استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

چرا سنسور نمک ماشین ظرفشویی دچار مشکل می شود؟

ماشین ظرفشویی علاوه بر تسهیل امور شستشوی ظروف و ذخیره کردن زمان بیشتر برای اعضای خانواده، در مصرف بهینه‌ی آب مصرفی نیز کمک کرده و از هدر رفت آب به خصوص در هنگام شستشوی دستی ظروف، جلوگیری می‌کند. به دلیل نقش مهمی که این دستگاه دارد، خراب شدن ماشین ظرفشویی می‌تواند زندگی اعضای خانواده را مختل کرده و برنامه‌ی آن‌ها را بهم بریزد؛ به همین دلیل باید به محض بروز هرگونه مشکل در ماشین ظرفشویی، به سرعت جهت تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام کرد.

در این مقاله از کاراباما به شرح علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی پرداخته‌ایم تا اگر روزی با این مشکل مواجه شدید، بدانید که بهتر است برای کمک بخش از تکنسین کمک بخواهید. لازم به ذکر است که پیشنهاد ما این است که به هیچ عنوان شخصا برای برطرف کردن مشکل دست به کار نشوید، چراکه ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به دستگاه وارد کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین ظرفشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ

چرا از نمک در ماشین ظرفشویی استفاده می کنیم؟

بد نیست پیش از بررسی علت روشن شدن چراغ نمک در ماشین ظرفشویی، به چرایی استفاده از نمک در فرایند شستشوی ماشین ظرفشویی بپردازیم. نمک درواقع برای گرفتن میزان سختی آب استفاده شده که در نهایت منجر به شستشوی بهتر ظروف خواهد شد. در پنج دقیقه آخر شستشو، نمک موجود در دستگاه که توسط شما و پیش از شروع فرایند شستشو اضافه شده، رزین موجود در ماشین ظرفشویی را شستشو داده و برای دفعات بعدی شستشو، آن را احیا می‌کند.

علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

حالا که با کاربرد نمک و دلیل حضور او در فرایند شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی آشنا شدید، نوبت به بررسی علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی می‌رسد.

علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی موارد زیر است:

  • باز ماندن درپوش محفظه نمک ماشین ظرفشویی
  • پر بودن بیش از حد محفظه نمک ماشین ظرفشویی
  • کافی نبودن میزان نمک ریخته شده در محفظه
  • خرابی سنسور نمک ماشین ظرفشویی

در ادامه هرکدام از موارد بالا را بررسی خواهیم کرد. البته بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که گاهی، ریست کردن ماشین ظرفشویی می‌تواند این مشکل را حل کند، اما اگر برطرف نشد، موارد زیر را با دقت بررسی کنید.

نکته:

در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی، دکمه ریست به صورت مجزا تعبیه نشده است. در این مدل ها قابلیت ریست کردن ماشین ظرفشویی به صورت عملکرد دوم به یک دکمه دیگر از ظرفشویی داده شده است، که معمولا با نگه داشتن این دکمه به مدت 3 الی 5 ثانیه عملکرد دوم یعنی ریست ظرفشویی اتفاق می افتد. به طور مثال دکمه پاور (Power)، دکمه استارت یا شروع (Start) ، دکمه انصراف (Cancel) و دکمه تخلیه .(Drain)

اگر پنل کاربری ظرفشویی در جلو قرار دارد فشار دکمه ها کار آسانی است؛ اما اگر از ظرفشویی با پنل داخلی که در بالای درب قرار دارد استفاده می کنید، به آرامی باید درب را باز کرده و پس از فشار دادن دکمه مجددا آن را ببندید.

در صورتی که علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی با ریست کردن برطرف نشد، حتما از تکنسین مجرب کمک بخواهید. برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما و مراجعه به صفحه تعمیر ماشین ظرفشویی درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

باز ماندن درپوش محفظه نمک ماشین ظرفشویی

ممکن است دستگاه شما هیچ ایراد فنی خاصی نداشته باشد و فقط درپوش محفظه نمک را درست نبسته باشید. گاهی علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی، باز ماندن درپوش نمک است و با بستن مجدد آن، این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

پر بودن بیش از حد محفظه نمک ماشین ظرفشویی

گاهش ممکن است بیش از حد مجاز در محفظه نمک ماشین ظرفشویی نمک بریزید؛ در این صورت، علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی، همین مورد است و باید درپوش را بردارید، میزان نمک را کاهش دهید و دوباره آن را ببندید. به احتمال زیادچراغ نمک خاموش خواهد شد.

کافی نبودن میزان نمک ریخته شده در محفظه

گاهی سنسور نمک ماشین ظرفشویی به دلیل کم بودن میزان نمک موجود در مخزن با روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی به شما اخطار می‌دهد تا در مخزن نمک بیشتری بریزید. اصولا در چنین مواقعی با ریختن کمی نمک بیشتر، چراغ خاموش خواهد شد و مشکلی در امر شستشوی ظروف نیز پیش نخواهد آمد.

خرابی سنسور نمک ماشین ظرفشویی

اگر تمامی موارد گفته شده را بررسی کردید و مشکلات اشاره شده را برطرف کردید و همچنان با مشکل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی مواجه شدید، پس علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی، خرابی سنسور نمک کاشین ظرفشویی است. برای برطرف کردن این مشکل، باید سریعا از متخصصین کاراباما کمک بخواهید تا با بررسی نسوسر و تعمیر یا تعویض آن، مشکل شما را برطرف کنند.

سخن آخر

بررسی علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی و نیز رفع مشکل مربوط به هر بخش از دستگاه، همگی نیازمند دانش تخصصی در رابطه با قطعات دستگاه ماشین ظرفشویی، وظایف و کارکرد آن‌ها‌ست. به علاوه، داشتن تجربه و ابزارآلات خاص نیز مهم است. بنابراین برطرف کردن علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی، مسئله‌ی بسیار حساسی است که هر فردی صلاحیت لازم برای انجام آن‌ها را ندارد. یادآوری می کنیم که مطالبی که در رابطه دلایل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی و خرابی سنسور نمک ماشین ظرفشویی ذکر شد، بستگی به برند دستگاه شما ممکن است کمی متفاوت باشد.

اگر به دنبال علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی هستید و نتوانستید راهنمایی مد نظرتان را در این مطلب پیدا کنید، سوالاتتان را حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان کاراباما پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
هاشم امیری

سلام نمک ماشین ظرفشویی ما خیلی وقته که نمکش تمام نمیشه و چراغش هم روشن نشده با قاشق امتحان کردم دیدم نمک داره نمکش دا دراوردم دیدم مثل تکه های الماس سفت شده

پاسخ دهید