استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور ماکروفر سامسونگ

کد خطا یا ارور ماکروفر سامسونگ

چگونه کد خطا یا ارور مایکروفر سامسونگ را برطرف کنیم؟

سرعت در زندگی این روزها، نقش مهمی دارد و به همین دلیل هم، هر آشپزخانه‌ای حداقل به یک دستگاه مایکروفر نیاز دارد. از پخت و پز گرفته تا گرم کردن نان و غذا، همه به مدد وجود مایکروفر می‌تواند در کمترین زمان انجام شود. از آنجایی که این دستگاه، یکی از پیشرفته‌ترین لوازم خانگی به شمار می‌آید، در صورت بروز مشکل، شما را یک‌راست راهی مراحل تعمیر مایکروفر خواهد کرد و ممکن است شما را متحمل هزینه‌های بعضا گزافی نیز بکند. یکی از برندهای محبوبی که دستگاه ماکروفر آن هم در ایران طرفداران زیادی دارد، ماکروفر سامسونگ است.

در این مقاله از کاراباما به شرح کد خطا یا ارور ماکروفر سامسونگ پرداخته‌ایم و انواع آن را بررسی کرده‌ایم. البته پیشنهاد می‌کنیم که حتی پس از خواندن این مطلب هم، شخصا برای برطرف کردن کد خطا یا ارور ماکروفر سامسونگ اقدام نکرده و برای تعمیر ماکروفر سامسونگ به تکنسین متخصص مراجعه کنید و شخصا در صدد حل مشکل برنیایید، چراکه ممکن است به دستگاه آسیب زده و خسارات بیشتری به آن وارد کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماکروفر خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

مشکلات متداول مایکروفر سامسونگ چیست؟

استفاده طولانی مدت و یا عدم توجه به نکات مهم در استفاده بهینه از لوازم خانگی و به خصوص ماکروفر، ممکن است موجب بروز مشکلات مختلفی در دستگاه شده و در نتیجه شما را درگیر تعمیرات ماکروفر و یا تعویض قطعات کند. مشکلات متداولی که بیشتر مصرف کنندگان ماکروفر سامسونگ با آن مواجه هستند، در ادامه ذکر شده‌اند:

 • روشن نشدن مایکروفر سامسونگ
 • کار نکردن دکمه های ماکروفر سامسونگ
 • دود کردن دستگاه
 • روشن نشدن گریل مایکروفر سامسونگ
 • خاموش شدن ماکروفر سامسونگ در حین پخت غذا
 • نچرخیدن سینی دستگاه
 • گرم نکردن ماکروفر سامسونگ
 • صدای زیاد مایکروفر سامسونگ
 • باز نشدن درب دستگاه
 • سوختن مداوم فیوز دستگاه
 • کار نکردن لامپ ماکروفر سامسونگ
 • کار نکردن صفحه نمایش مایکروفر سامسونگ

نکته:

مواجه شدن با کد خطا یا ارور مایکروفر سامسونگ از سری مشکلاتی ست که در انجام کارهای پخت‌وپز، گرم کردن و یخ زدایی غذا اختلال ایجاد می‌کند و زمان انجام این کارها را افزایش می‌دهد. زمانی که با این مشکل مواجه می‌شوید، اول بررسی کنید که قفل کودک فعال نشده باشد. به مدت 2 دقیقه مایکروویو و سولاردام را از برق بکشید سپس کابل آن را به برق متصل کنید.

اگر کد خطا یا ارور برطرف نشد، باید دستگاه توسط فرد متخصص چک شود و بهتر است برای تعمیر ماکروفر سامسونگ اقدام کنید. برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورها مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، شخصا وارد عمل نشوید تا از بروز خسارات احتمالی پیشگیری کنید.

