ترموستات چیست؟ همه چیز درباره ترموستات یخچال و نحوه تنظیم درجه یخچال

ترموستات یخچالی چیست

ترموستات یخچال چیست

نحوه کار ترموستات یخچال به صورت کاملا ساده

اگر بخواهیم درباره ترموستات یخچال و نحوه تنظیم درجه یخچال به صورت کاملا ساده توضیح بدهیم باید بدانید ترموستات به معنی Therm(دما) و stat(ثابت) است که برای ثابت نگه داشتن دمای یک محیط یا یک محفظه مانند یخچال طراحی شده است که این سیستم کاملا مکانیکی بوده و به صورت کاملا مکانیکی و بدون دخالت دست  دمای داخل یخچال و محیط را تنظیم کرده و به عبارتی به کمپرسور فرمان قطع و وصل شدن را صادر میکند مثلاً زمانی که شما اهرم ترموستات را چرخانده و آن را روی ۶ قرار می‌دهید تا زمانی که دمای یخچال به ۶ درجه نرسیده است ترموستات اجازه کار به کمپرسور را میدهد و زمانی که دمای یخچال به ۶ درج رسید به صورت اتوماتیک ترموستات کمپرسور را قطع می‌کند تا دما در این درجه ثابت شود این توضیح به صورت کاملا ساده بود ولی اگر تمایل دارید که بدانید دقیقاً این عمل به چه شکل صورت می‌گیرد به ادامه آموزش توجه کنید

ترموستات(اتوماتیک):

نحوه تنظیم درجه و دمای یخچال به صورت کاملاً مکانیکی به‌وسیله ترموستات صورت می‌گیرد .

ترسوستات از قطعات متفاوتی تشکل شده است :

 • بدنه فلزی
 • کنتاکت های اتصال
 • فانوسک محتوی گاز
 •  لوله مویی
 •  لوله بلو
 • فنر و اهرم ها
 •  پیچ تنظیم

معمولاً” لوله بلوی ترموستات را به قسمت تحتانی و یا سقف اواپرایتور متصل می سازند و با قرار دادن ترموستات در حالت وصل ،کمپرسور شروع بکار می کند.با سرد شدن اواپراتور گاز درون لوله بلو ،لوله مویی و به تبع آن ها فانوسک تقلیل حجم داده و جمع می شود و با جمع شدن آن اهرم اتصال کلید درون ترموستات بطرف پایین کشیده شده و فاز موتور قطع می گردد. با خاموش شدن موتور و توقف کار کمپرسور،سرمای محیط یخچال ،مخصوصاً اواپراتور کاهش یافته و گاز درون فانوسک ترموستات یخچال فعال شده و بر اثر گرم شدن محیط اضافه حجم یافته و فانوسک بزرگتر می شود . با افزایش حجم فانوسک کلید ترموستات به حالت وصل در آمده و کمپرسور شروع بکار می کند و …. میزان سرمای دلخواه در اواپرایتور و یخچال یا به عبارت دیگر مدت کار کمپرسور را می توان بوسیله ولوم ترموستات که در واقع اهرم کنترل حجم فانوسک است تنظیم نمود.

با وجود این آموزش شما باید به این نکته توجه داشته باشید که ترموستات یخچالی یا کلا ترموستات یک وسیله کاملاً مکانیکی است که عموماً در یخچال‌های قدیمی‌تر مورد استفاده قرار می‌گرفته ولی با به‌روز شدن فنّاوری ساخت یخچال اکثر یخچال‌ها و ساید بای ساید های تولیدی دارای مادربرد و سنسور بوده که بسیار دقیق تر و قابل برنامه ریز‌ی بسیار بیشتری هستند

نحوه تنظیم درجه یخچال در تابستان

نحوه تنظیم درجه یخچال در تابستان

به دلیل گرم شدن هوا و استفاده بیشتر مردم از مواد غذایی سرد داخل یخچال در طول ماه های تابستان، شما باید دمای یخچال خود را پایین بیاورید. عوامل زیادی مانند تغییر دمای محیط در فواصل مختلف میتوانند در تغییر دمای یخچال تاثیرگذار باشند. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته مشخص شده است که حتی هنگام بسته بودن درب یخچال دمای محیط اطراف یخچال همچنان میتواند بر روی دمای داخل یخچال تاثیرگذار باشد. باز کردن مکرر درب یخچال همچنین باعث می شود که هوای سرد داخل یخچال از آن خارج شود و دمای یخچال تغییر کند. برای جلوگیری از گرم شدن دمای یخچال در تابستان توصیه می شود درجه یخچال را بین ۵درجه سانتی گراد تا ۰درجه سانتی گراد تنظیم کنید. علاوه بر تنظیم صحیح درجه یخچال در تابستان نکات زیر هم می تواند در خنک نگهداشتن یخچال به شما کمک کند :

۱٫ اجازه دهید هوا در یخچال جریان داشته باشد: مواد غذایی داخل یخچال را با کمی فاصله بچینید تا جریان هوا در یخچال به طور صحیح پخش و توزیع شود؛ اینکار در خنک نگهداشتن یخچال بسیار مفید است.

۲٫ غذای گرم؟ نه! به هیچ وجه غذای گرم را درون یخچال قرار ندهید زیرا اینکار باعث می شود دمای یخچال افزایش یابد و کمپرسور مجبور است دو برابر کار کند تا دمای یخچال را به درجه ای که تنظیم کرده ایم برساند. در نتیجه مصرف برق نیز افزایش می یابد و علاوه بر اینکه باید هزینه بیشتری برای برق بپردازید کارآیی یخچال هم به شدت پایین می آید.

۳٫ درب یخچال را بسته نگهدارید: اکثر مردم عادت دارند که درب یخچال را بی دلیل باز کنند و به دنبال خوراکی بگردند، سعی کنید اینکار را انجام ندهید و فقط در مواقع ضروری درب یخچال را باز کنید و همچنین سعی کنید در سریعترین زمان ممکن برای حفظ دمای یخچال آنرا ببندید.

۴٫ مهمتر از همه، بهداشت: سعی کنید به صورت متداول یخچال را تمیز کنید. همچنین پاک کردن برفک و یخ زدگی یخچال باعث می شود کارآیی دستگاه بهتر شود.

آیا نحوه تنظیم دمای یخچال هیمالیا، الکترواستیل و امرسان باهم متفاوتند؟

نحوه کار با درجه تمامی مارک های یخچال تقریبا شبیه به هم هستند. تنها تفاوت نوع نمایش درجه می باشد، در بعضی یخچال ها درجه به صورت عدد نمایش داده می شود و در بعضی دیگر ممکن است به صورت کلمه ( colder , normal , warmer) نمایش داده شود. بعضی از یخچال ها هم درجه را به صورت گرافیکی نمایش میدهند اما کارایی همه مثل هم است. چرخاندن درجه به سمت راست (در جهت گردش عقربه های ساعت) باعث سرد شدن دمای یخچال و چرخاندن به سمت چپ( خلاف جهت گردش عقربه های ساعت) باعث گرم شدن درجه یخچال می شود. بنابراین نحوه تنظیم دمای یخچال هیمالیا و نحوه تنظیم دمای یخچال الکترواستیل و امرسال و… باهم تفاوت خیلی زیادی ندارند.

تنظیم درجه و دمای یخچال سامسونگ در تابستان

طبق اعلام سایت رسمی سامسونگ دمای مناسب یخچال سامسونگ در طول سال ۳درجه سانتی گراد و دمای مناسب فریزر آن منفی ۱۹درجه سانتی گراد است. سامسونگ همچنین پیشنهاد میکند که یخچال خود را ۵ الی ۱۰ سانتی متر از یخچال فاصله دهید تا بهره وری یخچال کاهش نیابد.

برای مطمئن شدن از اینکه دمای هوای محیط روی دمای داخل یخچالتان تاثیر گذاشته یا نه می توانید تست زیر را انجام دهید :

ابتدا مطمئن شوید که درجه یخچال را روی ۳درجه سانتی گراد تنظیم کرده اید و بعد از آن یک لیوان آب را در وسط یخچال قرار دهید و بعد از یک شبانه روز لیوان آب را در آورده و با کمک دماسنج دمای آنرا اندازی گیری کنید. اگر درجه آن بین ۱درجه سانتی گراد تا ۵درجه سانتی گراد بود یعنی یخچال بخوبی کار میکند و نیازی به تغییر درجه یخچال نیست.

