نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ، ال جی، جنرال الکتریک و سایر یخچال ها

نحوه تنظیم دمای یخچال

هنگامی که یخچال و فریزر خود را بر روی یک دمای مناسب قرار دهید، از خراب شدن و فساد مواد غذایی جلوگیری می کنید و حتی می توانید آن ها را برای مدت طولانی تری تروتازه نگه دارید. همه یخچال فریزرها با هم تفاوت هایی دارند، بنابراین سیستم کنترل دمای هر مدل با مدل های دیگر کمی متفاوت است. قبل از لمس کنترل ها، دما را با دماسنج اندازه بگیرید. سپس برای تغییر تنظیمات از دکمه ها، تنظیم کننده کشویی، ولومی و یا صفحه کلید دیجیتال استفاده کنید. تنظیمات را به تدریج انجام دهید تا یخچال فریزر شما برای سالم نگه داشتن مواد غذایی در دمای دقیق و پایداری قرار بگیرد. اگر با وجود تنظیماتی که انجام می دهید دمای یخچال شما تغییر نمی کند احتمالا مشکلی وجود دارد و بهتر است از یک تعمیرکار با تجربه تعمیرات یخچال کمک بگیرید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

نحوه تنظیم دمای یخچال با ولوم تنظیم دما

۱) برخی از یحچال های قدیمی از از ولوم تنظیم دما استفاده می کنند. این ولوم شبیه به ولوم های اجاق گاز هستند. ولوم تنظیم دما در داخل یخچال و معمولا در قسمت بالایی یخچال و گاهی نزدیک به لامپ قرار دارد. ولوم تنظیم دما دارای مجموعه ای از اعداد یا شیاراست که برای تنظیم دما استفاده می شوند. ممکن است بر روی ولوم یک فلش ببینید که به دمای تنظیم شده اشاره می کند.

ولوم تنظیم دمای یخچال شما ممکن است با یخچال همسایه متفاوت باشد. اگر چه این ولوم از مدل به مدل متفاوت است اما همه ولوم ها به یک شکل عمل می کنند.

تنظیم دمای یخچال با ولوم تنظیم دما

۲) ولوم را بچرخانید تا یخچال خنک شود. در بیشتر ولوم های تنظیم دما اعداد بزرگتر، یخچال شما را سردتر خواهند کرد. اگر یخچال فریزر شما رنج اعداد ۱ تا ۵ را دارد و نیاز به سرمای بیشتر دارید، ولوم را به سمت عدد ۵ بچرخانید و اگر می خواهید سرما را کاهش دهید، ولوم را به سمت عدد ۱ بچرخانید. اگر بر روی ولوم تنظیم دمای یخچال شما شیار وجود دارد، ولوم را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا مواد غذایی داخل یخچال خنک تر شوند.

بهترین تنظیم معمولا وسط ولوم است. اگر رنج ولوم شما از ۱ تا ۵ است، سعی کنید آن را روی ۳ قرار دهید. اگر بین ۱ تا ۹ است، آن را روی ۴ تنظیم کنید. یخچال شما ممکن است برچسب های “گرم تر” و “سرد تر” داشته باشد که به شما درتنظیم دما کمک می کند.

تنظیم دمای یخچال با ولوم تنظیم دما

۳) دما را نگاه کنید و آن را درست تنظیم کنید. فرضا قصد تنظیم دما در حدود ۳۷ درجه فارنهایت (۳ درجه سانتیگراد) را دارید. یک دماسنج را روی قفسه وسطی بگذارید و حداقل ۵ ساعت صبر کنید تا دمای تنظیمی جدید به ثبات برسد. سپس ببینید که آیا دما دلخواه شما است یا خیر. ولوم را تغییر دهید تا دمای یخچال و فریزر به حد نساب برسد.

ممکن است لازم باشد برای پیدا کردن دمای مناسب، چندین بار این روند را تکرار کنید. تنظیمات را به تدریج انجام دهید و بگذارید یخچال در هر بار ۵ ساعت یا بیشتر استراحت کند. هنگامی که تنظیم دمای مناسب را پیدا کردید، دمای تنظیم شده روی ولوم را علامت گذاری کنید تا اگر به هر دلیلی دمای یخچال شما از تنظیم خارج شد بتوانید به راحتی دوباره آن را تنظیم کنید.

تنظیم دمای یخچال با ولوم تنظیم دما

نحوه تنظیم دمای یخچال با تنظیم کننده کشویی

۱) در برخی از یخچال ها برای تنظیم دمای یخچال یک تنظیم کننده کشویی در بالای یخچال قرار دارد. تنظیم کننده کشویی شبیه به همان ولوم تنظیم کننده دما است که شما با حرکت کشویی، دما را کنترل می کنید. تنظیم کننده کشویی معمولا نزدیک به لولای درب در نیمه بالایی یخچال قرار دارد. ممکن است یک سری اعداد را در طول تنظیم کننده کشویی ببینید، که می توانید از آن ها برای تنظیم دمای مناسب یخچال استفاده کنید.

احتمالا برای کار کردن با تنظیم کننده کشویی یا سوئیچ لغزنده آن مشکل خاصی نداشته باشید، اما برای راهنمایی بیشتر می توانید به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه نمایید.

