ترموستات چیست؟ همه چیز درباره ترموستات یخچال و نحوه تنظیم درجه یخچال

ترموستات یخچال و نحوه تنظیم دمای یخچال

یکی از رایج ترین سوالات افرادی که با یخچال خود دچار مشکل شده اند، این است که “یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند؟” یا “مدت زمان اتومات یخچال چقدر است؟“. همچنین برخی افراد در رابطه با نحوه تنظیم درجه یخچال و دمای مناسب یخچال و فریزر خود سوالاتی دارند. تمام سوالات ذکر شده به یکی از مهمترین اجزا و قطعات یخچال مربوط می شود که ترموستات خوانده می شود.

در این مقاله از کاراباما، در ارتباط با ترموستات یخچال مطالبی را برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم. در ادامه به بررسی انواع ترموستات یخچال، تست ترموستات یخچال و نیز مورد کاربرد آن در تنظیم دمای یخچال فریزر و مدت زمان اتومات یخچال خواهیم پرداخت.

ترموستات یخچال چیست؟

واژه ترموستات (Thermostat) از دو واژه Therm (دما) و stat (ثابت) تشکیل شده و قطعه ایست که برای ثابت نگه داشتن دمای یک محیط یا یک محفظه مانند یخچال طراحی شده است. این سیستم کاملا مکانیکی بوده و بدون دخالت دست، دمای داخل یخچال را تنظیم می کند. به عبارتی ترموستات به کمپرسور فرمان قطع و وصل شدن (روشن و خاموش شدن) را ارسال میکند.

به طور مثال، زمانی که شما اهرم ترموستات یخچال را چرخانده و آن را روی عدد ۶ قرار می دهید، تا زمانی که دمای یخچال به مقدار ۶ درجه نرسیده است، ترموستات اجازه کار به کمپرسور را می دهد و زمانی که دمای یخچال به ۶ درجه رسید، به صورت اتوماتیک ترموستات کمپرسور را قطع می کند تا دما در این درجه باقی بماند. بنابراین با توجه به دمای انتخابی و تنظیمات ترموستات، یخچال هرچند دقیقه اتومات میکند.

یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند؟

همانطور که گفته شد مدت زمان اتومات یخچال به دمایی که برای یخچال تنظیم می شود بستگی دارد. علاوه بر این، میزان گاز مبرد موجود در سیستم و نیز سلامت برخی قطعات حساس مانند کمپرسور و ترموستات یخچال نیز تاثیر مستقیم دارند. در برخی مواقع که یخچال شارژ گاز می شود، برای مدت زمانی یکسره کار کردن یخچال نرمال است و این مورد پس از نهایتا ۲۴ ساعت به روند قبلی خود باز می گردد که در غیر این صورت نشان از وجود مشکل و خرابی یخچال است و باید با تعمیرکار یخچال باتجربه تماس گرفته شود.

اما به طور کلی، در جواب پرسش “یخچال هرچند دقیقه باید اتوماتیک کند؟” می توان گفت که تا ۶ ساعت این امر طبیعی است و به طور معمول کمتر از این مقدار است و در صورتی که بیشتر به طول انجامد، ممکن است یخچال شما مشکل و ایرادی داشته باشد که نیاز به عیب یابی دقیق و سرویس یا تعمیرات یخچال داشته باشد.

تنظیم درجه یخچال قدیمی

پرسش های بسیاری درباره اینکه چگونه درجه یخچال قدیمی را تنظیم کنیم برای ما فرستاده می شود. در وهله اول باید گفت که منظور از یخچال قدیمی دستگاه هایی است که به کمک ترموستات های ولومی دما قابل تنظیم می باشند. در مدل های جدیدتر و امروزی یخچال فریزرها و ساید بای سایدها، به کمک نمایشگر دیجیتال بر روی درب دستگاه، تنظیم دمای یخچال فریزر به صورت مستقیم و توسط مادربرد و سنسور انجام می گیرد.

نحوه تنظیم درجه یخچال در تابستان

 

انواع ترموستات یخچال و اجزای آنها

نحوه تنظیم درجه یا دمای یخچال به وسیله ترموستات یخچال صورت می گیرد. ترسوستات یخچال از قطعات متفاوتی تشکل شده است:

 • بدنه فلزی
 • کنتاکت های اتصال
 • فانوسک محتوی گاز
 • لوله مویی
 • لوله بلو
 • فنر و اهرم ها
 • پیچ تنظیم

معمولا لوله بلوی ترموستات را به قسمت تحتانی و یا سقف اواپراتور متصل می سازند و با قرار دادن ترموستات یخچال در حالت وصل، کمپرسور شروع بکار می کند. با سرد شدن اواپراتور، گاز درون لوله بلو، لوله مویی و به تبع آن ها فانوسک، تقلیل حجم داده و جمع می شود و با جمع شدن آن اهرم اتصال کلید درون ترموستات، بطرف پایین کشیده شده و فاز موتور قطع می گردد. با خاموش شدن موتور و توقف کار کمپرسور، سرمای محیط یخچال، مخصوصا اواپراتور کاهش یافته و گاز درون فانوسک ترموستات یخچال فعال شده و بر اثر گرم شدن محیط، اضافه حجم یافته و فانوسک بزرگتر می شود.

با افزایش حجم فانوسک، کلید ترموستات به حالت وصل درآمده و کمپرسور شروع بکار می کند. میزان سرمای دلخواه در اواپراتور و یخچال، یا به عبارت دیگر مدت زمان کار کمپرسور را می توان بوسیله ولوم ترموستات که در واقع اهرم کنترل حجم فانوسک است، تنظیم نمود.
ترموستات یخچال را با باز کردن درب دستگاه در داخل و عموما در قسمت بالا سمت راست می توان یافت. انواع ترموستات یخچال وجود دارند که بعضا در نحوه کارکرد و یا شیوه تنظیم متفاوتند.

ترموستات اهرمی یخچال

در تصاویر بالا دو نمونه ترموستات ولومی و اهرمی را مشاهده می کنید.

نحوه تنظیم درجه یخچال (درجه یخچال روی چند باید باشد؟)

در این قسمت نحوه تنظیم پیچ ترموستات یخچال را خواهیم گفت تا بدین وسیله دمای مناسب یخچال و فریزر را تعیین نمایید. عوامل زیادی مانند تغییر دمای محیط در فصول مختلف، می توانند در تغییر و لذا تنظیم دمای یخچال تاثیرگذار باشند. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته مشخص شده است که حتی هنگام بسته بودن درب یخچال، دمای محیط اطراف همچنان میتواند بر روی دمای داخل یخچال تاثیرگذار باشد. به همین دلیل، گرم شدن هوا در طول ماه های تابستان لازم می نماید تا دمای یخچال خود را کمی پایین تر بیاورید و یا به عبارت دیگر درجه ترموستات را بر روی مقدار بیشتری قرار دهید. در زمستان این امر بالعکس بوده و کمی دما را افزایش و یا درجه ترموستات را کاهش می دهیم.

به صورت نرمال برای جلوگیری از گرم شدن یخچال و فساد مواد غذایی، توصیه می شود درجه یخچال را بین ۲ تا ۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. در ترموستات های ولومی مقادیر ۰ تا ۵ یا ۷ بر روی ولوم ثبت شده اند که مقدار ۳ یا ۴ حالت نرمال است. در ترموستات های اهرمی نیز قرار گرفتن شاسی متغیر در وسط اهرم حالت نرمال است.

لذا درجه یخچال در تابستان با تنظیم ترموستات بر روی عدد ۴ و در حالت اهرمی کمی بیشتر از حد وسط توصیه می شود. علاوه بر تنظیم صحیح درجه یخچال در تابستان، نکات زیر هم می تواند در خنک نگهداشتن یخچال به شما کمک کند:

 1. اجازه دهید هوا در یخچال جریان داشته باشد. مواد غذایی داخل یخچال را با کمی فاصله بچینید تا جریان هوا در یخچال به طور صحیح پخش و توزیع شود.
 2. غذای گرم؟ نه! به هیچ وجه غذای گرم را درون یخچال قرار ندهید، زیرا اینکار باعث می شود دمای یخچال افزایش یابد و کمپرسور مجبور است دو برابر کار کند تا دمای یخچال را به درجه ای که تنظیم کرده ایم برساند. مصرف برق نیز افزایش می یابد و کارآیی یخچال هم به شدت پایین می آید.
 3. درب یخچال را بسته نگه دارید. اکثر مردم عادت دارند که درب یخچال را بی دلیل باز کنند و به دنبال خوراکی بگردند.
 4. بهداشت یخچال را فراموش نکنید. سعی کنید به صورت مرتب یخچال را تمیز کنید. همچنین پاک کردن برفک و یخ زدگی یخچال باعث می شود کارآیی دستگاه بهتر شود.

آیا نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر هیمالیا، الکترواستیل و امرسان متفاوت است؟

نحوه کار با درجه یا ترموستات تمامی برندهای یخچال تقریبا شبیه به هم است. تنها تفاوت، نوع نمایش درجه می باشد. در بعضی یخچال ها درجه به صورت عدد نمایش داده می شود و در بعضی دیگر ممکن است به صورت کلمه (colder, normal, cold) نمایش داده شود. بعضی از یخچال ها هم درجه را به صورت گرافیکی نمایش می دهند، اما کارایی همه مثل هم است.

چرخاندن درجه به سمت راست (در جهت گردش عقربه های ساعت)، باعث سرد شدن دمای یخچال و چرخاندن درجه به سمت چپ (خلاف جهت گردش عقربه های ساعت) نیز سبب گرم شدن دمای داخل یخچال می شود. بنابراین نحوه تنظیم دمای یخچال هیمالیا و نحوه تنظیم دمای یخچال الکترواستیل، امرسان و یا سایر برندهای یخچال تفاوتی باهم ندارند.

همچنین دمای مناسب یخچال و فریزر الکترواستیل، هیمالیا و سایر برندها نیز تفاوت آنچنانی ندارد. همانطور که اشاره شد، دمای مناسب یخچال فریزرهای الکترواستیل، هیمالیا و غیره بین ۲ تا ۵ درجه سانتی گراد معمول است.

تنظیم درجه یا دمای یخچال سامسونگ در تابستان

طبق اعلام سایت رسمی سامسونگ، دمای مناسب یخچال سامسونگ در طول سال ۳درجه سانتی گراد و دمای مناسب فریزر آن ۱۹- درجه سانتی گراد است. سامسونگ همچنین پیشنهاد می کند که یخچال خود را ۵ الی ۱۰ سانتی متر از دیوار فاصله دهید تا بهره وری یخچال کاهش نیابد.

تست ترموستات یخچال

برای مطمئن شدن از اینکه دمای هوای محیط روی دمای داخل یخچال تان تاثیر گذاشته یا نه، می توانید تست زیر را انجام دهید:

ابتدا مطمئن شوید که درجه یخچال را روی ۳ درجه سانتی گراد تنظیم کرده اید. بعد از آن یک لیوان آب را در وسط یخچال قرار دهید و بعد از یک شبانه روز لیوان آب را درآورده و با کمک دماسنج دمای آن را اندازی گیری کنید. اگر درجه آن بین ۱ درجه سانتی گراد تا ۵ درجه سانتی گراد بود، یعنی یخچال به خوبی کار می کند و نیازی به تغییر یا تنظیم درجه یخچال نیست.

