نصب، سرویس، شارژ گاز و تعمیرات کولر گازی تراست توسط نمایندگی کولرگازی تراست

مهم نیست کولر گازی خود را از کجا خریداری کرده اید، متخصصان حرفه ای و باتجربه ما خدمات کولر گازی Trust را برای تمامی مدل ها ارائه می دهند.

و یا با شماره تلفن ۵۴۵۸۴-۰۲۱ تماس بگیرید.

متخصصان باتجربه

تکنسین های این مجموعه دارای میانگین ۱۱ سال تجربه کار عملی در حوزه تعمیرات  می باشند و هر ساله با گذراندن دوره های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل های کولر گازی Trust، مناسبترین فرد جهت تعمیر کولر گازی Trust شما می باشند.

متخصصان حرفه ای و باتجربه
گارانتی خدمات

گارانتی خدمات

کاراباما بر خلاف دیگر شرکت ها که نقش واسطه ای میان مشتری و تکنسین داشته و هیچگونه تعهدی نسبت به خدمات ارائه شده توسط تکنسین ندارند، به عنوان یک نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی فعالیت دارد و مسئولیت تمامی خدمات و تعمیرات ارائه شده را با گارانتی ۱۸۰ روزه به عهده میگیرد.

اولویت با تعمیر قطعات

با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، اولویت تکنسین های ما با تعمیر قطعات دستگاه بوده و تنها در شرایطی که امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد، اقدام به تعویض و استفاده از قطعات اورجینال می نمایند.

هزینه های منصفانه

تمامی هزینه های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه تکنسین های کاراباما در سراسر شهر و در نزدیکی محل کار یا زندگی شما حضور دارند امکان ارائه خدمات به شما در همان روز فراهم شده است.

تعمیر کولر گازی Trust

تعمیر کولر گازی تراست یکی از بدترین مشکلاتی که می تواند در یک روز گرم تابستانی گریبان گیر خانه شما باشد، از کار افتادن کولر گازی به دلیل بروز مشکل و یا سرویس نکردن آن است. ما به عنوان نمایندگی تعمیرات کولر Trust از آنجایی که سالها سابقه سرویس و تعمیر کولر گازی Trust را در رزومه خود داریم، حال شما را به خوبی درک می کنیم و برای کمک به شما برنامه داریم!

ممکن است به دلیل شرایط حساسی که در آن قرار می گیرید، به یک تعمیرکار کولر گازی غیرحرفه ای اطمینان کرده و از ایشان درخواست کمک کنید. اما این نکته را در نظر بگیرید که اینکار، غیر از اینکه مشکل پیش آمده برای کولر گازی Trust شما را به صورت کلی و اصولی برطرف نمی کند، احتمالا باعث تحمیل هزینه های اضافی برای شما نیز می شود.

تعمیرات کولر گازی Trust توسط تعمیرکاران متخصص کاراباما، با هدیه ۹۰ روز گارانتی خدمات از طرف شرکت همراه خواهد بود. بنابراین خیالتان از بابت برطرف شدن مشکل کولر گازی خود راحت خواهد بود. علاوه بر این در صورت تکرار مجدد مشکل در این مدت، تکنسین های ما در نمایندگی تعمیرات کولر گازی Trust بصورت رایگان کولر گازی Trust شما را تعمیر خواهند نمود!

روزانه بسیاری از مشتریان، برای اطمینان خاطر از اینکه آیا مشکل به وجود آمده برای کولر گازی آنها قابل تعمیر است یا خیر، با نمایندگی تعمیرات کولر گازی Trust در کاراباما تماس می گیرند. تکنسین های متخصص کاراباما با اعزام به محل و بررسی و عیب یابی کولر گازی شما، با صرف وقت و تجربه، تا حد امکان نسبت به تعمیر کولر گازی Trust شما اقدام خواهند کرد.

تکنسین های متخصص کاراباما قادر به ارائه انواع تعمیرات اسپیلت Trust و همچنین تعمیرات داکت اسپیلت Trust هستند. بنابراین امکان تعمیر اسپلیت Trust شما فراهم بوده و نیاز به نگرانی بابت صرف هزینه چندین برابری جهت تعویض کولر گازی و خرید دستگاه جدید نمی باشد.

همچنین در صورت هزینه بردار بودن تعمیرات کولر گازی Trust و به صرفه نبودن آن، گزارش کاملی از میزان هزینه تعمیرات و نوع عیب دستگاه ارائه شده، تا شما بین تعمیر اسپیلت Trust یا تعویض آن، تصمیم درست را اتخاذ کنید.

