علت برفک زدن یخچال و یخ زدن داخل یخچال فریزر و راهکارهای برفک نزدن آن

علت برفک زدن و یخ زدن یخچال فریزر و راه حل های رفع مشکل

به وجود آمدن برفک یخچال و یخ زدن داخل یخچال از جمله مواردی است که می توان ادعا کرد برای تمامی ما پیش آمده است. با این وجود، هنوز بسیاری از افراد دلیل برفک زدن یخچال فریزر و یا علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک خود را نمی دانند و از راهکار برفک نزدن و جلوگیری از یخ زدگی داخل یخچال خود خبر ندارند.

در این مطلب از کاراباما، سعی داریم تا علت برفک زدن و یخ زدن یخچال فریزر را در بخش های مختلف آن بررسی کنیم؛ چرا که برفک زدن یخچال سبب کاهش راندمان و افت عملکرد سرمایشی یخچال می شود و در ادامه نیز مشکلات دیگری را به وجود می آورد. بنابراین در این مطلب ابتدا به عیب یابی یخچال برای یافتن علت برفک زدن آن و یا علت یخ زدن داخل یخچال می پردازیم و سپس در مورد رفع مشکل و اینکه چکار کنیم که یخچال برفک نزند صحبت خواهیم کرد. مسلما در صورت بی توجهی، مشکلات تشدید شده و می تواند منجر به خرابی کلی یخچال فریزر شود که هزینه های تعمیرات یخچال را افزایش می دهد.

در این مطلب در رابطه با موارد زیر صحبت خواهیم کرد:

 • علت برفک زدن یخچال
 • علت یخ زدن داخل یخچال
 • علت برفک زدن یخچال معمولی
 • علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک
 • علت برفک زدن فریزر
 • علت یخ زدگی داخل یخچال
 • راهکار برفک نزدن یخچال
 • جلوگیری از یخ زدن یخچال

در صورتی که هر یک از موارد بالا را در یخچال فریزر خود مشاهده نمودید، پس از بررسی راهکارهای گفته شده برای برطرف کردن مشکل برفک زدن و یخ زدن یخچال خود اقدام نمایید، اما در صورتی که راه حل مورد نظر تخصصی و فنی بوده و صلاحیت لازم برای انجام آن را ندارید، توصیه اکید ما به استفاده از خدمات تعمیرکاران ماهر یخچال می باشد. می توانید از تکنسین های حرفه ای و باتجربه کاراباما کمک بگیرید. همچنین توجه کنید که در این مقاله به طور کلی در رابطه با یخ زدن داخل یخچال صحبت خواهیم کرد. در صورتی که به دنبال علت یخ زدن وسایل داخل یخچال هستید، به مقاله اختصاصی کاراباما در این رابطه مراجعه نمایید. همچنین مقاله مرتبطی با عنوان علت یخ زدن لوله پشت یخچال نیز تهیه شده که می تواند گره گشای مشکل شما باشد و مطالعه آن را نیز توصیه می کنیم.

توجه:

علت یخ زدن فریزر الکترواستیل با علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ و یا علت یخ زدن داخل یخچال امرسان متفاوت نیست. لذا می توانید از مطالب این مقاله جهت یافتن علت برفک زدن یخچال فریزر یا علت یخ زدن داخل یخچال ال جی، سامسونگ، الکترواستیل، جنرال الکتریک، هیمالیا، اسنوا، امرسان، دونار، فیلور و سایر برندها استفاده نمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

علت برفک زدن یخچال فریزر معمولی و یخ زدن آن

علت برفک زدن یخچال بسیار ساده است. هوای خنک داخل یخچال می بایست همواره در داخل اجزای مختلف یخچال به گردش درآمده و جریان داشته باشد. در صورتی که این هوای خنک با هوای گرم یا مرطوب که از خارج یخچال وارد می شود، برخورد داشته باشد، در نقطه اختلاط این دو جریان، برفک به وجود می آید. برفک ها در صورتی که آب نشوند، به مرور سخت شده و یخ می بندند که به یخ زدن یخچال می انجامد. البته یخ زدن داخل یخچال می تواند مستقیما از یخ زدن آب و… نیز باشد.

