استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش، سامسونگ، ال جی و…

آموزش صحیح بارگذاری ظروف در داخل ماشین ظرفشویی

چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی چند ترفند دارد که با دانستن شان، هم ظروف تمیزتری خواهید داشت، هم تعداد دفعات استفاده از دستگاه کاهش می یابد و هم موقع جمع کردن ظروف تمیز، سرعت عمل بیشتری خواهید داشت. در این مقاله از کاراباما نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی، بوش، سامسونگ و سایر برندها را به شما آموزش خواهیم داد. بد نیست بدانید که ترتیب اشتباه قرار دادن ظروف در ظرفشویی نه تنها مانع شستشوی بهینه دستگاه می شود بلکه ممکن است به خرابی دستگاه نیز منجر شود.

نکاتی که قبل از چیدن ظروف در ظرفشویی باید بدانید

با رعایت برخی نکات ساده می توانید به افزایش عمر مفید دستگاه تان کمک کنید. به این ترتیب از مراجعه مکرر به مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی بی نیاز خواهید بود.

  1. قبل از چیدن ظروف در ظرفشویی باقی مانده های غذا را از روی آنها پاک کنید. اما در بیشتر ظرفشویی های امروزی نیازی به آبکشی ظروف قبل از قرار دادن آنها در ظرفشویی نیست.
  2. دقت کنید که طبقه پایین سبد را طوری بچینید که جریان آب به راحتی به ردیف بالا برسد. بشقاب ها و دیس ها را عمودی قرار بدهید. به طور کلی ظروف نباید طوری قرار بگیرند که جریان آب را مسدود کنند.
  3. یادتان باشد که ظروف غیر مقاوم دربرابر حرارت، ظرف هایی که تزیینات فلزی یا روکش دارند، ظروف چدنی، چوبی یا ظروف پلاستیکی که قابلیت قرار دادن در ظرفشویی را ندارند و ظروف مستعد زنگ زدن را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید.
پیشنهاد مطالعه : 11 علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن قابلمه ها و تابه ها در ماشین ظرفشویی

در هنگام چیدن ظروف بزرگ مانند قابلمه ها و تابه ها در ماشین ظرفشویی، به مکان قرار گیری بازوهای آبپاش و جهت چرخش آنها در حین شست و شو در داخل ماشین ظرفشویی دقت نمایید. مراقب باشید که ظروف شما در کارکرد آنان اخلالی ایجاد ننموده و گوشه ظروف یا دسته تابه به آنها برخورد نکند. این کار سبب جلوگیری از آسیب رساندن به بازوهای آبپاش و همچنین ظروف شما می گردد.

نحوه چیدن بشقاب ها در ماشین ظرفشویی

در هنگام چیدن بشقاب ها در ظرفشویی دقت نمایید که ابتدا بشقاب های بزرگتر را در کنار و سپس مابقی را به ترتیب کاهش سایز به سمت مرکز دستگاه، در درون ماشین ظرفشویی قرار دهید. ظروف با ابعاد مشابه را در کنار یکدیگر جای داده و تمامی ظروف را به نحوی قرار دهید که به سمت داخل متمایل باشند. توجه نمایید که جت های آب که وظیفه پاشش آب و شست و شوی ظروف را دارند، در مرکز دستگاه قرار می گیرند و بدین ترتیب بیشترین دسترسی آب به تمام نقاط داخل ماشین ظرفشویی پوشش داده می شود.

نحوه چیدن ظروف کثیف و بزرگ (ماهیتابه و…) در ماشین ظرفشویی

این نوع از ظروف را در سینی ردیف پایین قرار داده بطوریکه به سمت مرکز قرارگرفته باشند. دیگر ظروف با ابعاد بزرگ را در کناره ها قرار دهید و مراقب باشید تا مانع از چرخش بازوهای آبپاش نباشند.

پیشنهاد مطالعه : بهترین راهکارهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن لیوان ها در ماشین ظرفشویی

لیوان ها را در ردیف بالا در قسمت مخصوص به خود قرار دهید. لیوانها باید برعکس و رو به پایین باشند. سعی کنید مابین آنها کمی فضای خالی ایجاد کنید تا به یکدیگر ساییده نشوند.

قرار دادن صحیح کاسه ها و ظروف در داخل ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن قاشق و چنگال در ماشین ظرفشویی

قاشق ها و چنگال ها را باید در قسمت مخصوص به خود قرا دهید. برای احتیاط بهتر است، کاردها را که در همین قسمت قرار می گیرند روبه پایین قرار دهید. قاشق ها و چنگال ها را بصورت دو به دو، رو به بالا و پایین گذاشته تا خیالتان از بابت چرخش آب و تمیز شدن هرکدام راحت شود.

نکات پایانی

در این مقاله نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی را در اختیارتان قرار دادیم. یادتان باشد، حتی بهترین ماشین ظرفشویی هم شستشوی بهینه نخواهد داشت اگر ظروف را منظم و اصولی داخل دستگاه قرار ندهید. به علاوه، با قرار دادن ظروف به گونه ای غیراصولی و نادرست ممکن است به بدنه دستگاه و سبد ماشین ظرفشویی آسیب وارد کنید. مراقبت بهینه از ماشین ظرفشویی، عمر دستگاه را طولانی کرده، شما را از مراجعه به مراکز تعمیر لوازم خانگی بی نیاز می کند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
فاطمه

خیلی ممنون واقعا مفید بود

پاسخ دهید

  فرشته یوسفی

  علت حل نشدن کامل قرص ماشین ظرفشویی رو میخواستم بدونم فیری پلاتینیوم استفاده کردم

  پاسخ دهید