ترموستات چیست؟ همه چیز درباره ترموستات یخچال و نحوه تنظیم درجه یخچال

ترموستات یخچال و نحوه تنظیم دمای یخچال

یکی از رایج ترین سوالات افرادی که با یخچال خود دچار مشکل شده اند، این است که “یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند؟” یا “مدت زمان اتومات یخچال چقدر است؟“. همچنین برخی افراد در رابطه با نحوه تنظیم درجه یخچال و دمای مناسب یخچال و فریزر خود سوالاتی دارند. تمام سوالات ذکر شده به یکی از مهمترین اجزا و قطعات یخچال مربوط می شود که ترموستات خوانده می شود.

در این مقاله از کاراباما، در ارتباط با ترموستات یخچال مطالبی را برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم. در ادامه به بررسی انواع ترموستات یخچال، تست ترموستات یخچال و نیز مورد کاربرد آن در تنظیم دمای یخچال فریزر و مدت زمان اتومات یخچال خواهیم پرداخت.

ترموستات یخچال چیست؟

واژه ترموستات (Thermostat) از دو واژه Therm (دما) و stat (ثابت) تشکیل شده و قطعه ایست که برای ثابت نگه داشتن دمای یک محیط یا یک محفظه مانند یخچال طراحی شده است. این سیستم کاملا مکانیکی بوده و بدون دخالت دست، دمای داخل یخچال را تنظیم می کند. به عبارتی ترموستات به کمپرسور فرمان قطع و وصل شدن (روشن و خاموش شدن) را ارسال میکند.

به طور مثال، زمانی که شما اهرم ترموستات یخچال را چرخانده و آن را روی عدد ۶ قرار می دهید، تا زمانی که دمای یخچال به مقدار ۶ درجه نرسیده است، ترموستات اجازه کار به کمپرسور را می دهد و زمانی که دمای یخچال به ۶ درجه رسید، به صورت اتوماتیک ترموستات کمپرسور را قطع می کند تا دما در این درجه باقی بماند. بنابراین با توجه به دمای انتخابی و تنظیمات ترموستات، یخچال هرچند دقیقه اتومات میکند.

یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند؟

همانطور که گفته شد مدت زمان اتومات یخچال به دمایی که برای یخچال تنظیم می شود بستگی دارد. علاوه بر این، میزان گاز مبرد موجود در سیستم و نیز سلامت برخی قطعات حساس مانند کمپرسور و ترموستات یخچال نیز تاثیر مستقیم دارند. در برخی مواقع که یخچال شارژ گاز می شود، برای مدت زمانی یکسره کار کردن یخچال نرمال است و این مورد پس از نهایتا ۲۴ ساعت به روند قبلی خود باز می گردد که در غیر این صورت نشان از وجود مشکل و خرابی یخچال است و باید با تعمیرکار یخچال باتجربه تماس گرفته شود.

اما به طور کلی، در جواب پرسش “یخچال هرچند دقیقه باید اتوماتیک کند؟” می توان گفت که تا ۶ ساعت این امر طبیعی است و به طور معمول کمتر از این مقدار است و در صورتی که بیشتر به طول انجامد، ممکن است یخچال شما مشکل و ایرادی داشته باشد که نیاز به عیب یابی دقیق و سرویس یا تعمیرات یخچال داشته باشد.

تنظیم درجه یخچال قدیمی

پرسش های بسیاری درباره اینکه چگونه درجه یخچال قدیمی را تنظیم کنیم برای ما فرستاده می شود. در وهله اول باید گفت که منظور از یخچال قدیمی دستگاه هایی است که به کمک ترموستات های ولومی دما قابل تنظیم می باشند. در مدل های جدیدتر و امروزی یخچال فریزرها و ساید بای سایدها، به کمک نمایشگر دیجیتال بر روی درب دستگاه، تنظیم دمای یخچال فریزر به صورت مستقیم و توسط مادربرد و سنسور انجام می گیرد.

نحوه تنظیم درجه یخچال در تابستان

 

انواع ترموستات یخچال و اجزای آنها

نحوه تنظیم درجه یا دمای یخچال به وسیله ترموستات یخچال صورت می گیرد. ترسوستات یخچال از قطعات متفاوتی تشکل شده است:

 • بدنه فلزی
 • کنتاکت های اتصال
 • فانوسک محتوی گاز
 • لوله مویی
 • لوله بلو
 • فنر و اهرم ها
 • پیچ تنظیم

معمولا لوله بلوی ترموستات را به قسمت تحتانی و یا سقف اواپراتور متصل می سازند و با قرار دادن ترموستات یخچال در حالت وصل، کمپرسور شروع بکار می کند. با سرد شدن اواپراتور، گاز درون لوله بلو، لوله مویی و به تبع آن ها فانوسک، تقلیل حجم داده و جمع می شود و با جمع شدن آن اهرم اتصال کلید درون ترموستات، بطرف پایین کشیده شده و فاز موتور قطع می گردد. با خاموش شدن موتور و توقف کار کمپرسور، سرمای محیط یخچال، مخصوصا اواپراتور کاهش یافته و گاز درون فانوسک ترموستات یخچال فعال شده و بر اثر گرم شدن محیط، اضافه حجم یافته و فانوسک بزرگتر می شود.

با افزایش حجم فانوسک، کلید ترموستات به حالت وصل درآمده و کمپرسور شروع بکار می کند. میزان سرمای دلخواه در اواپراتور و یخچال، یا به عبارت دیگر مدت زمان کار کمپرسور را می توان بوسیله ولوم ترموستات که در واقع اهرم کنترل حجم فانوسک است، تنظیم نمود.
ترموستات یخچال را با باز کردن درب دستگاه در داخل و عموما در قسمت بالا سمت راست می توان یافت. انواع ترموستات یخچال وجود دارند که بعضا در نحوه کارکرد و یا شیوه تنظیم متفاوتند.

ترموستات اهرمی یخچال

در تصاویر بالا دو نمونه ترموستات ولومی و اهرمی را مشاهده می کنید.

نحوه تنظیم درجه یخچال (درجه یخچال روی چند باید باشد؟)

در این قسمت نحوه تنظیم پیچ ترموستات یخچال را خواهیم گفت تا بدین وسیله دمای مناسب یخچال و فریزر را تعیین نمایید. عوامل زیادی مانند تغییر دمای محیط در فصول مختلف، می توانند در تغییر و لذا تنظیم دمای یخچال تاثیرگذار باشند. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته مشخص شده است که حتی هنگام بسته بودن درب یخچال، دمای محیط اطراف همچنان میتواند بر روی دمای داخل یخچال تاثیرگذار باشد. به همین دلیل، گرم شدن هوا در طول ماه های تابستان لازم می نماید تا دمای یخچال خود را کمی پایین تر بیاورید و یا به عبارت دیگر درجه ترموستات را بر روی مقدار بیشتری قرار دهید. در زمستان این امر بالعکس بوده و کمی دما را افزایش و یا درجه ترموستات را کاهش می دهیم.

به صورت نرمال برای جلوگیری از گرم شدن یخچال و فساد مواد غذایی، توصیه می شود درجه یخچال را بین ۲ تا ۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. در ترموستات های ولومی مقادیر ۰ تا ۵ یا ۷ بر روی ولوم ثبت شده اند که مقدار ۳ یا ۴ حالت نرمال است. در ترموستات های اهرمی نیز قرار گرفتن شاسی متغیر در وسط اهرم حالت نرمال است.

لذا درجه یخچال در تابستان با تنظیم ترموستات بر روی عدد ۴ و در حالت اهرمی کمی بیشتر از حد وسط توصیه می شود. علاوه بر تنظیم صحیح درجه یخچال در تابستان، نکات زیر هم می تواند در خنک نگهداشتن یخچال به شما کمک کند:

 1. اجازه دهید هوا در یخچال جریان داشته باشد. مواد غذایی داخل یخچال را با کمی فاصله بچینید تا جریان هوا در یخچال به طور صحیح پخش و توزیع شود.
 2. غذای گرم؟ نه! به هیچ وجه غذای گرم را درون یخچال قرار ندهید، زیرا اینکار باعث می شود دمای یخچال افزایش یابد و کمپرسور مجبور است دو برابر کار کند تا دمای یخچال را به درجه ای که تنظیم کرده ایم برساند. مصرف برق نیز افزایش می یابد و کارآیی یخچال هم به شدت پایین می آید.
 3. درب یخچال را بسته نگه دارید. اکثر مردم عادت دارند که درب یخچال را بی دلیل باز کنند و به دنبال خوراکی بگردند.
 4. بهداشت یخچال را فراموش نکنید. سعی کنید به صورت مرتب یخچال را تمیز کنید. همچنین پاک کردن برفک و یخ زدگی یخچال باعث می شود کارآیی دستگاه بهتر شود.