خلاصه خدمات
ترموستات چیست؟ همه چیز درباره ترموستات یخچال و نحوه تنظیم درجه یخچال
Rate :
3 based on 42 votes
نوع سرویس
ترموستات چیست؟ همه چیز درباره ترموستات یخچال و نحوه تنظیم درجه یخچال
ارائه دهنده خدمات
کاراباما,
Ebn-e-Yamin St,N sohrevardi ave,Tehran-19166,
Telephone No.02154584
استان
تهران، کرج
توضیحات
مطلبی درباره انواع ترموستات یخچال، کولر گازی و... که نحوه تنظیم درجه و دمای یخچال نیز در آن آموزش داده شده است.

تعداد کل نظرات: 164

 • مهدی

  سلام
  میزان برق مصرفی در حال استارت کمپرسور، تقریبا برابر چه میزان زمان در حالت کارکرد معمولی است؟؟؟
  یعنی آیا قطع ترموستات و روشن شدن آن بعد از بیست دقیقه باعث بیشتر شدن مصرف برق میشود یا کمتر شدن آن؟!

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله بیشترین امپری که کمپرسور کولر گازی مصرف میکند در حالت استارت آن میباشد که شما باید دقت داشته باشید با هر بار کنتاکت کردن کمپرسور همین اتفاق برای آن افتاده و طبیعتا میزان برق مصرفی نیز افزایش خواهد یافت

   • محمد حسین تمیزکار

    مقدار امپر استارت به نسبت جریان در حال کار کمپرسورها بستگی به نوع موتور بین ۳ الی ۷ برابر دارد

  • علي صدر

   سلام پایدارباشید
   یک تمام یخچال الکترواستیل دارم که سالهاست کارمیکنه ولی مدتی است که زیادکارمیکنه وقطعی خیلی کم است،ویک ترموستات کانادایی دست دوم گیرآوردم ولی فرقی نکرده ممنونم اگرراهنمایی کنید؟

 • سامان حسینی

  عرض سلام و احترام
  ضمن عرض خسته نباشید به جناب پیرنیا،ی سوال داشتم:یخچال ما”آزمایش”از نوع قدیمی هستش ی مشکلی ک داره اینه ک هرموقه یخچال رو باز میکنیم چراغ داخل اون خاموش هستش و باید بصورت دستی اونو روشن کنیم لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم و مشکل از کجاست؟
  ی سوال دیگه اینکه لطفا درجه یخچال تو زمستون و تابستون باید چطور باشه و رو کدوم درجه تنظیمش کنم استانداردتره ؟
  ممنون از لطفتون و سایت بسیارخوبتون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این که هنگام باز کردن درب یخچال شما چراغ ان روشن نمیشود امکان خرابی دکمه چراغ وجود دارد که باید برسی و تعویض گردد

   • محمد حسین تمیزکار

    اقای سامان حسینی
    مشگل روشنائی داخل بخچال-و اندازه تنظیمی درجه یخچال
    روشنائی خرابی سویچ لای درب-اندازه دمای تنظیمی ۱ یا ۲ و بستگی به فصل ندارد.

    • محمد حسین تمیزکار

     پاسخ اقای عیسی-یخچال زیرش OFF نمیکنه
     سئوال شما نیاز به توضیح بیشتری دارد
     اگر منظورتان این می باشد قسمت یخچال سرما زیاد می شود اشکال از سنسور-و دیفراست می باشد بهر صورت بیشتر و واضعتر توضیح داده شود.

 • عیسی

  سلام یه تاپینگ دارم یخچال زیرش offنمیکنه چکارکنم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   امکان اشکل در ترموستات یا سنسور های ان وجود دارد باید چک شده و تعمیر یا تعویض گردد

 • قادر بخش امیری

  یک یخچال ساید باساید
  سامسونگ دارم دمای

  یخچال ۳_وفریزر۲۰_ وتنظیمات روی پانل هم بمنظور ترموستات

  همین مقدار واگرتنظیمات کاهش مثبت تر شوند کمپروسور قطع نمیشود لطفا راهنمای بفرمایید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   سوال شما اصلا واضح نست لطفا کمی واضح تر مطرح بفرمایید

  • محمد حسین تمیزکار

   اقای قادر بخش امیری
   اگر منظور شما اینه که سرما بیشتر از ۳ و ۲۰- نمی شود بدلایل زیر می باشد
   ۱-بار داخل زیاد
   ۲-درب زیاد بازو بسته می شود
   ۳-دمای محیط بالای ۲۰ درجه
   ۴-رطوبت بالای ۶۰ درصد
   ۵-یا اشکالات دیگر که باید بررسی و تست شود که اصولا: بیش از این دما هم نیاز نمی باشد.

 • جاوید حسینی

  سلام مایه فریزر قدیمی ارج داریم زیاد یخ میزنه درجه ای که روش نوشته شده از ۱تا ۷ هست رو کدوم درجه تنظیم کنیم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دما را روی ۲ تنظیم کنید ولی یخ زدن دلایل زیادی دارد که باید برسی شود

  • محمد حسین تمیزکار

   اقای جاوید حسینی
   دلایل زیاد بری برفک زدن بیش از اندازه وجود دارد که باید بررسی و تست شود
   ۱-درجه روی ۱ کافی است
   ۲-خرابی ترموستات و اتومات نکردن یا دیر عمل کردن
   ۳-ضعف موتور
   ۴-اشکال گازی و گردش گاز
   ۵-خرابی لاستیک یا درب که باعث ورود هوا می شود

 • محمدیزدان فر

  با عرض سلام و خسته نباشید اینجانب محمد یزدان فر یک دستگاه یخچال فریزر بدون برفک قدیمی داریم که چندین سال موتور آن با ترموستات offنمی کرد و فقط با تایمر offمی کرد الان حدود دو سال است که رادیات داخل فریزر آنقدر یخ میزند که پروانه در آن گیر میکند و دیگر حرکت نمیکند و وسایل داخل آن از حالت انجماد خارج شده و یخچال فریزر سرمای خود را دست می دهد و بایستی دو روز دستگاه را از برق خارج کرد تا کاملا یخ آن آب شده و شروع به کار کند فقط در همان یکی دو روز اولیه آب یخ میزند و بعد به مرور سرمای آن کم میشود و باز روز از نو روزی از نو.ترموستات را هم عوض کردیم اما جواب نداد.المنت آن هم سالم میباشدو به هر تعمیرگاهی که برده ایم فایده ای نداشته است لطفا مارا راهنمایی فرمایید.با کمال تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   باورکنید با این مشکل حادی که یخچال فریزر شما دارد امکان نظر دهی به این صورت وجود ندارد و اگر هم نظری داده شود کاملا غیر کارشناسانه است ولی باید به صورت حضوری از یک تعمیرکار متخصص کمک بخواهید برای حل کردن این موضوع

  • محمد حسین تمیزکار

   اقای محمد یزدان فر
   سئوال شما خیلی کلی می باشد اما موارد زیر انجام شود
   سیستم کاملا: برفک زدائی شود شپس روشن و عمل اتوماتیک توسط ترموستات چک شود
   اگر اتومات انجام می شود -هیتر-تایمر-دیسک-ترموفیوز و سیمهای ارتباطی تست شود
   مسیر تخلیه اب حاصل از ذوب برفکها
   و….

 • حسین

  سلام خدمت شما ببخشید یه بخچال قدیمی داریم که تنظیم اتوماتش بهم ریخته اصلا اتوامات نمیکنه اگه میشه لطفا راهنمایی کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   منظور از تنظیم اتومات چیه کمی واضح تر توضیح بدید و اینکه ایا شما خودتان تنظیمات رو تغییر دادید ؟

  • محمد حسین تمیزکار

   اقای حسین
   سئوال واضع نیست اگر منظور اینه که اتومات نمی کنه ولی سرما مناسب می باشد تعویض اتوماتیک انجام شود البته مشوط به اینکه انتهای ترموستات در جای مناسب قرار داشته باشد.

