استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور کولر گازی فوجی

آیا تا به حال با کد خطا یا ارور کولر گازی فوجی رو‌به‌رو شده‌اید؟

درست است که همیشه باید کار را به کاردان سپرد، اما بد نیست قبل از اینکه نسبت به تعمیر کولر گازی اقدام کنید، شرح کوتاهی از لیست کد خطا یا ارور کولر گازی فوجی داشته باشید تا بتوانید سریع‌تر و بهتر مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. در این مقاله از کاراباما به شرح تمامی کدهای خطا یا ارورهای کولر گازی فوجی خواهیم پرداخت و آنچه که لازم است پیش از تماس با تکنسین مربوطه بدانید را مرور خواهیم کرد.

اگر جهت برطرف کردن مشکل کولر گازی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

کد خطا یا ارور چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم، بد نیست تعریف دقیقی از کد خطا یا ارور کولر گازی داشته باشیم. به نظر می‌رسد هرآنچه باعث شود که کولر شما نتواند مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظیفه‌اش، یعنی خنک کردن محیط را به انجام برساند، به این معناست که کولر شما دچار اشکال شده و با خطا مواجه است؛ اما ماهیت کد خطا چیست؟

کدهای خطا در واقع زنگ خطری هستند که به شما اعلام می‌کنند کولر گازی با مشکل مواجه شده است و زمانی به شما نمایش داده می‌شوند که قطعه‌ای از دستگاه دچار اشکال شده باشد و یا قسمتی از کولر گازی شما نتواند به وظیفه‌ای که دارد عمل کند.

بدیهی است که هر بخشی از کولر شما، کد خطای مخصوص به خود را دارد و این را هم نباید فراموش کنید که کدهای خطا انواع مختلفی دارند و باتوجه به اینکه با چه نوع کد خطایی مواجه هستید باید به فکر راه چاره باشید. در ادامه، به انواع کدهای خطای کولر گازی پرداخته و پس از آن، هریک از کدهای خطا را مختصرا توضیح خواهیم داد.

ارور کولر گازی فوجی

انواع کد خطا یا ارور کولر گازی فوجی

همانطور که بالاتر هم اشاره شد، کدهای خطا انواع مختلفی دارند و باتوجه به اینکه یک کد از کدام مدل است، می‌توان برای برطرف کردن مشکل آن اقدامات لازم را صورت داد. اصولا این انواع کد در تمامی کولرهای گازی وجود دارند و تقریبا بین تمامی دستگاه‌های کولر گازی قابل مشاهده هستند. انواع ارورهای کولر گازی به شرح زیر هستند:

1. ارور مربوط به مسائلی که در داخل و خارج سیستم موتور و فن ایجاد شده‌اند.
2. مشکلاتی که در سوئیچ کنترل دمای کمپرسور دستگاه ایجاد می‌شوند.
3. مسائلی که در سنسورهای بیرونی و داخلی دستگاه وجود دارد.
4. قطع شدن ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی.
5. ایجاد مشکل در عملکرد دستگاه اینورتر.
6. هنگ کردن دستگاه.
7. بروز مشکل در عملکرد سنسور ولتاژ.
8. اختلال در مدار تغذیه‌ی دستگاه و افت فشار ولتاژ آن.
9. از کار افتادن حافظه‌ی EEPROM

برخی از انواع این ارورها، به راحتی و با روشن و خاموش کردن کولر گازی برطرف می‌شوند اما برخی دیگر نیاز به اقداماتی دارند که باید باتوجه به نوع ارور و در راستای برطرف کردن آن صورت بگیرد.

نکته:
اگر کولر گازی شما بعد از ری‌استارت به حالت عادی برگشت ولی دوباره بعد از مدتی ارور تکرار شد، از ریست کردن متوالی آن خودداری کنید و حتماً برای رفع ارور کولر گازی فوجی خود با یک تعمیرکار تماس بگیرید.
اگر فیوز مینیاتوری اسپیلت عمل کرد و شما با راه‌اندازی مجدد بازهم شاهد عمل کردن فیوز بودید، به‌هیچ‌عنوان این کار را تکرار نکنید و حتماً از تعمیرکار کولر گازی فوجی کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

ارور کولر گازی فوجی

در جدولی که خواهید دید، روش‌های برطرف کردن ارورها به اختصار توضیح داده شده، اما پیشنهاد ما به شما این است که در مواجهه با کد خطا در کولر گازی فوجی، مراتب را به تکنسین مربوطه ارجاع دهید تا خیالتان از اینکه مورد ایجاد شده به بهترین شکل برطرف خواهد شد، راحت باشد.

یکی از نکات مهمی که در مورد بروز بسیاری از این کد خطاها باید به آن توجه داشته باشید این است که برطرف کردن آن‌ها صرفا با یک دستورالعمل ساده قابل انجام نیست و اگر تخصص و دانش کافی را در این زمینه نداشته باشید، ممکن است بدون آگاهی از علت اصلی ایجاد خطا، صدمات جبران‌ناپذیری را به کولر گازی فوجی وارد کنید. به همین دلیل کاراباما اینجاست تا خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات کولر گازی فوجی را با داشتن متخصصین دوره‌دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت به شما ارائه کند.

جدول کد خطا یا ارور کولر گازی فوجی

کد خطا شرح خطا
سنسور نور قرمز (چشمک زن – دو مرتبه)، سنسور نور سبز (چشمک زن – دو مرتبه) سنسور هوای داخلی از کار افتاده است.

بررسی کنید که دستگاه در حالت تایمر (زمان‌سنج) یا حالت آزمایشی نباشد و نیز چک کنید که فیلترها مسدود نشده باشند. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

 

سنسور نور قرمز (چشمک زن – دو مرتبه)، سنسور نور سبز (چشمک زن – سه مرتبه) سنسور لوله‌ی داخلی خراب است.

بررسی کنید که لوله مسدود نشده باشد و اطمینان حاصل کنید که لوله‌کشی دستگاه در حالت خنک‌کننده‌ بین 0 تا 10 درجه‌ی سانتیگراد و در حالت گرمایشی، بین 30 تا 60 درجه‌ی سانتیگراد باشد. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

سنسور نور قرمز (چشمک زن – دو مرتبه)، سنسور نور سبز (چشمک زن – چهار مرتبه) سنسور هوای خارجی از کار افتاده است.

دمای مکش را چک کنید تا حتما بین 3- و 4 درجه‌ی سانتیگراد باشد. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:0 یونیت داخلی – خطای کنترل (ریموت کنترل)

سیم‌کشی ریموت کنترل را بررسی کنید، ممکن است تداخلی ایجاد شده باشد که در نتیجه‌ی آن بر ارتباط بین یونیت و کنترل تاثیر گذاشته باشد. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:01 خطای برقراری ارتباط بین یونیت داخلی و یونیت خارجی

سیم‌کشی اتصالات را از نظر تداخل‌هایی که ممکن است بر عملکرد دستگاه و سیستم ارتباطات آن تاثیر بگذارد، بررسی کنید. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:02 سنسور اتاق باز است.

یکی از سنسورها دچار مشکل شده و باید تعویض شود. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:03 اتصال سنسور کوتاه شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E:05

 

 

سنسور لوله‌ی یونیت داخلی باز است.

سنسور لوله از کار افتاده است و باید هرچه سریع‌تر تعویض شود. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:06 سنسور لوله‌ی یونیت خارجی باز است.

سنسور لوله از کار افتاده است و باید هرچه سریع‌تر برای بازیابی عملکرد جایگزین شود. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:07 سنسور لوله‌ی یونیت خارجی کوتاه شده است.

سنسور معیوب باید تعویض شود. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:08 خطای منبع تغذیه.

ممکن است منبع تغذیه با خطا مواجه شده باشد؛ دوشاخه را چک کنید، ممکن است دوشاخه از پریز بیرون آمده باشد و یا اینکه سیم‌کشی دچار آسیب شده باشد. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:09 سوئیچ شناور.

سطح آب بیش از حد بالا آمده است. مسیر خروج آب را بررسی کنید تا اگر انسدادی به‌وجود آمده، آن را هرچه سریع‌تر برطرف کنید تا آب بتواند به راحتی تخلیه شود. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:0A

 

 

 

سنسور هوای یونیت خارجی باز است.

سنسور از کار افتاده و باید سنسور جدیدی را جایگزین قبلی کنید. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:0C

 

 

 

سنسور دیس شارژ باز است.

سنسور را تعویض کنید. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:0D سنسور دیس شارژ کوتاه شده است.

سنسوری که خطا داده را پیدا کرده و آن را تعویض کنید. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:0F دمای بالای دیس شارژ

این بدان معنی است که لوله‌کشی دچار آلودگی یا کمبود گاز شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

 

E:11 مدل غیرعادی است.

سازگاری PCB یا تخته مدار چاپی را بررسی کنید. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:12 خرابی فن داخلی

ممکن است فن و موتور آن دچار اشکال شده باشد، بنابراین آن‌ها را بررسی کرده و در صورت لزوم تعمیر یا تعویضشان کنید. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:13 سیگنال O/D مشکل دارد.

بروز چنین مشکلی می‌تواند نتیجه‌ی نقص در برقراری ارتباطات سیستم باشد. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

E:14 خرابی PCB یا تخته مدار چاپی خارجی

ممکن است تخته مدار چاپی دچار مشکل شده باشد، در این صورت باید هرچه سریع‌تر آن را تعمیر و یا تعویض کنید. برای این کار بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور کولر گازی فوجی به اختصار شرح داده شد تا اگر با کدی مواجه شدید که برایتان ناآشنا بود، بتوانید تا حدودی تشخیص دهید که با چه مشکلی مواجه هستید؛ به این ترتیب می‌توانید در هنگام تماس با تعمیرگاه مجاز و یا تکنسین مربوطه، آنچه پیش آمده را بهتر و واضح‌تر توضیح دهید.

توجه داشته باشید که بدون داشتن تخصص کامل، خود درصدد حل مشکل برنیایید تا خسارت بیشتری را متوجه دستگاه کولر گازی نکنید.

آیا تا به حال با ارور خاصی در کولر گازی فوجی مواجه شده‌اید که در این جدول جا افتاده باشد؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

تعمیر کولر گازی در اصفهان تعمیر کولر گازی در لاهیجان
تعمیر کولر گازی در کرج تعمیر کولر گازی در رشت
تعمیر کولر گازی در تهران
نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

باسلام بعدازچندثانیه کولرخاموش شده وارورE4 میدهد

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام محمد عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر کولر گازی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

   مسعود اسدی

   ارور کولر e4در کولر فوجی کولر ..مشکل از فن یونیت داخلی میباشد …چشم فن اسیب دیده …من خودم اشتاد کار اسپلیت هستم

   پاسخ دهید

  نورمحمدملازهی

  سلام گولرگازی اینورتر فوجی 12هزار ارور f1میزنه

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام دوست عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

مجید محمدی

کولر گازی اینورتر فوجی ۲۴هزار که خطای f1میدهد

پاسخ دهید

جاوید شاهوزهی

سلام بعد از خاموش کردن CL وهمراه صدا خطرخاموش میشود

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام جاوید عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

هاشم دهقانی

سلام
خسته نباشیدکولرمدل فوجی روشن یه دفعه بعدازچندده الی پانزده دقیقه خاموش میشه وبااین باکدخطاEC مزده

پاسخ دهید