چرا یخچال برفک میزند؟ دلایل تشکیل برفک یخچال شما یکی از سه مورد زیر خواهد بوذ:

 1. اگر محل نصب یخچال فریزر مناسب نباشد و محیط دارای رطوبت بالایی باشد، با هر بار باز و بسته شدن درب یخچال یا فریزر مقدار زیادی از رطوبت محیط وارد دستگاه شده و به برفک زدن یخچال فریزر منتهی می شود. بنابراین، اگر سماور و اجاق گاز شما در کنار یخچال فریزرتان قرار دارند، بهتر است به فکر تغییر مکان یخچال و یا آنها باشید.
 2. دلیل دیگری که می تواند به برفک زدن فریزر بیانجامد، خرابی لاستیک دور درب است. اگر لاستیک در قسمتی دچار شل شدگی، پارگی یا سایش شده باشد، به طوری که امکان ورود هوا به داخل دستگاه باشد، احتمال برفک زدن بالا خواهد بود. در چنین مواقعی باید اقدام به تعمیر و یا تعویض لاستیک دور درب یخچال نمایید.
 3. دلیل سوم تشکیل برفک در یخچال فریزرهایی که دلایل ۱ و ۲ در آنها صادق نیست، می تواند خرابی ترموستات یخچال باشد. در این حالت حتما از تعمیرکار مجرب برای رفع اشکال یخچال خود استفاده کنید، چرا که تعویض و تعمیر ترموستات حساس بوده و در صورت نداشتن دانش و تجربه کافی، ریسک آسیب رسیدن به دستگاه وجود دارد.

در خصوص اینکه چکار کنیم که یخچال برفک نزند، مواردی که در بالا ذکر شدند را می توان مدنظر قرار داد. همچنین در ادامه نکات دیگری بیان می شود که در رفع مشکل و جلوگیری از برفک زدن و یخ زدن یخچال موثر خواهند بود.

راهکار برفک نزدن یخچال فریزر

در صورتی که با مشکل برفک زدن یخچال و یا یخ زدن داخل یخچال روبه رو شده اید، راهکار شما ساده است. ابتدا یخچال را از پریز برق بکشید و سپس درب دستگاه را باز بگذارید تا به مرور برفک ها و یخ ها آب شوند. می توانید از یک سشوار برای گرم کردن بیشتر و زودتر آب شدن برفک ها و یخ های داخل یخچال کمک بگیرید. اما هیچگاه با اشیاء نوک تیز مانند چاقو و تیغ، به ضربه زدن به برفک ها و یخ های داخل یخچال اقدام نکنید. زیرا احتمال بسیار زیادی وجود دارد که به لوله های حاوی گاز یخچال صدمه زده و موچب نشت گاز یخچال شوید که مشکلات بسیاری را برای شما از قبیل سرد نشدن یخچال به وجود خواهد آورد. حال، با توجه به محلی که برفک یخچال تشکیل شده، علت تشکیل برفک و یخ زدن داخل یخچال کمی متفاوت بوده و عیب یابی آن متفاوت خواهد بود که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است.

 • برفک زدن فریزر:

ممکن است برفک در اطراف درب فریزر تشکیل شود. این حالت نشان دهنده این است که درب یخچال فریزر کاملا بسته نشده است. بسته ها یا مواد غذایی که ممکن است مانع از قرارگیری درست واشر درب شوند را دوباره مرتب کنید. مثلا بسته های مواد غذایی که بیش ازحد به هم چسبیده اند، کشویی که بطور کامل بسته نشده است، جایخی های مکعبی که به درستی در جای خود قرار نگرفته اند و غیره. ممکن است ایراد از واشر یا بست درب نیز باشد. مطمئن شوید که این بست ها سالم بوده و کاملا به درب چسبیده اند. وجود هرگونه پارگی و یا ساییدگی در لاستیک دور درب یخچال فریزر، نشان دهنده زمان تعویض لاستیک است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بسته نشدن درب یخچال به مقاله اختصاصی آن مراجعه کنید.

 • برفک داخل یخچال:

اگر برفک کم و در همه جا دیده می شود، ممکن است بدلیل دمای خیلی پایین یخچال فریزر باشد. اگر دمای تنظیم شده دستگاه خیلی پایین باشد، دستگاه فرصتی برای از بین بردن رطوبت هوای سرد درون خود نخواهد داشت و قبل از اینکه دستگاه سیکل خنک سازی بعدی را شروع کند، این رطوبت به برفک یخچال تبدیل می شود. مطمئن شوید که دمای فریزر در حدود ۰ درجه فارنهایت (۱۸- درجه سانتیگراد) و دمای یخچال در حدود ۳۷ درجه فارنهایت (۳ درجه سانتیگراد) تنظیم شده است. اگر برای تنظیم دمای یخچال خود مشکل دارید حتما مقاله نحوه تنظیم دمای یخچال را مطالعه نمایید.

