استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت آب دادن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها + نحوه رفع نشتی آب پکیج

علت آب دادن پکیج ایران رادیاتور و بوتان

دیدن صحنه نشتی آب از هر دستگاهی که باشد اصلا خوشایند نیست!  اما در مورد پکیج می توان گفت که اوضاع بدتر است چرا که نه تنها باید به هم ریختگی حاصل از آن را تمیز کنید، بلکه مسلما تا زمانی که ایراد دستگاه برطرف نشود، آب گرم هم نخواهید داشت! هزینه های تعمیر پکیج هم که جای خود را دارد. به هر حال، در صورتی که متوجه نشتی آب از پکیج خود شدید، پیش از هر چیزی باید علت آن پیدا شود. سپس می توانید در مورد اقدام درست جهت تعمیر پکیج تصمیم بگیرید. در این مقاله با علت آب دادن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها آشنا خواهیم شد. نکاتی در رابطه با شیوه رفع نشتی پکیج نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

موارد بیان شده در این مطلب، فارغ از نوع برند پکیج شماست. لذا مطالب حاضر برای علت چكه كردن پكيج ایران رادیاتور، علت آبریزش پکیج بوتان، آریستون، ایساتیس و … نیز کاربرد دارد.

رفع مشکل آب دادن پکیج در منزل

نشتی پکیج می تواند به دلایل متفاوتی رخ بدهد. در غالب مواقع، رفع مشکل آب دادن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و … توسط خود شما امکان پذیر نیست. به ویژه در صورتی که دانش فنی ندارید. اگر با مشکل نشتی یا آبریزش پکیج مواجه شده اید و دانش و تخصص فنی لازم را برای برطرف کردن مشکل ندارید، توصیه می شود که به هیچ وجه شخصاً اقدام به تعمیر پکیج نکنید، چرا که ممکن است مشکل را بزرگتر کنید و به سایر اجزای پکیج نیز آسیب برسانید. بهتر است برای تعمیر و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

علت آب دادن پکیج چیست؟

نشتی پکیج مشکل مهمیست که باید سریعا برطرف شود. علت آب آمدن از پکیج هر چه که باشد، میزان آب موجود در مخزن را کاهش می دهد که کاهش فشار را در پی دارد که یکی از دلایل خاموش شدن پکیج و علت روشن نشدن پکیج می باشد.

تشخیص اینکه چرا پکیج نشتی آب دارد یا علت آب ریختن از پکیج چیست، ممکن است در ابتدا دشوار باشد. اما بهتر است کمی با حوصله و دقت به جزئیات به بررسی پکیج بپردازید. ممکن است دستگاه شما از پایین نشتی داشته باشد که در این صورت به دنبال علت آب دادن از زیر پکیج باشید و یا اینکه احتمال دارد از داخل دچار نشتی و آبریزش شده باشد. قبل از اینکه با تکنسین تماس بگیرید، قسمت های مختلف پکیج را بررسی نمایید تا بتوانید متوجه شوید منشا نشت آب در پکیج شما کجا است و علت آبریزی پکیج به قطعه خاصی مربوط است یا خیر.

خرابی شیر تخلیه فشار پکیج یا شیر اطمینان علت نشت آب از پکیج

شیر تخلیه فشار پکیج برای کنترل میزان فشار بیش از حد در پکیج دیواری تعبیه شده است. میزان فشار مناسب برای پکیج دیواری بین 1.5 تا 2 بار است. بنابراین در صورتی که فشار پکیج شما بیش از این مقدار باشد، شیر اطمینان وارد عمل شده و بخشی از آب را برای جلوگیری از آسیب دستگاه و خطرات جدی مانند انفجار پکیج، تخلیه می کند.

لذا اگر متوجه آبریزش پکیج خود شدید، ابتدا میزان فشار پکیج را بررسی کنید که بیش از حد نرمال نباشد. در صورتی که میزان فشار پکیج بالا باشد، این موضوع می تواند نشان دهنده خرابی شیر تخلیه فشار شما باشد که در این صورت علت آب ریختن از پکیج نیز همین مورد است که باید تعویض گردد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان و گرم نشدن آب آنها

شیر پرکن پکیج علت آب دادن پکیج ایران رادیاتور و بوتان

خرابی شیر پرکن پکیج علت نشتی آب پکیج

یک دلیل آب دادن پکیج می تواند به ایراد در شیر پرکن آن مربوط باشد. از شیر پرکن پکیج برای تنظیم میزان فشار آب در مدار گرمایش و همینطور رادیاتورها استفاده می‌شود. هنگامی که با افت فشار در پکیج روبرو می شوید، کافیست شیر پرکن را باز کنید تا به فشار مورد نظر برسد و سپس آن را ببندید.

در صورتی که شیر پرکن دچار مشکل شده باشد، معمولاً با افزایش خود به خودی فشار و نشت آب از پکیج رو به رو می شوید. در چنین مواقعی باید شیر پرکن به دقت بررسی شود. اگر خود شیر خراب شده باشد باید آن را تعویض کنید، ولی اگر مشکل از لاستیک ها و واشرهای شیر پرکن باشد کافیست آن واشرها را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.

پوسیدگی و خوردگی اجزاء علت آب دادن پکیج

در خیلی از مواقع نشتی آب پکیج در اثر خوردگی و پوسیدگی لوله ها یا مخزن آب است که با گذشت زمان خراب می شود. اگر پوسیدگی در یک قطعه مشخص باشد، یک تکنسین متخصص می تواند به راحتی آن را جایگزین کند. اما اگر پوسیدگی زیاد باشد، احتمالا مجبور می شوید پکیج را تعویض کنید.