سرویس کولر گازی Trust

سرویس کولر گازی تراست در چند سال اخیر، به دلایل زیادی از جمله کارایی بالا، کولرهای گازی رفته رفته جای کولرهای آبی را در میان مردم گرفته و از محبوبیت زیادی برخوردار شده اند. این دستگاه های تهویه و خنک کننده هوا، امروزه به یکی از لوازم اساسی خانه های ما تبدیل شده اند، مخصوصا در فصل تابستان! با این حال، متاسفانه بسیاری از افراد تا رسیدن تابستان و موج گرما، از کولرهای گازی خود غافل شده و به فکر سرویس کولر خود نمی افتند. پیش از آنکه لازم باشد تا با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید و دستگاه معیوب خود را سرویس یا تعمیر کنید، بهتر است از خودتان بپرسید که “چرا سرویس کولر گازی مهم است؟ چه زمانی باید سرویس کولر گازی انجام شود؟ و نهایتا هر چند وقت یکبار باید کولر گازی را سرویس کرد؟”

چرا سرویس کولر گازی Trust مهم است؟

انجام سرویس کولر گازی Trust بطور مرتب و منظم فواید بسیاری دارد. پیش از هر چیز، سرویس کولر Trust منجر می شود که دستگاه عملکرد صحیحی در اوج گرمای تابستان داشته باشد. یعنی زمانی که بیشترین احتیاج را به کولر خود خواهید داشت. اگر اسپیلت خود را به صورت دوره ای و منظم سرویس و چک کنید، هر گونه مشکلی را پیش از وقوع آن و یا جدی شدن مشکل متوجه شده و می توانید برای رفع آن اقدام کنید.

با گذشت زمان و قدیمی شدن دستگاه شما، بهره وری و کارایی کولر گازی Trust پایین خواهد آمد. این امر به این معناست که برای کارکرد دستگاه مانند روزهای اول، به انرژی مازاد برای عملکرد صحیح آن نیاز است. در نتیجه، در صورت اقدام به موقع برای سرویس کولر گازی Trust، مشکلات و ایرادات کوچکتری برای کولر گازی شما پیش خواهد آمد و میزان کارایی و عملکرد اولیه دستگاه محفوظ خواهد ماند.

همچنین بسیار جالب است که بدانید، از طریق سرویس کولر گازی Trust خود به صورت منظم و دوره ای، می توانید درصد بالایی از کارایی از دست رفته دستگاه را باز یابید. تکنسین های متخصص بر این باورند که تا حدود ۹۵% از کارایی اولیه دستگاه، از طریق سرویس به موقع و منظم کولر Trust قابل استفاده خواهد بود. بنابراین، از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه تر و منطقی تر است که مبلغ کمتری جهت سرویس اسپلیت Trust خود هزینه کنید تا اینکه هزینه بیشتری هم برای قبض برق خود و هم هزینه تعمیرات کولرتان بپردازید که درواقع به دلیل مشکلات کوچکی که رسیدگی نشده باقی مانده اند، به وجود خواهند آمد.

درواقع، به این دلیل که گذشت زمان و نشست گرد و خاک بر روی کولرهای گازی Trust، که عمدتا در بیرون نصب می شوند، راندمان آنها را پایین خواهد آورد، دستگاه برای رسیدن به کارکرد حالت قبلی خود، تلاش نموده و میزان برق بیشتری مصرف می کند. لذا هزینه های جاری شما افزایش می یابد. به همین دلیل، سرویس اسپیلت Trust می تواند موجب صرفه جویی در مصرف برق و کاهش قبض برق ماهانه شما بشود.

هر چند وقت یکبار باید کولر گازی Trust خود را سرویس کنیم؟

متاسفانه بسیاری از افراد در نگهداری از کولر خود کوتاهی می کنند، به طوری که گاهی سرویس کردن آن را چندین سال به تعویق می اندازند. با وجود اینکه هزینه خرید این دستگاه مبلغ هنگفتی می باشد، این نوع برخورد می تواند خسارات جدی به کولر وارد سازد.

اجزاء مختلف کولر گازی نیاز به سرویس شدن در بازه های زمانی متفاوت دارند. اما به طور کلی، متخصصان توصیه می کنند که کولر گازی خود را حداقل سالی یک بار سرویس کنید. برنامه سالانه سرویس کولرگازی Trust، می تواند عملکرد ماکزیمم دستگاه شما را تضمین نماید.

سرویس کولر گازی Trust شامل چه مواردی است؟

به گفته متخصصان نمایندگی تعمیرات کولر Trust، به ازای هر سالی که از کولر Trust خود استفاده کنید ولی سرویس آن را انجام ندهید، به میزان ۵% کارایی دستگاه افت خواهد نمود. این میزان پس از گذشت چند سال، می تواند به صورتی بسیار شدید کارایی دستگاه را کاهش دهد. مواردی که در فرآیند سرویس اسپلیت Trust توسط تکنسین های متخصص انجام می شود، عبارتند از:

 • فیلترها

حتی اگر سرویس اسپلیت Trust خود را بصورت سالانه انجام می دهید، مواردی وجود دارند که می توانید خودتان انجام دهید تا از عملکرد مناسب و بهینه دستگاه تان مطمئن شوید. فیلترهای هوا یکی از این مواردند. جهت جلوگیری از افت عملکرد و کارایی کولر، فیلترهای هوا می باید هر دو هفته یکبار خارج شده و تمیز شوند. فیلترهای هوای متفاوتی وجود دارند و برحسب میزان استفاده از دستگاه و موارد دیگر، مقدار گرد و خاکی که می تواند در این فیلترها به جا مانده و موجب گرفتگی فیلتر شود، متفاوت است. برخی از فیلترها قابلیت تمیز شدن و استفاده دوباره دارند و برخی دیگر را می بایست هرچند وقت یکبار تعویض نمود. در صورتی که هر دو هفته فیلترهای هوا را تعویض نمی کنید، حداقل بصورت ماهانه اینکار را انجام دهید!