 • یخ زدن داخل یخچال:

در صورتی که برفک در همه جا تشکیل شده و سخت و یخ زده شده است، ممکن است درب یخچال برای مدتی باز گذاشته شده باشد. در این حالت ابتدا، یخ زدگی یخچال در منطقه اطراف درب خواهد بود اما درنهایت کل فضای داخل دستگاه را دربر می گیرد. در اغلب موارد، رفع این مسئله باعث می شود پس از ۲ دور یخ زدایی، برفک یخچال از بین رفته و دستگاه به وضعیت عادی بازگردد.

 • یخ زدن فریزر:

هنگامی که برفک تنها در قسمت عقبی بخش فریزر جایی که سیم پیچ اواپراتور قرار گرفته، به وجود می آید، از وجود مشکلی در چرخه یخ زدایی یا دیفراست خبر می دهد. با توجه به دستگاه، این مشکل می تواند به خاطر خراب شدن هیتر، بیمتال، سنسور یخ زدایی، تایمر یخ زدایی یا برد کنترل کننده باشد. لذا برای عیب یابی دقیق تر باید جزئیات این بخش ها به دقت توسط متخصص فنی بررسی شود. بسیاری از اوقات علت یخ زدن فریزر به گرفتگی لوله تخلیه نیز مربوط است. این لوله کوچک جهت خروج آب و برفک های ذوب شده از این بخش تعبیه می شود. به راحتی و با کمک آب گرم و سشوار می توانید این مشکل را رفع نمایید.

نکته:

اگر خانه شما دارای سطح رطوبت بالایی است، با هر بار باز و بسته نمودن درب یخچال فریزر، مقداری از هوای مرطوب وارد دستگاه شده و موجب تشکیل برفک می گردد. این حالت طبیعی است و در این شرایط، سیستم برفک زدایی یخچال فعال و هیتر داخلی را روشن می کند که قادر به ذوب این برفک ها و یخ ها خواهد بود.

علت یخ زدن داخل یخچال ال جی، سامسونگ، امرسان، اسنوا، هیمالیا و سایر برندها

تمام مواردی که پیش تر درباره آن ها توضیح داده شد، علت برفک زدن یخچال فریزر و یا یخ زدن داخل یخچال سامسونگ، ال جی، امرسان، اسنوا، الکترواستیل، هیمالیا، فیلور، دونار و هر برند دیگری می باشد. بنابراین از آنجایی که تمامی یخچال ها به طور کلی از اجزا مشابهی برای سیستم خنک کنندگی و یا برفک زدایی (البته با کیفیت های متفاوت) استفاده می کنند، دلایلی که به عنوان علت یخ زدن یخچال فریزر و یا برفک زدن آن بیان شد، برای همه برندها صدق می کند. اما از آنجایی که تعمیرات یخچال هر برندی نیاز به تخصص و تجربه خاص خود را دارد، لذا اگر در این زمینه دانش فنی لازم را ندارید به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنیم شخصا اقدام به تعمیر یخچال خود کنید، و بهتر است از متخصصین این امر کمک بگیرید.

نظرات کاربران

علی بهمدی

سلام
علت برفک زدن یخچال بدون برفک چیست؟
یخچال الکترواستیل بدون برفک دارم که در قسمت فریزر پشت صفحه مدتی است که برفک میزند و به همین خاطر گهگاهی از قسمت لامپ قسمت یخچال آب چکه میکند. البته دستگاه تقریبا خوب سرد میکند و یخ میزند. لطفا علت یخ زدن فریزر الکترواستیل را توضیح دهید. ممنون

  محمد ب

  با سلام یخچال فریزر الکترواستیل دارم و قسمت فریزر چنان برفک و یخ میزند که راندمان ان به صفر میرسد و مجبور به خاموش کردن به مدت دو روز میشوم تا منجر به آب شدن یخ و برفک گردد که با توجه به حجم بالای وسایل داخل آن بسیار باعث مشکلات میشود. خواهشمند است راهنمایی بفرماید علت یخ زدن کف فریزر الکترواستیل چیست؟

  رضا امینی

  با سلام و خسته نباشید بنده یخچال فریزر نوفراست امرسان دارم اما برفک میزند. علت برفک زدن یخچال بدون برفک امرسان را میخواهم لطفا

   فاطمه باقری

   سلام..ما یخچال فریزر سامسونگ داریم مدل فریزر پایین … دمای یخچال تنظیم شده و روی ۳ درجه میزارم ولی برفک میزنه اصلا مگر بدون برفک نیست؟ علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ رو توضیح بدید لطفا. چرا یخچال بدون برفک برفک میزنه آخه؟؟؟؟

