استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

نحوه عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی، بوش، سامسونگ و….

نحوه عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش و...

ماشین ظرفشویی در زندگی شلوغ امروز بسیار کاربردی است و به صرفه جویی در وقت و انرژی همه ما کمک می کند. با این حال غالب ما کمتر به این عضو پرکاربرد آشپزخانه توجه می کنیم تا زمانی که مشکلی برای آن پیش بیاید. غالبا یک برنامه مشخص را  انتخاب و هر روز همان را تکرار می کنیم. حتی بقیه دکمه های ماشین ظرفشویی را نمی بینیم. مشکلی نیست! ما ارتباط شما را با این دکمه ها بهبود خواهیم داد. در این مقاله معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ و بوش را در اختیارتان قرار می دهیم. به علاوه، برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی، بوش و سامسونگ نیز ارائه خواهد شد.

استفاده بهینه از دکمه های ماشین ظرفشویی

استفاده درست و اصولی از ماشین ظرفشویی اهمیت زیادی دارد چرا که اشتباهات بعضا ساده، می تواند زمینه ساز بروز مشکلات جدی برای ماشین ظرفشویی و نهایتا از کار افتادن آن شود. به علاوه، با شناخت درست دکمه های ظرفشویی و انتخاب برنامه مناسب از کیفیت شستشوی بالاتری نیز برخوردار خواهید شد. به همین منظور، منطقی است که به خوبی از طرز کار ماشین های ظرفشویی ال جی، سامسونگ و بوش مطلع باشید تا ناآگاهانه و در اثر اشتباهات جزئی مجبور به استفاده از خدمات  تعمیر ماشین ظرفشویی نشوید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین ظرفشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ

طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی، بوش و سامسونگ

پس از نصب ظرفشویی، نوبت به راه اندازی و استفاده از ماشین ظرفشویی می رسد. دقت داشته باشید که در مرحله نصب دستگاه نیز باید بسیار مراقب بود تا دستگاه به صورت اصولی و صحیح نصب گردد. چرا که در غیر این صورت امکان بروز مشکل برای ماشین ظرفشویی وجود دارد. توصیه می شود برای راه اندازی دستگاه از مراکز مجاز نصب و تعمیر لوازم خانگی کمک بگیرید.

اطلاعات بیشتر در این خصوص را می توانید در اینجا بیابید:

طرز استفاده از ماشین ظرفشویی به طور تقریبی برای برندهای مختلف ظرفشویی و مدل های مختلف یک برند، تا حدود بسیاری مشابه است. تفاوت در نحوه کار با ماشین ظرفشویی تنها در برخی دکمه ها یا کلیدها و یا اسامی آن ها می باشد.

فرآیند شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی با فشار دادن دکمه پاور یا روشن/ خاموش دستگاه آغاز می گردد. سپس نوبت به چیدن ظروف در داخل دستگاه می رسد. این مرحله بسیار مهم است زیرا نه تنها در هنگام شستشوی ظروف تاثیر گذار است، بلکه ممکن است موجب عملکرد نادرست ظرفشویی نیز گردد. به طور مثال ممکن است در گردش بازوهای چرخنده آبپاش ظرفشویی اخلال ایجاد نماید.

پس از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، میزان مواد شوینده یا وجود نمک مخصوص ماشین ظرفشویی در دستگاه را بررسی کنید. مقدار مورد نیاز شوینده بسته به میزان کثیفی ظروف، تعداد آنها و برنامه شستشوی انتخابی متفاوت است. گنجایش محفظه شوینده نیز با توجه به ماشین ظرفشویی و مدل آن متفاوت است. پس از ریختن پودر شوینده، درپوش محفظه بسته شود.

محفظه پودر شوینده ماشین ظرفشویی

تذکر:

برای شستشوی ظروف، تنها باید از شوینده های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده نمود. استفاده از مواد شوینده دستی مجاز نیست، زیرا کف حاصل از آنها موجب عدم کارکرد صحیح ماشین می شود.

یکی دیگر از مواد مورد نیاز، انواع سفید کننده های ظروف است که مخصوص ماشین ظرفشویی هستند. این مواد را در محفظه مورد نظر خود پر کنید. حدودا ماهی یکبار نیز باید این محفظه چک شود. ابتدا درپوش آن را برداشته و سپس محفظه را تا بالاترین سطح از مواد سفید کننده پر نمایید و مجددا درپوش آن را ببندید. مواد سفید کننده به طور خودکار در آخرین مرحله آبکشی توزیع می شوند.

نکته:

استفاده از مواد سفيد كننده و لكه بر جهت شستشوي شفاف ظروف و بهبود مرحله خشك كردن ظروف است. استفاده از ميزان مناسب اين مواد باعث بالا رفتن كيفيت شستشو مي گردد. اما استفاده بيش از حد باعث توليد كف زياد و نشت آب مي شود.

محفظه ماده سفید کننده/ براق کننده ماشین ظرفشویی

برای دستیابی به بهترین کیفیت شستشو، باید از آب زلال بدون املاح آهک استفاده نمود. در غیر اینصورت بر روی ظروف لکه می افتد. بدین ترتیب جهت تصفیه آب املاح دار، از نمک مخصوص استفاده می شود. افزودن نمک باید بر اساس میزان ناخالصی آب منطقه انجام گیرد. برای اولین استفاده ابتدا سبد پایین را خارج کرده و درپوش محفظه نمک را باز کنید و آن را از نمک مخصوص پر نمایید.

پس از اطمینان از وجود کافی مواد شوینده و نمک، با فشار کلیدهای مورد نظر، برنامه مناسب شستشوی ظروف را انتخاب کنید و در صورت نیاز با انتخاب عملکردهای انتخابی از میان گزینه های موجود فرایند شستشو را آغاز نمایید. در پایان و پس از اتمام شستشو درب ماشین ظرفشویی را باز کنید تا عمل خشک کردن ظروف تسریع یابد.

