استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

خرابی و علت کار نکردن یخساز یخچال ال جی، سامسونگ و غیره+نحوه تعمیر یخساز

خرابی یخساز یخچال و راه های تعمیر یخساز

یکی از مشکلات رایج یخچال فریزرهای دارای یخساز، خرابی یخساز است. خرابی یخساز ساید که ممکن است در برخی از دستگاه ها خیلی زود هم رخ بدهد، مشکل بزرگی نیست و نیازی به نگرانی ندارد. ابن مشکل می تواند به دلایل مختلفی رخ بدهد. در این مقاله از کاراباما، در مورد علت کار نکردن یخساز یخچال و علت خرابی یخساز صحبت می کنیم و نحوه تعمیر یخساز یخچال ساید ال جی، سامسونگ و غیره را در اختیارتان قرار می دهیم. در انتها نیز از سایر مشکلاتی که به خرابی یخ ساز یخچال هیمالیا، ال جی، سامسونگ و سایر برندها و کار نکردن یخساز می انجامند، صحبت خواهیم کرد.

در صورتی که یخساز یخچال ساید بای ساید شما از کار افتاده است و دانش فنی کافی را برای رفع آن ندارید، حتما از یک متخصص باتجربه برای تعمیر یخساز یخچال خود کمک بخواهید. می توانید در این زمینه از متخصصین ماهر کاراباما استفاده کنید.

مطالبی که در ادامه خواهید خواند، صرف نظر از برند و مدل یخچال شما می توانند در تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید سامسونگ، ال جی، دوو، هیمالیا، الکترواستیل و… شما استفاده شوند. بنابراین می توانید از این مطالب برای موارد زیر استفاده کنید:

 • علت کار نکردن یخساز یخچال هیمالیا، الکترواستیل، ال جی، سامسونگ، دوو و….
 • علت خرابی یخساز یخچال الکترواستیل، ال جی، سامسونگ و…
 • علت یخ نساختن یخچال ساید دوو، سامسونگ، ال جی و….
 • علت یخ ندادن یخچال ساید ال جی، سامسوگ و…
 • علت خارج نشدن یخ از یخساز یخچال

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

علت یخ نساختن یخچال (چرا یخساز یخچال یخ نمی سازد؟)

عیب یابی یخچالی که یخساز آن از کار افتاده است، می تواند به دو حالت تقسیم شود. ممکن است یخساز به طور کلی از کار افتاده باشد و یخی ساخته نشود که در این صورت باید به دنبال علت کار نکردن یخساز یخچال ساید باشیم. حالت دوم نیز این است که بنابه هر علت خارج نشدن یخ از یخساز مشکلیست که با آن روبه رو می شویم.

در حالت اول خرابی یخساز، اگر یخ ساز یخ نمی سازد، پیش از تماس برای درخواست تعمیر یخچال، روشن و خاموش بودن دستگاه را بررسی کنید. در بسیاری از مدل ها کلید پاور یا روی خود یخ ساز تعبیه شده و یا روی بدنه فریزر قرار گرفته است. بعضی مدلها نیز به جای کلید، اهرم یخساز دارند که در این صورت اگر اهرم یخساز در موقعیت پایین، قرار داشته باشد، دستگاه روشن خواهد بود. پس از اینکه مطمئن شدید یخساز روشن است، موارد زیر را جهت علت کار نکردن یخساز ساید ال جی، سامسونگ و… بررسی نمایید:

 1. مطمئن شوید که آب به داخل یخ ساز یخچال منتقل شده و هیچ مانعی برای انتقال آب وجود ندارد.
 2. بررسی کنید که لوله انتقال آب به یخساز، یخ نزده باشد.
 3. اگر فقط یک فیلتر آب دارید و مسدود شده و یا از تعویض آن زمان زیادی گذشته است، آن را تعویض کنید.
 4. چک کنید که دمای فریزر چقدر است. دما باید کمتر از 12- درجه سانتیگراد باشد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت یخ زدن لوله پشت یخچال

علل یخ درست نکردن یخساز یخچال

به طور کلی دو مورد را برای علت یخ ندادن یخچال ساید ال جی، سامسونگ و یا هر برند دیگری می توان نام برد که هر یک از آنها خود به موارد جزئی تری مربوط است:

1- نرسیدن آب به یخساز علت یخ ندادن یخچال

مسدود بودن خط انتقال آب:

مسدود بودن جریان آب به یخساز می تواند یک علت یخ نساختن یخچال ساید شما باشد که به سادگی قابل حل است. اگر به مسدود بودن خط انتقال آب مشکوک هستید، یخچال خود را از برق کشیده و آن را از دیوار دور کنید تا فضای آزاد داشته باشید. لازم است که خط انتقال آب را ببندید. برای این کار از شیری که در پایین یخچال قرار دارد، استفاده کنید.