محمدجودانه

باسلام یه یخچال فریزر هیمالیا دارم که ناودونی خروجی آب زیر صفحه برفک زیاد و یخ میزنه و جلوی خروجی آب رو میگیره. به نظر شما علت برفک زدن یخچال بدون برفک هیمالیا از کجاست خسته شدم از این مشکل

راحله احمدی

سلام؛ من ساید ال جی دارم که مدتی مشکل پیدا کرده تا الان خیلی خوب بود. دمای یخچال را کم کردم و یخچال از حالت اتومات خارج شد و برفک و یخ ان کمی اب شد بعد که دوباره به دمای اولیه برگرداندم باز هم اتومات نشد و احساس میکنم دوباره همون میشه. لطفا علت یخ زدن داخل یخچال ساید ال جی و راه حلش رو آموزش بدید

دلدار

سلام من یخچال الکترواستیل دوقلو دارم
پشت کشوی آخر فریزر آب جمع میشه و یخ میبنده
علت یخ زدن فریزر الکترواستیل رو لطفا راهنمایی کنید……..

  آرمين ذوقي

  شما باید اول مخزنی که آب دیفراست واردش میشه رو چک کنید، که لوله خروجی اب بسته نشده باشه، سپس قسمت یخ زا رو چک کنید که یخ در قسمت خروجی بهم چسبیده نباشه، بعد قسمت دیفراست رو چک کنید ببینید عمل میکنه، و اگر اواپراتور یخ زدگیش زیاد باشه باید تمانی قسمت دیفراست رو با اهم متر چک کنید.

   روح اله ایمانی پور

   سلام علت یخ زدن داخل یخچال امرسان چیه؟ بالا از داخل برفک میزنه و یخ میزنه چرا؟

    مولود

    سلام. علت یخ زدن داخل یخچال دونار چی میتونه باشه؟ دما نرماله و هیچ اروری هم نمیده. یخچال بدون برفک هست پس چرا یخچال برفک میزند ؟

   حاتم عبدلی

   سلام یخچال فریزر دورنا دارم که داخلش یخ و برفک زیاد میزنه و سرمادهی کمی داره و خوب خنک نمیکنه. چی علت یخ زدن فریزر بدون برفک میشه؟

حسین احمدی

باسلام.یخچال ساید سامسونگ دارم داخل یخچال برفک میزنه و آب از داخل یخچال میریزه یکبار یخچالو خاموش کردم برفکا آب شد ولی بازم آب میریزه و دوباره داره برفک میزنه میخواستم علتشو بدونم

ثقفیان

سلام و سپاس بابت مطالب مفید و کاربردی
فریزر ما کنوود است. چند وقتی است کف طبقه پایین فریزر یخ می بندد و کشو پایین امکان خارج شدن ندارد که یخ زدایی می کنیم. اما اینبار فریزر در دمای صفر درجه ثابت مانده و موتور با صدای ضعیفی کار می کند که آنرا خاموش کردیم. تعمیرکار می گوید گاز خارج شده. اما بعد از تخلیه فریزر متوجه یخ زدگی کامل و شدید زیر و پشت کشو شدیم. آیا کار نکردن فریزر با این مسئله در ارتباط است؟ با سپاس فراوان

  رضا روزگار

  سلام من دنبال علت برفک زدن یخچال معمولی هستم. لطفا یکی کمک کنه خیلی گیرم

زهرا زارع

سلام فریزر الکترواستیل دارم دمای فریزر خنک هست یخچال روشن میشه فن یخچال روشن میشه ولی مواد غذایی و اب یخ نمیبندد منجمد نمیشه کمکم کنید لطفا ممنون

  حسینی

  سلام. یخچال فریزر نیکسان دارم. قسمت فریزر خنکه ولی منجمد نمیکنه، زود به زود برفک میزنه. ترموستات هم خوب کار میکنه. مشکل چیه؟ علت برفک زدن یخچال معمولی نیکسان چیه؟؟

محسن کلهر

سلام
یخچال بدون برفک خریداری کردیم ولی داخل اون یخ میبنده لطفا علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک اسنوا رو بفرمایید چیه

حسین رییسی

سلام خسته نباشید.داخل یخچال زیر فن همونجایی که ابهای اضافه خارج میشه و شیلنگ مخصوصشم وصله اونجا به مرور زمان یخ میزنه وحجمش خیلی زیاد میشه لطفا دلیلش وراه حلش را مطرح فرمایید.با تشکر.

