علت برفک زدن و یخ زدن یخچال فریزر و راه حل های رفع مشکل

علت برفک زدن و یخ زدن یخچال فریزر و راه حل های رفع مشکل

به وجود آمدن برفک یخچال و یخ زدن داخل یخچال از جمله مواردی است که می توان ادعا کرد برای تمامی ما پیش آمده است. با این وجود، هنوز بسیاری از افراد دلیل برفک زدن یخچال فریزر و همچنین علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال خود را نمی دانند و یا از راهکارهای رفع برفک و یخ زدگی یخچال خود خبر ندارند. در این مطلب، سعی داریم تا دلایل برفک زدن و یخ زدن یخچال فریزر را در بخش های مختلف آن بررسی کنیم؛ چرا که برفک زدن یخچال سبب کاهش راندمان و افت عملکرد سرمایشی یخچال می شود و در ادامه نیز مشکلات دیگری را به وجود می آورد.

بنابراین عیب یابی و رفع مشکل یخچالی که برفک می زند و یا یخ می زند، بسیار مهم بوده و در صورت بی توجهی می تواند منجر به خرابی جدی یخچال فریزر شما شود. در این حالت، مسلما هزینه های تعمیرات یخچال افزایش یافته و حتی ممکن است خسارات بزرگتری به دستگاه شما وارد نماید و نیاز به تعویض یخچال پیدا کنید که مسلما در شرایط اقتصادی حاضر به مقرون به صرفه نخواهد بود!

این مقاله را برای آشنایی کامل با:

 • علت یخ زدن داخل یخچال
 • علت برفک زدن لوله های پشت یخچال
 • علت برفک زدن فریزر
 • علت یخ زدن اواپراتور یخچال
 • علت یخ زدن داخل یخچال ال جی، سامسونگ، امرسان، اسنوا، هیمالیا و سایر برندها

و …

مطالعه نمایید. در صورتی که خودتان قادر به برطرف کردن هر یک از این مشکلات بوجود آمده نبودید، می توانید از تکنسین های حرفه ای و باتجربه تعمیر یخچال کاراباما کمک بگیرید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

علت برفک زدن یخچال فریزر

علت برفک زدن یخچال بسیار ساده است. هوای خنک داخل یخچال می بایست همواره در داخل اجزای مختلف یخچال به گردش درآمده و جریان داشته باشد. در صورتی که این هوای خنک با هوای گرم یا مرطوب که از خارج یخچال وارد می شود، برخورد داشته باشد، در نقطه اختلاط این دو جریان، برفک به وجود می آید.

برفک یخچال به سه دلیل ممکن است تشکیل شود:

 1. اگر محل نصب یخچال فریزر مناسب نباشد و محیط دارای رطوبت بالایی باشد، با هر بار باز و بسته شدن درب یخچال یا فریزر مقدار زیادی از رطوبت محیط وارد دستگاه شده و به برفک زدن یخچال فریزر منتهی می شود. بنابراین، اگر سماور و اجاق گاز شما در کنار یخچال فریزرتان قرار دارند، بهتر است به فکر تغییر مکان یخچال و یا آنها باشید.
 2. دلیل دیگری که می تواند به برفک زدن فریزر بیانجامد، خرابی لاستیک دور درب است. اگر لاستیک در قسمتی دچار شل شدگی، پارگی یا سایش شده باشد، به طوری که امکان ورود هوا به داخل دستگاه باشد، احتمال برفک زدن بالا خواهد بود. در چنین مواقعی باید اقدام به تعمیر و یا تعویض لاستیک دور درب یخچال نمایید.
 3. دلیل سوم تشکیل برفک در یخچال فریزرهایی که دلایل ۱ و ۲ در آنها صادق نیست، می تواند خرابی ترموستات باشد. در این حالت حتما از تعمیرکار مجرب برای رفع اشکال یخچال خود استفاده کنید، چرا که تعویض و تعمیر ترموستات یخچال حساس بوده و در صورت نداشتن دانش و تجربه کافی، ریسک آسیب رسیدن به دستگاه وجود دارد.

راه حل مشکل برفک زدن یخچال فریزر

بسته به محلی که برفک تشکیل شده است، علت تشکیل برفک و یخ زدن داخل یخچال متفاوت بوده و عیب یابی مشکل یخچال متفاوت خواهد بود.

