استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

بهترین راهنمای خرید یخچال و معرفی بهترین مارک یخچال ایرانی و خارجی

بهترین راهنمای خرید یخچال

یخچال شما یکی از مهم‌ترین و گران‌ترین لوازم خانگی شماست که می‌خواهید بیش از 10 سال را با آن سپری کنید. بنابراین باید برای خرید یک یخچال خوب وقت کافی بگذارید و به اندازه کافی برای انتخاب بهترین مارک یخچال فریزر تحقیق کنید. از آن جایی که تنوع برند، مدل و قیمت یخچال در بازار زیاد است ممکن است در انتخاب یک یخچال مناسب دچار سردرگمی شوید. به همین دلیل ما در این مقاله کاراباما با توجه به تجربیات کارشناسان و تکنسین های فنی خود سعی کرده ایم برندها و مدل های مختلف یخچال اعم از پرطرفدارترین و بهترین مارک یخچال های آمریکایی، آسیایی، اروپایی را از نظر کیفیت، کارایی، طراحی و همچنین قیمت یخچال مورد بررسی قرار دهیم. به این ترتیب فهرستی از آیتم‌های ضروری را به عنوان بهترین راهنمای خرید یخچال تهیه کرده ایم و با معرفی تعدادی از بهترین مارک های یخچال خارجی و ایرانی به شما کمک می کنیم تا یخچالی که مناسب خانواده‌تان است را خریداری کنید.

اندازه یخچال

تعداد خانواده شما چند نفر است؟

بر اساس تعداد نفراتی که از یخچال استفاده می‌کنند، می‌توانید از جدول راهنمای خرید یخچال از نظر تعداد افراد خانواده استفاده کنید:

تعداد افراد خانواده حجم توصیه شده یخچال
1 تا 2 نفر 250-380 لیتر
3 تا 4 نفر 350-530 لیتر
بیش از 5 نفر 440 لیتر به بالا

 

نکته:

 1. ما یخچال های کوچک را توصیه نمی‌کنیم، زیرا به‌طورکلی به سمت بهره‌وری انرژی کمتر (کارایی کمتر) متمایل هستند و در درازمدت هزینه‌های بیشتری را به شما تحمیل می‌کنند.
 2. بهتر است قدری آینده‌نگر باشید و اگر قرار است در آینده نزدیک به اعضای خانواده شما اضافه شود، برای هر عضو اضافی خانواده 5L بعلاوه فضای فریزر را در نظر بگیرید.

آیا اندازه یخچال مناسب خواهد بود؟

مطمئن شوید اندازه موردنظر شما برای یخچال متناسب با فضایی است که می‌خواهید یخچال را در آنجا قرار دهید. فضایی که یخچال را در آنجا قرار می‌دهید باید از همه طرف به‌گونه‌ای باشد که هوا بتواند آزادانه در اطراف آن گردش کند و فضای کافی برای خروج گرمای موتور در پشت یخچال وجود داشته باشد.

بر اساس یک قاعده کلی، یخچال شما باید حداقل از هر طرف به‌اندازه 5 سانتی‌متر از دیوارها فاصله داشته باشد.

با استفاده از یک متر، ابعاد درب ورودی و راهروها را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که یخچال نو خود را می‌توانید سالم و بدون ایجاد خط و خش بر روی بدنه آن به آشپزخانه برسانید (بخصوص اگر قصد شما از خرید این است که می‌خواهید اندازه یخچال را بزرگ‌تر کنید).

در بخش بعدی با بیان مزایا و معایب مدل های مختلف یخچال شما را بیشتر با کاربرد و راهنمای خرید یخچال فریزر بالا و یخچال فریزر پایین، یخچال ساید بای ساید، یخچال دوقلو و درب فرانسوی آشنا می کنیم.

شما به چه مدل یخچالی نیاز دارید؟

راهنمای خرید یخچال فریزر بالا (فریزر در بالای یخچال تعبیه شده است)

راهنمای خرید یخچال فریزر بالا

اگر قیمت، کارایی، فضایی که در نظر گرفته‌اید بزرگ‌ترین نگرانی شما است، یک یخچال فریزر بالا برای شما مناسب است.

مزایای یخچال‌های فریزر بالا

 • ارزان‌ترین نوع یخچال برای خرید
 • ارزان‌ترین نوع یخچال برای استفاده
 • طیف وسیعی از برندها و مدل‌ها برای انتخاب

معایب یخچال های فریزر بالا

 • اگر جز آن افرادی هستید که زیاد به سراغ یخچال می‌روید، مجبورید برای استفاده از خوراکی‌های داخل یخچال بخصوص در طبقات پایین، مرتب خم و راست شوید.

