استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

برفک زدن فریزر و راهکارهای ساده رفع آن

علت برفک زدن و یخ زدن یخچال فریزر و راه حل های رفع مشکل

به وجود آمدن برفک یخچال و یخ زدن داخل یخچال از جمله مواردی است که می توان ادعا کرد برای تمامی ما پیش آمده است. با این وجود، هنوز بسیاری از افراد دلیل برفک زدن یخچال فریزر و یا علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک خود را نمی‌دانند و از راهکار برفک نزدن و جلوگیری از یخ زدگی داخل یخچال خود خبر ندارند.

در این مطلب از کاراباما، سعی داریم تا علت برفک زدن و یخ زدن یخچال فریزر را در بخش های مختلف آن بررسی کنیم؛ چرا که برفک زدن یخچال سبب کاهش راندمان و افت عملکرد سرمایشی یخچال می‌شود و در ادامه نیز مشکلات دیگری را به وجود می‌آورد. بنابراین در این مطلب ابتدا به عیب یابی یخچال برای یافتن علت برفک زدن آن و یا علت یخ زدن داخل یخچال می‌پردازیم و سپس در مورد رفع مشکل و اینکه چکار کنیم که یخچال برفک نزند صحبت خواهیم کرد. مسلما در صورت بی توجهی، مشکلات تشدید شده و می تواند منجر به خرابی کلی یخچال فریزر شود که هزینه‌های تعمیر یخچال را افزایش می‌دهد.

در این مطلب در رابطه با موارد زیر صحبت خواهیم کرد:

 • علت برفک زدن یخچال
 • علت یخ زدن داخل یخچال
 • علت برفک زدن یخچال معمولی
 • علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک
 • علت برفک زدن فریزر
 • علت یخ زدگی داخل یخچال
 • راهکار برفک نزدن یخچال
 • جلوگیری از یخ زدن یخچال

در صورتی که هر یک از موارد بالا را در یخچال فریزر خود مشاهده نمودید، پس از بررسی راهکارهای گفته شده برای برطرف کردن مشکل برفک زدن و یخ زدن یخچال خود اقدام نمایید، اما در صورتی که راه حل مورد نظر تخصصی و فنی بوده و صلاحیت لازم برای انجام آن را ندارید، توصیه اکید ما به استفاده از خدمات تعمیرکاران ماهر یخچال می‌باشد. می توانید از تکنسین های حرفه ای و باتجربه کاراباما کمک بگیرید. همچنین توجه کنید که در این مقاله به طور کلی در رابطه با یخ زدن داخل یخچال صحبت خواهیم کرد. در صورتی که به دنبال علت یخ زدن وسایل داخل یخچال هستید، به مقاله اختصاصی کاراباما در این رابطه مراجعه نمایید. همچنین مقاله مرتبطی با عنوان علت یخ زدن لوله پشت یخچال نیز تهیه شده که می تواند گره گشای مشکل شما باشد و مطالعه آن را نیز توصیه می‌کنیم.

توجه:

علت یخ زدن فریزر الکترواستیل با علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ و یا علت یخ زدن داخل یخچال امرسان متفاوت نیست. لذا می توانید از مطالب این مقاله جهت یافتن علت برفک زدن یخچال فریزر یا علت یخ زدن داخل یخچال ال جی، سامسونگ، الکترواستیل، جنرال الکتریک، هیمالیا، اسنوا، امرسان، دونار، فیلور و سایر برندها استفاده نمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

علت برفک زدن یخچال فریزر معمولی و یخ زدن آن

علت برفک زدن یخچال بسیار ساده است. هوای خنک داخل یخچال می‌بایست همواره در داخل اجزای مختلف یخچال به گردش درآمده و جریان داشته باشد. در صورتی که این هوای خنک با هوای گرم یا مرطوب که از خارج یخچال وارد می‌شود، برخورد داشته باشد، در نقطه اختلاط این دو جریان، برفک به وجود می‌آید. برفک ها در صورتی که آب نشوند، به مرور سخت شده و یخ می‌بندند که به یخ زدن یخچال می‌انجامد. البته یخ زدن داخل یخچال می‌تواند مستقیما از یخ زدن آب و… نیز باشد.

چرا یخچال برفک میزند؟ دلایل تشکیل برفک یخچال شما یکی از سه مورد زیر خواهد بوذ:

 1. اگر محل نصب یخچال فریزر مناسب نباشد و محیط دارای رطوبت بالایی باشد، با هر بار باز و بسته شدن درب یخچال یا فریزر مقدار زیادی از رطوبت محیط وارد دستگاه شده و به برفک زدن یخچال فریزر منتهی می‌شود. بنابراین، اگر سماور و اجاق گاز شما در کنار یخچال فریزرتان قرار دارند، بهتر است به فکر تغییر مکان یخچال و یا آنها باشید.
 2. دلیل دیگری که می‌تواند به برفک زدن فریزر بیانجامد، خرابی لاستیک دور درب است. اگر لاستیک در قسمتی دچار شل شدگی، پارگی یا سایش شده باشد، به طوری که امکان ورود هوا به داخل دستگاه باشد، احتمال برفک زدن بالا خواهد بود. در چنین مواقعی باید اقدام به تعمیر و یا تعویض لاستیک دور درب یخچال نمایید.
 3. دلیل سوم تشکیل برفک در یخچال فریزرهایی که دلایل 1 و 2 در آنها صادق نیست، می تواند خرابی ترموستات یخچال باشد. در این حالت حتما از تعمیرکار مجرب برای رفع اشکال یخچال خود استفاده کنید، چرا که تعویض و تعمیر ترموستات حساس بوده و در صورت نداشتن دانش و تجربه کافی، ریسک آسیب رسیدن به دستگاه وجود دارد.

در خصوص اینکه چکار کنیم که یخچال برفک نزند، مواردی که در بالا ذکر شدند را می توان مدنظر قرار داد. همچنین در ادامه نکات دیگری بیان می‌شود که در رفع مشکل و جلوگیری از برفک زدن و یخ زدن یخچال موثر خواهند بود.

راهکار برفک نزدن یخچال فریزر

در صورتی که با مشکل برفک زدن یخچال و یا یخ زدن داخل یخچال روبه رو شده اید، راهکار شما ساده است. ابتدا یخچال را از پریز برق بکشید و سپس درب دستگاه را باز بگذارید تا به مرور برفک ها و یخ ها آب شوند. می توانید از یک سشوار برای گرم کردن بیشتر و زودتر آب شدن برفک‌ها و یخ های داخل یخچال کمک بگیرید. اما هیچگاه با اشیاء نوک تیز مانند چاقو و تیغ، به ضربه زدن به برفک‌ها و یخ های داخل یخچال اقدام نکنید. زیرا احتمال بسیار زیادی وجود دارد که به لوله های حاوی گاز یخچال صدمه زده و موچب نشت گاز یخچال شوید که مشکلات بسیاری را برای شما از قبیل سرد نشدن یخچال به وجود خواهد آورد. حال، با توجه به محلی که برفک یخچال تشکیل شده، علت تشکیل برفک و یخ زدن داخل یخچال کمی متفاوت بوده و عیب یابی آن متفاوت خواهد بود که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است.