 • برفک زدن فریزر: ممکن است برفک در اطراف درب فریزر تشکیل شود. این حالت نشان دهنده این است که درب یخچال فریزر کاملا بسته نشده است. بسته ها یا مواد غذایی که ممکن است مانع از قرارگیری درست واشر درب شوند را دوباره مرتب کنید. مثلا بسته های مواد غذایی که بیش ازحد به هم چسبیده اند، کشویی که بطور کامل بسته نشده است، جایخی های مکعبی که به درستی در جای خود قرار نگرفته اند و غیره.
  ممکن است ایراد از واشر یا بست درب نیز باشد. مطمئن شوید که این بست ها سالم بوده و کاملا به درب چسبیده اند. وجود هرگونه پارگی و یا ساییدگی در لاستیک دور درب یخچال فریزر، نشان دهنده زمان تعویض لاستیک دور درب می باشد.
 • اگر برفک کم و در همه جا دیده می شود، ممکن است بدلیل دمای خیلی پایین یخچال فریزر باشد. اگر دمای تنظیم شده دستگاه خیلی پایین باشد، دستگاه فرصتی برای از بین بردن رطوبت هوای سرد درون خود نخواهد داشت و قبل از اینکه دستگاه سیکل خنک سازی بعدی را شروع کند، این رطوبت به برفک یخچال تبدیل می شود. مطمئن شوید که دمای فریزر در حدود ۰ درجه فارنهایت (۱۸- درجه سانتیگراد) و دمای یخچال در حدود ۳۷ درجه فارنهایت (۳ درجه سانتیگراد) تنظیم شده است. اگر برای تنظیم دمای یخچال خود مشکل دارید حتما مقاله نحوه تنظیم دمای یخچال را مطالعه نمایید.
 • در صورتی که برفک در همه جا تشکیل شده و سخت و یخ زده شده است، ممکن است درب یخچال برای مدتی باز گذاشته شده باشد. در این حالت ابتدا، یخ زدگی در منطقه اطراف درب خواهد بود اما درنهایت کل فضای داخل دستگاه را دربرمی گیرد. در اغلب موارد، رفع این مسئله باعث می شود پس از ۲ دور یخ زدایی، برفک یخچال از بین رفته و دستگاه به وضعیت عادی بازگردد.
 • هنگامی که برفک تنها در قسمت عقبی بخش فریزر جایی که سیم پیچ اواپراتور قرار گرفته، به وجود می آید، از وجود مشکلی در چرخه یخ زدایی خبر می دهد. با توجه به دستگاه، این مشکل می تواند به خاطر خراب شدن هیتر، بیمتال، سنسور یخ زدایی، تایمر یخ زدایی یا برد کنترل کننده باشد. لذا برای عیب یابی دقیق تر باید جزئیات این بخش ها به دقت توسط متخصص فنی بررسی شود.

البته به یاد داشته باشید که اگر خانه شما دارای سطح رطوبت بالایی است، هر بار با باز و بسته نمودن درب یخچال فریزر، مقداری از هوای مرطوب وارد دستگاه شده و موجب تشکیل برفک می گردد. این حالت طبیعی است و در این شرایط، هیتر داخلی دستگاه قادر به ذوب این برفک ها و یخ ها خواهد بود.

برفک زدن لوله های پشت یخچال

یکی از شایع ترین مشکلات یخچال فریزر، یخ زدن لوله های مسی پشت یخچال است. در طول سیکل سرمایشی یخچال، رطوبت هوا با میعان و یخ زدن به برفک تبدیل شده و به لوله های اواپراتور می چسبد. یخچال باید بوسیله سیکل دیفراست یا سیستم یخ زدایی، این تجمیع برفک بر روی لوله های اواپراتور را ذوب نماید تا از یخ زدن لوله های پشت یخچال جلوگیری نماید. گاهی اوقات یخ زدن لوله های پشت یخچال به حدی شدید می شود که عبور جریان هوا را مسدود می کند و موجب می شود یخچال به طور کلی خنک سازی را متوقف نماید. در ادامه درباره علت برفک زدن لوله های پشت یخچال و یخ زدن لوله برگشت یخچال صحبت می کنیم.

علت یخ زدن لوله های پشت یخچال

خرابی تایمر دیفراست : در تمامی یخچال های بدون برفک، یک سیستم دیفراست یا یخ زدایی وجود دارد که سیکل های سرمایش (خنک سازی) و دیفراست را کنترل می کند. تایمر دیفراست یکی از اجزاء این سیستم است که یخچال را بین دو حالت سرمایش و دیفراست کنترل می کند. در صورت خرابی این تایمر و توقف آن در حالت سرمایشی، افزایش برفک و یخ زدن لوله های پشت یخچال اتفاق می افتد.

خرابی هیتر دیفراست: هیتر دیفراست وظیفه ذوب برفک های تشکیل شده بر روی لوله های اواپراتور در پشت یخچال را دارد. اگر این هیتر در کار خود دچار ایراد شود، برفک های تشکیل شده تجمع یافته و از گردش هوا جلوگیری می کنند و موجب یخ زدن لوله پشت یخچال فریزر می شوند.

