استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا

کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا

آنچه باید در مواجهه با کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا بدانیم

کولر گازی توشیبا در ایران طرفداران زیادی دارد، اما این دستگاه، مثل هر دستگاه دیگری، گاهی با مشکلاتی هم مواجه می‌شود که جز با پشت سر گذاشتن مراحل تعمیر کولرگازی، نمی‌توان از پس آن‌ها برآمد. کد خطا یا ارور اولین نشانه‌های بروز مشکل در کولر گازی هستند، به همین دلیل آشنایی با انواع کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا و نیز پیغامی که قصد دارند به شما منتقل کنند، می‌تواند در رفع سریع‌تر مشکل چاره‌ساز باشد. در این مقاله از کاراباما، تمامی کدهای خطای کولر گازی توشیبا را بررسی کرده‌ایم و سرنخ‌هایی را در اختیار شما قرار داده‌ایم تا با مشاهده‌ی هر کد بتوانید آنچه پیش آمده را دقیق‌تر به تکنسین شرح دهید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل کولر گازی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

آنچه باید درباره کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا بدانیم

نمایش کد خطا یا ارور به شما کمک می‌کند تا بلافاصله پس از بروز مشکل در دستگاهتان، به سراغ برطرف کردن آن رفته و از تحمیل شدن خسارات بیشتر و تعمیر کولر گازی توشیبا پیشگیری کنید. آنچه لازم است بدانید این است که در بیشتر اوقات، ظاهر شدن کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا، به دلیل فشار وارده به دستگاه به دلیل استفاده‌ی طولانی مدت است. این مشکل به خصوص در طول روزهای گرم تابستان بیشتر از هر زمان دیگری پیش می‌آید. در چنین مواقعی، بهترین اقدام، ریست کولرگازی است؛ اگر کد خطا به همین دلیل نمایش داده شده باشد، پس از ریست کولر گازی توشیبا، از کد خطا هم خبری نخواهد بود.

 

کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا

کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا، مثل هر کولر گازی دیگری، انواعی دارد و بسته به نوع آن، باید سراغ قطعه‌ی مشخصی رفت و نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد. در ادامه انواع ارورها را به اختصار نام برده‌ایم تا با آن‌ها آشنا شوید:

  • بروز مشکل در موتور و فن داخلی و بیرونی
  • خرابی سوئیچ کنترل دمای کمپرسور
  • خرابی حافظه EEPROM
  • اختلال در کارکرد اینورتر
  • خرابی در سنسورهای داخلی
  • خرابی در سنسورهای بیرونی
  • افت ولتاژ مدار تغذیه
  • بروز اشکال در سنسور ولتاژ
  • قطع شدن اتصال یونیت داخلی و خارجی

سیستم کولر گازی توشیبا، اندکی با سایر کولر گازی‌ها تفاوت دارد و تشخیص نوع ارور و شیوه‌ی برطرف کردن آن، نیازمند تخصص کافی در حوزه‌ی تعمیر و سرویس کولر گازی است، لذا اکیدا توصیه می‌کنیم که شخصا و در صورت نداشتن دانش لازم، وارد عمل نشوید و به قطعات کولر گازی آسیب نرسانید. به همین دلیل کاراباما اینجاست تا خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات کولر گازی بوش را با داشتن متخصصین ماهر در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت به شما ارائه کند.

جدول کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا

در جدول زیر، کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا و انواع مدل‌های آن را بررسی کرده‌ایم تا هر مدلی از این دستگاه را که دارید، بتوانید آنچه مد نظرتان است را در این جدول بیابید.

