استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت بوی بد یخچال

علت بوی بد یخچال

بوی بد یخچال، یکی از آن مشکلات شایعی ست که اگر برایتان پیش بیاید می‌خواهید هر چه سریع‌تر درصدد رفع آن برآیید. بوی بد یخچال ال جی، سامسونگ، امرسان، دوو و… می‌تواند ناشی از موارد مختلفی باشد، اما ما انجام مراحلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که در 90% مواقع جواب می‌دهند. در این مطلب با کاراباما همراه باشید تا بتوانید طی 8 مرحله، بوی بد یخچال را ریشه‌کن کنید. قبل از بیان آن مراحل، مواردی را بررسی می‌کنیم که می‌توانند علت بوی بد یخچال شما باشند. سعی کنید آنها را رفع و یا از اتفاق افتادن آنها پیشگیری کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

علت بوی بد یخچال چیست؟

بوی بد یخچال شما می تواند به یکی از 8 دلیل رایجی که علت بوی بد یخچال هستند، مربوط باشد که عبارتند از:

 1. قرار دادن موادی مانند میوه‌ها و سبزیجات، بدون شستشو و پاک‌سازی درون یخچال
 2. قرار دادن مواد غذایی بدون ظرف دردار درون یخچال
 3. پر کردن بیش از حد یخچال
 4. تمیز نکردن یخچال برای مدت طولانی
 5. تجمع آب در سینی تخلیه یخچال
 6. فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال
 7. ریختن مواد غذایی درون یخچال
 8. استفاده نکردن از یخچال بیش از 72 ساعت

برخی از این 8 مورد دلیل بوی بد داخل یخچال اند و برخی دیگر علت بوی بد پشت یخچال می باشند. مورد 4 و 5 یعنی تمیز نکردن یخچال و تجمع آب در سینی تخلیه، از جمله مواردی هستند که علت بوی بد پشت یخچال به حساب آیند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشکلات رایج یخچال، به مطلب عیب یابی یخچال فریزر مراجعه کنید.

سریع ترین راه از بین بردن بوی بد یخچال

ممکن است یدانید بوی بد یخچال از چیست و یا علت بو گرفتن یخچال تان را ندانید. در هر صورت در این بخش در رابطه با رفع این مشکل در 8 مرحله به شما آموزش می دهیم تا برای از بین بردن بوی گوشت گندیده در یخچال تان و یا رفع بوی بد یخچال خاموش خود سریعا اقدام کنید.

مرحله اول: چک کردن دمای یخچال

تنظیم دمای یخچال

یکی از دلایلی که ممکن است علت بوی بد یخچال شده باشد، دمای نادرست آن است. به دفترچه راهنمای یخچال‌تان مراجعه کنید یا مدل آن را سرچ کنید تا نحوه تنظیم دما و دمای مناسب یخچال را بیابید. به طور کلی دمای درون یخچال باید 37-35 درجه فارنهایت (2-3 درجه سانتی‌گراد) باشد. اگر در مناطق مرطوب زندگی می‌کنید باید دمای یخچال را کمی متفاوت تنظیم کنید.

مرحله دوم: خالی کردن یخچال

خالی کردن یخچال

حتما یخچال را از برق بکشید و سپس تمامی موادی که درون آن هستند را خارج کنید (برخی از مدل‌های جدیدتر دارای دکمه OFF هستند، می‌توانید از آن هم استفاده کنید). در 90% مواقع علت بو گرفتن یخچال به دلیل فاسد شدن میوه و یا نوعی خوراکیست که در گوشه کنار یخچال و دور از چشم شما پنهان شده است. فکر خوبیست که هر از چند گاهی تمامی وسایل داخل یخچال را بیرون بزارید و آنها را چک کنید.

مرحله سوم: تمیز کردن طبقات و کشوهای یخچال

حالا که یخچالتان خالی شده است، طبقات و کشوهای آن را بیرون بیاورید و با کف و آب بشویید. برای تمیزی بهتر می‌توانید از محلول آب و جوش شیرین به همراه کمی سرکه استفاده کنید.

مرحله چهارم: تمیز کردن فضای داخلی یخچال

تمیز کردن یخچال

قبل از قرار دادن کشوها و طبقات سر جایشان، یک اسفنج را به کف و جوش شیرین و آب گرم آغشته کنید و تمامی قسمت‌های داخل یخچال از جمله درون درب یخچال را کاملا تمیز کنید. درب یخچال از آن قسمت‌های مهم است که باید تمیز کردنش را جدی بگیرید.