راهنمای خرید یخچال فریزر پایین (فریزر در پایین یخچال تعبیه شده است)

راهنمای خرید یخچال فریزر پاییناستفاده از همه بخش‌های یخچال های فریزر پایین راحت‌تر است و به خاطر استفاده زیاد از یخچال شما مجبور نیستید مرتب خم و دچار کمردرد شوید.

مزایای یخچال های فریزر پایین

 • طراحی عاقلانه و منطقی یخچال (آنچه بیشتر از آن استفاده می‌کنید، هم‌سطح چشمان شماست و مجبور نیستید هر بار برای استفاده از خوراکی‌های داخل یخچال خم شوید.)
 • بخش فریزر اغلب به‌صورت کشویی طراحی می‌شود
 • تنوع مدل‌ها و برندهای یخچال های فریزر پایین در حال افزایش است

معایب یخچال های فریزر بالا

 • از یخچال های فریزر بالا گران‌تر هستند
 • به‌وضوح هزینه استفاده از این یخچال ها گران‌تر از یخچال های فریزر بالا است
 • در سرد کردن بخصوص در بخش فریزر ممکن است کندتر از یخچال های فریزر بالا باشد

راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

راهنمای خرید یخچال ساید بای سایدویژگی‌ها و فضاهای اضافی باعث می‌شود یخچال های ساید بای ساید برای بسیاری از خانواده‌ها مناسب‌تر باشد.

مزایای یخچال های ساید بای ساید

 • آپشن ها و ویژگی‌های متنوع مانند یخ‌ساز و آب‌سردکن
 • نمای شیک و زیبا در آشپزخانه
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب
 • بهترین دسترسی برای افراد ویلچری

معایب یخچال های ساید بای ساید

 • یخ‌ساز، آب‌سردکن و دستگاه تصفیه آب یخچال ساید بای ساید می‌تواند فضای زیادی را از یخچال و فریزر اشغال کند.
 • فضای داخلی کاملاً باریک است و در خیلی از مواقع برای قرار دادن خوراکی‌های با اندازه بزرگ مشکل‌ساز می‌شود.
 • اندازه فیزیکی بزرگ آن فضای زیادی را اشغال می‌کند و نمی‌توان آن را در یک فضای تنگ قرار داد.
 • دمای بالا و پایین یخچال می‌تواند ناهماهنگ باشد.

راهنمای خرید یخچال درب فرانسوی (فریزر پایین با یخچال دو درب)

راهنمای خرید یخچال درب فرانسوییخچال های درب فرانسوی ترکیبی از راحتی یک یخچال فریزر پایین به همراه ظرفیت و ویژگی‌های بسیار خوب یخچال ساید بای ساید است.

مزایای یخچال های درب فرانسوی

 • آپشن ها و ویژگی‌های متنوع مانند یخ‌ساز و آب‌سردکن
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب
 • یخچال و فریزر با پهنای بسیار خوب برای خوراکی‌های با اندازه بزرگ

معایب یخچال های درب فرانسوی

 • یخ‌ساز، آب‌سردکن و دستگاه تصفیه آب یخچال می‌تواند فضای زیادی را از یخچال و فریزر اشغال کند.
 • اندازه فیزیکی بزرگ آن فضای زیادی را اشغال می‌کند و نمی‌توان آن را در یک فضای تنگ قرار داد.
 • هزینه بیشتر برای خرید

راهنمای خرید یخچال فریزر دوقلو (یخچال و فریزر جدا از هم)

راهنمای خرید یخچال فریزر دوقلویخچال فریزر دو قلو ترکیبی از فضای ذخیره‌سازی مناسب با انعطاف‌پذیری زیاد است.

مزایای یخچال فریزر دوقلو

 • یخچال و فریزر دوقلو را می‌توان در فضاهای مجزایی قرار داد (مثلاً فریز را در حیاط‌خلوت قرار داد) که این ویژگی برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب است.
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب

معایب یخچال فریزر دوقلو

 • فضای نسبتاً زیادی را اشغال می‌کنند.

رنگ و جنس بدنه یخچال

استیل ضدزنگ

یخچال های استیل ضدزنگ ظاهر شیک و حرفه‌ای را به آشپزخانه شما می‌دهند، اما وجود لکه و اثرانگشت بر روی آن‌ها به‌وضوح دیده می‌شود. اگر نمی‌خواهید همیشه در حال پاک کردن لکه‌ها و اثر انگشت باشید، مدل‌های مات یا ضد لک (که البته گران‌تر هستند) را برگزینید.

اکثر یخچال های استیل درب‌های کاملاً صاف دارند درحالی‌که درب بیشتر یخچال ها کمی انحنا دارد. همچنین بسیاری از آن‌ها مغناطیسی نیستند.