 • برفک زدن فریزر:

ممکن است برفک در اطراف درب فریزر تشکیل شود. این حالت نشان دهنده این است که درب یخچال فریزر کاملا بسته نشده است. بسته ها یا مواد غذایی که ممکن است مانع از قرارگیری درست واشر درب شوند را دوباره مرتب کنید. مثلا بسته های مواد غذایی که بیش ازحد به هم چسبیده اند، کشویی که بطور کامل بسته نشده است، جایخی های مکعبی که به درستی در جای خود قرار نگرفته اند و غیره. ممکن است ایراد از واشر یا بست درب نیز باشد. مطمئن شوید که این بست ها سالم بوده و کاملا به درب چسبیده اند. وجود هرگونه پارگی و یا ساییدگی در لاستیک دور درب یخچال فریزر، نشان دهنده زمان تعویض لاستیک است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بسته نشدن درب یخچال به مقاله اختصاصی آن مراجعه کنید.

 • برفک داخل یخچال:

اگر برفک کم و در همه جا دیده می شود، ممکن است بدلیل دمای خیلی پایین یخچال فریزر باشد. اگر دمای تنظیم شده دستگاه خیلی پایین باشد، دستگاه فرصتی برای از بین بردن رطوبت هوای سرد درون خود نخواهد داشت و قبل از اینکه دستگاه سیکل خنک سازی بعدی را شروع کند، این رطوبت به برفک یخچال تبدیل می شود. مطمئن شوید که دمای فریزر در حدود 0 درجه فارنهایت (۱۸- درجه سانتیگراد) و دمای یخچال در حدود 37 درجه فارنهایت (۳ درجه سانتیگراد) تنظیم شده است. اگر برای تنظیم دمای یخچال خود مشکل دارید حتما مقاله نحوه تنظیم دمای یخچال را مطالعه نمایید.

 • یخ زدن داخل یخچال:

در صورتی که برفک در همه جا تشکیل شده و سخت و یخ زده شده است، ممکن است درب یخچال برای مدتی باز گذاشته شده باشد. در این حالت ابتدا، یخ زدگی یخچال در منطقه اطراف درب خواهد بود اما درنهایت کل فضای داخل دستگاه را دربر می گیرد. در اغلب موارد، رفع این مسئله باعث می شود پس از 2 دور یخ زدایی، برفک یخچال از بین رفته و دستگاه به وضعیت عادی بازگردد.

 • یخ زدن فریزر:

هنگامی که برفک تنها در قسمت عقبی بخش فریزر جایی که سیم پیچ اواپراتور قرار گرفته، به وجود می آید، از وجود مشکلی در چرخه یخ زدایی یا دیفراست خبر می‌دهد. با توجه به دستگاه، این مشکل می‌تواند به خاطر خراب شدن هیتر، بیمتال، سنسور یخ زدایی، تایمر یخ زدایی یا برد کنترل کننده باشد. لذا برای عیب یابی دقیق تر باید جزئیات این بخش ها به دقت توسط متخصص فنی تعمیر لوازم خانگی بررسی شود. بسیاری از اوقات علت یخ زدن فریزر به گرفتگی لوله تخلیه نیز مربوط است. این لوله کوچک جهت خروج آب و برفک های ذوب شده از این بخش تعبیه می شود. به راحتی و با کمک آب گرم و سشوار می توانید این مشکل را رفع نمایید.

نکته:

اگر خانه شما دارای سطح رطوبت بالایی است، با هر بار باز و بسته نمودن درب یخچال فریزر، مقداری از هوای مرطوب وارد دستگاه شده و موجب تشکیل برفک می‌گردد. این حالت طبیعی است و در این شرایط، سیستم برفک زدایی یخچال فعال و هیتر داخلی را روشن می‌کند که قادر به ذوب این برفک ها و یخ ها خواهد بود.

مطالب پیشنهادی کاراباما:

علت یخ زدن داخل یخچال ال جی، سامسونگ، امرسان، اسنوا، هیمالیا و سایر برندها

تمام مواردی که پیش تر درباره آن ها توضیح داده شد، علت برفک زدن یخچال فریزر و یا یخ زدن داخل یخچال سامسونگ، ال جی، امرسان، اسنوا، الکترواستیل، هیمالیا، فیلور، دونار و هر برند دیگری می باشد. بنابراین از آنجایی که تمامی یخچال ها به طور کلی از اجزا مشابهی برای سیستم خنک کنندگی و یا برفک زدایی (البته با کیفیت های متفاوت) استفاده می‌کنند، دلایلی که به عنوان علت یخ زدن یخچال فریزر و یا برفک زدن آن بیان شد، برای همه برندها صدق می‌کند. اما از آنجایی که تعمیرات یخچال هر برندی نیاز به تخصص و تجربه خاص خود را دارد، لذا اگر در این زمینه دانش فنی لازم را ندارید به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم شخصا اقدام به تعمیر یخچال خود کنید، و بهتر است از متخصصین این امر کمک بگیرید.


اگر مشکل یا راه حل مدنظر خود را در لیست بالا پیدا نکردید، حتما مشکل خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت کارشناسان کاراباما پاسخ دهند.


نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
علی بهمدی

سلام
علت برفک زدن یخچال بدون برفک چیست؟
یخچال الکترواستیل بدون برفک دارم که در قسمت فریزر پشت صفحه مدتی است که برفک میزند و به همین خاطر گهگاهی از قسمت لامپ قسمت یخچال آب چکه میکند. البته دستگاه تقریبا خوب سرد میکند و یخ میزند. لطفا علت یخ زدن فریزر الکترواستیل را توضیح دهید. ممنون

پاسخ دهید

  محمد ب

  با سلام یخچال فریزر الکترواستیل دارم و قسمت فریزر چنان برفک و یخ میزند که راندمان ان به صفر میرسد و مجبور به خاموش کردن به مدت دو روز میشوم تا منجر به آب شدن یخ و برفک گردد که با توجه به حجم بالای وسایل داخل آن بسیار باعث مشکلات میشود. خواهشمند است راهنمایی بفرماید علت یخ زدن کف فریزر الکترواستیل چیست؟

  پاسخ دهید

   سانیار

   سلام یخچال فریزر بدون برفک یخساران بالا یخچال پایین فریزر داریم که در قسمت فریزر پشت قفسه پایینی فریزر خیلی یخ زده طوری که قفسه اصلا در نمیاد علت چیست؟؟

   پاسخ دهید

    محمد دهقانی

    سلام ، اگر یخ زدگی از کف شروع میشه ، معنیش اینه که هیتر داره کارشو درست انجام میده و یخو آب میکنه ، اما دلیل اینکه آب میره کف یخچال و مجددا یخ میزنه اینه که نمیتونه خارج بشه ، پس سوراخی که برای تخلیه آب وجود داره کیپ شده ، و اگه اونو باز کنید ، یخ و برفک بلافاصله بعد از آب شدن توسط هیتر به جای اینکه به کف یخچال بره و مجددا یخ بزنه ، از سوراخ به روی قسمت مخصوصی که روی موتور یخچال قرار داره میره و توسط حرارت موتور تبدیل به بخار میشه .

