تعداد مراحل آبکشی و… لازم است تا به خوبی با معنی گزینه های ماشین لباسشویی بوش خود آشنا باشید و ترجمه دکمه های لباسشویی و عملکرد آنها را بدانید. در ادامه به این مطالب خواهیم پرداخت.

قابل توجه است که در بسیاری از مدل های لباسشویی بوش امکان توقف وجود ندارد. بدین معنا در اواسط سیکل و پس از فشار دادن دکمه استارت، امکان باز کردن درب و اضافه یا کم کردن لباس ها وجود ندارد. تنها در برخی از مدل ها که جزو جدیدترین مدل های لباسشویی بوش می باشند، قابلیت توقف سیکل شستشو اضافه شده است. بنابراین پیش از زدن دکمه شروع، سبد لباسشویی را چک کرده و از شروع فرآیند اطمینان حاصل کنید.

معنی لغات روی لباسشویی و توضیح دکمه های ماشین لباسشویی بوش

در این بخش شما را با معنی واژه ها و اصطلاحات روی ماشین لباسشویی های بوش و کاربرد دکمه های لباسشویی که مهمترند آشنا می کنیم و در بخش بعدی به توضیح تمامی دکمه های لباسشویی بوش که در تمامی مدل ها یکسان اند، خواهیم پرداخت.

برای جامع بودن این آموزش، به طوری که پس از یادگیری آن امکان کار کردن با انواع مدل های لباسشویی بوش را داشته باشید، بیش از دهها پنل کاربری از انواع مدل های قدیمی و جدید لباسشویی های بوش را بررسی کردیم و سه نمونه پنل کاربری را برای بیان معنی کلمات روی ماشین لباسشویی انتخاب کردیم. با توجه به این که بسیاری از دکمه های ماشین لباسشویی بوش و به طبع آن علائم و نشانه های روی لباسشویی در مدل های مختلف یکسان اند، یادگیری همین موارد و طرز استفاده از دکمه های لباسشویی بوش در تنها این سه مدل، کافیست تا شما را قادر به کار کردن با تمامی مدل ها سازد.

نمونه اول معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی بوش

دکمه های روی ماشین لباسشویی بوش پنل اول

1- دکمه روشن/ خاموش لباسشویی

2- ولوم انتخاب برنامه

3- دکمه تنظیمات i-Dos

4- تنظیمات اضافی برنامه شستشو شامل: شستشوی بهینه (EcoPerfect)، شستشوی سریع (SpeedPerfect)، پیش شستشو (Prewash)، آبکشی اضافی (Rinse Plus) و اتوکشی آسان (Easy Iron)

5- تغییرات در تنظیمات پیش فرض برنامه: دما (Temperature)، سرعت چرخش (Spin) و زمان آماده به کار (Ready In)

6- دکمه قفل کودک

7- دکمه شروع/ توقف

8- نمایشگر دستگاه

 • توضیح جزئیات صفحه نمایش لباسشویی بوش در این مدل:

نشانه ها و علامت های روی صفحه نمایش لباسشویی بوش

1- تنظیمات i-Dos: سیستم تقسیم هوشمند (i-Dos) برای تعیین مقدار ماده شوینده به شما کمک می نماید تا در مصرف شوینده و آب صرفه جویی نمایید.

+ نرم کننده (علامت a): نشان دهنده میزان ماده نرم کننده لازم برای شستشوست. ۳ حالت دارد. یک خط برای البسه شستنی نرم، دو خط برای البسه معمولی و سه خط برای البسه بسیار نرم.

+ ماده شوینده (علامت b): سه حالت دارد. یک خط برای شستشوی البسه با درجه کثیفی کم، دو خط برای شستشوی البسه با درجه کثیفی متوسط و سه خط برای شستشوی البسه با درجه کثیفی زیاد.

2- دما به درجه سانتیگراد: نشان دهنده دما به درجه سانتی گراد است که تا ۹۰ درجه می باشد. علامت c که در تصویر بالا می بینید، نشان دهنده دمای پایین (سرد) می باشد.