آیا نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر هیمالیا، الکترواستیل و امرسان متفاوت است؟

نحوه کار با درجه یا ترموستات تمامی برندهای یخچال تقریبا شبیه به هم است. تنها تفاوت، نوع نمایش درجه می باشد. در بعضی یخچال ها درجه به صورت عدد نمایش داده می شود و در بعضی دیگر ممکن است به صورت کلمه (colder, normal, cold) نمایش داده شود. بعضی از یخچال ها هم درجه را به صورت گرافیکی نمایش می دهند، اما کارایی همه مثل هم است.

چرخاندن درجه به سمت راست (در جهت گردش عقربه های ساعت)، باعث سرد شدن دمای یخچال و چرخاندن درجه به سمت چپ (خلاف جهت گردش عقربه های ساعت) نیز سبب گرم شدن دمای داخل یخچال می شود. بنابراین نحوه تنظیم دمای یخچال هیمالیا و نحوه تنظیم دمای یخچال الکترواستیل، امرسان و یا سایر برندهای یخچال تفاوتی باهم ندارند.

همچنین دمای مناسب یخچال و فریزر الکترواستیل، هیمالیا و سایر برندها نیز تفاوت آنچنانی ندارد. همانطور که اشاره شد، دمای مناسب یخچال فریزرهای الکترواستیل، هیمالیا و غیره بین ۲ تا ۵ درجه سانتی گراد معمول است.

تنظیم درجه یا دمای یخچال سامسونگ در تابستان

طبق اعلام سایت رسمی سامسونگ، دمای مناسب یخچال سامسونگ در طول سال ۳درجه سانتی گراد و دمای مناسب فریزر آن ۱۹- درجه سانتی گراد است. سامسونگ همچنین پیشنهاد می کند که یخچال خود را ۵ الی ۱۰ سانتی متر از دیوار فاصله دهید تا بهره وری یخچال کاهش نیابد.

تست ترموستات یخچال

برای مطمئن شدن از اینکه دمای هوای محیط روی دمای داخل یخچال تان تاثیر گذاشته یا نه، می توانید تست زیر را انجام دهید:

ابتدا مطمئن شوید که درجه یخچال را روی ۳ درجه سانتی گراد تنظیم کرده اید. بعد از آن یک لیوان آب را در وسط یخچال قرار دهید و بعد از یک شبانه روز لیوان آب را درآورده و با کمک دماسنج دمای آن را اندازی گیری کنید. اگر درجه آن بین ۱ درجه سانتی گراد تا ۵ درجه سانتی گراد بود، یعنی یخچال به خوبی کار می کند و نیازی به تغییر یا تنظیم درجه یخچال نیست.

در صورتی که یخچال شما با مشکل مواجه شده و ترموستات آن دچار ایراد شده و دمای یخچال بهم ریخته است و قادر به رفع آن نیستید، می توانید با متخصصان مجرب کاراباما جهت تعمیرات یخچال خود تماس بگیرید تا در سریعترین زمان ممکن و به شکل اصولی دستگاه خود را به صورت گارانتی شده رفع عیب نمایید.

نظرات کاربران

مهدی
۲۵ دی ۱۳۹۵

سلام
میزان برق مصرفی در حال استارت کمپرسور، تقریبا برابر چه میزان زمان در حالت کارکرد معمولی است؟؟؟
یعنی آیا قطع ترموستات و روشن شدن آن بعد از بیست دقیقه باعث بیشتر شدن مصرف برق میشود یا کمتر شدن آن؟!

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۶ دی ۱۳۹۵

  سلام
  بله بیشترین امپری که کمپرسور کولر گازی مصرف میکند در حالت استارت آن میباشد که شما باید دقت داشته باشید با هر بار کنتاکت کردن کمپرسور همین اتفاق برای آن افتاده و طبیعتا میزان برق مصرفی نیز افزایش خواهد یافت

   محمد حسین تمیزکار
   ۲۱ آبان ۱۳۹۶

   مقدار امپر استارت به نسبت جریان در حال کار کمپرسورها بستگی به نوع موتور بین ۳ الی ۷ برابر دارد

   علیرضا سهرابی
   ۹ مهر ۱۳۹۸

   سلام یخچال ما فیلور قدیمیه ولی مدتیه که عرق میکنه وسایل توش دلیلش چیه؟

  علي صدر
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام پایدارباشید
  یک تمام یخچال الکترواستیل دارم که سالهاست کارمیکنه ولی مدتی است که زیادکارمیکنه وقطعی خیلی کم است،ویک ترموستات کانادایی دست دوم گیرآوردم ولی فرقی نکرده ممنونم اگرراهنمایی کنید؟

سامان حسینی
۱۸ بهمن ۱۳۹۵

عرض سلام و احترام
ضمن عرض خسته نباشید به جناب پیرنیا،ی سوال داشتم:یخچال ما”آزمایش”از نوع قدیمی هستش ی مشکلی ک داره اینه ک هرموقه یخچال رو باز میکنیم چراغ داخل اون خاموش هستش و باید بصورت دستی اونو روشن کنیم لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم و مشکل از کجاست؟
ی سوال دیگه اینکه لطفا درجه یخچال تو زمستون و تابستون باید چطور باشه و رو کدوم درجه تنظیمش کنم استانداردتره ؟
ممنون از لطفتون و سایت بسیارخوبتون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

  سلام
  این که هنگام باز کردن درب یخچال شما چراغ ان روشن نمیشود امکان خرابی دکمه چراغ وجود دارد که باید برسی و تعویض گردد

   محمد حسین تمیزکار
   ۲۱ آبان ۱۳۹۶

   اقای سامان حسینی
   مشگل روشنائی داخل بخچال-و اندازه تنظیمی درجه یخچال
   روشنائی خرابی سویچ لای درب-اندازه دمای تنظیمی ۱ یا ۲ و بستگی به فصل ندارد.

    محمد حسین تمیزکار
    ۲۱ آبان ۱۳۹۶

    پاسخ اقای عیسی-یخچال زیرش OFF نمیکنه
    سئوال شما نیاز به توضیح بیشتری دارد
    اگر منظورتان این می باشد قسمت یخچال سرما زیاد می شود اشکال از سنسور-و دیفراست می باشد بهر صورت بیشتر و واضعتر توضیح داده شود.

عیسی
۵ اسفند ۱۳۹۵

سلام یه تاپینگ دارم یخچال زیرش offنمیکنه چکارکنم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۶ اسفند ۱۳۹۵

  سلام
  امکان اشکل در ترموستات یا سنسور های ان وجود دارد باید چک شده و تعمیر یا تعویض گردد

   Saman
   ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

   سلام من ی یخچال الکترو استیل دارم ی مدت برقای خونه مشکل داشتن حالا یخچال دماش تنظیم نمیشه رو درجه ای ک میذارم پایین نمیاد تا ثابت شه
   مشکل از کجاست لطفن راهنمایی کنید ممنون

قادر بخش امیری
۲۳ اسفند ۱۳۹۵

یک یخچال ساید باساید
سامسونگ دارم دمای

یخچال ۳_وفریزر۲۰_ وتنظیمات روی پانل هم بمنظور ترموستات

همین مقدار واگرتنظیمات کاهش مثبت تر شوند کمپروسور قطع نمیشود لطفا راهنمای بفرمایید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

  سلام
  سوال شما اصلا واضح نست لطفا کمی واضح تر مطرح بفرمایید

  محمد حسین تمیزکار
  ۲۱ آبان ۱۳۹۶

  اقای قادر بخش امیری
  اگر منظور شما اینه که سرما بیشتر از ۳ و ۲۰- نمی شود بدلایل زیر می باشد
  ۱-بار داخل زیاد
  ۲-درب زیاد بازو بسته می شود
  ۳-دمای محیط بالای ۲۰ درجه
  ۴-رطوبت بالای ۶۰ درصد
  ۵-یا اشکالات دیگر که باید بررسی و تست شود که اصولا: بیش از این دما هم نیاز نمی باشد.