    پاسخ دهید

    بهنام ش

    یخچال فریزر امرسان داریم قسمت عقبی یخچال از وقتی که بردش رو عوض کردیم یخ میزنه گفتن شاید هیتر کار نکنه اونو هم عوض کردیم نمیدووم مشکل از چیه؟

    پاسخ دهید

     مهدی نامنی

     سلام و خسته نباشید من ب تازگی یخچال ال جی ساید خریدم وقتی خونه بردم متوجه شدم داخل یخچال اندازه ی دو سه تا نخود شکسته می خواستم بدونم این شکستگی برای یخچال چ مشکلی ایجاد می کنه

    محسن مریخ

    سلام یخچال فریزر بدون برفک یخساران بالا یخچال پایین فریزر داریم که در قسمت فریزر پشت قفسه پایینی فریزر خیلی یخ زده طوری که قفسه اصلا در نمیاد علت چیست؟؟

    پاسخ دهید

     نسیم اسلام پور

     سلام محسن عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال فریزر رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   امیرکرمی

   باسلام من یک یخچال دوقلوالکترواستیل دارم که یخچال فریزرش بعضی وقتهایخ میزندوچندجارفتم گفتن ازبرق درش بیارفریزروویاباسشوارداخل بگیردرست میشه من این کار انجام دادم ولی باز هرچند قتل یک بار یخ میزندنمیدونم چکارکنم لطفن راهنمای بفرماید

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام امیر عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

   حسین بنی حبیب

   سلام یخچال امرسان دارم دیواره روبروی درداخل یخچال برفک میزند

   نمایندگی امرسان

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام حسین عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال امرسان رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

  رضا امینی

  با سلام و خسته نباشید بنده یخچال فریزر نوفراست امرسان دارم اما برفک میزند. علت برفک زدن یخچال بدون برفک امرسان را میخواهم لطفا

  پاسخ دهید

   فاطمه باقری

   سلام..ما یخچال فریزر سامسونگ داریم مدل فریزر پایین … دمای یخچال تنظیم شده و روی 3 درجه میزارم ولی برفک میزنه اصلا مگر بدون برفک نیست؟ علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ رو توضیح بدید لطفا. چرا یخچال بدون برفک برفک میزنه آخه؟؟؟؟

   پاسخ دهید

  محمدرضا. پورحسینی

  باسلام. یخچال. فریزر سینجر. دارم. گاز. تموم. کرده. بعد. گاز. کردن. ترموستات. عوض کردم حالا. قسمت. فریزر بعد دوروز. کاملا. یخ. و. برفک. میزنه. ولی. دیگه. اب داخلش بزاری. یخ نمیبنده علت. چیه. میشه. راهنمایی. کنید سپاس گذارم

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام دوست عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

محمدجودانه

باسلام يه يخچال فريزر هيماليا دارم که ناودوني خروجي آب زير صفحه برفك زياد و يخ ميزنه و جلوي خروجي آب رو ميگيره. به نظر شما علت برفک زدن یخچال بدون برفک هیمالیا از كجاست خسته شدم از اين مشكل

پاسخ دهید

راحله احمدی

سلام؛ من ساید ال جی دارم که مدتی مشکل پیدا کرده تا الان خیلی خوب بود. دمای یخچال را کم کردم و یخچال از حالت اتومات خارج شد و برفک و یخ ان کمی اب شد بعد که دوباره به دمای اولیه برگرداندم باز هم اتومات نشد و احساس میکنم دوباره همون میشه. لطفا علت یخ زدن داخل یخچال ساید ال جی و راه حلش رو آموزش بدید

پاسخ دهید

  غیاثوند

  لباسشوییم موادشوینده داخلشش نمیشودبااب خالی میشوید موادم بالامیمونه چکارکنم

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام دوست عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

    علی محمدتاج الدین

    درود . احتمالا فشارآب به حدی نیست که به محفظه پودربرسد. هم میتوانید یک پارچ آب روی پودرریخته تاپودررابشویدوبه داخل ببرد، یامیتوانیدپودررا داخل محفظه لباس بریزید.یعنی اول مقدارپودرلازم رابریزید، سپس لباسهارابریزیدودرب راببندیدودستگاه راروشن کنیدتاآب گیری کند

    پاسخ دهید

   ع،م،تاج الدین

   پودرراداخل محفظه لباس بریزید.احتمالا فشارآب ضعیفه

   پاسخ دهید

دلدار

سلام من یخچال الکترواستیل دوقلو دارم
پشت کشوی آخر فریزر آب جمع میشه و یخ میبنده
علت یخ زدن فریزر الکترواستیل رو لطفا راهنمایی کنید……..

پاسخ دهید

  آرمين ذوقي

  شما بايد اول مخزني كه آب ديفراست واردش ميشه رو چك كنيد، كه لوله خروجي اب بسته نشده باشه، سپس قسمت يخ زا رو چك كنيد كه يخ در قسمت خروجي بهم چسبيده نباشه، بعد قسمت ديفراست رو چك كنيد ببينيد عمل ميكنه، و اگر اواپراتور يخ زدگيش زياد باشه بايد تماني قسمت دیفراست رو با اهم متر چك كنيد.

  پاسخ دهید

   روح اله ایمانی پور

   سلام علت یخ زدن داخل یخچال امرسان چیه؟ بالا از داخل برفک میزنه و یخ میزنه چرا؟

   پاسخ دهید

    مولود

    سلام. علت یخ زدن داخل یخچال دونار چی میتونه باشه؟ دما نرماله و هیچ اروری هم نمیده. یخچال بدون برفک هست پس چرا یخچال برفک میزند ؟

    پاسخ دهید

   حاتم عبدلی

   سلام یخچال فریزر دورنا دارم که داخلش یخ و برفک زیاد میزنه و سرمادهی کمی داره و خوب خنک نمیکنه. چی علت یخ زدن فریزر بدون برفک میشه؟

   پاسخ دهید

    محمدرضا عبیداوی

    سلام یخچال فریزر صندوقی دارم که پایین برفک نمیزنه فقط بالا مشکلش چیه؟

    پاسخ دهید

حسین احمدی

باسلام.یخچال ساید سامسونگ دارم داخل یخچال برفک میزنه و آب از داخل یخچال میریزه یکبار یخچالو خاموش کردم برفکا آب شد ولی بازم آب میریزه و دوباره داره برفک میزنه میخواستم علتشو بدونم