 سفید کلاسیک

تمیز نگه‌داشتن راحت‌تر یخچال های سفید نسبت به یخچال های استیل، قیمت خرید کمی ارزان‌تر، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان برق انداختن و تمیز کردن یخچال های سفید و با وجود محبوبیت یخچال های استیل، گزینه‌هایی هستند که باعث می‌شود شما بخواهید یخچال سفید بخرید.

طرح دار با رنگ‌های متنوع

یخچال های طرح دار با رنگ‌های متنوع روز به روز محبوبیت بیشتری در بین مردم پیدا می‌کنند و ترکیب بی‌نظیری را در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد می‌کنند؛ اما به یاد داشته باشید که یخچال یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت برای منزل شما است و درصورتی‌که بخواهید دکوراسیون و رنگ‌بندی آشپزخانه خود را عوض کنید ممکن است رنگ یخچال با رنگ‌بندی جدید ترکیب خوشایندی نداشته باشد.

سیاه

لوازم خانگی سیاه در حال بازگشت هستند. چندین تولیدکننده هم در حال تولید یخچال های مشکی، زغالی و تیره هستند. یخچال سیاه یک جایگزین مدرن برای یخچال های سفید اما با ویژگی ضد لک و اثرانگشت هستند؛ اما وسایل سیاه‌رنگ ممکن است آشپزخانه شما را تیره‌تر و کوچک‌تر نشان دهند.

هزینه استفاده از یخچال

ستاره های انرژی بیشتر، صرفه جویی بیشتر

یخچال شما تا 8% هزینه‌ قبض‌های انرژی شما را دربر می‌گیرد؛ بنابراین انتخاب یک یخچال با بهره‌وری انرژی خوب می‌تواند به‌ صرفه جویی در هزینه‌های شما کمک کند. درحالی‌که یخچال های بزرگتر انرژی بیشتری نسبت به یخچال های کوچک تر مصرف می‌کنند، رتبه‌بندی برچسب انرژی ستاره به شما کمک می‌کند تا میزان مصرف انرژی آن‌ها را باهم مقایسه کنید.

هنگامی‌که بین دو مدل با اندازه مشابه مردد هستید، یخچال با ستاره‌های بیشتر را انتخاب کنید زیرا هزینه استفاده از آن برای شما کمتر خواهد بود. چقدر کمتر؟ در جدول زیر هزینه‌های استفاده از چند یخچال با ظرفیت مشابه اما رتبه‌های مصرف انرژی متفاوت را می‌توانید مقایسه کنید:

4 ستاره  3.5 ستاره 2 ستاره 1 ستاره
مصرف انرژی 310kWh 346kWh 3437kWh 559kWh
هزینه ده سال استفاده 3,271,200 تومان 4,149,600 تومان 5,241,600 تومان 4,703,200 تومان

در یخچال به چه ویژگی‌هایی نیاز دارید؟

یخ‌ساز و آب‌سردکن

وجود آب‌سردکن و یخ‌ساز در درب یخچال باعث صرفه‌جویی در انرژی و جلوگیری از اتلاف سرما می‌شود؛ چراکه مجبور نیستید مدام درب یخچال را برای نوشیدن آب سرد باز و بسته کنید.

برخی از آب‌سردکن‌ها و یخ‌سازهای یخچال ها نیاز به اتصال به شیر دارند؛ بنابراین باید هزینه اضافی برای لوله‌کشی پرداخت نمایید.

برخی از یخچال ها به‌جای لوله کشی در قسمت داخلی خود مخزن دارند، هرچند که برای این مدل‌ها دیگر نیاز به لوله کشی نیست اما همین مخزن تقریباً 30% از فضای فریزر را اشغال می‌کند.

برخی از یخچال ها نیز نیاز به تعویض فیلتر تصفیه آب دارند که برای جلوگیری از بدطعم شدن آب و رشد باکتری باید به‌صورت دوره‌ای (حداکثر هر شش ماه یک‌بار) تعویض شوند.

کشو جامیوه ای و سبزیجات (Crisper)

داشتن یک کشو جامیوه ای خوب شما را از نگهداری تعداد زیاد کیسه‌های پلاستیکی مختلف میوه و سبزیجات در یخچال راحت می‌کند. کشو جامیوه ای باید میوه‌ها سبزیجات شما را تازه نگه دارد. بعلاوه باید تمیز کردن آن آسان باشد. اگر جز آن دسته افرادی هستید که میوه و سبزیجات زیادی را در یخچال نگه می‌دارید، باید یخچالی بخرید که بیش از یک جامیوه ای داشته باشد. جامیوه ای شما باید حداقل 45 سانتی‌متر عرض داشته باشد تا برای قرار دادن سبزیجات بلندی مثل کرفس مناسب باشد.

