استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

10 علت نشتی آب یخچال + راه حل در منزل

نشتی آب یخچال

آب دادن یخچال از جمله مشکلاتی است که ابدا نباید نادیده بگیرید زیرا نشتی آب هم به خود دستگاه و هم به کف آشپزخانه آسیب وارد خواهد کرد. در صورتی که آب از یخچال تان خارج می شود، این احتمال وجود دارد که مشکل پیش آمده چندان جدی نباشد. با این حال، برای پیشگیری از بروز هر گونه خسارت، یا حتی حادثه ناشی از سر بودن کف آشپزخانه باید در اسرع وقت به مشکل آب دادن یخچال رسیدگی کنید. آنچه اهمیت زیادی دارد این است که پیش از هر اقدامی علت آب دادن یخچال را پیدا کنید.

دیگر نکته حائز اهمیتی که باید در نظر داشته باشید، حساسیت برخی از دلایل نشتی آب یخچال است. به طوری که تعلل در تعمیر یا خطا در برطرف کردن آن‌ها، می‌تواند منجر به ضرر های گزاف مالی و همچنین زمانی شود. موارد ساده و بی‌خطری را که باعث آب دادن یخچال شما شده‌اند، خودتان می‌توانید با دقت و اجرای مراحل این مطلب حل کنید؛ اما برطرف نمودن علل پیچیده نشتی آب از یخچال، بدون دانش، تجربه و تخصص در زمینه تعمیر یخچال فریزر، می‌تواند سبب آسیب دیدن قطعات، ایجاد خطر و همچنین زیان های مالی شود.

نکته: قبل از هرگونه تلاشی برای سرویس و تعمیر نشتی آب یخچال، یخچال فریزر را از برق بکشید. این کار از وارد شدن آسیب های جدی به یخچال و در مواردی از صدمه دیدن خودتان جلوگیری می‌کند.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

1- مشکل لاستیک درب یخچال

یکی از دلایل جمع شدن آب زیر یخچال، مربوط به لاستیک درب یخچال است. هرگونه مواد غذایی یا گرد و خاک می‌تواند مانع محکم بسته شدن درب، افزایش چگالش و در نتیجه نشتی آب یخچال شود. اگر به دلیل خراب یا پوسیده بودن درزگیرهای درب، هوای بیرون وارد یخچال شود، باعث ایجاد رطوبت بیش از حد در یخچال فریزر شده و به این ترتیب منجر می‌شود آب اضافی به داخل سینی تخلیه ریخته و از آنجا به بیرون از یخچال و بر روی زمین سرریز کند.

لاستیک درب یخچال

برای اینکه متوجه شوید این مسئله علت نشتی آب یخچال شماست یا خیر، موارد زیر را چک کنید:

1- لاستیک کاملا به درب یخچال متصل باشد. ممکن است فرسودگی باعث شود لاستیک به درب یخچال متصل نباشد.

پیشنهاد مطالعه : چگونه موتور یخچال را خنک کنیم؟

راه حل: لاستیک را با آب داغ مالش دهید تا سفت‌شدگی آن برطرف شود. کمی وازلین نیز به درزبندی لاستیک‌ها کمک می‌کند. اگر با این کارها مشکل رفع نشد، لاستیک جدیدی تهیه و جایگزین لاستیک قدیمی کنید. همچنین می‌توانید مطمئن شوید که پیچ و مهره‌هایی که درب را روی یخچال فریزر نگه می‌دارند محکم هستند. درزگیر درب یخچال قیمت چندانی ندارد و می‌توانید به صورت آنلاین هم آن را سفارش دهید. برای نصب لاستیک درب یخچال می‌توانید از تکنسین تعمیر یخچال کمک بگیرید.

2- یخچال تراز باشد زیرا کج بودن یخچال به جلو باعث درست بسته نشدن درب می‌شود.

راه حل: پایه‌های یخچال را برای تراز شدن تنظیم کنید.