پس از انتخاب برنامه دستگاه به صورت خودکار پس از 3 ثانیه فرآیند شستشو را آغاز می نماید و در صورت باز شدن درب در اواسط کار، به صورت هوشمندانه فرآیند شستشو متوقف می شود و با بسته شدن دوباره درب از سر گرفته می شود. در طول فرآیند، بر روی نمایشگر باقیمانده زمان شستشو قابل مشاهده است و در پایان عبارت End یا خاتمه نمایش داده می شود و هشدار اتمام کار نیز به صدا در می آید. جهت برخورداری از بالاترین کیفیت شستشو پیشنهاد می شود مطلب 11 علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی

در این بخش به توضیح معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم. همچنین با معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی ال جی مانند معنی rinse در ماشین ظرفشویی ال جی آشنا شده و برنامه های شستشوی ظرفشویی ال جی را بررسی می کنیم. برای جامع بودن مطالب، با بررسی بسیاری از مدل های مختلف ظرفشویی های ال جی و پنل کاربری هر یک، چند نمونه از پنل کنترلی آنها را به عنوان نمونه در اینجا قرار داده ایم. به دلیل تشابه میان پنل های کنترلی ال جی، این آموزش می تواند برای تمامی مدل های ماشین ظرفشویی ال جی قابل استفاده است.

نمونه اول پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

نمونه اول پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

1- دکمه آبکشی (Rinse)

2- دکمه برنامه شستشوی شدید (Intensive)

3- دکمه برنامه شستشوی خودکار (Auto)

4- دکمه برنامه شستشوی بهینه (Eco)

5- دکمه برنامه شستشوی سریع (Quick)

6- دکمه پیش شستشو (Prewash)

7- دکمه روشن/ خاموش دستگاه

8- نشانه های شاخص:

 • نشانه یا علامت a: قفل کودک
 • نشانه یا علامت b: روشن شدن این علامت به معنی اتمام مایع سفید کننده بوده و باید دوباره شارژ شود.
 • نشانه یا علامت c: اگر این چراغ روشن شود، به معنی عدم وجود نمک کافی است و باید محفظه نمک مخصوص دوباره پر شود.

9- صفحه نمایش زمان باقیمانده سیکل شستشو و همچنین محل نمایش ارور یا کد خطا

10- دکمه تاخیر زمانی (Delay Start)

نکته:

 • فشار مکرر دکمه آبکشی، به ترتیب حالت های خیلی داغ (Extra Hot) و آبکشی اضافه (+Rinse) را فعال می کند. عملکرد خیلی داغ در دمای 80 درجه فرآیند را اجرا می نماید که در برنامه های شدید، خودکار و بهینه عمل می کند. در صورت انتخاب آبکشی اضافه، یک دور به مراحل آبکشی اضافه می گردد.
 • جهت فعال یا غیر فعال کردن قابلیت قفل کودک، دکمه های شدید و خودکار را به صورت همزمان فشار داده و چند ثانیه نگه دارید. در صورت فعال شدن قفل کودک علامت a بر روی دستگاه روشن می شود.
 • جهت روشن/ خاموش کردن صدا یا زنگ دستگاه، دکمه های شدید و پیش شستشو را به صورت همزمان دوبار فشار دهید.
پیشنهاد مطالعه : 6 علت روشن نشدن و کار نکردن ماشین ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ و سایر برندها

نمونه دوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

نمونه دوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

1- چراغ های ماشین ظرفشویی ال جی (برنامه های در حال اجرا)؛ شامل شستشو (Wash)، آبکشی (Rinse)، خشک کردن (Dry) و پاکیزه (Clean)

2- چراغ های مربوط به پر کردن نمک ماشین ظرفشویی ال جی (Salt) و ماده سفید کننده/ براق کننده ظرفشویی ال جی (Rinse)

3- حالت ظرفیت نیمه (Half Load)

4- چراغ های تنظیمات دمای خیلی داغ (Extra Hot) و قفل کودک (Child Lock)

5- نمایشگر زمان باقیمانده و کدهای خطا

6- تاخیر در شروع (Delay Start)

7- دکمه های برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی

8- قابلیت دمای خیلی داغ (Extra Hot) با فشار همزمان دکمه های خودکار (Auto) و بهینه (Eco)

9- قابلیت روشن/ خاموش کردن صدای بیپ ظرفشویی با فشار همزمان دکمه های تاخیر (Delay) و ملایم (Care)

10- قابلیت قفل کودک با فشار همزمان دکمه های سریع (Quick) و ملایم (Care)

11- دکمه روشن/ خاموش دستگاه

نکته:

 • چراغ های شستشو، آبکشی و خشک کردن در هر مرحله از شستشو ماشین ظرفشویی ال جی چشمک میزنند. چراغ پاکیزه یا Clean چهار دقیقه قبل از پایان سیکل شستشو روشن می شود.
 • در صورت کم بودن ظروف، استفاده از حالت ظرفیت نیمه مقرون به صرفه است. در این حالت تنها پر کردن سبد فوقانی (Upper) یا تحتانی (Lower) کافی است و با هر بار فشار دکمه ظرفیت نیمه یا Half Load چراغ مربوط به آن روشن می شود. در این حالت بازوهای آبپاش متناسب با تنظیمات عمل خواهد کرد.
 • با فعال کردن حالت دمای خیلی داغ، دمای کارکرد ماشین ظرفشویی ال جی تا 80 درجه افزایش می یابد.

نمونه سوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

نمونه سوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

1- برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

2- دکمه آبکشی (Rinse)

3- دکمه قفل کودک

4- دکمه آبپاش (Spray)

5- دکمه ظرفیت نیمه (Half Load)

6- دکمه تاخیر در شروع (Delay Start)

7- دکمه پاور یا روشن/ خاموش ماشین ظرفشویی

8- قابلیت روشن/ خاموش صدای بیپ دستگاه با فشار همزمان کلیدهای آبپاش (Spray) و تاخیر (Delay)

9- روشن شدن علامت بخار در هنگام انتخاب این عملکرد

10- نشانه های عملکردی شامل چراغ قفل کودک، چراغ شارژ نمک، چراغ شارژ مایع سفید کننده و چراغ UV.