احمد نيسي

با سلام بنده فریزر الکترواستیل دارم کشوی پایینی ان به طور کامل یخزده است به نظر شما علت از کجا میتونه باشه نه ترموستات خرابه ونه خونه رطوبت زیادی داره.ممنون

  شایان

  داخل ناودانی دچار ابگرفتگی و یخ زدگی شده . باید المنت به وسیله سیم مفتول مسی تقویت و داخل ناودانی هدایت بشه

  احتمالا ناودانی مسدود شده شاید المنت ذوب برفک معیوب شایدم ترموفیوز

علی یوسفی

سلام یخچال فریزر هیمالیا ۵۳۰ نوفراست دارم که فریزر آن برفک میزند و موتور آن خیلی داغ میشود خواستم دلیل برفک زدن یخچال فریزر و رفع این مشکل را بپرسم ممنونم اگه کارشناسان بتونن کمکی کنن دریغ نکنن

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، پیشنهاد می کنیم مقاله را بطور کامل بخوانید علت برفک زدن فریزر هیمالیا شما هم می تواند یکی از دلایل بیان شده در مقاله باشد. اگر در این زمینه دانش فنی ندارید، حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

حامد ابراهیمی

سلام.من یخچال ساید دو در سامسونگ دارم.فیریزرش خوب خنک میکنه.ولی یخچالش خنک نمی کنه وشبکه هایه پشت کشو ها برفک زده چیکار کنم؟؟؟؟

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است مشکل از درب یخچال و یا لاستیک درب آن باشد.

   صالح ثابت

   علت یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ عقربه ترموستات مابین cold وvacation هست چیه اطفا راهنمایی فرمایید با تشکر ثابت از ارومیه

بهاره چگینی

سلام
یخچال من نصف فریزرش برفک میزنه نصفش خنکه ولی یخ و برفک نمیزنه
میشه علت برفک زدن فریزر و یخ نکردنش رو بگید و اینکه چطوری درست میشه؟

  سلام من یخچال الکترواستیل دارم کشو پایی فریزر کاملا یخ میزنه میچسبه کف اصلا باز نمیشه علتش چیه ؟؟

   حمید احمدی

   پایین اپراتور سوراخش گرفته است

    لوله فاضلاب(خروجی یخهای آب شده توسط المنت)مسدود شده.
    اگه دست به آچار باشین و ناودانی خروجی آب که اگر قابل مشاهده نبود با باز کردن پیچهای روپوش سردخانه و کمی بازدید و بررسی در زیر سردخانه اونو بیابید. با ریختن آب نسبتاً داغ یابا یک شلنگ دم سوراخ خروجی آب و فوت کردن و…. منفظ خروجی آب رو باز کنین.
    موفق باشید.

     حسین سلیمانی

     باسلام
     یخچال ساید بای ساید دوو مدل FRS-2211 دارم
     حدود یکماه کار میکنه ولی قسمت بالای یخسار اتومات یه خورده برفک می‌بنده و همون قسمت اینطوری میشه
     علت چیست؟لطفا راهنمایی کنید
     سپاس

   مصطفی سنچولی

   کاش زودتر مطالب شما رو میخوندم..ناودانی زیر آواپراتور آب یخ میزد..اومدن یک سیم را چند دور به دور المنت پیچید و به سوراخ خروجی آب برد ..کلا ده دقیقه و ۱۵۰۰۰۰ دستمزد..

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، یکی از دلایل یخ زدن کشو پایینی یخچال الکترواستیل نصب نامناسب لوله تخلیه آب یخچال می باشد. لوله تخلیه بدون عایق بندی مناسب نزدیک به کابین یخچال نصب می شود و کم کم به دلیل سرمای زیاد، لوله یخ زده و مسدود می شود و آب به داخل کابین یخچال نفوذ می کند.