 • کویل ها یا لوله ها

سیستم دارای دو کویل می باشد که در اثر تجمع و نشست گرد و غبار بر روی آنها، دمای کویل ها می تواند افزایش یافته و داغ شوند. این کویل ها به ترتیب کویل اواپراتور و کویل کندانسور کولر گازی هستند که باید بصورت سرویس شوند. در صورتی که این سرویس اتفاق نیوفتد، کارایی کلی سیستم افت خواهد کرد.

 • فین ها

کویل ها به وسیله فین های آلومینیومی که بسیار شکننده و حساس اند، پوشیده می شوند. به منظور جلوگیری ازخم نشدن فین ها و مسدود نکردن جریان هوا، سرویس مرتب بر روی آنها لازم است. این کار می تواند آنها را در موقعیت اصلی خود حفظ کرده به طوری که جلوی کار نباشند.

 • کمپرسورها

زمانی که کمپرسور بیش از حد گرم می شود یا داغ می کند، عواقب بدی می تواند به همراه داشته باشد. با سرویس کولر گازی Trust به صورت منظم، می توان از این مشکلات جلوگیری نمود.

نصب کولر گازی Trust

نصب کولر گازی تراست معمولا در ابتدای تابستان، بسیاری از افراد به فکر خرید کولرهای گازی می افتند. مسلما این افراد برای نصب کولر گازی خود به دنبال بهترین تکنسین و متخصص سیستم های سرمایشی خواهند بود. برخی نیز ممکن است از خانه قبلی خود نقل مکان کرده و حال به نصب کولر گازی در خانه جدیدشان بیاندیشند. در هر صورت، آنچه مسلم است این است که تمامی این افراد، خواهان نصب صحیح و اصولی کولر گازی خود، پیش از رسیدن گرمای تابستان بوده و برای اینکار می بایست کار دشوار یافتن متخصص باتجربه را انجام دهند.

چرا نصب کولر گازی Trust اهمیت بالایی دارد؟

ممکن است از خودتان سوال کنید که چرا نصب کولر گازی Trust از چنین اهمیت بالایی برخوردار است؟ در اینجا باید متذکر شد که هزینه های اولیه کولر گازی Trust با توجه به شرایط حال حاضر کشور، مقادیر کمی نبوده و هرگونه آسیبی که به دستگاه وارد شود، نه تنها می تواند باعث خرابی آن شود، بلکه هزینه تعمیرات بالایی را نیز برای شما در پی خواهد داشت.

بسیاری از افرادی که تجربه کمی در امور تعمیرات لوازم خانگی دارند، با این پیش فرض که کولر گازی Trust  همچون سایر وسایل خانگی تنها با سفت کردن دو پیچ می تواند نصب شود، اقدام به نصب کولر گازی Trust خود می نمایند و نه تنها ریسک آسیب رساندن به دستگاه را در نظر نمی گیرند، بلکه متوجه احتمال خطر برق گرفتگی و سایر سوانح نیز نیستند.

نصب کولر گازی Trust نیاز به داشتن اطلاعات تخصصی از نحوه استقرار پنل داخلی و خارجی کولر گازی، لوله کشی های توکار کولر گازی و سایر انواع لوله کشی ها، اتصالات شیلنگ کندانسور و رطوبت زدای سیستم، عایق بندی لوله های مبرد یا گاز، تست نشتی گاز و شارژ اولیه گاز کولر گازی Trust دارد. به علاوه، داشتن این اطلاعات به تنهایی کافی نبوده و حتما تجربه قبلی نصب اسپیلت Trust نیز می بایست به آن اضافه شود. تذکر: در صورت نصب کولر گازی Trust به صورت اشتباه، مشکلاتی چون افزایش مصرف برق، سر و صدای زیاد، نشتی گاز، خنک نکردن کولر گازی، پرتاب آب به همراه باد و مشکلات دیگری که می تواند بهای سنگینی برای شما داشته باشد، رخ خواهد داد. به همین دلیل بهترین تکنسین های متخصص نصب کولر گازی Trust را تنها در کاراباما می توانید بیابید. کاراباما هیچ جای نگرانی بابت نصب صحیح کولر Trust را باقی نمی گذارد و علاوه بر این، ضمانت ۶ ماهه و گارانتی خدمات خود را به نشانه بالاترین کیفیت انجام خدمات، ارائه می نماید.

یکی دیگر از مزایای تکنسین های نمایندگی نصب کولر Trust در کاراباما، مشاوره رایگان در خصوص انتخاب سایز مناسب ظرفیت کولر گازی، محل نصب اسپلیت Trust، نوع گاز مبرد به کار رفته در سیکل سرمایش و غیره می باشد.

ضمانت نمایندگی تعمیرات کولر گازی Trust در قبال تعمیرات خود چیست؟

ما در نمایندگی تعمیر کولر گازی Trust  به‌تمامی مشتریان خود این نکته را یادآور می‌شویم که در صورت خرید از نمایندگی رسمی Trust در شهر خود تمام محصولاتی که تهیه می‌کنند به دلیل کیفیت در تولید دارای ۱۲ ماه ضمانت خدمات می‌باشند که بعد از خرید می‌توانند با تماس با شماره‌های ثبت‌شده در دفترچه گارانتی خود از نزدیک ترین شعبه یا تعمیرگاه مرکزی کولر گازی یا اسپیلت Trust درخواست نصب رایگان محصولات و ارائه تعمیرات و خدمات رایگان را داشته باشند.