 • ولی اله صفری

  سلام.یه یخچال فریزرپارس دارم.بعداز نظافت کامل یخچال الان تقریبا ۹ساعته که داره یکسره کار میکنه ایا این طبیعیه؟

  • meAfshin76

   سلام
   میشه گفت این حالت طبیعی است لطفا یخچال را چک کرده اگر این مشکل برطرف نشد با تعمیرگاه تماس حاصل فرمایید

  • محمد حسین تمیزکار

   اقای ولی الله صفری
   ۹ ساعت کار برای یخچال بدون اتوماتیک کردن طبیعی نیست
   موارد زیر چک شود
   اولا” در مدت تست بهیچ وجه درب یخچال حتی برای یک لحظه باز نشود
   در مدت تست بار داخل یخچال خیلی کم باشد در حد صفر یا اگر هم باری گذاشته می شود از قبل سرد باشد
   دما زیر ۳۰ درجه
   لاستیک و درب چک شود که هوا نکشد
   اگر بمدت ۵ ساعت با موارد ذکر شده عمل اتوماتیک انجام نگرفت توضیح بیشتر داده شود تا راهنمای انجام شود.

 • سعید غریبی

  سلام خسته نباشید
  ما از مسافرت برگشتیم ودیدیم که فریزر ایران پویای ما وقتی روشن میشه بعد از پنج ثانیه خاموش میشه ودوباره …..تکرار میشه
  میشه راهنماییم کنین ، ممکنه از ترموستاتش باشه؟

  • meAfshin76

   سلام
   امکان خرابی ترموستات وچود دارد که باید برسی شده و نظر دقیق داده شود

  • محمد حسین تمیزکار

   اقای سعید غریبی
   موارد زیر چک و احتمال خرابی در این قسمتها می باشد
   ۱-خرابی محافظ اگر دارد
   ۲-اشکال در سیستم برق شهری
   ۳-اشکال در خود موتور

 • علی فرخ منش

  سلام خدمت آقای پیر نیا عزیزم جواب این عزیز ان رو کمی کاملتر توضیح بدید که متوجه اشکال وایراد بشوند ،،
  من خودم تعمیرکار لوازم خانگی هستم از خوزستان وبه مشتری ها مشاوره رایگان وکامل میدهیم تا دقیقا بدونند ایراد ازکجاهست وچه قطعه ای باید تعمیر یا تعویض بشود
  ممنون از زحمت شما

  • meAfshin76

   سلام
   دوست عزیز تا جایی که امکان داشته باشد این کار انجام خواهد شد ولی برای افرادی که هیچ سررشته ای از مسایل فنی ندارند کمی سخته باز کردن و توضیح تمام مسایل ان هم به صورت نوشته ومتن

  • علی مجدم

   سلام
   ما یه یخچال الکترو استیل دارم بدون برفک جدیدا کشو آخری فریزر زیرش یخ می زنه مشکلش چیه؟

   • کارشناس1: پیرنیا
    کارشناس1: پیرنیا

    سلام
    امکان کیپ شدن خروجی آب وجود دارد برسی و زفع عیب کنید

   • محمد حسین تمیزکار

    پاسخ اقای علی مجدم
    اصولا” یخ زدن بعضی از قسمتهای سیستمهای بدون برفک بدلایل زیر می باشد
    اگر مکانیکی است پس ار کار کردن زیاد یخزدن تا حدی طبیعی است
    اما اگر الکترونیکی است و دارای برد و سنسور می باشد برد ایراد دارد
    یا مواد با گرمای زیاد داخل کابین قرار داده می شود که بخار حاصله بصورت یخ و برفک روی مواد یا قسمتی از کابین می نشیند.

 • فریدون محمدی

  سلام ساید دوو دارم مشکلی که بوجود اومده قسمت یخچال سرما تولید نمی کند در ضمن فن هم کار میکند.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این یک مشکل کلی است که یا باید اطلاعات کامل تری برای راهمایی عنوان کنید یا اینکه از یک سرویسکار متخصص یحچال فریزر بخواهید که به صورت تخصصی یخچال را مورد برسی قرار دهد

  • محمد حسین تمیزکار

   پاسخ اقای فریدون محمدی
   اگر سیستم بهر دلیل دچار یخ زدگی شود اول سرما سازی در قسمت یخچال و پس از مدتی در فریزر مختل می شود
   شما برفکها را با کشیدن حداقل ۲۴ ساعت از برق و سپس روشن اگر درست نشد مجددا” تماس تا راهنمائی لازم انجام گیرد.

 • علی احمدی

  سلام .
  یه یخچال فریزر هیمالیا دارم که صفحه نمایشگر ش هر چند وقت یکبار خاموش میشه ولی یخچال کار میکنه . وقتی برقی رو قطع و دوباره وصل میکنم درست میشه .

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر مشکلی در سرما دهی یخچال شما وجود ندارد امکان خرابی دیسپلی یخچال فریزر شما وجود دارد که بعد از برسی باید تعمیر یا تعویض شود

  • محمد حسین تمیزکار

   اقای علی محمدی
   ممکن است سوکت در دیسپلی شل باشد بهر صورت جواب اقای پیرنیا درست می باشد.

 • رضا طاهرنژاد

  سلام فریزر بکو مدل FN129401 T داریم تمام بدنه آن داخلش یخ زده برق اونو کشیدم و یخهاش آب شدن و ارور میداد حالا دوباره زدمش بازم ارور میده چه کار کنم ارور رفع بشه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   چه اروری میدهد ؟

 • مهدی قاسمی

  سلام
  ممکنه در مورد تنظیم ترمستات توضیح بدین چون چند پیچ تنظیم داره دقیقا ۳ تا یکی رو بدنه که به کنتاکتا وصله و دو تا داخل هستن.یخچال ما پایین اون سینی که فکر کنم اواپراتور اسمشه کمی یخ میزنه تازه تعمییر کار عوضش کرده.۴ دقیقه روشنه و ۹ دقیقه خاموش.رو یک هم هست.ممکنه در مورد اون ۳ پیچ تنظیم توضیح بدین هر کدومش چکار میکنه؟

 • ایمان پایدار

  سلام خدمت بزرگواران
  یه یخچال فریزر اسنوا دارم که الان چند روزه سیستم یخچال به ریخته .چون مهمون های زیادی داشتم وحجم مواد خریداری شذه مثل میوه و ماست و دوغ و … زیاد بوده ،از بس یخچال تلاش کرد خنک نگه داره برفک زد .من درجه ش رو کم کردم ولی بعد از اون روی هر درجه ای میزارم یخچال خنک نمیکنه .
  ضمنا فریز دمای مطلوب داره و این مشکل صرفا در خصوص یخچال هست .درجه ترموستات یخچال از ۱ تا ۷ داره روی کدومش بزارم که خنک شه

 • ابراهیم

  سلام خسته نباشید استاد،یک فریزر قدیمی برفکی پارس دارم،که پایین فریزر و بیرون پیچ نتظیم ترموستات هست،و ۱ تا۴ شماره گذاری شده،میشه بگید روی چند بگذارم??
  روی ۳ که میگذارم یک سره کار میکنه.

 • خانوم رفیعی

  سلام
  فریزر ازنوعFN135821دارم
  که چندروزه
  هرنیم ساعت یک بار به مدت دودقیقه صدای ناهنجارتولیدمیکنه
  علتش چیه؟
  درضمن ممنون میشم تعمیرگاه مجاز محصولات بکو‌در همدان روبه من معرفی کنید

 • خانوم رفیعی

  سوال دیگه اینکه:
  چطورباید درجه دمای مناسب فریزر روانتخاب کنم؟
  ازبین۱،۲،۳،۴وmax?

