استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت گرم نشدن آب پکیج و گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

لازم است که برای بیرون رفتن از خانه دوش بگیرید، اما با باز کردن شیر متوجه می شوید که آب، گرم نیست! آیا اتفاقی آزاردهنده تر از این وجود دارد؟ گرم نشدن آب پکیج به هر دلیل که باشد بخشی از آرامش خانه و خانواده را به باد می دهد. به همین دلیل در این مقاله قصد داری در مورد علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها بپردازیم. به یاد داشته باشید که در غالب مواقع عامل گرم نشدن آب مصرفی پکیج یک ایراد فنی است که تنها توسط تکنسین دارای دانش تخصصی برای تعمیر پکیج برطرف می شود. در صورتی که دانش فنی کافی ندارید، به هیچ وجه پکیج خود را دستکاری نکنید چرا که با این کار نه تنها ممکن است مشکل موجود جدی تر شود، بلکه متحل هزینه اضافی نیز خواهید شد.

در ادامه مطالبی در رابطه با علت گرم نشدن آب پکیج را بیان می کنیم که به برند پکیج دیواری شما ارتباطی ندارد. به بیان دیگر، علت گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور و علت گرم نکردن پکیج بوتان یکسان است و با سایر برندها هم چون ایساتیس، آریستون، فرولی و غیره نیز متفاوت نیست! بنابراین می توانید از مطالب موجود در این مقاله جهت رفع مشکل و یافتن علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… خود استفاده کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

کار نکردن پکیج علت گرم نشدن آب پکیج

ساده ترین علت گرم نکردن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور، بوتان یا هر برند دیگری به کار نکردن آن در وهله اول مربوط است. در این حالت لازم است گاز، برق و آب ورودی را کنترل کنید. در این صورت ممکن است نیازی به حضور تکنسین تعمیر پکیج نباشد.

منبع برق پکیج دیواری را چک کنید

یک دلیل گرم نشدن آب پکیج کار نکردن آن و نرسیدن جریان برق است. مطمئن شوید که منبع برق خانه به پکیج جریان دارد و دستگاه به خوبی تغذیه می گردد. همچنین فیوزهای مربوطه را بررسی کنید که به درستی کار می کنند. اگر متوجه شدید که یکی از فیوزها پریده است، می توانید با تعویض آن متوجه شوید که آیا مشکل همان بوده است یا خیر.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

بررسی منبع گاز جهت یافتن علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور

منبع گاز پکیج دیواری را بررسی نمایید

بسیاری از اوقات دلیل گرم نکردن پکیج به نبود جریان گاز مربوط است. از باز بودن شیر گاز به پکیج خود اطمینان حاصل کنید. اگر به وجود مشکلی در شبکه تامین گاز خود مشکوک شده اید، سریعا با اداره گاز رسانی منطقه خود تماس بگیرید. اگر مشکل از گاز نبود می توانید از یک مرکز مجاز تعمیر لوازم خانگی کمک بگیرید.

بررسی پروگرامر و پنل کاربری جهت یافتن علت گرم نشدن آب پکیج بوتان

شیر ورودی آب پکیج را بررسی کنید

قبل از آنکه با تکنسین تعمیر پکیج ایران رادیاتور یا تعمیرکار هر برند پکیجی که دارید تماس بگیرید از باز بودن شیر ورودی آب مطمئن شوید. بسته شدن شیر ورودی آب پکیج به صورت اتفاقی، بسیار رایج تر از آن است که فکر می کنید و می تواند علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج باشد. در این مواقع چون دستگاه آب کافی در مخزن خود ندارد، متوقف می شود و معمولا بر روی نمایشگر آن و یا به صورت چراغ هشدار دهنده، به شما کمبود آب را اعلام می کند. همچنین امکان دارد که شیر آب باز باشد، اما فشار بسیار کم آب از روشن شدن پکیج جلوگیری نماید.

در خصوص دلایل روشن نشدن پکیج دیواری در مقاله اختصاصی کاراباما بیشتر بخوانید.

گرم نشدن آب پکیج به علت خرابی کنترلر و ترموستات

ممکن است علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور یا بوتان شما به تنظیم اشتباه کنترل ها و پنل کاربری پکیج و یا خرابی ترموستات یا کنترلرهای اشاره شده مربوط باشد. از فعال بودن و روشن بودن کنترلر پکیچ خود مطمئن شوید و درجه ترموستات را در اوایل کار دستگاه تا حد ممکن بالا ببرید.

بررسی پنل کاربری و ترموستات جهت یافتن علت گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و...