در این مرحله از تعمیر یخساز یخچال ساید و رفع مشکل، لوله انتقال آب را از شیر برقی دستگاه جدا نمایید. سپس به دنبال پیچ خوردگی، انسداد با تکه های یخ و درواقع، هر عاملی که می تواند موجب انسداد جریان آب شده باشد، بگردید. لوله را صاف کنید و یا اجازه دهید یخ های درون آن ذوب شوند. سپس آن را دوباره به یخچال خود متصل گردانید.

لوله را پس از جدا کردن از شیر ورودی آب دستگاه، بر روی یک سطل گرفته و دوباره شیر کنترل کننده خط انتقال آب را باز کنید. اگر فشار آب کم است و یا آبی از لوله به داخل سطل نمی ریزد، مشکل گرفتگی لوله و یا فشار کم آب، باعث نرسیدن آب به یخساز و درنتیجه علت یخ درست نکردن یخچال ساید می شود.

خرابی شیر برقی یا شیر ورودی آب:

تعمیر یخساز یخچال ال جی یا سامسونگ شما ممکن است با تعویض شیر برقی یخچال ممکن باشد. در صورت گرفتگی و یا خرابی شیر ورودی آب، هیچ گونه آبی به یخساز یخچال نخواهد رسید و درنتیجه یخی هم ساخته نخواهد شد.

یخ زدن لوله کوچک انتقال آب:

یک علت کار نکردن یخساز ساید سامسونگ یا ال جی شما این است که لوله کوچکی که آب را از شیر برقی به یخساز و آبسردکن می برد، یخ بزند. این لوله از داخل فریزر عبور می کند، بنابراین احتمال یخ زدن آن وجود دارد. در این حالت باید از حرارت یک سشوار برای ذوب یخ های داخل لوله استفاده کنید.

گرفتگی فیلتر:

ممکن است علت کار نکردن یخساز بخاطر گرفتگی فیلتر یخچال باشد. دفترچه راهنمای سازنده یخچال خود را به دقت مطالعه نمایید، تا نوع فیلتری که مناسب با دستگاه شما می باشد را انتخاب نمایید. سپس طبق دستورالعمل آن را تعویض نمایید. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید، جای نگرانی نیست. می توانید با متخصصان کاراباما برای تعویض فیلتر یخچال خود تماس بگیرید!

مطلب پیشنهادی کاراباما: نحوه تشخیص اصل یا تقلبی بودن فیلتر آب یخچال

2- خرابی سیستم یخساز علت کار نکردن یخساز یخچال

خرابی مدول یخساز:

مدول یخساز دارای موتوری است که بازوی یخساز را به حرکت درمی آورد و قطعات یخ را از قالب یخساز به داخل سطل یا محفظه یخ ها می ریزد. زمانی که ترموستات یا سنسور یخساز به 9- درجه می رسد، موتور می چرخد. پس از این مرحله، مدول یخساز با ارسال سیگنالی به شیر ورودی آب، برای تولید مجدد یخ دست به کار می شود. در صورت خرابی مدول، قالب یخساز از آب پر نشده و یخساز یخ نمی سازد. همچنین ممکن است موتور مدول معیوب بوده و علت خارج نشدن یخ از یخساز باشد.

خرابی ترموستات قالب یخساز:

ترموستات قالب یخساز بر روی دمای فرآیند درست کردن یخ کنترل دارد. با رسیدن دمای قالب به مقدار مشخص، دستور ریختن یخ به داخل سطل و بارگیری مجدد قالب از آب، که از سمت شیر ورودی تامین خواهد شد، صادر می شود. بنابراین، در صورت ایراد در ترموستات، دلیل یخ نساختن یخچال ساید روشن می شود. به وسیله یک مولتیمتر ساده می توان از سالم بودن ترموستات یخساز مطمئن شد و در صورت معیوب بودن برای تعمیر یخساز ساید بای ساید خود لازم است آن را تعویض کنید.