پاسخ دهید

ثقفیان

سلام و سپاس بابت مطالب مفید و کاربردی
فریزر ما کنوود است. چند وقتی است کف طبقه پایین فریزر یخ می بندد و کشو پایین امکان خارج شدن ندارد که یخ زدایی می کنیم. اما اینبار فریزر در دمای صفر درجه ثابت مانده و موتور با صدای ضعیفی کار می کند که آنرا خاموش کردیم. تعمیرکار می گوید گاز خارج شده. اما بعد از تخلیه فریزر متوجه یخ زدگی کامل و شدید زیر و پشت کشو شدیم. آیا کار نکردن فریزر با این مسئله در ارتباط است؟ با سپاس فراوان

پاسخ دهید

  رضا روزگار

  سلام من دنبال علت برفک زدن یخچال معمولی هستم. لطفا یکی کمک کنه خیلی گیرم

  پاسخ دهید

  محمد رضا

  باسلام. یخچال. فریزر سینجر. دارم. گاز. تموم. کرده. بعد. گاز. کردن. ترموستات. عوض کردم حالا. قسمت. فریزر بعد دوروز. کاملا. یخ. و. برفک. میزنه. ولی. دیگه. اب داخلش بزاری. یخ نمیبنده علت. چیه. میشه. راهنمایی. کنید سپاس گذارم

  پاسخ دهید

زهرا زارع

سلام فریزر الکترواستیل دارم دمای فریزر خنک هست یخچال روشن میشه فن یخچال روشن میشه ولی مواد غذایی و اب یخ نمیبندد منجمد نمیشه کمکم کنید لطفا ممنون

پاسخ دهید

  حسینی

  سلام. یخچال فریزر نیکسان دارم. قسمت فریزر خنکه ولی منجمد نمیکنه، زود به زود برفک میزنه. ترموستات هم خوب کار میکنه. مشکل چیه؟ علت برفک زدن یخچال معمولی نیکسان چیه؟؟

  پاسخ دهید

  المنت یخچال تون داخل فریز تمیز کنید چون دچاریخزدگی شده دمای فریزبالانمیره

  المنت احتمال داره خراب شده هزینه ای هم نداره حتی خودتون میتونیدعوض کنید

  پاسخ دهید

محسن کلهر

سلام
یخچال بدون برفک خریداری کردیم ولی داخل اون یخ میبنده لطفا علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک اسنوا رو بفرمایید چیه

پاسخ دهید

حسین رییسی

سلام خسته نباشید.داخل یخچال زیر فن همونجایی که ابهای اضافه خارج میشه و شیلنگ مخصوصشم وصله اونجا به مرور زمان یخ میزنه وحجمش خیلی زیاد میشه لطفا دلیلش وراه حلش را مطرح فرمایید.با تشکر.

پاسخ دهید

احمد نيسي

با سلام بنده فريزر الكترواستيل دارم كشوي پاييني ان به طور كامل يخزده است به نظر شما علت از كجا ميتونه باشه نه ترموستات خرابه ونه خونه رطوبت زيادي داره.ممنون

پاسخ دهید

  شایان

  داخل ناودانی دچار ابگرفتگی و یخ زدگی شده . باید المنت به وسیله سیم مفتول مسی تقویت و داخل ناودانی هدایت بشه

  پاسخ دهید

  احتمالا ناودانی مسدود شده شاید المنت ذوب برفک معیوب شایدم ترموفیوز

  پاسخ دهید

علی یوسفی

سلام یخچال فریزر هیمالیا ۵۳۰ نوفراست دارم که فریزر آن برفک میزند و موتور آن خیلی داغ میشود خواستم دلیل برفک زدن یخچال فریزر و رفع این مشکل را بپرسم ممنونم اگه کارشناسان بتونن کمکی کنن دریغ نکنن

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، پیشنهاد می کنیم مقاله را بطور کامل بخوانید علت برفک زدن فریزر هیمالیا شما هم می تواند یکی از دلایل بیان شده در مقاله باشد. اگر در این زمینه دانش فنی ندارید، حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

حامد ابراهیمی

سلام.من یخچال ساید دو در سامسونگ دارم.فیریزرش خوب خنک میکنه.ولی یخچالش خنک نمی کنه وشبکه هایه پشت کشو ها برفک زده چیکار کنم؟؟؟؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است مشکل از درب یخچال و یا لاستیک درب آن باشد.

  پاسخ دهید

   صالح ثابت

   علت یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ عقربه ترموستات مابین cold وvacation هست چیه اطفا راهنمایی فرمایید با تشکر ثابت از ارومیه

   پاسخ دهید

   سهرابی هستم

   سلام یخچال ما سامسونگ هست تو فیرزیا از جای هوا برفک زده و خونم نمیکنه مرغ و ماهی همه آب شدن ۲۰ روز پیش یکی آوردیم گفت سوسور خراب عوض کرد بازه هم همجور شده

   پاسخ دهید

    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

بهاره چگینی

سلام
یخچال من نصف فریزرش برفک میزنه نصفش خنکه ولی یخ و برفک نمیزنه
میشه علت برفک زدن فریزر و یخ نکردنش رو بگید و اینکه چطوری درست میشه؟

پاسخ دهید

  سلام من یخچال الکترواستیل دارم کشو پایی فریزر کاملا یخ میزنه میچسبه کف اصلا باز نمیشه علتش چیه ؟؟

  پاسخ دهید

   حمید احمدی

   پایین اپراتور سوراخش گرفته است

   پاسخ دهید

    لوله فاضلاب(خروجی یخهای آب شده توسط المنت)مسدود شده.
    اگه دست به آچار باشین و ناودانی خروجی آب که اگر قابل مشاهده نبود با باز کردن پیچهای روپوش سردخانه و کمی بازدید و بررسی در زیر سردخانه اونو بیابید. با ریختن آب نسبتاً داغ یابا یک شلنگ دم سوراخ خروجی آب و فوت کردن و…. منفظ خروجی آب رو باز کنین.
    موفق باشید.

    پاسخ دهید

     حسین سلیمانی

     باسلام
     یخچال ساید بای ساید دوو مدل FRS-2211 دارم
     حدود یکماه کار میکنه ولی قسمت بالای یخسار اتومات یه خورده برفک می‌بنده و همون قسمت اینطوری میشه
     علت چیست؟لطفا راهنمایی کنید
     سپاس

   مصطفی سنچولی

   کاش زودتر مطالب شما رو میخوندم..ناودانی زیر آواپراتور آب یخ میزد..اومدن یک سیم را چند دور به دور المنت پیچید و به سوراخ خروجی آب برد ..کلا ده دقیقه و ۱۵۰۰۰۰ دستمزد..

   پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، یکی از دلایل یخ زدن کشو پایینی یخچال الکترواستیل نصب نامناسب لوله تخلیه آب یخچال می باشد. لوله تخلیه بدون عایق بندی مناسب نزدیک به کابین یخچال نصب می شود و کم کم به دلیل سرمای زیاد، لوله یخ زده و مسدود می شود و آب به داخل کابین یخچال نفوذ می کند.