مرحله پنجم: تمیز کردن سینی یخچال

تمیز کردن سینی تخلیه یخچال

اکثر یخچال‌ها در زیر خود دارای یک سینی تخلیه هستند، با احتیاط یخچال را جلو بکشید، در پشت آن این سینی را از زیر یخچال بیرون بکشید و محتویات آن را خالی کنید. سپس با همان اسفنج آغشته به جوش شیرین و آب گرم، سینی تخلیه یخچال را کاملا تمیز کنید. بعد از اینکه کاملا آن را تمیز کردید با احتیاط سر جایش قرار دهید. اگر هم یخچال‌تان از مدل‌هایی است که فاقد سینی تخلیه است، این مرحله را نادیده بگیرید. علت بوی بد موتور یخچال و پشت یخچال به گرد و خاک و کثیفی سینی و موتور یخچال مربوط است. پس تمیز کردن آن را جدی بگیرید.

مرحله ششم: قرار دادن مواد بوگیر در یخچال

بعد از اینکه کشوها و طبقات یخچال را خشک کردید و از بو نداشتن شان مطمئن شدید، آنها را دوباره در یخچال قرار دهید. حالا برای محکم کاری، در یک بشقاب یا کاسه جوش شیرین یا وانیل بریزید و بدون بستن درب، آن را در یخچال قرار دهید تا مانند بوگیر عمل کند. همچنین اگر طبقات یخچال یا درون درب آن هنوز بوی ناخوشایندی می‌دهند، از دانه‌های قهوه استفاده کنید. یکی از سریع ترین راه های از بین بردن بوی بد یخچال استفاده از این مواد در داخل یخچال است. بدون هیچ ظرفی، دانه‌های قهوه را روی طبقات و درون درب بریزید. قهوه در این زمینه بسیار عالی عمل می‌کند. بگذارید جوش شیرین یا دانه‌های قهوه به مدت 1 الی 3 روز در یخچال بمانند.

پیشنهاد: اگر یخچال دیگر و یا کول باکسی دارید که می‌توانید مواد غذایی‌تان را برای مدتی در آن بگذارید، پیشنهاد می‌کنیم بعد از تمیز کردن یخچال بدون روشن کردن آن، درب‌هایش را برای چند ساعت باز بگذارید و هیچ ماده غذایی در آن قرار ندهید. این کار برای رفع بوی بد یخچال خاموش توصیه می شود زیرا باعث می‌شود هوا در یخچال جریان پیدا کند و کاملا بوی نامطبوع آن از بین برود.

مرحله هفتم: بررسی مواد غذایی

تمیز کردن یخچال

همانطور که گفته شد علت بوی بد یخچال شما می‌تواند اصلا از خود یخچال نباشد؛ از این رو پیشنهاد می‌کنیم تمامی مواد غذایی را قبل از بازگرداندن به داخل یخچال بررسی کنید. آنهایی که تاریخ انقضایشان گذشته دور بیاندازید، مطمئن شوید ظرف‌هایشان تمیز هستند و در کل اینکه هر کدام را از لحاظ بو، فاسد شدن و تمیزی چک کنید و بعد در یخچال قرار دهید.

مرحله آخر:

اگر با از بین بردن تمام دلایل بوی بد یخچال و تمیز کردن آن مطابق این مراحل، هنوز هم بوی بدی از یخچال حس می‌کنید با کاراباما تماس بگیرید یا ثبت سفارش آنلاین انجام دهید تا تعمیرکار حرفه‌ای یخچال در سریع‌ترین زمان به محلتان اعزام شود و مشکلتان را کاملا رفع کند.

در این مطلب در خصوص علت بوی بد یخچال ساید بای ساید صحبت کردیم و در 7 مرحله نحوه رفع بوی بد یخچال را به شما آموزش دادیم. یادآوری می کنیم که علت بوی بد یخچال سامسونگ، ال جی، جنرال الکتریک، امرسان، دوو و سایر برندها یکسان است. بدین معنا که برند یخچال تان در بروز این مشکل اهمیتی ندارد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
خانم نجفی

سلام. یخچال ماچن روزی بوی بخصوصی داره بیشترموقعی دریخچال میبندیم متوجه ان میشویم باجوش شیرین سرکه تمیزکردم ولی دوباره بومیدهدلطفاراهنمایی کنید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

حیات مرادپور

یک دستگاه یخچال هیمالیا دارم چند روز که بوی نا مطبوع دارد و چند باره آنرا پاک و تمیز نمودم ولی هنوز خوب نشده احتمالا ایراد از خود یخچال باشد

پاسخ دهید