2- مسدود شدن لوله تخلیه یخچال

جمع شدن آب داخل یخچال غالبا به دلیل مسدود شدن لوله تخلیه آب است. همه یخچال‌ فریزرهای بدون برفک، یک چرخه یخ‌زدایی دارند که یخ و برفکی که ممکن است روی سیم‌پیچ ‌های اواپراتور به وجود آیند را ذوب می‌کنند؛ آب ناشی از ذوب شدن این یخ‌ها به داخل یک ظرف یا سینی که در خارج از یخچال فریزر، معمولا زیر یخچال فریزر، نزدیک کمپرسور، قرار دارد هدایت می‌شود. گاهی اوقات ممکن است گرفتگی لوله تخلیه آب یخچال با ذرات غذا، یخ یا کیسه‌های پلاستیکی مسبب جمع شدن آب در یخچال شود.

سوراخ تخلیه آب یخچال

راه حل: غالبا سوراخ‌ تخلیه آب یخچال، پشت کشوهای داخلی دستگاه قرار دارد اما به طور کلی موقعیت لوله تخلیه آب یخچال، بسته به نوع و مدل یخچال فرق می‌کند؛ برای یافتن سوراخ تخلیه آب به دفترچه‌ راهنمای دستگاه مراجعه کنید. بیشتر مواقع، لوله تخلیه آب یخچال را می‌توانید با آب گرم باز کنید. اگر زباله یا چیزی در لوله گیر کرده از مخلوط آب و جوش شیرین (یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین و دو فنجان آب) برای از بین بردن گرفتگی لوله تخلیه استفاده کنید. همچنین می‌توانید از یک سیم ضخیم برای این کار استفاده کنید. هنگامی که گرفتگی از بین رفت، همه چیز را دوباره سرجای خود نصب کنید. در بیشتر یخچال فریزرها، لوله تخلیه آب در پشت یخچال قرار دارد و برای دسترسی به آن باید بعضی قسمت‌های یخچال فریزر را باز کرد، واضح است که این فرایند زمان‌بر است و در صورتی که درست انجام نشود منجر به آسیب به یخچال فریزر می‌شود، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم رفع این مورد را به تعمیرکار مجاز تعمیر لوازم خانگی بسپارید.

3- پوشیده شدن اواپراتور (تبخیرکننده) از یخ یا برفک

اگر یخچال یا فریزرتان هنگام کار وزوز می‌کند و داخل آن سرد نمی‌شود، ممکن است یخ زیادی درون آن جمع شده باشد. علت معمول افزایش دما این است که اواپراتور با یخ پوشیده شده است و با فرآیند دیفراست (یخ‌زدایی) تمیز نمی‌شود؛ درنتیجه هوا قادر به عبور از فن و خنک کردن داخل یخچال نیست که باعث آب دادن یخچال می‌شود.

اواپراتور برفک زده

راه حل: برطرف کردن این مورد منوط به بررسی درست کار کردن کمپرسور، برداشتن پوشش اواپراتور و درصورت وجود یخ بر روی آن، حل مشکل فرایند یخ‌زدایی است. بنابراین حل این مسئله توسط تکنسین حرفه‌ای تعمیر یخچال ال جی، سامسونگ و به طور کلی تعمیرکار مختص هر برند امکان‌پذیر است و رعایت نکردن جوانب ایمنی در این مورد، خطرات جانی به دنبال دارد.

4- سینی تخلیه یخچال (آب دادن زیر یخچال)

یخچال‌ها دارای یک سینی تخلیه هستند که نزدیک به کمپرسور یا زیر یخچال قرار دارد تا آب حاصل از چرخه یخ‌زدایی در آن جمع شود. در حین این چرخه، یخچال آب را به داخل سینی تخلیه می‌ریزد سپس این آب با گرمای کمپرسور یخچال تبخیر می‌شود. گذر زمان و حرکت باعث شکستگی سینی شده درنتیجه زیر یخچال آب می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه : علت کار نکردن فن یخچال

سینی تخلیه یخچال

راه حل: اگر سینی تخلیه یخچال، جابه‌جا شده است، آن را درست قرار دهید اما اگر دچار شکستگی شده نیاز به تعویض دارد و باید سینی جدیدی جایگزین آن شود.