کد خطا                        شرح خطا
E01 بین کنترل پنل و یونیت داخلی، خطایی رخ داده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E02 اتصال کنترل پنل با مشکل مواجه شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E03 اتصال بین یونیت داخلی و کنترل پنل با خطا مواجه شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E04 اتصالات بین بلوک خارجی و بلوک داخلی با خطا مواجه شده است.
E06 یونیت داخلی کولر از کار افتاده و یا بین یونیت‌ها خطای ارتباطی رخ داده است. ممکن است اتصالات هم با مشکل مواجه شده باشند. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E07 سنسور حرارتی SW30-2 با مشکل مواجه شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار باید فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E08 آدرس‌های بلوک داخلی کولر، کپی شده‌اند. مراتب را به متخصص اطلاع دهید.
E09 تنظیمات کنترل پنل با مشکل مواجه شده‌اند. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E10 یونیت داخلی کولر گازی با مشکل مواجه شده است.
E12 اتصال یونیت داخلی دچار خطا شده و یا اتصال یونیت داخلی با یونیت خارجی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E15 در یونیت داخلی، منبع تغذیه و اتصالات داخلی خطا رخ داده است.
E16 یونیت‌های داخلی کولر اشکال دارند. کارت یونیت داخلی خطا داده است و یا در تنظیمات کولر مشکلاتی ایجاد شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E18 کنسول، تغذیه نمی‌شود و احتمالا برد یونیت داخلی خراب شده است. ممکن است ارتباطات کنترل پنل نیز با خطا روبه‌رو شده باشد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
E19 در اتصال بین یونیت داخلی و یونیت خارجی خطا رخ داده است. همچنین برد کولر با مشکل مواجه شده است و نیاز به تعویض یا تعمیر دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
E20 کابل بین خطوط باید قطع شود. حتما فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
E23 در ارتباط با یونیت‌های خارجی خطایی رخ داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E25 یونیت خارجی کولر، آدرس نامشخصی دارد و باید بررسی شود.
E26 در ارتباط با یونیت‌های خارجی خطایی رخ داده است.
E28 ترتیب یونیت‌های خارجی کولر به هم خورده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
E31 اتصال کارت در یونیت خارجی با خطا مواجه شده است.
F01 اتصال سنسور TCJ با مشکل روبه‌روست، سنسور و کارت داخلی معیوب است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
F02 اتصال سنسور TC2 با مشکل روبه‌روست، سنسور خطا داده و برد داخلی معیوب شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F03 اتصال سنسور TC1 با مشکل روبه‌روست، کارت داخلی و سنسور نیاز به تعویض یا تعمیر دارند. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F04 اتصال سنسور TD1 با مشکل روبه‌روست، عملکرد سنسور با اختلال مواجه شده و برد داخلی نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F05 حسگر TD2 خطا داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F06 اتصال سنسور TE1 با مشکل روبه‌روست. سنسور و کارت داخلی نیاز به تعمیر یا تعویض دارند.
F07 اتصال سنسور TL با مشکل روبه‌روست و سنسور خراب شده است. برد داخلی هم نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F08 اتصال سنسور TO با مشکل روبه‌روست. سنسور خطا داده و برد داخلی نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F10 اتصال سنسور TA با مشکل روبه‌روست، سنسور خطا داده و برد داخلی نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F12 اتصال سنسور TC1 با مشکل روبه‌روست، سنسور نیاز به تعویض دارد و برد داخلی دچار اختلال شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F13 سنسور ماژول قدرت IGBT با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F15 نصب سنسورهای TE1 و TL دچار خطا شده است و احتمال خرابی برد داخلی وجود دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F16 سنسور مقاومت کم یا زیاد PS معیوب شده است، همچنین اتصال Pd خطا داده و نیاز به تعمیر دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F23 سنسورهای Pd و Ps با خطا مواجه شده‌اند، همچنین دریچه‌ی چهار راه نیز خطا داده است و برد مدار SV4 خراب شده است. کمپرسور نیز خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.