تنظیم دمای یخچال با تنظیم کننده کشویی

۲) سوئیچ لغزنده را به سمت راست حرکت دهید تا یخچال خنک شود. معمولا سمت راست تنظیم کننده، یخچال شما را خنک می کند. ممکن است تنظیم کننده کشویی مانند ولوم تنظیم دما دارای برچسب “سردتر” برای راهنمایی بیشتر باشد. به سادگی سوئیچ لغزنده را با انگشتان خود به صورت افقی حرکت دهید تا دمای مورد نظر تنظیم شود.

بهترین تنظیم دما در تنظیم کننده کشویی یخچال، معمولا درست در وسط آن است. اگر برچسب گذاری شده باشد عدد ۳ یا ۴ مناسب است. در صورتی که مطمئن نیستید که چه تنظیماتی را باید انجام دهید بهتر است از تنظیم دمای میانه شروع کنید.

تنظیم دمای یخچال با تنظیم کننده کشویی

۳) بعد از حداقل ۵ ساعت انتظار دوباره دما را اندازه گیری و تنظیم کنید. اگر دما نقطه ایست که مورد نظر شماست، پس عالی! دیگر نیاز نیست کاری انجام دهید. برای بسیاری از چیزهایی که در یخچال نگهداری می کنید، دمای ۳۷ درجه فارنهایت (۳ درجه سانتیگراد) را هدف قرار دهید.

اگر یخچال شما در ابتدا به دمای مناسب نرسید، یک دماسنج را داخل یخچال قرار دهید و ۵ ساعت صبر کنید. آن را بررسی کنید و تنظیمات را با تنظیم کننده کشویی انجام دهید. هر بار تنظیمات کوچکی را اعمال کنید تا زمانی که به دمای دلخواه برسید.

پس از پیدا کردن محل ایده آل برای سوئیچ لغزنده، محل مناسبی را که تنظیم کرده اید علامت گذاری کنید. به این ترتیب، اگر به دلایلی از این حالت خارج شدید، می توانید به راحتی سوئیچ لغزنده را به همان تنظیمات برگردانید.

تنظیم دمای یخچال با تنظیم کننده کشویی

عملکرد صفحه نمایش دیجیتال

۱) در یخچال های جدید، صفحه نمایش دیجیتال تنظیم دما در جلوی یخچال فریزر تعبیه شده است. برخی از یخچال ها دارای نمایشگر دیجیتال با دکمه های کنترلی هستند و مدل های جدیدتر از صفحه نمایش لمسی بهره می برند.

برای راهنمایی بیشتر درباره نحوه عملکرد کنترل های یخچال فریزر خود، حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه نمایید.

تنظیم دمای یخچال با صفحه نمایش دیجیتال

۲) کلیدهای جهت دار را فشار دهید تا دما تنظیم شود. بسیاری از نمایشگرهای دیجیتال دارای دکمه هایی با فلش کوچک هستند که شما باید برای تغییر دما از آن ها استفاده کنید. برخی از مدل ها دارای دکمه هایی مانند “گرمتر” و “سردتر” هستند که دقیقاً همان چیزی را که انتظار دارید انجام می دهند. دکمه ها را فشار دهید تا صفحه نمایش دمای دلخواه شما را نشان دهد. دمای یخچال و فریزر را در حدود ۳۷ درجه فارنهایت (۳ درجه سانتیگراد) تنظیم کنید. دما را بیشتر از ۴۰ درجه فارنهایت (۴ درجه سانتیگراد) قرار ندهید تا از فاسد شدن موادغذایی شما جلوگیری شود.

تنظیم دمای یخچال با صفحه نمایش دیجیتال

۳) یخچال فریزر را با نگه داشتن دماسنج در داخل آن به مدت حداقل ۵ ساعت آزمایش کنید. برای تنظیمات انجام شده جدید، زمان کافی به یخچال و فریزر دهید، اما یک دماسنج را در قفسه وسط قرار دهید. صفحه نمایش الکترونیکی یخچال شما فقط  یک نمایشگر است، بنابراین ممکن است در صورت مشکل داشتن با دمای یخچال شما مطابقت نداشته باشد. همیشه از یک دماسنج استفاده کنید تا از دمای یخچال خود مطمئن باشید.

اگر دمای داخلی درست نیست، سعی کنید کم کم با استفاده از کنترل ها دوباره آن را تنظیم کنید. بعد از هر تنظیم ۵ ساعت دیگر صبر کنید تا ببینید آیا چیزی تغییر کرده است. در نهایت اگر درست نشد، ممکن است یخچال شما یک مشکل خنک کنندگی داشته باشید که باید توسط یک تکنسین متخصص برطرف شود.

تنظیم دمای یخچال با صفحه نمایش دیجیتال

نحوه تنظیم دمای یخچال ال جی با استفاده از نمایشگر دیجیتال

ال جی از چندین مدل نمایشگر در مدل های مختلف یخچال های خود استفاده می کند. نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی تقریبا مشابه هم است و تنها تفاوت جزئی در نمایش ظاهری دارند.

نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید ال جی

برای کاهش دمای یخچال، دکمه  “Refrigerator” یا “fridge” که در پنل جلوی یخ ساز و آب سردکن قرار دارد را به طور مکرر فشار دهید. با هر بار فشار دکمه دما ۱ درجه کاهش می یابد. معمولا بازه دما در یخچال بین ۰ تا ۷ درجه است که دمای نرمال برای یخچال، ۳ یا ۴ درجه سانتی گراد می باشد.

برای کاهش دمای فریزر، دکمه ” Freezer ” که در پنل جلوی یخ ساز و آب سردکن قرار دارد را به طور مکرر فشار دهید. با هر بار فشار دکمه دما ۱ درجه کاهش می یابد.  معمولا بازه دما در فریزر بین ۱۴-  تا ۲۴- درجه است که دمای نرمال برای فریزر ۱۸- یا ۱۹- درجه سانتی گراد می باشد.

نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی

مدل های مختلف یخچال فریزرهای ال جی صفحه نمایش های متفاوتی دارند که البته همه آن ها مشابه هم عمل می کنند و تنها در ظاهر نمایش متفاوت هستند. در مدل های مختلف، تنظیم دما به صورت خطی، نقطه ای و یا به صورت یک خط همراه با یک عدد نمایش داده می شوند. در همه این مدل ها هر چه تعداد خط ها و نقطه های روشن بیشتر شود، دما سردتر خواهد شد.

برای تنظیم دما یخچال فریزر ال جی کافیست دکمه “FRZ.TEMP” را برای تنظیم دمای فریزر و دکمه “REF.TEMP” را برای تنظیم دمای یخچال بفشارید و دمای مورد نظر خود را برای هر یک از بخش های یخچال و فریزر تنظیم کنید.

نحوه تنظیم دمای یخچال ال جی

نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ با استفاده از نمایشگر دیجیتال

مدل های مختلف یخچال فریزر سامسونگ با ارائه دو دکمه جداگانه، کار تنظیم دما را ساده می کند: یکی برای کنترل دمای یخچال و دیگری برای کنترل دمای فریزر. به کمک این دکمه ها می توانید دمای هر قسمت از یخچال فریزر را به صورت جداگانه تغییر دهید.

به کنترل پنل یخچال فریزر سامسونگ خود نگاه کنید که معمولا در قسمت جلوی یخچال قرار دارد. دکمه های جداگانه “Freezer” و “Fridge” در کنترل پنل را مشاهده می کنید. دکمه “Freezer” در قسمت پایین و سمت چپ و دکمه “Fridge” در قسمت پایین وسمت راست کنترل پنل قرار دارد.

دکمه ” Fridge” را فشار دهید تا دما بین دماهای از پیش تنظیم شده موجود در کامپیوتر یخچال شما تغییر کند. بسته به مدل یخچال سامسونگ شما، ممکن است شکل گرافیکی را ببینید که دامنه دما را از سرد به سردتر نشان می دهد. همچنین ممکن است مقادیر دمای مشخصی را به صورت عددی در کنترل پنل ببینید.

برای استفاده از Power Cool در هر بخش از یخچال خود، یکی از دکمه های ” Freezer ” یا ” Fridge” را به مدت سه ثانیه فشار داده و نگه دارید. به عنوان مثال، پس از نصب اولیه یخچال فریزر خود، ممکن است بخواهید از Power Cool استفاده کنید تا یخچال فریزر سامسونگ خود را سریعتر به دمای مناسب برسانید.

نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ

نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید سامسونگ

نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید سامسونگ نیز مشابه تنظیم دما یخچال سامسونگ است و شما می توانید با فشردن دکمه های “Freezer” برای تنظیم دمای فریزر و “Fridge” برای تنظیم دمای یخچال، دمای ساید بای ساید سامسونگ خود را تنظیم نمایید.

نحوه تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک

در راه اندازی اولیه، دو کنترل “Freezer” و “Fridge” باید به صورت نرمال (normal) و یا حالت میانه (mid point) تنظیم شوند. کنترل های دما را می توانید در قسمت داخلی و بالای محفظه یخچال و یا در پنل کنترل کننده در جلوی یخچال مشاهده کنید. به طور کلی مدل های مختلف یخچال های جنرال الکتریک برای تنظیم دما به صورت زیر هستند:

 • مدل های دو کنترله: تنظیم دما یخچال و فریزر به صورت جداگانه انجام می شود. تنظیمات نرمال برای فریزر و یخچال به ترتیب ۵ و C یا ۵ و ۵ است.
 • مدل های تک کنترله: تنظیم دمای یخچال و فریزر با یک کنترل انجام می شود. تنظیمات نرمال ۵ است.
 • مدل های دارای نمایشگر دیجیتال: تنظیمات نرمال برای فریزر و یخچال به ترتیب ۰ و ۳۷ فارنهایت است.

وقتی برای اولین بار یخچال جنرال الکتریک خود را راه اندازی می کنید پس از تنظیم دما، باید ۲۴ ساعت صبر کنید تا دما پایدار شود. دما را در یخچال و فریزر بررسی کنید. در این مرحله ممکن است نیاز به تنظیمات مجدد باشد.