5- یخساز یا آبسردکن یخچال

اتصالات لوله‌های آب به یخساز یخچال می‌تواند شل شود، همچنین پیچ و مهره‌ها به مرور دچار فرسودگی و ترک‌خوردگی می‌شوند که این دو موضوع منجر به نشت آب در زیر یخچال و فریزر می‌شوند. شلنگ های پلاستیکی نیز می‌توانند ترک بخورند، سوراخ شوند یا تحت فشار دچار پیچ‌خوردگی شوند که در نهایت باعث نشت آب و جمع شدن آب در یخچال می‌شود. اگر نشت آب از قسمت زیر جلوی یخچال یا پشت آن است و مشکل از سینی تخلیه نبوده است، لوله آب منتهی به یخساز را که معمولا در قسمت بیرونی یخچال قرار دارد، از لحاظ وجود نشانه های رطوبت بررسی کنید. اگر مشکل از شلنگ یخساز یا آبسردکن باشد، آب از آن چکه می‌کند و به کف آشپزخانه جاری می‌شود.

مطالب پیشنهادی کاراباما:

یخساز یخچال

راه حل: شلنگ یخساز باید تعویض شود، در مواردی ممکن است لازم باشد که اتصالات را هم عوض کنید. بعد از نصب شلنگ جدید، اتصالات را محکم کنید تا نشتی آب دوباره اتفاق نیفتد. در زمینه برداشتن شلنگ قدیمی، جایگزین کردن آن و اطمینان از انجام درست تمام موارد، پیشنهاد می‌کنیم از سرویس‌کار یخچال کمک بگیرید.

6- جمع شدن آب زیر جامیوه ای

جمع شدن آب در کف یخچال یکی از رایج‌ترین و شایع‌ترین خرابی ‌های یخچال فریزرها می‌باشد. زمانی که آب زیر جا میوه ای یا کف یخچال جمع می‌شود، به احتمال زیاد یکی از قطعات سیستم دیفراست به مشکل برخورده است. از علت های اصلی ریختن آب کف یخچال، می‌توان خرابی سنسور دیفراست یخچال، خرابی المنت یا هیتر، خرابی ترموفیوز، یخ زدن مسیر خروجی آب و گرفتگی لوله آب یخچال را نام برد.

جا میوه ای یخچال

راه حل: برای حل این مشکل، باید کاور یخچال باز شود و قطعات دیفراست که شامل سنسور، المنت، ترموفیوز، اواپراتور و ترمودیسک می‌باشد، تست و بررسی شود تا مشکل پیدا و برطرف گردد. بهتر است این کار توسط تکنسین یخچال فریزر انجام گیرد.

7- شیر ورودی آب یخچال

ریختن آب از پشت یخچال فریزر اغلب نشان دهنده این است که شیر آب یا لوله آب نشتی دارد. برای رفع مشکل آب دادن پشت یخچال، یخچال فریزر را از برق بکشید و لوله آبی که از دیوار به یخچال می‌آید را بررسی کنید. همچنین لوله آبی را که از زیر یخچال فریزر عبور می‌کند و به پشت یخچال می‌رسد را نیز بررسی کنید. ممکن است پیچ باز و بسته کردن شیر آب هم چکه کند. تمام لوله های جریان آب را چک کنید و مطمئن شوید هیچ کدام سوراخ نشده باشند. همچنین مطمئن شوید که لوله آب از جایش در نرفته باشد.

شیر ورودی آب یخچال

راه حل: اگر متوجه شدید لوله ها سوراخ شده‌اند، آنها را عوض کنید تا نشتی آب از پشت یخچال حل شود.