اشکال از ترموستات: هیتر دیفراست به ترموستات متصل است. درواقع اساس کار بدین گونه است که ترموستات با تشخیص دمای لوله های اواپراتور در پشت یخچال، به هیتر دیفراست پیغام استارت می دهد. زمانی که یخچال به دمای تظیم شده می رسد، هیتر دیفراست فرمان را از ترموستات گرفته و شروع به کار نموده و برفک ها را بر روی لوله ها ذوب می کند. اگر ترموستات معیوب باشد، قادر به تشخیص دمای لوله ها نخواهد بود و درنتیجه هیتر هیچگاه استارت نخواهد زد. متعاقبا پس از مدتی برفک ها سخت شده و موجب یخ زدگی و برفک زدن لوله برگشت یخچال می شوند و همچنین یخچال فریزر دیگر قادر به سرد سازی و خنک کردن نخواهد بود.

علت یخ زدن مواد داخل یخچال

گاهی ممکن است متوجه شده باشید که مواد غذایی داخل یخچال یخ می زند، این یخ زدگی در سبزی ها و میوه ها به خوبی دیده می شود. علت یخ زدن وسایل یا مواد غذایی داخل یخچال بدون برفک، کمبی و حتی یخچال های قدیمی متفاوت است. در ادامه مواردی که باعث بروز این مشکل می شوند را بررسی خواهیم کرد.

تنظیم نبودن دمای یخچال

پیش از هر اقدام دیگری، ابتدا تنظیمات دمایی یخچال فریزر خود را بررسی کنید. اگر مواد داخل یخچال یخ زده اند، ممکن است به دلیل دما بسیار پایین یخچال باشد که تنظیم شده است، بهتر است کمی آن را افزایش دهید، اما نه زیاد. معمولا بازه نرمال دمای داخل یخچال باید از ۳ الی ۶ درجه سانتی گراد باشد.

قرار گرفتن در مقابل فن داخل یخچال

معمولا در بسیاری از یخچال فریزرهای ساید بای ساید، دریچه یا فنی از بخش فریزر به داخل بخش یخچال تعبیه شده که هوای سرد این بخش را به قسمت یخچال هدایت می کند. بنابراین، توصیه می شود که حتی الامکان از قرار دادن مواد غذایی حساس به دمای خود در مقابل این فن ها خودداری کنید.

کثیف بودن کویل های کندانسور

گاهی کثیف بودن و جمع شدن جرم بر روی کویل های کندانسور، موجب می شود تا یخچال با شدت بیشتری کار کرده و توان بیشتری را صرف نماید تا به دمای مورد انتظار برسد که ممکن است به یخ زدن مواد غذایی در یخچال بیانجامد.

معیوب بودن ترموستات

ترموستات کنترل دما نیز می تواند با معیوب بودن خود منجر به یخ زدن داخل یخچال شود. در این حالت ترموستات را از کمترین درجه تا بیشترین درجه ممکن بچرخانید، اگر صدای کلیک مانندی به گوش رسید، احتمالا ترموستات شما سالم است.

 معیوب بودن ترمیستور

ترمیستور وظیفه کنترل دمای هوا را برعهده دارد و سپس دمای خوانده شده را به برد کنترل ارسال می نماید. برد کنترلی نیز مقادیر ولتاژ کمپرسور و فن اواپراتور را بر اساس دماها خوانده شده ترمیستور تعیین می نماید. اگر ترمیستور ایراد داشته باشد، کمپرسور و فن اواپراتور ممکن است بیش از حد کار کنند و درنتیجه یخچال خیلی خنک خواهد بود که ممکن است به یخ زدن مواد غذایی در یخچال نیز بیانجامد.

خرابی برد الکترونیک یا برد فرمان یخچال

یکی دیگر از عواملی که باعث یخ زدن مواد غذایی و وسایل داخل یخچال می شود، خرابی برد یخچال است. در صورت وجود مشکل در برد یخچال، ممکن است برد نتواند فرمان لازم را برای راه اندازی هیتر جهت یخ زدایی صادر کند و به این ترتیب شما با مشکل یخ زدن وسایل داخل یخچال و مواد غذایی روبرو می شوید.

علت یخ زدن داخل یخچال ال جی، سامسونگ، امرسان، اسنوا، هیمالیا و سایر برندها

تمام مواردی که پیش تر درباره آن ها توضیح داده شد، از علل برفک زدن یخچال فریزر و یا یخ زدن داخل یخچال سامسونگ، ال جی، امرسان، اسنوا، الکترواستیل، هیمالیا، فیلور، دونار و هر برند دیگری نیز می باشد. بنابراین از آنجایی که تمامی یخچال ها به طور کلی از اجزا مشابهی برای سیستم خنک کنندگی و یا برفک زدایی (البته با کیفیت های متفاوت) استفاده می کنند، بنابراین دلایلی که به عنوان علت یخ زدن یخچال فریزر و یا برفک زدن آن بیان شد، برای همه برندها صدق می کند؛ اما از آنجایی که تعمیرات یخچال هر برند نیاز به تخصص و تجربه خاص خود را دارد، لذا اگر در این زمینه دانش فنی لازم را ندارید، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنیم شخصا اقدام به تعمیر یخچال خود کنید و بهتر است از متخصصین این امر کمک بگیرید.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مطلب نیافتید، آن را در قسمت نظرات کاربران مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