جاوید حسینی
۲۵ اسفند ۱۳۹۵

سلام مایه فریزر قدیمی ارج داریم زیاد یخ میزنه درجه ای که روش نوشته شده از ۱تا ۷ هست رو کدوم درجه تنظیم کنیم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  دما را روی ۲ تنظیم کنید ولی یخ زدن دلایل زیادی دارد که باید برسی شود

  محمد حسین تمیزکار
  ۲۱ آبان ۱۳۹۶

  اقای جاوید حسینی
  دلایل زیاد بری برفک زدن بیش از اندازه وجود دارد که باید بررسی و تست شود
  ۱-درجه روی ۱ کافی است
  ۲-خرابی ترموستات و اتومات نکردن یا دیر عمل کردن
  ۳-ضعف موتور
  ۴-اشکال گازی و گردش گاز
  ۵-خرابی لاستیک یا درب که باعث ورود هوا می شود

  علی
  ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام
  فریزر بدون برفک سیلوان دارم، کارکردنش به صورت خالی سرماش زیاده، ولی همین که توش جنس بذارم سرماش خیلی میاد پایین
  گازگیری شد، فایده نداره،
  موقع روشن شدن ال سی دی علامت کمپرسور روشن رو نشون نمیده،

محمدیزدان فر
۲۸ اسفند ۱۳۹۵

با عرض سلام و خسته نباشید اینجانب محمد یزدان فر یک دستگاه یخچال فریزر بدون برفک قدیمی داریم که چندین سال موتور آن با ترموستات offنمی کرد و فقط با تایمر offمی کرد الان حدود دو سال است که رادیات داخل فریزر آنقدر یخ میزند که پروانه در آن گیر میکند و دیگر حرکت نمیکند و وسایل داخل آن از حالت انجماد خارج شده و یخچال فریزر سرمای خود را دست می دهد و بایستی دو روز دستگاه را از برق خارج کرد تا کاملا یخ آن آب شده و شروع به کار کند فقط در همان یکی دو روز اولیه آب یخ میزند و بعد به مرور سرمای آن کم میشود و باز روز از نو روزی از نو.ترموستات را هم عوض کردیم اما جواب نداد.المنت آن هم سالم میباشدو به هر تعمیرگاهی که برده ایم فایده ای نداشته است لطفا مارا راهنمایی فرمایید.با کمال تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  باورکنید با این مشکل حادی که یخچال فریزر شما دارد امکان نظر دهی به این صورت وجود ندارد و اگر هم نظری داده شود کاملا غیر کارشناسانه است ولی باید به صورت حضوری از یک تعمیرکار متخصص کمک بخواهید برای حل کردن این موضوع

  محمد حسین تمیزکار
  ۲۱ آبان ۱۳۹۶

  اقای محمد یزدان فر
  سئوال شما خیلی کلی می باشد اما موارد زیر انجام شود
  سیستم کاملا: برفک زدائی شود شپس روشن و عمل اتوماتیک توسط ترموستات چک شود
  اگر اتومات انجام می شود -هیتر-تایمر-دیسک-ترموفیوز و سیمهای ارتباطی تست شود
  مسیر تخلیه اب حاصل از ذوب برفکها
  و….

حسین
۳۰ اسفند ۱۳۹۵

سلام خدمت شما ببخشید یه بخچال قدیمی داریم که تنظیم اتوماتش بهم ریخته اصلا اتوامات نمیکنه اگه میشه لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  منظور از تنظیم اتومات چیه کمی واضح تر توضیح بدید و اینکه ایا شما خودتان تنظیمات رو تغییر دادید ؟

  محمد حسین تمیزکار
  ۲۱ آبان ۱۳۹۶

  اقای حسین
  سئوال واضع نیست اگر منظور اینه که اتومات نمی کنه ولی سرما مناسب می باشد تعویض اتوماتیک انجام شود البته مشوط به اینکه انتهای ترموستات در جای مناسب قرار داشته باشد.

ولی اله صفری
۴ فروردین ۱۳۹۶

سلام.یه یخچال فریزرپارس دارم.بعداز نظافت کامل یخچال الان تقریبا ۹ساعته که داره یکسره کار میکنه ایا این طبیعیه؟

  meAfshin76
  ۶ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  میشه گفت این حالت طبیعی است لطفا یخچال را چک کرده اگر این مشکل برطرف نشد با تعمیرگاه تماس حاصل فرمایید

  محمد حسین تمیزکار
  ۲۱ آبان ۱۳۹۶

  اقای ولی الله صفری
  ۹ ساعت کار برای یخچال بدون اتوماتیک کردن طبیعی نیست
  موارد زیر چک شود
  اولا” در مدت تست بهیچ وجه درب یخچال حتی برای یک لحظه باز نشود
  در مدت تست بار داخل یخچال خیلی کم باشد در حد صفر یا اگر هم باری گذاشته می شود از قبل سرد باشد
  دما زیر ۳۰ درجه
  لاستیک و درب چک شود که هوا نکشد
  اگر بمدت ۵ ساعت با موارد ذکر شده عمل اتوماتیک انجام نگرفت توضیح بیشتر داده شود تا راهنمای انجام شود.

سعید غریبی
۴ فروردین ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید
ما از مسافرت برگشتیم ودیدیم که فریزر ایران پویای ما وقتی روشن میشه بعد از پنج ثانیه خاموش میشه ودوباره …..تکرار میشه
میشه راهنماییم کنین ، ممکنه از ترموستاتش باشه؟

  meAfshin76
  ۶ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  امکان خرابی ترموستات وچود دارد که باید برسی شده و نظر دقیق داده شود

  محمد حسین تمیزکار
  ۲۱ آبان ۱۳۹۶

  اقای سعید غریبی
  موارد زیر چک و احتمال خرابی در این قسمتها می باشد
  ۱-خرابی محافظ اگر دارد
  ۲-اشکال در سیستم برق شهری
  ۳-اشکال در خود موتور

علی فرخ منش
۸ فروردین ۱۳۹۶

سلام خدمت آقای پیر نیا عزیزم جواب این عزیز ان رو کمی کاملتر توضیح بدید که متوجه اشکال وایراد بشوند ،،
من خودم تعمیرکار لوازم خانگی هستم از خوزستان وبه مشتری ها مشاوره رایگان وکامل میدهیم تا دقیقا بدونند ایراد ازکجاهست وچه قطعه ای باید تعمیر یا تعویض بشود
ممنون از زحمت شما

  meAfshin76
  ۸ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  دوست عزیز تا جایی که امکان داشته باشد این کار انجام خواهد شد ولی برای افرادی که هیچ سررشته ای از مسایل فنی ندارند کمی سخته باز کردن و توضیح تمام مسایل ان هم به صورت نوشته ومتن

  علی مجدم
  ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  ما یه یخچال الکترو استیل دارم بدون برفک جدیدا کشو آخری فریزر زیرش یخ می زنه مشکلش چیه؟

   کارشناس 1: پیرنیا
   ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

   سلام
   امکان کیپ شدن خروجی آب وجود دارد برسی و زفع عیب کنید

   محمد حسین تمیزکار
   ۲۱ آبان ۱۳۹۶

   پاسخ اقای علی مجدم
   اصولا” یخ زدن بعضی از قسمتهای سیستمهای بدون برفک بدلایل زیر می باشد
   اگر مکانیکی است پس ار کار کردن زیاد یخزدن تا حدی طبیعی است
   اما اگر الکترونیکی است و دارای برد و سنسور می باشد برد ایراد دارد
   یا مواد با گرمای زیاد داخل کابین قرار داده می شود که بخار حاصله بصورت یخ و برفک روی مواد یا قسمتی از کابین می نشیند.

فریدون محمدی
۱۳ فروردین ۱۳۹۶

سلام ساید دوو دارم مشکلی که بوجود اومده قسمت یخچال سرما تولید نمی کند در ضمن فن هم کار میکند.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  این یک مشکل کلی است که یا باید اطلاعات کامل تری برای راهمایی عنوان کنید یا اینکه از یک سرویسکار متخصص یحچال فریزر بخواهید که به صورت تخصصی یخچال را مورد برسی قرار دهد

  محمد حسین تمیزکار
  ۲۱ آبان ۱۳۹۶

  پاسخ اقای فریدون محمدی
  اگر سیستم بهر دلیل دچار یخ زدگی شود اول سرما سازی در قسمت یخچال و پس از مدتی در فریزر مختل می شود
  شما برفکها را با کشیدن حداقل ۲۴ ساعت از برق و سپس روشن اگر درست نشد مجددا” تماس تا راهنمائی لازم انجام گیرد.