  سلام یخچال اسنوا ۶۷۶ داریم دیفراست نمیکنه برفک میزنه برد قدرت و فرمان رو عوض کردیم المنتهارو عوض کردیم سنسورها و ترموفیوز سالمه لاستیک دور دربهارو عوض کردیم بازم دیفراست نمیکنه باسپاس

   اتابک رنجبری

   سلام داخل یخچال ما برفک زده و وسایل هم همینطور لطفا علت یخ زدگی داخل یخچال را برای من بگین تا رفعش کنم ممنون

  آرمين ذوقي

  سلام
  ممکنه گاز مبرد کم شده باشد یا اواپراتور شما دچار گرفتگی شده باشد،

   اصغر حیدری

   سلام
   من فریزر سیلوان دارم قسمت رادیاتور داخل یخ میزند و خنک نمی کنه
   در ضمن لاستیک دور در سالمه
   ممنون میشم راهنمایی کنید

خدیجه علی نوری

سلام عیب یخچالم اینه که داخل بدنه بالای یخچال برفک میزنه و عیب دوم اینه که در کشوی اول فریزر هم برف میزنه و لاستیک دور پایین فریزر پارکی داره ولی سوراخ نشده علت اینکه برفک میزنه چیه؟

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، پارگی لاستیک یکی از علت های اصلی برفک زدن یخچال است. لاستیک دور درب یخچال شما باید تعویض شود.

کاردان منصور

یک عدد یخچال ساید ال جی دارم. علت یخ زدن داخل یخچال ساید ال جی چی میتونه باشه؟ تعمیرکار گفته مشکل از کمپرسوره درست گفته؟ تعویضش چقد هزینه داره؟

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، ممکن است ترموستات، ترمیستور و یا کمپرسور یخچال شما معیوب شده باشد.

ناصر سهرابی

سلام مافریزر پارس بدون برفک داریم ولی بعد خرید متوجه شدیم که اشتباه کردیم پارس خریدیم چون ازهر دو ماه باید از برق بکشیم و یخ زدایی کامل انجام بدهیم بعد به برق بزنیم تا درجه دما به ۱۶ برسد ودر ضمن چندبار سرویس کار اومده نتونستن کاری انجام بدن

سلام، ساید دوو دارم که فریزرش فقط اطراف یخ ساز و طبقه بالا برفک میزنه و خیلی کم یخ میزنه لطفاً راهنمایی کنید

  یخچال و فریزر دوقلوی الکترواستیل داریم. که فریزر آن ماهی یکبار قسمت بالای آن- یعنی بالای آخرین کشو برفک می زند و ماهی یکبار باید آن را تمییز کنیم علت چیست؟

   مصطفی

   یک هادی گرما دور المنت بپیچید وبه سوراخ ناودانی هدایت کنید

سلام من یخچال بکو دارم فریزر بالا یخچال پایین الان مدتیه که داخل یخچال برفک میزنه علت برفک زدن یخچال معمولی چیه؟ راهکار برفک نزدن یخچال چیه؟

  محمود

  اگه فن سالمه . خرابی سنسور دیفراست یا المنت .
  المنتو با برق مستقیم چک کن . درست بود سنسور دیفراستو عوض کن .

علی عبادی

سلام یخچال فریزر پارس داریم علامت EF میاره.
داخل یخچال برفکش زیاده همه چی هم یخ میزنه. عیبش چی میتونه باشه؟

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ارور EF فریزر پارس به دلیل خرابی یا قطع شدن سنسور داخل کابین فریزر و یا به علت خرابی برد فریزر رخ می دهد..

زینب.ر

سلام. من یخچال دوقلوی الکترواستیل دارم. دلیل برفک زدن یخچال دور بر فن چیه و صدای بدی ایجاد میکنه. موقع برفک زدایی هم آبش به داخل یخچال میاد . علتش چیه و چطوری درستش کنم

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، متاسفانه این اشکال معمولا به دلیل ایراد ساختاری در ناودانی نامناسب و محل نامناسب لوله تخلیه یخچال الکترواستیل اتفاق می افتد و ایراد فنی نیست. برای رفع این مشکل معمولا یک سیم رسانا گرما دور المنت می پیچند وبه سوراخ ناودانی هدایت می کنند.

علیرضا حمیدزاده

باسلام
سیستم برفک زدایی یخچال های نوفراست هیمالیا چطوریه.. بر اساس تایمر هستش یا سنسور دما داره…
علت برفک زدن یخچال بدون برفک هیمالیا رو میخوام تست کنم…. ممنونم

سلام
من یخچال فریزر سامسونگ دارم که برفک میزنه وقسمت بالای یخچال سرد نمیشه. تعمیرکار یک بار سنسورهاشو عوض کرد ولی درست نشد. راهنمایی کنید که مشکل از چی هست.
با تشکر

  الهام حسینی

  سلام فریزر الکترو استیلم اب جمع میشه کشوی اخر و یخ میبنده از ابراهش نیست چون حدود یک ماه و نیم پیش کلا خاموشش کردم ولی باز این مشکل به وجود اومده

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، اینکه قبلا کلا خاموش کردین و الان دوباره استفاده می کنید دلیل بر این نیست که ابراه مشکل ندارد. به طور کلی این اشکال معمولا به دلیل ایراد ساختاری در ناودانی نامناسب و محل نامناسب لوله تخلیه یخچال الکترواستیل اتفاق می افتد و ایراد فنی نیست. برای رفع این مشکل معمولا یک سیم رسانا گرما دور المنت می پیچند وبه سوراخ ناودانی هدایت می کنند. اما اگر مطمئن هستید که ایراد مربوط به این موضوع نمی باشد، یخچال شما باید از نظر فنی بررسی و عیب یابی شود.