علت خرابی یخساز و کار نکردن یخساز یخچال ساید ال جی، سامسونگ و سایر برندها

علت خارج نشدن یخ از یخساز (چرا یخ از یخساز بیرون نمی آید؟)

ممکن است یخچال شما دارای شیر ورودی آب سالمی بوده و در مرحله ساختن یخ مشکلی نداشته باشد و مشکل در بخش خروج یخ از یخساز باشد. در این مواقع عوامل زیر را می توان علت خارج نشدن یخ از یخساز یا علت نریختن یخ از یخچال دانست:

خرابی مدول یخساز علت کار نکردن یخساز و خارج نشدن یخ

ایراد موتور یا بازوهای محرک: همانطور که پیشتر اشاره شد، مدول یخچال دارای موتوری است که بازوها یا تیغه هایی را به حرکت درآورده و قطعات تولید شده یخ را به داخل سطل می ریزند. بنابراین در صورت وجود هر ایرادی در مدول یخساز، موتور مدول و یا بازوهای انتقال دهنده، جا به جایی قطعات یخ با مشکل مواجه می شود.

ایراد قفل درب علت خراب شدن یخساز یخچال

خرابی قفل درب: سوئیچ یا قفل درب، در هنگامی که درب یخچال باز است، آبسردکن و یخساز را از کار می اندازد. در صورتی که ایرادی در این سوئیچ وجود داشته باشد، ممکن است در حالت بسته بودن درب نیز، یخساز را از کار بیاندازد. در این هنگام، سوئیچ درب را به وسیله یک مولتی متر یا ولت متر برای وجود جریان آزمایش کنید.

ایراد سیستم دیسپنسر یا یخساز علت از کار افتادن یخساز یخچال

 • خرابی برد کنترلی دیسپنسر:

اگر یخساز ساید ال جی کار نمی کند می تواند به خاطر خرابی برد دیسپنسر باشد. درواقع برد کنترلی دیسپنسر یا همان یخساز، در پشت صفحه نمایشگر یخساز و دکمه های عملکردی آن قرار دارد. این برد کنترلی وظیفه کنترل تمامی دکمه ها و عملیات های یخساز را به عهده دارد. معمولا در صورت خراب بودن برد کنترلی یخساز، کل سیستم یخساز از کار می افتد.

 • خرابی سلنوید دیسپنسر:

سلنوید دیسپنسر، وظیفه باز و بسته کردن دربی را به عهده دارد که یخ از آن خارج می شود. لذا در صورت خرابی سلنویدهای دیسپنسر، درب قادر به باز شدن نخواهد بود و یخ از یخساز خارج نمی شود. برای تست سالم بودن سلنویدها، از یک مولتی متر استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال و راه حل آن

تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید

در هر یک از موارد بالا نحوه تعمیر یخساز یخچال را به شما توضیح دادیم. تذکر می دهیم که ممکن است خرابی یخساز در یخچال غیر از ساید بای ساید نیز روی دهد. در این مواقع نیز نحوه تعمیر یخساز مشابه است. فلوچارتی که در ادامه میبینید نحوه عیب یابی خرابی یخساز یخچال و مرحل تعمیر آن را نشان می دهد.

تعمیر یخساز یخچال ساید ال جی، سامسونگ، هیمالیا، الکترواستیل، دوو و...

مشکلات دیگر یخساز یخچال فریزر و ساید:

یخساز بیش از حد پر شده و سرریز می کند

این مشکل بطور معمول در بسیاری از یخچال فریزرها رخ می دهد. علت خرابی یخساز ساید در این مواقع معمولا شیر ورودی آب است. ممکن است فشار آب در این شیر پایین باشد و یا اینکه خود شیر معیوب باشد. اگر فشار آب خیلی پایین باشد، ممکن است زمانی که دستگاه خاموش می شود، کاملا بسته نشود. در این حالت شیر به داخل بخش یخساز چکه می کند و موجب پر شدن و سرریز شدن این بخش می شود. برای رفع این مشکل، فشار آب را چک کرده و مطمئن شوید که در حدود 20psi باشد.

همچنین، امکان دارد خود شیر ورودی معیوب باشد. ممکن است که بطور کامل شیر بسته نشود و یا بر روی موقعیت باز گیر کرده باشد. بنابراین اگر فشار آب شما درست بوده و یخساز سرریز می کند، به فکر تعویض شیر ورودی آب خود باشید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت برفک زدن یخچال و یخ زدن داخل یخچال فریزر

درون مخزن یخساز یخچال برفک جمع می شود

اگر یخساز ساید سامسونگ کار نمی کند ممکن است به دلیل برفک زدن آن باشد. این مشکل نسبتا رایج بوده و راه حل برطرف نمودن آن نیز ساده است. برای اینکه یخ از قسمت یخساز یخچال فریزر و ساید بای ساید شما خارج شود، باید پوشش یا درب این قسمت به راحتی باز و بسته شود. این درب را اصطلاحا «درب دمپر» می گویند. درب دمپر با یک سری مواد ویژه پوشش داده می شود که در برابر فشار یخ مقاوم و مجموعه یخساز را بطور کامل ایزوله و آب بندی می کند.