همچنین اگر مدت زمان ضمانت کولر گازی Trust شما به اتمام رسیده باشد شما می‌توانید با تماس با تمامی تعمیرگاه‌های مجاز کولر گازی سطح شهر در کمترین زمان ممکن به خدمات پس از فروش Trust دسترسی داشته باشید و این راز سال‌ها ماندگاری ما در بازار پر رقابت تهویه مطبوع است.

تعمیرات داکت اسپیلت Trust

تعمیر داکت اسپیلت نمایندگی تعمیرات داکت اسپلیت Trust همگام با ارائه داکت اسپلیت Trust در ایران و رضایت مشتریان از این محصول ارزشمند و کارآمد با توجه به آمار خرید بالای داکت اسپلیت Trust در ایران و استقبالی که به دلیل کیفیت این محصول از آن شده است کمبود بزرگی درزمینهٔ خدمات و تعمیرات این محصول احساس کرده و لازم دید تا برای رفع این نیاز تمام توان خود را به کار ببند تا بتواند با توجه به تعداد بالای استفاده‌کنندگان از داکت اسپلیت Trust خدمات خوبی را نیز به آنها ارایه دهیم زیرا هر محصول جدای از کیفیت قطعات و کشور سازنده آن روزی به تعمیر و سرویس احتیاج پیدا خواهد کرد.

بهترین تعمیرکاران در نمایندگی تعمیرات داکت اسپلیت Trust (Sanyo) 

ما با استخدام افراد متخصص در این زمینه و برگزاری دوره‌های پیشرفته آشنایی با داکت اسپلیت Trust توانستیم تعمیرکاران متخصصی آموزش دهیم که کارشان فقط تعمیر محصولات Trust است و می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان به بهترین شکل ممکن مشکل داکت اسپلیت را متوجه شده و توانایی این رادارند که با کمترین هزینه تحمیلی به مشتری داکت اسپلیت شمارا مانند روز اول برای استفاده آماده کنند.

ما در تعمیرگاه مجاز داکت اسپلیت Trust این اطمینان را به شما می‌دهیم که در صورت استفاده کردن شما از  به‌هیچ‌عنوان نگران خرابی و تعمیر این محصول نباشید چون گروه تعمیراتی ما برای دسترسی هر چه بیشتر به شما در کوتاه‌ترین زمان در شعب تعمیرات مجاز Trust در تمام طول سال حضور دارند تا بتوانند در صورت بروز مشکل در کوتاه‌ترین زمان ممکن خود را به شما رسانده مشکل شما را حل کنند.

مزایای استفاده از سیستم داکت اسپلیت در مقایسه با سایر سیستم‌های تهویه

استقلال کامل سیستم مطبوع در مقایسه با سیستم های مرکزی بالاتر بودن راندمان گرمایشی در مقایسه با رادیاتور و گرمایش از کف تقلیل حجم لوله کشی مسی در مقایسه با سیستم داکت اسپلیت و همچنین کاهش حجم لوله کشی آب گرم در مقایسه با رادیاتور ، گرمایش از کف ، چیلر و مینی چیلر .

 1. کوچکتر شدن داکت تأسیسات در ساختمان، استفاده از کانال کشی افقی زیر سقف در مقایسه با کولر آبی.
 2. کوچکتر شدن کانال های توزیع هوا نسبت به سیستم کولر آبی به دلیل کیفیت مطلوب تر هوای تولید شده و حجم هوای کمتر .
 3. قیمت تمام شده سیستم داکت اسپلیت با کویل آب گرم تقریباً یک دوم هزینه تمام شده سیستم های چیلر و مینی چیلر می‌باشد . برخی از تفاوت های داکت اسپلیت های موجود در بازار : در نمونه های موجود در بازار کنترل بازه حرارتی حالت گرمایش فقط با توجه به دور فن دستگاه قابل کنترل می‌باشد . اما در بعضی دستگاه های داکت اسپلیت علاوه بر وجود کنترل دور فن در
 4. سرعت ، به دلیل اضافه شدن شیر سه راهی الکترونیکی در مسیر آب گرم می توان دبی جریان آب ورودی به کویل را نیز کنترل نمود در این حالت علاوه بر مدیریت بهتر بر حالت گرمایشی در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می گردد .

شارژ گاز کولر گازی Trust

شارژ گاز کولر گازی تراست کولرهای گازی Trust به کمک سیال مبرد، که اصطلاحا در میان تعمیرکاران کولر گازی به نام “گاز” شناخته می شود، کار می کنند. نقش مبردها یا گازها بسیار مهم است به نحوی که کمبود آن حتی در مقادیر کم، می تواند در سیکل سرمایش و کارکرد کولر گازی Trust اختلال ایجاد کند.

شارژ گاز کولر گازی Trust در چه مواردی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی خود را به تازگی خریداری کرده اید و یا سیستم شما به علت نشتی گاز، با کمبود گاز مواجه است، لازم است حتما کولر گازی Trust خود را به کمک تعمیرکار مجرب شارژ گاز نمایید.