علی احمدی
۱۹ فروردین ۱۳۹۶

سلام .
یه یخچال فریزر هیمالیا دارم که صفحه نمایشگر ش هر چند وقت یکبار خاموش میشه ولی یخچال کار میکنه . وقتی برقی رو قطع و دوباره وصل میکنم درست میشه .

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  اگر مشکلی در سرما دهی یخچال شما وجود ندارد امکان خرابی دیسپلی یخچال فریزر شما وجود دارد که بعد از برسی باید تعمیر یا تعویض شود

  محمد حسین تمیزکار
  ۲۱ آبان ۱۳۹۶

  اقای علی محمدی
  ممکن است سوکت در دیسپلی شل باشد بهر صورت جواب اقای پیرنیا درست می باشد.

رضا طاهرنژاد
۲۱ فروردین ۱۳۹۶

سلام فریزر بکو مدل FN129401 T داریم تمام بدنه آن داخلش یخ زده برق اونو کشیدم و یخهاش آب شدن و ارور میداد حالا دوباره زدمش بازم ارور میده چه کار کنم ارور رفع بشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  چه اروری میدهد ؟

مهدی قاسمی
۲۳ فروردین ۱۳۹۶

سلام
ممکنه در مورد تنظیم ترمستات توضیح بدین چون چند پیچ تنظیم داره دقیقا ۳ تا یکی رو بدنه که به کنتاکتا وصله و دو تا داخل هستن.یخچال ما پایین اون سینی که فکر کنم اواپراتور اسمشه کمی یخ میزنه تازه تعمییر کار عوضش کرده.۴ دقیقه روشنه و ۹ دقیقه خاموش.رو یک هم هست.ممکنه در مورد اون ۳ پیچ تنظیم توضیح بدین هر کدومش چکار میکنه؟

ایمان پایدار
۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام خدمت بزرگواران
یه یخچال فریزر اسنوا دارم که الان چند روزه سیستم یخچال به ریخته .چون مهمون های زیادی داشتم وحجم مواد خریداری شذه مثل میوه و ماست و دوغ و … زیاد بوده ،از بس یخچال تلاش کرد خنک نگه داره برفک زد .من درجه ش رو کم کردم ولی بعد از اون روی هر درجه ای میزارم یخچال خنک نمیکنه .
ضمنا فریز دمای مطلوب داره و این مشکل صرفا در خصوص یخچال هست .درجه ترموستات یخچال از ۱ تا ۷ داره روی کدومش بزارم که خنک شه

ابراهیم
۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید استاد،یک فریزر قدیمی برفکی پارس دارم،که پایین فریزر و بیرون پیچ نتظیم ترموستات هست،و ۱ تا۴ شماره گذاری شده،میشه بگید روی چند بگذارم??
روی ۳ که میگذارم یک سره کار میکنه.

خانوم رفیعی
۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام
فریزر ازنوعFN135821دارم
که چندروزه
هرنیم ساعت یک بار به مدت دودقیقه صدای ناهنجارتولیدمیکنه
علتش چیه؟
درضمن ممنون میشم تعمیرگاه مجاز محصولات بکو‌در همدان روبه من معرفی کنید

خانوم رفیعی
۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

سوال دیگه اینکه:
چطورباید درجه دمای مناسب فریزر روانتخاب کنم؟
ازبین۱،۲،۳،۴وmax?

سهیل
۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید فریزر خانگی خریدیم زیاد کار میکنه ده دقیقه کار میکنه پنج دقیقه استراحت. در حالیکه خالی هم هست ترموستات هم روی ۱ هست آیا طبیعی هستند یا مشکلی داره؟

غفار
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام یه یخچال فریزر ساده الکتراس دارم که متاسفانه یخچالش یخ و برفک زده
تنظیمات درجه دماش باید رو چند باشه؟

  کارشناس 2 : علوی
  ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  ترموستات را در جهت محالف عقربه های ساعت بچرخانید تا از سرمای یخچال فریزر شما کاسته شود

علی راد
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام.فریزر ما قسمت بالا ش گرم ولی پایین ش سرد می کنه دیگه آ ف نمی کنه یکسره کار میکنه آ یا مشکل ازترمستاته.؟ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  امکان خرابی یا از کار افتادن دمپر یا فن داخلی یخچال فریزر شما زیاد است برسی و تعمیر یا تعویض نمایید

احمدی تبار
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام چجوری میتونم یخچالو یکسره کنم؟؟؟

اکبر عسگری
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام.ما یه یخچال فریزرسیلوان بدون برفک گرفتیمه که قسمت فریزر آن راروی درجه ۶گذاشتیمه ولی مواد غذایی مثل گوشت کامل یخ نمیزنه.آیا مشکل درترموستاته

تورج چمانه
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام اقای امیری ببخشید من یه یخچال ازمایش ساده قدیمی داریم دراثر نوسان برق الان یکسره کار میکنه علتش چیه ؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  امکان خرابی در برد فرمان یا چسبیدن رله ها وجود دارد

پیمان تمدن
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

ببخشید درود بر شما سووال داشتم ما چند نونه ترموستات داریم از کجا بدونیم این ترموستات فریزری هست یخچالی هست یا هر دو (چطوری از روی ترموستات از روی شماره های اون )تشخیص نوع اون را بدیم ممنون

رایجی
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

با سلام
ازوقتی ترموستات یخچال مون رو عوض کردیم توش برفک میزنه.الان فکر کنم ۱۵ سانت برفک داره.دلیلش چی میتونه باشه؟
با تشکر

مهرداد رنجبر
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام و درود
من یک یخچال فریزر بکو دارم چند روز پیش یک صدای ضعیفی داشت اما الان صدای شدید شبیه به درگیر شدن پروانه با چیزی یا شاید هم لقی پروانه داره که خاموشش کردم لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. از پاسخگویی شما به سووالات هموطنان سپاسگذارم. باتشکر

رضا حیدرزاده
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام
ترموستات یخچال هیمالیا رو عوض کردم
اون لوله ای که از ترموستات بیرون امده رو بردم دور صفحه ای که داخل یخچال رو سرد میکنه
خواستم بدونم آیا لوله با صفحه باید تماس زیاد داشته باشه یا همینکه بردم پشت صفحه پیچوندمش کافیه؟

حسین امیری
۳ خرداد ۱۳۹۶

سلام ترموستات یخچال چطور یکسره میشه

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۴ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی دلیل این کار شما چه ؟

همایون نیکزاد
۵ خرداد ۱۳۹۶

سلام آقا همایون نیکزاد هستم از افغانستان!
یخچال هومکس داریم و درجه اش و ۱ الی ۷ است. اصلا قسمت یخدانش خوب یخ نمی زند میشه بگوئید روی کدام درجه تنظیمش کنیم.
تشکر!

همایون نیکزاد
۵ خرداد ۱۳۹۶

کاری خیری است.