در صورتی که یخچال شما با مشکل مواجه شده و ترموستات آن دچار ایراد شده و دمای یخچال بهم ریخته است و قادر به رفع آن نیستید، می توانید با متخصصان مجرب کاراباما جهت تعمیرات یخچال خود تماس بگیرید تا در سریعترین زمان ممکن و به شکل اصولی دستگاه خود را به صورت گارانتی شده رفع عیب نمایید.

تعداد کل نظرات: 216

 • Avatar
  مهدی

  سلام
  میزان برق مصرفی در حال استارت کمپرسور، تقریبا برابر چه میزان زمان در حالت کارکرد معمولی است؟؟؟
  یعنی آیا قطع ترموستات و روشن شدن آن بعد از بیست دقیقه باعث بیشتر شدن مصرف برق میشود یا کمتر شدن آن؟!

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله بیشترین امپری که کمپرسور کولر گازی مصرف میکند در حالت استارت آن میباشد که شما باید دقت داشته باشید با هر بار کنتاکت کردن کمپرسور همین اتفاق برای آن افتاده و طبیعتا میزان برق مصرفی نیز افزایش خواهد یافت

   • Avatar
    محمد حسین تمیزکار

    مقدار امپر استارت به نسبت جریان در حال کار کمپرسورها بستگی به نوع موتور بین ۳ الی ۷ برابر دارد

   • Avatar
    علیرضا سهرابی

    سلام یخچال ما فیلور قدیمیه ولی مدتیه که عرق میکنه وسایل توش دلیلش چیه؟

  • Avatar
   علي صدر

   سلام پایدارباشید
   یک تمام یخچال الکترواستیل دارم که سالهاست کارمیکنه ولی مدتی است که زیادکارمیکنه وقطعی خیلی کم است،ویک ترموستات کانادایی دست دوم گیرآوردم ولی فرقی نکرده ممنونم اگرراهنمایی کنید؟

 • Avatar
  سامان حسینی

  عرض سلام و احترام
  ضمن عرض خسته نباشید به جناب پیرنیا،ی سوال داشتم:یخچال ما”آزمایش”از نوع قدیمی هستش ی مشکلی ک داره اینه ک هرموقه یخچال رو باز میکنیم چراغ داخل اون خاموش هستش و باید بصورت دستی اونو روشن کنیم لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم و مشکل از کجاست؟
  ی سوال دیگه اینکه لطفا درجه یخچال تو زمستون و تابستون باید چطور باشه و رو کدوم درجه تنظیمش کنم استانداردتره ؟
  ممنون از لطفتون و سایت بسیارخوبتون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این که هنگام باز کردن درب یخچال شما چراغ ان روشن نمیشود امکان خرابی دکمه چراغ وجود دارد که باید برسی و تعویض گردد

   • Avatar
    محمد حسین تمیزکار

    اقای سامان حسینی
    مشگل روشنائی داخل بخچال-و اندازه تنظیمی درجه یخچال
    روشنائی خرابی سویچ لای درب-اندازه دمای تنظیمی ۱ یا ۲ و بستگی به فصل ندارد.

    • Avatar
     محمد حسین تمیزکار

     پاسخ اقای عیسی-یخچال زیرش OFF نمیکنه
     سئوال شما نیاز به توضیح بیشتری دارد
     اگر منظورتان این می باشد قسمت یخچال سرما زیاد می شود اشکال از سنسور-و دیفراست می باشد بهر صورت بیشتر و واضعتر توضیح داده شود.

 • Avatar
  عیسی

  سلام یه تاپینگ دارم یخچال زیرش offنمیکنه چکارکنم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   امکان اشکل در ترموستات یا سنسور های ان وجود دارد باید چک شده و تعمیر یا تعویض گردد

   • Avatar
    Saman

    سلام من ی یخچال الکترو استیل دارم ی مدت برقای خونه مشکل داشتن حالا یخچال دماش تنظیم نمیشه رو درجه ای ک میذارم پایین نمیاد تا ثابت شه
    مشکل از کجاست لطفن راهنمایی کنید ممنون

 • Avatar
  قادر بخش امیری

  یک یخچال ساید باساید
  سامسونگ دارم دمای

  یخچال ۳_وفریزر۲۰_ وتنظیمات روی پانل هم بمنظور ترموستات

  همین مقدار واگرتنظیمات کاهش مثبت تر شوند کمپروسور قطع نمیشود لطفا راهنمای بفرمایید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   سوال شما اصلا واضح نست لطفا کمی واضح تر مطرح بفرمایید

  • Avatar
   محمد حسین تمیزکار

   اقای قادر بخش امیری
   اگر منظور شما اینه که سرما بیشتر از ۳ و ۲۰- نمی شود بدلایل زیر می باشد
   ۱-بار داخل زیاد
   ۲-درب زیاد بازو بسته می شود
   ۳-دمای محیط بالای ۲۰ درجه
   ۴-رطوبت بالای ۶۰ درصد
   ۵-یا اشکالات دیگر که باید بررسی و تست شود که اصولا: بیش از این دما هم نیاز نمی باشد.

 • Avatar
  جاوید حسینی

  سلام مایه فریزر قدیمی ارج داریم زیاد یخ میزنه درجه ای که روش نوشته شده از ۱تا ۷ هست رو کدوم درجه تنظیم کنیم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دما را روی ۲ تنظیم کنید ولی یخ زدن دلایل زیادی دارد که باید برسی شود

  • Avatar
   محمد حسین تمیزکار

   اقای جاوید حسینی
   دلایل زیاد بری برفک زدن بیش از اندازه وجود دارد که باید بررسی و تست شود
   ۱-درجه روی ۱ کافی است
   ۲-خرابی ترموستات و اتومات نکردن یا دیر عمل کردن
   ۳-ضعف موتور
   ۴-اشکال گازی و گردش گاز
   ۵-خرابی لاستیک یا درب که باعث ورود هوا می شود

  • Avatar
   علی

   سلام
   فریزر بدون برفک سیلوان دارم، کارکردنش به صورت خالی سرماش زیاده، ولی همین که توش جنس بذارم سرماش خیلی میاد پایین
   گازگیری شد، فایده نداره،
   موقع روشن شدن ال سی دی علامت کمپرسور روشن رو نشون نمیده،

 • Avatar
  محمدیزدان فر

  با عرض سلام و خسته نباشید اینجانب محمد یزدان فر یک دستگاه یخچال فریزر بدون برفک قدیمی داریم که چندین سال موتور آن با ترموستات offنمی کرد و فقط با تایمر offمی کرد الان حدود دو سال است که رادیات داخل فریزر آنقدر یخ میزند که پروانه در آن گیر میکند و دیگر حرکت نمیکند و وسایل داخل آن از حالت انجماد خارج شده و یخچال فریزر سرمای خود را دست می دهد و بایستی دو روز دستگاه را از برق خارج کرد تا کاملا یخ آن آب شده و شروع به کار کند فقط در همان یکی دو روز اولیه آب یخ میزند و بعد به مرور سرمای آن کم میشود و باز روز از نو روزی از نو.ترموستات را هم عوض کردیم اما جواب نداد.المنت آن هم سالم میباشدو به هر تعمیرگاهی که برده ایم فایده ای نداشته است لطفا مارا راهنمایی فرمایید.با کمال تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   باورکنید با این مشکل حادی که یخچال فریزر شما دارد امکان نظر دهی به این صورت وجود ندارد و اگر هم نظری داده شود کاملا غیر کارشناسانه است ولی باید به صورت حضوری از یک تعمیرکار متخصص کمک بخواهید برای حل کردن این موضوع

  • Avatar
   محمد حسین تمیزکار

   اقای محمد یزدان فر
   سئوال شما خیلی کلی می باشد اما موارد زیر انجام شود
   سیستم کاملا: برفک زدائی شود شپس روشن و عمل اتوماتیک توسط ترموستات چک شود
   اگر اتومات انجام می شود -هیتر-تایمر-دیسک-ترموفیوز و سیمهای ارتباطی تست شود
   مسیر تخلیه اب حاصل از ذوب برفکها
   و….

 • Avatar
  حسین

  سلام خدمت شما ببخشید یه بخچال قدیمی داریم که تنظیم اتوماتش بهم ریخته اصلا اتوامات نمیکنه اگه میشه لطفا راهنمایی کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   منظور از تنظیم اتومات چیه کمی واضح تر توضیح بدید و اینکه ایا شما خودتان تنظیمات رو تغییر دادید ؟

  • Avatar
   محمد حسین تمیزکار

   اقای حسین
   سئوال واضع نیست اگر منظور اینه که اتومات نمی کنه ولی سرما مناسب می باشد تعویض اتوماتیک انجام شود البته مشوط به اینکه انتهای ترموستات در جای مناسب قرار داشته باشد.

 • Avatar
  ولی اله صفری

  سلام.یه یخچال فریزرپارس دارم.بعداز نظافت کامل یخچال الان تقریبا ۹ساعته که داره یکسره کار میکنه ایا این طبیعیه؟

  • Avatar
   meAfshin76

   سلام
   میشه گفت این حالت طبیعی است لطفا یخچال را چک کرده اگر این مشکل برطرف نشد با تعمیرگاه تماس حاصل فرمایید

  • Avatar
   محمد حسین تمیزکار

   اقای ولی الله صفری
   ۹ ساعت کار برای یخچال بدون اتوماتیک کردن طبیعی نیست
   موارد زیر چک شود
   اولا” در مدت تست بهیچ وجه درب یخچال حتی برای یک لحظه باز نشود
   در مدت تست بار داخل یخچال خیلی کم باشد در حد صفر یا اگر هم باری گذاشته می شود از قبل سرد باشد
   دما زیر ۳۰ درجه
   لاستیک و درب چک شود که هوا نکشد
   اگر بمدت ۵ ساعت با موارد ذکر شده عمل اتوماتیک انجام نگرفت توضیح بیشتر داده شود تا راهنمای انجام شود.

 • Avatar
  سعید غریبی

  سلام خسته نباشید
  ما از مسافرت برگشتیم ودیدیم که فریزر ایران پویای ما وقتی روشن میشه بعد از پنج ثانیه خاموش میشه ودوباره …..تکرار میشه
  میشه راهنماییم کنین ، ممکنه از ترموستاتش باشه؟

  • Avatar
   meAfshin76

   سلام
   امکان خرابی ترموستات وچود دارد که باید برسی شده و نظر دقیق داده شود

  • Avatar
   محمد حسین تمیزکار

   اقای سعید غریبی
   موارد زیر چک و احتمال خرابی در این قسمتها می باشد
   ۱-خرابی محافظ اگر دارد
   ۲-اشکال در سیستم برق شهری
   ۳-اشکال در خود موتور

 • Avatar
  علی فرخ منش

  سلام خدمت آقای پیر نیا عزیزم جواب این عزیز ان رو کمی کاملتر توضیح بدید که متوجه اشکال وایراد بشوند ،،
  من خودم تعمیرکار لوازم خانگی هستم از خوزستان وبه مشتری ها مشاوره رایگان وکامل میدهیم تا دقیقا بدونند ایراد ازکجاهست وچه قطعه ای باید تعمیر یا تعویض بشود
  ممنون از زحمت شما

  • Avatar
   meAfshin76

   سلام
   دوست عزیز تا جایی که امکان داشته باشد این کار انجام خواهد شد ولی برای افرادی که هیچ سررشته ای از مسایل فنی ندارند کمی سخته باز کردن و توضیح تمام مسایل ان هم به صورت نوشته ومتن

  • Avatar
   علی مجدم

   سلام
   ما یه یخچال الکترو استیل دارم بدون برفک جدیدا کشو آخری فریزر زیرش یخ می زنه مشکلش چیه؟

   • کارشناس1: پیرنیا
    کارشناس1: پیرنیا

    سلام
    امکان کیپ شدن خروجی آب وجود دارد برسی و زفع عیب کنید

   • Avatar
    محمد حسین تمیزکار

    پاسخ اقای علی مجدم
    اصولا” یخ زدن بعضی از قسمتهای سیستمهای بدون برفک بدلایل زیر می باشد
    اگر مکانیکی است پس ار کار کردن زیاد یخزدن تا حدی طبیعی است
    اما اگر الکترونیکی است و دارای برد و سنسور می باشد برد ایراد دارد
    یا مواد با گرمای زیاد داخل کابین قرار داده می شود که بخار حاصله بصورت یخ و برفک روی مواد یا قسمتی از کابین می نشیند.