چرا باید از تعمیرکار مجرب برای شارژ گاز کولر گازی Trust استفاده کرد؟

از آنجا که مقدار گاز موجود در سیستم کولر گازی Trust باید دقیق و به اندازه باشد، برای شارژ کولر گازی Trust می بایست از تجهیزات مختلف چون ترازوی شارژ گاز استفاده نمود. علاوه بر این، تخلیه مبرد یا گاز کولر گازی، به دلیل خطرناک بودن برای محیط زیست، به احتیاط بالا و آموزش تخصصی نیاز دارد. بنابراین، شارژ مجدد اسپلیت Trust یا پر کردن گاز اولیه آن را حتما می بایست توسط تعمیرکار مجرب و متخصص اسپیلت Trust انجام داد.

یکی دیگر از دلایلی که لزوم وجود تعمیرکار مجرب برای شارژ گاز کولر گازی Trust را تثبیت می کند، عیب یابی کولر گازی می باشد که کمبود گاز دارد. اگر کولر گازی شما کمبود گاز دارد، بدین معنی است که نشتی در سیستم وجود دارد. نشتی گاز موجب کاهش مقدار گاز موجود در سیستم می شود. نشت یابی کولر گازی به دانش و تخصص بالایی نیاز داشته و حتما باید پیش از آن که کولر گازی مجددا شارژ گردد، دلیل نشتی و نحوه رفع آن مشخص گردد. تنها پس از رفع نشتی کولر گازی، می توان جهت شارژ مجدد آن اقدام نمود.

مواردی که در شارژ کولر گازی Trust مهم بوده و هزینه شارژ گاز کولر گازی Trust به آنها بستگی دارد، عبارتند از:

 • ظرفیت کولر گازی Trust
 • نوع گاز یا مبرد مورد استفاده در کولر گازی Trust
 • میزان گاز فعلی موجود در سیستم
 • شرایط کلی دستگاه اعم از لوله کشی ها و شرایط تعمیرات
 • دلایل نشتی کولر گازی Trust

تکنسین تعمیرات کولر گازی Trust، باید اطلاعات کافی در رابطه با مواردی که گفته شد، داشته باشد تا قادر به تخمین درست از هزینه شارژ گاز کولرگازی Trust و سرویس آن داشته باشد.

عیب یابی و مشکلات رایج کولر گازی Trust 

اطمینان از سالم بودن و کارکرد بی عیب و نقص کولر گازی Trust پیش از شروع تابستان بسیار مهم و حیاتی است. با این حال اگر مشکلی درسیستم کولر گازی شما وجود داشته باشد، یا ایراداتی جزئی در هنگام کارکرد کولرتان به چشم میخورد، نگران عیب یابی و رفع مشکل کولر گازی تان نباشید. متخصصان نمایندگی تعمیر کولر گازی Trust در کاراباما، در عیب یابی و رفع مشکلات متداول کولر گازی به کمک شما خواهند آمد.

عیب یابی اسپیلت Trust از چندین جهت بسیار مهم است. روند عیب یابی صحیح دستگاه، پیش از هر چیز به مشکلات و ایرادات کولر گازی تان پایان می دهد. علاوه بر این، در صورتی که ایرادات جزئی سیستم کولر خود را شناسایی و عیب یابی نمایید، می توانید از رخ دادن اشکالات بزرگتر و جدی تر دستگاه جلوگیری کنید تا نیازی به صرف هزینه زیاد برای تعمیر اسپلیت Trust نباشد. بیشترین مشکلات تعمیراتی که مشتریان برای رفع آن با تعمیرگاه های مجاز کولرگازی Trust سطح شهر تماس برقرار کرده اند موارد زیر می باشد.

کمپرسور روشن نشده و کار نمی کند!

اگر کمپرسور کولر کار نمی کند، ممکن است به دلیل سوختگی یکی از سیم های اتصال باشد. همچنین ممکن است ایراد از جانب یک خازن استارت معیوب باشد و یا نهایتا خود کمپرسور معیوب باشد. می بایست میزان شارژ مبرد را چک کرده و تنظیم نمایید. کویل های کندانسور را نیز تمیز کنید و خازن را بررسی نمایید. در نهایت اگر کمپرسور به کار نیوفتاد، این قطعه را تعویض نمایید.

کولر گازی پیوسته کار کرده و خاموش نمی شود!

حتی اگر هوای بیرون از خانه بسیار گرم باشد، کولر شما باید پس از مدتی کارکرد، برای چند دقیقه خاموش گردد. این خاموشی های گاهگاهی لازم بوده و درواقع اگر کولرتان پیوسته مشغول به کار باشد، می تواند حاکی از وجود مشکلی در فن دستگاه باشد. فن ترموستات را بر روی درجه خاموش قرار دهید و ملاحظه کنید که دستگاه خاموش می شود یا خیر. همچنین بهتر است میزان مبرد موجود در سیستم و سوئیچ های رله را نیز به دقت بررسی نمایید.

کولر گازی دائما روشن و خاموش می شود!

در صورتی که کولر گازی Trust شما پشت سرهم روشن و خاموش می شود، نشانه ای از وجود مشکلی مهم در دستگاه است. به احتمال زیاد، قسمت کندانسور کثیف است و یا مسدود شده و نیز ممکن است اواپراتور کثیف باشد. هردو بخش را جهت وجود هرگونه مسدودیت و گرفتگی بررسی نمایید. بعلاوه کل کولر گازی را تمیز کنید تا هرگونه کثیفی و مواد زائد از بین روند.