محمد
۷ خرداد ۱۳۹۶

یخچال فریزر جنرال استیل دارم فریزر خوب سرد میکنه ولی بالا گرم است درجه رو تغیر دادم نزدیک نه ساعت است که الان خاموش شده وبعد از حداقل شش یا هفت ساعت دوباره روشن میشه از چیه فقط توی این مدت که خاموش است گرم است میشه راهنمایی کنید

حمید
۸ خرداد ۱۳۹۶

سلام
ما یه یخچال قدیمی پارس خزر داریم من بغلش یه آکواریوم گذاشتم به فکرم زده که سیم برق تصفیه آکواریوم رو به نحوی به یخچال متصل کنم که هربار یخچال اتوماتیک کرد(ترموستات فعال شد) و روشن شد تصفیه آکواریوم هم روشن شه اتوماتیک ?
این کار امکان پذیر هست؟!?
باید چیکار کنم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۹ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  بله امکان پذیر هست ولی باید از سیم بندی ترموستات اطلاع داشته باشید و این کار را انجام دهید البته برای انجام این کار مراقب باشید

اسلم رییسی
۱۰ خرداد ۱۳۹۶

روشن شدن یخچال بعد از چند ثانیه وخاموش شدن مشکلش چی هستش

یوسف
۱۷ خرداد ۱۳۹۶

با سلام یخچال فریز ما امرسانه پنلش امروز یهویی از کار افتاده و فقط چراغ پاورش سبزه و هیچکدام از دکمه هاش کار نمیکنن و یخچال هم از کار افتاده از برق وقتی درش میارم و دوباره وصل میکنم به اژیر میده و دوباره همون چراغ پاور فقط روشنه و یخچال بلکل کار نمیکنه ببخشید چیکار کنم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  امکان خرابی یا اسیب رسیدن به برد فرمان وجود دارد که باید حتما برسی و رفع عیب شود

مجتبی حسین پور
۱۷ خرداد ۱۳۹۶

سلام الان دو روزه یخچال فریزر ما نزدیک ۸ ساعت یکسره کار میکنه قطع نمیشه مگه خودمان سیم را از برق بکشیم به نظر شما علت چیه ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  علت خرابی سنسور یخچال یا برد فرمان یا خرابی لاستیک دور درب که موجب ورود هوای گرم به یخچال میشود

مجتبی حسین پور
۱۸ خرداد ۱۳۹۶

سلام یخچال ما دیجیتالی نیست سنسور نداره

ali 20
۳۰ خرداد ۱۳۹۶

سلام لطف میکنید سریع جوابمو بدید.یه فریزر پارس داریم که یک روز که برق قطع شد و بعد چند دقیقه اومد و فریزر روشن شد دیگه اتومات نکرد و یه سره کار میکرد و منم که دیدم حدود ۱۲٫۱۳ ساعتی مدام کار میکنه به شکل دستی خودم ترموستاتش رو برعکس چرخوندم تا خاموش بشه ولی بعد از روشن کردن دوباره اتومات نکرد.منم از چندتا تعمیر کار پرسیدم و گفتن ترموستات رو بایستی عوض کنی ولی بعد از تعویض ترموستات بازهم درست نشد.آیا بزارم کار کنه تا اتومات کنه؟(در ضمن سرمای فریزر تغییری نکرده و خیلی خوبه)

محمد مرادی
۱ تیر ۱۳۹۶

با عرض سلام
یخچال فریزر ما سامسونگ است.جدیدا در قسمت جامیوه ای آن آب جمع میشود که نمیدانم از کجاست.لطفا راهنمایی بفرمایید.
ممنون از کمکتون

محمد
۳ تیر ۱۳۹۶

سلام یخچال ما دوو خارجی دیجیتال فریزر بالاو یخچال پایین مدتیه که اعصابمون رو بهم ریخته
۳ تا تعمیر کار اوردم هر کدام یک چیزی میگن مشکل از اونجاست که قسمت فریزر یخ میزنه و باعث میشه جریان هوا پایین نره خب مدتی رو یخ ها رو اب میکردیم چند روزی خوب می شد و مجدد همون مشکل تا اینکه یه تعمیرکار دیگه اوردم گفت فیوز که سر راه المنت هست اب رفته داخلش و باید تعویض بشه ضمنا داخل المنت اب رفته بود ،تعویض کردیم چند ساعتی یخچال کرد صدا بدی اومد دیدیم المنت ترکید خب المنت خریداری شد و وصل کردیم مشکلی پیش نیومد الان بین این چند روز فکر میکنم یخچال افش خیلی کمه مثلا روزی شاید یکی دوبار پایین و بالا خنکه مشکلی نداره فعلا مشخص نیس یخ میزنه یا نه مشکل الان اینجاست که ترموستات دستی نداره دیجیتال روی حداقل گذاشتم توی فریزر یک درجه داره که هوا رو تقسیم میکنه سمت یخچال توسط فن فریز چقد هوا بره دیگه چیزی نداره الان داخل فریزر هرچی گذاشتیم برفک زده تعمیرکارها اوردم نظری ندارند میگن یخچال داره اف میکنه فیوز و المنت رو عوض کردی فن هم داره کار میکنه
خودم به این نتیجه رسیدم میگم یه سنسور پایین (یخچال)داره گذاشتم داخل یخ یخچال اف کرد میگم شاید این سنسوره خراب شده و حساسیتش کم شده به تعمیرکار گفت میگه پس عمل میکنه مشکلی نداره دیگه هنگ کردم لطفا راهنمایی کنید یا شماره تلفنی بدید تماس بگیرم

مهدي برزگار
۱۲ تیر ۱۳۹۶

سلام
من یه ابسرد کن دارم ک تنظیم میکنم روی ۵ درجه وقتی برق قطع و وصل میشه ریست میشه و باید دستی باز دمارو ۵ درجه بزارم
ایراد از مانیتورشه؟

مهدیس
۱۶ تیر ۱۳۹۶

سلام یخچال سای بای ساید سامسو نگ داریم خوب کار میکنه و سرد میکنه وولی اخیرا یکسره کار میکنه علتش چیه؟؟

مهدیس
۱۶ تیر ۱۳۹۶

سلام وخسته نباشید ما یه سای بایساید سانسونگ داریم از مسافرت که برگشتیم یکسره کار میکنه..در ضمن پشتشم اب جمع شده علت چیه؟ممنون میشم سریعتر پاسخ بدین سپاسگذارم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۸ تیر ۱۳۹۶

  سلام
  دمای یخچال سرد هست یا گرم شده و اینکه ترموستات یخچال روی چه درجه ای است ؟

ابراهیم امینی
۱۸ تیر ۱۳۹۶

سلام
یخچال فریزر اسنوا مدل ۲۸۸ گرفتم ولی متاسفانه با اینکه دمای یخچال ۱ درجه سانتیگراد هست ولی هوای داخل اصلا خنک نیست دو روزه همه جنس ها رو خراب میکنه . اما فریزر خیلی خنکه. چکار کنم??

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۸ تیر ۱۳۹۶

  سلام
  امکان خرابی دمپر یا فن داخلی یا برد فرمان یخچال فریزر وجود دارد که برای مطمن شدن از اینکه چه مشکلی وجود دارد باید به صورت کامل برسی و عیب یابی شود

بهنام انصاری
۲۳ تیر ۱۳۹۶

درود فراوان. یه یخچال و فریزر robina دوقلو هست. نمایشگر یخچالش مشکل داره. وقتی که درب یخچال باز باشه نمایشگر روشنه ولی به محض بستن درب یخچال نمایشگر خاموش میشه ولی موتور یخچال در هر حالت روال عادی خودش رو داره. ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر

علی بهمدی
۲۵ تیر ۱۳۹۶

سلام یخچال الکترو استیل بی برفک دارم که در قسمت فریزر پشت صفحه مدتی است که برفک میزند وبه همین خاطر گهگاهی از قسمت لامپ قسمت یخچال آ ب چکه میکند.مشکل از کجاست .در ضمن تقریبا خوب سرد میکند و یخ میزند.ممنون

محمد
۲۰ مرداد ۱۳۹۶

با سلام
حالت خاصی برای نصب لوله بری وجود دارد مثلا باید تخت باشد یا لوپ داشته یا نداشته باشد؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی اصلا متوجه منظور شما نشدم لطفا واضح تر توضیح بدبد

سید احمد موسوی
۲ شهریور ۱۳۹۶

سلام و خسته نباشید
یه سوال داشتم که اگه جوابم رو درست بدید ممنون میشم و براتون دعا میکنم!چون خیلی اذیت شدم و تعمیرکارهای شهرمون نتونستن مشکلم رو حل کنن
من یه یخچال فریزر دوقولو هاردستون مدل HD2 خریدم که بعد از گذشت چند سال به مشکلی عجیب برخورد کردم
فریزر من بعد از اینکه یه مدتی روشن ماندن شروع میکنه به آلارم دادن و کشاب ها از بالا شروع به گرم شدن میکنن تا کشابهای پایینی که اونا هم بعد از گذشت چندین روز گرم میشن ((وقتی فریزر رو از برق میکشم به مدت دو الی سه روز دوباره به برق بزنم یه روز درست کار میکنه و دوباره همین برنامه پیش میاد )) ارور روی صفحه ظاهر شده شماره ۱ چشمک زن میباشد
در ضمن فریزر من بدون برفک هست اما صفحه و فنش کاملا یخ میزنه!!
((در فریزر مقداری تاب دارد ))
منتظر پاسخ شما در ایمیل خود هستم با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۴ شهریور ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی احتمال خرابی سیستم دیفراست فریزر بسیار بالاست ولی باید تمامی قسمت ها و زمان کارکرد و نوع رابطه ای که این قطعات با هم دارند مورد برسی قرار گیرد تا بتوان نظر دقیق و منطقی عنوان کرد در هر صورت باید این سیستم به صورت حضوری و توسط یک متخصص برسی شود.