8- فیلتر آب یخچال

آب ریختن داخل یخچال به علت فیلتر آب در ساید بای ساید یا یخچال فیلتردار محتمل است. اگر موارد گفته شده را بررسی کردید و همچنان نشتی آب از یخچال را مشاهده می‌کنید، فیلتر و مونتاژ قسمت فیلتر آب را با دقت بررسی کنید؛ که معمولا در صورت وجود مشکل در خارج از فیلتر و در قسمت داخلی یخچال قابل مشاهده است. زمانی که فیلتر آب را دیر به دیر تعویض کنید، فیلترتان دچار رسوب گرفتگی می‌شود. رسوبات تشکیل شده در داخل فیلتر آب باعث ترک خوردن شلنگ می‌شود و در نتیجه یخچال آب می‌دهد.

فیلتر آب یخچال

راه حل: قبل از هر اقدامی، شلنگ آب را ببندید تا آسیبی به یخچال وارد نشود. حالا برای حل مشکل نشتی از فیلتر آب یخچال، باید فیلترتان را تعویض کنید. همچنین شلنگ متصل به فیلتر در صورت پوسیدگی، باید جایگزین شود.

توجه داشته باشید که فیلتر های داخلی و خارجی آب یخچال، هر 6 ماه باید تعویض شوند زیرا عدم تعویض آنها باعث بروز مشکلات فراوان برای یخچال می‌شود.

9- مخزن آب یا tank water

ممکن است نشتی آب یخچال از مونتاژ مخزن آب باشد. مونتاژ مخزن آب را در حالی که در یخچال است با دقت بررسی کنید تا ببینید که آیا نشتی دارد یا خیر.

مخزن آب یخچال

راه حل: به علت جنس مخزن آب، سوراخ آن را با چسب یا مواردی از این دست نمی‌توان تعمیر کرد بنابراین باید مخزن جدیدی جایگزین شود.

10- نشت آب از فریزر

آب دادن فریزر یخچال به دلایل زیر پیش می‌آید:
1- نصب نادرست شلنگ مربوط به تصفيه آب
2- درست کار نکردن هیتر (گرمکن)
3- رطوبت زیاد محیط (می‌تواند ناشی از مجاورت یخچال با سینک باشد.)

راه حل: واضح است که بررسی این علل و رفع آنها، نیازمند دانش و تجربه در این زمینه است و اقدام شخص غیرمتخصص در این زمینه باعث مشکلات بیشتر می‌شود و نتیجه‌بخش نخواهد بود.

جمع بندی:

همان‌طور که مشاهده کردید نشتی آب از یخچال می‌تواند ناشی از دلایل زیادی باشد. همچنین جمع شدن آب کف یخچال، زیر یا پشت یخچال نشان‌دهنده خرابی بخش خاصی است. علل ساده‌ای که رفع آنها بی‌خطر است را می‌توانید خودتان برطرف کنید، اما برای رفع علل دیگر که پیچیده و نیازمند دانش و تخصص هستند، بهتر است از مرکز تخصصی مجاز تعمیر یخچال استفاده کنید. توصیه می‌کنیم بدون داشتن تجربه کافی اقدامی نکنید تا از ضرر های مالی و آسیب به خودتان پیشگیری کرده باشید چراکه حل آنها به راحتی و در اسرع وقت توسط تکنسین حرفه‌ای یخچال امکان‌پذیر است.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
ابوالفضل

سلام. فریزر هیمالیا حدود یکسال آن را خریداری کردم الان حدود دو ماه است که هفته ای دو بار آب از بیرون فریزر از قسمت زیرین جلویی آن میاد نمیدانم علت چیه؟ این آب بسیار زیاد است طوری که نصف قالی را خیس خیس میکند. آن را مرتب نگاه میکنم اما اصلا آب داخل خود فریزر و یا پشت فریزر نیست و نمیاد. اصلا نمیدانم این آب از کجای فریزر میاد. خواهشن راهنمایی کنید.

