استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ، ال جی، سونی و سایر برندها

علت روشن نشدن تلویزیون

مشکل روشن نشدن تلویزیون از مسائل رایجی ست که ممکن است برای تلویزیون‌های برندهای مختلف رخ می‌دهد. این مشکل هم می‌تواند ناشی از استهلاک یکی از قطعات تلویزیون و هم می‌تواند به علت ایرادی جزئی و قابل حل توسط خودتان باشد. در این مطلب کاراباما علت روشن نشدن تلویزیون را قدم به قدم بررسی می‌کنیم. با توجه به اینکه روشن نشدن تلویزیون می‌تواند ناشی از موارد زیادی باشد پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که پس از بررسی موارد ذکر شده موفق به برطرف کردن مشکل نشدید با شماره 54584-021 تماس بگیرید یا درخواست تعمیر تلویزیون خود را آنلاین ثبت کنید تا یکی از متخصصین کاراباما در سریع‌ترین زمان به محل شما اعزام شود و با بررسی علت روشن نشدن تلویزیون مشکل دستگاه شما را هر چه سریع تر برطرف نماید.

روشن نشدن تلویزیون تنها یکی از چندین مشکلات رایج این دستگاه است، اگر تلویزیون شما ایرادهای دیگری دارد پیشنهاد می‌کنیم مطلب عیب یابی تلویزیون را مطالعه کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل تلویزیون خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار تلویزیون

همه مواردی که در این مقاله در رابطه به علت روشن نشدن تلویزیون بیان شده اند برای تلویزیون های برندهای مختلف کاربرد دارد؛ بنابراین با استفاده از مطالب بیان شده در این مقاله می توانید برای مشکلات:

 • علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ
 • علت روشن نشدن تلویزیون ال جی
 • علت روشن نشدن تلویزیون سونی
 • علت روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

و سایر برندها استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است اگر علت روشن نشدن تلویزیون شما مشکل فنی باشد، ممکن است در تلویزیون های مختلف منشا بروز اشکال متفاوت باشد. به عنوان مثال یکی از مشکلات متداول تلویزیون های ال ای دی ال جی که علت روشن نشدن تلویزیون ال جی می باشد و حتی گاهی باعث شنیدن صدای کلیک مانند به صورت مکرر می شود، خراب شدن خازن ها است که در این صورت باید خازن ها تعویض شوند. از این رو در صورت بروز مشکل فنی باید از تکنسین متخصص برند و تلویزیون خود  برای عیب یابی تلویزیون کمک بگیرید. در ادامه مقاله اقدامات لازم برای بررسی و پی بردن به اینکه آیا علت روشن نشدن تلویزیون مشکل فنی و تخصصی است یا یک مشکل ساده و قابل حل توسط خوتان است را توضیح می دهیم.

نکته:

قبل از هر اقدامی هر گونه USB یا فلش مموری، کنسول‌های بازی و دستگاه‌های دیگر مثل دی‌وی‌دی، ریسیور و… را از تلویزیون جدا کنید. (به طور کلی هر دستگاه خارجی‌ای که با کابل HDMI به تلویزیون متصل است.)

تلویزیون روشن نمی شود اما چراغ استندبای روشن است

روشن شدن چراغ استندبای هنگامی که تلویزیون خاموش است، امری طبیعی است (به شرط اینکه تلویزیون به پریز وصل باشد و برق دریافت کند). اما اگر هر چه تلاش می کنید تلویزیون روشن نمی شود، تنها موردی که می ماند ریموت کنترل است.

یکی از محتمل‌ترین پیشامدها، ایراد از ریموت کنترل تلویزیون یا باتری آن است. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا باتری کنترل را تعویض کنید. همچنین خود ریموت کنترل می‌تواند خراب شده باشد یا چیزی مانع عبور سیگنال مادون قرمز شده باشد، ای پی بردن به این که علت روشن نشدن تلویزیون از ریموت کنترل است یا خیر، سعی کنید تلویزیون خود را بدون ریموت روشن کنید. موقعیت دکمه پاور بسته به مدل تلویزیون شما متفاوت است. این دکمه معمولا در قسمت کناری یا پشت دستگاه قرار دارد. اگر تلویزیون روشن شد یعنی مشکل از کنترل تلویزیون است که یا به تعویض باتری نیاز دارد یا باید تعمیر شود.