  Mostafa
  ۱۶ شهریور ۱۳۹۶

  سیم کشی کاملا باید مورد تست قرار بگیرد.از ورودی دو شاخ تا دیفراست و کمپرسور و همه مدار یخچال.

محمد احمدی
۸ شهریور ۱۳۹۶

نحوه.کم یا زیاد کردن تنظیم ترموستات دانفوس زمان استراحت وکارکرد (دیفراسیل) چگونه است؟
متشکرم

علی راد
۲۱ شهریور ۱۳۹۶

سلام،.یخچال فریزرما چندماهی است که کف یخچال اب جمع میشه درصورتی که خنک کنندگی طبیعی است،نوارهای دورسالم است کنتاک هم میکند.علت آب جمع شدن زیرجامیوه ای چیست،باسپاس.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

  سلام
  شما باید خروجی آب دستگاه رو چک کنید واز خارج شدن آب یخچال فریزر مطمن شوید

رمضانی
۲۳ شهریور ۱۳۹۶

سلام جناب پیرنیا.ساید بای ساید دوو دارم.دیروز تاحالا فریزرش خیلی خوب مواد رو فریز نمیکنه.ومدت زمان کار کرد کمپرسور هم چند ساعت متوالی شده عیبش چیه؟ممنون

رضا محمدي
۲۴ شهریور ۱۳۹۶

سلام
یخچال قدیمی داریم حدودا چهل ثانیه کار میکنه و بعد اتومات میکنه حدودا ۴-۵ دقیقه،در این حالت هم اصلا آب یخ نمیزنه چون مدت کار کردنش خیلی کمه درجه را هم تغییر میدم هیچ تغییری نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

جواد جاويد
۲۴ شهریور ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید
یخچال خانگی مارک گلسان است دائم محل خروجی اب یخ میزند و داخل یخچال همواره آب وجود دارد و سرمای آن از روز اول هم کم بود لطفا مرا راهنمایی بفرمایید

آرمان موسوی
۲۵ شهریور ۱۳۹۶

با سلامت خدمت جناب آقای پیرنیا
یخچال ارج قدیمی بعد از جابجای و تکانهای زیاد وقتی به برق زده شد دیگه مثل قبل آف نمیکنه و یکسره کار می کنه؛ چه اشکالی ممکنه در ترموستات پیش اومده باشه، ممنون میشمراهنمایی بفرمایید

مهرداد قدسی
۲۶ شهریور ۱۳۹۶

سلام.ما یک یخچال الکترواستیل بدون برفک داریم.تقریبا روی هر درجه ای میزاریم باعث یخ زدگی مواد داخل یخچال میشه.لطفا راهنمایی کنید که اولا ایرادش چیه دوما روچه درجه ای باید بزاریم.ممنون

مریم تمدن
۳۱ شهریور ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید،یخچال فریزر من فیلوره،نمیدونم چرا چند روزه پشت یخچال از داخل یخچال یخ میزنه،ممنون میشم جواب بدید

جواد تدین
۴ مهر ۱۳۹۶

سلام
نحوه تشخیص ترموستات آبسردکن و یخچال رو میشه توضیح بدین؟

فری
۶ مهر ۱۳۹۶

سلام ده ساله که یه فریزر فیلور داریم که از سه سال پیش شروع کرد یکسره کار کردن و خاموش نمیشه.یه تعمیرکار اومد همون سه سال پیش ترموستاتش رو عوض کرد ولی مشکل حل نشد! ینی چشه؟ چطوره که ۳ سال بی وقفه داره کار میکنه و موتورش نسوخته درین مدت؟ اگر فرض کنیم ایراد از اول هم ترموستات نبوده، پس ایراد از چی میتونه باشه، مشکل سرما هم نداره و همه چی فریز میشه.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۹ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  شما چطور تشخیص دادی که موتور یخچال یکسره کار میکند و چرا بعد از ۳ سال به این فکر افتادید باید عرض کنم که شاید شما اشتباه کردید

   فری
   ۱۱ مهر ۱۳۹۶

   چون مادرم از سه سال پیش اینو میگفت و من چون سر کار میرفت و شب خسته برمیگشتم به این حرف اعتنایی نمیکردم.در ضمن همون موقع که شروع شد تعمیرکار اومد و ترموستاتو عوض کرد و وقتی چن روز بعدش مادرم زنگ زد بهشون که مشکل حل نشده گفتن که باز صبر کنید.ما هم بی خیال شدیم تا اینکه الان چن ماهی هست که بیکار و خانه نشین شدم و خودم دارم میبینم که بی وقفه کار میکنه. فقط وقتی درجه روی ترموستات رو به زور با دست میبرم زیر مینیموم ، موتور خاموش میشه و ۵ دقیقه هم خاموش میمونه و بعد روشن میشه و یکسره کار میکنه.شک دارم که تعمیرکار قبلی اصن ترموس را عوض کرده باشه و یا ترموس موقع نصب غیر اصولی،صدمه دیده و یا مال این مدل از فریزر نیست.

احمد
۱۲ مهر ۱۳۹۶

ضمن عرض سلام و خسته نباشید، میخواستم از خدمتتون سوال کنم چطور میشه دمای بعد از دیفراست ترموستات ( شروع به کار بدوباره کمپرسور) یخچال فریزری دانفوس رو از ۳٫۵ بیشتر کرد. چون یخچال ما تا این دما نمیتونه کامل صفحه تریزون رو دیفراست کنه.

سعید
۱۵ مهر ۱۳۹۶

سلام یخچال سامسونگ ما بالاش فریزرش یخ نمیزنه تازگی درجه هم کم زیاد میکنم فرقی نداره درصورتی که کمپرسور گرم هست و کار میکنه ضمنا دیگه وقتی یخچال باز میموند چند لحظه بعد میبستم چند ثانیه قفل میشد الان نمیشه.ممنون میشم کمکم کنید

محمدجودانه
۲۰ مهر ۱۳۹۶

باسلام یه یخچال فریزرهیمالیا دارم ناودونی خروجی آب زیرصفحه برفک زیادیخ میزنه وجلوی خروجی آب رومیگیره به نظرشمادلیل یاعیب ازکجاست خسته شدم ازاین مشکل

مرتضی
۲۰ مهر ۱۳۹۶

سلام و خسته نباشید یه فریزر صندوقی مارک دایتک دارم که درجه بندی تنظیم دمای اون از صفر تا+۷ هستش خوب شاخص رو رو کدوم عدد بزاریم که یخ زدگی خوب اتفاق بیفته؟؟؟

سیدمجتبی جابری فرد
۲۱ مهر ۱۳۹۶

سلام جناب پیرنیا

یه یخچال فریزر بدون برفک امرسان خریدم
از دیروز که نصب کرده تا الان موتورش داره یکسره کار میکنه آیا طبیعیه ؟
نباید اتومات کنه و چند وقت یه بار خاموش روشن بشه ؟

لطفا راهنمایی بفرمایید

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام بله باید اتومات کند اگر مشکل ادامه داشت حتما با شماره داخل دفترچه گارانتی تماس برقرار کنید

حبیب الله صیادی
۲۲ مهر ۱۳۹۶

سلام با عرض پوزش یخچال ما اتومات میکند ولی سرد نمیکند چرا

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  دلایل بسیار زیادی هست که باید برسی شود

رضا بريماني
۲۶ مهر ۱۳۹۶

با سلام و تشکر از شما
ما یک یخچال فریزر نوفراست ۵۳۰ هیمالیا به تازگی خریداری کردیم که جدیدا دما یخچال روی ۷ و دمای فریزر به -۲۵ هم میرسد دمای تنظیمی ۶ و -۱۸ بوده است با نمایندگی تماس گرفتیم گفتند یخچال فریزر رو ۲۴ ساعت از برق بکشید همین کار و کردیم دو روز اول دما روی ۶ و -۱۸ بود ولی بعد از دو روز باز دمای فریزر به ۲۳- یا ۲۴- میرسد لطفاً راهنمایی فرمایید. باتشکر