   پاسخ دهید

  سلام یخچال اسنوا ۶۷۶ داریم دیفراست نمیکنه برفک میزنه برد قدرت و فرمان رو عوض کردیم المنتهارو عوض کردیم سنسورها و ترموفیوز سالمه لاستیک دور دربهارو عوض کردیم بازم دیفراست نمیکنه باسپاس

  پاسخ دهید

   اتابک رنجبری

   سلام داخل یخچال ما برفک زده و وسایل هم همینطور لطفا علت یخ زدگی داخل یخچال را برای من بگین تا رفعش کنم ممنون

   پاسخ دهید

  آرمين ذوقي

  سلام
  ممكنه گاز مبرد كم شده باشد يا اواپراتور شما دچار گرفتگي شده باشد،

  پاسخ دهید

   اصغر حیدری

   سلام
   من فریزر سیلوان دارم قسمت رادیاتور داخل یخ میزند و خنک نمی کنه
   در ضمن لاستیک دور در سالمه
   ممنون میشم راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

   شایسته

   سلام یخچال فریزر الکترو استیل دارم که دور پروانه یخ میزنه بالا داخل یخچال کاملا گرم میشه با سشوار که یخ هارو اب میکنیم بعد از ده یازده ساعت داخل یخچال خنک می شود این کا رو هفته ای یک بار انجام می دهم

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام شایسته عزیز
    اگر یخچال فریزر الکترواستیلتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس یخچال فریزر الکترواستیل رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

خدیجه علی نوری

سلام عیب یخچالم اینه که داخل بدنه بالای یخچال برفک میزنه و عیب دوم اینه که در کشوی اول فریزر هم برف میزنه و لاستیک دور پایین فریزر پارکی داره ولی سوراخ نشده علت اینکه برفک میزنه چیه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، پارگی لاستیک یکی از علت های اصلی برفک زدن یخچال است. لاستیک دور درب یخچال شما باید تعویض شود.

  پاسخ دهید

کاردان منصور

یک عدد یخچال ساید ال جی دارم. علت یخ زدن داخل یخچال ساید ال جی چی میتونه باشه؟ تعمیرکار گفته مشکل از کمپرسوره درست گفته؟ تعویضش چقد هزینه داره؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، ممکن است ترموستات، ترمیستور و یا کمپرسور یخچال شما معیوب شده باشد.

  پاسخ دهید

ناصر سهرابی

سلام مافریزر پارس بدون برفک داریم ولی بعد خرید متوجه شدیم که اشتباه کردیم پارس خریدیم چون ازهر دو ماه باید از برق بکشیم و یخ زدایی کامل انجام بدهیم بعد به برق بزنیم تا درجه دما به ۱۶ برسد ودر ضمن چندبار سرویس کار اومده نتونستن کاری انجام بدن

پاسخ دهید

سلام، سايد دوو دارم که فريزرش فقط اطراف یخ ساز و طبقه بالا برفک ميزنه و خیلی کم یخ ميزنه لطفاً راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  یخچال و فریزر دوقلوی الکترواستیل داریم. که فریزر آن ماهی یکبار قسمت بالای آن- یعنی بالای آخرین کشو برفک می زند و ماهی یکبار باید آن را تمییز کنیم علت چیست؟

  پاسخ دهید

سلام من یخچال بکو دارم فریزر بالا یخچال پایین الان مدتیه که داخل یخچال برفک میزنه علت برفک زدن یخچال معمولی چیه؟ راهکار برفک نزدن یخچال چیه؟

پاسخ دهید

  محمود

  اگه فن سالمه . خرابی سنسور دیفراست یا المنت .
  المنتو با برق مستقیم چک کن . درست بود سنسور دیفراستو عوض کن .

  پاسخ دهید

علی عبادی

سلام یخچال فریزر پارس داریم علامت EF میاره.
داخل یخچال برفکش زیاده همه چی هم یخ میزنه. عیبش چی میتونه باشه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ارور EF فریزر پارس به دلیل خرابی یا قطع شدن سنسور داخل کابین فریزر و یا به علت خرابی برد فریزر رخ می دهد..

  پاسخ دهید

زینب.ر

سلام. من یخچال دوقلوی الکترواستیل دارم. دلیل برفک زدن یخچال دور بر فن چیه و صدای بدی ایجاد میکنه. موقع برفک زدایی هم آبش به داخل یخچال میاد . علتش چیه و چطوری درستش کنم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، متاسفانه این اشکال معمولا به دلیل ایراد ساختاری در ناودانی نامناسب و محل نامناسب لوله تخلیه یخچال الکترواستیل اتفاق می افتد و ایراد فنی نیست. برای رفع این مشکل معمولا یک سیم رسانا گرما دور المنت می پیچند وبه سوراخ ناودانی هدایت می کنند.

  پاسخ دهید

علیرضا حمیدزاده

باسلام
سیستم برفک زدایی یخچال های نوفراست هیمالیا چطوریه.. بر اساس تایمر هستش یا سنسور دما داره…
علت برفک زدن یخچال بدون برفک هیمالیا رو میخوام تست کنم…. ممنونم

پاسخ دهید

سلام
من یخچال فریزر سامسونگ دارم که برفک میزنه وقسمت بالای یخچال سرد نمیشه. تعمیرکار یک بار سنسورهاشو عوض کرد ولی درست نشد. راهنمایی کنید که مشکل از چی هست.
با تشکر

پاسخ دهید

  الهام حسینی

  سلام فریزر الکترو استیلم اب جمع میشه کشوی اخر و یخ میبنده از ابراهش نیست چون حدود یک ماه و نیم پیش کلا خاموشش کردم ولی باز این مشکل به وجود اومده

  پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، اینکه قبلا کلا خاموش کردین و الان دوباره استفاده می کنید دلیل بر این نیست که ابراه مشکل ندارد. به طور کلی این اشکال معمولا به دلیل ایراد ساختاری در ناودانی نامناسب و محل نامناسب لوله تخلیه یخچال الکترواستیل اتفاق می افتد و ایراد فنی نیست. برای رفع این مشکل معمولا یک سیم رسانا گرما دور المنت می پیچند وبه سوراخ ناودانی هدایت می کنند. اما اگر مطمئن هستید که ایراد مربوط به این موضوع نمی باشد، یخچال شما باید از نظر فنی بررسی و عیب یابی شود.

   پاسخ دهید

علی طهماسب

سلام جناب پیر نیا .
یک یخچال یورو استار دارم چند وقت پیش گازشو پر کردم .ولی الان قسمت یخچالش یخ میزنه کل داخل یخچال یخ میزنه .ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

پاسخ دهید

  سلام دلیل یخ زدن داخل یخچال بدون برفک چیه؟ مگر بدون برفک نیست پس چرا یخ و برفک میزنه؟

  پاسخ دهید

بهاری

سلام آیا علت یخ زدگی داخل یخچال میتواند از عدم کار کمپرسور موتور یا نشتی گاز باشد؟

پاسخ دهید

مصطفی ابراهیمی

سلام،من یخچال وفریزر جدا مارک یخساران دارم،مدتیه که چراغ فریزرم روشنه والارم میده ک در بازه،وموادم هم فریز نمیشن،یعنی گوشتو بعد سه روز نتونست فریز کنه،احتمال داره از لاستیک دور درش باشه یا چیزه دیگس،
ممنون میشم راهنماییم کنین

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، اگر درب یخچال شما درست بسته نشود و لاستیک آن ایراد داشته باشد، احتمال دارد مشکلی که گفتید از لاستیک یا لولا های یخچال شما باشد.