در مواقعی که بار مواد غذایی در یخچال زیاد است مانند ایام تعطیلات یا در ماه های گرم تابستان، ممکن است فعال کردن کنترل ها برای سردتر کردن کل یخچال فریزر بهتر باشد. شما می توانید بهترین دما را برای پاسخگویی به نیازهای خود از طریق آزمون و خطا دماهای مختلف پیدا کنید.

نحوه تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک مدل درب فرانسوی یا فرنچ

دو  دکمه “Freezer” یا “Fridge” بر روی کنترل پنل یخچال های درب فرانسوی جنرال الکتریک وجود دارند که برای تنظیم دما استفاده می شوند. شما می توانید با فشردن دکمه “Freezer” دمای فریز و با فشردن دکمه “Fridge” دمای یخچال را به دلخواه تنظیم نمایید.

همچنین در صورتی که بخواهید حالت Turbo Cool یا Turbo Freeze را فعال کنید، تنها باید هر یک از دکمه های “Freezer” یا “Fridge”  را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا فعال شوند. برای غیر فعال سازی آن ها نیز کافی است مجددا همین دکمه ها را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک مدل درب فرانسوی

نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید جنرال الکتریک

تنظیم دمای ساید بای ساید جنرال الکتریک برای هر یک از بخش های یخچال و فریزر از طریق دو دکمه ” warmer” و “colder”  انجام می شود. برای کاهش دمای بخش یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک، دکمه “colder” را به صورت مکرر بفشارید تا به دمای دلخواه برسید و برعکس برای گرم تر شدن دما از دکمه ” warmer” استفاده کنید (با دکمه های “warmer” و “colder” بخش Refrigerator در نمایشگر). برای تغییر دمای بخش فریزر نیز به صورت مشابه (با دکمه های “warmer” و “colder” بخش Freezer در نمایشگر) همین کار را می توانید انجام دهید.

تنظیم دمای ساید بای ساید جنرال الکتریک

آیا نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر هیمالیا، الکترواستیل و امرسان متفاوت است؟

همانطور که پیش تر توضیح دادیم نحوه تنظیم دمای تمامی برندهای یخچال تقریبا شبیه به هم است. تنها تفاوت، نوع نمایش درجه می باشد. در بعضی یخچال ها درجه به صورت عدد نمایش داده می شود و در بعضی دیگر ممکن است به صورت کلمه (colder, normal, cold) نمایش داده شود. بعضی از یخچال ها هم درجه را به صورت گرافیکی نمایش می دهند، اما کارایی همه مثل هم است.

چرخاندن درجه به سمت راست (در جهت گردش عقربه های ساعت)، باعث سرد شدن دمای یخچال و چرخاندن درجه به سمت چپ (خلاف جهت گردش عقربه های ساعت) نیز سبب گرم شدن دمای داخل یخچال می شود. بنابراین نحوه تنظیم دمای یخچال هیمالیا و نحوه تنظیم دمای یخچال الکترواستیل، امرسان و یا سایر برندهای یخچال تفاوتی باهم ندارند.

همچنین دمای مناسب یخچال و فریزر الکترواستیل، هیمالیا و سایر برندها نیز تفاوت آنچنانی ندارد. همانطور که اشاره شد، دمای مناسب یخچال فریزرهای الکترواستیل، هیمالیا و غیره بین ۲ تا ۵ درجه سانتی گراد معمول است.

تبدیل دمای فارنهایت به سانتی گراد

در صورتی که با دمای فارنهایت آشنایی ندارید و تنظیم دمای یخچال شما بر حسب فارنهایت است. با استفاده از فرمول زیر می توانید به سادگی دمای ففارنهایت مطابق با دمای سانتی گراد را پیدا کنید.

C = (F- 32) 5/9

به عنوان مثال برای تبدیل دمای صفر درجه فارنهایت به سانتی گراد:

۱۷- ≈  C = (0- 32) 5/9

دماهای پرکاربرد برای یخچال و فریزر:

دما بر حسب سانتی گراددما برحسب فارنهایت
۱۷-۰
۳+۳۷

نکات تنظیم دمای یخچال

 • یک روش هوشمندانه برای بررسی دمای یخچال، لمس کردن مواد غذایی است. این دقیق ترین راه نیست، اما می تواند به شما در چگونگی تغییر دمای یخچال کمک کند تا مثلا نوشیدنی شما سرد شود یا سبزیجات منجمد نشوند.
 • با تغییر فصل، تغییر دما را در نظر بگیرید. معمولاً دما باید در ماه های تابستان کمی سردتر شود و در ماه های زمستان دوباره به تنظیم دمای سابق برگردد.
 • اگر مواد غذایی زیادی در یخچال خود قرار داده اید، دما را بالا ببرید (سرد تر کنید). یخچال فریزر برای سرد نگه داشتن همه چیز در همان دمای مورد نظر شما، باید کمی سردتر باشد.
 • یخچال فریزرها نقاط گرم و سرد زیادی دارند، اما بسته به نوع یخچال فریزر شما تغییر می کنند. به طور کلی بخش های بالا و پایین سردتر و قفسه های درب یخچال گرمتر هستند.
 • در بسیاری از فریزرهایی که با استفاده از همان ولوم تنظیم دمای یخچال کار می کنند؛ تغییر دمای یخچال روی فریزر نیز تاثیر می گذارد. برخی از فریزر ها نیز ولوم تنظیم دمای جداگانه دارند.
 • در صورتی که تنظیمات انجام شده باعث تغییر دمای یخچال شما نمی شوند، حتما از یک کارشناس متخصص تعمیر یخچال فریزر مشاوره بگیرید.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مطلب نیافتید، آن را در قسمت نظرات کاربران مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

