استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی و راهکارهای رفع آن

علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی و علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی

سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی، سوت کشیدن و تولید صدای وز وز ممتد از مشکلات رایج ماشین های ظرفشویی می باشد. چه اینکه دستگاه به تازگی خریداری شده و یا سالها از عمر آن می گذرد، دلایل متفاوت و معمولی ممکن است علت رخ دادن این مشکل باشند. معمولا در ماشین های ظرفشویی قدیمی تر این دلایل تعدد بیشتری دارند. معمولا هنگامی که یک ماشین ظرفشویی به تولید اصوات بلند و غیر طبیعی می پردازد، به این دلیل است که تکه ای غذای سفت و سخت شده و یا ظرف یا وسیله ای که در داخل ماشین در حال شست و شو و تمیز شدن بوده است، شکسته شده و به پایین دستگاه افتاده است. در بسیاری مواقع این شی در بین چرخ ها و یا داخل پمپ گیر می کند و صداهای بلند و آزاردهنده ماشین ظرفشویی شما را منجر می شود.

در ادامه بخش ها و قطعاتی از ماشین ظرفشویی که ممکن است علت ایجاد سر و صدای بلند ماشین ظرفشویی یا علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی باشند، را بیان خواهیم نمود.

در این بخش سعی کردیم با استفاده از تجارب مجرب ترین تعمیرکاران خود، اجزا و قطعات کلیدی که می توانند در ایجاد سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی شما دخالت داشته باشند را معرفی نماییم. در صورتی که قادر به رفع مشکل و یا مشخص نمودن محل اصلی تولید سر و صدا نبودید، می توانید با متخصصان ما در مرکز تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی تماس گرفته و رفع مشکل خود را به ما بسپارید تا در کمترین زمان ممکن و به بهینه ترین شکل ممکن آن را حل نماییم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین ظرفشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ

خراب بودن پمپ علت سروصدای ماشین ظرفشویی

خراب بودن پمپ داخل ماشین ظرفشویی علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی

یک پمپ تخلیه معیوب می تواند دلیل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی شما باشد. در واقع عملکرد پمپ تخلیه تامین فشار لازم برای بازوهای آبپاش بوده و در بسیاری از مدل ها جهت تخلیه آب نیز استفاده می شود. پمپ در قسمت پایین ماشین ظرفشویی قرار می گیرد و معمولا از دو بخش مجزا تشکیل شده است. یکی جهت شست و شو یا گردش آب و دیگری جهت عملکرد تخلیه آب. هردوی بخش ها دارای پروانه هایی بوده که با موتور الکتریکی تغذیه می شوند و به حرکت در می آیند. این موتور به پایین و یا اطراف پمپ متصل است.

مواد غذایی باقیمانده سفت و سختی که در دستگاه به جا می مانند یا تکه های شیشه و یا ظروف که ممکن است در داخل ماشین ظرفشویی و در حین شستشو شکسته شوند و یا به هر طریقی به داخل دستگاه راه یابند ممکن است نهایتا در محفظه پمپ گیر کرده و با پروانه های پمپ برخورد نمایند. این اتفاق می تواند علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی شما و ایجاد سروصدای زیاد توسط دستگاه شود.. در این صورت با دقت و احتیاط مواد زائد را از پمپ خارج نمایید.

از طرفی اگر پمپ تخلیه به هنگام کارکرد صدای خر خر و تق تق می دهد یا متوجه سوت کشیدن ماشین ظرفشویی به هنگام کار شدید، در حالی که داخل آن هیچگونه مواد زائدی وجود ندارد، ممکن است نشان دهنده معیوب بودن آن باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: 6 علت روشن نشدن و کار نکردن و ماشین ظرفشویی

حلقه یاتاقان و بست بازوی آبپاش

علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی و علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی خراب بودن حلقه یاتاقان و بست بازوی آبپاش

ممکن است علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی شما و یا شنیدن صدای سوت ظرفشویی هنگام کار، از حلقه یاتاقان یا بست بازوهای شست و شو و آبپاش باشد. این قطعات حلقه ای پلاستیکی جهت نگهداری و ساپورت بازوی آبپاش استفاده می شوند و بازوی آبپاش بر روی آنها چرخش می نماید. ممکن است بدلیل شل شدگی و یا ساییده شدن این قطعات پلاستیکی، بازوهای آبپاش متحرک نتوانند به درستی عمل کرده و ظروف را تمیز نمایند. هر دو این اجزاء را بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض نمایید.

بازوی آبپاش علت سوت کشیدن و سرو صدای ماشین ظرفشویی

علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی خراب بودن بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی

بازوهای آبپاش در شست و شوی ظروف و پخش آب بر روی ظروف بطور یکنواخت بسیار مهم و حیاتی اند. بازوهای شست و شو کننده یا آبپاش را از لحاظ چرخش کامل و آزاد بررسی نمایید. مطمئن شوید که در هنگام حرکت به هیچ ظرف، سینی و یا جایی برخورد نداشته و گیر نمی کنند. در صورتی که بازوهای آبپاش لق باشند، ایراد در بخش مرکزی یا هاب بوده که ممکن است بدلیل ساییدگی این مشکل بوجود آمده باشد و می تواند علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی باشد. در صورت نیاز باید بازوها را تعویض نمایید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

خیلی مفید بود

پاسخ دهید