  پاسخ دهید

  بیتا عیسی نژاد

  سلام. وقت بخیر. یه یخچال فریزر الکترواستیل ۵ ماه قبل گرفتیم که مدتیه دو کشوی پایین فریزرش و کف فریزر یخ میزنه و هر روز باید تمیزش کنیم وگرنه کشو باز نمیشه. مشکل و راه حلش چیه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دهید

مجید شریفی

سلام یخچال ساید دوو بعد از ده دوازده روز خوب کار کردن قسمت فریزر یخ نمی زند و هر چیزی داخلش باشه آب می شه همچنین بستنی چکار کنم خوب بشه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، دلیل یخ زدن یخچال ممکن است اشکال از لاستیک یا درب فریزر شما باشد.

  پاسخ دهید

احمدی

سلام ،یخچال فریزر اسنوا دیجیتالی دارم،قسمت فریزردور رادیات خنک کننده یخ میزنه و صفحه دیجیتال آلارم میده.المنت هم عوض کردیم جواب نمیده.لطفا راهنمایی کنید ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، ممکن است مشکل از برد یخچال شما باشد.

  پاسخ دهید

   امیر قلیزاده

   س. قربان بنده یخچال ساید سامسونگ دارم که قسمت یخچال فقط دور فن یخ میزنه و فن صدای بد ایجاد میکنه که بعدش وامیسته چند بار تعمیر کار آوردم همه چی تست شده سنسور و ترامیفیوز عوًض شده هیتر سالم بوده ترمودینامیک سالم …ایندفعه تعمیر کار میگه یا از برده یا گاز …چکا کنم لطفا راهنمايي م کنید ممنونم در ضمن عمل دیفراست انجام میشه ولی فقط قسمت پشت فن انجام نمیشه

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام امیر عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچالتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

امیر قاسم رحیمی

با سلام
بنده یخچال فریزر کنوود دارم یکسال پیش موتور آن تعویض شد وموتور اصلی آن را پیدانکردم وموتور ضعیف تر گذاشتن ، الان بهمدت 9ماه است داخل قست بالای یخچال برفک می زند ووقتی تعمیر کار امده قطعه ای عوض کرد اما باز بعداز دوز که برفک شکل گرفت ضمنا در روز تعویض نیز یخچال را راخماوش کرده بودیم تابرفک ها آب شود می خواستم علت را جویا شم وهچنین مجدد که تعمیر کار مراجعه کرد گفت مشکلی ندارد و متوجه علت برفک نشد .

پاسخ دهید

کیارستمی

سلام و وقت بخیر
میخواستم بپرسم که علت برفک و یخ زدگی یخچال چیه؟ و اینکه حدود دو هفته میشه قسمت بالای یخچال بصورت مطلوب خنک نمیکنه و قسمت پایین یخچال فریزر کلا برفک زده در ضمن یخچالم سونیا هستش راهکار برفک نزدن یخچال را بفرمایید

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی همه مواردی را که پرسیدید در مقاله بیان شده اند، لطفا مطلب را با دقت بخوانید و اگر دانش فنی ندارید حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

محمد شیراوند

من یخچال فریزر هیمالیا دارم از پشت کشوهای داخلش آب وارد کشو بالایی میشه و همش یخ میزنه هر چند وقت یکبار باید یخ را خالی کنم دلیل یخ زدن یخچال چیه ممنونم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است مسیر لوله تخلیه یخچال شما مسدود شده باشد.

  پاسخ دهید

سمیه رهیده

علت برفک زدن داخل یخچال چیست لطفا کمک کنید یخچالم همش برک میزنه و خیلی قطوره!!

پاسخ دهید

سلام یخچال فریزر دوقلوی الکترو استیل دارم پشت یخچال از بالا تا وسط مثل کوه یخ هفته ای یه بار یخ میزنه دلیلش چی میتونه باشه راهنمایی میتونه منو بکنید

پاسخ دهید

علی امینی

با سلام و خسته نباشید من یخچال امرسان دارم که در داخل یخچال فریزر آن برفک و یخ زدگی دارد و چندبار تمیز میکنیم ولی دوماه دیگر دوباره برفک می‌بندد حتی المنت آن را نیز تعویض کردیم باز جواب نمیده لطفا راهنمایی بفرمایید علت برفک زدن یخچال بدون برفک امرسان چیست؟ با تشکر از حسن نیت خوبتان

پاسخ دهید

محمد بیاتی

سلام
یخچال من یخساران وبدون برفک است اما دوسه روزی است سینی وسط یخچال زیر لامپ کمی برفک میزند و کمتر خنک میکند البته روز اول خاموش هم نمیشد ولی با تمیز کردن یخچال این عیب بر طرف شد ولی همچنان کمی برفک دارد علت چیست؟ ممنونم

پاسخ دهید

مهدی برهان زهی

سلام و دعای خیر . ما یه فریزر ( بدون برفک ) داریم با برند الکترو استیل . چند روزه رادیاتش برفک زده اما مواد غذایی از فریز افتادند و یخشون آب شده . ایرادش چیه ؟ اما پرسیدیم میگن یا المنتش خراب شده یا ترموستاتش .

پاسخ دهید

  میثم مسلمی پور

  سلام من یخچال هیمالیا دارم ک قسمت بالا یخچال و پایین فریز قسمت بالا داخل یخچال روی صفحه آن برفک میزند الان سه سالی است ولی قبلا بهتر بود ولی تازگیا برفک آن خیلی بیشتر شده طوری ک هر ماه باید تمیز کنم وتازگیا یخچال خاموش میشود بعد از تمیز شدن برفک روشن میشود ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام میثم عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال هیمالیا رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

عبدالله رافعی

سلام یخچال فریز فیلور بنده دو درب هست قسمت بالا فریزر و پایین یخچال که در انتهای بدنه یخچال برفک میزند، علت یخ زدن داخل یخچال فیلور رو لطف کنید و اینکه در هنگام اتوماتیک برفک ها آب نمیشوند علت چیست؟

پاسخ دهید

باقر نسیمی

باسلام قسمت داخل سمت چپ یخچال وایت هاوس برفک زده علت چیست با تشکر

پاسخ دهید

  محسن شعبانی

  سلام من سه سال یخچال هیمالیا خریدم، امسال طبقه پایین که فریز هست از دریچه های که سرما وارد میشه آب بیرون نمیاد و طبقه آخر یخچال یخ میبنده، دلیل یخ زدن یخچال از کجاست؟ ممنون