3- سرعت چرخش به rpm (دور بر دقیقه): نشانگر سرعت چرخش دستگاه است. معمولا ۰ تا ۱۶۰۰ دور بر دقیقه است که البته مقدار حداکثر به مدل دستگاه و نوع برنامه نیز بستگی دارد.

+ در صورتی که سرعت چرخش ۰ باشد تنها تخلیه صورت می گیرد.

+ در صورت نمایش علامت d، توقف آبکشی یا Rinse Stop انتخاب شده است.

4- زمان آماده به کار: زمان باقیمانده تا پایان سیکل شستشو را نمایش می دهد.

+ مقدار پایه شوینده را به میلی لیتر نمایش می دهد.

+ میزان بارگیری پیشنهادی (حجم لباسها) را برای برنامه مورد نظر بر اساس کیلوگرم نمایش می دهد.

5- اطلاعات مربوط به مصرف آب (e) و انرژی (f): اطلاعاتی را در مورد مصرف آب (علامت e) و انرژی (علامت f) برنامه انتخاب شده بر اساس تعداد چراغ های روشن شده نشان می دهد. تعداد چراغ های بیشتر به منزله مصرف بیشتر است.

 • نشانه ها و علائم روی صفحه نمایش لباسشویی بوش در این مدل:

علائم روی صفحه نمایش لباسشویی بوش

علامت A: این علامت که شبیه به کشوی ماده شوینده یا محفظه جاپودری لباسشویی است، در صورت روشن شدن به معنی بیرون بودن و باز بودن کشو بوده و در صورتی که در اواسط برنامه شروع به چشمک نماید به این معنیست که کشو یا محفظه جاپودری درست بسته نشده است.

علامت B: روشن شدن علامت درب لباسشویی بر روی نمایشگر لباسشویی به معنی باز بودن درب است. در صورتی که در اواسط یک برنامه این علامت چشمک بزند به معنی بسته نشدن صحیح درب می باشد.

علامت C: علامت شیر آب بر روی لباسشویی زمانی روشن می شود که شیر آب باز نشده و یا فشار آب کم باشد. اگر در اواسط برنامه این علامت شروع به چشمک زدن نماید، خبر از افت زیاد فشار آب می دهد.

علامت D: این علامت مربوط به سیستم تشخیص کف یا Foam Detection است. در صورت روشن شدن این چراغ بر روی نمایشگر لباسشویی، وجود کف بسیار در چرخه شستشو اطلاع داده می شود که دستگاه به صورت خودکار با اضافه نمودن یک چرخه آبکشی اضافی کف ها را تخلیه می نماید. به این ترتیب برای شستشوی بعدی با حجم البسه مشابه، لازم است تا از ماده شوینده کمتری استفاده کنید.

علامت E: روشن شدن علامت کلید بر روی نمایشگر به معنای فعال شدن قابلیت قفل کودک است. در صورتی که قفل کودک فعال بوده و انتخابگر برنامه تنظیم شود، علامت مورد نظر چشمک می زند.

علامت F: این علامت مربوط به عمل پیش شستشو یا Prewash است و خبر از وضعیت لباسشویی در این مرحله می دهد.

علامت G: علامت مربوط به عمل شستشو می باشد.

علامت H: این علامت مربوط به عمل آبکشی یا Rinse می باشد و اطلاع می دهد که دستگاه در این مرحله قرار دارد.

علامت I: این علامت مربوط به عمل چرخش یا Spin است.

نمونه دوم معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی بوش

دکمه های روی ماشین لباسشویی بوش پنل دوم

1- دکمه های انتخاب دما (Temp)، سرعت چرخش (rpm) و تایمر (Ready in) برای تغییر تنظیمات پیشفرض

2- دکمه های تنظیمات اضافی برنامه، شامل شستشوی سریع (Speed Perfect)، شستشوی بهینه (Eco Perfect) و اتوکشی آسان (Easy Iron)