11- نمایشگر زمان و کدهای خطا

12- قابلیت UV با فشار همزمان دکمه های ظرفیت نیمه (Half Load) و تاخیر (Delay)

نکته:

 • فشار دادن مکرر دکمه آبکشی یا Rinse حالت های مختلف آن شامل خیلی داغ (Extra Hot)، آبکشی اضافه (Rinse+) و ترکیب این دو را فعال می نماید.
 • با هر بار فشار دادن دکمه آبپاش، شدت آب افزایش می یابد. از حالت ملایم (Soft) به متوسط (Medium) و نهایتا قوی (Strong).
 • در صورتی که دکمه ظرفیت نیمه را فشار دهید، حالت های سبد فوقانی (Upper) و سبد تحتانی (Lower) قابل انتخاب بوده که هر یک از این دو، بازوی آبپاش مربوط به خود را فعال می نماید.
 • قابلیت اشعه ماوراء بنفش (UV) برای استرلیزه و ضدعفونی کردن ظروف کارایی دارد. این عملکرد پس از مرحله خشک کردن اجرا شده و عبارت St در نمایشگر ظاهر می شود. با باز کردن درب ماشین ظرفشویی لامپ های UV خاموش می شوند.
پیشنهاد مطالعه : عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی و راهنمای نگهداری از آن

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی

در این بخش به معرفی برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم. انتخاب برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی با توجه به زمان در دسترس، میزان کثیفی ظروف و غیره تعیین می شود. زمان شستشو با توجه به عواملی همچون درجه حرارت، فشار آب و ولتاژ برق و البته برنامه انتخابی متفاوت است که با این حال مرحله خشک کردن با هوا و خنک کردن نیز در آن محاسبه نمی شود. همچنین توجه داشته باشید که دماهای اشاره شده با توجه به مدل ماشین ظرفشویی متفاوت خواهد بود.

 • برنامه شستشوی شدید ظروف (Intensive):

این برنامه مخصوص شستشوی حجم زیاد ظروف که بسیار کثیف و به همراه باقیمانده غذا هستند، می باشد. این برنامه شامل پیش شستشوی ظرف در 50 درجه و سپس شستشوی آنها در 70 درجه می باشد. سپس 3 مرحله آبکشی اجرا شده و در نهایت آبکشی با آب گرم 70 درجه انجام می گیرد و ظرفشویی سیکل شستشو را با اجرای عملکرد خشک کردن به اتمام می رساند.

 • برنامه شستشوی خودکار ظروف (Auto):

در این برنامه ماشین ظرفشویی بر اساس میزان کثیفی ظروف، به صورت خودکار مراحل شستشو و آبکشی را تنظیم کرده و به صورت بهینه اجرا می نماید. بر این اساس میزان آب ورودی و دمای آن توسط دستگاه تعیین شده و زمان شستشو مطابق با آن تنظیم می شود. در حالتی که دستگاه در حال تشخیص وضعیت و میزان کثیفی ظروف است، علامت F بر روی نمایشگر نشان داده می شود.

 • برنامه شستشوی بهینه و اقتصادی (Eco):

به طور کلی معنی eco در ماشین ظرفشویی، شستشوی اقتصادی است این برنامه اقتصادی ترین حالت صرفه جویی آب و برق و در عین حال عملکرد شستشوی مناسب را ارائه می نماید. برنامه شستشوی بهینه-اقتصادی با پیش شستشوی ظروف در دمای 45 درجه کار را آغاز می نماید و سپس در همین دما مراحل شستشوی اصلی و یک دور آبکشی را اجرا می نماید. سپس با آبکشی آب گرم در دمای 65 درجه و پس از آن خشک کردن، سیکل شستشو را پایان می دهد.

 • برنامه شستشوی سریع ظروف (Quick):

این برنامه برای ظروف نه چندان کثیف مناسب است. در این برنامه عملکرد پیش شستشو انجام نشده و شستشوی اصلی در دمای 35 درجه انجام می گیرد. سپس یک دور آبکشی و بعد آبکشی آب گرم در دمای 40 درجه اجرا می شود و سیکل شستشو پایان می یابد.

 • برنامه شستشوی دوگانه (Dual Spray):

در این برنامه، ظروف در سبد فوقانی و تحتانی با شدت متفاوت آبپاش ها شسته می شوند. در سبد تحتانی با فشار قوی تر ظروف کثیف تمیز شده و در سبد فوقانی با فشار ملایم آب شستشو انجام می شود. این برنامه با پیش شستشوی ظروف در 45 درجه کار را آغاز می کند و سپس در 60 درجه شستشوی اصلی اتفاق می افتد. در ادامه دو مرحله آبکشی انجام شده و بعد در 70 درجه آبکشی با آب گرم انجام می شود. نهایتا با یک مرحله خشک کردن سیکل شستشو پایان می یابد و سپس با باز گذاشتن درب، خشک کردن با هوا اتفاق می افتد.

 • برنامه شستشوی ملایم با بخار (Care):

در این برنامه مقداری بخار جهت تمیزتر شدن ظروف ظریف همچون لیوان ها و غیره به سیکل اضافه می شود. این برنامه با پیش شستشو و شستشوی اصلی در 50 درجه سانتیگراد کار را شروع می کند و پس از یک مرحله آبکشی در همین دما، مجددا در 70 درجه ظروف را آبکشی و سپس خشک می نماید.

اطلاعات بیشتر در خصوص ماشین های ظرفشویی ال جی را می توانید در دفترچه های راهنمای این دستگاه ها بیابید.