  پاسخ دهید

سلام یخچال من الکترواستیل دوقلوست دلیل برفک زدن یخچال چیه وقتی که دما درست تنظیم شده و لاستیک اون سالمه؟

پاسخ دهید

معصومه عبدی

سلام.یخچال ماهیمالیاست که طبقه بالا یخچال وطبقه پایین فریزر هست .قسمت بالای یخچال پایین فن یخ زده شده که یک باربازکردیم یخشرو اب کردیم که حدودا دوهفته بعد دوباره یخ زده به نظرتون مشکلش چی هست؟۱۱ساله کارمیکنه ولاستیکش عوض نشده امکان داره از لاستیک باشه؟

پاسخ دهید

کبری بیرانوند

سلام وقت بخیر. من یخچال فریزر الکترو استیل دارم. علت یخ زدن کشوی اخر فریزر چیه؟ دو بارم از برق کشیدم تمیز کردم دوباره زدم به برق اما درست نشد.یکی از آشناهامون قبلا تعمیر کار بوده اومد دید گفت یخچال سالمه. ولی دوباره شروع کرده به یخ زدن.میشه راهنماییم کنید

پاسخ دهید

مجیداسکندری

خسته نباشید. یخچال فریزر من امرسان است. کشو آخر فریزر یخ میبندد. علت یخ زدن کشوی اخر فریزر چیست؟

پاسخ دهید

کاشانی

با سلام خسته نباشید یخچال هیمالیا داریم قسمت فریزر برفک زیاد میزنه هرسری باید از برق بکشیم یا برفک های یخچال رو آب کنیم
برای فریزر به جای نشون دادن دما F2 میزنه چند ماه میشه
چکار باید کنیم ما
ممنون از شما

پاسخ دهید

حسن سرویان

سلام، علت یخ زدن قسمت پایین یخچال امرسان مخصوصاً کشوی اول که کوچیک هست و کشوی دوم و برفک زدن مواد داخل کشو های دیگر چی هست؟ همچنین درب قسمت پایین شل بسته می شود و تقریباً باز میمونه و اجاق گاز هم کنار یخچال قرار داره آیا می‌تونه از این ها باشه؟ در ضمن درجه استاندارد یخچال امرسان چقدر هست؟

پاسخ دهید

عدالت

سلام
یخچال ما فریزش هر ده روز یخ میزنه فریز یخ زدنی بالای یخچال سرد نمیکنه باید خاموش کنیم تا یخ فریز اب شه دوباره یخچال کار کنه لطفا راهنمایی کنین

پاسخ دهید

محمدرضا محبوبی

سلام فریزر سوپرفراست دارم که پنجره درون جلویش برفک زده و گوشت و سبزیجات خورشتی کمی نرم شده. خاموش کردم بعد از تخلیه آب و آب شدن یخ آب سیاه از زیر آن خارج شدو آب لزج نیست ولی کم کم خارج می شود علت و راه تعمیر را ممنون میشم بفرمایید.

پاسخ دهید

سلام لطفا علت یخ زدگی دیواره داخلی فریزر را توضیح دهید. در ضمن مواد غذایی داخل فریزر هنگام یخ زدگی دیواره، از حالت انجماد خارج می شود.

پاسخ دهید

محمد زیبایی پور

سلام خسته نباشید.یخچال فریزداریم قسمت پشت صفحه برفک می زند.جایخی قشنگ یخ نمی زند.البته یخچال ما بدون برفک می باشد

پاسخ دهید

شه قلی زیدی

سلام خسته نباشید.
یخچال فریزر دو قلوی هیمالیا دارم داخل یخچالش پایین فن یخ میزنه بعد روی نمایشگر بیرون هم دما 5 درجه هودبخود میره بالا .
علت چیه؟ممنون

پاسخ دهید

حاحیوند

یخچال ما فقط از قسمت پایین هر چند وقت یکبار یخ میزنه

پاسخ دهید

علیرضارضایی

سلام خسته نباشیدیخچال ماهیمالیامدل بارداره پشت کشوهاش یخ میزنه درحدی یخ میزنه که کشوهاجلونمیره ودرفریزرخودبه خودبازمیشه.صحفه نمایشگرشم یه طرفش لمسش کارنمیکنه.علتش چیه؟؟

پاسخ دهید

محمدنوروزی

سلام یخچال فریزر خونه ما امرسان دو دره ی بیست فوت است داخل یخچال برفک میبندد به طوری که میوه وشیر در داخل یخچال تبدیل به یخ میشوند مشکل چیه؟لطفا راهنمایی فرمایید.

پاسخ دهید

خانم جلیلی

باسلام وخسته نباشید یخچال فریزر الکترو استیل بدون برفک دارم که گاهی صدای تخ تخ ازش میاد و بالای فریزر یخ زده و مواد غذای داخل ان یخ نزده اب هم در قسمت پایین یخ نمیزنه قبلا هم بعد چند روز از یخ زدن اب ابش تبخیر میشد و یخی نداشت لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

منصورنعمتی

سلام
برفک زدن فریزر الکترو استیل
چندماه پیش یکی از همکاران شما اومدن ولی بعدا به تلفن جواب گو نبودن

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  پیام شما جهت پیگیری موضوع به واحد مربوطه اطلاع داده شد.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

ویدا قلیچی

علت برفک زدن داخل بالای یخچال چیست

پاسخ دهید

علی لطفی

سلام یخچال فریزراسوا مدل۶۷۶دارم.نمی دانم چطور تنظیمات برفک زدای راتنظیم کنم.لطفآ راهنمای کنید – تعمیرگاه مجاز یخچال فریزر اسنوا

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام علی عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال اسنوا رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

محسن محمودی

درود.یخچال پارس داریم که مدتیه اطراف فن برفک میبنده. چطور مشکل رو حل کنیم؟ لطفا زودتر راهنمایی کنین

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام محسن عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

   طاهر امیری

   سلام،،یخچال سامسونگ ،SR-C42NMO/XSH
   دارم،،که دوتا در، ویک کشاب دارد،،که قسمت یخچال ان کاملا یخ میزنه ،،المنت ان را عوض کردم،ترموستات را عوض کردم،،ولی هنوز یخ میزنه،،لطفا راهنمایی کنید،،درضمن یخچال بدون برفکه،،ودر شهر ما هیچکس تعمیرش نمیکنه،،خواهشا منو دقیق راهنمایی کنید،تا درستش کنم؟؟!!
   نمایندگی سامسونگ

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام و وقت بخیر طاهر عزیز
    در چه شهری تشریف دارین؟
    در حال حاضر کاراباما فقط در استان های
    تهران، البرز، گیلان و اصفهان نمایندگی فعال داره
    اگر در هر کدام از این شهرها هستید ما در خدمتتون هستیم.
    موفق باشید