3- دکمه شروع/ توقف

4- ولوم انتخابگر برنامه های شستشو

5- صفحه نمایشگر برای نمایش اطلاعات برنامه شستشو و کدهای خطا

نمونه سوم معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی بوش

دکمه های روی ماشین لباسشویی بوش پنل سوم

1- دکمه شروع/ توقف

2- دکمه روشن/ خاموش دستگاه – ولوم چرخان انتخاب برنامه ها

3- صفحه نمایش تنظیمات و اطلاعات

4- دکمه انتخاب دما

5- دکمه تایمر و انتخاب تاخیر زمانی

6- دکمه انتخاب سرعت چرخش

7- تنظیمات اضافی برنامه ها شامل: پیش شستشو (Prewash)، شستشوی شدید (Intensive)، آبکشی اضافی (Extra Rinse) و اتوکشی آسان (Easy iron)

عملکرد دکمه های ماشین لباسشویی بوش

در بخش قبل، چند نمونه از پنل های کاربری لباسشویی بوش را دیدید و معنی علائم و کلمات روی لباسشویی را یاد گرفتید، حال تمامی دکمه های لباسشویی بوش را که اسامی برخی از آنان را پیشتر دیدید، برایتان توضیح خواهیم داد و کارکرد دکمه های لباسشویی را به همراه طرز استفاده از دکمه های ماشین لباسشویی بوش بیان خواهیم کرد.

 • دکمه تاخیر زمانی (Ready In):

اگر قصد داشته باشید که سیکل شستشو در لباسشویی پس از گذشت مدت زمان معینی شروع شود، باید از این دکمه استفاده کنید. درواقع با فشار دادن این دکمه می توان در شروع شستشو تاخیر ایجاد نمود. این دکمه در مدل های مختلف اسامی دیگری از جمله Delay End، Time Delay و… دارد و با علامت یک ساعت بر روی صفحه مشخص می شود.

مراحل کار: لباسشویی را روشن کرده و برنامه شستشو را انتخاب کنید. حال دکمه تاخیر زمانی را فشار دهید و این کار را تا تنظیم میزان تاخیر مورد نظر که به صورت ساعت مشخص می شود، ادامه دهید. سپس دکمه شروع/ مکث را فشار دهید.

 • دکمه پیش شستشو(Pre Wash):

استفاده از این امکان برای زمانی که البسه شما بسیار کثیف هستند، توصیه می شود. با انتخاب دکمه پیش شستشو، زمان سیکل شستشو افزایش می یابد و پیش از انتخاب آن باید در محفظه جاپودری برای پیش شستشو نیز به اندازه کافی پودر ریخت. مناسب است. پیش شستشو در ابتدای سیکل و قبل از شستشوی اصلی و با تنظیمات متفاوت دما و… اجرا می شود.

مراحل کار: پس از روشن کردن لباسشویی و انتخاب برنامه مورد نظر، دکمه پیش شستشو یا Pre Wash را بفشارید. توجه کنید که در برخی مدلها لازم است تا این دکمه را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. سپس دکمه شروع/ توقف را بفشارید.

 • دکمه ضد چین و چروک (Iron Easy):

انتخاب این گزینه سبب می شود تا چین و چروک کمتری در لباس ها به وجود آمده و به راحتی قابل اتو کردن باشند و زمان کمتری برای اتو کردن صرف شود. این دکمه همچنین با نام Crease Care نیز در برخی مدل ها نامگذاری شده است.

مراحل کار: پس از روشن کردن لباسشویی و انتخاب برنامه، این دکمه را فشار دهید و سپس کلید شروع/ توقف را بفشارید. ممکن است در برخی مدل ها لازم باشد تا آن را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

 • دکمه انتخاب دما (Temperature):

گزینه انتخب دما که در برخی مدل ها مخفف آن به صورت Temp بر روی لباسشویی قید شده، برای تنظیم دمای مراحل شستشو و خشک کردن لباس ها در برنامه مورد نظر کاربرد دارد. برای تنظیم دما باید دکمه را چندبار فشار دهید، چراغ دمای انتخاب شده روشن می گردد و یا عدد مورد نظر بر روی نمایشگر نمایش داده می شود، لذا تا انتخاب دمای دلخواه باید اینکار را تکرار کنید.

