استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

7 علت صدای زیاد ماشین لباسشویی در مرحله خشک کن

علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن

یکی از مشکلات متداولی که ممکن است برای لباسشویی شما رخ بدهد، صدای زیاد آن در مرحله خشک کردن لباس‌ها است. با رعایت چند نکته ساده و آگاهی از علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن، می‌توانید از این مشکل جلوگیری کنید و مانعِ آسیب دیدن دستگاه شوید.

نامتعادل بودن حجم لباس‌ها، وجود نقص فنی در قطعات لباسشویی، تراز نبودن پایه‌های آن و برخورد اشیای فیزیکی به درب و دیگ می‌تواند از دلایل سر و صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کردن لباس‌ها باشد.

در این مقاله با 7 علت اصلی صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کردن لباس‌ها آشنا خواهید شد. به علاوه راهکارهایی برای رفع این مشکل در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کردن لباس ها

صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن علاوه بر اینکه امری ناخوشایند است، در دراز مدت باعث آسیب دیدن قطعات لباسشویی می‌شود. شما می‌توانید با رعایت چند نکته ساده از این مشکل جلوگیری کنید. صدا دادن لباسشویی هنگام خشک کن می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که به بررسی هر یک پرداخته ایم.

7 علت صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن عبارتند از:

 1. نامتعادل بودن حجم لباس‌ها در دیگ
 2. برخورد اشیای فیزیکی (کمربند، سکه) با درب لباسشویی
 3. وجود نقص فنی در قطعات لباسشویی
 4. خرابی پمپ تخلیه لباسشویی
 5. بسته بودن پیچ‌های ویژه حمل و نقل
 6. تراز نبودن پایه‌های ماشین لباسشویی
 7. فرسودگی تسمه

7 علت صدای زیاد لباسشویی در حرحله خشک کن

1. نامتعادل بودن حجم لباس ها علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن

در صورتی که مقدار لباس‌های درون دیگ لباسشویی بیشتر یا کمتر از حد استاندارد باشد، باعث ایجاد سر و صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کردن می‌شود. قبل از روشن کردن لباسشویی به حجم لباس‌ها و ظرفیت لباسشویی توجه داشته باشید.

همچنین پس از پر کردن دیگ بررسی کنید به اندازه یک کف دست در بالای آن فضای خالی وجود داشته باشد.

2. برخورد اشیای فیزیکی با درب علت صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن

گاهی ممکن است سهوا سگک کمربند، گل‌سر، سنجاق، سکه و … را همراه لباس‌ها درون دیگ بیندازید. در این صورت نیز شاهد سر و صدای زیاد لباسشویی در دور خشک کن خواهیم بود. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل توصیه می‌شود قبل از انداختن لباس‌ها درون دیگ، جیب‌ها را به خوبی بررسی کنید و هرگونه شی فیزیکی را از لباس‌ها خارج کنید.

این امر نه تنها موجب سر و صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن می‌شود، بلکه باعث خرابی درب شیشه‌ای لباسشویی و دیگ آن نیز خواهد شد.

3. نقص فنی قطعات علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن

ماشین لباسشویی دارای قطعات زیادی است که وجود نقص فنی در هر قطعه می‌تواند یکی از دلایل صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کردن لباس‌ها باشد. در صورت خرابی بلبرینگ، شفت آبکش، فنرهای نگهدارنده، خرابی درام و … لباسشویی در دور خشک کن صدای زیادی دارد.

اگر وجود نقص فنی قطعات، علت صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن است، باید دستگاه شما توسط یک تکنسین متخصص عیب یابی شود.

 نقص فنی قطعات علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن

4.خرابی پمپ تخلیه علت صدای زیاد خشک کن لباسشویی

خرابی پمپ تخلیه یکی دیگر از دلایل صدای زیاد خشک کن لباسشویی است. در صورت انسداد یا گرفتگی پمپ تخلیه، آب لباسشویی به خوبی تخلیه نمی‌شود و همین روند باعث صدای زیاد لباسشویی خواهد شد.

برای رفع مشکل باید پمپ تخلیه لباسشویی توسط یک تکنسین متخصص بررسی و در صورت خرابی تعویض شود.

پیشنهاد مطالعه : علت کار نکردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

5. بسته بودن پیچ های حمل و نقل

برای جلوگیری از آسیب به قطعات داخلی ماشین لباسشویی زمان حمل و نقل و جابه جایی، دستگاه شما به وسیله چند پیچ قفل می‌شود که باید قبل از راه‌اندازی لباسشویی این پیچ‌ها باز شود.