نظرات کاربران

علی بهمدی

سلام یخچال الکترو استیل بی برفک دارم که در قسمت فریزر پشت صفحه مدتی است که برفک میزند و به همین خاطر گهگاهی از قسمت لامپ قسمت یخچال آب چکه میکند. مشکل از کجاست .در ضمن تقریبا خوب سرد میکند و یخ میزند.ممنون

  ناصررشیدی

  علت اینکه موادغذایی درقفصه پایین یخچال کپک میزنداماقفسه بالا برفک میزند چیست

محمدجودانه

باسلام یه یخچال فریزر هیمالیا دارم ناودونی خروجی آب زیر صفحه برفک زیاد یخ میزنه و جلوی خروجی آب رو میگیره به نظر شما دلیل یا عیب از کجاست خسته شدم از این مشکل

راحله احمدی

سلام؛ من دمای یخچال را کم کردم و یخچال از حالت اتومات خارج شد و برفک ان کمی اب شد بعد که دوباره به دمای اولیه برگرداندم باز هم اتومات نشد و احساس میکنم برفکش هم یکم خیس شده و انگار داره اب میشه . به نظرتون مشکلش چیه؟

دلدار

سلام من یخچال الکترو استیل دوقلو دارم
پشت کشوی آخر فریزر آب جمع میشه و یخ میبنده
لطفا راهنمایی کنید……..

  آرمين ذوقي

  شما باید اول مخزنی که آب دیفراست واردش میشه رو چک کنید، که لوله خروجی اب بسته نشده باشه، سپس قسمت یخ زا رو چک کنید که یخ در قسمت خروجی بهم چسبیده نباشه، بعد قسمت دیفراست رو چک کنید ببینید عمل میکنه، و اگر اواپراتور یخ زدگیش زیاد باشه باید تمانی قسمت دیفراست رو با اهم متر چک کنید.

   روح اله ایمانی پور

   یخچال دارم امرسان بالاش ازداخل برف میزنه واز بیرون هم لوله مسی یخ میزنه علت چیه ؟

    مولود

    سلام. سایدبای ساید کنوود دارم مدتیه که خطای E4 میده.مدام قسمت اپراتورش یخ و برفک میزنه. تعمیرکار اومد بُرد الکترونیکی اونو تعمیر کرد، هیتر المنت اونو عوض کرد اما دوباره قسمت اپراتورش یخ و برفک میزنه. خطای E4 رو همچنان نشان میده. سرمای یخچال و فریزر کمه مشکلش چیه که تعمیرکار نمیتونه اونو تشخیص بدهد؟ موتورش هم یکسره کار میکنه.

منصور خزائنی

سلام فریزر gorenje دارم مدتهاست که دور میله پشت یخچال (هم بالا و هم پایین) برفک زیادی میزند. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

حسین احمدی

باسلام.یخچال ساید سامسونگ دارم داخل یخچال برفک میزنه و آب از داخل یخچال میریزه یکبار یخچالو خاموش کردم برفکا آب شد ولی بازم آب میریزه و دوباره داره برفک میزنه میخواستم علتشو بدونم

ثقفیان

سلام و سپاس بابت مطالب مفید و کاربردی
فریزر ما کنوود است. چند وقتی است کف طبقه پایین فریزر یخ می بندد و کشو پایین امکان خارج شدن ندارد که یخ زدایی می کنیم. اما اینبار فریزر در دمای صفر درجه ثابت مانده و موتور با صدای ضعیفی کار می کند که آنرا خاموش کردیم. تعمیرکار می گوید گاز خارج شده. اما بعد از تخلیه فریزر متوجه یخ زدگی کامل و شدید زیر و پشت کشو شدیم. آیا کار نکردن فریزر با این مسئله در ارتباط است؟ با سپاس فراوان

زهرا زارع

سلام فریزر الکترواستیل دارم دمای فریزر خنک هست یخچال روشن میشه فن پشت یخچال روشن میشه فقط موادغذایی واب یخ نمیبندد منجمد نمیشه کمکم کنید لطفا ممنون

  حسینی

  سلام. یخچال فریزر نیکسان دارم. قسمت فریزر خنکه ولی منجمد نمیکنه، زود به زود برفک میزنه. ترموستات هم خوب کار میکنه. مشکل چیه؟