افشار قاسمی
۲۷ مهر ۱۳۹۶

با سلام
چند وقتی است که یخچال و فریزر مدل قدیمی که دارم خوب سرد نمی کرد ، رفتم تایمر خریدم و بر روی یخچال نسب کردم ولی باز هم خوب سرد نمی کند .
تایمری که روش بود هم تست کردم خراب بود .
اما حالا نمی دونم چی کار کنم لطفا راهنمای کنید؟

میلاد
۲۹ مهر ۱۳۹۶

سلام ،یخچال ما اورست هست،نو نو هست،وتازه۲هفتس کار کرده نمیدونین چرا قسمت سرد کن آن چرا هرچی میزاریم یخ میزنه،؟ امکان دارع از ترموستاتش باشه،درجه شوهم تنظیم میکنیم یاآب میچکه یا یخ میزنه

فرزانه
۳۰ مهر ۱۳۹۶

سلام وقتتون بخیر، یخچال ما سامسونگ بالا فیریزرش خوب کار میکنه اما یخچال پایینش اصلا سرما نداره و اتوماتم نمیکنه علت از چیه میشه کمکم کنین، خیلی ممنون و متشکرم ازتون.

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  امکان خرابی برد فرمان یا فن داخلی یا مشکل در برفک زدایی هست

میثم
۱ آبان ۱۳۹۶

سلام
یخچال ما فیلوره متاسفانه خیلی برفک میزنه و واسائل داخل یخچال تقریبا یخ میبندهم درجشم یک تا پنج است وگذاشتم رو یک لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  امکان خرابی ترموستات یا برد فرمان هست که باید توسط تعمیرکار متخصص بازدید شود

بهرام
۴ آبان ۱۳۹۶

سلام.به فریزر قدیمی ایندزیت دست دو خریدیم.درجه اش باید روی چه عددی باشه؟
و یه کلید بالای در هست که کنارش یه عکس برف هست.این کلید چه کارایی داره؟باید همیشه این کلید روی حالت روشن باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

ارش سایری
۵ آبان ۱۳۹۶

سلام یخچال سامسونگم موتورش سوخت عوض کردم مثل خودش گذاشتم ولی لان روشن کردم یخچال دماش بین ۹تا۱۳میچرخه ولی فریزرش منفی ۲۳است ممنون راهنماییم کنیین

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  خودتان اقدام به تعویض موتور یخچال فریزر کردید ؟

امیر توسلی
۱۰ آبان ۱۳۹۶

سلام خدمت شما من یک یخچال قدیمی دارم که تو اتاق هست بخاری من روی شمعک هست درجه یخچال روی یک می‌باشد یخچال هر نیم ساعت اتومات می‌کنه نیم ساعت کار می‌کنه و این روند ادامه داره میخواستم بدونم آیا این روند عادیه یا بخاطر بخاری اینجوری کار می‌کنه ممنون میشم اگه جواب بدین

  کارشناس 2 : علوی
  ۱۹ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  بله این روند تقریبا عادی است

محمد علی شوریابی
۱۹ آبان ۱۳۹۶

سلام ما یخچال فریزر مابه سال ۹۳ خریدیم که حدود ۶ ماه پیش خودخود یخچال خودبخود خاموش شد اما فریزر کار میکرد بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت یخچال به صورت خودبخود و بدون هیچ نعمیری شروع به کار با کیفیتی حتی بهتر از قبل کرد ولی مجددا از دیروز باز قسمت یخچال خودبخود خاموش شد که ما هم از برق کشیدیم یخچال رو اما امروز که دوباره به برق زدیم هنوز هم یخچال خاموش است اما فریز کار میکنه به نطرتون علتش چی هست

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۹ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  علت های زیادی برای این مشکل وجود دارد که باید برسی شود مانند مشکل از برد فرمان یا خراب شدن یکی از قطعات رابط باید کاملا برسی شود و عیب یابی شود در صورتی که امکان توضیح بیشتر فنی دارید عنوان کنید

فاطمه لنگرودی
۲۱ آبان ۱۳۹۶

باس لام یخچال فریزری بنام سامسونگ داریم…… الان چند ساعته که زود به زود اتومات میکنه……مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟

مهرزاد
۲۲ آبان ۱۳۹۶

سلام خوب هستی
ببخشید من یه یخچال فریزر دو قلو جهان شرق دارم که نمایشگر یخچال همیشه در حال چشمک زدنه و بعضی وقتا خود به خود بوق میزنه تا خاموشش نکنم قطع نمیشه ولی دوباره که روشن ش می کنم صدا قطع میشه
میشه بگید دلیل ش چیه

حسام غفاری
۲۵ آبان ۱۳۹۶

با سلام و خسته نباشید،وقتی یخچال فریزرمون رو روشن میکنیم از دمای مثبت هفت خنک میشه و میره میرسه به منفی ۲۴ یکم میمونه یکی دوبار اتمات میکنه و دوسه ساعتی رو -۲۴ میمونه بعدش دیگه موتور کار نمیکنه و همینجوری دماش میاد گرمتر میشه و و در این فاصله از برق می کشم و خاموش روشن میکنمم فرقی نمیکنه موتور یه تکون میخوره ولی روشن نمیشه تا دماش میاد میرسه به مثبته ده بیست هفت و ..که خاموش میکنم و روشن میکنم اینبار کار میکنه میره باز منفی ۲۴چند ساعت میمونه باز موتور کار نمیکنه و دمای یخچال گرم میشه،یخچالمون پارس تمام فریزر دیجیتالی میباشد..باتشکر از سایت خوبتون و راهنمایی شما

زهره
۲۹ آبان ۱۳۹۶

سلام روزتون بخیر من یه هفته س یخچال فریزر دو قلو الکترو استیل مدلesaf24 خریدم ک نوفراست هست و روش نوشته بیصدا فریزرش مدام در حال کاره وصدای کار کردنش زیاده بیست دقیقه کار میکنه ده دقیقه صداش قطع میشه واف میکنه دوباره بعد ده دقیقه دوباره شروع ب کار میکنه میخواستم ببینم دلیلش چیه گفتیم شاید تراز کردن مشکل رو حل کنه اما بیفایذه بود دماشو کم وزیاد کردیم بازم فایده نداشت.لطفا راهنمایی کنید خیلی ازتون ممنونم

عبدل رحمان آرمند
۱ آذر ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید یخچال فریزر امرسان مدل rf13 دارم روی درجه پاینم سرد میکنه درحد یخ زدگی اگر امکان داره لطف بفرمایی راهنمایی کنید خودم از الکترونیک سر در میارم بیشتر لواظم خانه را خودم تعمیر میکنم لطف بفرماید ترمستات خرابه یا تنظیم میخواد خودم میتونم عوض کنم به نظر شما عیب از کجای ترمستات هست ممنونم یا باید عوض کنم

سیدمحمدعزیزی
۲ آذر ۱۳۹۶

سلام یخچال ازمایش یکسره کارمیکنه وهرچی داخلش هست یخ میزنه لطفا راهنماییم کنین

عليرضا
۴ آذر ۱۳۹۶

سلام، ما ساکن تهران هستیم و یه یخچال امرسان قدیمی داریم حدود ۱۳ سال که داره کار می کنه، البته توی این سال ها یکی دو بار خوب گاز رو شاؤز کردیم و نشتی داشته برطرف کردیم، الان دو سه روزه وقتی ترموسات عمل می کنه موتور خاموش می شه دیگه اتومان روشن نمی شه و حتما باید بریم دستی کلید تنظیم دمای داخل یخچال رو اول خاموش کنیم بعد دوباره مثلا بذاریم روی درجه ۲ یا ۳، مشکل اینجاست که خوب ما شاغل هستیم و روزها خونه نیستیم و یا در طول شب که آدم نمی تونه بره به یخچال سر بزنه، چند روز پیش که برگشتم خونه دیدم یخچال گرم شده، دکمه تنظیم دما رو که دستی می چرخونیم موتور روشن می شه و همه چیز به حالت عادی بر می گرده، سرمای یخچال طبیعه، میزان برفک طبیعی، صدای اضافه نداریم … خلاصه گفتم از شما کمک بگیریم اگر برای بازدید یا سرویس هم بتونید تشریف بیاورید که واقعا ممنون می شم، منتظر دریافت پاسخ و راهنمایی شما هستم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ آذر ۱۳۹۶