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش

در این بخش به عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی بوش می پردازیم و با توضیح معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش، تمامی دکمه های موجود آن را بررسی خواهیم کرد. همچنین برنامه های ماشین ظرفشویی بوش را بررسی و معرفی خواهیم کرد. نکته حائز اهمیت در این بخش، وجود تشابه میان پنل های کنترلی و دکمه های روی ظرفشویی بوش است که امکان استفاده از این آموزش را برای تمامی مدل ها فراهم می سازد. در ادامه با تعدادی از پنل های کنترلی ظرفشویی های بوش آشنا می شویم.

نمونه اول پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

نمونه اول پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

1- دکمه روشن/ خاموش دستگاه
2- دکمه های برنامه های شستشو و عملکردهای اضافه
3- نشانگر میزان آب دستگاه
4- نشانگر شارژ مجدد نمک مخصوص
5- نمایشگر زمان و اطلاعات دستگاه
6- نشانگر شارژ مجدد کمک شوینده/ براق کننده ظروف
7- دکمه شروع و ریستارت دوباره دستگاه
8- تنظیمات تایمر
9- دکمه های مربوط به برنامه های دستگاه
10- دستگیره باز کردن درب ماشین

قابلیت ها و عملکردهای اضافی انتخابی این مدل از ظرفشویی های بوش:

علامت های روی ماشین ظرفشویی بوش

شکل a: قابلیت سرعت افزوده یا VarioSpeedPlus عملکردیست که می تواند زمان سیکل را از 20 تا 66 درصد، بر مبنای برنامه انتخابی کاهش دهد. در این حالت مصرف آب و انرژِ افزایش خواهد یافت.

شکل b: قابلیت ظرفیت نیمه یا HalfLoad برای زمانی که تعداد ظروف کمتری موجود است به کار می آید. در این حالت بهتر است که مقدار ماده شوینده را کمتر و در حد نصف یک سیکل شستشوی کامل بریزید. همچنین زمان سیکل شستشو کاهش یافته و مصرف انرژی و آب نیز کاهش می یابد.

شکل c: قابلیت شستشوی بهداشتی یا HygienePlus برای ظروف حساس مانند شیشه شیر بچه، تخته خرد کردن مواد و… کاربرد دارد. این عملکرد برای اطمینان از سطح بهداشت بالاتر ظروف و دستگاه در فرآیند شستشو، با بالا بردن دما و حفظ آن برای بازه زمانی تقریبا طولانی، طراحی شده است. این قابلیت زمان سیکل و مصرف انرژی را بیشتر خواهد کرد.

شکل d: قابلیت شستشوی شدید ناحیه ای یا IntensiveZone برای مواردی که بارگیری مختلفی از ظروف متنوع با درجه های کثیفی متفاوت انجام شده است، کاربرد دارد. در این مواقع ظروف کثیف را در سبد بالایی و ظروف کمتر کثیف را در سبد پایینی قرار دهید. فشار و شدت پاشش آب از اسپری آبپاش پایینی بیشتر شده و ماکزیمم دمای برنامه برای مدت بیشتری حفظ می شود. این قابلیت سبب افزایش مصرف انرژی و زمان سیکل شستشو می شود.

شکل e: قابلیت خشک کردن بیشتر یا ExtraDry برای ظروف پلاستیکی مناسب است. این عملکرد برای دستیابی به نتایج بهتر، مرحله خشک کردن ظروف را طولانی تر و دمای آبکشی پایانی را افزایش می دهد، که موجب افزایش نسبی در مصرف انرژی و طولانی تر شدن زمان شستشو می شود.

شکل f: قابلیت درخشش و خشک کردن (Shine & Dry) برای پیشگیری از وجود لکه و بهبود خشک کردن ظروف، مقدار آب مصرفی و دوره خشک کردن ظروف را افزایش می دهد. در این حالت بهتر است از مواد کمک شوینده مانند براق کننده ها و غیره استفاده کنید. توجه داشته باشید که مصرف انرژی نیز افزایش می یابد.

نمونه دوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

نمونه دوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

1- دکمه خاموش/ روشن
2- دکمه های برنامه های مختلف دستگاه
3- دکمه اطلاعات
4- نمایشگر فوقانی
5- نشانگر شارژ مجدد مایع کمک شوینده/ آبکشی
6- نشانگر شارژ مجدد نمک مخصوص
7- نشانگر اتصال بی سیم (WLAN)
8- دکمه های کم و زیاد (– و +)
9- دکمه انتخاب زمان (تاخیر زمانی)
10- دکمه شروع ریموت
11- دکمه های برنامه/ قابلیت های انتخابی
12- دکمه شروع دستگاه
13- نمایشگر جلویی
14- دستگیره باز کردن درب
15- نشانگر شروع ریموت
16- دکمه های جلو و عقب (< و >)

نکته:

 • با توجه به مدل ظرفشویی شما، تعداد دکمه های مربوط به برنامه ها و قابلیت های انتخابی دستگاه متفاوت است.
 • بنابر مدل ماشین ظرفشویی، نمایشگرهای دستگاه متفاوت است.
 • دکمه اطلاعات برای نمایش جزئیات و اطلاعات بیشتر یک برنامه بر روی نمایشگر طراحی شده است.

نمونه سوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

 

نمونه سوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

1- دکمه روشن/ خاموش دستگاه
2- دستگیره باز کردن درب
3- ولوم انتخاب برنامه های ظرفشویی
4- دکمه شروع
5- نمایشگر دیجیتال
6- دکمه انتخاب زمان
7- دکمه های مربوط به عملکردهای اضافی
8- نشانگر شارژ مجدد مایع آبکشی/ براق کننده
9- نشانگر شارژ مجدد نمک مخصوص
10- نشانگر وضعیت آب دستگاه

نکته:

 • تعداد دکمه های مربوط به قابلیت ها و عملکردهای اضافی بر طبق مدل دستگاه می تواند متفاوت باشد.
 • برخی از قابلیت های اضافی با عبارات متفاوتی ذکر شده اند. به طور مثال قابلیت سرعت افزوده یا VarioSpeed با اسامی دیگر Express Wash یا Speed Perfect آمده اند.