علی طهماسب

سلام جناب پیر نیا .
یک یخچال یورو استار دارم چند وقت پیش گازشو پر کردم .ولی الان قسمت یخچالش یخ میزنه کل داخل یخچال یخ میزنه .ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

  سلام دلیل یخ زدن داخل یخچال بدون برفک چیه؟ مگر بدون برفک نیست پس چرا یخ و برفک میزنه؟

بهاری

سلام آیا علت یخ زدگی داخل یخچال میتواند از عدم کار کمپرسور موتور یا نشتی گاز باشد؟

مصطفی ابراهیمی

سلام،من یخچال وفریزر جدا مارک یخساران دارم،مدتیه که چراغ فریزرم روشنه والارم میده ک در بازه،وموادم هم فریز نمیشن،یعنی گوشتو بعد سه روز نتونست فریز کنه،احتمال داره از لاستیک دور درش باشه یا چیزه دیگس،
ممنون میشم راهنماییم کنین

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، اگر درب یخچال شما درست بسته نشود و لاستیک آن ایراد داشته باشد، احتمال دارد مشکلی که گفتید از لاستیک یا لولا های یخچال شما باشد.

  بیتا عیسی نژاد

  سلام. وقت بخیر. یه یخچال فریزر الکترواستیل ۵ ماه قبل گرفتیم که مدتیه دو کشوی پایین فریزرش و کف فریزر یخ میزنه و هر روز باید تمیزش کنیم وگرنه کشو باز نمیشه. مشکل و راه حلش چیه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مجید شریفی

سلام یخچال ساید دوو بعد از ده دوازده روز خوب کار کردن قسمت فریزر یخ نمی زند و هر چیزی داخلش باشه آب می شه همچنین بستنی چکار کنم خوب بشه؟

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، دلیل یخ زدن یخچال ممکن است اشکال از لاستیک یا درب فریزر شما باشد.

احمدی

سلام ،یخچال فریزر اسنوا دیجیتالی دارم،قسمت فریزردور رادیات خنک کننده یخ میزنه و صفحه دیجیتال آلارم میده.المنت هم عوض کردیم جواب نمیده.لطفا راهنمایی کنید ممنون

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، ممکن است مشکل از برد یخچال شما باشد.

امیر قاسم رحیمی

با سلام
بنده یخچال فریزر کنوود دارم یکسال پیش موتور آن تعویض شد وموتور اصلی آن را پیدانکردم وموتور ضعیف تر گذاشتن ، الان بهمدت ۹ماه است داخل قست بالای یخچال برفک می زند ووقتی تعمیر کار امده قطعه ای عوض کرد اما باز بعداز دوز که برفک شکل گرفت ضمنا در روز تعویض نیز یخچال را راخماوش کرده بودیم تابرفک ها آب شود می خواستم علت را جویا شم وهچنین مجدد که تعمیر کار مراجعه کرد گفت مشکلی ندارد و متوجه علت برفک نشد .

کیارستمی

سلام و وقت بخیر
میخواستم بپرسم که علت برفک و یخ زدگی یخچال چیه؟ و اینکه حدود دو هفته میشه قسمت بالای یخچال بصورت مطلوب خنک نمیکنه و قسمت پایین یخچال فریزر کلا برفک زده در ضمن یخچالم سونیا هستش راهکار برفک نزدن یخچال را بفرمایید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی همه مواردی را که پرسیدید در مقاله بیان شده اند، لطفا مطلب را با دقت بخوانید و اگر دانش فنی ندارید حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

محمد شیراوند

من یخچال فریزر هیمالیا دارم از پشت کشوهای داخلش آب وارد کشو بالایی میشه و همش یخ میزنه هر چند وقت یکبار باید یخ را خالی کنم دلیل یخ زدن یخچال چیه ممنونم

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است مسیر لوله تخلیه یخچال شما مسدود شده باشد.