اگر از این طریق توانستید تلویزیون خود را روشن کنید؛ پس مشکل از ریموت کنترل شما خواهد بود. برای بررسی اینکه آیا کنترل شما کار می کند یا خیر باید اقدام به تست ریموت کنترل تلویزیون خود نمایید.

تلویزیون را به مدت ۳۰ ثانیه از برق جدا کنید سپس آن را به یک پریز برق دیگر که مطمئن هستید درست کار می‌کند متصل کنید. اگر همچنان تلویزیون شما روشن نمی شود باید از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

شرایط چراغ استند بای در علت روشن نشدن تلویزیون
خرابی ریموت کنترل علت روشن نشدن تلویزیون

راهنمایی: اگر محل قرار گیری دکمه پاور تلویزیون خود مطمئن نیستید برای پیدا کردن آن بر روی تلویزیون می‌توانید مدل و برند آن را سرچ کنید یا دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.

تلویزیون روشن نمی شود و چراغ استندبای خاموش است

بدون استفاده از ریموت، یکی از دکمه های تلویزیون را بفشارید.

اگر هنگام کار با کنترل، چیزی روی صفحه ظاهر می شود، این تایید می کند که تلویزیون شما روشن است. شما می توانید مقاله عیب یابی تلویزیون را برای مشکلات تصویر تلویزیون خود مطالعه نمایید.

اگر کنترل تلویزیون باعث نمی شود چیزی روی صفحه ظاهر شود احتمالا ریموت شما مشکل دارد و باید آن را بررسی کنید.

مطالعه بیشتر : تعمیر تلویزیون دوو

تلویزیون را به مدت 30 ثانیه از برق بکشید و سپس آن را به یک پریز برق دیگر متصل کنید

مورد بعدی که باید بررسی کنید، وجود هر گونه مشکل برق در تلویزیون است. تلویزیون را به مدت 30 ثانیه از برق جدا کنید و هنگام اتصال دوباره، مستقیماً آن را به پریز برق که مطمئن هستید کار می کند وصل کنید (می توانید پریز را با دستگاه دیگری مانند لامپ تست کنید).

اگر چراغ استندبای روشن شود (چه چشمک نزند و چه چشمک بزند)، تلویزیون شما در حال دریافت برق است و احتمالاً روشن می شود. این بدان معناست که در خروجی اصلی یا در صورت استفاده از محافظ برق، مشکلی وجود دارد.

اگر هنوز هم تلویزیون روشن نمی شود و چراغ استندبای روشن است، مشکل را در قسمت “تلویزیون روشن نمی شود و چراغ استندبای روشن است” پیگیری کنید.

تلویزون روشن نمی شود و چراغ استندبای چشمک می زند

اگر دوشاخه تلویزیون خود را به محافظ وصل می کنید، ممکن است محافظ برق فرسوده شده باشد و ولتاژ لازم برای تلویزیون شما را تامین نکند، در نتیجه تلویزیون روشن نمی شود و چراغ استند بای مرتب چشمک می زند. اما اگر از سالم بودن محافظ برق تلویزیون خود مطمئن هستید، احتمالا تلویزیون شما مشکل فنی دارد و بهتر است از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “علت چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ، ال جی و سونی” را مطالعه نمایید.

ریست کردن برای رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون

ممکن است مشکل روشن نشدن تلویزیون ال جی، سامسونگ و دیگر برندها با ریست کردن رفع گردد، برای ریست کردن تلویزیون خود دو شاخه تلویزیون را از جریان برق جدا کنید؛ دکمه پاور (خاموش/روشن) روی خود تلویزیون را حداقل 10 ثانیه نگه دارید سپس چند دقیقه صبر کنید و بعد کابل تلویزیون را به برق متصل و دستگاه را روشن کنید.