علت کار نکردن فن کولر گازی

اگر فن داخلی کولر گازی شما کار نمی کند، ابتدا بررسی کنید که چیزی داخل آن گیر نکرده باشد. سپس فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر کویل اواپراتور و مسیر خنک کننده یخ زده بودند، ابتدا اجازه دهید که یخ ها کامل آب شده و سپس بررسی کنید که فن کار می کند یا نه. به احتمال زیاد اجزای داخلی فن مانند تسمه یا حتی موتور دچار ایراد شده اند. در صورتی که همچنان مشکل وجود دارد، شما به یک تعمیرکار متخصص برای تعمیر و یا سرویس کولرگازی Trust نیاز دارید.

ترموستات کولر درست عمل نمی کند!

ممکن است بسیار پیش آمده باشد که دمای دلخواهی را برای کولر گازی تنظیم کرده باشید، اما در نهایت آنچه که می بینید با تنظیمات شما متفاوت است. معمولا این مشکل حاکی از این است که ترموستات دستگاه به درستی کالیبره نشده و ایراد دارد. البته ممکن است که ترموستات پس از کالیبره شدن نیز دوباره از حالت تنظیم خارج شده و کالیبراسیون مجدد لازم باشد. در این مواقع می توانید کالیبراسیون مجدد را انجام دهید تا مشکل شما برطرف گردد. توصیه بهتر این خواهد بود که ترموستات قدیمی خود را با مدلهای دیجیتال تعویض نمایید. ترموستات های دیجیتالی از دقت و کیفیت بالاتری برخوردار بوده و مشکل تغییر کالیبراسیون را ندارد!

کولر گازی اصلا کار نمی کند!

قبل از هر چیز بهتر است ریموت کنترل کولر گازی را بررسی کنید، ممکن است ریموت خراب شده باشد و یا اشکال از باطری های آن باشد. در هر صورت اولین کار می تواند تست ریموت کنترل کولر گازی باشد.  اگر کولر گازی شما کار نمی کند و بس! لازم است ابتدا باتری های ترموستات را چک کنید. اگر باتری ها سالم هستند، به سراغ فیوز مدار سیستم بروید. در صورتی که فیوز سالم است و جریان مدار قطع نشده است، احتمالا اشکال تخصصی تری وجود دارد. تنها راه حل باقی مانده تماس با تکنسین متخصص برای بازدید از کولر شماست.

فرآیند خنک سازی کولر یکنواخت نیست!

آیا یکی از اتاق ها سردخانه و دیگری تبدیل به سونا شده است؟ این امر یکی از مشکلات رایج بوده که بهتر است برای برطرف نمودنسریعتر این مشکل، مواردی را قبل از تماس با تکنسین چک نمایید. آیا درز گیرها و عایق بندی خانه دست کاری نشده اند؟ معمولا غیر یکنواخت بودن هوای محیط ناشی از وجود درز و شکاف در عایق بندی خانه و یا درزگیرها است. همچنین ممکن است ایراد سیم کشی و اتصالات نیز سبب این امر شده باشد. حتما سیم کشی ها و اتصالات را چک کرده و از نبود قطعی، سوختگی و یاموارد دیگر مطمئن شوید.

علت خنک نکردن کولر گازی

آیا فیلتر هوای کولر گازی را در چند ماه گذشته تعویض کرده اید؟ اگر کولر گازی شما خنک نمی کند، ابتدا فیلتر هوا را تعویض کنید. در صورتی که مشکل شما همچنان برقرار است، امکان دارد عیب از ترموستات دستگاه باشد. اگر ترموستات نیز سالم است،  احتمالا مشکل به کلیت عملکرد کولر گازی Trust شما مربوط می شود و ممکن است مربوط به برد الکترونیکی، فن و موتور فن کولر نیز باشد. در نهایت بهتر است برای رفع علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی و خنک نکردن آن با تکنسین متخصص تعمیرات کولرگازی Trust تماس بگیرید.

کولر گازی چکه می کند! (نشتی یا آبریزش کولر گازی)

چکه کردن ها و نشتی ها می توانند عوامل متفاوتی داشته باشند. معمولا بدلیل گرفتگی لوله یا فیلتر، وجود درز و شکاف در لوله تخلیه آب و یا از بین رفتن عایق دور لوله های مبرد کولر گازی، احتمال وجود نشتی یا آبریزش کولر گازی بالا می رود. ابتدا این موارد را بررسی نمایید. در صورتی که قادر به تشخیص محل دقیق نشتی نبودید می بایست با تعمیرکار متخصص Trust تماس بگیرید.

کویل های یخ زده!

کویل های یخ زده معمولا به دلیل مبرد کم و یا جریان هوای محدود اتفاق می افتد. جهت بررسی و اطمینان از وجود جریان هوای کافی، ابتدا فیلتر را بررسی نمایید و از نبود گرفتگی و مسدودیت در آن مطمئن شوید. در صورتی که فیلتر کثیف شده است، آن را تمیز کرده و یا اگر زمان تعویض آن رسیده است، آن را تعویض نمایید. سپس دست خود را در برابر دریچه خروجی قرار داده و مطمئن شوید که هوا آزادانه خارج می گردد. اگر فیلتر شما تمیز و بدون مسدودی است، احتمال دارد ایراد از سیم کشی ها و اتصالات باشد. بررسی کنید که قطعی در سیستم نباشد. در صورتی که نتوانستید چیز خاصی در هیچ جای کولر گازی تشخیص دهید، لازم است تا با تعمیرکاران ماهر تماس بگیرید.