    پاسخ دهید

علی درویش

سلام یخچال فریزر سایوان قسمت پایین که فریزرهست یخ میزند وبعدودیگر سرماندارد وآب میکند پاسخ دهیدلطفا

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام علی عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

فرشته

چرا یخچال ضد برفک من قسمت یخچالش برفک میزنه

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام فرشته عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای سرویس یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

محمدمهدی فتحی

سلام ببخشید یخچال فریزر الکتروستیل دارم هم برفک میزنه هم صدا میده
صدای زوزه میده بعدش تق تق میکنه و تازه روشن میشه
در رابطه با برفک زدنم هرچقدرم اومدن از نمایندگی هر بار یه 500 تومن هزینه میشد روز بعدش خراب میشد همهش قطعه هاشو عوض میکردن
راستی نمایشگرشم خرابه و یه زمانی قطع و وصل میشد که ودیگه کلا قطع شد
هزینه تعمیرش چقدر میشه و اصلا درست میشه؟؟

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال فریز الکترواستیل رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

میثم کاظمی زاده

بسیار متشکرم ک نظرات فنی و مهم خود را با ما ب اشتراک گذاشته اید.ممنون. خدا بهتون عمر زیاد و سلامتی عطا در کنار خانوادتون.

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
  ما همیشه آماده خدمت رسانی هستیم

  پاسخ دهید

عباسعلی کلاته عربی

با سلام
یک فریزر دارم قسمت کف یخچال یخ می بنده

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

جمشیددهقانی

یخچال فریزرامرسان بدون برفک دارم که قسمت یخچال خنک نمیکندوفریزرآن برفک زده است لطفاراهنمایی کنید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام جمشید عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال فریزر امرسان رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

مجتبی آچاک

یخچال آیسان داریم که در حالت کارکرد صداش خیلی بلند وبلندی صداش خیلی بد

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام
  از تراز بودن یخچال اطمینان حاصل کنید.
  سالم بودن پره‌های فن را نیز بررسی کنید.
  عوامل دیگر تخصصی اند و نیاز به حضور تکنسین دارند.

  پاسخ دهید

محمداسماعیل اسماعیلی

یخچال فریزردارم قسمت پایین یعنی فریزرش برفک میزنه قسمت بالا رو سردنمیکنه باید سشواربگیرم تابالاروهم سردکنه لطفا پاسخ دهید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام و روز بخیر
  شما می‌توانید مقاله ی 10 علت سرد نکردن یخچال را در وبسایت کاراباما مطالعه بفرمایید.

  پاسخ دهید

حسن‌ محمدی

سلام فریزر الکترواستیل برفک میزنه

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  در صورتی که مقاله حاضر مشکل شما را حل نکرده، بهتر است با نمایندگی و متخصصین مجاز تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ دهید

نادرشهبازی

باسلام وخسته نباشی یخچال بنده الکترواستیل می‌باشد اولا درجه ترموستات رو شماره 2مباشد خنکیش عالی یخ عالی برفک میزنه متوجه شدم که 2ساعت کار می‌کنه ده دقیقه خاموش میشه علت چی می‌تونه باشه لطفاً راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام وقت بخیر. ممنون از لطف شما
  ممکن است یخچال بخواهد در حالت آف قرار بگیرد به دلیل دمای بسیار پایین. دمای نرمال بین 3 تا 5 درجه می‌باشد.

  پاسخ دهید

حجت الله

با سلام. یخچال ارج دارم محفظه فریزر یخ میزنه و محفظه یخچال گرم هست. لاستیک درب یخچال هم مشکلی نداره. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر کاربر گرامی
  احتمالا نیاز به حضور تکنسین در محل است. برای این منظور می‌توانید درخواست خود را به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت نمایید.

  پاسخ دهید

مصطفی مطلبی

سلام خسته نباشید فریزر تمام کشو امرسان ماخیلی برفک میزنه بخاطر چی هست

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  ممنون از توجه شما
  اگر خواندن مقاله حاضر برای حل مشکل کافی نبود، لطفا با نمایندگی مجاز تماس بگیرید

  پاسخ دهید

اشرف فداییان

باسلام وخسته نباشید یخچال فريزر من زود زود پروانه اش یخ میزنه من دوروز یکبار خاموش میکنم سشوار میگیرم درست میشه دوباربد از دوروز باز یخ میزنه وبد جوری صدا میده ولی اگر محل ندم بد از چند روز خودش بی صدا میشه من چکار کنم به نظر جنابعالی ممنون از راهنمایتون اجرتان باخدا

پاسخ دهید

ناصر رحیمی

با سلام .قسمت فریزر یخچال ما یکی دو ماهه به حالت قطره آب یخ میزنه ۲۴ ساعت هم از برق کشیدیم متاسفانه درست نشد به ما میگن کمپرسور ضعیف شده .نظر شما در این مورد چیه .لطفا بفرمایید

پاسخ دهید

محمد حسن پور

یخچال بدون برفک دارم بالای خوب کار میکنه ولی قسمت فریزر پشت یخ میزن ولی داخل فریزر گرم هست ولایتی در گرم هستن علتش چی هست

پاسخ دهید

موسی زاده

سلام خسته نباشید ببخشید فریزر ایستاده امرسان بدون برفک دارم مدتیه بالای کشویعنی قسمتی که شبیه رادیاتور هس یخ میزنه وقتی اون قسمت یخ میزنه فریزر خوب کار نمیکنه یعنی فقط سرد میکنه منجمد نمیکنه از برق میکشم برفکش که اب میشه خوب کار میکنه بعداز سه چهار روز دوباره برفک میزنه منجمد نمیکنه ابراهه رو امتحان کردم گرفتگی نداشت باز بود میشه لطف بفرمایین مشکل از کجاس

پاسخ دهید

محمد روزبهانی

سلام
فریزرالکترو استیل آب ریزی دارد که موجب یخ زدگی در کشوها میشود مشکل از کجاست

پاسخ دهید

چیت ساز

سلام فریز برانت مواد رو منجمد نمیکند چراغ مرتب سرخ است

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر دوست عزیز
  جهت ثبت درخواست خود می توانید با شماره تلفن 02154584 تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ دهید

شهرام آزادپور

باسلام من یک یخچال فریزر سامسونگ دارم تقریبا ده ساله که داره کار میکنه حدودا سه سال پیش قسمت جا میوه ای آن شروع به برفک زدن کرد وبه مرور یخ شد طوریکه هر میوه ای که آنجا میگذاشتیم یخ میزد تعمیر کار آمد آنرا دید وگفت سه روز یخچال را خاموش کنید ما همینکار را کردیم وتا همین چندروز پیش درست بود وما امسال هم باز گفتیم تا خاموشش کنیم درست میشه ولیمتاسفانه بعد از روشن کردن بیست وچهار ساعت نشده بازم یخ زد به نظر شما مشکل از کجاست چه کاری باید کرد . در ضمن یخچال فریزر من بدون برفک است بالا یخچال پایین فریزر با تشکر

پاسخ دهید