علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

آیا شیرهای آب خانه یا حمام شما آب گرم ندارند؟ آیا شما نیز به دنبال علت گرم نشدن پکیج و راه حلی برای این مشکل که چرا پکیج آب را گرم نمی کند هستید؟

در این صورت، بهتر است بدانید که علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج به چندین عامل مختلف مرتبط است که در این مقاله از کاراباما قصد داریم در رابطه با آنها صحبت کنیم و راهکارهای موجود را بیان کنیم. اما به یاد داشته باشید که علت گرم نکردن آب پکیج شما و راه حل آن می تواند به یک مشکل تخصصی و یا ایراد فنی در یکی از قطعات دستگاه مربوط باشد. در این صورت به هیچ وجه توصیه به دستکاری پکیج دیواری نمی کنیم! بهتر است برای عیب یابی پکیج دیواری خود و تعمیر آن از یک متخصص ماهر که با برند و مدل های مختلف پکیج تان آشنایی دارد، کمک بگیرید. متخصصین کاراباما برای هرگونه تعمیرات پکیج دیواری در کوتاه ترین زمان ممکن، در خدمت شما هستند.

در ادامه مطالبی در رابطه با علت گرم نشدن آب پکیج را بیان می کنیم که به برند پکیج دیواری شما ارتباطی ندارد. به بیان دیگر، علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور و علت گرم نشدن آب پکیج بوتان یکسان است و با سایر برندها هم چون ایساتیس، آریستون، فرولی و غیره نیز متفاوت نیست! بنابراین می توانید از مطالب موجود در این مقاله جهت رفع مشکل و یافتن علت گرم نشدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… خود استفاده کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

کار نکردن پکیج علت گرم نشدن آب پکیج

ساده ترین علت گرم نشدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و یا هر برند دیگری به کار نکردن آن در وهله اول مربوط است. در این حالت لازم است گاز، برق و آب ورودی را کنترل کنید.

منبع برق پکیج دیواری را چک کنید

یک علت گرم نشدن پکیج در کار نکردن آن و نرسیدن جریان برق است. مطمئن شوید که منبع برق خانه به پکیج جریان دارد و دستگاه به خوبی تغذیه می گردد. همچنین فیوزهای مربوطه را بررسی کنید که به درستی کار می کنند. اگر متوجه شدید که یکی از فیوزها پریده است، می توانید با تعویض آن متوجه شوید که آیا مشکل همان بوده است یا خیر.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

بررسی منبع گاز جهت یافتن علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور

منبع گاز پکیج دیواری را بررسی نمایید

بسیاری از اوقات علت گرم نکردن آب پکیج به نبود جریان گاز مربوط است. از باز بودن شیر گاز به پکیج خود اطمینان حاصل کنید. اگر به وجود مشکلی در شبکه تامین گاز خود مشکوک شده اید، سریعا با اداره گاز رسانی منطقه خود تماس بگیرید.

بررسی پروگرامر و پنل کاربری جهت یافتن علت گرم نشدن آب پکیج بوتان

شیر ورودی آب پکیج را بررسی کنید

بسته شدن شیر ورودی آب پکیج به صورت اتفاقی، بسیار رایج تر از آن است که فکر می کنید و می تواند علت گرم نشدن آب پکیج شما باشد. در این مواقع چون دستگاه آب کافی در مخزن خود ندارد، متوقف می شود و معمولا بر روی نمایشگر آن و یا به صورت چراغ هشدار دهنده، به شما کمبود آب را اعلام می کند. همچنین امکان دارد که شیر آب باز باشد، اما فشار بسیار کم آب از روشن شدن پکیج جلوگیری نماید.

در خصوص دلایل روشن نشدن پکیج دیواری در مقاله اختصاصی کاراباما بیشتر بخوانید.