درب یخچال

مطمئن شوید که دستگیره‌های یخچال خیلی بالا یا خیلی پایین نباشند و همچنین در فضایی که یخچال را قرار می‌دهید، درب های یخچال به‌راحتی باز و بسته می‌شوند. برخی از یخچال ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان جهت باز شدن درب‌های آن‌ها را برعکس کرد. دقت کنید هنگام خرید، یخچالی که در فروشگاه می‌بینید به دلیل اینکه هنوز به برق وصل نیست، درب‌های آن بسیار راحت‌تر باز می‌شود.

کنترل‌های دما

هنگام خرید یخچال و بازدید مدل‌های مختلف، به دنبال یخچالی با حداقل دو کنترل دمای جداگانه باشید. در یخچال هایی که تنها دارای یک کنترل دما برای هر دو بخش یخچال و فریزر هستند، شما نمی‌توانید دمای یخچال یا فریزر را بدون تأثیر بر دیگری تنظیم کنید. برخی یخچال های الکترونیکی کنترل های بیشتری دارند.

برخی یخچال ها یک حافظه 24 ساعته دارند که باز کردن درب یخچال را کنترل می‌کنند و قبل از یک استفاده سنگین از یخچال (مانند زمانی که بچه‌ها از مدرسه می‌آیند و یا شما برای تهیه شام مرتب به یخچال سر می‌زنید) شروع به پیش خنک‌سازی می‌کنند.

برخی یخچال ها به‌صورت خودکار یخ‌زدایی را بر اساس شرایط خاصی انجام می‌دهند.

برخی دیگر از یخچال ها زمانی که درب آن را زیاد باز نگه می‌دارید و یا درست نمی‌بندید با بوق هشدار شما را مطلع می‌سازند.

چگونگی انجام تنظیمات کنترل دمای یخچال

با استفاده از دفترچه راهنما بررسی کنید که دمای یخچالتان بر اساس دستورالعمل‌های توصیه‌شده تنظیم شده باشد

از دماسنج برای اندازه‌گیری دمای داخل استفاده نمایید (تابستان و زمستان)

دمای یخچال را تا 3 درجه و دمای فریزر را تا 18- درجه تنظیم نمایید

جریان هوا را در داخل یخچال خوب نگه دارید تا از وجود مناطق گرم و سرد جلوگیری کنید

طبقات

طبقات یخچال باید به‌سادگی برای تمیز کردن و یا تنظیم محل قرارگیری، قابل جابه‌جا کردن باشند. داشتن طبقات چندقسمتی یا بخش‌بندی شده می‌تواند برای قرار دادن ظروف مختلف غذا و نوشیدنی مناسب باشد.

جنس طبقات ممکن است پلاستیک یا شیشه نشکن باشد. برخی از طبقات دارای لبه‌های بلند و یا دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد برای سهولت استفاده است. برای مثال اگر دست شما به‌به بطری شیر بخورد و شیر بریزد، طبقات لبه‌دار مانع از ریختن شیر در دیگر قسمت‌های یخچال می‌شود.

چرخ ها و پایه های قابل تنظیم

چرخ‌ها برای حرکت آسان یخچال (مثلاً هنگام تمیز کردن پشت یخچال) استفاده می‌شوند.

درصورتی‌که چرخ‌ها دارای ترمز و یا پایه‌های قابل تنظیم برای جلوگیری از حرکت یخچال باشند، داشتن چهار چرخ بهتر از دو چرخ است.

پایه‌های قابل تنظیم برای تراز کردن یخچال استفاده می‌شوند. جلوی یخچال باید کمی بلند تراز عقب آن تنظیم شود تا درب آن راحت‌تر باز شود.

محفظه لبنیات

یک محفظه کمی گرم‌تر از سایر بخش‌های یخچال برای نگهداری کره و پنیر است.

همچنین برخی از یخچال ها دارای یک محفظه قفل‌دار هستند که اگر می‌خواهید داروهای خود را از دسترس کودکان دور نگه دارید، بسیار کارآمد خواهد بود.

محفظه نگه داری گوشت (Chiller)

این محفظه گوشت، مرغ و ماهی (تازه یا پخته‌شده) را در یک دمای مطمئن برای مدت طولانی‌تری تازه نگه می‌دارد. دمای محفظه گوشت باید نزدیک به صفر باشد و خیلی بهتر است که یک کنترل دمای جداگانه داشته باشد.

محفظه خنک‌کننده سریع

این محفظه برای خنک کردن سریع نوشیدنی‌ها بسیار مناسب است. بااین‌حال نباید مواد غذایی را به مدت خیلی طولانی در آن نگهداری کرد.

ایمن‌سازی برای کودکان

یخچالی انتخاب کنید که ضمن ایمن بودن برای کودکان، استفاده از آن نیز برایشان راحت باشد. ازجمله ویژگی‌های ایمنی کودکان:

 • مخازن یخ و آب با تنظیمات ایمنی کودکان
 • محفظه قفل‌دار نگهداری دارو
 • کنترل‌های دما با قفل کودک

سروصدا

این‌که یخچال شما سروصدا داشته باشد یا خیر، بستگی به طراحی آشپزخانه، اپن بودن یا نبودن آشپزخانه و قرارگیری یخچال در مجاورت اتاق خواب یا نشیمن شما دارد.

یخچال ها معمولاً در محدوده 35 دسی‌بل (dBA) عملکرد نرمالی دارند که مثل یک صحبت زمزمه وار است. بااین‌حال، یخچال ها می‌توانند صداهای مختلف و عجیب غریبی را به دلیل شروع به کار کمپرسور، یخ‌زدایی اتوماتیک، عملکرد فن‌های الکتریکی و حتی منقبض و منبسط شدن بدنه به دلیل تغییر دما ایجاد نمایند که این یک مسئله طبیعی است.

تمیز کردن

به دنبال مدل‌هایی باشید که تمیز کردن آن‌ها راحت باشد و گوشه‌ها و لبه‌های مشکل‌ساز برای تمیز کردن نداشته باشند.

بررسی کنید که آیا کشوی جامیوه ای، طبقات و سایر محفظه‌ها هنگام نیاز به تمیز کردن به‌راحتی از جای خارج می‌شوند.

مارک های یخچال فریزر

اکثر مردم انتظار دارند یخچال جدیدی که می‌خرند حداقل 10 سال عمر مفید داشته باشد؛ اما همه آن‌ها این‌گونه عمل نخواهند کرد. گارانتی تولیدکنندگان به‌طورمعمول حدوداً دو سال است که در این مدت در صورت خرابی یخچال می‌توانید با مرکز تخصصی مارک یخچال فریزر خود تماس گرفته و از خدمات سرویس و یا تعمیر یخچال فریزر خود به‌صورت رایگان بهره‌مند شوید؛ اما درصورتی‌که گارانتی دستگاه شما به پایان رسیده است و یا مارکی را تهیه کرده‌اید که گارانتی و نمایندگی رسمی در ایران ندارد مثل مارک یخچال آمریکایی، نگران نباشید!

کاراباما به‌عنوان مرکز تخصصی تعمیرات یخچال در محل با داشتن بیش از 22 سال تجربه درخشان در امر خدمات تعمیرات، در اسرع وقت به مشکل شما رسیدگی می‌نماید. کافیست درخواست تعمیرات خود را از طریق شماره 54584-021 و یا به‌صورت آنلاین ثبت نمایید تا همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بهترین و نزدیک‌ترین کارشناس فنی را به محل شما اعزام نمایند.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

بهترین مارک یخچال خارجی

ما با بررسی آمار نظرات استفاده‌کنندگان مارک های مختلف یخچال فریزر و ساید بای ساید در ایران و همچنین تجارب کارشناسان فنی و تکنسین های کاراباما تصمیم گرفتیم 4 مورد از بهترین مارک های یخچال فریزر خارجی معتبر و باکیفیت را به شما معرفی کنیم تا بتوانید برای خریدن یخچال خود بهتر و آگاهانه‌تر تصمیم بگیرید.

جنرال الکتریک به‌عنوان یکی از معتبرترین مارک یخچال آمریکایی تولید  در دنیا از سال 1922 تاکنون شروع به تولید انواع لوازم خانگی ازجمله یخچال فریزر کرده است و روزبه‌روز بر سطح کیفیت و تکنولوژی یخچال های خود می‌افزاید. یخچال فریزرهای جنرال الکتریک در همه دنیا به دوام زیاد معروف هستند. یخچال های جنرال الکتریک جدید از به‌روزترین تکنولوژی‌ها برای نگهداری مواد غذایی و افزودن آپشن های مناسب استفاده می‌کنند.

از ویژگی‌های یخچال های جنرال الکتریک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تازه نگه‌داشتن طعم مواد غذایی با 5 سطح تنظیم دقیق دما به بهترین شکل ممکن
 • عالی‌ترین سطح بهره‌وری انرژی که این امر را می‌توانید از طریق برچسب انرژی ستاره روی یخچال مشاهده کنید
 • دستگاه تولید آب داغ با 4 برنامه پیش‌فرض در کنار یخ‌ساز و آب‌سردکن

و …

قیمت یخچال جنرال الکتریک به عنوان یک مارک یخچال آمریکایی در ایران گران است؛ اما ویژگی های فوق العاده آن باعث شده است که گران بودن قیمت یخچال جنرال الکتریک قابل توجیح باشد. با خرید یخچال های جنرال الکتریک که به مستحکم بودن بدنه، کیفیت، کارایی و عمر طولانی قطعات شهرت دارند، احتمال اینکه بتوانید مدت‌زمان طولانی‌تری بدون مشکل از آن استفاده نمایید بسیار زیاد است.

اگر شما هم جز استفاده‌کنندگان یخچال های جنرال الکتریک هستید و پس از مدت‌ها یخچال شما دچار مشکلی شده است و یا نیاز به سرویس دارد، می‌توانید درخواست تعمیرات یخچال جنرال الکتریک خود را به‌صورت آنلاین ثبت نمایید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین تعمیرکار یخچال جنرال الکتریک را به محل شما اعزام نماییم.

برند قدرتمند سامسونگ که در هرجایی از ایران به‌راحتی می‌توانید به نمایندگی‌ تعمیرات سامسونگ و خدمات پس از فروش آن دسترسی داشته باشید نیز روزبه‌روز در حال افزودن ویژگی‌های جدید به یخچال فریزرهای خود می‌باشد. تولیدکنندگان سامسونگ به‌طور مداوم در حال افزایش کارایی (کاهش مصرف انرژی) یخچال های خود هستند به‌گونه‌ای که اکثر مدل‌های جدید یخچال سامسونگ دارای بالاترین سطح بهره‌وری انرژی هستند.

از دیگر ویژگی‌های یخچال های سامسونگ می‌توان به هوشمند بودن آن‌ها و امکان اتصال به Wi-Fi، انعطاف‌پذیری طبقات برای قرار دادن مواد غذایی و نوشیدنی با اندازه‌های مختلف، امکان دسترسی سریع به مواد غذایی پرمصرف و … اشاره کرد.

ویژگی جالب امکان اتصال به Wi-Fi به شما امکان می‌دهد دمای یخچال را از راه دور تنظیم نمایید و از طریق تلفن همراه خود از راه دور داخل یخچال را ببینید.

یکی از مزایای خرید یخچال سامسونگ این است که به خاطر داشتن نمایندگی های رسمی و فراگیر بودن این برند در ایران، در صورت بروز هرگونه مشکل، حتی پس از اتمام گارانتی دستگاه، امکان استفاده از خدمات تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ به سهولت وجود دارند. بعلاوه وجود نمایندگی برندهایی مثل سامسونگ و ال جی در ایران باعث می شود قیمت یخچال فریزر سامسونگ و همچنین قیمت یخچال فریزر ال جی در مقایسه با قیمت یخچال جنرال الکتریک به عنوان یک مارک یخچال آمریکایی، بسیار مناسب تر باشد.

برند ال جی نیز همانند سامسونگ یکی از قدرتمندترین برندهای آسیایی در عرصه تولید لوازم خانگی و دیجیتالی است که در ایران به دلیل داشتن نمایندگی های رسمی، خدمات پس از فروش بسیار قوی ازجمله تعمیرات یخچال فریزر ال جی را ارائه می‌دهد.

بنابراین یکی دیگر از گزینه‌های پیشنهادی ما به شما برای خرید یک یخچال خوب، یخچال های ال جی است. یخچال های ال جی نیز علاوه بر طول عمر بالا و صرف انرژی بهینه، دارای ویژگی‌های فوق العاده ای نظیر موارد زیر هستند که همواره باعث محبوب ماندن آن‌ها در بین استفاده‌کنندگان شده است.

راه‌کارهای ذخیره‌سازی: یخچال ال جی مجموعه‌ای از طبقات و قفسه‌ها را در خود جای داده است. در این یخچال‌ها برای هر چیز جایی در نظر گرفته شده است. بطری‌های نوشیدنی مختلف، میان وعده‌های مختلف، میوه و سبزیجات و … .

گواهی یا برچسب انرژی ستاره: یخچال‌های ال جی بهره‌وری انرژی را به بالاترین سطح می‌رسانند و به‌این‌ترتیب در کاهش هزینه‌های انرژی شما تأثیر بسیار مثبتی می‌گذارند.

ویژگی درب دو لایه (door in door): این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به باز کردن درب کل یخچال، به خوراکی‌های موردنیاز خود که به خاطر آن‌ها درب یخچال را زیاد باز می‌کنید، دسترسی پیدا کنید. این ویژگی باعث جلوگیری از اتلاف سرما و کاهش رطوبت محیط و مواد غذایی شده و برای کسانی که عادت دارند مرتب درب یخچال را باز کنند مفید خواهد بود.

اواپراتور دوگانه: این اواپراتور با کمپرسور خطی بی‌صدا به‌صورت هماهنگ کار می‌کند و به تغییرات دما و رطوبت برای رسیدن به پیک سرما در بخش‌های مختلف یخچال و فریزر پاسخ می‌دهد. بعلاوه سنسورهای دیجیتال در سراسر یخچال و فریزر میزان دما و رطوبت را برای حفظ دمای مطلوب مواد غذایی را کنترل می‌کنند.

سیستم یخ‌سازی SpacePlus: سیستم یخ‌سازی منحصربه‌فرد ال جی به داخل درب آن منتقل شده و به‌این‌ترتیب می‌توان از فضای بیشتری در داخل فریزر استفاده کرد.

کمپرسور خطی اینورتر

کمپرسور خطی اینورتر در یخچال های جدید ال جی دارای ویژگی‌های بی‌نظیر زیر می‌باشد:

 •  صرفه‌جویی در مصرف انرژی به میزان 23% نسبت به یک کمپرسور معمولی
 • کاهش خروجی صدا با عملیات LoDecibel کمپرسور خطی
 • کمپرسور خطی در ترکیب با تکنولوژی جریان هوای چندگانه به حفظ بهتر رطوبت، دما و تازه بودن مواد غذایی کمک می‌کند
 • موتور کمپرسور خطی از قطعات متحرک کمتری استفاده می‌کند و کارآمدتر عمل می‌کند

ال جی با اطمینان با گارانتی 10 ساله موتور یخچال های خود را پشتیبانی می‌کند.

ویرپول از سال 1955 به ساخت و تولید یخچال فریزر مشغول است و یکی از بهترین برندهای دنیا بشمار می‌رود. تولیدکنندگان یخچال فریزرهای جدید ویرپول با الهام از کابینت‌های آشپزخانه، طراحی را به‌گونه‌ای انجام داده‌اند که ظرفیت ذخیره‌سازی یخچال ها تا 30% افزایش یابد. طبقات این یخچال ها یکی از بهترین طراحی‌ها را داشته چراکه قابلیت انعطاف زیادی را برای قرار دادن بطری‌های بلند و ظروف بزرگ فراهم کرده است. از دیگر ویژگی‌های یخچال های ویرپول می‌توان به نور پانورامیک LED، درب‌های قابل تنظیم، یخ‌سازی و ذخیره‌سازی بیشتر در مواقع ضروری، رنگ‌بندی متنوع و مصرف انرژی بهینه اشاره کرد.

بهترین مارک یخچال ایرانی

خیلی از کاربران و مشتریان این پرسش را مطرح می کنند که بهترین مارک یخچال فریزر ایرانی یا یخچال ایرانی خوب کدام است؟ باید گفت که متاسفانه کیفیت بسیاری از یخچال های  خارجی مانند ال جی، سامسونگ، بوش، و غیره بسیار بالاتر از کیفیت یخچال های ایرانی می باشد اما این به این معنا نیست که یخچال ایرانی نخریم. بسیاری از یخچال های ایرانی هم هستند که کیفیت قابل قبولی را ارائه می‌دهند و از طرفی قیمت آنها نیز بسیار مناسب تر از یخچال های خارجی است. بخصوص با شرایط کنونی که قیمت لوازم خانگی خارجی بسیار گران تر از لوازم خانگی ایرانی می باشد، برای بسیاری از افراد خرید لوازم خانگی خارجی مشکل است.

 طبق تجربه و نظر تکنسین های کاراباما و بررسی هایی که از بازار فروش یخچال ایرانی انجام  داده‌ایم، از میان تولید کنندگان یخچال  ایرانی می توان گفت که بهترین مارک یخچال ایرانی که در حال حاضر در بازار وجود دارد:

 • یخچال اسنوا
 • یخچال امرسان
 • یخچال الکترواستیل
 • یخچال هیمالیا (نظر کاربران: یخچال فریزر دوقلوی هیمالیا مدل پانوراما)

 می باشند.

آیا یخچال جدید در سالم و خنک نگه‌داشتن غذاها خوب عمل می‌کند؟

 شما می خواهید مواد غذایی را به مدت طولانی در یخچال سالم و خنک نگه‌ دارید؛ اما در این مورد همه یخچال ها باهم برابر نیستند. به همین دلیل یک امتیاز ایمنی غذا را بر اساس آزمایشات انجام‌شده در نظر گرفته‌ایم. این امتیاز ایمنی شامل سه آیتم است که بر چگونگی نگه‌داری مواد غذایی توسط یخچال شما تأثیر مستقیم دارد: نوسانات، یکنواختی و تغییر محیط. با این توصیفات ما هیچ یخچالی را با امتیاز ایمنی مواد غذایی زیر 55% توصیه نمی‌کنیم.