معمولا پس از گذر زمان و نشست گرد و غبار بر روی درب دمپر، این درب بطور کامل چفت نشده و مقداری از هوای مرطوب را به داخل راه می دهد. زمانی که این هوا خنک می شود، به تشکیل برفک می انجامد که مشکلاتی در خصوص خنک نکردن کافی و یا عبور جریان هوا را نیز ایجاد می کند. بنابراین با تمیز کردن این بخش، می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کرده و یا آن را برطرف نمایید.

با انجام پیشنهادات بالا، یخ ساز شما باید شروع به کار کند و کارکرد قبلی را داشته باشد؛ البته در صورتی که یکی از موارد اشاره شده علت یخ نساختن یخساز باشند. اگر همچنان یخچال یخ نمی سازد، یا یخ نمی دهد، ممکن است مشکل جدی تری وجود داشته باشد. در این صورت، بهتر است از طریق تماس و یا پر کردن فرم ثبت درخواست تعمیرات لوازم خانگی به صورت آنلاین، ما را از مشکل خود آگاه سازید، تا متخصصان ما در کمترین زمان ممکن مشکل شما را حل نمایند.

 یخ‌ها به هم می چسبند

یکی از مشکلات شایع یخساز یخچال، به هم چسبیدن یخهاست. در صورتی که مصرف یخ شما و دریافت آن از یخچال کم باشد، پر شدن بیش از حد مخزن یخساز باعث چسبیدن یخ‌ها به هم می شود. به منظور جلوگیری از چنین حالتی، بهتر است یخساز را خاموش کنید. این کار توسط دکمه خاموش و روشن یخ ساز روی صفحه دیسپلی یا کنار یخ ساز یخچال انجام می‌شود. استفاده نکردن از یخ و پر شدن بیش از حد یخساز به مرور زمان باعث فشرده شدن یخ‌ها و در نهایت چسبیدن آنها به هم می‌شود.

دلیل دیگر چسبیدن یخهای یخساز یخچال سرمای ناکافی یخساز است. زمانی که سرما کافی نباشد یخ‌ها زودتر ذوب می شوند و بعد به هم می چسبند. وقتی سرمای درون یخ ساز به اندازه مورد نیاز برسد، یخ‌های ذوب شده مجددا منجمد می‌شوند و به هم می‌چسبند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
علی دهقان

باسلام لطفا راهنمایی بفرمائید یخچال samsung rl 71 قسمت یخساز آب پرمیکنه ولی تخلیه نمی شود

پاسخ دهید

  سلام یخساز یخچال دوقلو نیکسان چجوری کار می کنه؟ما دکمشو میزنیم آب داخل نمیره چجوری باید آب واردش بشه؟

  پاسخ دهید

تعمیر یخچال ساید بای ساید

واقعا سایت خوبی دارید و اینکه در مورد تعمیر یخچال ساید بای ساید مطالب عالی رو داخل سایتتون دیدم واقعا ممنونم که به طور رایگان این مطالب رو آماده کردید.

پاسخ دهید

بهنام

با سلام تمام مراحل یخساز سالم هست ولی مخزن یخ زده و از جاش در نمیاد و یخ بسته باید چکار کنم

پاسخ دهید

  آرزو رسولی

  سلام وخسته نباشی ساید ال جی دارم یخسازش سه روز یخ میسازه بعد ۳روز انگار که جریان اب یخ میبنده باید حدود یکساعت یخچال و از برق بکشم تادوباره یخساز کارکنه ویخ درست کنه دلیلش چیه؟ این از برق کشیدن آسیب به یخچال نمیزنه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید

   حبیب حافظی

   با سلام . اب ورودی به یخساز متوقف نمیشود به نوعی که انگار تایم ورود اب به قالب یخ بیشتر شده و اب از قالب یخساز سرریز میشود.یخچال ساید ای فادر

   پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. به کمک حرارت سشوار یخ ها را آب کنید و سپس مخزن را خارج و بررسی کنید.