محسن کلهر

سلام
یخچال ساید فرنچ خریداری کردیم ۷ ماهه فنش یه صدای بدی میداد ولی وقتی در یخچال باز می کردیم صدا قطع می شد تااینکه بعد ۸ ساعت دمای یخچال ثابت روی ۲۰ درجه موند ویخچال گرم شد قسمت فن که باز کردیم پشت فن تماما یخ زده بود ایراد از فن است؟؟

حسین رییسی

سلام خسته نباشید.داخل یخچال زیر فن همونجایی که ابهای اضافه خارج میشه و شیلنگ مخصوصشم وصله اونجا به مرور زمان یخ میزنه وحجمش خیلی زیاد میشه لطفا دلیلش وراه حلش را مطرح فرمایید.با تشکر.

احمد نيسي

با سلام بنده فریزر الکترواستیل دارم کشوی پایینی ان به طور کامل یخزده است به نظر شما علت از کجا میتونه باشه نه ترموستات خرابه ونه خونه رطوبت زیادی داره.ممنون

  شایان

  داخل ناودانی دچار ابگرفتگی و یخ زدگی شده . باید المنت به وسیله سیم مفتول مسی تقویت و داخل ناودانی هدایت بشه

  احتمالا ناودانی مسدود شده شاید المنت ذوب برفک معیوب شایدم ترموفیوز

علی یوسفی

سلام یخچال فریزر هیمالیا ۵۳۰نوفراست دارم که فریزر آن برفک میزند و موتور آن خیلی داغ میشود خواستم رفع این مشکل را بپرسم ممنونم اگه کارشناسان بتونن کمکی کنن دریغ نکنن

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، پیشنهاد می کنیم مقاله را بطور کامل بخوانید علت برفک زدن فریزر هیمالیا شما هم می تواند یکی از دلایل بیان شده در مقاله باشد. اگر در این زمینه دانش فنی ندارید، حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

حامد ابراهیمی

سلام.من یخچال ساید دو در سامسونگ دارم.فیریزرش خوب خنک میکنه.ولی یخچالش خنک نمی کنه وشبکه هایه پشت کشو ها برفک زده چیکار کنم؟؟؟؟

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است مشکل از درب یخچال و یا لاستیک درب آن باشد.

بهاره چگینی

سلام
یخچال من نصف فریزرش برفک میزنه نصفش خنکه ولی یخ و برفک نمیزنه
میشه علتش رو بگید که مشکل از کجاست

  سلام من یخچال الکترواستیل دارم کشو پایی فریزر کاملا یخ میزنه میچسبه کف اصلا باز نمیشه علتش چیه ؟؟

   حمید احمدی

   پایین اپراتور سوراخش گرفته است

    لوله فاضلاب(خروجی یخهای آب شده توسط المنت)مسدود شده.
    اگه دست به آچار باشین و ناودانی خروجی آب که اگر قابل مشاهده نبود با باز کردن پیچهای روپوش سردخانه و کمی بازدید و بررسی در زیر سردخانه اونو بیابید. با ریختن آب نسبتاً داغ یابا یک شلنگ دم سوراخ خروجی آب و فوت کردن و…. منفظ خروجی آب رو باز کنین.
    موفق باشید.

   مصطفی سنچولی

   کاش زودتر مطالب شما رو میخوندم..ناودانی زیر آواپراتور آب یخ میزد..اومدن یک سیم مسی چند دور به دور المنت پیچید وبه سوراخ خروجی آب برد ..کلا ده دقیقه و ۱۵۰۰۰۰ دستمزد..

   کارشناس 4: جعفری

   سلاو دوست گرامی، یکی از دلایل یخ زدن کشو پایینی یخچال الکترواستیل نصب نامناسب لوله تخلیه آب یخچال می باشد. لوله تخلیه بدون عایق بندی مناسب نزدیک به کابین یخچال نصب می شود و کم کم به دلیل سرمای زیاد، لوله یخ زده و مسدود می شود و آب به داخل کابین یخچال نفوز می کند.

  سلام یخچال اسنوا ۶۷۶ داریم دیفراست نمیکنه برفک میزنه برد قدرت و فرمان رو عوض کردیم المنتهارو عوض کردیم سنسورها و ترموفیوز سالمه لاستیک دور دربهارو عوض کردیم بازم دیفراست نمیکنه باسپاس

   اتابک رنجبری

   سلام داخل یخچال ما برفک زده وکلیه وسایل داخلش یخ میزنه لطفا راه حل برای من بگین تا رفعش کنم ممنون

  آرمين ذوقي

  سلام
  ممکنه گاز مبرد کم شده باشد یا اواپراتور شما دچار گرفتگی شده باشد،

   اصغر حیدری

   سلام
   من فریزر سیلوان دارم قسمت رادیاتور داخل یخ میزند و خنک نمی کنه
   در ضمن لاستیک دور در سالمه
   ممنون میشم راهنمایی کنید

خدیجه علی نوری

سلام عیب یخچالم اینه که داخل بدنه بالای یخچال برفک میزنه و عیب دوم اینه که در کشوی اول فریزر هم برف میزنه و لاستیک دور پایین فریزر پارکی داره ولی سوراخ نشده علت اینکه برفک میزنه چیه؟

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، پارگی لاستیک یکی از علت های اصلی برفک زدن یخچال است. لاستیک دور درب یخچال شما باید تعویض شود.

