استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت نشت گاز از اجاق گاز و راه حل آن

نشت گاز از اجاق گاز

نشت گاز از اجاق گاز را چگونه می توان برطرف کرد؟

اجاق گاز قلب تپنده‌ی هر آشپزخانه‌ای محسوب می‌شود و در صورت خراب شدنش، مشکلات زیادی را برای اعضای خانواده به بار خواهد آورد. یکی از خطرناک‌ترین مشکلات اجاق گاز، نشت گاز از اجاق گاز است که نه تنها می‌تواند باعث بروز خرابی‌های جبران ناپذیر برای دستگاه شود، بلکه می‌تواند باعث بروز حودث شده و سلامت افراد خانواده را نیز به خطر بیاندازد. پیش از هر نکته‌ای، باید توجه داشته باشید که به محض مواجه شدن با چنین مشکلی، به سراغ تعمیر اجاق گاز بروید و پس از آن، اقدامات امنیتی لازم را که در ادامه خواهید خواند، در نظر بگیرید.

در این مقاله از کاراباما به شرح علت نشت گاز از اجاق گاز پرداخته‌ایم تا اگر تا به حال با این مشکل مواجه نشده‌اید، بتوانید به موقع از آن پیشگیری کنید و در صورت بروز آن نیز، آگاهی لازم را جهت برخورد صحیح و سریع داشته باشید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل اجاق گاز خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

نشت گاز از اجاق گاز چگونه اتفاق می افتد؟

نشت گاز از اجاق گاز، یکی از خطرناک‌ترین مشکلاتی است که می‌تواند برای اجاق گاز اتفاق بیفتد. این مشکل، می‌تواند سبب گاز گرفتگی و یا انفجار شده و در نهایت، جان اعضای خانواده را در خطر قرار دهد.

دلایل مختلفی برا نشت گاز از اجاق گاز وجود دارد که مهم‌ترین آن، به بروز اشکال در اتصالات برمی‌گردد و باید پیش از هر اقدامی، اتصالات را بررسی کنید.

علت نشت گاز از اجاق گاز چیست؟

نشت گاز از اجاق گاز، دلایل مختلفی دارد که مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان موارد زیر دانست:

  • بروز نقص در اتصال شلنگ و شیر اجاق گاز
  • ایرادات شیرهای کنترل مشعل
  • ایراد در بست اتصالی بین شلنگ گاز و شیر اصلی

در ادامه، به بررسی هریک از این دلایل خواهیم پرداخت. توصیه ما مثل همیشه به شما این است که در صورت بروز این مشکل، که بسیار خطرناک نیز هست، به هیچ وجه شخصا وارد عمل نشده و پس از بستن گاز، مراتب را به اطلاع تکنسین تعمیرگاه مجاز کاراباما برسانید.

نشت گاز از اجاق گاز

بروز نقص در اتصال شلنگ و شیر اجاق گاز

مهم‌ترین علت نشت گاز از اجاق گاز، بروز مشکل در اتصالات شلنگ و شیر اجاق گاز است. این مورد به دلیل اینکه این اتصالات اصولا به راحتی در دسترس نیستند، دچار مشکل شده و گاهی عدم فشار کافی نیز می‌تواند باعث نشتی در این قسمت شود.

ایرادات شیرهای کنترل مشعل

دومین علت نشت گاز از اجاق گاز، خرابی شیرهای کنترل مشعل است که عمدتا به دلیل شل شدن اتصالات شیرها ایجاد می‌شود. این اتصالات باید مدام چک و بررسی شوند و نیز به مسدود بودن هرکدام نیز توجه شود. بررسی این موارد و توجه به آن‌ها، به راحتی می‌تواند از بروز حوادث ناشی از نشت گاز از اجاق گاز، پیشگیری کند.

ایراد در بست اتصالی بین شلنگ گاز و شیر اصلی

در آخر به یکی دیگر از مهم‌ترین علت‌ های نشت گاز از اجاق گاز می‌رسیم و آن ایراد در بست اتصالی بین شلنگ گاز و شیر اصلی است که موجب نشت گاز شده و تبعات ناخوشایندی را نیز به همراه خواهد داشت. بهتر است نصب این اتصالات به دست متخصص انجام شود و حتما پس از انجام کار، از محکم بودن آن مطمئن شوید.

نکته:

نوع دیگری از اجاق های پخت و پز وجود دارد که همانند اجاق های دیگر بوده و تنها تفاوت در نحوه استفاده آنها از برق به جای گاز برای پخت و پز می باشد. در این اجاق های آشپزی تعدادی المنت حرارتی در سطح دستگاه قرار گرفته که همانطور که مشخص است این المنت های حرارتی با عبور جریان از آنها داغ شده و تولید گرما و حرارت می نمایند.

بررسی و تعمیر مشکلات اجاق گاز نیاز به تخصص و تجربه فنی یک تعمیرکار ماهر اجاق گاز دارد. برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را جهت تعمیر اجاق گاز ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

چطور می‌توان به موقع متوجه نشت گاز از اجاق گاز شد؟

نشت گاز از اجاق گاز نشانه‌هایی دارد که اگر به آن‌ها توجه کنید، خیلی زود متوجه این مشکل شده و پیش از بروز حادثه می‌توانید از آن جلوگیری کنید. نشانه‌ها از قرار زیر هستند:

  • اگر بوی نامطبوعی مانند بوی گاز از آشپزخانه به مشام می رسد ممکن است ایراد نشتی گاز از اجاق گاز باشد.
  • در صورتی که در طول روز احساس خستگی و سرگیجه دارید ممکن است ایراد نشتی گاز باشد.
  • اگر نفس کشیدن کمی سخت شده است و هوای منزل مناسب نفس کشیدن نیست، ممکن است ایراد از نشتی گاز باشد.

 

سخن آخر

در این مطلب سعی شد تا علت نشت گاز از اجاق گاز و راه حل آن به طور کامل شرح داده شود تا در صورت مواجه شدن با این مشکل، بتوانید سریع‌تر و بهتر برای برطرف کردن آن اقدام کنید. پیشنهاد همیشگی ما، استفاده بهینه از لوازم خانگی و مراقبت از آن‌هاست تا در وهله اول بتوانید از خسارات این چنینی پیشگیری کنید.

کاراباما با بیش از صدها متخصص مجرب در سرتاسر مناطق تحت پوشش خود، خدمات اجاق گاز و فرگازهای تمامی مدل ها از قبیل مبله، رومیزی و توکار را در سریع‌ترین زمان ممکن ارائه می‌کند. نصب، سرویس و تعمیر اجاق گاز یا فرگاز شما توسط تعمیرکار متخصص برند دستگاه تان در منزل خودتان انجام شده و با اعطای گارانتی معتبر ما نیز همراه است. کافی‌ست با یک تماس تلفنی و یا ارسال فرم، دردسرهای تعمیرات اجاق گاز یا فرگاز خود را به متخصصین حاذق کاراباما بسپارید و در مدت کوتاهی دستگاه سالم و آماده به کار خود را تحویل بگیرید.

اگر سوالی در خصوص خرابی اجاق گاز یا نشت گاز از اجاق گاز دارید که در این مطلب به آن اشاره‌ای نشده، حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان کاراباما پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.