F24 برد یا حسگر Pd فشار بالای کولر با خطا روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F29 EEPROM در برد داخلی با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F31 برق الکتریکی کولر، برد یونیت خارجی و منبع تغذیه با خطا و مشکل مواجه شده‌اند. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H01 کمپرسور خطا داده است و ولتاژ منبع تغذیه با مشکل مواجه شده. همچنین شاهد خطای اضافه بار و خطای کارت هستیم. به سرعت فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H02 مشابه کد قبلی، کمپرسور خطا داده است و ولتاژ منبع تغذیه با مشکل مواجه شده. همچنین شاهد خطای اضافه بار و خطای کارت هستیم. به سرعت فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H03 برد یا سنسور جریان با خطا وبه‌روست. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H04 کمپرسور خطا داده است و باید تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H06 تثبیت توسط سنسور فشار پایین Ps با فشار 0.02 MPa، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H07 پیغام حفاظت سطح کم روغن که باید حتما توسط تکنسین بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H08 سنسور دمای سطح روغن دچار مشکل شده. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H14 کمپرسور با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H16 سنسور سطح روغن با خطا مواجه شده است. همچنین تقویت کننده‌ی جریان خطا داده و سوئیچ مغناطیسی هم دچار خطا شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L03 خطای آدرس در واحد خارجی. از تکنسین کمک بخواهید و فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L04 در خط آدرس خطا رخ داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L05 اولویت بلوک داخلی با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L06 خطای اول خواندن یونیت خارجی و یونیت داخلی. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L07 در آدرس بلوک خارجی خطا رخ داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L08 آدرس قسمت خارجی با خطا روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L09 در تنظیمات برق واحدهای داخلی خطا رخ داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L10 نصب واحد خارجی با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L20 آداپتور شبکه خطا داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L28 اتصال واحدهای خارجی با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L29 خطای UART، در تنظیمات بلوک خارجی نقص وجود دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L30 برد بیرونی دچار خطا شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
L31 برد داخلی خطا داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P01 موتور فن مسدود شده است و باید هرچه سریع‌تر بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P03 کاهش مایع مبرد، خطای شیر چهارطرفه و خطای معکوس کننده. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P04 کاهش مایع مبرد، خطای شیر چهارطرفه و خطای معکوس کننده. موتور فن نیز قطع شده و در برد یونیت خارجی اشکالات وجود دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P07 فن خارجی خطا داده است، ولتاژ برق نیز غیر عادی است. سنسور دمای ماژول رق هم با خطا مواجه است. باید هرچه سریع‌تر فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P10 پمپ تخلیه خطا داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P12 موتور فن داخلی خطا داده و باید هرچه سریع‌تر تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P13 خطای برگشت مایع سرد کننده. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P15 مایع سرد کننده نشتی داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P17 سنسور TD2 با خطا روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P19 شیر چهار طرفه خطا داده است و باید تعویض یا تعمیر شود. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P20 ارور محافظت فشار بالا. جهت تفسیر این کد خطا حتما از تکنسین کمک بخواهید. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P22 برد یا فن دستگاه خطا داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P26 کد خطای محافظت در برابر اتصالی کمپرسور. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P29 کمپرسور با خطا مواجه است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P31 یونیت‌های داخلی خطا داده‌اند. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا به اختصار شرح داده شد تا اگر با کدی رو‌به‌رو شدید که برایتان ناآشنا بود، بتوانید تا حدودی تشخیص دهید که با چه مشکلی مواجه هستید؛ به این ترتیب می‌توانید در هنگام تماس با تعمیرگاه مجاز و یا تکنسین مربوطه، آنچه پیش آمده را بهتر و واضح‌تر توضیح داده و کمک لازم را دریافت کنید.

عدم آگاهی کامل نسبت به مشکلات کولر گازی توشیبا ممکن است در نهایت موجب ایجاد صدمات جبران ناپذیری به دستگاه شما شود، پس بهتر است در زمان بروز هر نوع کد خطا یا ارور کولر گازی توشیبا، از هرنوع دستکاری در دستگاه خودداری کنید.

آیا تا به حال با ارور خاصی در کولر گازی توشیبا مواجه شده‌اید که در این جدول جا افتاده باشد؟ حتما در بخش نظرات، آن کد را برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.