 • دکمه چرخش یا آبگیری (Spin):

با فشار دادن دکمه چرخش یا همان آبگیری، قادر خواهید بود تا سرعت چرخش لباسشویی در مرحله خشک کردن لباس ها را تعیین کنید. با هر بار فشار دادن این دکمه یک عدد که دور بر دقیقه یا rpm چرخش دیگ است نمایش داده می شود. لذا باید چندین بار دکمه را تا عدد مورد نظر فشار دهید. البته در برخی مدل ها این گزینه با نام rpm بر روی لباسشویی قید شده است. پس از تنظیم دور چرخش باید دکمه شروع را بفشارید. اگر چرخش را بر روی حالت No Spin یا بدون چرخش قرار دهید، لباسشویی به مقدار کمی می چرخد تا سریعا آبها تخلیه شوند.

در رابطه با علت کار نکردن دور تند لباسشویی و خشک نشدن لباس ها در مقاله اختصاصی کاراباما بیشتر بخوانید.

 • دکمه آبکشی اضافی (+Rinse):

این دکمه که در برخی مدل ها با عنوان Rinse Plus آورده شده است، با هر بار فشار یک مرتبه به مراحل آبکشی چرخه شستشو اضافه می کند.

 • دکمه شستشو با حداکثر توان (Intensive):

اگر حجم لباس ها زیاد است و یا خیلی کثیف هستند، می توان با انتخاب گزینه حداکثر توان یا Intensive تاثیر شستشو را افزایش داد. توجه داشته باشید که انتخاب این گزینه زمان شستشو را طولانی تر می کند و حجم آب مصرفی نیز افزایش می یابد.

 • دکمه شستشوی بهینه (Eco Perfect):

این گزینه با کاهش مصرف انرژی شستشو را اقتصادی تر می نماید. در این حالت دمای آب کاهش یافته اما برای حفظ کیفیت شستشو، مدت زمان سیکل افزایش می یابد. استفاده همزمن از این قابلیت به همراه برخی برنامه ها همچون پشمی یا wool وجود ندارد.

 • قفل کودک (Child Lock):

این قابلیت برای زمانی که بخواهید دکمه های دستگاه از کار بیوفتند، تا کودکان قادر به تغییر و دستکاری دستگاه نباشند، استفاده می شود. با فعال سازی قابلیت قفل کودک تمامی دکمه ها غیر از دکمه روشن/ خاموش لباسشویی از کار می افتند. حتی اگر لباسشویی خاموش و مجددا روشن شود، همچنان قابلیت قفل کودک فعال بوده و تا غیر فعال کردن آن به همین صورت باقی می ماند. با فعال شدن قفل کودک علامت قفل و یا کلید در برخی مدل ها، بر روی نمایشگر ظاهر می شود.

مراحل کار: برای فعال یا غیر فعال نمودن قفل کودک، کلید یا کلیدهای مربوط به آن را باید به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. پس از فعال شدن این قابلیت عبارت CL بر روی نمایشگر ظاهر می گردد و در هنگام غیر فعال شدن آن، زمان باقی مانده از شستشو نشان داده می شود.

آموزش برنامه های ماشین لباسشویی بوش

 • برنامه پنبه ای (Cotton):

این برنامه مناسب لباس های پنبه ای و نخی است. از جمله انواع لباس هی رنگی سبک مانند پیراهن، پیژامه و… و لباسهای کتان تقریبا کثیف مانند لباس زیر. دمای مناسب در حدود ۶۰ درجه سانتیگراد است.

 • برنامه ظریف (Delicate):

این برنامه با نام Silk نیز شناخته می شود. مناسب برای لباس های ابریشمی و البسه ظریف و حساس مانند لباس های زیر، بلوز و لباس های ظریفی که به راحتی آسیب می بینند. دمای مناسب حدود ۳۰ درجه سانتیگراد است.