کاردان منصور

یک عدد یخچال فریزر بستنی کینو دارم که روی شماره ۱میزارم منهایه ۲۰ درجه سرد میکنه و هرچی داخلشه یخ میبنده علتش چیه

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، ممکن است ترموستات، ترمیستور و یا کمپرسور یخچال شما معیوب شده باشد.

ناصر سهرابی

سلام مافریزر پارس بدون برفک داریم ولی بعد خرید متوجه شدیم که اشتباه کردیم پارس خریدیم چون ازهر دو ماه باید از برق بکشیم و یخ زدایی کامل انجام بدهیم بعد به برق بزنیم تا درجه دما به ۱۶ برسد ودر ضمن چندبار سرویس کار اومده نتونستن کاری انجام بدن

سلام، ساید دوو دارم که فریزرش فقط اطراف یخ ساز و طبقه بالا برفک میزنه و خیلی کم یخ میزنه لطفاً راهنمایی کنید

  یخچال و فریزر دوقلوی الکترواستیل داریم. که فریزر آن ماهی یکبار قسمت بالای آن- یعنی بالای آخرین کشو برفک می زند و ماهی یکبار باید آن را تمییز کنیم علت چیست؟

   مصطفی

   یک هادی گرما دور المنت بپیچید وبه سوراخ ناودانی هدایت کنید

سلام من یخچال بکو دارم فریزر بالا یخچال پایین الان مدتیه که داخل یخچال برفک میزنه علتش چیه

  محمود

  اگه فن سالمه . خرابی سنسور دیفراست یا المنت .
  المنتو با برق مستقیم چک کن . درست بود سنسور دیفراستو عوض کن .

علی عبادی

سلام یخچال فریزرپارس داریم علامتEFمیاره.
داخل یخچال برفکش زیاده وسایل داخلش هم یخ میزنه.عیبش چی میتونه باشه؟

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ارور FF فریزر پارس به دلیل خرابی یا قطع شدن سنسور داخل کابین فریزر و یا به علت خرابی برد فریزر رخ می دهد..

زینب.ر

سلام.من یخچال دوقلوی الکترواستیل دارم.دوربر فن یخچال برفک میزنه وصدای بدی ایجاد میکنه.موقع برفک زدایی هم ابش ب داخل یخچال میاد .مشکل چیه و چطوری درستش کنم

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، متاسفانه این اشکال معمولا به دلیل ایراد ساختاری در ناودانی نامناسب و محل نامناسب لوله تخلیه یخچال الکترواستیل اتفاق می افتد و ایراد فنی نیست. برای رفع این مشکل معمولا یک سیم رسانا گرما دور المنت می پیچند وبه سوراخ ناودانی هدایت می کنند.

علیرضا حمیدزاده

باسلام
سیستم برفک زدایی فریزر های نوفراست هیمالیا چطوریه.. بر اساس تایمر هستش یا سنسور دما داره…
ضمنا ولتاژ تغذیه هیتر چنده. میخوام جداگانه تستش کنم…. ممنونم

سلام
من یخچال فریزر سامسونگ دارم که برفک میزنه وقسمت بالای یخچال سرد نمیشه. تعمیرکار یک بار سنسورهاشو عوض کرد ولی درست نشد. راهنمایی کنید که مشکل از چی هست.
با تشکر

  الهام حسینی

  سلام فریزر الکترو استیلم اب جمع میشه کشوی اخر و یخ میبنده از ابراهش نیست چون حدود یک ماه و نیم پیش کلا خاموشش کردم ولی باز این مشکل به وجود اومده

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، اینکه قبلا کلا خاموش کردین و الان دوباره استفاده می کنید دلیل بر این نیست که ابراه مشکل ندارد. به طور کلی این اشکال معمولا به دلیل ایراد ساختاری در ناودانی نامناسب و محل نامناسب لوله تخلیه یخچال الکترواستیل اتفاق می افتد و ایراد فنی نیست. برای رفع این مشکل معمولا یک سیم رسانا گرما دور المنت می پیچند وبه سوراخ ناودانی هدایت می کنند. اما اگر مطمئن هستید که ایراد مربوط به این موضوع نمی باشد، یخچال شما باید از نظر فنی بررسی و عیب یابی شود.

