استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

روزی چند بار می توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد؟

تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز

ماشین لباسشویی یکی از وسایل ضروری و پرکاربرد در هر خانه‌ای است. در صورت نگهداری صحیح و رعایت نکات ساده هنگام استفاده از ماشین لباسشویی می‌توانید مانع خرابی و آسیب به دستگاه شوید. یکی از نکات مراقبتی که باید همواره به آن توجه داشته باشید، تعداد دفعات مجاز برای استفاده از لباسشویی در روز است. اما روزی چند بار می توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد؟ آیا استفاده زیاد از لباسشویی در طول یک روز دستگاه را خراب می‌کند؟

در این مقاله تعداد دفعات استفاده از لباسشویی در روز و نکاتی برای افزایش طول عمر دستگاه بیان شده است.

تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز

ماشین لباسشویی از وسایل پرکاربرد امروزی است که در صورت استفاده نامناسب، موجب آسیب به قطعات دستگاه و همچنین کاهش طول عمر آن خواهید شد. از مهم‌ترین مواردی که باید هنگام استفاده از لباسشویی به آن توجه داشته باشید، تعداد دفعات استفاده از آن در روز است.

برای جلوگیری از آسیب به دستگاه، توصیه می‌شود بیشتر از 2 بار در روز از لباسشویی استفاده نکنید. در صورتی که می‌خواهید بیشتر از دوبار در روز از لباسشویی استفاده کنید بهتر است حدود 30 دقیقه به دستگاه استراحت بدهید و مجددا آن را روشن کنید.

تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز

روزی چند بار از ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

یکی از اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماشین لباسشویی، روشن کردن دستگاه به دفعات زیاد در طول یک روز است. سوال این است که روزی چند بار می توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد؟ بهتر است در طول روز بیشتر از دوبار از لباسشویی استفاده نکنید و در هر مرحله حدود 30 تا 40 دقیقه به دستگاه استراحت بدهید.

در صورتی که بیشتر از 2 بار از لباسشویی استفاده کنید، در بلند مدت موجب فرسودگی دستگاه خواهید شد. برای برخی از افراد ممکن است این سوال پیش بیاید که اگر بیشتر از دوبار در طول روز از لباسشویی استفاده کنیم، دستگاه خراب می‌شود؟ آیا استفاده بیشتر از یک بار از لباسشویی باعث آسیب دیدن آن می‌شود؟

در پاسخ باید بگوییم خیر. ولی بهتر است بیشتر از دوبار در روز از لباسشویی استفاده نکنید. در صورت استفاده از دستگاه برای دفعات بیشتر حتما یک استراحت نیم ساعته به لباسشویی بدهید و مجدد آن را روشن کنید.

با توجه به فناوری پیچیده و حساسیت قطعات ماشین لباسشویی، توصیه می‌شود کلیه خدمات مربوط به نصب، سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی را صرفا از مراکز معتبر و دارای تکنسین‌های آموزش دیده دریافت کنید.

دفعات مجاز استفاده از ماشین لباسشویی

نکاتی برای افزایش طول عمر و دفعات مجاز استفاده از ماشین لباسشویی

به منظور آگاهی بیشتر مصرف کنندگان از لباسشویی، در ادامه نکاتی برای افزایش طول عمر و دفعات مجاز استفاده از ماشین لباسشویی ارائه شده است:

  1. بهتر است در طول روز بیشتر از 2 بار از لباسشویی استفاده نکنید.
  2. در هر مرحله از شستشو، حدود نیم ساعت به لباسشویی استراحت دهید.
  3. پس از پایان هر شستشو، حتما لاستیک دور درب، درزها، درام و کشوی مواد شوینده را تمیز و خشک کنید.
  4. به حجم لباس‌ها و ظرفیت ماشین لباسشویی توجه داشته باشید.
  5. از مواد شوینده به مقدار مناسب استفاده کنید. (استفاده بیش از حد از مواد شوینده نه تنها باعث تمیزی بیشتر لباس‌ها نمی‌شود، بلکه موجب آسیب به دستگاه و البسه خواهد شد.)
  6. برای جلوگیری از لرزش، لباسشویی را روی سطح ثابت و مسطح نصب کنید.
  7. درام لباسشویی را بیشتر از حد پُر نکنید.
  8. میزان مواد شوینده را براساس دمای آب، حجم لباس‌ها و میزان کثیفی آنها تنظیم کنید.
  9. فیلتر ماشین لباسشویی را حداقل یک بار در ماه تمیز کنید.
  10. پس از شستشو سریعا لباس‌های خیس و مرطوب را از لباسشویی خارج کنید.
پیشنهاد مطالعه : روش تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

کلام پایانی

چند بار در روز می توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد؟ آیا استفاده زیاد از لباسشویی باعث خرابی آن می شود؟ برای جلوگیری از آسیب به لباسشویی و همچنین افزایش طول عمر آن، بهتر است بیشتر از دوبار در یک روز از لباسشویی استفاده نکنید. اگر می‌خواهید دفعات بیشتری از لباسشویی استفاده کنید حتما یک استراحت نیم ساعته به دستگاه بدهید و بلافاصله پس از پایان یک مرحله شستشو اقدام به روشن کردن مجدد لباسشویی نکنید.

سوالات متداول

بهتر است بیشتر از دوبار در یک روز از لباسشویی استفاده نکنید. اگر می‌خواهید دفعات بیشتری از لباسشویی استفاده کنید حتما یک استراحت نیم ساعته به دستگاه بدهید.

خیر. ولی بهتر است بیشتر از دوبار در طول روز از لباسشویی استفاده نکنید و در هر مرحله حدود 30 دقیقه به دستگاه استراحت بدهید.

بهتر است در طول روز بیشتر از 2 بار از لباسشویی استفاده نکنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.