نظرات کاربران

جاوید حسینی
15 مارس 2017

سلام مایه فریزر قدیمی ارج داریم زیاد یخ میزنه درجه ای که روش نوشته شده از ۱تا ۷ هست رو کدوم درجه تنظیم کنیم

  کارشناس 1: پیرنیا
  21 مارس 2017

  سلام
  دما را روی ۲ تنظیم کنید ولی یخ زدن دلایل زیادی دارد که باید برسی شود

  محمد حسین تمیزکار
  12 نوامبر 2017

  اقای جاوید حسینی
  دلایل زیاد بری برفک زدن بیش از اندازه وجود دارد که باید بررسی و تست شود
  ۱-درجه روی ۱ کافی است
  ۲-خرابی ترموستات و اتومات نکردن یا دیر عمل کردن
  ۳-ضعف موتور
  ۴-اشکال گازی و گردش گاز
  ۵-خرابی لاستیک یا درب که باعث ورود هوا می شود

  علی
  7 می 2019

  سلام
  فریزر بدون برفک سیلوان دارم، کارکردنش به صورت خالی سرماش زیاده، ولی همین که توش جنس بذارم سرماش خیلی میاد پایین
  گازگیری شد، فایده نداره،
  موقع روشن شدن ال سی دی علامت کمپرسور روشن رو نشون نمیده،

خانوم رفیعی
27 آوریل 2017

سوال دیگه اینکه:
چطورباید درجه دمای مناسب فریزر روانتخاب کنم؟
ازبین۱،۲،۳،۴وmax?

غفار
1 می 2017

سلام یه یخچال فریزر ساده الکتراس دارم که متاسفانه یخچالش یخ و برفک زده
تنظیمات درجه دماش باید رو چند باشه؟

  کارشناس 2 : علوی
  4 می 2017

  سلام
  ترموستات را در جهت محالف عقربه های ساعت بچرخانید تا از سرمای یخچال فریزر شما کاسته شود

همایون نیکزاد
26 می 2017

سلام آقا همایون نیکزاد هستم از افغانستان!
یخچال هومکس داریم و درجه اش و ۱ الی ۷ است. اصلا قسمت یخدانش خوب یخ نمی زند میشه بگوئید روی کدام درجه تنظیمش کنیم.
تشکر!

همایون نیکزاد
26 می 2017

کاری خیری است.

محمد
28 می 2017

یخچال فریزر جنرال استیل دارم فریزر خوب سرد میکنه ولی بالا گرم است درجه رو تغیر دادم نزدیک نه ساعت است که الان خاموش شده وبعد از حداقل شش یا هفت ساعت دوباره روشن میشه از چیه فقط توی این مدت که خاموش است گرم است میشه راهنمایی کنید

مهدي برزگار
3 جولای 2017

سلام
من یه ابسرد کن دارم ک تنظیم میکنم روی ۵ درجه وقتی برق قطع و وصل میشه ریست میشه و باید دستی باز دمارو ۵ درجه بزارم
ایراد از مانیتورشه؟

  سهیلا طعامی
  14 می 2020

  با درود وشب خیر یخچال سامسونگ دوقلو دارم دمای یخچال روی ۹ثابت مونده به تنظیمات داده شده پاسخ نمی‌دهد راهنمایی بفرمایید

رضا محمدي
15 سپتامبر 2017

سلام
یخچال قدیمی داریم حدودا چهل ثانیه کار میکنه و بعد اتومات میکنه حدودا ۴-۵ دقیقه،در این حالت هم اصلا آب یخ نمیزنه چون مدت کار کردنش خیلی کمه درجه را هم تغییر میدم هیچ تغییری نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

مهرداد قدسی
17 سپتامبر 2017

سلام.ما یک یخچال الکترواستیل بدون برفک داریم.تقریبا روی هر درجه ای میزاریم باعث یخ زدگی مواد داخل یخچال میشه.لطفا راهنمایی کنید که اولا ایرادش چیه دوما روچه درجه ای باید بزاریم.ممنون

مریم تمدن
22 سپتامبر 2017

سلام خسته نباشید،یخچال فریزر من فیلوره،نمیدونم چرا چند روزه پشت یخچال از داخل یخچال یخ میزنه،ممنون میشم جواب بدید

سعید
7 اکتبر 2017

سلام یخچال سامسونگ ما بالاش فریزرش یخ نمیزنه تازگی درجه هم کم زیاد میکنم فرقی نداره درصورتی که کمپرسور گرم هست و کار میکنه ضمنا دیگه وقتی یخچال باز میموند چند لحظه بعد میبستم چند ثانیه قفل میشد الان نمیشه.ممنون میشم کمکم کنید