معیوب بودن پمپ آب علت گرم نکردن پکیج دیواری

خرابی پمپ آب نیز می تواند علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… باشد. می توانید با لمس کناره و بدنه ی پمپ دستگاه خود از کارکرد آن اطمینان حاصل کنید. اگر هیچگونه تحرکی احساس نکردید و پمپ به نظر خاموش می آمد، باید پمپ توسط تکنسین متخصص بازرسی و تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض گردد.

خرابی پمپ یک علت صدا دادن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها است. برای اطلاعات بیشتر به مقاله کاراباما در این رابطه مراجعه کنید.

خاموش شدن پیلوت علت گرم نکردن پکیج

اگر پکیج شما دارای چراغ پیلوت است، چک کنید که روشن باشد. در صورتی که خاموش شده است، علت گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… همین مورد است. در این حالت از دفترچه راهنمای دستگاه خود برای روشن نمودن دوباره آن کمک بگیرید. ممکن است برچسبی بر روی بدنه دستگاه تعبیه شده و دستورات لازم بر روی آن نوشته شده باشد.

با مراجعه به مطلب نحوه راه اندازی و روشن کردن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها در این رابطه بیشتر بخوانید.

در صورتی که پکیج شما چراغ پیلوت ندارد و علائمی هشدار دهنده و یا کدهای خطایی بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شوند، با ریست نمودن دستگاه ممکن است مشکل شما حل شود. در صورتی که هیچ کدام از اقدامات بالا در رفع مشکل شما موثر نبود، زمان آن است که با تعمیرکاران باتجربه تماس گرفته و از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

گرم نشدن آب پکیج به علت ایراد در شیر دایورتر

شیر منحرف کننده یا شیر دایورتر یا شیر برقی در پکیج دیواری وظیفه تغییر حالت بین گرم شدن آب گرم مصرفی و یا گرم شدن شوفاژ رادیاتورها را برعهده دارد. زمانی که شیر آب گرم در منزل باز می شود، اگر ایراد دیگری در سیستم سبب اخلال نگردد، شیر دایورتر باز شده و آب گرم به سمت مدار آب مصرفی هدایت می شود. در صورتی که شیر منحرف کننده دچار مشکل شده باشد و یا در حالت بسته گیر کرده باشد، علت گرم نشدن آب گرم مصرفی پکیج است. در این شرایط پکیج دیواری ممکن است روشن شده و رادیاتورها را نیز گرم نماید اما آب گرم مصرفی نخواهید داشت.

یکی از دلایل گیر کردن شیر دایورتر به تشکیل جرم و رسوب گیری پکیج مربوط است. در مقاله نحوه رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور و بوتان می توانید روش های رفع این مشکل را مطالعه نمایید.

گرم نکردن پکیج به علت خرابی فلوسوئیچ

فلوسوئیچ قطعه ای در پکیج دیواریست که در هنگام باز شدن شیر آب گرم به سنسور دمای پکیج فرمان می دهد. در صورتی که دما کمتر باشد، پکیج شروع به گرم کردن آب می نماید. لذا یک دلیل گرم نشدن آب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها (معمولا در مدل های تک مبدله) به خرابی فلوسوئیچ مربوط است که نمی تواند باز شدن شیر را تشخیص دهد و یا به سنسور دما فرمان ارسال نماید که با تعویض این قطعه مشکل برطرف خواهد شد.

در این مقاله در خصوص علت گرم نکردن پکیج دیواری صحبت کردیم. همچنین یادآوری می کنیم که علت گرم نشدن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها یکسان است و مطالب موجود می تواند راهکاری برای علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… شما باشد. در صورتی که مشکل شما همچنان برقرار است، جهت جلوگیری از خسارات بیشتر و رفع سریع مشکل، خدمات متخصصین کاراباما را به شما پیشنهاد می کنیم.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
شهرام تهرانی

سلام و احترام . اپارتمان من دارای پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff هستش چند مرتبه تعمیرکار اوردم چک کرده و تنظیم کرده ولی مشکلاتی داره
اول اینکه اب رو کانل گرم نمیکنه ولرم هستش
دوم اینکه سوفاژ ها هم ولرم هستش . فشار پکیج نزدیک به عدد 2 هستش و شیر اب سرد و گرم هر دو کامل بازه و شیر گاز هم کامل بازه .. ولی نه اب گرم داریم نه سوفاژ گرم . اگر راهنمایی کنید ممنون میشم . چطوری اب گرم و شوفاژ گرم داشته باشیم . تشکر

پاسخ دهید