استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی و علائم خرابی آن

نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی و علائم خرابی آن

برخی از مشکلات ماشین لباسشویی را می توان با راهکارهای ساده برطرف کرد. برای مثال استفاده از مقدار مناسب و نوع باکیفیت مواد شوینده، تمیز کردن لباسشویی از پرزهای لباس ها، کاهش حجم لباس در داخل دیگ و استفاده از دما و برنامه شستشوی مناسب با توجه به نوع پارچه لباس ها.

اما گاهی اوقات مسئله جدی تر است و نیاز به انجام عملیات فنی برای بر طرف کردن آن می باشد. یکی از این مشکلات معیوب شدن تسمه ماشین لباسشویی است. علائم متعددی ممکن است به وجود بیاید که نشان دهنده نیاز به تعویض تسمه لباسشویی باشد.در این مقاله ابتدا به بررسی علائمی که می تواند نشان دهنده خراب شدن تسمه ماشین لباسشویی شما باشد می پردازیم و سپس مراحل نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی را با تصویر توضیح می دهیم.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما نیز دچار مشکل شده است اما دانش و تخصص فنی لازم برای برطرف کردن مشکل را ندارید، می‌توانید درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی خود را از طریق تماس تلفنی و یا فرم آنلاین ثبت نمایید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین تکنسین حرفه ای و باتجربه را به محل شما اعزام نمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل جاروبرقی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار جاروبرقی

 نشانه های خراب شدن تسمه ماشین لباسشویی

ابتدا درب ماشین لباسشویی را ببندید و یک برنامه شستشوی عادی را آغاز کنید.

ماشین لباسشویی را بررسی کنید که آیا پس از ورود آب به داخل لباسشویی، دیگ می چرخد یا خیر.  در صورت عدم چرخش دیگ ممکن است تسمه معیوب و یا به طور کلی از کار افتاده باشد.  همچنین ممکن است گیربکس یا موتور معیوب شده باشند به گونه ای که نتوانند تسمه را بچرخانند و این بدان معنی است که پولی یا قرقره باید تعویض شود.

بررسی کنید که آیا لباسشویی همزمان آب را تخلیه می کند. اگر این اتفاق بیفتد ممکن است تسمه و یا پمپ لباسشویی شما فرسوده یا شکسته شده باشد.

بررسی کنید که اگر لباسشویی شما پس از پایان عملیات شست و شو آب را تخلیه می کند اما نمی چرخد؛ این امر نشان‌دهنده این است که تسمه خراب یا پاره شده است. اگر سرعت چرخش نیز خیلی پایین است یا در پایان برنامه شست و شو لباس ها خیلی خیس هستند ممکن است تسمه لباسشویی شما معیوب و یا از محل درست خود خارج شده باشد.

گام اول ایمنی قبل از اقدام به تعویض تسمه لباسشویی!

قبل از اقدام به تعویض تسمه ماشین لباسشویی خود حتماً دوشاخه لباسشویی خود را از پریز برق جدا کنید.و نکات ایمنی را رعایت نمایید.

نحوه تعویض تسمه لباسشویی-از برق کشیدن لباسشویی

گام دوم باز کردن درب پشت لباسشویی

پس از خاموش کردن دستگاه می توانید پنل و درب پشت ماشین لباسشویی را باز کنید تا به قطعات داخل لباسشویی دسترسی پیدا کنید. همانطور که در تصویر زیر مشخص است این تسمه ای است که دیگ ماشین لباسشویی را می چرخاند.

همانطور که مشاهده می کنید تسمه دور قرقره دیگ قرار دارد و از پایین به دور یک پولی کوچک که به موتور متصل است، قرار گرفته است. در واقع تمام این سیستم قرقره و پولی به همراه تسمه مسئول چرخاندن دیگ ماشین لباسشویی هستند.

نحوه تعویض تسمه لباسشویی-باز کردن پشت ماشین لباسشویی

نکته: ممکن است در برخی از مدل های ماشین لباسشویی نیاز باشد پنل جلویی دستگاه را نیز بردارید تا بتوانید به خوبی به تسمه دسترسی پیدا کنید؛ زیرا ممکن است از طریق پشت ماشین دسترسی لازم برای تعویض تسمه لباسشویی را نداشته باشید.

گام سوم برداشتن تسمه معیوب

برداشتن تسمه ساده است. کافیست بخشی از تسمه را با دست بگیرید و آن را از دور قرقره آزاد کنید. برای اینکه راحت تر و بتوانید این کار را انجام دهید، می توانید قرقره را کمی بچرخانید.

نحوه تعویض تسمه لباسشویی-برداشتن تسمه معیوب

گام چهارم قرار دادن تسمه جدید در جای خود

برای قرار دادن  تسمه جدید، ابتدا آن را به دور پولی موتور لباسشویی بیندازید. سپس تسمه را بدون وارد آوردن فشار، در اطراف قرقره فیکس کنید.

با دست آزاد خود قرقره  را به آرامی بچرخانید. تسمه خود به خود در شیار قرقره جا می گیرد و شما نیازی نیست با فشار آن را جا بیندازید.

نحوه تعویض تسمه لباسشویی-جا گذاری تسمه جدید

نکته: اگر موتور کشنده دارد، می توانید تسمه را متناسب با کشش صحیح تنظیم کنید. در اکثر ماشین های لباسشویی جدید میزان کشش از پیش تعیین شده هستند.

در انتها دیگه را با دست بچرخانید و تصویر را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز به درستی در سر جای خود قرار گرفته است. سپس پنل و درب پشتی لباسشویی را ببندید تا به این ترتیب کار تعویض تسمه ماشین لباسشویی تمام شود.

نکته: هنگام خرید تسمه جدید، باید دقیقاً از همان مدل تسمه قبلی تهیه نمایید. بنابراین می توانید شماره آن را را از روی تسمه قبلی و یا چسب روی دهانه لباسشویی پیدا کنید.

نحوه تعویض تسمه لباسشویی-شماره تسمه
نحوه تعویض تسمه لباسشویی-شماره تسمه

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.