سمیه رهیده

علت برفک زدن داخل یخچال چیست لطفا کمک کنید یخچالم همش برک میزنه و خیلی قطوره!!

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، پیشنهاد می کنیم مقاله را کامل مطالعه نمایید.

سلام یخچال فریزر دوقلوی الکترو استیل دارم پشت یخچال از بالا تا وسط مثل کوه یخ هفته ای یه بار یخ میزنه دلیلش چی میتونه باشه راهنمایی میتونه منو بکنید

علی امینی

با سلام و خسته نباشید من یخچال امرسان دارم که در داخل یخچال فریزر آن برفک و یخ زدگی دارد و چندبار تمیز میکنیم ولی دوماه دیگر دوباره برفک می‌بندد حتی المنت آن را نیز تعویض کردیم باز جواب نمیده لطفا راهنمایی بفرمایید علت برفک زدن یخچال بدون برفک امرسان چیست؟ با تشکر از حسن نیت خوبتان

محمد بیاتی

سلام
یخچال من یخساران وبدون برفک است اما دوسه روزی است سینی وسط یخچال زیر لامپ کمی برفک میزند و کمتر خنک میکند البته روز اول خاموش هم نمیشد ولی با تمیز کردن یخچال این عیب بر طرف شد ولی همچنان کمی برفک دارد علت چیست؟ ممنونم

مهدی برهان زهی

سلام و دعای خیر . ما یه فریزر ( بدون برفک ) داریم با برند الکترو استیل . چند روزه رادیاتش برفک زده اما مواد غذایی از فریز افتادند و یخشون آب شده . ایرادش چیه ؟ اما پرسیدیم میگن یا المنتش خراب شده یا ترموستاتش .

عبدالله رافعی

سلام یخچال فریز فیلور بنده دو درب هست قسمت بالا فریزر و پایین یخچال که در انتهای بدنه یخچال برفک میزند، علت یخ زدن داخل یخچال فیلور رو لطف کنید و اینکه در هنگام اتوماتیک برفک ها آب نمیشوند علت چیست؟

باقر نسیمی

باسلام قسمت داخل سمت چپ یخچال وایت هاوس برفک زده علت چیست با تشکر

  محسن شعبانی

  سلام من سه سال یخچال هیمالیا خریدم، امسال طبقه پایین که فریز هست از دریچه های که سرما وارد میشه آب بیرون نمیاد و طبقه آخر یخچال یخ میبنده، دلیل یخ زدن یخچال از کجاست؟ ممنون

سلام یخچال من الکترواستیل دوقلوست دلیل برفک زدن یخچال چیه وقتی که دما درست تنظیم شده و لاستیک اون سالمه؟

معصومه عبدی

سلام.یخچال ماهیمالیاست که طبقه بالا یخچال وطبقه پایین فریزر هست .قسمت بالای یخچال پایین فن یخ زده شده که یک باربازکردیم یخشرو اب کردیم که حدودا دوهفته بعد دوباره یخ زده به نظرتون مشکلش چی هست؟۱۱ساله کارمیکنه ولاستیکش عوض نشده امکان داره از لاستیک باشه؟

کبری بیرانوند

سلام وقت بخیر. من یخچال فریزر الکترو استیل دارم. علت یخ زدن کشوی اخر فریزر چیه؟ دو بارم از برق کشیدم تمیز کردم دوباره زدم به برق اما درست نشد.یکی از آشناهامون قبلا تعمیر کار بوده اومد دید گفت یخچال سالمه. ولی دوباره شروع کرده به یخ زدن.میشه راهنماییم کنید

مجیداسکندری

خسته نباشید. یخچال فریزر من امرسان است. کشو آخر فریزر یخ میبندد. علت یخ زدن کشوی اخر فریزر چیست؟

کاشانی

با سلام خسته نباشید یخچال هیمالیا داریم قسمت فریزر برفک زیاد میزنه هرسری باید از برق بکشیم یا برفک های یخچال رو آب کنیم
برای فریزر به جای نشون دادن دما F2 میزنه چند ماه میشه
چکار باید کنیم ما
ممنون از شما

حسن سرویان

سلام، علت یخ زدن قسمت پایین یخچال امرسان مخصوصاً کشوی اول که کوچیک هست و کشوی دوم و برفک زدن مواد داخل کشو های دیگر چی هست؟ همچنین درب قسمت پایین شل بسته می شود و تقریباً باز میمونه و اجاق گاز هم کنار یخچال قرار داره آیا می‌تونه از این ها باشه؟ در ضمن درجه استاندارد یخچال امرسان چقدر هست؟