  پاسخ دهید

ابراهیمی

سلام. یخساز ساید سامسونگ کار نمی کند. مخزن یخ خالی شده، وقتی در حالت یخساز قرار میدم یخچال رو که یخ بسازه از بالای یخچال صدای تیک تیک مداوم میاد ، مجبور شدم از حالت یخساز خارجش کنم تا صدا نکنه، ایرادش چی میتونه باشه؟

پاسخ دهید

  با سلام: یخ ساز یه مرتبه ریست کنید به احتمال زیاد مشکلتون برطرف میشه.

  پاسخ دهید

   سلام خسته نباشید
   ساید سامسونگ دارم یخ میسازد ولی درجای یخدان یخچال تخلیه نمیکند لطفا راهنمایی بفرمایید

   پاسخ دهید

    سلام دوست عزیز
    اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

  فاطمه باقری

  با سلام،یخچال من هنگام خروج یخ ، صداهای بدی میدهد،دلیل چیست؟

  پاسخ دهید

فخرالدین

دمتون گرم واقعا جاهای دیگه میزنن اول با کارشناسان ما تماس بگیرید
ولی اول شما آگاه سازی میکنید کسانی رو که این مشکل براشون پیش اومده
واقعا روزی شما حلال حلاله توی این روزگاری که خیلی یا یادشون میره ی اوستا کریمی هست

پاسخ دهید

سعید رسولی

سلام یه سوال داشتم
یخچال سامسونگ دو قلو دارم تازه خریداری کردم . یخ میسازه ولی خیلی کم در ۲۴ ساعت ۲ بار. لطفا راهنمایی کنین علت یخ نساختن یخچال ساید سامسونگ ما چی میتونه باشه؟

پاسخ دهید

نوربخش

سلام یخ های یخساز بیرون نمیاد. چه جوری میشه یخ های داخل یخ ساز رو خالی کرد؟

پاسخ دهید

  سکینه علیپور

  درود
  آبسرد کن آب تحویل میده ولی یخ ساز اصلا یخ درست نمیکنه موارد فوق بررسی کردم مشکلی رویت نکردم مدل ساید ال جی
  با تشکر از شما

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام دوست عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

سمانه

همه چیز درسته, فقط وقتی یخ درشت میخوام, ریز میکنه همه یخ هارو درحالی که داخل مخزن یخ درسته هست

پاسخ دهید

لیدا حمیدی

سلام. زمانی که یخ ساز روی cube ice است یخ را به صورت خرد شده بیرون میدهد؟ چرا

پاسخ دهید

  افسانه نادری نژاد

  ساید باید ساید ال جی دارم. ولی قسمت یخ ساز آن یخ نمی سازه با اینکه دکمه یخ ساز آن رو روشن کردم و دسته اهرم را هم بالا بردم. دمای آن را روی 15- تنظیم نمودم. 2 تا یخ ساخت و دیگه متوقف شد. چه کاری باید انجام شود؟
  از راهنمایی شما سپاسگزارم

  پاسخ دهید

علی اصغر فتحی

سلام وقت بخیر
یخچال ساید برند آمانا داریم که ورودی آب دارد ولی خروجی آبسرد کن و یخ ساز آن کار نمی کند؟ به نظر شما مشکل از کجاست؟
ممنون

پاسخ دهید

سلام . من یک ساید ال جی داریم که 2 سال گرفتم . یخ نمیسازه ، ولی وقتی با سشوار نگه میدارم جای یخساز رو شروع به ساختن میکنه و یک سری یخ میسازه . برای سری بعدی دوباره نمیسازه و باید دوباره سشوار نگه دارم . میخواستم بدونم دلیلش از چی میتونه باشه . ممنون

پاسخ دهید

  قاسم ترابی

  ضمن سلام وتشکر
  سایداسنوامدلRSN250EF/LT دارم،دوروزه یخ تخلیه نمیکنه داخل مخزن،البته یخ ساخته ودر تخلیه مشکل پیداکرده ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

  پاسخ دهید

با سلام و خسته نباشيد يخساز سايد سامسونگ هيچ صدايي نميده و اب وارد نميشه تست مود رو هم زدم هيچ عكس العملي نشون نميده ممنون ميشم راهنمايي فرماييد

پاسخ دهید

علی آزادی

خیلی عالی بود

پاسخ دهید

شهره عربان

سلام ساید من یخ می سازد اما از قالب خالی نمیکند علت چیست ؟

پاسخ دهید

رضا کامیاب

سلام یخساز در هر دو حالت فقط یخ خرد بیرون میدهد یخ درسته بیرون نمیدهد علت را میفرمایید.