علی طهماسبی

سلام جناب پیر نیا .
من یه یخچال یورو استار دارم چند وقت پیش گازشو پر کردم .ولی الان قسمت یخچالش یخ میزنه هرچی میزاریم داخل یخچال یخ میزنه .ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

  سلام تعجب کرده آخه زیادی گاز دادی بهش

بهاری

سلام این مورد میتواند از عدم کمپرسور موتور یا نشتی گاز باشد

مصطفی ابراهیمی

سلام،من یخچال وفریزر جدا مارک یخساران دارم،مدتیه که چراغ فریزرم روشنه والارم میده ک در بازه،وموادم هم فریز نمیشن،یعنی گوشتو بعد سه روز نتونست فریز کنه،احتمال داره از لاستیک دور درش باشه یا چیزه دیگس،
ممنون میشم راهنماییم کنین

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، اگر درب یخچال شما درست بسته نشود و لاستیک آن ایراد داشته باشد، احتمال دارد مشکلی که گفتید از لاستیک یا لولا های یخچال شما باشد.

  بیتا عیسی نژاد

  سلام. وقت بخیر. یه یخچال فریزر الکترواستیل ۵ ماه قبل گرفتیم که مدتیه دو کشوی پایین فریزرش و کف فریزر یخ میزنه و هر روز باید تمیزش کنیم وگرنه کشو باز نمیشه. مشکل و راه حلش چیه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مجید شریفی

سلام یخچال سایددوو بعد ازده دوازده روز خوب کارکردن قسمت فریزرلوله هاش یخ می زنند و هرچیزی داخلش باشه آب می شه همچنین بستنی چکار کنم خوب بشه؟

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است اشکال از لاستیک یا درب فریزر شما باشد.

احمدی

سلام ،یخچال فریزر اسنوا دیجیتالی دارم،قسمت فریزردور رادیات خنک کننده یخ میزنه و صفحه دیجیتال آلارم میده.المنت هم عوض کردیم جواب نمیده.لطفا راهنمایی کنید ممنون

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، ممکن است مشکل از برد یخچال شما باشد.

امیر قاسم رحیمی

با سلام
بنده یخچال فریزر کنوود دارم یکسال پیش موتور آن تعویض شد وموتور اصلی آن را پیدانکردم وموتور ضعیف تر گذاشتن ، الان بهمدت ۹ماه است داخل قست بالای یخچال برفک می زند ووقتی تعمیر کار امده قطعه ای عوض کرد اما باز بعداز دوز که برفک شکل گرفت ضمنا در روز تعویض نیز یخچال را راخماوش کرده بودیم تابرفک ها آب شود می خواستم علت را جویا شم وهچنین مجدد که تعمیر کار مراجعه کرد گفت مشکلی ندارد و متوجه علت برفک نشد .

  سلام سال گذشته ترموستات یخچال خراب شد واقدام ب تعویض کردم تعمیرکار پس از تعویض ترموستات گفت یخچال را بالاتر از ۲درجه نگذارید حالا که تابستان شده ما درجه را کمی بیشتر کردیم تا دما کاهش بیشتری داشته وخنکتر عمل کند اما دیگر اتومات نمیکند وحتی وقتی ب ۲درجه نیز برگرداندم باز هم مانندقبل اتومات نمیکند ویکسره کار میکند یخچال امرسان میباشد لطفا کمک کنید وبگویید مشکل چیست؟باتشکرقبلی

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، ممکن است مشکل از همان ترموستات یخچال باشد. بهتر است توسط تکنسین متخصص بازدید شود.

کیارستمی

سلام و وقت بخیر
میخواستم بپرسم که علت برفک و یخ زدگی در قسمت پشت یخچال چیه؟و اینکه حدود دو هفته میشه قسمت بالای یخچال مواد غذایی را بصورت مطلوب خنک نمیکنه و قسمت پایین یخچال فریزر کلا برفک زده در ضمن یخچالم سونیا هستش

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی همه مواردی را که پرسیدید در مقاله بیان شده اند، لطفا مطلب را با دقت بخوانید و اگر دانش فنی ندارید حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

محمد شیراوند

من یخچال فریزر هیمالیا دارم از پشت کشوهای داخلش آب وارد کشو بالایی میشه وهمش یخ میزنه هر چند وقت یکبار بایدیخ را خالی کنم علت چیه ممنونم

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است مسیر لوله تخلیه یخچال شما مسدود شده باشد.

سمیه رهیده

علت برفک زدن داخل یخچال

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، پیشنهاد می کنیم مقاله را کامل مطالعه نمایید.

