استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

تفاوت های مایکروویو و مایکروفر و سولاردام در چیست؟

ماکروفر

با توجه به اهمیت روزافزون زمان و افزایش مشغله‌ها، توجه و تمرکز شرکت‌ها و انسان‌ها بر ایجاد وسایل و امکاناتی است که انجام تک تک کارها، راحت‌تر و سریع‌تر شود. مایکروویو، مایکروفر و سولاردام نیز از این دسته‌اند. لوازم خانگی‌ای که با سرعت بالا و زحمت کمتر، پخت‌وپز، گرم کردن، گریل کردن، یخ زدایی و… را انجام می‌دهند. اما مسئله این است که فرق این لوازم خانگی با یکدیگر چیست؟ کدام یک امکانات بهتری را ارائه می‌دهند؟
آیا برای شما هم سوال است که دقیقا تفاوت مایکروویو و سولاردام چیست؟ یا کدام یک با توجه به کاربرد و فاکتورهای مورد نظرتان مناسب‌تر است؟ در این مطلب کاراباما به بررسی دقیق تفاوت مایکروویو و سولاردام می‌پردازیم. با مطالعه این مقاله در نهایت می‌توانید انتخاب درستی بین مایکروویو و سولاردام با توجه به نوع و مقدار استفاده‌تان داشته باشید.

برای تعمیر ماکروفر ال جی به صورت تخصصی کلیک کنید.

مایکروویو چیست؟

فرایند گرم کردن در مایکروویو توسط قطعه‌ای به نام مگنترون انجام می‌شود. این قطعه امواجی با فرکانس بالا تولید می‌کند. امواج گرمایشی به دیواره های فلزی محفظه داخلی مایکرووفر برخورد می‌کنند و منعکس می‌شوند. در طی همین فرایند، مولکول های آب موجود در غذا جنبش پیدا می‌کنند، تا جایی که جنبش آنها به یک میلیون بار در ثانیه می‌رسد. در نهایت با افزایش نوسان مولکول های آب، مولکول های دیگر موجود در غذا هم به جنبش درمی‌آیند و غذایی که در مایکروویو قرار داده‌اید با سرعت قابل توجهی گرم می‌شود. بنابراین اساس عملکرد مایکروویو بر پایه wave یا همان امواج است.

حالا تفاوت مایکروویو با مایکروفر چیست؟

توجه داشته باشید که در مایکروفر نیز، مکانیزم پخت‌وپز و گرم کردن غذا مانند مایکروویو است با این تفاوت که در مایکروفر، علاوه بر مگنترون قطعه دیگری به نام هیتر یا المنت حرارتی وجود دارد. هیتر مایکروفر باعث می‌شود که شما بتوانید انواع مختلفی از پخت‌وپز را در دستگاه امتحان کنید. برای مثال گریل کردن، یخ زدایی، پخت کیک و… . در نتیجه مایکروفر با داشتن المنت حرارتی، پخت‌وپز گسترده‌تر و با کیفیت‌تری ارائه می‌کند. پس اگر قصد دارید کارهای بیشتری از “گرم کردن غذا” انجام دهید، مایکروفر انتخاب هوشمندانه‌تری ست.

سولاردام چیست؟

فناوری به کار برده شده در سولاردام اولین بار توسط کمپانی الجی ابداع شد. در این دستگاه علاوه بر المنت حرارتی یا هیتری که درمایکروویو و مایکروفر موجود است، هیتر زغالی (نوعی المنت نوری) نیز تعبیه شده است که با ایجاد امواج نوری، گرمای زیادی تولید می‌کند. این المنت نوری در قسمت بالایی سولاردام قرار دارد.

دومین تفاوت مایکروویو و سولاردام این است که در قسمت کف سولاردم یک مگاهیتر وجود دارد که از هیتر سرامیکی و لامپ هالوژنی تشکیل شده است. به کمک مگاهیتر، امواج نورانی از کف دستگاه نیز منتشر می‌شوند و سولاردام این قابلیت را پیدا می‌کند که مواد غذایی را از پایین گریل کند.

برای انعکاس بهتر امواج گرمایی و نوری در سولاردام، محفظه پخت این دستگاه استوانه‌ای و مدور در نظر گرفته شده است، یعنی بر خلاف محفظه پخت ماکروویو و ماکروفر که چهارگوش هستند.

سرعت پخت در سولاردام 3 برابر فرهای معمولی و 1.5 برابر مایکروفر است به طوری که دمای این دستگاه می‌تواند در 5 دقیقه به 320 درجه سانتی گراد برسد.

نتیجه گیری

به واسطه این 3 تفاوت سولاردام با مایکروفر که ذکر کردیم (خصوصا وجود المنت نوری)، پخت‌وپز با سولاردام سبب می‌شود تا:

  1.  مواد مغذی و طعم غذا حفظ شود. (حفظ ویتامین‌ها و عدم افزایش چربی غذا)
  2.  غذا خشک نشود و آب خود را از دست ندهد. (مثل مرغ، ماهی و…)
  3.  غذاها با سرعت بیشتر و در زمان کمتری گرم یا پخته شوند به طوری که نیازی به حالت پیش گرمایش مایکروفر نباشد.
  4.  غذا از پایین نیز گریل شود.

به طور خلاصه اگر استفاده شما از این دستگاه‌ها فقط گرم کردن غذاست، بهتر است سراغ ماکروویو بروید.
اگر پخت‌وپز غذا، گرم کردن و یخ زدایی در حد متوسطی برایتان مد نظر است، مایکروفر یا سولاردم مطابق با بودجه و کاربردتان بخرید.
اما اگر سرعت بالا، حفظ کیفیت خوب غذا، خشک نشدن مواد غذایی و گریل کردن برایتان از اهمیت برخوردار است و از دستگاه فردار خود استفاده روزانه دارید، سولاردام احتمالا بهترین انتخاب است.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
محمد رضا فلکی

سلام
استان قزوین در شهر قزوین نمایندگی تعمیرات و نگهداری دارید؟
جهت دستگاه سولاردام ال جی
با تشکر

پاسخ دهید