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

خاموش شدن کولر گازی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. یکی از این موارد مشکلات برق کشی و سیم کشی ساختمان و یا کولر است. از نبود اتصالی ها و فیوزهای سوخته در سیستم کولر خود و کل ساختمان مطمئن شوید. تنظیمات ترموستات یکی دیگر از دلایل این مشکل است. برخی از ترموستات ها بصورت خودکار روشن و خاموش می شوند و گاهی در صورتی که دما را بر روی اعداد خیلی بالایی تنظیم نمایید، کولر ناگهان خاموش می شود. برخی از موتورهای کولرهای گازی، یک سوئیچ استراحت داخلی دارند که در هنگام اورلود موتور یا افزایش بار وارد شده به موتور، آن را خاموش می کند. دلایل این موضوع نیز مدت زمان طولانی، تهویه نامناسب و ولتاژ نامناسب می باشند. به علاوه ممکن است در اثر افزایش فشار، سوئیچ های ایمنی فشار، (های پرشر) بطور خودکار سیستم را برای جلوگیری از هرگونه آسیبی خاموش نمایند.

نگران این مشکلات نباشید. متخصصین ما به تمامی این مشکلات آگاهند و بعد از انجام تعمیرات لذت یک باد خنک را به شما هدیه خواهند داد.

نظرات کاربران

سام
۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

کد های خطای کولر گازی تراست رو میخوام

  admin2
  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

  سلام شما میتونید در قسمت اموزش سایت در دسته بندی تراست دنبال مطلبتون بگردید

مسلم صالحی
۱۱ تیر ۱۳۹۵

سلام
کولر ایستاده ما خودبخود خاموش و روشن میشود و کد p7 میزنه

علی نظر کمالوند
۱۱ تیر ۱۳۹۵

سلام.من یه کولر ۵۰۰۰۰ گرفتم ولی بعد از ده روز ارلp7 زدبانمایندگی تماس گرفتم اومدن گاز زدن ولی باز بعد چند روز کولر از کار افتاده و فقط فن کار میکنه لطفا برای رفع مشکل رهنمایم کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۱ تیر ۱۳۹۵

  سلام
  به بخش اموزش کولر گازی تراست مراجعه کنید
  ارور کولر گازی تراست

  حسنی
  ۲۵ اسفند ۱۳۹۵

  باید ببینید که کمپرسور کولر گازی استارت میخوره یا نه کلا باید چک کنید ببینید کندانسور فعال است یا خیر

حسین ایام
۱۷ مرداد ۱۳۹۵

سلام
کولر ۳۶۰۰۰ایساده تراست دارم ارور p7 میزنه مسکل چیه.ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۸ مرداد ۱۳۹۵

  سلام
  میتونید با مراجعه به این صفحه و دانلود تمامی کد خطاهای تراست مشکل رو جل کیند

محمود بوچیری
۹ شهریور ۱۳۹۵

سلام
بنده کولر ۳۰هزار گرفتم ولی متاسفانه کسی هنوز نیومده برای نصبش کجا پاسخگو هستن خودمون نصاب بیاریم فاکتور بیاریم پولش بهمون میدن
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۹ شهریور ۱۳۹۵

  سلام
  نخیر دوست عزیز اگر کولر شما دارای گرانتی است حتما باید با شماره ای که داخل دفترچه و کارتن کولر گازی هست تماس بگیرید تا نمایندگی تعمیرات کولر گازی تراست کسی را برای تعمیر کولر گازی اعزام کند

طیبه زمانی
۱۶ آبان ۱۳۹۵

باسلام
مشکل کولر گازی ما اینه که الان کار نمیکنه یعنی موقع روشن شدن چندثانیه روشن بعد دیگه خاموش میشه..میشه راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۷ آبان ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز این مشکلی که شما گفتید بسیار کلی است و به هیچ عنوان قابلیت نظر دادن خاصی ندارم مگر اینکه شما اطلاعات کاملتر و دقیق تری به من ارایه بدید و در غیر این صورت باید شما باید با تعمیرگاه مجار کولر گازی تراست در شهر خودتان تماس بگیرید و از ایشان کمک بخواهید

shimaab
۲۶ دی ۱۳۹۵

سلام وقت بخیر. شما نمایندگی در شیراز هم دارید؟
اگر دارید، لطفا اطلاعات تماس در شیراز رو در اختیار قرار دهید. با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۷ دی ۱۳۹۵

  سلام
  برای اطلاع از نمایندگی های موجود در هر شهر یا شهرستان به وبسایت مراجعه شود

موسی احمدی
۱۸ اسفند ۱۳۹۵

سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم رادیاتور کولر دو تیکه تراست موجود هست؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۵