بسته بودن پیچ‌های حمل و نقل یکی دیگر از علل صدای لباسشویی هنگام خشک کن است. با استفاده از دفترچه راهنمای نصب می‌توانید پیچ‌ها را باز کنید در غیر این صورت، از یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

6. تراز نبودن لباسشویی

مهم‌ترین علت صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن، تراز نبودن پایه‌های دستگاه است. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل، لازم است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • نصب ماشین لباسشویی روی سطح مسطح و کاملا ثابت
 • عدم استفاده از سطح چوبی یا متحرک زیرِ پایه‌های لباسشویی
 • استفاده از بالشتک‌های لاستیکی در زیر هریک از پایه‌ها
 • عدم نصب لباسشویی روی موکت، قالیچه یا فرش
 •  هموار کردن سطح زیر ماشین لباسشویی با تنظیم کردن پایه‌ها
پیشنهاد مطالعه : آموزش نحوه صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی
نکته: برای اطمینان از اینکه لباسشویی شما به طور کامل تراز است، از ابزار تراز استفاده کنید و با استفاده از چوب، مقوا و … سعی در تراز کردن ماشین لباسشویی نداشته باشید.

7.فرسودگی تسمه علت صدای لباسشویی هنگام خشک کردن لباس ها

در صورتی که تسمه ماشین لباسشویی شما پوسیده باشد یا پاره شده باشد، شاهد صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کردن لباس‌ها خواهیم بود. با تعویض تسمه لباسشویی این مشکل به راحتی برطرف خواهد شد.

فرسودگی تسمه علت صدای لباسشویی هنگام خشک کردن لباس ها

علت صدای زیاد خشک کن لباسشویی دوقلو

صدای زیاد خشک کن لباسشویی دوقلو ممکن است به دلایل زیر باشد:

 • اگر پایه‌های لباسشویی دوقلو تراز نباشد، موجب سر و صدای زیاد و لرزش دستگاه می‌شود. با تراز کردن سطح لباسشویی مانع از سر و صدای زیاد آن خواهید شد.
 • در صورت زیاد بودن حجم لباس‌ها درون خشک کن لباسشویی دوقلو، خشک کن صدای زیادی دارد. همیشه به اندازه یک کف دست بالای خشک کن فضای خالی وجود داشته باشد.
 • معیوب شدن کمک فنرهای دستگاه می‌تواند علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن باشد. برای رفع این مشکل باید کمک فنرها توسط تکنسین بررسی شود.

جلوگیری از صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن لباس ها

برای جلوگیری از صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن لباس ها موارد زیر را رعایت کنید:

 1. به حجم لباس‌ها و ظرفیت ماشین لباسشویی توجه داشته باشید.
 2. لباسشویی را روی سطح صاف، هموار و ثابت نصب کنید.
 3. از شستن پادری، موکت، پتو و … در لباسشویی خودداری کنید.
 4. بررسی کنید سگک کمربند، سنجاق و سکه همراه لباس‌ها درون دیگ انداخته نشده باشد. از خالی بودن جیب لباس‌ها مطمئن شوید.
 5. برای حفظ تعادل لباسشویی، لباس‌های کوچک و بزرگ را باهم ادغام کنید. (لباس‌ها را به صورت مجزا نشویید.)
 6. لباس‌ها به صورت منظم درون درام لباسشویی توزیع کنید.
 7. با سرویس ماشین لباسشویی از سالم بودن شیلنگ تخلیه، بلبرینگ، کمک فنرها و سایر قطعات دستگاه مطمئن شوید.

کلام پایانی

در این مقاله علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن را بررسی کردیم. با رعایت چند نکته ساده از جمله متعادل کردن حجم لباس‌های درون دیگ، نصب لباسشویی روی سطح صاف و اطمینان از تراز بودن پایه‌های لباسشویی و همچنین سرویس دوره‌ای می‌توانید تا حد زیادی مانع از صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن شوید.

گاهی خرابی برخی قطعات لباسشویی مانند بلبرینگ، فنرهای نگهدارنده، تسمه و … علت صدای زیاد خشک کن است. در اینصورت بهتر است از یک تکنسین متخصص و آموزش دیده کمک بگیرید تا به دستگاه شما آسیب جدی وارد نشود.

سوالات متداول

از مهم‌ترین دلایل صدای لباسشویی هنگام خشک کن، حجم زیاد لباس‌ها، خرابی بلبرینگ، پوسیده شدن تسمه لباسشویی، تراز نبودن پایه‌ها، بسته بودن پیچ های حمل و نقل و ... است.

لباسشویی را در سطح صاف و مسطح نصب کنید، از تراز بودن پایه‌ها مطمئن شوید، دیگ لباسشویی را بیش از حد پر نکنید، بررسی کنید پیچ های حمل و نقل باز شده باشد، سرویس منظم لباسشویی را فراموش نکنید.

صدای زیاد خشک کن لباسشویی دوقلو ممکن است به دلیل تراز نبودن پایه‌های لباسشویی، حجم زیاد لباس‌ها درون خشک کن و خرابی قطعات داخلی لباسشویی رخ بدهد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.