نشتی از اتصالات لوله ها علت آب دادن از زیر پکیج

اگر متوجه نشت آب از پکیج دیواری در اطراف اتصالات لوله ها شده اید، این احتمال وجود دارد که مشکل از نصب نادرست پکیج و اتصالات آن باشد. این مشکل اغلب در مورد پکیج هایی به وجود می آید که توسط یک تکنسین ماهر به خوبی آب بندی نشده باشند. برای بررسی دقیق تر، ناحیه ای که از آنجا آب نشت می کند را خشک کنید و صبر کنید ببینید که آیا دوباره آب ظاهر می شود یا خیر. در صورتی که مجدداً آب دادن از زیر پکیج را مشاهده کردید، ایراد در اتصالات لوله ها علت آب دادن پکیج بوتان یا ایران رادیاتور شماست که برای رفع مشکل بهتر است از یک متخصص ماهر تعمیر پکیج ایران رادیاتور برای اتصال دوباره لوله ها و آب بندی سیستم کمک بگیرید.

از بین رفتن آب بندی سیستم علت نشت آب از پکیج

به طور کلی ماهیت پکیج دیواری به این شکل است که کل سیستم آب بندی شده است. با گذشت زمان مهر و موم های لاستیکی مانند مهر و موم و لاستیک های آب بندی پمپ گرمایشی شروع به سخت شدن می‌کنند و یا ممکن است توسط اجزا و قطعات در حال حرکت در سیستم گرمایش از بین بروند. در این حالت از بین رفتن آب بندی سیستم علت آب دادن پکیج بوتان یا ایران رادیاتور شما خواهد بود. اگرچه این مورد بیشتر در سیستم پکیج های قدیمی اتفاق می افتد، اما اگر فشار سیستم زیاد باشد، ممکن است در پکیج های جدید نیز اتفاق بیفتند.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت بوی گاز از پکیج و دلایل بوی دود و سوختگی از پکیج دیواری

پوسیدگی و خراب شدن مبدل حرارتی دلیل نشتی آب پکیج

در برخی از موارد مشکلاتی برای پکیج به وجود می آید که می توان گفت راه حلی به جز جایگزین کردن آن وجود ندارد. آب دادن پکیج بر اثر خراب شدن مبدل حرارتی از جمله این مشکلات است. مبدل حرارتی یکی از گران ترین قطعات پکیج دیواری است که اگر ترک خورده باشد، بهترین راه حل جایگزین کردن آن است.

نشت آب از پکیج از دریچه دما و یا دیافراگم منبع انبساط

احتمال دارد که مشکل از پروب دما در پکیج دیواری باشد. در این صورت ممکن است علت آب دادن پکیج از دریچه دما باشد با بررسی و تعویض پروب دما برطرف شود.

همچنین ممکن است علت آب آمدن از پکیج به دیافراگم منبع انبساط مربوط باشد. به طور کلی وظیفه منبع انبساط در پکیج دیواری متعادل کردن میزان تغییرات فشار در مدار گرمایشی است که این کار را به کمک دیافراگم موجود در منبع انبساط انجام می دهد. اگر دیافراگم منبع انبساط  مشکل پیدا کند، علت آب دادن از زیر پکیج خواهد بود. در این صورت بهتر است حتماً از یک مرکز مجاز تعمیر لوازم خانگی برای بررسی پکیج خود کمک بگیرید.

در این مقاله در خصوص دلایل نشت آب از پکیج یا آبریزش پکیج دیواری صحبت کردیم. همچنین متذکر شدیم که علت آب دادن پکیج ایران رادیاتور با علت آب دادن پکیج بوتان و یا هر برند دیگری یکسان است و تفاوتی ندارد. در صورتی که پس از بررسی موارد گفته شده هنوز نشتی آب پکیج برطرف نشده است و یا به دلیل نداشتن دانش فنی و تجربه از انجام اینکار صرف نظر کرده و نمی دانید که چرا پکیج آب میدهد، بهتر است با تعمیرکار متخصص و ماهر برند دستگاه خود تماس بگیرید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
مسعود قهرمانی

نشتی آب از پشت پکیج که یک صفحه الومینیومی بهش وصل شده دلیش چی هستش و فشار اب هم بالا نمیاد ممنون اگه راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  رضاغلامی

  سلام، متأسفانه آب ازشیلنگ شیر اطمینان قطع نمی شودوکم کم می چکد. وقتی شیر اطمینان باز می شود، درجه پایین می آید وآب سرد می شود تا مینیموم ووقتی شیراطمینان بسته میشود، درجه بالا می رود، تاماکزیموم. لطفاًراهنمایی بفرمایید.

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام دوست عزیز
   اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  کاربر گرامی، اگر با مطالعه این مقاله به پاسخ نرسیده اید، به صورت آنلاین یا تلفنی با ما تماس بگیرید. متخصصین ما در اسرع وقت به محل اعزام خواهند شد.

  پاسخ دهید

سعید فراهانی

از لوله پکیج آب میاد

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  در مقاله حاضر، تقریبا تمام علت های آب دادن پکیج ذکر شده است. جهت رفع مشکل به صورت تلفنی یا آنلاین برای حضور متخصصین، درخواست خود را ثبت کنید.

  پاسخ دهید

سجاد زمانی

سلام رادیاتور بنده الان یک دفعه به صدا در اومد و از زیر رادیاتور آب آمد الان چه کنم

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام وقت بخیر
  در صورتی که با مطالعه مقاله فوق راه حل را نیافتید، برای اعزام تکنسین های ما به محل، به صورت آنلاین یا تلفنی درخواست خود را ثبت کنید.

  پاسخ دهید