پاسخ دهید

  معصومه فائزی

  سلام.یک ماه یخچال دوقلوالکترواستیل خریدم.اماقسمت یخسازروهنوزبه اب شهری وصل نکردیم.ولی چرانمیدونمازقسمت کناره های یخسازچرااب جاری میشه به طوری که روی زمین میریزه.لطفاراهنماییم کنید.ممنونم

  پاسخ دهید

  علی مشهدی

  زیر جا میوه ای اب جمع میشه به روی تخلیه اب گرم میریزم نمیره چیکنم

  پاسخ دهید

   شاهین

   علاوه برمحلول اب گرم وجوش شیرین ،که به درون سوراخ ناودانی میریزید،یک بست پلاستیکی درشت را ازداخل یخچال وخارج آن به داخل سوراخ ناودانی فروکنید تا کامل بازشود.

   پاسخ دهید

  علی فتحی

  یخچال دوو اب در جا میوه ان جمع میشود

  پاسخ دهید

  مسعودیوسفی

  سلام منم همین مشکل راداشتم خودم گشتم پیداش کردم . پشت جامیوه ایی یه منبع آبه که برای آبسردکنه دوتا پیچ چهارسویی داره دوطرف باز کن بعد بکشش بالا بعد معلوم میشه که نشتی آب از ورودی هست یا خروجی . اگه سوراخ بود باچسب نمیشه بچسبونن چون جنسش یجوریه که چسب بند نمیکنه باید تعویض بشه .دراین تایم حتما از آبسردکن استفاده نکنید تا تعویضش کنید.

  پاسخ دهید

پریسا محمدی

سلام من یک ساید اسنوا دارم از قسمت فریزرش آب میاد هر دو سه روز یکبار نگاه کردم دوتا دریچه پشت کشوی فریزر از اونا میومد علتش چیه بعد به خورده برفک زده فریزر از سقف بالای فریزر خواستم راهنمایی کنید سپاسگذارم

پاسخ دهید

  به نمایندگی زنگ بزن

  پاسخ دهید

   احمد احمدی

   سلام یک یخچال فریز داریم هر 6ساعت یک بار آب می ریزه و اب ریخته شده رنگ زرد و بوی بدی می دهد لطفاً راهنمایم کنید باید چکار کنم

   پاسخ دهید

    حسين كسمايي

    سلام
    من يك سايد سامسونك دارم چند روزي هست كه از شير آبسردكن آب چكه ميكند خواهش ميكنم راهنمايي كنيد .با تشكر

    نمایندگی سامسونگ

    پاسخ دهید

     نسیم اسلام پور

     سلام حسین عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ساید بای ساید سامسونگ رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

     اکبرزاده

     سلام یخچال ما دو قلوست فقط فریزر هر یک ماه نشده یخاش شروع به اب شدن می کنه باید داخلش را خالی کنیم وبزاریم یخاش اب بشه بعد روشن کنیم تو رو خدا خیلی اذیتم دلیلش را بگید

     فرهاد محمدی

     وقت بخیر کاربر گرامی
     برای رسیدگی به این عیب، نیاز به حضور تکنسین متخصص است. برای اعزام تکنسین به محل، درخواست خود را به صورت آنلاین یا تلفنی ثبت نمایید.

  Tina rezaei

  سلام خسته نباشید یخچال ما ساید ال جی هستش چند روز هست خریداری شده و زیر یخچال دو تا لوله داره که از داخل لوله پولیکا مانند بیرون امده و از داخل آن قطره قطره اب چکه میکند علت ان چیست ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید

  زهرا صبوری

  سلام چرااز اب سرد کن یخجال ما اب چکه میکنه یخجال ما الکترو استیل میباشد از روز اول چکه میکرد.ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید

وحیدAF

اطاعات بسیار کامل ودقیق هست.خدا خیرتون بده.