 • Avatar
  فریدون محمدی

  سلام ساید دوو دارم مشکلی که بوجود اومده قسمت یخچال سرما تولید نمی کند در ضمن فن هم کار میکند.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این یک مشکل کلی است که یا باید اطلاعات کامل تری برای راهمایی عنوان کنید یا اینکه از یک سرویسکار متخصص یحچال فریزر بخواهید که به صورت تخصصی یخچال را مورد برسی قرار دهد

  • Avatar
   محمد حسین تمیزکار

   پاسخ اقای فریدون محمدی
   اگر سیستم بهر دلیل دچار یخ زدگی شود اول سرما سازی در قسمت یخچال و پس از مدتی در فریزر مختل می شود
   شما برفکها را با کشیدن حداقل ۲۴ ساعت از برق و سپس روشن اگر درست نشد مجددا” تماس تا راهنمائی لازم انجام گیرد.

 • Avatar
  علی احمدی

  سلام .
  یه یخچال فریزر هیمالیا دارم که صفحه نمایشگر ش هر چند وقت یکبار خاموش میشه ولی یخچال کار میکنه . وقتی برقی رو قطع و دوباره وصل میکنم درست میشه .

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر مشکلی در سرما دهی یخچال شما وجود ندارد امکان خرابی دیسپلی یخچال فریزر شما وجود دارد که بعد از برسی باید تعمیر یا تعویض شود

  • Avatar
   محمد حسین تمیزکار

   اقای علی محمدی
   ممکن است سوکت در دیسپلی شل باشد بهر صورت جواب اقای پیرنیا درست می باشد.

 • Avatar
  رضا طاهرنژاد

  سلام فریزر بکو مدل FN129401 T داریم تمام بدنه آن داخلش یخ زده برق اونو کشیدم و یخهاش آب شدن و ارور میداد حالا دوباره زدمش بازم ارور میده چه کار کنم ارور رفع بشه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   چه اروری میدهد ؟

 • Avatar
  مهدی قاسمی

  سلام
  ممکنه در مورد تنظیم ترمستات توضیح بدین چون چند پیچ تنظیم داره دقیقا ۳ تا یکی رو بدنه که به کنتاکتا وصله و دو تا داخل هستن.یخچال ما پایین اون سینی که فکر کنم اواپراتور اسمشه کمی یخ میزنه تازه تعمییر کار عوضش کرده.۴ دقیقه روشنه و ۹ دقیقه خاموش.رو یک هم هست.ممکنه در مورد اون ۳ پیچ تنظیم توضیح بدین هر کدومش چکار میکنه؟

 • Avatar
  ایمان پایدار

  سلام خدمت بزرگواران
  یه یخچال فریزر اسنوا دارم که الان چند روزه سیستم یخچال به ریخته .چون مهمون های زیادی داشتم وحجم مواد خریداری شذه مثل میوه و ماست و دوغ و … زیاد بوده ،از بس یخچال تلاش کرد خنک نگه داره برفک زد .من درجه ش رو کم کردم ولی بعد از اون روی هر درجه ای میزارم یخچال خنک نمیکنه .
  ضمنا فریز دمای مطلوب داره و این مشکل صرفا در خصوص یخچال هست .درجه ترموستات یخچال از ۱ تا ۷ داره روی کدومش بزارم که خنک شه

 • Avatar
  ابراهیم

  سلام خسته نباشید استاد،یک فریزر قدیمی برفکی پارس دارم،که پایین فریزر و بیرون پیچ نتظیم ترموستات هست،و ۱ تا۴ شماره گذاری شده،میشه بگید روی چند بگذارم??
  روی ۳ که میگذارم یک سره کار میکنه.

 • Avatar
  خانوم رفیعی

  سلام
  فریزر ازنوعFN135821دارم
  که چندروزه
  هرنیم ساعت یک بار به مدت دودقیقه صدای ناهنجارتولیدمیکنه
  علتش چیه؟
  درضمن ممنون میشم تعمیرگاه مجاز محصولات بکو‌در همدان روبه من معرفی کنید

 • Avatar
  خانوم رفیعی

  سوال دیگه اینکه:
  چطورباید درجه دمای مناسب فریزر روانتخاب کنم؟
  ازبین۱،۲،۳،۴وmax?

 • Avatar
  سهیل

  سلام خسته نباشید فریزر خانگی خریدیم زیاد کار میکنه ده دقیقه کار میکنه پنج دقیقه استراحت. در حالیکه خالی هم هست ترموستات هم روی ۱ هست آیا طبیعی هستند یا مشکلی داره؟

 • Avatar
  غفار

  سلام یه یخچال فریزر ساده الکتراس دارم که متاسفانه یخچالش یخ و برفک زده
  تنظیمات درجه دماش باید رو چند باشه؟

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   ترموستات را در جهت محالف عقربه های ساعت بچرخانید تا از سرمای یخچال فریزر شما کاسته شود

 • Avatar
  علی راد

  سلام.فریزر ما قسمت بالا ش گرم ولی پایین ش سرد می کنه دیگه آ ف نمی کنه یکسره کار میکنه آ یا مشکل ازترمستاته.؟ممنون

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان خرابی یا از کار افتادن دمپر یا فن داخلی یخچال فریزر شما زیاد است برسی و تعمیر یا تعویض نمایید

 • Avatar
  احمدی تبار

  سلام چجوری میتونم یخچالو یکسره کنم؟؟؟

 • Avatar
  اکبر عسگری

  سلام.ما یه یخچال فریزرسیلوان بدون برفک گرفتیمه که قسمت فریزر آن راروی درجه ۶گذاشتیمه ولی مواد غذایی مثل گوشت کامل یخ نمیزنه.آیا مشکل درترموستاته

 • Avatar
  تورج چمانه

  سلام اقای امیری ببخشید من یه یخچال ازمایش ساده قدیمی داریم دراثر نوسان برق الان یکسره کار میکنه علتش چیه ؟؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان خرابی در برد فرمان یا چسبیدن رله ها وجود دارد

 • Avatar
  پیمان تمدن

  ببخشید درود بر شما سووال داشتم ما چند نونه ترموستات داریم از کجا بدونیم این ترموستات فریزری هست یخچالی هست یا هر دو (چطوری از روی ترموستات از روی شماره های اون )تشخیص نوع اون را بدیم ممنون

 • Avatar
  رایجی

  با سلام
  ازوقتی ترموستات یخچال مون رو عوض کردیم توش برفک میزنه.الان فکر کنم ۱۵ سانت برفک داره.دلیلش چی میتونه باشه؟
  با تشکر

 • Avatar
  مهرداد رنجبر

  سلام و درود
  من یک یخچال فریزر بکو دارم چند روز پیش یک صدای ضعیفی داشت اما الان صدای شدید شبیه به درگیر شدن پروانه با چیزی یا شاید هم لقی پروانه داره که خاموشش کردم لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. از پاسخگویی شما به سووالات هموطنان سپاسگذارم. باتشکر

 • Avatar
  رضا حیدرزاده

  سلام
  ترموستات یخچال هیمالیا رو عوض کردم
  اون لوله ای که از ترموستات بیرون امده رو بردم دور صفحه ای که داخل یخچال رو سرد میکنه
  خواستم بدونم آیا لوله با صفحه باید تماس زیاد داشته باشه یا همینکه بردم پشت صفحه پیچوندمش کافیه؟

 • Avatar
  حسین امیری

  سلام ترموستات یخچال چطور یکسره میشه

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی دلیل این کار شما چه ؟

 • Avatar
  همایون نیکزاد

  سلام آقا همایون نیکزاد هستم از افغانستان!
  یخچال هومکس داریم و درجه اش و ۱ الی ۷ است. اصلا قسمت یخدانش خوب یخ نمی زند میشه بگوئید روی کدام درجه تنظیمش کنیم.
  تشکر!

 • Avatar
  همایون نیکزاد

  کاری خیری است.

 • Avatar
  محمد

  یخچال فریزر جنرال استیل دارم فریزر خوب سرد میکنه ولی بالا گرم است درجه رو تغیر دادم نزدیک نه ساعت است که الان خاموش شده وبعد از حداقل شش یا هفت ساعت دوباره روشن میشه از چیه فقط توی این مدت که خاموش است گرم است میشه راهنمایی کنید

 • Avatar
  حمید

  سلام
  ما یه یخچال قدیمی پارس خزر داریم من بغلش یه آکواریوم گذاشتم به فکرم زده که سیم برق تصفیه آکواریوم رو به نحوی به یخچال متصل کنم که هربار یخچال اتوماتیک کرد(ترموستات فعال شد) و روشن شد تصفیه آکواریوم هم روشن شه اتوماتیک ?
  این کار امکان پذیر هست؟!?
  باید چیکار کنم؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   بله امکان پذیر هست ولی باید از سیم بندی ترموستات اطلاع داشته باشید و این کار را انجام دهید البته برای انجام این کار مراقب باشید

 • Avatar
  اسلم رییسی

  روشن شدن یخچال بعد از چند ثانیه وخاموش شدن مشکلش چی هستش

 • Avatar
  یوسف

  با سلام یخچال فریز ما امرسانه پنلش امروز یهویی از کار افتاده و فقط چراغ پاورش سبزه و هیچکدام از دکمه هاش کار نمیکنن و یخچال هم از کار افتاده از برق وقتی درش میارم و دوباره وصل میکنم به اژیر میده و دوباره همون چراغ پاور فقط روشنه و یخچال بلکل کار نمیکنه ببخشید چیکار کنم

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان خرابی یا اسیب رسیدن به برد فرمان وجود دارد که باید حتما برسی و رفع عیب شود

 • Avatar
  مجتبی حسین پور

  سلام الان دو روزه یخچال فریزر ما نزدیک ۸ ساعت یکسره کار میکنه قطع نمیشه مگه خودمان سیم را از برق بکشیم به نظر شما علت چیه ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   علت خرابی سنسور یخچال یا برد فرمان یا خرابی لاستیک دور درب که موجب ورود هوای گرم به یخچال میشود

 • Avatar
  مجتبی حسین پور

  سلام یخچال ما دیجیتالی نیست سنسور نداره

 • Avatar
  ali 20

  سلام لطف میکنید سریع جوابمو بدید.یه فریزر پارس داریم که یک روز که برق قطع شد و بعد چند دقیقه اومد و فریزر روشن شد دیگه اتومات نکرد و یه سره کار میکرد و منم که دیدم حدود ۱۲٫۱۳ ساعتی مدام کار میکنه به شکل دستی خودم ترموستاتش رو برعکس چرخوندم تا خاموش بشه ولی بعد از روشن کردن دوباره اتومات نکرد.منم از چندتا تعمیر کار پرسیدم و گفتن ترموستات رو بایستی عوض کنی ولی بعد از تعویض ترموستات بازهم درست نشد.آیا بزارم کار کنه تا اتومات کنه؟(در ضمن سرمای فریزر تغییری نکرده و خیلی خوبه)

 • Avatar
  محمد مرادی

  با عرض سلام
  یخچال فریزر ما سامسونگ است.جدیدا در قسمت جامیوه ای آن آب جمع میشود که نمیدانم از کجاست.لطفا راهنمایی بفرمایید.
  ممنون از کمکتون

 • Avatar
  محمد

  سلام یخچال ما دوو خارجی دیجیتال فریزر بالاو یخچال پایین مدتیه که اعصابمون رو بهم ریخته
  ۳ تا تعمیر کار اوردم هر کدام یک چیزی میگن مشکل از اونجاست که قسمت فریزر یخ میزنه و باعث میشه جریان هوا پایین نره خب مدتی رو یخ ها رو اب میکردیم چند روزی خوب می شد و مجدد همون مشکل تا اینکه یه تعمیرکار دیگه اوردم گفت فیوز که سر راه المنت هست اب رفته داخلش و باید تعویض بشه ضمنا داخل المنت اب رفته بود ،تعویض کردیم چند ساعتی یخچال کرد صدا بدی اومد دیدیم المنت ترکید خب المنت خریداری شد و وصل کردیم مشکلی پیش نیومد الان بین این چند روز فکر میکنم یخچال افش خیلی کمه مثلا روزی شاید یکی دوبار پایین و بالا خنکه مشکلی نداره فعلا مشخص نیس یخ میزنه یا نه مشکل الان اینجاست که ترموستات دستی نداره دیجیتال روی حداقل گذاشتم توی فریزر یک درجه داره که هوا رو تقسیم میکنه سمت یخچال توسط فن فریز چقد هوا بره دیگه چیزی نداره الان داخل فریزر هرچی گذاشتیم برفک زده تعمیرکارها اوردم نظری ندارند میگن یخچال داره اف میکنه فیوز و المنت رو عوض کردی فن هم داره کار میکنه
  خودم به این نتیجه رسیدم میگم یه سنسور پایین (یخچال)داره گذاشتم داخل یخ یخچال اف کرد میگم شاید این سنسوره خراب شده و حساسیتش کم شده به تعمیرکار گفت میگه پس عمل میکنه مشکلی نداره دیگه هنگ کردم لطفا راهنمایی کنید یا شماره تلفنی بدید تماس بگیرم

 • Avatar
  مهدي برزگار

  سلام
  من یه ابسرد کن دارم ک تنظیم میکنم روی ۵ درجه وقتی برق قطع و وصل میشه ریست میشه و باید دستی باز دمارو ۵ درجه بزارم
  ایراد از مانیتورشه؟

 • Avatar
  مهدیس

  سلام یخچال سای بای ساید سامسو نگ داریم خوب کار میکنه و سرد میکنه وولی اخیرا یکسره کار میکنه علتش چیه؟؟

 • Avatar
  مهدیس

  سلام وخسته نباشید ما یه سای بایساید سانسونگ داریم از مسافرت که برگشتیم یکسره کار میکنه..در ضمن پشتشم اب جمع شده علت چیه؟ممنون میشم سریعتر پاسخ بدین سپاسگذارم

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دمای یخچال سرد هست یا گرم شده و اینکه ترموستات یخچال روی چه درجه ای است ؟

 • Avatar
  ابراهیم امینی

  سلام
  یخچال فریزر اسنوا مدل ۲۸۸ گرفتم ولی متاسفانه با اینکه دمای یخچال ۱ درجه سانتیگراد هست ولی هوای داخل اصلا خنک نیست دو روزه همه جنس ها رو خراب میکنه . اما فریزر خیلی خنکه. چکار کنم??

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان خرابی دمپر یا فن داخلی یا برد فرمان یخچال فریزر وجود دارد که برای مطمن شدن از اینکه چه مشکلی وجود دارد باید به صورت کامل برسی و عیب یابی شود

 • Avatar
  بهنام انصاری

  درود فراوان. یه یخچال و فریزر robina دوقلو هست. نمایشگر یخچالش مشکل داره. وقتی که درب یخچال باز باشه نمایشگر روشنه ولی به محض بستن درب یخچال نمایشگر خاموش میشه ولی موتور یخچال در هر حالت روال عادی خودش رو داره. ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر

 • Avatar
  علی بهمدی

  سلام یخچال الکترو استیل بی برفک دارم که در قسمت فریزر پشت صفحه مدتی است که برفک میزند وبه همین خاطر گهگاهی از قسمت لامپ قسمت یخچال آ ب چکه میکند.مشکل از کجاست .در ضمن تقریبا خوب سرد میکند و یخ میزند.ممنون

 • Avatar
  محمد

  با سلام
  حالت خاصی برای نصب لوله بری وجود دارد مثلا باید تخت باشد یا لوپ داشته یا نداشته باشد؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی اصلا متوجه منظور شما نشدم لطفا واضح تر توضیح بدبد

 • Avatar
  سید احمد موسوی

  سلام و خسته نباشید
  یه سوال داشتم که اگه جوابم رو درست بدید ممنون میشم و براتون دعا میکنم!چون خیلی اذیت شدم و تعمیرکارهای شهرمون نتونستن مشکلم رو حل کنن
  من یه یخچال فریزر دوقولو هاردستون مدل HD2 خریدم که بعد از گذشت چند سال به مشکلی عجیب برخورد کردم
  فریزر من بعد از اینکه یه مدتی روشن ماندن شروع میکنه به آلارم دادن و کشاب ها از بالا شروع به گرم شدن میکنن تا کشابهای پایینی که اونا هم بعد از گذشت چندین روز گرم میشن ((وقتی فریزر رو از برق میکشم به مدت دو الی سه روز دوباره به برق بزنم یه روز درست کار میکنه و دوباره همین برنامه پیش میاد )) ارور روی صفحه ظاهر شده شماره ۱ چشمک زن میباشد
  در ضمن فریزر من بدون برفک هست اما صفحه و فنش کاملا یخ میزنه!!
  ((در فریزر مقداری تاب دارد ))
  منتظر پاسخ شما در ایمیل خود هستم با تشکر

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی احتمال خرابی سیستم دیفراست فریزر بسیار بالاست ولی باید تمامی قسمت ها و زمان کارکرد و نوع رابطه ای که این قطعات با هم دارند مورد برسی قرار گیرد تا بتوان نظر دقیق و منطقی عنوان کرد در هر صورت باید این سیستم به صورت حضوری و توسط یک متخصص برسی شود.

  • Avatar
   Mostafa

   سیم کشی کاملا باید مورد تست قرار بگیرد.از ورودی دو شاخ تا دیفراست و کمپرسور و همه مدار یخچال.

 • Avatar
  محمد احمدی

  نحوه.کم یا زیاد کردن تنظیم ترموستات دانفوس زمان استراحت وکارکرد (دیفراسیل) چگونه است؟
  متشکرم

 • Avatar
  علی راد

  سلام،.یخچال فریزرما چندماهی است که کف یخچال اب جمع میشه درصورتی که خنک کنندگی طبیعی است،نوارهای دورسالم است کنتاک هم میکند.علت آب جمع شدن زیرجامیوه ای چیست،باسپاس.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   شما باید خروجی آب دستگاه رو چک کنید واز خارج شدن آب یخچال فریزر مطمن شوید

 • Avatar
  رمضانی

  سلام جناب پیرنیا.ساید بای ساید دوو دارم.دیروز تاحالا فریزرش خیلی خوب مواد رو فریز نمیکنه.ومدت زمان کار کرد کمپرسور هم چند ساعت متوالی شده عیبش چیه؟ممنون

 • Avatar
  رضا محمدي

  سلام
  یخچال قدیمی داریم حدودا چهل ثانیه کار میکنه و بعد اتومات میکنه حدودا ۴-۵ دقیقه،در این حالت هم اصلا آب یخ نمیزنه چون مدت کار کردنش خیلی کمه درجه را هم تغییر میدم هیچ تغییری نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar
  جواد جاويد

  سلام خسته نباشید
  یخچال خانگی مارک گلسان است دائم محل خروجی اب یخ میزند و داخل یخچال همواره آب وجود دارد و سرمای آن از روز اول هم کم بود لطفا مرا راهنمایی بفرمایید

 • Avatar
  آرمان موسوی

  با سلامت خدمت جناب آقای پیرنیا
  یخچال ارج قدیمی بعد از جابجای و تکانهای زیاد وقتی به برق زده شد دیگه مثل قبل آف نمیکنه و یکسره کار می کنه؛ چه اشکالی ممکنه در ترموستات پیش اومده باشه، ممنون میشمراهنمایی بفرمایید

 • Avatar
  مهرداد قدسی

  سلام.ما یک یخچال الکترواستیل بدون برفک داریم.تقریبا روی هر درجه ای میزاریم باعث یخ زدگی مواد داخل یخچال میشه.لطفا راهنمایی کنید که اولا ایرادش چیه دوما روچه درجه ای باید بزاریم.ممنون

 • Avatar
  مریم تمدن

  سلام خسته نباشید،یخچال فریزر من فیلوره،نمیدونم چرا چند روزه پشت یخچال از داخل یخچال یخ میزنه،ممنون میشم جواب بدید

 • Avatar
  جواد تدین

  سلام
  نحوه تشخیص ترموستات آبسردکن و یخچال رو میشه توضیح بدین؟

 • Avatar
  فری

  سلام ده ساله که یه فریزر فیلور داریم که از سه سال پیش شروع کرد یکسره کار کردن و خاموش نمیشه.یه تعمیرکار اومد همون سه سال پیش ترموستاتش رو عوض کرد ولی مشکل حل نشد! ینی چشه؟ چطوره که ۳ سال بی وقفه داره کار میکنه و موتورش نسوخته درین مدت؟ اگر فرض کنیم ایراد از اول هم ترموستات نبوده، پس ایراد از چی میتونه باشه، مشکل سرما هم نداره و همه چی فریز میشه.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   شما چطور تشخیص دادی که موتور یخچال یکسره کار میکند و چرا بعد از ۳ سال به این فکر افتادید باید عرض کنم که شاید شما اشتباه کردید

   • Avatar
    فری

    چون مادرم از سه سال پیش اینو میگفت و من چون سر کار میرفت و شب خسته برمیگشتم به این حرف اعتنایی نمیکردم.در ضمن همون موقع که شروع شد تعمیرکار اومد و ترموستاتو عوض کرد و وقتی چن روز بعدش مادرم زنگ زد بهشون که مشکل حل نشده گفتن که باز صبر کنید.ما هم بی خیال شدیم تا اینکه الان چن ماهی هست که بیکار و خانه نشین شدم و خودم دارم میبینم که بی وقفه کار میکنه. فقط وقتی درجه روی ترموستات رو به زور با دست میبرم زیر مینیموم ، موتور خاموش میشه و ۵ دقیقه هم خاموش میمونه و بعد روشن میشه و یکسره کار میکنه.شک دارم که تعمیرکار قبلی اصن ترموس را عوض کرده باشه و یا ترموس موقع نصب غیر اصولی،صدمه دیده و یا مال این مدل از فریزر نیست.

 • Avatar
  احمد

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید، میخواستم از خدمتتون سوال کنم چطور میشه دمای بعد از دیفراست ترموستات ( شروع به کار بدوباره کمپرسور) یخچال فریزری دانفوس رو از ۳٫۵ بیشتر کرد. چون یخچال ما تا این دما نمیتونه کامل صفحه تریزون رو دیفراست کنه.

 • Avatar
  سعید

  سلام یخچال سامسونگ ما بالاش فریزرش یخ نمیزنه تازگی درجه هم کم زیاد میکنم فرقی نداره درصورتی که کمپرسور گرم هست و کار میکنه ضمنا دیگه وقتی یخچال باز میموند چند لحظه بعد میبستم چند ثانیه قفل میشد الان نمیشه.ممنون میشم کمکم کنید

 • Avatar
  محمدجودانه

  باسلام یه یخچال فریزرهیمالیا دارم ناودونی خروجی آب زیرصفحه برفک زیادیخ میزنه وجلوی خروجی آب رومیگیره به نظرشمادلیل یاعیب ازکجاست خسته شدم ازاین مشکل

 • Avatar
  مرتضی

  سلام و خسته نباشید یه فریزر صندوقی مارک دایتک دارم که درجه بندی تنظیم دمای اون از صفر تا+۷ هستش خوب شاخص رو رو کدوم عدد بزاریم که یخ زدگی خوب اتفاق بیفته؟؟؟

 • Avatar
  سیدمجتبی جابری فرد

  سلام جناب پیرنیا

  یه یخچال فریزر بدون برفک امرسان خریدم
  از دیروز که نصب کرده تا الان موتورش داره یکسره کار میکنه آیا طبیعیه ؟
  نباید اتومات کنه و چند وقت یه بار خاموش روشن بشه ؟

  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام بله باید اتومات کند اگر مشکل ادامه داشت حتما با شماره داخل دفترچه گارانتی تماس برقرار کنید

 • Avatar
  حبیب الله صیادی

  سلام با عرض پوزش یخچال ما اتومات میکند ولی سرد نمیکند چرا

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   دلایل بسیار زیادی هست که باید برسی شود

 • Avatar
  رضا بريماني

  با سلام و تشکر از شما
  ما یک یخچال فریزر نوفراست ۵۳۰ هیمالیا به تازگی خریداری کردیم که جدیدا دما یخچال روی ۷ و دمای فریزر به -۲۵ هم میرسد دمای تنظیمی ۶ و -۱۸ بوده است با نمایندگی تماس گرفتیم گفتند یخچال فریزر رو ۲۴ ساعت از برق بکشید همین کار و کردیم دو روز اول دما روی ۶ و -۱۸ بود ولی بعد از دو روز باز دمای فریزر به ۲۳- یا ۲۴- میرسد لطفاً راهنمایی فرمایید. باتشکر

 • Avatar
  افشار قاسمی

  با سلام
  چند وقتی است که یخچال و فریزر مدل قدیمی که دارم خوب سرد نمی کرد ، رفتم تایمر خریدم و بر روی یخچال نسب کردم ولی باز هم خوب سرد نمی کند .
  تایمری که روش بود هم تست کردم خراب بود .
  اما حالا نمی دونم چی کار کنم لطفا راهنمای کنید؟

 • Avatar
  میلاد

  سلام ،یخچال ما اورست هست،نو نو هست،وتازه۲هفتس کار کرده نمیدونین چرا قسمت سرد کن آن چرا هرچی میزاریم یخ میزنه،؟ امکان دارع از ترموستاتش باشه،درجه شوهم تنظیم میکنیم یاآب میچکه یا یخ میزنه

 • Avatar
  فرزانه

  سلام وقتتون بخیر، یخچال ما سامسونگ بالا فیریزرش خوب کار میکنه اما یخچال پایینش اصلا سرما نداره و اتوماتم نمیکنه علت از چیه میشه کمکم کنین، خیلی ممنون و متشکرم ازتون.

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   امکان خرابی برد فرمان یا فن داخلی یا مشکل در برفک زدایی هست

 • Avatar
  میثم

  سلام
  یخچال ما فیلوره متاسفانه خیلی برفک میزنه و واسائل داخل یخچال تقریبا یخ میبندهم درجشم یک تا پنج است وگذاشتم رو یک لطفا راهنمایی کنید

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   امکان خرابی ترموستات یا برد فرمان هست که باید توسط تعمیرکار متخصص بازدید شود

 • Avatar
  بهرام

  سلام.به فریزر قدیمی ایندزیت دست دو خریدیم.درجه اش باید روی چه عددی باشه؟
  و یه کلید بالای در هست که کنارش یه عکس برف هست.این کلید چه کارایی داره؟باید همیشه این کلید روی حالت روشن باشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Avatar
  ارش سایری

  سلام یخچال سامسونگم موتورش سوخت عوض کردم مثل خودش گذاشتم ولی لان روشن کردم یخچال دماش بین ۹تا۱۳میچرخه ولی فریزرش منفی ۲۳است ممنون راهنماییم کنیین

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   خودتان اقدام به تعویض موتور یخچال فریزر کردید ؟

 • Avatar
  امیر توسلی

  سلام خدمت شما من یک یخچال قدیمی دارم که تو اتاق هست بخاری من روی شمعک هست درجه یخچال روی یک می‌باشد یخچال هر نیم ساعت اتومات می‌کنه نیم ساعت کار می‌کنه و این روند ادامه داره میخواستم بدونم آیا این روند عادیه یا بخاطر بخاری اینجوری کار می‌کنه ممنون میشم اگه جواب بدین

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   بله این روند تقریبا عادی است

 • Avatar
  محمد علی شوریابی

  سلام ما یخچال فریزر مابه سال ۹۳ خریدیم که حدود ۶ ماه پیش خودخود یخچال خودبخود خاموش شد اما فریزر کار میکرد بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت یخچال به صورت خودبخود و بدون هیچ نعمیری شروع به کار با کیفیتی حتی بهتر از قبل کرد ولی مجددا از دیروز باز قسمت یخچال خودبخود خاموش شد که ما هم از برق کشیدیم یخچال رو اما امروز که دوباره به برق زدیم هنوز هم یخچال خاموش است اما فریز کار میکنه به نطرتون علتش چی هست

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   علت های زیادی برای این مشکل وجود دارد که باید برسی شود مانند مشکل از برد فرمان یا خراب شدن یکی از قطعات رابط باید کاملا برسی شود و عیب یابی شود در صورتی که امکان توضیح بیشتر فنی دارید عنوان کنید

 • Avatar
  فاطمه لنگرودی

  باس لام یخچال فریزری بنام سامسونگ داریم…… الان چند ساعته که زود به زود اتومات میکنه……مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟

 • Avatar
  مهرزاد

  سلام خوب هستی
  ببخشید من یه یخچال فریزر دو قلو جهان شرق دارم که نمایشگر یخچال همیشه در حال چشمک زدنه و بعضی وقتا خود به خود بوق میزنه تا خاموشش نکنم قطع نمیشه ولی دوباره که روشن ش می کنم صدا قطع میشه
  میشه بگید دلیل ش چیه

 • Avatar
  حسام غفاری

  با سلام و خسته نباشید،وقتی یخچال فریزرمون رو روشن میکنیم از دمای مثبت هفت خنک میشه و میره میرسه به منفی ۲۴ یکم میمونه یکی دوبار اتمات میکنه و دوسه ساعتی رو -۲۴ میمونه بعدش دیگه موتور کار نمیکنه و همینجوری دماش میاد گرمتر میشه و و در این فاصله از برق می کشم و خاموش روشن میکنمم فرقی نمیکنه موتور یه تکون میخوره ولی روشن نمیشه تا دماش میاد میرسه به مثبته ده بیست هفت و ..که خاموش میکنم و روشن میکنم اینبار کار میکنه میره باز منفی ۲۴چند ساعت میمونه باز موتور کار نمیکنه و دمای یخچال گرم میشه،یخچالمون پارس تمام فریزر دیجیتالی میباشد..باتشکر از سایت خوبتون و راهنمایی شما

 • Avatar
  زهره

  سلام روزتون بخیر من یه هفته س یخچال فریزر دو قلو الکترو استیل مدلesaf24 خریدم ک نوفراست هست و روش نوشته بیصدا فریزرش مدام در حال کاره وصدای کار کردنش زیاده بیست دقیقه کار میکنه ده دقیقه صداش قطع میشه واف میکنه دوباره بعد ده دقیقه دوباره شروع ب کار میکنه میخواستم ببینم دلیلش چیه گفتیم شاید تراز کردن مشکل رو حل کنه اما بیفایذه بود دماشو کم وزیاد کردیم بازم فایده نداشت.لطفا راهنمایی کنید خیلی ازتون ممنونم

 • Avatar
  عبدل رحمان آرمند

  سلام خسته نباشید یخچال فریزر امرسان مدل rf13 دارم روی درجه پاینم سرد میکنه درحد یخ زدگی اگر امکان داره لطف بفرمایی راهنمایی کنید خودم از الکترونیک سر در میارم بیشتر لواظم خانه را خودم تعمیر میکنم لطف بفرماید ترمستات خرابه یا تنظیم میخواد خودم میتونم عوض کنم به نظر شما عیب از کجای ترمستات هست ممنونم یا باید عوض کنم

 • Avatar
  سیدمحمدعزیزی

  سلام یخچال ازمایش یکسره کارمیکنه وهرچی داخلش هست یخ میزنه لطفا راهنماییم کنین

 • Avatar
  عليرضا

  سلام، ما ساکن تهران هستیم و یه یخچال امرسان قدیمی داریم حدود ۱۳ سال که داره کار می کنه، البته توی این سال ها یکی دو بار خوب گاز رو شاؤز کردیم و نشتی داشته برطرف کردیم، الان دو سه روزه وقتی ترموسات عمل می کنه موتور خاموش می شه دیگه اتومان روشن نمی شه و حتما باید بریم دستی کلید تنظیم دمای داخل یخچال رو اول خاموش کنیم بعد دوباره مثلا بذاریم روی درجه ۲ یا ۳، مشکل اینجاست که خوب ما شاغل هستیم و روزها خونه نیستیم و یا در طول شب که آدم نمی تونه بره به یخچال سر بزنه، چند روز پیش که برگشتم خونه دیدم یخچال گرم شده، دکمه تنظیم دما رو که دستی می چرخونیم موتور روشن می شه و همه چیز به حالت عادی بر می گرده، سرمای یخچال طبیعه، میزان برفک طبیعی، صدای اضافه نداریم … خلاصه گفتم از شما کمک بگیریم اگر برای بازدید یا سرویس هم بتونید تشریف بیاورید که واقعا ممنون می شم، منتظر دریافت پاسخ و راهنمایی شما هستم

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   اگر ثبت سفارش کنید حتما همکاران به صورت حضوری خدمت میرسند

 • Avatar
  شيرين کیا

  سلام. یخچال و فریزر دوقلوی ویرپول داریم که دمای فریزر آن روی دمای تنظیمی مورد نظر(۱۸-) نمی آید و دمای آن بین ۲ تا ۵ درجه، متغیر است. اگر ممکن هست، دلیل و راه حل را بفرمایید. ممنونم

 • Avatar
  محسن

  باعرض سلام وخسته نباشید مایه یخچال نوفراست داریم هم فریزرهم داخل یخچال بفرک میکند علت چسیت

 • Avatar
  علیرضا کاظمی

  باسلام و خسته نباشید،بخچال پارس مدل۱۷۰دارم،هرچند وقت(چند روز خوبه ولی ممکنه در یکروز هم چندبار )قطع می کنه و دیگه سرویس نمیاد.سرویسکار بکبار موتورش رو عوض کرد،یکبار هم بردشو،لازم بذکره که طبق گفته تعمیر کار مربوطه برد و موتور قبلیش سالم بوده،لطفا راهنمایی بفرمائید.با تشکر رضا

 • Avatar
  جلال احمدی

  سلام یه یخچال فریزر امرسان داریم چند روزی هست که متوجه شدم قسمت فوقانی یخچال گرم و قسمت تحتانی آن خنک میباشد متوجه شدم که فن مثل سابق کار نمیکند آیا علت فقط مربوط به فن میتونه باشه یا خیر . ممنون خواهم شد اگر راهنمایی بفرمایید

 • Avatar
  سامان

  سلام و تشکر از راهنمایی های خوب شما
  منزل مادر من یک یخچال ارج دارد که یکبار موتور آن کامل عوض شده است و هیچ مشکلی نداشته است ایشان چون کمتر منزل هستند هفته گذشته که برای سرکشی رفتم یخچال علیرغم اینکه روشن بود و لی سردخانه آن کامل سرد نبود و محتویات داخل یخچال هم فاسد شده بود درجه روی ۳ و صدای موتور نیز شنیده می شود ولی برودت لازم ندارد میخواستم بپرسم مشکل تنظیمات دمای یخچال است یا ایراد فنی دارد
  بالای یخچال دکمه کاهش یا افزایش دما / ec / دیفراست / روشن و خاموش است من درجه را افزایش دادم هیچ تغییری در سرمای داخل یخچال بوجود نیامد همچنین درجه را کاهش دادم باز هم بهمان منوال بود لطفا راهنمایی کنید . ممنون

 • Avatar
  سهراب مجاهد

  سلام روزتون خوش یخچال فریزر سامسونگ که فریزرش پایین هست تا یکبار پاورش رو روشن خاموش نکنیم روشن نمیشه و مواد داخل یخچال و فریزر آب میشه ولی تا یکبار روشن خاموش میکنبم روشن میشه میخواستم اگر عیب را تشخیص دادین برای تعمیر زحمت بکشید

 • Avatar
  هادی

  سلام
  یخچال دوو مدل ۵۹۰EW داریم که یکسالی هست مشکل پیدا کرده به این صورت که فریزرش کاملا سالمه و دماش طبیعیه ولی قسمت یخچال سرد نمیکنه و دمایی شبیه دمای اتاق داره، تعمیر بردیم و فن هاش سرویس و یا تعویض شده ولی مشکل حل نشده. البته وقتی ۲۴ یا ۴۸ ساعت از برق میکشیم تا دو سه هفته درست میشه اما باز قسمت یخچال سرد نمیکنه. این مشکل اصلا قابل حل شدن هست یا اینکه به فکر یخچال جدید باشیم؟ شنیدم این سری از یخچال های دوو اکثرا همین مشکل رو پیدا کردن یعنی هیچ راه حلی برای این عیب پیدا نشده ؟ یه تعمیرکاری میگفت اگه درست نشده ببرید یخچال رو مکانیکی کنند. شما این کار رو توصیه میکنید؟ مکانیکی شدن یخچال عیب و ایرادی نداره؟ پیشاپیش از توجه شما متشکرم

 • Avatar
  راحله احمدی

  سلام؛ من دمای یخچال را کم کردم و یخچال از حالت اتومات خارج شد و برفک ان کمی اب شد بعد که دوباره به دمای اولیه برگرداندم باز هم اتومات نشد و احساس میکنم برفکش هم یکم خیس شده و انگار داره اب میشه . به نظرتون مشکلش چیه؟

 • Avatar
  راحله احمدی

  میشه لطفا زود جواب بدید!

 • Avatar
  مرتضی حاضر

  سلام
  یخوال امونیاکی دارم
  المنتشو عوض کردم که با ۱۲ کار کنه
  اوکی شده خوایتم ببینم میشه ترموستات ۲۲۰ رو برای ۱۲ استفاده کرد
  دوم ابنکه اون میله که داخل یخچال میره برای سنس کردن دما باید به کدام قسمت نزدیکتر باشه
  نزدیک قسمتی که سرما میدهد یا بچسبد بهش یا روی هوا
  ممنون

 • Avatar
  آتوسا

  باسلام . یخچال فریزر امرسان دارم که جدیدا یه مشکلی میدا کرده هر ۱۵ دقیقه روشن میشه حدود ۱۵ دقیقه کار میکنه دوباره خاموش میشه .
  خنکی یخچال خوبه روی درجه ۳ هست . ولی فریزر که همیشه برفک می زد به نظرم اصلا برفک نمی زنه مشکلش چیه که اینقدر زود به زود خاموش روشن میشه؟ به موتور فشار نمیاد؟؟؟

 • Avatar
  رحیم محمدپور

  سلام
  یه یخچال فریزر دونار داریم که قسمت بالاش که یخچاله اصلا سرد نمیکنه ولی فریزرش سرده البته اینو بگم که روی هر درجه ای هم میزارم بازم تاثیر نداره اینو هم بگم که صدای موتورشم هم بدون وقفه میاد(قبلا مثلا وقتی روی درجه ۲ بود بعده اینکه به دمای مورد نظرش میرسید صدای موتور متوقف میشد ) ممنون میشم جوابمو بدید.

 • Avatar
  مریم خواجوی

  سلام من یه ساید بکو دارم حدود چهار ساعت موتور شروع به کار میکنه یک ساعت استراحت میکنه میخواستم به سوال من پاسخ بدید که ساید از نظر موتوری ایراد پیدا کرده متشکرم

 • Avatar
  مریم خواجوی

  لطفا جواب سوال منو بدید

 • Avatar
  زهرا کاظمی

  سلام وخسته نباشین یخچال ما قسمت فریزش خنک نمیکنه ولی پایین خنکه جاشو دیشب عوض کردم نمیدونم از اونه فنشم کار میکنه

 • Avatar
  فرشاد احمدوند

  سلام ممنون میشم اگه راهنمایی کنید یخچال ما یدفعه خاموش شد و کار نکرد اما باتعویض ترموستات مشکل برطرف شد منتها از وقتی ترموستات جدید نصب کردیم صفحه داخل یخچال مدام داره برفک های فوق العاده زیادی میزنه ممنون میشم راهنماییم کنید

 • Avatar
  زندي

  با سلام
  ما یه فریزر هیمالیا داریم که مدت دو سال گه گاه بوق آلارم میزد و قطع نمیشد تا اینکه یه روز اتصال بوق ممتد شد و فریزر دیگه کار نمیکرد و ما تماس گرفتیم و تعمیرکار اومد و گفت که برد فریزر سوخته و چون برد پیدا نمیشه ترمستات روی اون نصب کرده
  الان فریزر بعد از یک هفته یخ نمیزنه وسایلش ، باید چکار کنیم؟؟

 • Avatar
  احسان

  سلام یک یخچال خارجی ساده داریم از دیروز اصلا سرد نمیکنه نه قسمت بالاش نه قسمت پایین اش میشه بگین مشکل اش چی هست که سرد نمیکنه آیا از گاز یا چیز دیگه هست

 • Avatar
  حامد ایزانلو

  سلام..
  فریزر فیلور قدیمی دارم سه تا چراغ داره سبز که نشانگر برق دایم روشنه هیچ…قرمز و زرد هم با استارت اولیه روشن بعد دمای مناسب قرمز خاموش و زرد پررنگ باقی میمونه طبیعیه؟
  ضمناً دما ترموستات روی عدد ۱گذاشتم از۰تا ۵ داره ..درست گذاشتم؟
  اگه جوابمونو زودتر بدید ممنونتون میشم..سپاس

 • Avatar
  آریا

  سلام
  یخچال امرسان خریدم (نفراست)
  …بعد از گذاشتن مرغ وگوشت تازه در فریزر حدود ۱۲ساعت یکسره کار میکنه
  ….موتور یخچال از روز اول صدایی مث هوم هوم داره
  …۲۰دقیقه کار میکنه ۱۵دقیقه استراحت با تنظیم۱۸ و۴

 • Avatar
  مهشید شهبا

  سلام خدمت کارشناسان محترم
  ما یخچال فریزر اورست داریم که حدود سه ماه پیش که یه ماهی مسافرت بودیم وقتی برگشتیم دیدم قسمت بالای پنل داخل یخچال (که روی همون پنل برفک میزنه) نزدیک ترموسات که به سقف داخلی یخچال وصله یه مایع سیاه پاشیده و بوی لاستیک سوخته میده وکمی یخچال کثیف شده بود اما مث قبل همه چی نرمال بود و کار میکرد فقط گاهی صدای عحیبی میدادمنم بیخیال شدم اما بعداز سه ماه باز همونجا سیاه شده و بازم بوی لاستیک سوخته میده ولی بازم همه نرماله البته اون سری که اینجوری شد دیگه پنل داخل یخچال که سیم برق پشتش هست و قبلا برفک میزد دیگه برفک نزد از وقتی بازم این مشکل پیش اومد بازم برفک میزنه به نظر شما مشکلش چیه؟

 • Avatar
  سما

  سلام یک یخچال فریزر پارس داریم ،چند روزیی نبودیم، بعد اومدن دیدم همه چیز داخلش یخ زده با اینکه درجه روی ۸ بوده. چندبار روشن و خاموش کردیم ولی باز یخ میزنه از برق کشیدیم بهتر بود ولی تعمیر کار اومد و گفت چون از برق کشیدین نمیشه تشخیص داد چشه! حالا چند روزم تعطیله و نمیشه کاری کرد

 • Avatar
  فاطیما

  سلام ۷سته نباشید ممنون میشم جواب بدین یه بخچال فرسان دارم ک زیاد خنک نمیکنه فریزرشم زیاد خنک نیست دماشو روی چند بزارم؟

 • Avatar
  فرشته حیدری

  سلام جناب پیرنیا
  بنده یک یخچال فریزر امرسان تقریبا قدیمی دارم که بدلیل یخ زدن در قسمت میانی یخچال سال گذشته شارژ گاز شد و ترموستات آن هم عوض شد. متاسفانه بعد از حدود ۶ ماه مجددا قسمت میانی یخچال یخ میزند و ترموستات مدت زمان حدودی ۲ ساعت خاموش میشود، در نتیجه یخ آب میشود تا جاییکه جا میوه ای تا حدی پر از آب میشود.
  درجه یخچال روی ۱ می باشد.
  ممنون میشوم راهنمایی نمایید.

 • Avatar
  مرضیه ملکب

  سلام
  یه یخچال همالیا داریم یخجال فریزر دو در که داخلش یخچالش پروانه داره برا گردش هوا پروانه در و اطرافش یخ میزنه و نمیتونه بگرده مشکل از کجاس

 • Avatar
  علی دهقان

  باسلام لطفا راهنمایی بفرمائید یخچال samsung rl 71 قسمت یخساز آب پرمیکنه ولی تخلیه نمی شود

 • Avatar
  سحر

  سلام
  یخچال ما سرما داشت ولی یخ نمیبست منم مهندسی کردمو صفحه ی توشو باز کردمو تمام برفکاشو با آب گرم آب کردم و باز صفحه رو بستم.حالا همه چی خوب پیش میره فقط از اون لحظه به بعد یخچال یه سره کار میکنه.ممکنه بگید چرا؟ کلا تایم روشن و خاموش شدن یخچال چقد هست؟

 • Avatar
  مجید حسینی

  سلام یخچال دوقلو سامسونگ rr18 داریم تازه اساس کشی کردیم اومدیم خونه جدید بد یخچال دیگه خنک نمیشه دماش زیر ۹ درجه نمیاد هر کار میکنم هر چی میارم دستی هم پایین میره خودکار بالا چیکارکنم ی اب که تو اب سرد کنش میذاریم اصلا خنک نمیکنه چیکارش کنم

 • Avatar
  ستار اریایی

  سلام یخچال ما امرسانه طبقه پایینش از کار افتاد ولی بالایی کار میکنه لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar
  امیر

  سلام خواهشا جناب مهندس کمکم کنید
  یه کولر گازی پنجره ایی نو اوجنرال خریدم گارانتیش قبول نمیکنه مشکلش و بررسی کنه
  سرماش به نظرم کمه ترموستاتشم رو ۱۰ گذاشتم بازم سرماش کمه لطفا راهنمایی کنید چطور سرماش و افزایش بدم که دستگاه خراب نشه

 • Avatar
  امیدعظیمی

  سلام.
  یه یخچال فریزر قدیمی دارم.امروز برای چند لحظه درجه ترموستاتش رو روی صفرگذاشتم تا ببینم قطع می‌کنه یانه!
  دیگه کلا خاموش شد الان نزدیک به سه ساعته.هنوز روشن نشده.

 • Avatar
  سامان

  سلام یه یخچال قدیمی دارم میخوام بدونم ترموستاتش خرابه یا گاز یخچال کم شده چون خیلی کم روشن میشه سرماش کمه و وقتی خاموش میشه نصفه روز طول میکشه تا اتومات کنه درجش رو اخر گذاشتم ولی روشن که میشه یخ میزنه ولی زود اتومات میکنه

 • Avatar
  محسن بعداوی

  سلام روز بخیر و خسته نباشید
  ما یه یخچال zipel چند سال پیش دست دوم خریدیم تا چند ماه قبل کار میداد
  یه بار که بیرون بودیم برگشتیم دیدیم دیگه سرما نداره تعمیرکار آوردیم یه قطعه از کیت بالا گفت این برق به برد وارد نمیکنه گشت گفت میدا نکرده مثلش مشابه جواب نداد
  یکی دیگه آوردیم گفت کیت درس نمیشه یه چیز استوانه در آورد خراب شده بود مایعش زده بود بیرون.گفت باید مثل یخجال قدیمی ترموستاتی کنش تنها راهشه.
  نظر شما چی هست با تشکر.کانالی دارید اونجا بشه گفت گو کرد ممنون.خوزستان.بندرماهشهر. هستم با تشکر

 • Avatar
  جمشید یوسفی

  سلام. بنده یک دستگاه یخچال و فریزر دوقلوی الکترو استیل دارم که سمت فریزرش هرچند وقت یکبار (حدود یکماه)مواد غذایی رو اب میکنه من از برق میکشم ۲۴ ساعت میمونه و درست میشه دوبار ه بعد از یک مدت قضیه تکرار میشه لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar
  محمدرضا

  سلام یخچال و فریزر امرسان ما قسمت یخچال یخ میزنه در حالی که نو فراست میباشه. هر ۲۰-۳۰دقیقه هم حاموش و روشن میکنه صدایی هم حالت خرخر شروع بکار میکنه.ترموستاردش هم دو بار عوض شده.در مورد زود خاموش شدن ودیر روشن شدنش چکار کنم؟

 • Avatar
  مهدي عادل

  سلام ترموستات یخچال بنده پس از قطع کردن ، هنگام وصل شدن عمل نمیکنه و وقتی با دست یه ضربه کوچک به درجه تنظیم میزنم استارت میکنه و بخوبی کا میکنه لطف راهنمایی بفرمایید که ایراد از چیست؟

 • Avatar
  رضا

  سلام
  برای برگردان درجه حرارت ترموستات به تنظیمات اولیه کارخانه در یخچال ۴ در ویترینی چه کاری را باید انجام داد با تشکر

 • Avatar
  مجتبی

  سلام یخچال آسایش از شرکت نیشابور دارم مدتی هست یکسره روشن هست قسمت یخچال بالا و فریزر پایین. ماست و هندونه توی قسمت یخچال هم یخ میزنه فریزر هم کارش عالی. مشکل یکسره کار کردنشه ترموستات عوض کردم مارک اسلواکی رو زدم مشکل حل نشد چکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟

 • Avatar
  دیاکو

  سلام بر اساتید محترم
  ترموستات دوتا پیچ تنظیم داره.یکی برروی ترموستات که خیلی کوچکیکه و دیگری به رنگ مشکی داخل ترموستات.خواستم بدونم کدوم مال تنظیم کار و کدوم مال تنظیم استراحته.هرچی تو نت گشتم پیدا نکردم.لطفا کمکم کنید.زنده باشید.

 • Avatar
  محدثه دریایی

  سلام من یخچال فریزر الکترواستیل دارم که دمای یخچال ۹ هستش وخوب خنک نمیکنه بعد مدتی برفک زده توش و الان خوب خنک میکنه برای تعمیر ترموستات و موتورش هم عوض شده ولی همون ۹ هستش

 • Avatar
  اسدی

  سلام خسته نباشید.یخچال فریزر من .فریزر بالا یخچال پایین هست.ال جی.درجه فریزر داخل فریزر هست و درجه یخچال روی درب یخچال .و هر دو زیاد سرد میشه هم یخچالم هم فریزر همه چی یخ میزنه.داخل دفترچه نوشته شده درجه فریزر ۵و یخچال ۳.ولی باز هم سرد هست.بخوام از سرمای هر دو کم بشه رو چه درحه ای باید برم کم یا زیاد ..چون فریزر از صفر تا هفت هست و یخچال۱۲۳۴۶۰…..داخل فریزد هم زده ماکسیمم درجه ۷ .مینیمم صفر…ولی روی درب یخچال به سمت ماکسیمم که خطها بیشتر میشه عدد کمتر میشه …لطفا راهنمایی بفرمایید.خسته نباشید

 • Avatar
  شمیم ذوالقدری

  سلام
  یخچال ما مارک سیلور هاوس هستش
  میخاستم بپرسم ازتون
  ۱-قسمت فریزرش چرا تنظیم دما نداره؟ اصلا نمیشه دماشو تنظیم کرد. فقط قسمت یخچالش تنظیم دما داره
  ۲-مواد غذایی ب خوبی درونش یخ نمیزنه
  اب رو هم زمان دیرتری تبدیل ب یخ میکنه
  یکبار هم مواد غذایی رو ازش خارج کردم و کلا برق رو قطع و اجازه دادم خاموش باشه یک روز
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Avatar
  امید باقری

  سلام من یخچال فریزر فروزان دارم با پنل دیجیتال بیش فصل های سرد بیش از حد سرد میکنه (یخ میبنده) دماش هم در حالت کمترین قرار داره مشکلش از چی میتونه باشه

 • Avatar
  محمد

  سلام یخچال ما سایوان نوفراست یخچال بالا وفریزر پایین هست در داخل رادیات آن برعک میزنه و به پشت یخچال میفته و زیر یخچال آب جمع میشه بنظرتون مشکلش چیه

 • Avatar
  امیر پارسا

  سلام.یه یخچال هیمالیا دارم ال سی دی دار ولی چند وقتی دما رو از درجه ای که تنظیم کردم نگه نمیداره مثلا درجه یخجال روی ۸ هست ولی روی ۸ ثابت نمیمونه و بعضی اوقات نگاه میکنم میبینم درجه رفته روی ۱۵ و داخل یخچال گرم شده ولی موتور فعال نمیشه ولی به یه ضربه کوچک به اون قیمت ال سی دی و دکمه های بالای یخجال موتور فعال میشه و کار میکنه که این به موتور فشار میاره چون هر دفعه باید دمای بالارفته رو در حدی که تنظیم کردم بیاره پایین.ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • Avatar
  مجتبی زهره وند

  سلام ما یه یخچال فریز ر ساده اصلا اتومات نمیکنه واب هم توقسمت فریزر یخ میزنه وسرماشم خوبه فقط موتور یکسره کارمیکنه وبرفک میزنه مگر اینکه با دست ترموستات را به حالت خاموش ببری ودباره روشن کنی مو تور برا چند دقیقه خاموش میشه والمنت کار میکنه وبرفک ها اب میشه

 • Avatar
  حامد بیرانوند

  باسلام،یه سوال داشتم خدمتتون،میخواستم بدونم برای نصب ترموستات داخل یخچال فریزر،آیا تنها اتصال لوله بلوی ترموستات به اپراتور کافیست یا نه باید لوله سیمی ترموستات هم با اپراتور یخچال در تماس باشد،ممنون

 • Avatar
  ترانه نوروزی

  سلام و خدا قوت من یخچال فریزر کنوود دارم دو کشو در یخچال وجود دارد که مخصوص میوه و سبزیجات میباشد ولی متاسفانه در کشوی سمت چپ همه چیز یخ میزند و باعث خرابی سبزیجات میشود دمای یخچال ۲ و دمای فریزر ۱۸- میباشد لطفا راهنمایی بفرمایید
  با سپاس فراوان

 • Avatar
  حسین

  سلام.یخچالمان فیلوره.سردخانه اش نصفه برفک می زد.موادراسردنگه نمی داشت.تعمیرکارآمد روغن کمپرسوره راعوض وسپس گازگیری کرد.ترموستات رابدلیل خرابی هم تعویض نمود.حالاکمپرسورورادیات به شدت گرم می شودوازداخل کمپرسورصدای قل زدن شبیه روغن داغ روی اجاق می یاد.وقتی هم off می کنه هنگام استارت مجدد.کمپرسوراستارت نمی کنه ومرتب قطع ووصل می کنه.ممنون میشم ازاینکه مشکل رابفرمائید ازچیست؟

 • Avatar
  حمیدرضا منصوری

  سلام. وقت بخیر. کارکرد یخچال فریزر ایستکول۹۶۲۰۰
  موتور حدود ۲ دقیقه کار میکنه و حدود ۸ دقیقه در حالت قطع. این روند طبیعیه؟ دستگاه هم نو هست

 • Avatar
  شهاب.زینلی

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون که محتوای اطلاعاتی خوبی ارائه میدین.
  بنده یک سوال دارم
  یخچال ما اسنوا دو طبقه هست و ترموستاتش مدتی پیش سوخت و تعویضش کردیم اما به صورت یک سره کار میکرد تعمیرکار دوباره ترموستات رو تعویض کرد و باز یک سره کار میکنه یعنی اتومات یخچال کار نمیکنه. به حدی کار کردش زیاد میشه که خودم بعد از هر دو ساعت خاموش میکنم دوباره یک ساعت یا دو ساعت بعد روشنش میکنم.
  خواهشا راهنمایی بفرمایید آیا هنوز مشکل از ترموستات هست یا مشکل دیگه ای داره؟؟؟

  نمونه ترموستات مشابه عکسیه که گذاشتید و یخچال ما نه کامپیوتر داره و نه پیچیدگی.
  چون در روستا زندگی میکنیم برای استفاده از تعمیرکار که از شهر میاد باید هزینه زیادی پرداخت کنیم اگر مشکل از فیش های برق که به ترموستات وصل شده هست یا مشکل از جا زدن میله ترموستات هست لطفا راهنماییم کنید تا خودمون برطرفش کنیم.
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید.
  بازهم از سایت خوبتون تشکر میکنم

 • Avatar
  فاطمه

  سلام خسته نباشید
  ما یه یخچال قدیمی از همینا که بالاش جایخی داره داریم،چند روز پیش از برق کشیدمش تا برفکهاش آب بشه حالا از اون موقع همه چی تو قسمت یخچالش یخ میزنه البته قبل تمیز کردنش هم چند باری یخ زد ولی فکر کردم چون در جا یخیش به خاطر برفک زیاد بسته نمیشه اینجوریه درجه اش هم از صفر تا هفت هست رو چند تنظیمش کنم؟ ممکنه خراب شده باشه؟ ممکنه به خاطر اینکه تمیز شده اینجوری شده باشه؟

 • Avatar
  فرشاد ح

  سلام.یخچال الکترواستیل خریدم.نصاب دمای فریز رو گذاشته منفی ۱۸ آیا درسته این دما؟؟؟

 • Avatar
  س.مهدوی

  سلام
  من یخچال فیریزر سامسونگ دارم،پایین فیریزر بالا یخچال
  بعد از جابجایی دمای یخچال خودکار روی۱۶درجه تنظیم میشه فیریزر هم منفی۱۵،هرکاری میکنم تغیر بدم سریع برمیگرده ب همون درجه قبلی،لامپ یخچالم درجش بالاس روشن نمیشه،چیکارش کنم😭😭

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام اگر کمپرسور شما کار میکنه احتمال خرابی برد فرمان یا قطعات تنظیم دما هست که باید توسط کارشناس برسی شود

   • Avatar
    جواد رجایی

    سلام خسته نباشید یخچال ویترینی ایستاده نوشابه داریم ترموستاتش خراب شده بود نمونه اش رو گم کردیم یک نمونه واسمون دادن رو درجه کم هم میزارم همه چی یخ میزنه اگه ممکنه نوع درجه ترموستات رو واسم بفرستید سپاسگزارم

 • Avatar
  مرتضی صادقیان

  با سلام یخچال فریزر دونار خزر d20 دارم چند روزه فریزرش هیچ مشکلی نداره ولی یخچالش سرد نیست و گرم گرمه..( یخچال ساید نیست )دو طبقه هست یه کمپرسور داره و کمپروسر هم کار میکنه

 • Avatar
  حسن رضایی

  سلام یخچال فریز سامسونگ دارم هریک ساعت موتور ش روشن می‌شود و این تایم همیشه ثابت است چه شب چه روز چه تابستان چه زمستان. آیا ایراد دارد؟!

 • Avatar
  رازمیک تاروردیان

  سلام و دست مریزاد که جواب این همه درخواست را میدهید.
  یخچال فریزر سامسونگ مدل SR-42NMB (بالا فریزر و پایین یخچال ) است جند روزی بی وقفه کار میکنه ، تایمر را دستی چند دور می پیچونم موتور خاموش میشه ولی بعد استارت مجدد اتومات نمیکنه.تایمر عوض کردم افاقه نکرد.درجه تنظیم هم که روی off میگذارم باز خاموش نمیشه.لطفا” راهنمایی کنید. با تشکر

 • Avatar
  پورکاظمیان

  سلام
  من یخچال فریزر سامسونگ دارم چند وقتیه تو قسمت جامیوه ایش آب جمع میشه . نگاه کردم دیدم چندتا سوراخ آخر هرقفسه هست ک یخ میزنه بعدش آب میشه میره تو جامیوه ای😢😢😢 باید چیکارش کنم؟؟

 • Avatar
  اسماعیل لایق

  سلام درجه یخچال رو چه درجه بزارم که اتومات خاموش و.روشن بشه

 • Avatar
  عباس

  با سلام وخسته نباشید فریز بدون برفک الکتروستیل با قدمت ۱۰ ساله داریم، الان بعد از ۳ الی ۴ ساعت اتومات میکنه،خواستم بدونم مشکلی نداره،در ضمن پشت فریزر که کمپرسور وصله یه سیم سبز که نوکش یه حلقه کوچیک هم داره وجود داره،به جایی وصل نیست نباید به جایی وصل باشه.ممنون

 • Avatar
  ali

  سلام یک ترموستات فریزر پارس قدیمی خریدم سیم ترموستات دو برابر اصلی ان است برای نصب باید اضافه ان را داخی فریزر ببرم یا در بیرون فریزر جمع کنم با تشگر از شما

 • Avatar
  فرخنده علوی

  سلام من سال ۱۳۶۳ یک یخچال پارس خریدم و تا الان یکبار هم تعمیرکار ندیده تازگیها لاستیک دور درش خراب شده و جایخی برفک زیاد میزنه به تعمیرکار گفتم مسخره کرد موتورش خوب کار میکنه بدنه بخاطر گذشت سال فرسوده شده ولی کار میکنه این تنها یخچال منه ونمیدونم چیکار کنم

 • Avatar
  رضا اشرفی

  با سلام یخچال نو خریدم درجه ترموستات روی ۳ هست ولی ده دقیقه روشن میشه بعد خاموش که شد بعد از ۶دقیقه بدون اینکه در یخچال و باز کنیم دوباره روشن میشه میخواستم بدونم آیا مشکلی ندارد دخالت عادی چن دقیقه یه بار باید روشن بشه ؟ممنون

 • Avatar
  جواد رجایی

  سلام خسته نباشید یخچال ویترینی ایستاده نوشابه داریم ترموستاتش خراب شده بود نمونه اش رو گم کردیم یک نمونه واسمون دادن رو درجه کم هم میزارم همه چی یخ میزنه اگه ممکنه نوع درجه ترموستات رو واسم بفرستید سپاسگزارم

 • Avatar
  مسعود تفضلی

  باسلام.یخچال پارس قدیمی دارم یخدون عوض شدحالا عمل اتومات فقط روی درجه یک انجام میشه و اگر درجه رو زیاد کنم لوله های پشت یخچال تا موتور یخ شدید میزنه و اوتمات نمیکنه ایراد از چی میتونه باشه احتمال اینکه گاز بیش از اندازه شارژ شده باشه هست یا ترموسات یا ضعیفی موتور

 • Avatar
  الهام رستمی

  سلام یخچال دونار خزر داریم که دو روزه یکسره کار میکنه و قط نمیکنه مشکلش چی میتونه باشه و چیکار کنیک

 • Avatar
  مصطفی

  سلام خسته نباشید یک یخچال توشیبا دارم از نوع بدون برفک که الان وکیوم یه سره شده و قطع نمیکنه و درجه وکیوم رو هم تا آخر پایین آوردم ولی بازم وکیوم یه سره کار میکنه .البته دمای داخل یخچال عادیه اما همونطور که گفتم مشکل وکیومه که یه سره روشنه.زمانیکه دوشاخه یخچال و از برق میکشم و بلافاصله دوباره وصل میکنم وکیوم قطع میشه اما بعد پنج دقیقه دوباره وکیوم یه سره کار میکنه.به نظر شما مشکل از کجاست ؟ یکی از اقوام میگه مشکل از گاز یخچاله یکی دیگه میگه از ترموستات به نظر شما بعنوان یک کارشناس متخصص مشکل از کجاست؟

 • Avatar
  حامد نعیمی

  سلام خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی یخچال فریزر هستش قسمت بالا دیواره پشتش یخ میزنه ولی قسمت پایین اصلا به هیچ عنوان یخ نمیزنه گوشتا یا بستنی میزاری یخ نمیزنه اب هستش

 • Avatar
  همتیان

  سلام ببخشید. یخچال فریزر ساید ما مارک پروفایل. چند روز پیش بردش سوخت و تعمیر کردن ولی الان چند روز که قسمت یخچال گرمه ولی فریزر خنکه و یخ ساز هم یخ نمیسازد و از دیشب هم موتور یخچال یکسره کار میکند. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

 • Avatar
  امیرحسین امینی

  باسلام من یک یخچال بستنی اسکوپی رو حدود شیش ماهه دارم ولی تو یه ماه اخیر درجش بیشتر از ۱۷- پایین نمیاد درضمن یخچال نو هستش لطفا کمک کنید

 • Avatar
  میثم مظفری

  سلام میخواستم بدونم آیا میشه تغییراتی در یخچال داد که رنج دمای داخل اونرو به ۱۵ تا بیست درجه رسوند .
  در حال حاضر با خاموش کردنش دما رو میارم به این رنج اما میخوام بصورت اتومات در این رنج کار کنه. یخچال من گرمترین حالتش سیزده درجه است که برای مورد استفاده‌ی من سرده.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
  مدل دستگاه جنرال الکتریک قدیمی هست

 • Avatar
  سعید دهقانپور

  سلام چرا ترموستات یخچال رو از ۳ که بیشتر میکنم یخچال قطع نمیکنه و یکسره کار میکنه گاز یخچال نشتی و ترموستات تازه تعمیر شده

 • Avatar
  رسول فرهادی

  سلام.ببخشید من یه سوال در مورد یخچال فریزرامرسان دارم که اگه برچسب عددها و کلمه های روی تنظیم درجه یخچال نباشن چطور باید تنظیم کنیم یخچال رو مثلا رو ۳درجه

 • Avatar
  محمد کلهر

  سلام.یخچال امرسان داریم درجه ۱ تا ۴ کار نمی کند و از ۵ به بعد کار میکند.و در درجه ۳ بود که تمامی مواد غذایی فاسد شد. مشکل یخچال از چیست ؟؟ ممنون

 • Avatar
  سعید

  سلام من یخچال بکو دارم فریزر بالا یخچال پایین الان مدتیه که داخل یخچال برفک میزنه علتش چیه

 • Avatar
  محسن

  سلام یخچال پارس مدل۱۷۰دارم حدود۱۵ساله کار میکنه،یهوخاموش شد،ترموستات رو چک کردم خراب بود،یکسره شد کار میکرد،ترموستاتش سه فیشه بود عوضش کردم مدل خودش پیدا نشد،چهارفیش دانفوس انداختم،الان یخچال یکسره کار میکنه وخاموش نمیشه یعنی اف نمیکنه،لامپ داخلش چند دیقه ای کار میکنه سپس خاموش میشه یا نورش ضعیفه،لطفا بگید باید چند ساعت روشن باشه که اف کنه،اگه اف نکرد دلیلش چیه،سپاس

 • Avatar
  نیما پیری

  سلام یخچال امرسان دارم بالا یخچال اصلا خنک نمیکنه حتی دماشو تا اخر هم گذاشتم بعضی اوقات یه مقدار سرد میشه اما فریزر پایین بدون هیچ مشکلی کار میکنه

 • Avatar
  فاطمه نواصر

  با سلام.مایک یخچال قدیمی ازمایش داریم که از ناحیه یخچال خنک نمیکند ولی فریزش برفک میزنه.خیلی هم اتومات میکنه.درجش روی۵و ۶رو امتحان کردیم ولی جواب نداد.یک دقیقه کار میکنه۳دقیقه اتومات میکند.ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Avatar
  علی طهماسبی

  سلام جناب پیر نیا .
  من یه یخچال یورو استار دارم چند وقت پیش گازشو پر کردم .ولی الان قسمت یخچالش یخ میزنه هرچی میزاریم داخل یخچال یخ میزنه .ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

 • Avatar
  عباس‌سلطانی

  باسلام‌جناب‌پیرنیا
  بنده‌یخچال‌ازمایش‌دودرب‌ازاون‌قدیمی‌هادارم‌که‌بردهاشون‌بالای‌درب‌بالاست‌.درجه‌یخال‌روب‌پایین‌ترین‌درجه‌نگه‌میدارم‌‌قسمت‌بالای‌یخچال‌بالاصفری‌اکثرمواقع‌محتویات‌داخل‌یخچال‌یخ‌میزند.قسمت‌پایین‌هم‌که‌فریزرمیباشداتوماتیک‌هم‌هر۲۰الی‌۲۵دقیقه‌میکند.قسمت‌بالادرجه‌هادستی‌ونمایشگران‌دیجیتالی‌میباشدچطورمیتوانم‌ازیخ‌زدگی‌یخچال‌جلوگیری‌کنم‌.سپاسگزارم

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *