استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

چرا یخچال زود اتومات می کند؟

یخچال زود اتومات می کند

یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند؟

یخچال جزو ملزومات اصلی هر خانه است و نمی‌توان خانه‌ای را بدون این دستگاه تصور کرد، دستگاهی که بیست و چهار ساعت شبانه‌روز در حال کار است و لحظه‌ای استراحت ندارد. یکی از دلایلی که درخواست‌های تعمیر یخچال نسبت به سایر لوازم خانگی بیشتر است، همین کارکرد مداوم آن‌هاست. یکی از مشکلاتی که به مرور زمان ممکن است برای یخچال ایجاد شود، این است که چرا یخچال زود اتومات می کند؟ متاسفانه در بیشتر مواقع، دیر از این مشکل باخبر می‌شویم و کمتر به آن توجه می‌کنیم.

در این مقاله از کاراباما قصد داریم تا اطلاعات شما را در مورد اینکه چرا یخچال زود اتومات می‌ کند، افزایش دهیم تا بتوانید از وقوع چنین مشکلی پیشگیری کرده و نشانه‌های بروز آن را نیز بشناسید تا بتوانید به موقع درصدد رفع این مسئله بربیایید و از بروز خسارات بعدی جلوگیری کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

زود اتومات کردن یخچال به چه معناست؟

اصولا یخچال پس از 45 دقیقه فعالیت و رساندن دمای یخچال به دمای تنظیم شده توسط شما، باید 15 دقیقه استراحت کند؛ اگر یخچال پیش از به پایان رسیدن 15 دقیقه استراحت، دوباره شروع به کار کرد، یعنی زود اتومات کرده است و باید فورا در پی این باشید که چرا یخچال زود اتومات می کند.

به چه دلیلی یخچال زود اتومات می کند؟

دلایل مختلفی برای زود اتومات کردن یخچال وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 1. دمای مناسب و به تعادل رسیده تنظیم شده از سوی شما، به هر دلیلی، زودتر از زمان مشخصی تغییر کند.
 2. درب یخچال کامل و به خوبی بسته نشده و به همین دلیل دمای داخل یخچال مدام در حال تغییر باشد.
 3. محل قرارگیری یخچال مناسب نبوده و در معرض تابش نور مستقیم آفتاب یا گرمای اجاق گاز و یا پکیج است.

نکته:

پیش از هرگونه تلاشی برای بررسی اینکه چرا یخچال زود اتومات می کند، یخچال فریزر را از برق بکشید. این کار از وارد شدن آسیب های جدی به یخچال و در مواردی از صدمه دیدن خودتان جلوگیری می‌کند و بروز خسارات بعدی را نیز به تاخیر خواهد انداخت.

بهتر است پس از این کار با تکنسین مجرب جهت تعمیر یخچال تماس بگیرید. برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

یخچال زود اتومات می کند

چرا یخچال مدام روشن و خاموش می شود؟

ترموستات یخچال زمانی که دمای دستگاه، به حد تنظیم شده توسط شما می‌رسد، فرمان قطع کار را به یخچال صادر کرده و برای مدتی مشخص و تا تغییر دمای تعیین شده، فعالیت دستگاه را متوقف می کند. به محض اینکه دمای درون یخچال تغییر کرد، ترموستات فرمان فعالیت مجدد را صادر کرده، و یخچال شروع به کار می کند. یکی از دلایل اینکه چرا یخچال زود اتومات می کند، حساسیت بیش از حد ترموستات به دمای یخچال بوده که در چنین حالتی، بهتر است این قسمت از دستگاه توسط تکنسین بررسی شود.

اتومات کردن یخچال چه مزایایی دارد؟

اینکه یخچال زود اتومات می کند، می تواند به موتو دستگاه آسیب برساند، اما در کل، اتومات کردن یخچال مزایای زیر را با خود به همراه دارد:

 • تازه ماندن مواد غذایی درون یخچال
 • ثابت ماندن دمای دستگاه باتوجه به دمای انتخابی شما

یخچال هر چند دقیقه یک بار باید اتومات کند؟

زمان دقیق اتومات کردن یخچال، به برند دستگاه و نیز دمای تعیین شده توسط شما و شرایط محیط اطراف یخچال بستگی دارد. اما می‌توان با این نسبت، شمای کلی نسبت به زمان اتومات کردن یخچال داشته باشید: اگر یخچال شما 45 دقیقه به صورت مداوم کار کند، باید 15 دقیقه استراحت کرده و پس از آن، دوباره شروع به کار کند.

سخن آخر

بررسی دلیل اینکه چرا یخچال زود اتومات می کند، امری تخصصی بوده و تکنسین‌های ماهر کاراباما، باتوجه به برند یخچال شما، با استفاده از ابزار و تجربه‌ای که دارند، مشکل را برطرف خواهند کرد. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان شخصا وارد عمل نشوید، چراکه تشخیص اشتباه و نیز دستکاری یخچال، می‌تواند شما را دچار خساراتی کند که جبران برخی از آن‌ها ممکن نخواهد بود.

آنچه باید در این مورد بیش از هرچیز دیگری به خاطر داشته باشید این است که به عملکرد یخچال توجه کنید تا بتوانید به موقع متوجه مشکل زود اتومات کردن یخچال بشوید و از بروز خسارات بیشتر پیشگیری کنید.

تا به حال پیش آمده که با این مشکل مواجه شود و ندانید که چرا یخچال زود اتومات می کند؟ مشکلات متداول دستگاهتان را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
چناری

سلام یخچال امرسان.برد تازه تعمیر شده هر پنج دقیقه اتومات میکنه .اوا فن کار میکنه بعد 5دقیقه موتور یا برعکس .صدای وزوز یخچال زیاد شده

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام دوست عزیز
  در صورت حل نشدن مشکل، می توانید با شماره تلفن 02154584 تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ دهید

رشید سرباز

سلام یخچال هانیزان سرد نمیکنه موتورش هی روشن خاموش میشه مشکل چیه

پاسخ دهید