نمونه چهارم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

 

نمونه چهارم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

1- دکمه روشن/ خاموش دستگاه
2- دکمه های مربوط به برنامه های شستشو
3- نشانگرهای مراحل سیکل شستشو
4- نمایشگر دیجیتال
5- دکمه های برنامه ریزی زمان بندی و سایر تنظیمات
6- دکمه شروع و ریست دستگاه
7- دکمه های مربوط به برنامه ها و قابلیت های اضافی دستگاه
8- دکمه راه اندازی 3 ثانیه ای
9- نشانگر شارژ مجدد مایع آبکشی/ براق کننده
10- نشانگر وضعیت آب دستگاه
11- نشانگر شارژ مجدد نمک مخصوص
12- باز کننده درب

نکته:

 • مراحل سیکل شستشو شامل شستشو، آبکشی و خشک کردن، بر روی نمایشگر دستگاه نشان داده می شود.
 • اگر دکمه راه اندازی 3 ثانیه ای را به مدت 3 ثانیه فشار دهید، تنظیمات پایه ای دستگاه را باز کرده و امکان تغییر آن ها را خواهید داشت.
 • برنامه های شستشو در این مدل نیز مشابه با سایر مدلها بوده و تفاوت ها تنها در دمای برنامه ها می باشد.
 • جهت تغییر یک برنامه و یا خاتمه دادن به آن، دکمه ریست یا راه اندازی را به مدت 3 ثانیه فشار دهید. توجه کنید که کلید روشن/ خاموش باعث خاموش شدن دستگاه شده اما برنامه در حال اجرا ذخیره می شود، و در صورت روشن شدن دوباره دستگاه از همان مرحله مجددا آغاز می گردد.
پیشنهاد مطالعه : مرجع کامل کد خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بوش

در این بخش تمامی برنامه های ماشین ظرفشویی بوش را معرفی و توضیح خواهیم داد. با توجه به مدل دستگاه، نوع برنامه ها متفاوت خواهد بود. انتخاب برنامه های شستشو با توجه به نوع ظروف، تعداد آنها و میزان کثیفی آنها متفاوت است و زمان هر یک از برنامه ها نیز با توجه به دمای آب، تعداد ظروف، میزان کثیفی آنها و عملکردهای اضافی انتخاب شده متغیر است. توجه داشته باشید که دماهای اشاره شده در هر برنامه با توجه به مدل دستگاه می تواند متفاوت باشد.

 • برنامه شستشوی شدید (Intensive):

این برنامه مناسب قابلمه ها، تابه ها و ظروف غیر ظریف است. سطح کثیفی ظروف می تواند تا از بین بردن لکه های سرسخت، خشک شده یا سوخته شده باقیمانده مواد غذایی باشد. در این برنامه ابتدا ظروف آبکشی شده و سپس در 70 درجه شستشو می شوند. سپس دوباره آبکشی صورت گرفته و مجددا در 69 درجه شستشوی آب داغ صورت می گیرد و نهایتا به مرحله خشک کردن می رسد.

 • برنامه شستشوی خودکار (Auto):

برنامه مناسب شستشوی ظروف مختلف و کارد و چنگال ها که می تواند لکه های غذایی را که نسبتا خشک شده اند برطرف نماید. در این برنامه به کمک سنسورهای دستگاه مراحل شستشو برطبق میزان کثیفی ظروف به صورت خودکار انتخاب می شود.

 • برنامه شستشوی بهینه (Eco):

برنامه eco در ماشین ظرفشویی بوش به این صورت عمل می کند که ابتدا ظروف آبکشی شده و سپس در 50 درجه شسته می شوند. پس از یک مرحله آبکشی میانی، در دمای 60 درجه ظروف آبکشی بهداشتی شده و سپس به مرحله خشک کردن می روند و پس از پایان سیکل بهصورت اتوماتیک درب دستگاه باز می شود.

 • برنامه شستشوی بی صدا (Silence):

این برنامه مشابه با برنامه بهینه است با این تفاوت که ظروف در دمای 65 درجه آبکشی بهداشتی می شوند. همچنین عملکردهای اضافی قابل انتخاب به همراه این برنامه متفاوت بوده و همه موارد را شامل نمی شود.

 • برنامه شستشوی ظروف شیشه ای (Glass):

این برنامه مناسب ظروف ظریف، کارد و چنگال، پلاستیک های حساس به دما و اقلام شیشه ای است. این برنامه می تواند مواد غذایی چسبیده به ظروف را که به تازگی کثیف شده اند، بشوید. مراحل شستشو شامل آبکشی اولیه، شستشو در 40 درجه، آبکشی میانی، آبکشی آب داغ 60 درجه و نهایتا خشک کردن است.

 • برنامه شستشوی سریع (Quick):

این برنامه با حذف آبکشی اولیه در زمان کوتاهتری سیکل شستشو را پایان می دهد. ابتدا ظروف در 65 درجه شسته می شوند، سپس آبکشی میانی انجام شده و بعد در 70 درجه با آب داغ آبکشی می شوند و نهایتا به مرحله خشک کردن می رسند. در برخی مدل های بوش این برنامه با عنوان Quick45 تعبیه شده که شستشوی ظروف را در 45 درجه انجام می دهد و سایر موارد تفاوتی ندارد.

 • برنامه شستشوی یک ساعته (1 hr program):

این برنامه برای مخلوطی از ظروف متفاوت مناسب است. در این برنامه پیش آبکشی ظروف حذف شده و مابقی مراحل مشابه با سیکل شستشوی سریع پیش می رود.

 • برنامه شستشوی ظروف ظریف (Gentle):

این برنامه مشابه با برنامه ظروف شیشه می باشد که مناسب ظروف، کارد و چنگال های ظریف، شیشه جات و پلاستیک های حساس به دما است. مشابه با برنامه شیشه ای، ابتدا آبکشی و سپس شستشو در دمای 40 درجه اجرا می شود و پس از یک مرحله آبکشی میانی، ظروف در دمای 55 درجه آبکشی و سپس خشک می شوند.