کد خطا یا ارور ماکروفر سامسونگ

جدول کد خطا یا ارور مایکروفر سامسونگ

کد خطا شرح خطا
E1 برق ورودی از 50 هرتز کمتر است و باید برق ورودی دستگاه فورا بررسی شود. برای این کار، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E11 حسگر رطوبت سنج خراب شده است و باید هرچه زودتر تعمیر یا تعویض شود. به این منظور، ماکروفر را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E5 یکی از دکمه‌های پنل کنترل درون دستگاه گسر کرده است و با فورا به این مشکل رسیدگی کنید. بدون معطلی، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
SE این ارور بیشتر به شکل عدد 5 انگلیسی دیده می‌شود و به این معناست که یک یا چند دکمه مایکروفر با مدت بیش از 60 ثانیه گیر کرده است. فورا ماکروفر را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E83 درب مایکروفر را چک کنید، چراکه ممکن است میکروسوئیچ درب دچار مشکل شده باشد. برای بررسی این مشکل باید از مولتی متر استفاده شود و به این منظور بهتر است سریعا ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E32 سنسور وزن موتور گردان خراب شده است. ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E24 برد اصلی دستگاه دچار خرابی شده و باید آن را تعویض کنید. متاسفانه این قطعه کمتر امکان تعمیر دارد. بدون معطلی ماکروفر را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E41 سوئیچ مدار دچار خطا شده و باید فورا بررسی شود. به این منظور، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E42 مدار درون اجاق دچار مشکل شده است. توصیه می‌شود به مدت ۱۰ ثانیه پریز را از برق جدا و مجددا وصل کنید و اگر این کد خطا یا ارور مایکروفر سامسونگ برطرف نشد، دستگاه را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
C-20 , C-21 , C-22 سنسور حرارتی دچار اختلال شده و باید هرچه زودتر تعویض شود. ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
C-70 , C-71 , C-72 سنسور رطوبت سنج خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. فورا ماکروفر را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
C-FO , C-F1 , C-F2 سیم‌های ارتباطی دچار اختلال شده‌اند. برای بررسی و برطرف کردن مشکل، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
C-do , C-d1 , C-d2 مشکل از درب دستگاه و یا کلید آن است. این دو قطعه باید توسط تکنسین بررسی شوند. ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E-01 درب دستگاه باز است، آن را ببندید.
E-02 , E-03 , E-04 , E-05 تایم پخت ویا گرم کردن غذا تمام شده و باید درب دستگاه را باز کنید.
E-33 خجم و وزن غذای موجود در دستگاه بسیار کم است! غذای بیشتری در دستگاه قرار دهید. احتمالا دستگاه تصور کرده که خالی است.
E-34 وزن غذای موجود بیش از حد مجاز است؛ از وزن غذا کم کنید.
E-36 درب باز است. درب را ببندید و اگر همچنان این کد خطا را مشاهده کردید، بدانید که میکروسوئیچ درب دچار مشکل شده است. ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

بررسی کد خطا یا ارور مایکروفر سامسونگ و نیز رفع مشکل مربوط به هر بخش از دستگاه، همگی نیازمند دانش تخصصی در رابطه با قطعات دستگاه مایکروفر، وظایف و کارکرد آن‌ها‌ست. به علاوه، داشتن تجربه و ابزارآلات خاص نیز مهم است. بنابراین برطرف کردن انواع کد خطا یا ارور مایکروفر سامسونگ، مسئله‌ی بسیار حساسی است که هر فردی صلاحیت لازم برای انجام آن‌ها را ندارد. یادآوری می کنیم که مطالبی که در رابطه با کد خطا یا ارور مایکروفر سامسونگ گفته شد، به مدل دستگاه هم بستگی دارد و باید توجه داشته باشید که بسته به هر مدل، باید به سراغ بخش خاصی رفت.

اگر به دنبال برطرف کردن انواع کد خطا یا ارور مایکروفر سامسونگ هستید و نتوانستید راهنمایی مد نظرتان را در این مطلب پیدا کنید، سوالاتتان را حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان کاراباما پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

ماکروفر ارور c-60 می‌ده و اوایل با یکبار از برق کشیدن درست می‌شد اما امروز نشد.

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام کاربر عزیز.
  در صورت نیافتن پاسخ در این مقاله، به صورت آنلاین یا تماس تلفنی، درخواست خود را برای ارسال تکنسین ثبت کنید.

  پاسخ دهید