جمع‌بندی:

به غیر از مواردی که بیان کردیم، موارد تخصصی فراوانی می‌توانند علت روشن نشدن تلویزیون ال جی، سامسونگ، فیلیپس، سونی و … شوند؛ مثل برد اصلی، ماژول و قطعات داخلی تلویزیون. همچنین فیوزهای داخلی می‌توانند دچار مشکل شده باشند که تعمیر هر کدام از این موارد نیازمند تخصص و مهارت در تعمیرات تلویزیون می‌باشد که از حساسیت بالایی برخوردارند. همچنین همان طور که پیش تر بیان کردیم، ممکن است علت روشن نشدن تلویزیون سونی با ال جی یا سامسونگ متفاوت است و به طور کلی در هر برند و مدلی تعمیر این دستگاه فرق می‌کند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم از هرگونه اقدام در راستای تعمیر روشن نشدن تلویزیون خودداری کنید تا از آسیب به دستگاه و خسارات مالی پیشگیری شود. اگر با انجام مراحلی که ذکر کردیم مشکل روشن نشدن تلویزیون‌تان همچنان برقرار بود؛ بهترین راه حل تماس با کاراباما و یا ثبت درخواست تعمیرات به صورت آنلاین است تا در سریع‌ترین زمان تکنسین متخصص تلویزیون به محل شما اعزام شود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

سلام.تلویزیون ال جی ۳۲ دارم درحالت استند بای بود که از رومیز افتاد پایین.اصلا انگار برق توش نمیره .چون چراغ قرمز زیر ال جی هم روشن نمیشه.

پاسخ دهید

شهاب جعفری

تلویزیون سونی روشن نمیشود جراغش خاموش است

پاسخ دهید

سیروس علایی دهکبود

تلویزیون روشن نمیشود

پاسخ دهید

تلوزیون من روشن نمیشه . هستند بای روشن است . کنترل هم مشکلی نداره . الان چکار کنیم . میشه یه پیشنهاد بدید

پاسخ دهید

مرضیه نصیری

سلام تلوزیون سامسونگ ما چراغش روشن میشه ولی خاموش میشه چشمک زن داره صفحش سیاهه روشنم نمیشه

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام روز بخیر
  ممکن ایت علاوه بر مواردی که در بالا ذکر کردیم، دلایل زیر هم پیش بیایند.
  سوختگی و مردگی پیکسل
  خرابی پنل تلویزیون
  خرابی بک لایت

  برای رسیدگی به این مشکلات معمولا به حضور متخصص در محل نیاز است.

  پاسخ دهید

محمود

باعرض سلام.تلویزیون سامسونگ چراغ استندبای روشن است وموقع روشن کردن باریموت چشمک می‌زند امابعضی وقتهاتلویزیون روشن نمیشود(وقتی زمان زیادی خاموش بوده)امااگرزمان زیادی ازخاموش بودن نگذره راحت روشن می‌شود.باشکر

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام وقت بخیر
  محافظ برق را حتما چک کنید. تلویزیون را مستقیم به پریز بزنید که مطمئن شوید مشکل از محافظ نیست.
  کابل برق تلویزیون را نیز تست کنید.
  در صورتی که این کارها را انجام دادید و دوباره تلویزیون روشن نشد، همه دستگاه های دیگر را از برق جدا کنید و تلویزیون را به تنهایی به برق متصل کنید. بعضی وقت ها اتصال دستگاه دیگر باعث ایجاد مشکل می‌شوند.

  پاسخ دهید

ابوالفضل بختیاری

باسلام
تلویزیون ما سامسونگ ۴۶اینچ سری۵هست
واردمنوی مخفی شدم چندتا ازگزینه های آف را آن کردم
بعدش کنترل تلویزیون کارنکرد
سیم برق را از پریز کشیدم دوباره که زدم دیدم اون چراغ استندبای روشن نشد
وتلویزیون دیگه روشن نمیشه
ممنون میشم راهنمایی کنید
باتشکرازلطفتون🙏🏻

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که مطالعه مقاله موجود به حل مشکل شما کمکی نکرد، می‌توانید با نمایندگی تماس حاصل نمایید. یا فرم درخواست را به صورت آنلاین در وبسایت تکمیل کنید. متخصصین در اسرع وقت در محل حاضر خواهند شد.

  پاسخ دهید