مرتضی
12 اکتبر 2017

سلام و خسته نباشید یه فریزر صندوقی مارک دایتک دارم که درجه بندی تنظیم دمای اون از صفر تا+۷ هستش خوب شاخص رو رو کدوم عدد بزاریم که یخ زدگی خوب اتفاق بیفته؟؟؟

رضا بريماني
18 اکتبر 2017

با سلام و تشکر از شما
ما یک یخچال فریزر نوفراست ۵۳۰ هیمالیا به تازگی خریداری کردیم که جدیدا دما یخچال روی ۷ و دمای فریزر به -۲۵ هم میرسد دمای تنظیمی ۶ و -۱۸ بوده است با نمایندگی تماس گرفتیم گفتند یخچال فریزر رو ۲۴ ساعت از برق بکشید همین کار و کردیم دو روز اول دما روی ۶ و -۱۸ بود ولی بعد از دو روز باز دمای فریزر به ۲۳- یا ۲۴- میرسد لطفاً راهنمایی فرمایید. باتشکر

میثم
23 اکتبر 2017

سلام
یخچال ما فیلوره متاسفانه خیلی برفک میزنه و واسائل داخل یخچال تقریبا یخ میبندهم درجشم یک تا پنج است وگذاشتم رو یک لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 2 : علوی
  11 نوامبر 2017

  امکان خرابی ترموستات یا برد فرمان هست که باید توسط تعمیرکار متخصص بازدید شود

بهرام
26 اکتبر 2017

سلام.به فریزر قدیمی ایندزیت دست دو خریدیم.درجه اش باید روی چه عددی باشه؟
و یه کلید بالای در هست که کنارش یه عکس برف هست.این کلید چه کارایی داره؟باید همیشه این کلید روی حالت روشن باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

ارش سایری
27 اکتبر 2017

سلام یخچال سامسونگم موتورش سوخت عوض کردم مثل خودش گذاشتم ولی لان روشن کردم یخچال دماش بین ۹تا۱۳میچرخه ولی فریزرش منفی ۲۳است ممنون راهنماییم کنیین

  کارشناس 2 : علوی
  11 نوامبر 2017

  سلام
  خودتان اقدام به تعویض موتور یخچال فریزر کردید ؟

امیر توسلی
1 نوامبر 2017

سلام خدمت شما من یک یخچال قدیمی دارم که تو اتاق هست بخاری من روی شمعک هست درجه یخچال روی یک می‌باشد یخچال هر نیم ساعت اتومات می‌کنه نیم ساعت کار می‌کنه و این روند ادامه داره میخواستم بدونم آیا این روند عادیه یا بخاطر بخاری اینجوری کار می‌کنه ممنون میشم اگه جواب بدین

  کارشناس 2 : علوی
  10 نوامبر 2017

  سلام
  بله این روند تقریبا عادی است

حسام غفاری
16 نوامبر 2017

با سلام و خسته نباشید،وقتی یخچال فریزرمون رو روشن میکنیم از دمای مثبت هفت خنک میشه و میره میرسه به منفی ۲۴ یکم میمونه یکی دوبار اتمات میکنه و دوسه ساعتی رو -۲۴ میمونه بعدش دیگه موتور کار نمیکنه و همینجوری دماش میاد گرمتر میشه و و در این فاصله از برق می کشم و خاموش روشن میکنمم فرقی نمیکنه موتور یه تکون میخوره ولی روشن نمیشه تا دماش میاد میرسه به مثبته ده بیست هفت و ..که خاموش میکنم و روشن میکنم اینبار کار میکنه میره باز منفی ۲۴چند ساعت میمونه باز موتور کار نمیکنه و دمای یخچال گرم میشه،یخچالمون پارس تمام فریزر دیجیتالی میباشد..باتشکر از سایت خوبتون و راهنمایی شما

عليرضا
25 نوامبر 2017

سلام، ما ساکن تهران هستیم و یه یخچال امرسان قدیمی داریم حدود ۱۳ سال که داره کار می کنه، البته توی این سال ها یکی دو بار خوب گاز رو شاؤز کردیم و نشتی داشته برطرف کردیم، الان دو سه روزه وقتی ترموسات عمل می کنه موتور خاموش می شه دیگه اتومان روشن نمی شه و حتما باید بریم دستی کلید تنظیم دمای داخل یخچال رو اول خاموش کنیم بعد دوباره مثلا بذاریم روی درجه ۲ یا ۳، مشکل اینجاست که خوب ما شاغل هستیم و روزها خونه نیستیم و یا در طول شب که آدم نمی تونه بره به یخچال سر بزنه، چند روز پیش که برگشتم خونه دیدم یخچال گرم شده، دکمه تنظیم دما رو که دستی می چرخونیم موتور روشن می شه و همه چیز به حالت عادی بر می گرده، سرمای یخچال طبیعه، میزان برفک طبیعی، صدای اضافه نداریم … خلاصه گفتم از شما کمک بگیریم اگر برای بازدید یا سرویس هم بتونید تشریف بیاورید که واقعا ممنون می شم، منتظر دریافت پاسخ و راهنمایی شما هستم

