استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش، سامسونگ، ال جی و…

آموزش صحیح بارگذاری ظروف در داخل ماشین ظرفشویی

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که بخواهید چند ظرف بیشتر را در ماشین ظرفشویی قرار دهید تا از دردسر چیدن دوباره ظروف داخل ماشین و انجام دوباره سیکل شست و شو خلاص شوید. اما بهتر است بدانید که چیدن اشتباه ظروف در داخل ماشین و یا بیش از حد بارگذاری آنها موجب کارکرد نادرست ماشین ظرفشویی شده که علاوه بر تمیز نکردن کامل ظروف ممکن است در آینده به خرابی دستگاه شما نیز بی انجامد. در این بخش سعی داریم تا نکاتی در رابطه با نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی و ترفندهایی برای بارگذاری بهتر وسایل در داخل ماشین ظرفشویی بوش، سامسونگ، ال جی، دوو و… را مطرح کنیم.

به یاد داشته باشید که قرار دادن تعداد زیاد ظروف نه تنها مانع تمیز شسته نشدن ظروف می شود چرا که از گردش آب و رسیدن آن به تمام نقاط جلوگیری می نماید، بلکه خسارت های آتی را نیز به همراه خواهد داشت که متعاقبا تعمیرات ماشین ظرفشویی را به همراه خواهد داشت.

نحوه چیدن قابلمه ها و تابه ها در ماشین ظرفشویی

در هنگام چیدن ظروف بزرگ مانند قابلمه ها و تابه ها در ماشین ظرفشویی، به مکان قرار گیری بازوهای آبپاش و جهت چرخش آنها در حین شست و شو در داخل ماشین ظرفشویی دقت نمایید. مراقب باشید که ظروف شما در کارکرد آنان اخلالی ایجاد ننموده و گوشه ظروف یا دسته تابه به آنها برخورد نکند. این کار سبب جلوگیری از آسیب رساندن به بازوهای آبپاش و همچنین ظروف شما می گردد.

نحوه چیدن بشقاب ها در ماشین ظرفشویی

در هنگام چیدن بشقاب ها در ظرفشویی دقت نمایید که ابتدا بشقاب های بزرگتر را در کنار و سپس مابقی را به ترتیب کاهش سایز به سمت مرکز دستگاه، در درون ماشین ظرفشویی قرار دهید. ظروف با ابعاد مشابه را در کنار یکدیگر جای داده و تمامی ظروف را به نحوی قرار دهید که به سمت داخل متمایل باشند. توجه نمایید که جت های آب که وظیفه پاشش آب و شست و شوی ظروف را دارند، در مرکز دستگاه قرار می گیرند و بدین ترتیب بیشترین دسترسی آب به تمام نقاط داخل ماشین ظرفشویی پوشش داده می شود.

نحوه چیدن ظروف کثیف و بزرگ (ماهیتابه و…) در ماشین ظرفشویی

این نوع از ظروف را در سینی ردیف پایین قرار داده بطوریکه به سمت مرکز قرارگرفته باشند. دیگر ظروف با ابعاد بزرگ را در کناره ها قرار دهید و مراقب باشید تا مانع از چرخش بازوهای آبپاش نباشند.

نحوه چیدن لیوان ها در ماشین ظرفشویی

لیوان ها را در ردیف بالا در قسمت مخصوص به خود قرار دهید. لیوانها باید برعکس و رو به پایین باشند. سعی کنید مابین آنها کمی فضای خالی ایجاد کنید تا به یکدیگر ساییده نشوند.

قرار دادن صحیح کاسه ها و ظروف در داخل ماشین ظرفشویی

  1. نحوه چیدن قاشق و چنگال در ماشین ظرفشویی

قاشق ها و چنگال ها را باید در قسمت مخصوص به خود قرا دهید. برای احتیاط بهتر است، کاردها را که در همین قسمت قرار می گیرند روبه پایین قرار دهید. قاشق ها و چنگال ها را بصورت دو به دو، رو به بالا و پایین گذاشته تا خیالتان از بابت چرخش آب و تمیز شدن هرکدام راحت شود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

فاطمه

خیلی ممنون واقعا مفید بود

پاسخ دهید

    فرشته یوسفی

    علت حل نشدن کامل قرص ماشین ظرفشویی رو میخواستم بدونم فیری پلاتینیوم استفاده کردم

    پاسخ دهید