 • سهیل

  سلام خسته نباشید فریزر خانگی خریدیم زیاد کار میکنه ده دقیقه کار میکنه پنج دقیقه استراحت. در حالیکه خالی هم هست ترموستات هم روی ۱ هست آیا طبیعی هستند یا مشکلی داره؟

 • غفار

  سلام یه یخچال فریزر ساده الکتراس دارم که متاسفانه یخچالش یخ و برفک زده
  تنظیمات درجه دماش باید رو چند باشه؟

  • کارشناس 2 : علوی

   سلام
   ترموستات را در جهت محالف عقربه های ساعت بچرخانید تا از سرمای یخچال فریزر شما کاسته شود

 • علی راد

  سلام.فریزر ما قسمت بالا ش گرم ولی پایین ش سرد می کنه دیگه آ ف نمی کنه یکسره کار میکنه آ یا مشکل ازترمستاته.؟ممنون

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان خرابی یا از کار افتادن دمپر یا فن داخلی یخچال فریزر شما زیاد است برسی و تعمیر یا تعویض نمایید

 • احمدی تبار

  سلام چجوری میتونم یخچالو یکسره کنم؟؟؟

 • اکبر عسگری

  سلام.ما یه یخچال فریزرسیلوان بدون برفک گرفتیمه که قسمت فریزر آن راروی درجه ۶گذاشتیمه ولی مواد غذایی مثل گوشت کامل یخ نمیزنه.آیا مشکل درترموستاته

 • تورج چمانه

  سلام اقای امیری ببخشید من یه یخچال ازمایش ساده قدیمی داریم دراثر نوسان برق الان یکسره کار میکنه علتش چیه ؟؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان خرابی در برد فرمان یا چسبیدن رله ها وجود دارد

 • پیمان تمدن

  ببخشید درود بر شما سووال داشتم ما چند نونه ترموستات داریم از کجا بدونیم این ترموستات فریزری هست یخچالی هست یا هر دو (چطوری از روی ترموستات از روی شماره های اون )تشخیص نوع اون را بدیم ممنون

 • رایجی

  با سلام
  ازوقتی ترموستات یخچال مون رو عوض کردیم توش برفک میزنه.الان فکر کنم ۱۵ سانت برفک داره.دلیلش چی میتونه باشه؟
  با تشکر

 • مهرداد رنجبر

  سلام و درود
  من یک یخچال فریزر بکو دارم چند روز پیش یک صدای ضعیفی داشت اما الان صدای شدید شبیه به درگیر شدن پروانه با چیزی یا شاید هم لقی پروانه داره که خاموشش کردم لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. از پاسخگویی شما به سووالات هموطنان سپاسگذارم. باتشکر

 • رضا حیدرزاده

  سلام
  ترموستات یخچال هیمالیا رو عوض کردم
  اون لوله ای که از ترموستات بیرون امده رو بردم دور صفحه ای که داخل یخچال رو سرد میکنه
  خواستم بدونم آیا لوله با صفحه باید تماس زیاد داشته باشه یا همینکه بردم پشت صفحه پیچوندمش کافیه؟

 • حسین امیری

  سلام ترموستات یخچال چطور یکسره میشه

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی دلیل این کار شما چه ؟

 • همایون نیکزاد

  سلام آقا همایون نیکزاد هستم از افغانستان!
  یخچال هومکس داریم و درجه اش و ۱ الی ۷ است. اصلا قسمت یخدانش خوب یخ نمی زند میشه بگوئید روی کدام درجه تنظیمش کنیم.
  تشکر!

 • همایون نیکزاد

  کاری خیری است.

 • محمد

  یخچال فریزر جنرال استیل دارم فریزر خوب سرد میکنه ولی بالا گرم است درجه رو تغیر دادم نزدیک نه ساعت است که الان خاموش شده وبعد از حداقل شش یا هفت ساعت دوباره روشن میشه از چیه فقط توی این مدت که خاموش است گرم است میشه راهنمایی کنید

 • حمید

  سلام
  ما یه یخچال قدیمی پارس خزر داریم من بغلش یه آکواریوم گذاشتم به فکرم زده که سیم برق تصفیه آکواریوم رو به نحوی به یخچال متصل کنم که هربار یخچال اتوماتیک کرد(ترموستات فعال شد) و روشن شد تصفیه آکواریوم هم روشن شه اتوماتیک ?
  این کار امکان پذیر هست؟!?
  باید چیکار کنم؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   بله امکان پذیر هست ولی باید از سیم بندی ترموستات اطلاع داشته باشید و این کار را انجام دهید البته برای انجام این کار مراقب باشید

 • اسلم رییسی

  روشن شدن یخچال بعد از چند ثانیه وخاموش شدن مشکلش چی هستش

 • یوسف

  با سلام یخچال فریز ما امرسانه پنلش امروز یهویی از کار افتاده و فقط چراغ پاورش سبزه و هیچکدام از دکمه هاش کار نمیکنن و یخچال هم از کار افتاده از برق وقتی درش میارم و دوباره وصل میکنم به اژیر میده و دوباره همون چراغ پاور فقط روشنه و یخچال بلکل کار نمیکنه ببخشید چیکار کنم

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان خرابی یا اسیب رسیدن به برد فرمان وجود دارد که باید حتما برسی و رفع عیب شود

 • مجتبی حسین پور

  سلام الان دو روزه یخچال فریزر ما نزدیک ۸ ساعت یکسره کار میکنه قطع نمیشه مگه خودمان سیم را از برق بکشیم به نظر شما علت چیه ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   علت خرابی سنسور یخچال یا برد فرمان یا خرابی لاستیک دور درب که موجب ورود هوای گرم به یخچال میشود

 • مجتبی حسین پور

  سلام یخچال ما دیجیتالی نیست سنسور نداره

 • ali 20

  سلام لطف میکنید سریع جوابمو بدید.یه فریزر پارس داریم که یک روز که برق قطع شد و بعد چند دقیقه اومد و فریزر روشن شد دیگه اتومات نکرد و یه سره کار میکرد و منم که دیدم حدود ۱۲٫۱۳ ساعتی مدام کار میکنه به شکل دستی خودم ترموستاتش رو برعکس چرخوندم تا خاموش بشه ولی بعد از روشن کردن دوباره اتومات نکرد.منم از چندتا تعمیر کار پرسیدم و گفتن ترموستات رو بایستی عوض کنی ولی بعد از تعویض ترموستات بازهم درست نشد.آیا بزارم کار کنه تا اتومات کنه؟(در ضمن سرمای فریزر تغییری نکرده و خیلی خوبه)

 • محمد مرادی

  با عرض سلام
  یخچال فریزر ما سامسونگ است.جدیدا در قسمت جامیوه ای آن آب جمع میشود که نمیدانم از کجاست.لطفا راهنمایی بفرمایید.
  ممنون از کمکتون

 • محمد

  سلام یخچال ما دوو خارجی دیجیتال فریزر بالاو یخچال پایین مدتیه که اعصابمون رو بهم ریخته
  ۳ تا تعمیر کار اوردم هر کدام یک چیزی میگن مشکل از اونجاست که قسمت فریزر یخ میزنه و باعث میشه جریان هوا پایین نره خب مدتی رو یخ ها رو اب میکردیم چند روزی خوب می شد و مجدد همون مشکل تا اینکه یه تعمیرکار دیگه اوردم گفت فیوز که سر راه المنت هست اب رفته داخلش و باید تعویض بشه ضمنا داخل المنت اب رفته بود ،تعویض کردیم چند ساعتی یخچال کرد صدا بدی اومد دیدیم المنت ترکید خب المنت خریداری شد و وصل کردیم مشکلی پیش نیومد الان بین این چند روز فکر میکنم یخچال افش خیلی کمه مثلا روزی شاید یکی دوبار پایین و بالا خنکه مشکلی نداره فعلا مشخص نیس یخ میزنه یا نه مشکل الان اینجاست که ترموستات دستی نداره دیجیتال روی حداقل گذاشتم توی فریزر یک درجه داره که هوا رو تقسیم میکنه سمت یخچال توسط فن فریز چقد هوا بره دیگه چیزی نداره الان داخل فریزر هرچی گذاشتیم برفک زده تعمیرکارها اوردم نظری ندارند میگن یخچال داره اف میکنه فیوز و المنت رو عوض کردی فن هم داره کار میکنه
  خودم به این نتیجه رسیدم میگم یه سنسور پایین (یخچال)داره گذاشتم داخل یخ یخچال اف کرد میگم شاید این سنسوره خراب شده و حساسیتش کم شده به تعمیرکار گفت میگه پس عمل میکنه مشکلی نداره دیگه هنگ کردم لطفا راهنمایی کنید یا شماره تلفنی بدید تماس بگیرم

 • مهدي برزگار

  سلام
  من یه ابسرد کن دارم ک تنظیم میکنم روی ۵ درجه وقتی برق قطع و وصل میشه ریست میشه و باید دستی باز دمارو ۵ درجه بزارم
  ایراد از مانیتورشه؟

 • مهدیس

  سلام یخچال سای بای ساید سامسو نگ داریم خوب کار میکنه و سرد میکنه وولی اخیرا یکسره کار میکنه علتش چیه؟؟

 • مهدیس

  سلام وخسته نباشید ما یه سای بایساید سانسونگ داریم از مسافرت که برگشتیم یکسره کار میکنه..در ضمن پشتشم اب جمع شده علت چیه؟ممنون میشم سریعتر پاسخ بدین سپاسگذارم

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دمای یخچال سرد هست یا گرم شده و اینکه ترموستات یخچال روی چه درجه ای است ؟

 • ابراهیم امینی

  سلام
  یخچال فریزر اسنوا مدل ۲۸۸ گرفتم ولی متاسفانه با اینکه دمای یخچال ۱ درجه سانتیگراد هست ولی هوای داخل اصلا خنک نیست دو روزه همه جنس ها رو خراب میکنه . اما فریزر خیلی خنکه. چکار کنم??