اطلاعات بیشتر در خصوص ماشین های ظرفشویی بوش را می توانید در دفترچه های راهنمای این دستگاه ها بیابید.

معنی دکمه های ماشین ظرفشویی سامسونگ

در این بخش به توضیح عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی سامسونگ می پردازیم و با معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا خواهیم شد. همچنین قابلیت ها، عملکردها و برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی سامسونگ را بررسی می کنیم. در این بخش، با بررسی بسیاری از پنل های کنترلی مدل های مختلف سامسونگ، سعی بر آن شد تا آموزشی جامع و کامل را گردآوری نماییم؛ به طوریکه بنابر تشابه میان پنل های کاربری این دستگاه ها، امکان استفاده از این آموزش برای تمامی مدل های مختلف ظرفشویی های سامسونگ فراهم باشد.

نمونه اول پنل کنترلی ماشین ظرفشویی سامسونگ

نمونه اول پنل کنترلی ماشین ظرفشویی سامسونگ

1- دکمه روشن/ خاموش دستگاه
2- دکمه برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی
3- دکمه عملکرد ظرفیت نیمه (Half Load)
4- دکمه تاخیر زمانی
5- نمایشگر دیجیتال
6- دکمه آبکشی اضافی
7- دکمه شستشوی بهداشتی (Hygiene)
8- دکمه عملکرد چند کاره شوینده (Multi Tab) و همچنین قفل کودک
9- دکمه شروع، توقف و ریست دستگاه

نکته:

 • با انتخاب دکمه شستشوی بهداشتی یا Hygiene، در آخرین مرحله آبکشی دما به 70 درجه رسیده و چند دقیقه در همین دما باقی می ماند تا بهترین عملکرد بهداشتی ظرفشویی را ممکن سازد.
 • با فشار دکمه Multi Tab به مدت 3 ثانیه قابلیت قفل کودک فعال شده و نشانگر قفل بر روی نمایشگر ظاهر می گردد.
 • در شرایطی که دستگاه روشن بوده و یک برنامه انتخاب شود، دکمه شروع یا Start سبب آغاز فرآیند می گردد. در اواسط سیکل شستشو فشار این دکمه سبب توقف یا Pause شده و در صورتی که این دکمه به مدت 3 ثانیه فشار داده شود، ظرفشویی ریست می گردد.
 • اگر درب دستگاه باز باشد، تنها دکمه روشن/ خاموش عمل خواهد کرد.

اطلاعات دقیقتر و جزئیات نمایشگر دیجیتال:

جزئیات نمایشگر دیجیتال ظرفشویی سامسونگ

1- نشانگر برنامه های دستگاه؛ پس از انتخاب هر برنامه آیکون مربوط به آن روشن می شود. از چپ به راست به ترتیب: برنامه اتوماتیک، بهینه کم مصرف، شستشوی شدید، شستشوی سریع، ظروف حساس و ظریف، شستشوی اکسپرس و پیش شستشو یا آبکشی.

2- نمایشگر عددی زمان باقیمانده سیکل، کدهای خطا و تاخیر زمانی

3- نشانگرهای انتخابی؛ با انتخاب هر یک از عملکردهای اضافی آیکون مربوط به آن روشن می شود. از بالا به پایین به ترتیب: آبکشی اضافی، شستشوی بهداشتی، عملکرد چندکاره

4- آیکون ها و نشانگرهای مختلف. به ترتیب از راست به چپ: قفل کودک، شارژ مجدد نمک مخصوص، شارژ مجدد مایع آبکشی/ براق کننده و تاخیر زمانی

5- نشانگرهای مربوط به قابلیت ظرفیت نیمه. در صورت انتخاب این قابلیت، امکان استفاده از سبد بالایی یا پایینی به صورت تکی وجود دارد.

نکته:

 • در صورتی که قصد استفاده از قرص های شوینده چندکاره 3×1 و غیره را دارید، پس از انتخاب سیکل و برنامه مورد نظر از دکمه Multi Tab استفاده کنید تا عبارت Multi in 1 ظاهر گردد. در این صورت باید در نظر داشته باشید که تنظیمات سختی آب را بر روی مقدار حداقل قرار داده و حتما از مطابقت محصول مورد استفاده با میزان سختی آب منزل خود اطمینان حاصل نمایید.

نمونه دوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی سامسونگ

 

نمونه دوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی سامسونگ

1- دکمه روشن/ خاموش
2- دکمه برنامه های دستگاه
3- دکمه قابلیت ظرفیت نیمه (Half Load)
4- دکمه عملکرد شستشوی بهداشتی (Hygiene)
5- دکمه چند کاره (Multi Tab) و نیز قابلیت قفل کودک
6- دکمه شروع شستشو، توقف و ریست دستگاه

نکته:

 • عملکرد Multi in 1 که با فشار دکمه Multi Tab فعال می گردد، برای مواقعی که قصد استفاده از محصولات ترکیبی مانند قرص های شوینده چندکاره را دارید، طراحی شده است. این قرص های چندکاره به صورت ترکیبی از عملکرد نمک مخصوص و مایع شوینده/ براق کننده عمل می کنند.