پاسخ دهید

  مهدی عرفشاهی طرقی

  سلام و عرض ادب. یخچال فریزر سامسونگ دو درب که از قسمت فریزر که دربش پایین میباشد به تازگی کف فریزر آب یخزده مشاهده میشود .اب هم از دیواره پشت کشو فریزر دیده میشود. ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  پاسخ دهید

   احمدرضا سعیدی

   سلام داخل فریزر کشوی پایین اب میده یخ میزنه یخ زدن باعث میشه که اشکورات نکنه میشه راهنمای کنید ممنون میشم مارک یخچال فیریجیدر هست

   پاسخ دهید

   حسین لطفی

   سلام سیستم دیفراست مشکل دارد

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

  حسين كسمايي

  سلام من يك يخچال فريزر سايد سامسونك دارم
  چند روز است كه از قسمت آبسرد كن آن آب چكه ميكند لطفا راهنمايي كنيد با تشكر

  نمایندگی سامسونگ

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام حسین عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال سامسونگ رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

عبدالرضا مظفری

یخچال فریزر دوو مدل fr5901دارم دفترچه راهنما آن را ندارم. تو سایت هم نیست تا دانلود کنم. لطفاً جای تخلیه فاضلاب در جلوی یخچال کجاست میخام تمیز کنم چون از پشت وپایین تخلیه نمیشه احتمالا گرفته _از زیر وجلوی سردخانه چکه میکنه. باید چکار کنم واگر امکان داره سوراخ تخليه را به من نشان دهید

پاسخ دهید

عین اله محمدپورنظراب

لطفاً یخچال فریزر پارس دارم و آب می‌ریزه داخل یخچال مشکل چیست؟؟؟؟

پاسخ دهید

  کارشناس 6: اکبری

  سلام دوست عزیز، جمع شدن آب در یخچال می‌تونه به علت مشکلی در سیستم دیفراست، هیتر، فیلتر آب و… باشه. دستگاه رو از برق بکشید و از تعمیرکار یخچال کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

   فرشته

   سلام سینی پشت یخچال سامسونگ خیلی توش آب جمع میشه طوری که سرریز میکنه روی موتور یخچال رو پوسیده کرده میخواستم بدونم علت چیه که آبش تبخیر نمیشه و باید همش سینی رو تخلیه کنیم

   پاسخ دهید

    حسن احدزاده

    سلام من یخچال نیم ساید سامسونگ دارم چند روز تو ظرف میوش آب جمع میشه علتش چیه؟

    پاسخ دهید

    سلام چند مدت است زیر قسمت فریزر یخچال ساس بای ساید منزل اینجانب بعضی اوقات چند قطره آب روی مزاییک آشپز خانه ریخته می شود خواهشمندم کمکی بما شود تا رفع گردد چه باید بکنم متشکرم اسماعیل

    پاسخ دهید

     بهروز هنر جو

     سلام مدتی است که یخچال سای بای ساید سامسونگ منزل اینجانب در قسمت یخچال اب به بیرون می ریزد خواهشمندم راهنمایی بفر مایید متشکرم هنرجو

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

وحید هادیانی

درود:
یکدستگاه یخچال فریزر یخساران 4060n که زیر آخرین کشوی فریزر آب جمع شده و یخ می زند.لوله خروجی پشت یخجال و حفره داخل 3 مرتبه سرویس شده ولی دوباره زیر آخرین کشو فریزر یخ می زند، رد صورت امکان راهنمایی بفرمایید.
با سپاس و تشکر.

پاسخ دهید

سلام. از زیر یخچال ال جی ساید کنار پایه مقداری آب جاری میشه اتصال پشت یخچال رو چک کردم و زیر درب رو هم چک کردم نشتی نداشته از کجا هست ؟

پاسخ دهید

سلام یخچال ساید اسنوا دارم حالت یخ و یخ خورد رو انتخاب میکنم روی حالت مربوطه میره ولی بازم‌ اب میده داخل محفظه یخ هم‌هست ولی نمیده بیرون
لطفا جاب بدید . ممنون

پاسخ دهید

یکتا حقیقت دوست

سلام خدمت شما،اگه ممکنه اموزش استفاده از مایکروویف Geepas بدون کانوکشن رو بدید ،باسپاس

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  درخواست شما به واحد مربوطه ارجاع داده شد.
  در خدمتتون هستیم

  پاسخ دهید

هادی اسدیان

باسلام یخچال بدون برفک آسایش دچار مشکل شده در داخل فریزر هنگامی که یخچال کارنمیکنه آب جمع میشه وهنگامی که شروع بکار میکنه آب جمع شده کف فریزر یخ میبنده بنظر شماکارشناس محترم مشکل کجاست اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