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 نوامبر 2017

  سلام
  اگر ثبت سفارش کنید حتما همکاران به صورت حضوری خدمت میرسند

شيرين کیا
1 دسامبر 2017

سلام. یخچال و فریزر دوقلوی ویرپول داریم که دمای فریزر آن روی دمای تنظیمی مورد نظر(۱۸-) نمی آید و دمای آن بین ۲ تا ۵ درجه، متغیر است. اگر ممکن هست، دلیل و راه حل را بفرمایید. ممنونم

سامان
16 دسامبر 2017

سلام و تشکر از راهنمایی های خوب شما
منزل مادر من یک یخچال ارج دارد که یکبار موتور آن کامل عوض شده است و هیچ مشکلی نداشته است ایشان چون کمتر منزل هستند هفته گذشته که برای سرکشی رفتم یخچال علیرغم اینکه روشن بود و لی سردخانه آن کامل سرد نبود و محتویات داخل یخچال هم فاسد شده بود درجه روی ۳ و صدای موتور نیز شنیده می شود ولی برودت لازم ندارد میخواستم بپرسم مشکل تنظیمات دمای یخچال است یا ایراد فنی دارد
بالای یخچال دکمه کاهش یا افزایش دما / ec / دیفراست / روشن و خاموش است من درجه را افزایش دادم هیچ تغییری در سرمای داخل یخچال بوجود نیامد همچنین درجه را کاهش دادم باز هم بهمان منوال بود لطفا راهنمایی کنید . ممنون

رحیم محمدپور
8 فوریه 2018

سلام
یه یخچال فریزر دونار داریم که قسمت بالاش که یخچاله اصلا سرد نمیکنه ولی فریزرش سرده البته اینو بگم که روی هر درجه ای هم میزارم بازم تاثیر نداره اینو هم بگم که صدای موتورشم هم بدون وقفه میاد(قبلا مثلا وقتی روی درجه ۲ بود بعده اینکه به دمای مورد نظرش میرسید صدای موتور متوقف میشد ) ممنون میشم جوابمو بدید.

آریا
25 می 2018

سلام
یخچال امرسان خریدم (نفراست)
…بعد از گذاشتن مرغ وگوشت تازه در فریزر حدود ۱۲ساعت یکسره کار میکنه
….موتور یخچال از روز اول صدایی مث هوم هوم داره
…۲۰دقیقه کار میکنه ۱۵دقیقه استراحت با تنظیم۱۸ و۴

سما
13 ژوئن 2018

سلام یک یخچال فریزر پارس داریم ،چند روزیی نبودیم، بعد اومدن دیدم همه چیز داخلش یخ زده با اینکه درجه روی ۸ بوده. چندبار روشن و خاموش کردیم ولی باز یخ میزنه از برق کشیدیم بهتر بود ولی تعمیر کار اومد و گفت چون از برق کشیدین نمیشه تشخیص داد چشه! حالا چند روزم تعطیله و نمیشه کاری کرد

فاطیما
1 جولای 2018

سلام ۷سته نباشید ممنون میشم جواب بدین یه بخچال فرسان دارم ک زیاد خنک نمیکنه فریزرشم زیاد خنک نیست دماشو روی چند بزارم؟

فرشته حیدری
7 جولای 2018

سلام جناب پیرنیا
بنده یک یخچال فریزر امرسان تقریبا قدیمی دارم که بدلیل یخ زدن در قسمت میانی یخچال سال گذشته شارژ گاز شد و ترموستات آن هم عوض شد. متاسفانه بعد از حدود ۶ ماه مجددا قسمت میانی یخچال یخ میزند و ترموستات مدت زمان حدودی ۲ ساعت خاموش میشود، در نتیجه یخ آب میشود تا جاییکه جا میوه ای تا حدی پر از آب میشود.
درجه یخچال روی ۱ می باشد.
ممنون میشوم راهنمایی نمایید.

اسدی
6 اکتبر 2018

سلام خسته نباشید.یخچال فریزر من .فریزر بالا یخچال پایین هست.ال جی.درجه فریزر داخل فریزر هست و درجه یخچال روی درب یخچال .و هر دو زیاد سرد میشه هم یخچالم هم فریزر همه چی یخ میزنه.داخل دفترچه نوشته شده درجه فریزر ۵و یخچال ۳.ولی باز هم سرد هست.بخوام از سرمای هر دو کم بشه رو چه درحه ای باید برم کم یا زیاد ..چون فریزر از صفر تا هفت هست و یخچال۱۲۳۴۶۰…..داخل فریزد هم زده ماکسیمم درجه ۷ .مینیمم صفر…ولی روی درب یخچال به سمت ماکسیمم که خطها بیشتر میشه عدد کمتر میشه …لطفا راهنمایی بفرمایید.خسته نباشید

شمیم ذوالقدری
10 اکتبر 2018

سلام
یخچال ما مارک سیلور هاوس هستش
میخاستم بپرسم ازتون
۱-قسمت فریزرش چرا تنظیم دما نداره؟ اصلا نمیشه دماشو تنظیم کرد. فقط قسمت یخچالش تنظیم دما داره
۲-مواد غذایی ب خوبی درونش یخ نمیزنه
اب رو هم زمان دیرتری تبدیل ب یخ میکنه
یکبار هم مواد غذایی رو ازش خارج کردم و کلا برق رو قطع و اجازه دادم خاموش باشه یک روز
ممنون میشم راهنمایی کنید