پاسخ دهید

یاسمین

سلام یخچال دو قلوی ال جی تازه خریدیم یخسازش در روز فقط 15 تکه یخ می سازه، مشکلی نداره؟

پاسخ دهید

رضا کامیاب

سلام یخچال وستیگهواس هست دگمه یخساز روی یخ درشت هست ولی یخ خرد بیرون میدهد راهنمایی میفرمایید.

پاسخ دهید

سلام من یخچال الجی کره ای دارم . لوله ی کوچک انتقال آب به یخساز هر بار یخ میزند و یخ تولید نمیکند! راهکار چیست؟

پاسخ دهید

کاظم اقوامی

سلام ساید سامسونگ داریم یخساز .یخ میسازد ولی از جای خود به مخزن خالی نمیکند..

پاسخ دهید

لیلا اصل فلاح

یخچال ساید ال جی مدل بنت لی دارم یخ نمیسازه از برق میکشم دوباره میزنم یخ میسازه و باز همینطور چکار باید کنم

پاسخ دهید

فرزاد تاش

باسلام علت آب شدن یخ و چسبیدن یخها بهم وبیرون نیامدن یخ بدلیل یخ زدگی کلیه قطعات مکانیکی قسمت یخساز یخچال فریزر ساید دوو چیست؟

پاسخ دهید

علی شیخی

سلام یخساز یخچال ساید بای ساید ما یخ میسازه ولی خارج نمیکنه دریچه خروجی یخچال من تست کردم سالم بود شاسی فشار میدی که یخ خارج کنه دریچه باز میشه یخ داخل مخزن هست ولی یخ خارج نمیشه برند ساید بای ساید ال جی هستش

پاسخ دهید

  فریدون ساجدی

  یخچال سایدبای سایدسامسونگ حدود یکسال است از آب ویخ ساز آن استفاده نکردیم الان می خواهیم استفاده کنیم آب را خنک می کند ولی یخساز کارنمی کند و دستگاه یخ خردکن فعال است آب به مخزن یخ نمی یاید خواهشمندم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید

   سلام دوست عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

موسوی

باسلام من یخچالم چند وقتی آبش وصل نبود حالا که وصل کردیم به آب همه چی درسته تا مرحله ی آب میاد داخل قالب یخ هم میزنه ولی دستگاه نمیچرخه که یخ ها خالی بشه لطفا علتش رو بفرمایید وراهنمایی کنید با تشکر

پاسخ دهید

مریم خندانیان

سلام خسته نباشید
ساید سامسونگ دارم یخ میسازد ولی درجای یخدان یخچال تخلیه نمیکند لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

معصومه حاملی

یخچال ساید سامسونگ دارم یخ میسازد و وقتی میخواهم خالی کنم دو کاسه خالی میکند وبعدا تیغ میچرخد و یخ بیرون نمیدهد

پاسخ دهید

محمودی

علت گیرکردن مخزن یخسازسامسونگ چیست؟ لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

داود رحیمی

ساید اسنوا یخسار همه مراحل کار میکند.ولی یخ از داخل قالب یخ جدا نمی شود ومجدد ابگیری میکند که باعث سرریز شدن اب ازداخل قالب. وریختن داخل مخزن میشود راهنمایی کنید

پاسخ دهید

حسن نیکنام

سلام خسته نباشید.یخچالمون مدل ال جی هست اما قسمت خروجی یخ ها مثل این هست که برفک بسته نمیدونم چیکارش کنم ممنون میشم پاسخ دهید..

پاسخ دهید

مخسن عباسوندی

یخسازما ایراد دارد . نوع یخچال دوو . آب در قالب ها موجود است ولی یخسازی ندارد . البته بعضا یکی دو قالب تولید میکند . لطفا راهنمایی کنید .

پاسخ دهید

جواد حسنی گنجی

با سلام
یخچال ای اجی بنده تا کلید وصل روی یخساز رو میزنم،شروع میکند هر 2 دقیقه به اتومات چرخیدن و خالی کردن آب در صورتی که هنوز آب یخ نزده است،سنسور زیر یخساز را هم عوض کردم،حتی خود سنسور را هم از مدار خارج کردم،ولی باز هم همچنان یخساز طبق روال اولیه هر 2 دقیقه آب را خالی مکیند،مشکل کجاست؟ممنونم

پاسخ دهید