  سلام
  نخیر این قطعه موجود نیست

ارمان محبی
۲۸ فروردین ۱۳۹۶

دمه شما گرم با این خدمات خوبتون من دیشب بابام مریض بود ساعت ۹ زنگ زدم بنده خدا اومد تا ساعت ۱۲٫۵ کولر ما رو راه اندازی کرد خیلی ادم مودب و متشخصی بود از همه پرسنل شما کمال تشکر رو دارم

قاسمی
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام واقعا از زحمات شما کمال تشکر را دارم مخصوصا اقای محسن نژآد تعمیرکار خوب شما که کار ما رو با وجود مشکلات خیلی زیاد حل کردند

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

  خواهش میکنم. هر کاری انجام شده وظیفه بوده

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  خواهش میکنم دوست عزیز وظیفه خدمت رسانی به شماست

جعفری
۲ خرداد ۱۳۹۶

سلام ممنون از سایت خوب و عالیتون حسابی کار ما رو راه انداخت

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  خواهش میکنم وظیفه ما خدمت رسانی به شماست

فریدون میرزاوند
۱۷ خرداد ۱۳۹۶

سلام . یه کولر تراست پنجره ای ۲۴۰۰۰ داریم که متاسفانه پره باد که میچرخه شکسته. چطور میشه خریدش؟ میشه تو سایتتون فروشگاه راه بندازین ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  شما باید از مراکز فروش لوازم یدکی کولر گازی در شهر یا شهرستان خودتان اقدام به خرید این قطعه بفرمایید

محمودی
۲۱ تیر ۱۳۹۶

سلام من یک کولر پنجره ای ۱۸هزار دارم که دو سال پیش گرفتم موقع ظهر فقط باد گرم میده میشه بفرمایید مشکلش چی

حسن
۲ مرداد ۱۳۹۶

سلام من یک کولر ۳۰۰۰۰ دو تیکه دارم وقتی روشنش میکنم یه صدای از داخل فن پنل میاد صدایی شبیه گردباد که کم و زیاد صداش بعد قبلا پرتاب باد در حالت low و بقیه خیلی تفاوت داشت الان پرتاب در کلیه مراحل فرقی نداره جدیدا یکم بادش خنک نیست لطفا راهنمایی کنید بدونم مشکل کولر چی هست مرسی از زحماتتون

فیروزفر
۱۶ فروردین ۱۳۹۷

سلام
ریموت کنترل اسپیلت ۲۴۰۰۰ تراست رو از کجا میتونم پیدا کنم؟
چرا کنترل یدک نداره؟
صفحه دیجیتالیش شکسته

علیرضا سلیمی مقدم
۲۱ خرداد ۱۳۹۷

سلام یک کولؤ ۳۰۰۰۰ ترس گرفته ام سه شال است تا حالا خوب بوده ولی مدتی است از ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر چراغ auto چشمک می زند و ردشن نمی شود و عصر خوب می شود و فر دا همین مشکل را دارد فکر کنم زمانی که دستگاه در افتاب است این مشکل برایش پیش می آید حتی اگر خاموش باشد تعمیر گاه متخصص هم نتوانست مشکلش را حل کند . لطفا راهنمایی نمایید .

جمید اس اش
۲۶ خرداد ۱۳۹۷

باسلام …..گیچ خریدم ولی به کولر تراست ۳۰۰۰۰نمیخوره یعنی شلنگ ابی فک کنم مخصوصه ماشینه ایا تبدیل داره ممنون درضمن میشه دقیقا طریقه وصل کردن گیج ورنگهای شلنگ را توضیح بدین ابی قرمز زرد…..هرچند موقع جابجایی فقط ابی مورده نیازه وشیر های گیج بسته اند ایا شیر گیج ابی که به لوله ضخیم کولر وصل میشه باید بسته باشه یا بازممنون

جعفرپور
۲۶ تیر ۱۳۹۷

با سلام خدمت شما.خواهشمندم در صورت امکان لینک سایت مرجع نمایندگی ها تراست را وبسایت قرار بدهید که در شهرستان ها نمایندگان مورد تایید و مورد اطمیمان به راحتی در دسترس عموم قرار بگیرند.
خواهشمندم در صورت امکان نمایندگس مورد تایید در خصوص کولر های تراست در شهرستان بجنورد خراسان شمالی را اعلام بفرمایید.
**(قابل بیان اینکه بعد از چند ساعت جستجو امکان پیدا کردن هیچ نمایندگی در خراسان شمالی نبود)

اشرف انصاری
۲۸ مرداد ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید کولر اسپیلت ۳۶۰۰۰ میباشد شبها و صبح ها هیچ موردی ندارد ولی از ساعت ۱۱ظهر تا ۵ بعد از ظهر فقط فن آن کار می‌کند و باد داغ میزند.میشه لطف کنید بگید مورد از چی هست

حسین افاضت
۲ خرداد ۱۳۹۸

سلام وقتتون بخیر اسپیلت ۳۶هزار تراست دارم به دلیل شکستگی کوار پلن دنبال کوار برا پنلش هستم از کجا میتونم تهیه کنم ممنون از راهنماییتون

محمود پیشکار
۱۷ خرداد ۱۳۹۸

کولر زیر بار نمیره و هوای گرم ازش خارج میشه

جواد
۲۹ خرداد ۱۳۹۸

سلام کولر ارور H6 میده فن داخلی را هم عوض کردیم باز بعد دودقیقه همین پیغام میده مشکل از چیش هسش ؟ کولر تراس