امیر پارسا
16 نوامبر 2018

سلام.یه یخچال هیمالیا دارم ال سی دی دار ولی چند وقتی دما رو از درجه ای که تنظیم کردم نگه نمیداره مثلا درجه یخجال روی ۸ هست ولی روی ۸ ثابت نمیمونه و بعضی اوقات نگاه میکنم میبینم درجه رفته روی ۱۵ و داخل یخچال گرم شده ولی موتور فعال نمیشه ولی به یه ضربه کوچک به اون قیمت ال سی دی و دکمه های بالای یخجال موتور فعال میشه و کار میکنه که این به موتور فشار میاره چون هر دفعه باید دمای بالارفته رو در حدی که تنظیم کردم بیاره پایین.ممنون میشم راهنمایی کنید.

ترانه نوروزی
29 نوامبر 2018

سلام و خدا قوت من یخچال فریزر کنوود دارم دو کشو در یخچال وجود دارد که مخصوص میوه و سبزیجات میباشد ولی متاسفانه در کشوی سمت چپ همه چیز یخ میزند و باعث خرابی سبزیجات میشود دمای یخچال ۲ و دمای فریزر ۱۸- میباشد لطفا راهنمایی بفرمایید
با سپاس فراوان

فاطمه
20 دسامبر 2018

سلام خسته نباشید
ما یه یخچال قدیمی از همینا که بالاش جایخی داره داریم،چند روز پیش از برق کشیدمش تا برفکهاش آب بشه حالا از اون موقع همه چی تو قسمت یخچالش یخ میزنه البته قبل تمیز کردنش هم چند باری یخ زد ولی فکر کردم چون در جا یخیش به خاطر برفک زیاد بسته نمیشه اینجوریه درجه اش هم از صفر تا هفت هست رو چند تنظیمش کنم؟ ممکنه خراب شده باشه؟ ممکنه به خاطر اینکه تمیز شده اینجوری شده باشه؟

فرشاد ح
5 فوریه 2019

سلام.یخچال الکترواستیل خریدم.نصاب دمای فریز رو گذاشته منفی ۱۸ آیا درسته این دما؟؟؟

س.مهدوی
7 فوریه 2019

سلام
من یخچال فیریزر سامسونگ دارم،پایین فیریزر بالا یخچال
بعد از جابجایی دمای یخچال خودکار روی۱۶درجه تنظیم میشه فیریزر هم منفی۱۵،هرکاری میکنم تغیر بدم سریع برمیگرده ب همون درجه قبلی،لامپ یخچالم درجش بالاس روشن نمیشه،چیکارش کنم😭😭

  کارشناس 1: پیرنیا
  9 مارس 2019

  سلام اگر کمپرسور شما کار میکنه احتمال خرابی برد فرمان یا قطعات تنظیم دما هست که باید توسط کارشناس برسی شود

مرتضی صادقیان
15 مارس 2019

با سلام یخچال فریزر دونار خزر d20 دارم چند روزه فریزرش هیچ مشکلی نداره ولی یخچالش سرد نیست و گرم گرمه..( یخچال ساید نیست )دو طبقه هست یه کمپرسور داره و کمپروسر هم کار میکنه

اسماعیل لایق
26 می 2019

سلام درجه یخچال رو چه درجه بزارم که اتومات خاموش و.روشن بشه

جواد رجایی
27 ژوئن 2019

سلام خسته نباشید یخچال ویترینی ایستاده نوشابه داریم ترموستاتش خراب شده بود نمونه اش رو گم کردیم یک نمونه واسمون دادن رو درجه کم هم میزارم همه چی یخ میزنه اگه ممکنه نوع درجه ترموستات رو واسم بفرستید سپاسگزارم

امیرحسین امینی
15 آگوست 2019

باسلام من یک یخچال بستنی اسکوپی رو حدود شیش ماهه دارم ولی تو یه ماه اخیر درجش بیشتر از ۱۷- پایین نمیاد درضمن یخچال نو هستش لطفا کمک کنید

میثم مظفری
22 آگوست 2019

سلام میخواستم بدونم آیا میشه تغییراتی در یخچال داد که رنج دمای داخل اونرو به ۱۵ تا بیست درجه رسوند .
در حال حاضر با خاموش کردنش دما رو میارم به این رنج اما میخوام بصورت اتومات در این رنج کار کنه. یخچال من گرمترین حالتش سیزده درجه است که برای مورد استفاده‌ی من سرده.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
مدل دستگاه جنرال الکتریک قدیمی هست

رسول فرهادی
9 سپتامبر 2019

سلام.ببخشید من یه سوال در مورد یخچال فریزرامرسان دارم که اگه برچسب عددها و کلمه های روی تنظیم درجه یخچال نباشن چطور باید تنظیم کنیم یخچال رو مثلا رو ۳درجه

محمد کلهر
15 سپتامبر 2019

سلام.یخچال امرسان داریم درجه ۱ تا ۴ کار نمی کند و از ۵ به بعد کار میکند.و در درجه ۳ بود که تمامی مواد غذایی فاسد شد. مشکل یخچال از چیست ؟؟ ممنون