گرم نشدن آب پکیج به علت خرابی کنترلر و ترموستات

ممکن است دلیل گرم نشدن آب پکیج به تنظیم اشتباه کنترل ها و پنل کاربری پکیج و یا خرابی ترموستات یا کنترلرهای اشاره شده مربوط باشد. از فعال بودن و روشن بودن کنترلر پکیچ خود مطمئن شوید و درجه ترموستات را در اوایل کار دستگاه تا حد ممکن بالا ببرید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت بالا رفتن و یا علت افت فشار پکیج چیست؟

بررسی پنل کاربری و ترموستات جهت یافتن علت گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و...

معیوب بودن پمپ آب علت گرم نکردن پکیج دیواری

خرابی پمپ آب نیز می تواند علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… باشد. می توانید با لمس کناره و بدنه ی پمپ دستگاه خود از کارکرد آن اطمینان حاصل کنید. اگر هیچگونه تحرکی احساس نکردید و پمپ به نظر خاموش می آمد، باید پمپ توسط تکنسین متخصص بازرسی و تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض گردد.

خرابی پمپ یک علت صدا دادن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها است. برای اطلاعات بیشتر به مقاله کاراباما در این رابطه مراجعه کنید.

خاموش شدن پیلوت علت گرم نشدن آب گرم مصرفی پکیج

اگر پکیج شما دارای چراغ پیلوت است، چک کنید که روشن باشد. در صورتی که خاموش شده است، علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… همین مورد است. در این حالت از دفترچه راهنمای دستگاه خود برای روشن نمودن دوباره آن کمک بگیرید. ممکن است برچسبی بر روی بدنه دستگاه تعبیه شده و دستورات لازم بر روی آن نوشته شده باشد.

با مراجعه به مطلب نحوه راه اندازی و روشن کردن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها در این رابطه بیشتر بخوانید.

در صورتی که پکیج شما چراغ پیلوت ندارد و علائمی هشدار دهنده و یا کدهای خطایی بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شوند، با ریست نمودن دستگاه ممکن است مشکل شما حل شود. در صورتی که هیچ کدام از اقدامات بالا در رفع مشکل شما موثر نبود، زمان آن است که با تعمیرکاران باتجربه تماس گرفته و از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

گرم نشدن آب پکیج به علت ایراد در شیر دایورتر

شیر منحرف کننده یا شیر دایورتر یا شیر برقی در پکیج دیواری وظیفه تغییر حالت بین گرم شدن آب گرم مصرفی و یا گرم شدن شوفاژ رادیاتورها را برعهده دارد. زمانی که شیر آب گرم در منزل باز می شود، اگر ایراد دیگری در سیستم سبب اخلال نگردد، شیر دایورتر باز شده و آب گرم به سمت مدار آب مصرفی هدایت می شود. در صورتی که شیر منحرف کننده دچار مشکل شده باشد و یا در حالت بسته گیر کرده باشد، علت گرم نشدن آب گرم مصرفی پکیج است. در این شرایط پکیج دیواری ممکن است روشن شده و رادیاتورها را نیز گرم نماید اما آب گرم مصرفی نخواهید داشت.

گرم نشدن آب پکیج به علت خرابی فلوسوئیچ

فلوسوئیچ قطعه ای در پکیج دیواریست که در هنگام باز شدن شیر آب گرم به سنسور دمای پکیج فرمان می دهد. در صورتی که دما کمتر باشد، پکیج شروع به گرم کردن آب می نماید. لذا یک دلیل گرم نشدن آب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها (معمولا در مدل های تک مبدله) به خرابی فلوسوئیچ مربوط است که نمی تواند باز شدن شیر را تشخیص دهد و یا به سنسور دما فرمان ارسال نماید که با تعویض این قطعه مشکل برطرف خواهد شد.

در این مقاله در خصوص علت گرم نکردن پکیج دیواری صحبت کردیم. همچنین یادآوری می کنیم که علت گرم نشدن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها یکسان است و مطالب موجود می تواند راهکاری برای علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… شما باشد. در صورتی که مشکل شما همچنان برقرار است، جهت جلوگیری از خسارات بیشتر و رفع سریع مشکل، خدمات متخصصین کاراباما را به شما پیشنهاد می کنیم.

نظرات کاربران