نمونه سوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی سامسونگ

نمونه سوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی سامسونگ

1- دکمه روشن/ خاموش دستگاه
2- دکمه های مربوط به سیکل ها یا برنامه های ظرفشویی سامسونگ
3- دکمه ظرفیت نیمه سبد بالایی (Upper)
4- دکمه ظرفیت نیمه سبد پایینی (Lower)
5- دکمه شستشوی بهداشتی (Hygiene)
6- دکمه قابلیت آبکشی اضافی
7- دکمه چند کاره (Multi Tab)
8- دکمه قابلیت قفل کودک
9- نمایشگر زمان و نیز نشانگرهای شارژ مجدد نمک، مایع آبکشی/ براق کننده ظروف و قفل کودک
10- دکمه تاخیر زمانی (Delay Start)
11- دکمه شروع سیکل، توقف و ریست دستگاه

نکته:

 • با فشار دادن دکمه ظرفیت نیمه سبد بالایی، تنها اسپری آبپاش بالایی شروع به کار کرده و بازوی آبپاش پایینی غیر فعال خواهد ماند. این قابلیت برای زمانی که حجم ظروف کم بوده و تنها سبد بالایی را پر می کند، مناسب است. زمان و مصرف آب و برق نیز کاهش خواهد یافت. عملکرد دکمه ظرفیت نیمه سبد پایینی نیز مشابه با این دکمه بوده و تنها برای سبد پایینی کاربرد دارد.
 • دکمه شستشوی بهداشتی یا Hygiene، دمای آب را در آخرین مرحله آبکشی به 70 درجه می رساند و در همین دما چند دقیقه حفظ می کند.
 • در حالتی که دستگاه روشن می باشد، پس از انتخاب برنامه شستشو فشار دکمه شروع یا Start موجب آغاز سیکل می گردد. در اواسط برنامه در صورت تمایل با فشار این دکمه می توان سیکل شستشو را متوقف نمود و اگر این دکمه ب مدت 3 ثانیه نگه داشته شود، آنگاه دستگاه ریست شده و به تنظیمات اولیه برمی گردد.
 • قابلیت استفاده از قرص های شوینده چندکاره با استفاده از عملکرد Multi in 1 که در دکمه Multi Tab تعبیه شده است.

نمونه چهارم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی سامسونگ

نمونه چهارم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی سامسونگ

1- دکمه روشن/ خاموش دستگاه
2- دکمه انتخاب برنامه های ماشین ظرفشویی
3- دکمه قابلیت استفاده از نیمه ظرفیت
4- دکمه تاخیر زمانی
5- علامت یا نشانگر قفل کودک
6- نشانگر شارژ مجدد نمک مخصوص
7- نشانگر شارژ مجدد مایع آبکشی/ براق کننده
8- علامت یا نشانه تاخیر زمانی
9- علامت یا نشانه مربوط به مرحله شستشو
10- علامت یا نشانه مربوط به مرحله آبکشی
11- علامت یا نشانه مربوط به مرحله خشک کردن
12- دکمه شستشوی شدید ناحیه ای
13- دکمه مربوط به شستشوی بهداشتی و همچنین قفل کودک
14- دکمه چند کاره (Multi Tab)
15- دکمه شروع و ریست دستگاه

نکته:

 • باز کردن منوی مربوط به تنظیمات و تغییر آن به این صورت ممکن است: در حالی که همزمان دکمه های تاخیر زمانی و ظرفیت نیمه را فشار داده اید، دکمه پاور یا روشن شدن دستگاه را بفشارید. حال می توانید به تنظیمات دستگاه دسترسی داشته باشد.
 • استفاده از قرص های شوینده چندکاره 2×1، 3×1 و 4×1 در این مدل ها ممکن است. این قرص ها با ترکیب شوینده ظرفشویی با مایع آبکشی/ براق کننده و یا نمک مخصوص، عملکرد شستشوی بهتری ارائه می نمایند. البته باید دقت نمود که میزان سختی آب با قرص مورد نظر سازگار باشد. برای استفاده از این قرص ها، دکمه Multi Tab را بفشارید.
 • باز کردن درب دستگاه در اواسط شستشو موجب توقف سیکل شده و بستن دوباره درب مجددا سیکل شستشو را به جریان می اندازد.
 • در این مدل برنامه های شستشو در دماهای متفاوت تری عمل می نمایند. همچنین برخی از آنان دارای 2 مرحله آبکشی میانی هستند. مثلا برنامه شستشوی شدید در 70 درجه و با 2 بار آبکشی میانی اجرا می گردد. برنامه سریع دارای یک مرحله آبکشی میانی و برنامه ظریف نیز دارای مرحله پیش شستشو می باشد.
پیشنهاد مطالعه : کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ و نحوه برطرف کردن آن

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی سامسونگ

در این قسمت به معرفی برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که در مدل های مختلف سامسونگ، برنامه های شستشو ممکن است متفاوت بوده و یا در برنامه های یکسان دمای آب و یا زمان سیکل متفاوت باشند. زمان سیکل شستشو با توجه به برنامه انتخابی و عملکردهای اضافی انتخاب شده متفاوت خواهد بود. برنامه انتخابی می بایست با توجه به تعداد ظروف، جنس آنها، میزان کثیفی و… انتخاب گردد.

 • برنامه شستشوی اتوماتیک (Auto):

در این برنامه به کمک سنسورهای دستگاه به صورت خودکار و بر اساس میزان آلودگی و کثیفی ظروف، شدت شستشو و زمان تنظیم می شود. توالی مراحل سیکل شستشو در این برنامه به این صورت است: ابتدا ظروف در 40 درجه پیش شستشو یا آبکشی شده و سپس شستشوی اصلی در دمای 40 تا 60 درجه انجام می شود. سپس آبکشی میانی و پس از آن آبکشی داغ در 65 درجه صورت می گیرد و نهایتا با خشک کردن ظروف شستشو پایان می یابد.

 • برنامه شستشوی بهینه کم مصرف (Eco):

برنامه بهینه کم مصرف برای ظروف مورد استفاده روزانه که درجه کثیفی متوسطی دارند مناسب است. در این برنامه میزان مصرف آب و انرژی کاهش یافته است. توالی مراحل همانند برنامه اتوماتیک بوده با تفاوت در دمای مراحل شستشوی اصلی در 45 درجه و آبکشی داغ در 63 درجه.

 • برنامه شستشوی شدید ظروف (Intensive):

این برنامه مناسب ظروفی چون قابلمه ها و ماهیتابه های کاملا کثیف و چرب می باشد. زمان سیکل در حدود 3.5 ساعت بوده و توالی مراحل به این صورت است: پیش شستشو یا آبکشی ظروف در 40 درجه، شستشوی اصلی در 60 درجه، آبکشی میانی، آبکشی با آب داغ 65 درجه و نهایتا مرحله خشک کردن ظروف.