زهرا خلیلی

باسلام.در قسمت پشت جامیوه ای یخچال فریزر سامسونگ (فریزر پایین .یخچال بالا) در یک نقطه برفک ایجاد میشود و زیر محفظه جامیوه ای یخ زدگی و گاها آب شناور میشود .لطفا علت و راه حلش رو راهنمایی بفرمایید.با تشکر

سلام یخچال فریزر دوقلوی الکترو استیل دارم پشت یخچال از بالا تا وسط مثل کوه یخ هفته ای یه بار یخ میزنه دلیلش چی میتونه باشه راهنمایی میتونه منو بکنید

  سلام خسته نباشید. قصد خرید یخچال ایستاده دو درب کینو رو دارم برای قنادی ولی متاسفانه از لحاظ کیفیتی اطلاعی از این برند ندارم . اگر راهنمایی بفرمائید بسیار ممنون میشم

سلام سپاس ازراهنمایی های مفیدشما یخچال فریزرال جی داریم (قسمت بالا فریزراست)قسمت یخچال سرمانداردچندباراست انتهای فریزربرفک زده ولوله خروجی یخ میزند، متوجه شدم ترموستات عمل نمیکندسوال اصلی من این استباتوجه به اینکه علامت حداقلی ترموستات فریزرcoold وعلامت حداکثری cooldest است وoff ندارد؛ هنگام چرخاندن ترموستات به سمت حداقل ویاخاموش ،ایاترموستات این مدل صدای کلیک میدهد وبادرجه ترموستات کمپرسور off میشود؟مدل فریزرgr538tvf متشکرم

علی امینی

با سلام وخسته نباشید من یخچال امرسان دارم که درداخل یخچال فریزر آن برفک ویخ زدگی دارد وچندبار تمیز میکنیم ولی دوماه دیگر دوباره برف می‌بندد حتی المنت آن رانیز تعویض کردیم باز جواب نمیده لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر ازحسن نیت خوبتان

محمدمهدی ایشانی

سلام وخسته نباشیدقسمت پشت فریزریخچال که سم مسی هم وجودداره یخ میزنه یعنی یخ جمع میشه ممنون اگرعلتشرو بفرمایین یخچال وفریزرپایین امرسان هستش درجه روهم ازپایین تابالاچرخوندم هیچ صدایی ندادممنون

محمد بیاتی

سلام
یخچال من یخساران وبدون برفک است اما دوسه روزی است سینی وسط یخچال زیر لامپ کمی برفک میزند و کمتر خنک میکند البته روز اول خاموش هم نمیشد ولی با تمیز کردن یخچال این عیب بر طرف شد ولی همچنان کمی برفک دارد علت چیست؟ ممنونم

مهدی برهان زهی

سلام و دعای خیر . ما یه فریزر ( بدون برفک ) داریم با برند الکترو استیل . چند روزه رادیاتش برفک زده اما مواد غذایی از فریز افتادند و یخشون آب شده . ایرادش چیه ؟ اما پرسیدیم میگن یا المنتش خراب شده یا ترموستاتش .

عبدالله رافعی

سلام یخچال فریز فیلور بنده دو درب هست قسمت بالا فریزر وپایین یخچال که در انتهای بدنه یخچال برفک میزند ودر هنگام اتوماتیک برفکها اب نمیشود علت چیست

باقر نسیمی

باسلام قسمت داخل سمت چپ یخچال وایت هاوس برفک زده علت چیست با تشکر

  محسن شعبانی

  سلام من سه سال یخچال هیمالیاخریدم،امسال طبقه پایین ک فریزهست ازدریچه های ک سرما واردمیشه آب بیرون نمیاد وطبقه آخریخچال یخ میبنده،مشکل ازکجاست؟ممنون

سلام یخچال من الکترواستیل دوقلوست . قسمت پشت یخچال معمولی بسیار یخ میبنده و هر موقع که حتی یه دقیقه هم برق قطع میشه کلا تنظیمش بهم می خوره و حداقل یک روز باید از برق بکشیمش تا دوباره درجش تنظیم شود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. ممنون میشم جواب بدین

سلام من یه یخچال ویترینی دارم. موتورش خوبه گازشم خوبه.لوله برگشت یخ میزنه. ولی دمای یخچال از ۱۰درجه پایین نمیاد.درجه رو باید از منفی ۱۰رد کنم.دائم موتور کار میکنه. که بازم سرد نمیکنه. از لوله هاشم. دائم اب چکه میکنه. ممنون میشم زودتر جوابمو بدین

معصومه عبدی

سلام.یخچال ماهیمالیاست که طبقه بالا یخچال وطبقه پایین فریزر هست .قسمت بالای یخچال پایین فن یخ زده شده که یک باربازکردیم یخشرو اب کردیم که حدودا دوهفته بعد دوباره یخ زده به نظرتون مشکلش چی هست؟۱۱ساله کارمیکنه ولاستیکش عوض نشده امکان داره از لاستیک باشه؟