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان خرابی دمپر یا فن داخلی یا برد فرمان یخچال فریزر وجود دارد که برای مطمن شدن از اینکه چه مشکلی وجود دارد باید به صورت کامل برسی و عیب یابی شود

 • بهنام انصاری

  درود فراوان. یه یخچال و فریزر robina دوقلو هست. نمایشگر یخچالش مشکل داره. وقتی که درب یخچال باز باشه نمایشگر روشنه ولی به محض بستن درب یخچال نمایشگر خاموش میشه ولی موتور یخچال در هر حالت روال عادی خودش رو داره. ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر

 • علی بهمدی

  سلام یخچال الکترو استیل بی برفک دارم که در قسمت فریزر پشت صفحه مدتی است که برفک میزند وبه همین خاطر گهگاهی از قسمت لامپ قسمت یخچال آ ب چکه میکند.مشکل از کجاست .در ضمن تقریبا خوب سرد میکند و یخ میزند.ممنون

 • محمد

  با سلام
  حالت خاصی برای نصب لوله بری وجود دارد مثلا باید تخت باشد یا لوپ داشته یا نداشته باشد؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی اصلا متوجه منظور شما نشدم لطفا واضح تر توضیح بدبد

 • سید احمد موسوی

  سلام و خسته نباشید
  یه سوال داشتم که اگه جوابم رو درست بدید ممنون میشم و براتون دعا میکنم!چون خیلی اذیت شدم و تعمیرکارهای شهرمون نتونستن مشکلم رو حل کنن
  من یه یخچال فریزر دوقولو هاردستون مدل HD2 خریدم که بعد از گذشت چند سال به مشکلی عجیب برخورد کردم
  فریزر من بعد از اینکه یه مدتی روشن ماندن شروع میکنه به آلارم دادن و کشاب ها از بالا شروع به گرم شدن میکنن تا کشابهای پایینی که اونا هم بعد از گذشت چندین روز گرم میشن ((وقتی فریزر رو از برق میکشم به مدت دو الی سه روز دوباره به برق بزنم یه روز درست کار میکنه و دوباره همین برنامه پیش میاد )) ارور روی صفحه ظاهر شده شماره ۱ چشمک زن میباشد
  در ضمن فریزر من بدون برفک هست اما صفحه و فنش کاملا یخ میزنه!!
  ((در فریزر مقداری تاب دارد ))
  منتظر پاسخ شما در ایمیل خود هستم با تشکر

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی احتمال خرابی سیستم دیفراست فریزر بسیار بالاست ولی باید تمامی قسمت ها و زمان کارکرد و نوع رابطه ای که این قطعات با هم دارند مورد برسی قرار گیرد تا بتوان نظر دقیق و منطقی عنوان کرد در هر صورت باید این سیستم به صورت حضوری و توسط یک متخصص برسی شود.

  • Mostafa

   سیم کشی کاملا باید مورد تست قرار بگیرد.از ورودی دو شاخ تا دیفراست و کمپرسور و همه مدار یخچال.

 • محمد احمدی

  نحوه.کم یا زیاد کردن تنظیم ترموستات دانفوس زمان استراحت وکارکرد (دیفراسیل) چگونه است؟
  متشکرم

 • علی راد

  سلام،.یخچال فریزرما چندماهی است که کف یخچال اب جمع میشه درصورتی که خنک کنندگی طبیعی است،نوارهای دورسالم است کنتاک هم میکند.علت آب جمع شدن زیرجامیوه ای چیست،باسپاس.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   شما باید خروجی آب دستگاه رو چک کنید واز خارج شدن آب یخچال فریزر مطمن شوید

 • رمضانی

  سلام جناب پیرنیا.ساید بای ساید دوو دارم.دیروز تاحالا فریزرش خیلی خوب مواد رو فریز نمیکنه.ومدت زمان کار کرد کمپرسور هم چند ساعت متوالی شده عیبش چیه؟ممنون

 • رضا محمدي

  سلام
  یخچال قدیمی داریم حدودا چهل ثانیه کار میکنه و بعد اتومات میکنه حدودا ۴-۵ دقیقه،در این حالت هم اصلا آب یخ نمیزنه چون مدت کار کردنش خیلی کمه درجه را هم تغییر میدم هیچ تغییری نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

 • جواد جاويد

  سلام خسته نباشید
  یخچال خانگی مارک گلسان است دائم محل خروجی اب یخ میزند و داخل یخچال همواره آب وجود دارد و سرمای آن از روز اول هم کم بود لطفا مرا راهنمایی بفرمایید

 • آرمان موسوی

  با سلامت خدمت جناب آقای پیرنیا
  یخچال ارج قدیمی بعد از جابجای و تکانهای زیاد وقتی به برق زده شد دیگه مثل قبل آف نمیکنه و یکسره کار می کنه؛ چه اشکالی ممکنه در ترموستات پیش اومده باشه، ممنون میشمراهنمایی بفرمایید

 • مهرداد قدسی

  سلام.ما یک یخچال الکترواستیل بدون برفک داریم.تقریبا روی هر درجه ای میزاریم باعث یخ زدگی مواد داخل یخچال میشه.لطفا راهنمایی کنید که اولا ایرادش چیه دوما روچه درجه ای باید بزاریم.ممنون

 • مریم تمدن

  سلام خسته نباشید،یخچال فریزر من فیلوره،نمیدونم چرا چند روزه پشت یخچال از داخل یخچال یخ میزنه،ممنون میشم جواب بدید

 • جواد تدین

  سلام
  نحوه تشخیص ترموستات آبسردکن و یخچال رو میشه توضیح بدین؟

 • فری

  سلام ده ساله که یه فریزر فیلور داریم که از سه سال پیش شروع کرد یکسره کار کردن و خاموش نمیشه.یه تعمیرکار اومد همون سه سال پیش ترموستاتش رو عوض کرد ولی مشکل حل نشد! ینی چشه؟ چطوره که ۳ سال بی وقفه داره کار میکنه و موتورش نسوخته درین مدت؟ اگر فرض کنیم ایراد از اول هم ترموستات نبوده، پس ایراد از چی میتونه باشه، مشکل سرما هم نداره و همه چی فریز میشه.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   شما چطور تشخیص دادی که موتور یخچال یکسره کار میکند و چرا بعد از ۳ سال به این فکر افتادید باید عرض کنم که شاید شما اشتباه کردید

   • فری

    چون مادرم از سه سال پیش اینو میگفت و من چون سر کار میرفت و شب خسته برمیگشتم به این حرف اعتنایی نمیکردم.در ضمن همون موقع که شروع شد تعمیرکار اومد و ترموستاتو عوض کرد و وقتی چن روز بعدش مادرم زنگ زد بهشون که مشکل حل نشده گفتن که باز صبر کنید.ما هم بی خیال شدیم تا اینکه الان چن ماهی هست که بیکار و خانه نشین شدم و خودم دارم میبینم که بی وقفه کار میکنه. فقط وقتی درجه روی ترموستات رو به زور با دست میبرم زیر مینیموم ، موتور خاموش میشه و ۵ دقیقه هم خاموش میمونه و بعد روشن میشه و یکسره کار میکنه.شک دارم که تعمیرکار قبلی اصن ترموس را عوض کرده باشه و یا ترموس موقع نصب غیر اصولی،صدمه دیده و یا مال این مدل از فریزر نیست.

 • احمد

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید، میخواستم از خدمتتون سوال کنم چطور میشه دمای بعد از دیفراست ترموستات ( شروع به کار بدوباره کمپرسور) یخچال فریزری دانفوس رو از ۳٫۵ بیشتر کرد. چون یخچال ما تا این دما نمیتونه کامل صفحه تریزون رو دیفراست کنه.

 • سعید

  سلام یخچال سامسونگ ما بالاش فریزرش یخ نمیزنه تازگی درجه هم کم زیاد میکنم فرقی نداره درصورتی که کمپرسور گرم هست و کار میکنه ضمنا دیگه وقتی یخچال باز میموند چند لحظه بعد میبستم چند ثانیه قفل میشد الان نمیشه.ممنون میشم کمکم کنید

 • محمدجودانه

  باسلام یه یخچال فریزرهیمالیا دارم ناودونی خروجی آب زیرصفحه برفک زیادیخ میزنه وجلوی خروجی آب رومیگیره به نظرشمادلیل یاعیب ازکجاست خسته شدم ازاین مشکل

 • مرتضی

  سلام و خسته نباشید یه فریزر صندوقی مارک دایتک دارم که درجه بندی تنظیم دمای اون از صفر تا+۷ هستش خوب شاخص رو رو کدوم عدد بزاریم که یخ زدگی خوب اتفاق بیفته؟؟؟

 • سیدمجتبی جابری فرد

  سلام جناب پیرنیا

  یه یخچال فریزر بدون برفک امرسان خریدم
  از دیروز که نصب کرده تا الان موتورش داره یکسره کار میکنه آیا طبیعیه ؟
  نباید اتومات کنه و چند وقت یه بار خاموش روشن بشه ؟

  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس 2 : علوی

   سلام بله باید اتومات کند اگر مشکل ادامه داشت حتما با شماره داخل دفترچه گارانتی تماس برقرار کنید

 • حبیب الله صیادی

  سلام با عرض پوزش یخچال ما اتومات میکند ولی سرد نمیکند چرا

  • کارشناس 2 : علوی

   سلام
   دلایل بسیار زیادی هست که باید برسی شود

 • رضا بريماني

  با سلام و تشکر از شما
  ما یک یخچال فریزر نوفراست ۵۳۰ هیمالیا به تازگی خریداری کردیم که جدیدا دما یخچال روی ۷ و دمای فریزر به -۲۵ هم میرسد دمای تنظیمی ۶ و -۱۸ بوده است با نمایندگی تماس گرفتیم گفتند یخچال فریزر رو ۲۴ ساعت از برق بکشید همین کار و کردیم دو روز اول دما روی ۶ و -۱۸ بود ولی بعد از دو روز باز دمای فریزر به ۲۳- یا ۲۴- میرسد لطفاً راهنمایی فرمایید. باتشکر

 • افشار قاسمی

  با سلام
  چند وقتی است که یخچال و فریزر مدل قدیمی که دارم خوب سرد نمی کرد ، رفتم تایمر خریدم و بر روی یخچال نسب کردم ولی باز هم خوب سرد نمی کند .
  تایمری که روش بود هم تست کردم خراب بود .
  اما حالا نمی دونم چی کار کنم لطفا راهنمای کنید؟

 • میلاد

  سلام ،یخچال ما اورست هست،نو نو هست،وتازه۲هفتس کار کرده نمیدونین چرا قسمت سرد کن آن چرا هرچی میزاریم یخ میزنه،؟ امکان دارع از ترموستاتش باشه،درجه شوهم تنظیم میکنیم یاآب میچکه یا یخ میزنه

 • فرزانه

  سلام وقتتون بخیر، یخچال ما سامسونگ بالا فیریزرش خوب کار میکنه اما یخچال پایینش اصلا سرما نداره و اتوماتم نمیکنه علت از چیه میشه کمکم کنین، خیلی ممنون و متشکرم ازتون.

  • کارشناس 2 : علوی

   سلام
   امکان خرابی برد فرمان یا فن داخلی یا مشکل در برفک زدایی هست

 • میثم

  سلام
  یخچال ما فیلوره متاسفانه خیلی برفک میزنه و واسائل داخل یخچال تقریبا یخ میبندهم درجشم یک تا پنج است وگذاشتم رو یک لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس 2 : علوی

   امکان خرابی ترموستات یا برد فرمان هست که باید توسط تعمیرکار متخصص بازدید شود

 • بهرام

  سلام.به فریزر قدیمی ایندزیت دست دو خریدیم.درجه اش باید روی چه عددی باشه؟
  و یه کلید بالای در هست که کنارش یه عکس برف هست.این کلید چه کارایی داره؟باید همیشه این کلید روی حالت روشن باشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • ارش سایری

  سلام یخچال سامسونگم موتورش سوخت عوض کردم مثل خودش گذاشتم ولی لان روشن کردم یخچال دماش بین ۹تا۱۳میچرخه ولی فریزرش منفی ۲۳است ممنون راهنماییم کنیین

  • کارشناس 2 : علوی

   سلام
   خودتان اقدام به تعویض موتور یخچال فریزر کردید ؟

 • امیر توسلی

  سلام خدمت شما من یک یخچال قدیمی دارم که تو اتاق هست بخاری من روی شمعک هست درجه یخچال روی یک می‌باشد یخچال هر نیم ساعت اتومات می‌کنه نیم ساعت کار می‌کنه و این روند ادامه داره میخواستم بدونم آیا این روند عادیه یا بخاطر بخاری اینجوری کار می‌کنه ممنون میشم اگه جواب بدین

  • کارشناس 2 : علوی

   سلام
   بله این روند تقریبا عادی است

 • محمد علی شوریابی

  سلام ما یخچال فریزر مابه سال ۹۳ خریدیم که حدود ۶ ماه پیش خودخود یخچال خودبخود خاموش شد اما فریزر کار میکرد بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت یخچال به صورت خودبخود و بدون هیچ نعمیری شروع به کار با کیفیتی حتی بهتر از قبل کرد ولی مجددا از دیروز باز قسمت یخچال خودبخود خاموش شد که ما هم از برق کشیدیم یخچال رو اما امروز که دوباره به برق زدیم هنوز هم یخچال خاموش است اما فریز کار میکنه به نطرتون علتش چی هست

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   علت های زیادی برای این مشکل وجود دارد که باید برسی شود مانند مشکل از برد فرمان یا خراب شدن یکی از قطعات رابط باید کاملا برسی شود و عیب یابی شود در صورتی که امکان توضیح بیشتر فنی دارید عنوان کنید

 • فاطمه لنگرودی

  باس لام یخچال فریزری بنام سامسونگ داریم…… الان چند ساعته که زود به زود اتومات میکنه……مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟

 • مهرزاد

  سلام خوب هستی
  ببخشید من یه یخچال فریزر دو قلو جهان شرق دارم که نمایشگر یخچال همیشه در حال چشمک زدنه و بعضی وقتا خود به خود بوق میزنه تا خاموشش نکنم قطع نمیشه ولی دوباره که روشن ش می کنم صدا قطع میشه
  میشه بگید دلیل ش چیه

 • حسام غفاری

  با سلام و خسته نباشید،وقتی یخچال فریزرمون رو روشن میکنیم از دمای مثبت هفت خنک میشه و میره میرسه به منفی ۲۴ یکم میمونه یکی دوبار اتمات میکنه و دوسه ساعتی رو -۲۴ میمونه بعدش دیگه موتور کار نمیکنه و همینجوری دماش میاد گرمتر میشه و و در این فاصله از برق می کشم و خاموش روشن میکنمم فرقی نمیکنه موتور یه تکون میخوره ولی روشن نمیشه تا دماش میاد میرسه به مثبته ده بیست هفت و ..که خاموش میکنم و روشن میکنم اینبار کار میکنه میره باز منفی ۲۴چند ساعت میمونه باز موتور کار نمیکنه و دمای یخچال گرم میشه،یخچالمون پارس تمام فریزر دیجیتالی میباشد..باتشکر از سایت خوبتون و راهنمایی شما

 • زهره

  سلام روزتون بخیر من یه هفته س یخچال فریزر دو قلو الکترو استیل مدلesaf24 خریدم ک نوفراست هست و روش نوشته بیصدا فریزرش مدام در حال کاره وصدای کار کردنش زیاده بیست دقیقه کار میکنه ده دقیقه صداش قطع میشه واف میکنه دوباره بعد ده دقیقه دوباره شروع ب کار میکنه میخواستم ببینم دلیلش چیه گفتیم شاید تراز کردن مشکل رو حل کنه اما بیفایذه بود دماشو کم وزیاد کردیم بازم فایده نداشت.لطفا راهنمایی کنید خیلی ازتون ممنونم

 • عبدل رحمان آرمند

  سلام خسته نباشید یخچال فریزر امرسان مدل rf13 دارم روی درجه پاینم سرد میکنه درحد یخ زدگی اگر امکان داره لطف بفرمایی راهنمایی کنید خودم از الکترونیک سر در میارم بیشتر لواظم خانه را خودم تعمیر میکنم لطف بفرماید ترمستات خرابه یا تنظیم میخواد خودم میتونم عوض کنم به نظر شما عیب از کجای ترمستات هست ممنونم یا باید عوض کنم

 • سیدمحمدعزیزی

  سلام یخچال ازمایش یکسره کارمیکنه وهرچی داخلش هست یخ میزنه لطفا راهنماییم کنین

 • عليرضا

  سلام، ما ساکن تهران هستیم و یه یخچال امرسان قدیمی داریم حدود ۱۳ سال که داره کار می کنه، البته توی این سال ها یکی دو بار خوب گاز رو شاؤز کردیم و نشتی داشته برطرف کردیم، الان دو سه روزه وقتی ترموسات عمل می کنه موتور خاموش می شه دیگه اتومان روشن نمی شه و حتما باید بریم دستی کلید تنظیم دمای داخل یخچال رو اول خاموش کنیم بعد دوباره مثلا بذاریم روی درجه ۲ یا ۳، مشکل اینجاست که خوب ما شاغل هستیم و روزها خونه نیستیم و یا در طول شب که آدم نمی تونه بره به یخچال سر بزنه، چند روز پیش که برگشتم خونه دیدم یخچال گرم شده، دکمه تنظیم دما رو که دستی می چرخونیم موتور روشن می شه و همه چیز به حالت عادی بر می گرده، سرمای یخچال طبیعه، میزان برفک طبیعی، صدای اضافه نداریم … خلاصه گفتم از شما کمک بگیریم اگر برای بازدید یا سرویس هم بتونید تشریف بیاورید که واقعا ممنون می شم، منتظر دریافت پاسخ و راهنمایی شما هستم

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   اگر ثبت سفارش کنید حتما همکاران به صورت حضوری خدمت میرسند

 • شيرين کیا

  سلام. یخچال و فریزر دوقلوی ویرپول داریم که دمای فریزر آن روی دمای تنظیمی مورد نظر(۱۸-) نمی آید و دمای آن بین ۲ تا ۵ درجه، متغیر است. اگر ممکن هست، دلیل و راه حل را بفرمایید. ممنونم

 • محسن

  باعرض سلام وخسته نباشید مایه یخچال نوفراست داریم هم فریزرهم داخل یخچال بفرک میکند علت چسیت

 • علیرضا کاظمی

  باسلام و خسته نباشید،بخچال پارس مدل۱۷۰دارم،هرچند وقت(چند روز خوبه ولی ممکنه در یکروز هم چندبار )قطع می کنه و دیگه سرویس نمیاد.سرویسکار بکبار موتورش رو عوض کرد،یکبار هم بردشو،لازم بذکره که طبق گفته تعمیر کار مربوطه برد و موتور قبلیش سالم بوده،لطفا راهنمایی بفرمائید.با تشکر رضا

 • جلال احمدی

  سلام یه یخچال فریزر امرسان داریم چند روزی هست که متوجه شدم قسمت فوقانی یخچال گرم و قسمت تحتانی آن خنک میباشد متوجه شدم که فن مثل سابق کار نمیکند آیا علت فقط مربوط به فن میتونه باشه یا خیر . ممنون خواهم شد اگر راهنمایی بفرمایید

 • سامان

  سلام و تشکر از راهنمایی های خوب شما
  منزل مادر من یک یخچال ارج دارد که یکبار موتور آن کامل عوض شده است و هیچ مشکلی نداشته است ایشان چون کمتر منزل هستند هفته گذشته که برای سرکشی رفتم یخچال علیرغم اینکه روشن بود و لی سردخانه آن کامل سرد نبود و محتویات داخل یخچال هم فاسد شده بود درجه روی ۳ و صدای موتور نیز شنیده می شود ولی برودت لازم ندارد میخواستم بپرسم مشکل تنظیمات دمای یخچال است یا ایراد فنی دارد
  بالای یخچال دکمه کاهش یا افزایش دما / ec / دیفراست / روشن و خاموش است من درجه را افزایش دادم هیچ تغییری در سرمای داخل یخچال بوجود نیامد همچنین درجه را کاهش دادم باز هم بهمان منوال بود لطفا راهنمایی کنید . ممنون

 • سهراب مجاهد

  سلام روزتون خوش یخچال فریزر سامسونگ که فریزرش پایین هست تا یکبار پاورش رو روشن خاموش نکنیم روشن نمیشه و مواد داخل یخچال و فریزر آب میشه ولی تا یکبار روشن خاموش میکنبم روشن میشه میخواستم اگر عیب را تشخیص دادین برای تعمیر زحمت بکشید

 • هادی

  سلام
  یخچال دوو مدل ۵۹۰EW داریم که یکسالی هست مشکل پیدا کرده به این صورت که فریزرش کاملا سالمه و دماش طبیعیه ولی قسمت یخچال سرد نمیکنه و دمایی شبیه دمای اتاق داره، تعمیر بردیم و فن هاش سرویس و یا تعویض شده ولی مشکل حل نشده. البته وقتی ۲۴ یا ۴۸ ساعت از برق میکشیم تا دو سه هفته درست میشه اما باز قسمت یخچال سرد نمیکنه. این مشکل اصلا قابل حل شدن هست یا اینکه به فکر یخچال جدید باشیم؟ شنیدم این سری از یخچال های دوو اکثرا همین مشکل رو پیدا کردن یعنی هیچ راه حلی برای این عیب پیدا نشده ؟ یه تعمیرکاری میگفت اگه درست نشده ببرید یخچال رو مکانیکی کنند. شما این کار رو توصیه میکنید؟ مکانیکی شدن یخچال عیب و ایرادی نداره؟ پیشاپیش از توجه شما متشکرم

 • راحله احمدی

  سلام؛ من دمای یخچال را کم کردم و یخچال از حالت اتومات خارج شد و برفک ان کمی اب شد بعد که دوباره به دمای اولیه برگرداندم باز هم اتومات نشد و احساس میکنم برفکش هم یکم خیس شده و انگار داره اب میشه . به نظرتون مشکلش چیه؟

 • راحله احمدی

  میشه لطفا زود جواب بدید!

 • مرتضی حاضر

  سلام
  یخوال امونیاکی دارم
  المنتشو عوض کردم که با ۱۲ کار کنه
  اوکی شده خوایتم ببینم میشه ترموستات ۲۲۰ رو برای ۱۲ استفاده کرد
  دوم ابنکه اون میله که داخل یخچال میره برای سنس کردن دما باید به کدام قسمت نزدیکتر باشه
  نزدیک قسمتی که سرما میدهد یا بچسبد بهش یا روی هوا
  ممنون

 • آتوسا

  باسلام . یخچال فریزر امرسان دارم که جدیدا یه مشکلی میدا کرده هر ۱۵ دقیقه روشن میشه حدود ۱۵ دقیقه کار میکنه دوباره خاموش میشه .
  خنکی یخچال خوبه روی درجه ۳ هست . ولی فریزر که همیشه برفک می زد به نظرم اصلا برفک نمی زنه مشکلش چیه که اینقدر زود به زود خاموش روشن میشه؟ به موتور فشار نمیاد؟؟؟

 • رحیم محمدپور

  سلام
  یه یخچال فریزر دونار داریم که قسمت بالاش که یخچاله اصلا سرد نمیکنه ولی فریزرش سرده البته اینو بگم که روی هر درجه ای هم میزارم بازم تاثیر نداره اینو هم بگم که صدای موتورشم هم بدون وقفه میاد(قبلا مثلا وقتی روی درجه ۲ بود بعده اینکه به دمای مورد نظرش میرسید صدای موتور متوقف میشد ) ممنون میشم جوابمو بدید.

 • مریم خواجوی

  سلام من یه ساید بکو دارم حدود چهار ساعت موتور شروع به کار میکنه یک ساعت استراحت میکنه میخواستم به سوال من پاسخ بدید که ساید از نظر موتوری ایراد پیدا کرده متشکرم

 • مریم خواجوی

  لطفا جواب سوال منو بدید

 • زهرا کاظمی

  سلام وخسته نباشین یخچال ما قسمت فریزش خنک نمیکنه ولی پایین خنکه جاشو دیشب عوض کردم نمیدونم از اونه فنشم کار میکنه

 • فرشاد احمدوند

  سلام ممنون میشم اگه راهنمایی کنید یخچال ما یدفعه خاموش شد و کار نکرد اما باتعویض ترموستات مشکل برطرف شد منتها از وقتی ترموستات جدید نصب کردیم صفحه داخل یخچال مدام داره برفک های فوق العاده زیادی میزنه ممنون میشم راهنماییم کنید

 • زندي

  با سلام
  ما یه فریزر هیمالیا داریم که مدت دو سال گه گاه بوق آلارم میزد و قطع نمیشد تا اینکه یه روز اتصال بوق ممتد شد و فریزر دیگه کار نمیکرد و ما تماس گرفتیم و تعمیرکار اومد و گفت که برد فریزر سوخته و چون برد پیدا نمیشه ترمستات روی اون نصب کرده
  الان فریزر بعد از یک هفته یخ نمیزنه وسایلش ، باید چکار کنیم؟؟

 • احسان

  سلام یک یخچال خارجی ساده داریم از دیروز اصلا سرد نمیکنه نه قسمت بالاش نه قسمت پایین اش میشه بگین مشکل اش چی هست که سرد نمیکنه آیا از گاز یا چیز دیگه هست

 • سما

  سلام یک یخچال فریزر پارس داریم ،چند روزیی نبودیم، بعد اومدن دیدم همه چیز داخلش یخ زده با اینکه درجه روی ۸ بوده. چندبار روشن و خاموش کردیم ولی باز یخ میزنه از برق کشیدیم بهتر بود ولی تعمیر کار اومد و گفت چون از برق کشیدین نمیشه تشخیص داد چشه! حالا چند روزم تعطیله و نمیشه کاری کرد

 • فاطیما

  سلام ۷سته نباشید ممنون میشم جواب بدین یه بخچال فرسان دارم ک زیاد خنک نمیکنه فریزرشم زیاد خنک نیست دماشو روی چند بزارم؟

 • سامان

  سلام یه یخچال قدیمی دارم میخوام بدونم ترموستاتش خرابه یا گاز یخچال کم شده چون خیلی کم روشن میشه سرماش کمه و وقتی خاموش میشه نصفه روز طول میکشه تا اتومات کنه درجش رو اخر گذاشتم ولی روشن که میشه یخ میزنه ولی زود اتومات میکنه

 • محسن بعداوی

  سلام روز بخیر و خسته نباشید
  ما یه یخچال zipel چند سال پیش دست دوم خریدیم تا چند ماه قبل کار میداد
  یه بار که بیرون بودیم برگشتیم دیدیم دیگه سرما نداره تعمیرکار آوردیم یه قطعه از کیت بالا گفت این برق به برد وارد نمیکنه گشت گفت میدا نکرده مثلش مشابه جواب نداد
  یکی دیگه آوردیم گفت کیت درس نمیشه یه چیز استوانه در آورد خراب شده بود مایعش زده بود بیرون.گفت باید مثل یخجال قدیمی ترموستاتی کنش تنها راهشه.
  نظر شما چی هست با تشکر.کانالی دارید اونجا بشه گفت گو کرد ممنون.خوزستان.بندرماهشهر. هستم با تشکر

 • جمشید یوسفی

  سلام. بنده یک دستگاه یخچال و فریزر دوقلوی الکترو استیل دارم که سمت فریزرش هرچند وقت یکبار (حدود یکماه)مواد غذایی رو اب میکنه من از برق میکشم ۲۴ ساعت میمونه و درست میشه دوبار ه بعد از یک مدت قضیه تکرار میشه لطفا راهنمایی کنید

 • محمدرضا

  سلام یخچال و فریزر امرسان ما قسمت یخچال یخ میزنه در حالی که نو فراست میباشه. هر ۲۰-۳۰دقیقه هم حاموش و روشن میکنه صدایی هم حالت خرخر شروع بکار میکنه.ترموستاردش هم دو بار عوض شده.در مورد زود خاموش شدن ودیر روشن شدنش چکار کنم؟

 • مهدي عادل

  سلام ترموستات یخچال بنده پس از قطع کردن ، هنگام وصل شدن عمل نمیکنه و وقتی با دست یه ضربه کوچک به درجه تنظیم میزنم استارت میکنه و بخوبی کا میکنه لطف راهنمایی بفرمایید که ایراد از چیست؟

 • رضا

  سلام
  برای برگردان درجه حرارت ترموستات به تنظیمات اولیه کارخانه در یخچال ۴ در ویترینی چه کاری را باید انجام داد با تشکر

 • مجتبی زهره وند

  سلام ما یه یخچال فریز ر ساده اصلا اتومات نمیکنه واب هم توقسمت فریزر یخ میزنه وسرماشم خوبه فقط موتور یکسره کارمیکنه وبرفک میزنه مگر اینکه با دست ترموستات را به حالت خاموش ببری ودباره روشن کنی مو تور برا چند دقیقه خاموش میشه والمنت کار میکنه وبرفک ها اب میشه

 • حسین

  سلام.یخچالمان فیلوره.سردخانه اش نصفه برفک می زد.موادراسردنگه نمی داشت.تعمیرکارآمد روغن کمپرسوره راعوض وسپس گازگیری کرد.ترموستات رابدلیل خرابی هم تعویض نمود.حالاکمپرسورورادیات به شدت گرم می شودوازداخل کمپرسورصدای قل زدن شبیه روغن داغ روی اجاق می یاد.وقتی هم off می کنه هنگام استارت مجدد.کمپرسوراستارت نمی کنه ومرتب قطع ووصل می کنه.ممنون میشم ازاینکه مشکل رابفرمائید ازچیست؟

 • حمیدرضا منصوری

  سلام. وقت بخیر. کارکرد یخچال فریزر ایستکول۹۶۲۰۰
  موتور حدود ۲ دقیقه کار میکنه و حدود ۸ دقیقه در حالت قطع. این روند طبیعیه؟ دستگاه هم نو هست

 • شهاب.زینلی

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون که محتوای اطلاعاتی خوبی ارائه میدین.
  بنده یک سوال دارم
  یخچال ما اسنوا دو طبقه هست و ترموستاتش مدتی پیش سوخت و تعویضش کردیم اما به صورت یک سره کار میکرد تعمیرکار دوباره ترموستات رو تعویض کرد و باز یک سره کار میکنه یعنی اتومات یخچال کار نمیکنه. به حدی کار کردش زیاد میشه که خودم بعد از هر دو ساعت خاموش میکنم دوباره یک ساعت یا دو ساعت بعد روشنش میکنم.
  خواهشا راهنمایی بفرمایید آیا هنوز مشکل از ترموستات هست یا مشکل دیگه ای داره؟؟؟

  نمونه ترموستات مشابه عکسیه که گذاشتید و یخچال ما نه کامپیوتر داره و نه پیچیدگی.
  چون در روستا زندگی میکنیم برای استفاده از تعمیرکار که از شهر میاد باید هزینه زیادی پرداخت کنیم اگر مشکل از فیش های برق که به ترموستات وصل شده هست یا مشکل از جا زدن میله ترموستات هست لطفا راهنماییم کنید تا خودمون برطرفش کنیم.
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید.
  بازهم از سایت خوبتون تشکر میکنم

 • فاطمه

  سلام خسته نباشید
  ما یه یخچال قدیمی از همینا که بالاش جایخی داره داریم،چند روز پیش از برق کشیدمش تا برفکهاش آب بشه حالا از اون موقع همه چی تو قسمت یخچالش یخ میزنه البته قبل تمیز کردنش هم چند باری یخ زد ولی فکر کردم چون در جا یخیش به خاطر برفک زیاد بسته نمیشه اینجوریه درجه اش هم از صفر تا هفت هست رو چند تنظیمش کنم؟ ممکنه خراب شده باشه؟ ممکنه به خاطر اینکه تمیز شده اینجوری شده باشه؟

 • فرشاد ح

  سلام.یخچال الکترواستیل خریدم.نصاب دمای فریز رو گذاشته منفی ۱۸ آیا درسته این دما؟؟؟

 • س.مهدوی

  سلام
  من یخچال فیریزر سامسونگ دارم،پایین فیریزر بالا یخچال
  بعد از جابجایی دمای یخچال خودکار روی۱۶درجه تنظیم میشه فیریزر هم منفی۱۵،هرکاری میکنم تغیر بدم سریع برمیگرده ب همون درجه قبلی،لامپ یخچالم درجش بالاس روشن نمیشه،چیکارش کنم😭😭

 • یک دیدگاه بنویس!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لطفا به این سوال پاسخ دهید *