 • برنامه شستشوی سریع (Quick Wash):

برنامه سریع سیکل شستشوی کوتاهی دارد و برای ظروفی که کمی کثیف شده اند، مناسب است. شستشوی سریع در کمترین زمان و در حدود 40 دقیقه و با تنها دو مرحله سیکل شستشو را پایان می دهد. شستشوی اصلی ظروف در 40 درجه انجام شده و با آبکشی داغ در 50 درجه کار به اتمام می رسد.

 • برنامه شستشوی ظروف ظریف (Delicate):

این برنامه مناسب ظروف حساس و ظریفی که درجه کثیفی کم یا متوسط دارند، می باشد. برنامه ظریف به میزان شوینده کمتری به نسبت برنامه های کم مصرف، شدید و خودکار احتیاج دارد و زمان سیکل نیز در حدود 2 ساعت است. مرحله پیش شستشو در این برنامه حذف شده و شستشوی اصلی در 46 درجه انجام میگیرد. سایر مراحل مشابه بوده و آبکشی با آب داغ نیز در 55 درجه اجرا می شود.

 • برنامه شستشوی اکسپرس (Express):

سیکل زمانی برنامه اکسپرس کوتاه بوده و برای شستشوی اقلام مصرفی روزانه که درجه کثیفی متوسطی دارند، مناسب است. این برنامه با مقدار کم شوینده در ظرف 1 ساعت سیکل شستشو را پایان می دهد. مراحل پیش شستشو و شستشوی اصلی در 50 درجه اجرا شده و سپس آبکشی داغ در 60 درجه و نهایتا خشک کردن ظروف انجام می گیرد.

 • برنامه شستشوی عادی (Normal):

این برنامه برای ظروف کثیف معمولی مانند قابلمه ها، تابه ها، بشقاب و کارد و چنگال و غیره مناسب است. سیکل شستشو شامل پیش شستشو ظروف، شستشوی اصلی در 46 درجه و یک مرحله آبکشی میانی و سپس آبکشی با آب داغ 55 درجه و نهایتا مرحله خشک کردن ظروف می باشد. این برنامه در حدود 2.5 ساعت زمان می برد.

اطلاعات بیشتر در خصوص ماشین های ظرفشویی سامسونگ را می توانید در دفترچه های راهنمای این دستگاه ها بیابید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
احمدی

سلام مطالبتون عالی بود ،کاش برا ماشین ظرفشویی دوو رو هم بزارید،ممنون

پاسخ دهید

زهرا قاسمی

ممنون از مطلب خوبتون یه سوال داشتم علامت ستاره در ماشین ظرفشویی بوش معنیش چیه؟

پاسخ دهید

  سهیلا رستمی

  سلام منم دقیقا همین سوال رو دارم ولی لباسشویی من ال جی هست. لطفا بگید علامت ستاره در ماشین ظرفشویی سامسونگ هم وقتی روشن میشه معنیش چیه؟

  پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، علامت ستاره در ماشین ظرفشویی سامسونگ، ال جی، بوش و سایر ماشین های ظرفشیی، مربوط به نمک ماشین ظرفشویی شماست و روشن شدن آن به این معنا است که ظرفشویی شما نیاز به شارژ نمک دارد. نمک ماشین ظرفشویی برای کاهش میزان سختی آب جهت شستشوی هرچه بهتر مورد استفاده قرار می گیرد.

   پاسخ دهید

    با سلام و تشکر
    در ظرفشویی بوش در منو علامت
    A00
    ویا
    A01
    برای انتخاب اتصال آب گرم است
    حالا معنیش یعنی چی؟
    A00 یعنی آب گرم وصل است یا نه

    پاسخ دهید

محمدی

سلام، معنی کلمه eco در ماشین ظرفشویی چیست؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام کلمه eco در ماشین ظرفشویی به معنی شستشوی بهینه یا اقتصادی است (eco مخفف کلمه Economic به معنی اقتصادی است). این برنامه شستشو همانطور که در مقاله توضیح داده شده اقتصادی ترین حالت صرفه جویی آب و برق و در عین حال عملکرد شستشوی مناسب را ارائه می نماید.

  پاسخ دهید

مریم اسدزاده

سلام ببخشید علامت نمک در ماشین ظرفشویی ال جی چه شکلیه و چطوری بفهمیم نیازه که توی ظرفشویی نمک بریزیم؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، علامت نمک در ماشین ظرفشویی ال جی و سایر ماشین های ظرفشویی به صورت علامت ستاره در صفحه نمایش ظرفشویی وجود دارد. زمانی که میزان نمک ظرفشویی شما کم باشد و نیاز به شارژ داشته باشد، چراغ علامت ستاره در ماشین ظرفشویی شما روشن می شود.

  پاسخ دهید

ابراهیم کمالی

سلام معنی کلمه rinse در ماشین ظرفشویی چیست با تشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، دکمه یا کلمه rinse در ماشین ظرفشویی به معنی آبکشی است.

  پاسخ دهید

   محمد حسین محبی

   سلام چطور بفهمم که مایع براق کننده در ماشین ظرفشویی عمل میکنه یا نه؟

   پاسخ دهید

دکمه F در ماشین ظرفشویی بوش برای چیه؟

پاسخ دهید

مهران رحیمی

مطالب خیلی خیلی عالی بود
واقعا متشکرم

پاسخ دهید

رضا خوش خواه

چگونه میتوان در ظرفشویی بوش مدل sms46mw10فقط از برنامه پیش شور استفاده کرد ؟در حالت عادی این برنامه به برنامه های دیگر اضافه میشود و قابلیت استفاده تکی ندارد

پاسخ دهید

قاسمی

ماشین ضرفشویی همه دکمه ها کار میکنه ولی دستگاه بعد یه ثانیه. کار نمیکنه

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید