استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور پکیج آریستون

کد خطا یا ارور پکیج آریستون

چه کنیم تا ارور پکیج آریستون برطرف شود؟

پکیج در هر فصلی، کمک اهالی خانواده اسیت و آب گرم مصرفی را در اختیارشان قرار می‌دهد، فرقی نمی‌کند در کدام فصل از سال باشید، بهرحال، پکیج مدام در حال کار بوده و آب و هوای گرم را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ به همین دلیل هم هست که اصطحلاک بالایی داشته و در درازمدت ممکن است دچار مشکلاتی شود که تنها تعمیر پکیج دیواری چاره‌ساز آن خواهد بود. البته سرویس دوره‌ای پکیج می‌تواند زمان بروز مشکلات را به تاخیر بیاندازد اما بالاخره روزی می‌رسد که با کد خطا یا ارور پکیج مواجه شوید و برای رفع آن اقدام کنید.

پکیج آریستون، از برندهای محبوبی است که این روزها در بین خانواده‌های ایرانی هم طرفدار دارد. بروز مشکل در این پکیج، با نمایش کد خطا یا ارور مشخص می‌شود. برای اینکه بتوانید در چنین مواقعی بهترین تصمیم را بگیرید، شرح کوتاهی از کد خطا یا ارور پکیج آریستون را برایتان فراهم کرده‌ایم؛ البته باید توجه داشته باشید که تفسیر کد خطا یا ارور پکیج آریستون، کار ساده‌ای نیست و بهتر است رفع خطای موجود را بر عهده‌ی تکنسین قرار دهید تا موجب بروز مشکلات بعدی نیز نشوید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

کد خطا یا ارور پکیج آریستون چگونه نمایش داده می‌شود؟

پکیج آریستون در هنگام بروز مشکل، کد خطای مربوط به هر قسمت را از طریق نمایشگر نشان می‌دهد که شامل یک حرف لاتین و چند عدد است. تفسیر اینکه این کد خطا دقیقا به چه موردی اشاره دارد، نیازمند تخصص تکنسین است.

فراموش نکنید زمانی که با کد خطا یا ارور پکیج آریستون مواجه می‌شوید، بهتر است هرچه سریع‌تر برای تعمیر پکیج آریستون اقدام کنید تا از آسیب‌های بعدی به دستگاه جلوگیری کرده باشید.

مشکلات متداول پکیج آریستون چیست؟

تمامی پکیج‌ها و در هر برندی، مشکلات خاص خودشان را دارند و البته در این بین، مشترکاتی نیز با یکدیگر دارند، اما برخی مشکلات، مختص یک برند خاص است. در مورد پکیج آریستون نیز، عمدتا مشکلات متداول زیر گزارش شده است:

  • برخی از قسمت‌های رادیاتور و شوفاژ سرد باقی می‌ماند و یا به صورت کلی گرم نمی‌شود.
  • دستگاه روشن نشده و شروع به کار نمی‌کند.
  • پکیج به صورت مداوم فعال است.
  • خروجی آب گرم فشار مناسبی ندارد.

کد خطا یا ارور پکیج آریستون

بررسی و برطرف کردن این مشکلات، نیازمند تخصص و تجربه کافی است و به همین دلیل توصیه می‌کنیم که در صورت مواجهه با این موارد، به هیچ عنوان شخصا درصدد برطرف کردن آن نباشید و حتما از تکنسین متبحر برای این موضوع کمک بخواهید.

نکته:

کد خطا یا ارور پکیج آریستون به دلایل مختلفی نمایش داده می‌شود و برطرف کردن آن‌ها نیازمند تخصص، تجربه و مهارت کافی است. صورتی که در این امر تخصص ندارید و یا در خصوص سرویس پکیج، تجربه‌ی کافی ندارید، به هیچ وجه شخصا برای تعمیر پکیج آریستون اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه‌ی کاراباما کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن کد خطا یا ارور پکیج آریستون مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ به این صورت خیالتان از بابت اینکه مشکل به‌وجود آمده اصولی حل شود، راحت خواهد شد.

جدول کد خطا یا ارور پکیج آریستون

کد خطا شرح خطا
501 هیچ احتراقی در پکیج وجود ندارد و پیش از همه، از باز بودن شیر تامین گاز اطمینان حاصل کنید. پس از آن، فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
108 در مدار فشار وجود ندارد و احتمالا سیستم نشتی دارد. پکیج باید سریعا مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و به این منظور، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
SP3 در مدل‌های معروف به 5، این کد خطا یا ارور پکیج آریستون مربوط به شکستن شعله است و احتمالا مشکلی در دودکش کواکسیال رخ داده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
101 قطعه حفاظت از گرمای بیش از حد از کار افتاده است. فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
103 ، 104 ، 105 ، 105 ، 106 ، 107 پکیج بیش از حد گرم شده  و فشار آن نیز کاهش پیدا کرده است. بدون معطلی پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
601 دودش باید فورا تمیز شود چراکه هیچ رانش و کششی در دستگاه وجود ندارد. لوله‌های کواکسیال نیز احتمالا مسدود شده‌اند. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
109 فشار از 3 بار در پکیج بالاتر رفته است. از اهرم استفاده کرده و هواگیری کنید. در صورت برطرف نشدن کد خطا، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
117 گردش آب در سیستم دچار اختلال شده است. پکیج را از اول راه‌اندازی کنید.
6P2 , 6P1 میزان اکسیژن در ساختمان کم است؛ یا هوا بسیار گرم است و یا در محیط دود جمع شده است.
SP2 دریچه گاز، سنسور یونیزاسیون یا دودکش دچار مشکل شده‌اند. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
201 سنسور قطع شده و یا اتصال کوتاه در منبع آب گرم رخ داده است. فورا تمام سیم‌کشی‌ها و اتصالات باید بررسی شوند. برای این منظور، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
302 ارتباط با نمایشگر و ماژول الکترونیکی ز بین رفته است. این خطا مشابه خطای 201 است.
607 رله را فورا تعویض کنید.
111 فشار مدار بسیار کم است و این کد خطا یا ارور پکیج آریستون، مشابه ارور 108 است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
110 اختلالی در ترمیستور گرمایش پکیج رخ داده است. این قطعه باید فورا تعویض شود. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
102 ترمیستور NTC آسیب دیده است و باید بدون معطلی بررسی شده و در صورت نیاز، برخی قطعات تعویض شوند. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
112 اطلاعات نادرست سنسور حرارتی موجب بروز این ارور شده است. سنسور را تعویض کنید. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
114 سیم‌هاا را فورا بررسی کنید و برای این منظور، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
116 ارتباط با حسگر حرارتی بیرونی قطع شده و سیستم را باید ری استارت کنید.
303 , 403 برد الکترونیکی پکیج آریستون از کار افتاده است. برد را فورا تعویض کنید. برای این منظور، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور پکیج آریستون، فارغ از مدل‌های موجود، به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که پکیجتان با آن مواجه است، باخبر شوید؛ در چنین شرایطی می‌توانید ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم پکیج به‌وجود نیاورید که قابل حل نباشد. قطعات پکیج و مشکلاتی که ممکن است برای هرکدام پیش بیاید، پیچیدگی‌های مخصوص به خودشان را دارد و به همین دلیل حتی اگر با ساز و کار پکیج آریستون تا حدودی آشنایی دارید هم، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات پکیج آریستون را به دست تکنسین متخصص این نوع از پکیج‌هابسپارید.

اگر مایلید در مورد ارور مدل خاصی از پکیج آریستون مطلبی تهیه کنیم، حتما در بخش نظرات آن را با ما مطرح کنید و نیز اگر در مورد کد خطا یا ارور پکیج آریستون سوالی دارید نیز همین‌جا آن را بپرسید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
alireza ahmadi

سلام کد خطای ۴۱۷ رو من دارم به چه معنایی هست ؟ و چطوری رفع کنم ؟

پاسخ دهید