 • برنامه پشمی (Wool):

این برنامه برای شستشوی لباس های پشمی که قابلیت شستشو با لباسشویی را دارند مناسب است. البته باید حتما از شوینده های مخصوص البسه پشمی استفاده کنید. دمای مناسب در حدود 40 درحه سانتیگراد است.

 • برنامه شستشوی پوشاک تیره (Dark Wash):

این برنامه برای شستشوی البسه تیره رنگ که احتمال تغیر رنگ و سفید شدن دارند، مناسب است. در این برنامه تعداد مراحل آبکشی کاهش یافته و سرعت چرخش نیز بر روی مقدار کمتر تنظیم شده تا لباس ها با ملایمت شسته شوند. این برنامه در برخی مدل ها با نام Dark Garment نیز نامگذاری شده است. دمای مناسب در حدود 20 درجه سانتی گراد.

 • برنامه شستشوی البسه بیرون (Outdoor):

این برنامه مشابه با برنامه شستشوی پوشاک ورزشی یا Sports Wash است. شستشوی پوشاکی از جمله لباس های ورزشی، پوشاک کوهنوردی و غیره که در بیرون و طبیعت معمولا استفاده شده و می تواند نسبتا کثیف باشد و عرق شما را به خود جذب کند، با این برنامه به خوبی نتیجه خواهد داد. برای شستشوی پارچه ها و الیافی از قبیل اسپندکس، کششی و میکروفیبر نیز بسیار مناسب است. دما در حدود 40 درجه سانتی گراد می باشد.

 • برنامه شستشوی دیگ (Drum Clean):

این برنامه با قابلیت Tub Clean یا همان شستشوی دیگ در لباسشویی های دیگر مشابه است. در این برنامه شما دیگ خالی از لباس را به کمک شوینده تمیز کرده و هر گونه کثیفی ها و باکتری ها را می زداید. به کمک حجم بیشتری از آب با دمای بالا این اتفاق می افتد. توصیه می شود که پس از هر ۴۰ بار شستشو با لباسشویی، این برنامه را اجرا کنید.

 • برنامه ضد چروک (Easy Care):

در این برنامه چین و چروک های کمتری به لباس می نشیند و به همین دلیل برای البسه روزانه پرمصرفی مناسب است که سریعا نیاز به اتو دارند و اتلاف زمان کمتری برای اتو کشیدن به وجود می آید. مناسب برای الیافی با جنس پلی آمید، اکریلیک و پلی استر که در دمای حدود ۴۰ درجه سانتیگراد می باشد.

 • برنامه ترکیبی (Mix):

این برنامه برای شستشوی همزمان بسیاری از لباس های شما از جنس های متنوع مناسب است. البته به جز لباس های ابریشمی، ظریف، لباس ورزشی، لباس های تیره و پشمی، که هر یک از این موارد برنامه مخصوص خود را دارند. دمای مناسب حدود ۴۰ درجه سانتیگراد است.

 • برنامه پر (Duvet):

این برنامه برای شستشوی الیاف لطیف مناسب است. به خصوص اقلام رخت و خواب شما مانند پتو، لحاف، روکش مبلمان، روکش بالش و چیزهایی که در داخل خود پر دارند. دمای مناسب حدود 40 درجه سانتیگراد است.

 • برنامه لباس ورزشی (Sports Wear):

این برنامه مناسب شستشوی لباسهای ورزشی و کفش های کتانی است. دمای مناسب حدود ۴۰ درجه سانتیگراد.

 • برنامه شستشوی آلرژی پلاس (Allergy Plus):

این برنامه مشابه با برنامه شستشوی بهداشتی یا Hygiene در برندهای دیگر است و در برخی مدل های بوش با نام Anti Allergy نامگذاری شده است. برای البسه با الیاف قوی و از جنس کتان یا پنبه مناسب است. در این برنامه زمان شستشوی طولانی تر، حجم آب بیشتر و مدت چرخش بیشتر برای اقلامی که نیاز به شستشوی بهداشتی دارند، در نظر گرفته شده است.