   حسین لطفی

   باسلام ناودونی یخچال مسدود شده

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

محسن مقصودی

سلام اسم یخچال اسنوا
پشت یخچال با اینکه بدنه کاملا از بالا تا پایین با روکش فلزی گرفته شده کاملا خیس است لطفا علت را تو ضیح دهید با تشکر

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

سلام.یخچال ساید سامسونگ.. فیلتر آبشو یکهفته ی قبل عوض کردم بهش نخورد و مرتب آب میداد…چون فیلتر جدیدی ک بهش بخوره نتونستم پیدا کنم،دوباره فیلتر قبلی خودشو گذاشتم ک لااقل بتونم ازش استفاده کنم ولی بازم از کناره های فیلتر قطره قطره آب میده… مشکل از چیه ؟ جای فیلتری خرابه یا مشکل خوده فیلتره ؟

نمایندگی سامسونگ

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام مهدی عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال ساید سامسونگ رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

عباس حیدری

ابی که به روی موتور می ریزد ان به داخل میاد ویخ مبندد

پاسخ دهید

سلام یخچال ما فوجی هستش و قسمت اب سرد کن یه حلقه داشته در امده الان بدون حلقه اب نمیده بیرون چیکار کنیم نمیشه جا بزنیم

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

احمدضیایی

ببخشید من یک قطعه مخزن داخل یخچال ساید الج میخوام شهرستان نداره

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  برای ثبت درخواست خود می‌توانید به صورت تلفنی و یا آنلاین اقدام نمایید.

  پاسخ دهید

علی همت

سلام ، یخچال فریجیدر دارم هفته ای تقریبا دو بار کف فریزر آب جمع میشه

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام
  اگر مشکل شما با مطالعه مقاله بالا حل نشد، می‌توانید با نمایندگی مجاز تماس بگیرید.

  پاسخ دهید

حسین دهقانی

فریزر بدون برفک مدل آزمایش از جلوی درب آن پایین آب می ریزد

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  در صورتی که مقاله حاضر مشکل شما را حل نکرده، بهتر است با نمایندگی مجاز تماس بگیرید

  پاسخ دهید

عرفان شیواشاد

سلام یخچال مابعدازشسته شدن بوی نامطبوعی گرفته چکارش کنم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  روز بخیر
  در مرحله اول یخچال را از برق بکشید و کاملا خالی کنید. سپس تمام قفسه ها و قسمت های جدا شدنی را نیز خارج کنید. سپس قفسه کشو و دیگر سطوح را با دست بشویید. توجه داشته باشید که قفسه شیشه ای را با آب گرم نشویید زیرا ممکن است به علت تغییر دمای ناگهانی بشکند. مرحله بعد پاک کردن داخل یخچال فریزر با محلول پاک کننده است. می‌توانید دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و حدود بک لیتر آب داغ را برای شستشو استفاده کنید. پس از خشک شدن داخل یخچال و قفسه ها و قطعات داخلی، آن ها را به جای خود برگردانید

  پاسخ دهید

حمید حزباوی

یخچال اب می دهد

پاسخ دهید

فاطمه سلمانی

با سلام و خسته نباشید خدمت شما از زیر پایه جلو قسمت فریزر ساید من اب زرد رنگ چکه میکنه علتش چیست

پاسخ دهید

حسین سیفی. کیهان

از راهنمایی خوب شما ممنون

پاسخ دهید

جهانگیر داودی

نشتی اب از زیر یخچال فریزر دوو

پاسخ دهید

جلیل رنجبر

سلام یخچال ما چند روز است خوب سرد نمیکند،ضمنا توش آب هست ،ومحل تخلیه آب را پیدا نکردیم.متشکرم از همکاری شما عزیزان.

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام دوست عزیز
  در صورت نیاز جهت ثبت درخواست تعمیر با شماره تلفن 02154584 تماس بگیرید.

  پاسخ دهید