امتیاز نوسانات نوسانات دما به‌صورت میزان تغییرات دما در شروع و توقف‌های کمپرسور اندازه‌گیری می‌شود. دمای پایدار برای ذخیره‌سازی مواد غذایی بهتر است و هر چه دما پایدارتر باشد. این امتیاز بالاتر است.

امتیاز یکنواختی ارزیابی چگونگی یکنواختی دما در سراسر فضای داخلی یخچال به‌گونه‌ای که نقاط خاصی به طور مشخص گرم یا سرد نمانند. هر چه که دما یکنواخت‌تر باشد، این امتیاز بالاتر خواهد بود.

امتیاز تغییر دما که با اندازه‌گیری میزان خوب بودن عکس‌العمل یخچال که در مقابل تغییرات محیطی نشان می‌دهد، تعیین می‌شود؛ مانند هنگامی‌که از تابستان به زمستان یا از یک روز گرم به شب سرد می‌رویم. هر چه یخچال عکس‌العمل بهتری نشان دهد، این امتیاز بیشتر خواهد بود.

امتیاز ایمنی کم به این معنی نیست که غذا بلافاصله فاسد می‌شود اما بدان معنی است که مدت‌زمان سالم نگه داشتن آن طولانی نخواهد بود و به همین دلیل میزان خراب شدن مواد غذایی و دورریزی و درنتیجه هزینه‌های شما بیشتر می‌شود؛ بنابراین سعی کنید یخچالی با استانداردهای بالا خریداری کنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
سرویسکار

ممنون از مطالب خوبتون

پاسخ دهید

مرسی از توضیحات خوبتون

پاسخ دهید

رضا محرمی

از توضیحات شماتشکر می کنم اگر برایتان مقدور است از یخچال و فریز ایرانی هم مطالب ارایه فرمایید

پاسخ دهید

صمدبین

باسلام
لطفا در مور کیفیت یخچال های ساید ایرانی نیز مطالب جامعی قرار دهید. سپاس

پاسخ دهید

باسلام لطفا میشه در مورد یخچالهای الکترواستیل هم اظهار نظر بفرمائید دنبال یک یخچال فریزر قیمت مناسب هستم

پاسخ دهید

با سلام و احترام
ببخشید جسارتا از یخچال های ایرانی کدام مارک ها و یا مدل ها رو توصیه می کنید؟؟؟
فریز پایین منظورمه
مثلا آزمایش و امرسان و یا اسنوا…
بعد چه مدل هاش بهتره و بهتر جواب داده.
با تشکر

پاسخ دهید

جامعی

واقعا ممنون از مطالب جامع

پاسخ دهید

حامد محمودی

سلام
۱_ بهترین برند در بین یخچال های ایرانی کدام هست؟؟
۲_ بین ال جی و سامسوک کدام برند بهتره؟
۳_ بین بهترین برند بخچال ایرانی با الجی و سامسونگ چقدر فاصله هست؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

پاسخ دهید

مطالبتون عالی بود

پاسخ دهید

فریده ملک زاده

سلام و تشکر از توضیحات خوبتون. تو مارکهای داخلی یخچال فریزر پایین کدوم بهتده.
ممنون

پاسخ دهید

زیبا محمدی

لطفا یخچال فریزر اسنوا نخرین چون بعدش باید هرچی درمیارین هزینه ی تعمیر کردنش‌ بدین، هر روز یه ایراذ جدید درمیاره، بعد هی میگن کالای ایرانی بخرین

پاسخ دهید

علی گوهری

با سلام و خسته نباشید
من میخواستم یه یخچال فریزر دوقلو بخرم که ایرانی باشه چون پولم به خارجی نمیرسه ولی بین چهار مارکی که شما معرفی کردید به دو راهی گیر کردم . شما بین اسنوا و الکترو استیل کدومو معرفی میکنید. ممنون

پاسخ دهید

  مرتضی کرمانی

  سلام واقعا من تو ابن بازار گیج شدم تو هر مغازه ای رفتم هر کدوم یک چیزی میگفتن نظر من روی یخچال فریزر امرسان مدل کمبی بود الان یکی میگه هیمالیا بهتره، یکی دیگه یک چیزی دیگه رو معرفی میکنه ،لطفا راهنمایی کنید ممنون؟

  پاسخ دهید

  لطفاً در مورد یخچال دو قلوی دونار نظر بدید متشکرم.

  پاسخ دهید

زهره نراقی

یخچال الکترواستیل es35 کیفیت و کارایی خوبی داره یا خیر ؟

پاسخ دهید