 • برنامه شستشوی اتوماتیک ۴۰ درجه (Automatic 40):

این برنامه برای منسوجات با بافت محکم مناسب است. در این برنامه میزان کثیفی البسه و نوع پارچه به صورت اتوماتیک شناسایی شده و روال شستشو و میزان شوینده و نرم کننده نیز به همین صورت اصلاح می شود. دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد.

 • برنامه شستشوی شبانه (Night Wash):

در این برنامه که مشابه با برنامه شستشوی بیصدا یا Silent Wash می باشد، انواع پارچه های نخی، کتان، مصنوعی و مختلط در یک برنامه مخصوص شستشو به هنگام شب تمیز می شوند. سرعت چرخش کاهش یافته و صدای هشدار پایان سیکل نیز غیر فعال می شود.

 • برنامه ضد حساسیت (Sensitive):

این برنامه برای الیافی مناسب است که هر روزه مستقیما با پوست شما در ارتباط بوده و حساس اند. مواردی همچون لباس زیر، حوله، دستمال، ملحفه، بالش و روکش متکا که در دمای حدود ۴۰ درجه سانتیگراد با روش حذف موثر مواد شوینده از روی الیاف به شستشوی بهداشتی آنها می پردازد. همچنین در برخی مدل ها با نام Skin Care نامگذاری شده است.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
حسین متوسلی

سلام من ۷سال ماشین لباسشویی بوش ۷کیلویی دارم راضی بودم ولی ی هفته ای هست ی علامتی روی صفحه نمایشش اومده وقتی روشنش میکنم شروع ب کار نمیکنه خواهشن راهنماییم کتید

پاسخ دهید

ف.احسان

سلام من لباسشویی بوش 9 کیلو سری 6 و 1200 دور مونتاژ ترکیه خریدم ، منوی لباسشویی من زبان انگلیسی و عربی داره، منو عربی روی ماشین لباسشویی نشان از فیک بودن نیست؟

پاسخ دهید

صدیقه صمدی

سلام.لباسشویی من بوش با مدلWAY32841IR یا WAY238622IR می باشد که سیستم i_DOS دارد . وقتی که من مایع لبلسشویی داخل محفظه مایع می ریزم برنامه idos رو فعال می کنم و ماشین را روشن می کنم، مایع لباسشویی را در حین شستشو داخل نمی بره و لباس ها رو با آب خالی شستشو میده. لطفا منو راهنمایی کنید. سپاس گزارم.

پاسخ دهید

ابوالفضل امامی

با سلام وخسته نباشید شستن پتو در ماشین لباسشویی بوش سری ۶ لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

مریم جاسمی فر

سلام
چگونه ساعت لباسشویی بوش را برای شستشو تنظیم کنم

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز با استفاده از دکمه delay start می توانید در شروع شستشوی لباسشویی تاخیر بیاندازید. به طور مثال با تنظیم این ویژگی بر روی 2 ساعت، پس از 2 ساعت لباسشویی شروع به کار خواهد کرد. زمانی که قصد خروج از منزل دارید می توانید به نوعی این تنظیمات را انجام دهید که همزمان با برگشت شما به خانه کار لباسشویی نیز تمام شده باشد و لباس ها را در بیاورید.

  پاسخ دهید

احسان اسدی

من ماشین لباسشویی بوش مدلWAE16160TRدارم که راهنمای فارسی نداره اگه راهنمای فارسی دارین برام ارسال کنید لطفا

پاسخ دهید

محسن یزدیان

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنم هر کاری که کردم نمیشه از اول شستشو انجام میشه

پاسخ دهید

  عباس احمدی

  سلام داداش فلکه که میچرخه رو بیارش رو کلمه spin و استارت کن این فقط خشک کن هست

  پاسخ دهید

سمیه پژوهش

ماشین لباسشویی مدل بوش هنگام لباس شستن علامت شستشو چشمک میزنه مشکل داره؟

پاسخ دهید

مهدی اینانلو

سلام برای نصب لباسشویی بوش مزاحمتون شدم

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  می‌توانید برای ثبت درخواست خود از طریق وبسایت و یا تماس تلفنی اقدام نمایید.

  پاسخ دهید