  سلام
  اگر ثبت سفارش کنید حتما همکاران به صورت حضوری خدمت میرسند

شيرين کیا
۱۰ آذر ۱۳۹۶

سلام. یخچال و فریزر دوقلوی ویرپول داریم که دمای فریزر آن روی دمای تنظیمی مورد نظر(۱۸-) نمی آید و دمای آن بین ۲ تا ۵ درجه، متغیر است. اگر ممکن هست، دلیل و راه حل را بفرمایید. ممنونم

محسن
۱۵ آذر ۱۳۹۶

باعرض سلام وخسته نباشید مایه یخچال نوفراست داریم هم فریزرهم داخل یخچال بفرک میکند علت چسیت

علیرضا کاظمی
۱۷ آذر ۱۳۹۶

باسلام و خسته نباشید،بخچال پارس مدل۱۷۰دارم،هرچند وقت(چند روز خوبه ولی ممکنه در یکروز هم چندبار )قطع می کنه و دیگه سرویس نمیاد.سرویسکار بکبار موتورش رو عوض کرد،یکبار هم بردشو،لازم بذکره که طبق گفته تعمیر کار مربوطه برد و موتور قبلیش سالم بوده،لطفا راهنمایی بفرمائید.با تشکر رضا

جلال احمدی
۲۰ آذر ۱۳۹۶

سلام یه یخچال فریزر امرسان داریم چند روزی هست که متوجه شدم قسمت فوقانی یخچال گرم و قسمت تحتانی آن خنک میباشد متوجه شدم که فن مثل سابق کار نمیکند آیا علت فقط مربوط به فن میتونه باشه یا خیر . ممنون خواهم شد اگر راهنمایی بفرمایید

سامان
۲۵ آذر ۱۳۹۶

سلام و تشکر از راهنمایی های خوب شما
منزل مادر من یک یخچال ارج دارد که یکبار موتور آن کامل عوض شده است و هیچ مشکلی نداشته است ایشان چون کمتر منزل هستند هفته گذشته که برای سرکشی رفتم یخچال علیرغم اینکه روشن بود و لی سردخانه آن کامل سرد نبود و محتویات داخل یخچال هم فاسد شده بود درجه روی ۳ و صدای موتور نیز شنیده می شود ولی برودت لازم ندارد میخواستم بپرسم مشکل تنظیمات دمای یخچال است یا ایراد فنی دارد
بالای یخچال دکمه کاهش یا افزایش دما / ec / دیفراست / روشن و خاموش است من درجه را افزایش دادم هیچ تغییری در سرمای داخل یخچال بوجود نیامد همچنین درجه را کاهش دادم باز هم بهمان منوال بود لطفا راهنمایی کنید . ممنون

سهراب مجاهد
۶ دی ۱۳۹۶

سلام روزتون خوش یخچال فریزر سامسونگ که فریزرش پایین هست تا یکبار پاورش رو روشن خاموش نکنیم روشن نمیشه و مواد داخل یخچال و فریزر آب میشه ولی تا یکبار روشن خاموش میکنبم روشن میشه میخواستم اگر عیب را تشخیص دادین برای تعمیر زحمت بکشید

هادی
۷ دی ۱۳۹۶

سلام
یخچال دوو مدل ۵۹۰EW داریم که یکسالی هست مشکل پیدا کرده به این صورت که فریزرش کاملا سالمه و دماش طبیعیه ولی قسمت یخچال سرد نمیکنه و دمایی شبیه دمای اتاق داره، تعمیر بردیم و فن هاش سرویس و یا تعویض شده ولی مشکل حل نشده. البته وقتی ۲۴ یا ۴۸ ساعت از برق میکشیم تا دو سه هفته درست میشه اما باز قسمت یخچال سرد نمیکنه. این مشکل اصلا قابل حل شدن هست یا اینکه به فکر یخچال جدید باشیم؟ شنیدم این سری از یخچال های دوو اکثرا همین مشکل رو پیدا کردن یعنی هیچ راه حلی برای این عیب پیدا نشده ؟ یه تعمیرکاری میگفت اگه درست نشده ببرید یخچال رو مکانیکی کنند. شما این کار رو توصیه میکنید؟ مکانیکی شدن یخچال عیب و ایرادی نداره؟ پیشاپیش از توجه شما متشکرم

راحله احمدی
۵ بهمن ۱۳۹۶

سلام؛ من دمای یخچال را کم کردم و یخچال از حالت اتومات خارج شد و برفک ان کمی اب شد بعد که دوباره به دمای اولیه برگرداندم باز هم اتومات نشد و احساس میکنم برفکش هم یکم خیس شده و انگار داره اب میشه . به نظرتون مشکلش چیه؟

راحله احمدی
۵ بهمن ۱۳۹۶

میشه لطفا زود جواب بدید!

مرتضی حاضر
۵ بهمن ۱۳۹۶

سلام
یخوال امونیاکی دارم
المنتشو عوض کردم که با ۱۲ کار کنه
اوکی شده خوایتم ببینم میشه ترموستات ۲۲۰ رو برای ۱۲ استفاده کرد
دوم ابنکه اون میله که داخل یخچال میره برای سنس کردن دما باید به کدام قسمت نزدیکتر باشه
نزدیک قسمتی که سرما میدهد یا بچسبد بهش یا روی هوا
ممنون

آتوسا
۱۳ بهمن ۱۳۹۶

باسلام . یخچال فریزر امرسان دارم که جدیدا یه مشکلی میدا کرده هر ۱۵ دقیقه روشن میشه حدود ۱۵ دقیقه کار میکنه دوباره خاموش میشه .
خنکی یخچال خوبه روی درجه ۳ هست . ولی فریزر که همیشه برفک می زد به نظرم اصلا برفک نمی زنه مشکلش چیه که اینقدر زود به زود خاموش روشن میشه؟ به موتور فشار نمیاد؟؟؟

رحیم محمدپور
۱۹ بهمن ۱۳۹۶

سلام
یه یخچال فریزر دونار داریم که قسمت بالاش که یخچاله اصلا سرد نمیکنه ولی فریزرش سرده البته اینو بگم که روی هر درجه ای هم میزارم بازم تاثیر نداره اینو هم بگم که صدای موتورشم هم بدون وقفه میاد(قبلا مثلا وقتی روی درجه ۲ بود بعده اینکه به دمای مورد نظرش میرسید صدای موتور متوقف میشد ) ممنون میشم جوابمو بدید.

مریم خواجوی
۳۰ بهمن ۱۳۹۶

سلام من یه ساید بکو دارم حدود چهار ساعت موتور شروع به کار میکنه یک ساعت استراحت میکنه میخواستم به سوال من پاسخ بدید که ساید از نظر موتوری ایراد پیدا کرده متشکرم

مریم خواجوی
۳۰ بهمن ۱۳۹۶

لطفا جواب سوال منو بدید

زهرا کاظمی
۳ اسفند ۱۳۹۶

سلام وخسته نباشین یخچال ما قسمت فریزش خنک نمیکنه ولی پایین خنکه جاشو دیشب عوض کردم نمیدونم از اونه فنشم کار میکنه

فرشاد احمدوند
۱۵ اسفند ۱۳۹۶

سلام ممنون میشم اگه راهنمایی کنید یخچال ما یدفعه خاموش شد و کار نکرد اما باتعویض ترموستات مشکل برطرف شد منتها از وقتی ترموستات جدید نصب کردیم صفحه داخل یخچال مدام داره برفک های فوق العاده زیادی میزنه ممنون میشم راهنماییم کنید

زندي
۲۴ اسفند ۱۳۹۶

با سلام
ما یه فریزر هیمالیا داریم که مدت دو سال گه گاه بوق آلارم میزد و قطع نمیشد تا اینکه یه روز اتصال بوق ممتد شد و فریزر دیگه کار نمیکرد و ما تماس گرفتیم و تعمیرکار اومد و گفت که برد فریزر سوخته و چون برد پیدا نمیشه ترمستات روی اون نصب کرده
الان فریزر بعد از یک هفته یخ نمیزنه وسایلش ، باید چکار کنیم؟؟

احسان
۲۵ اسفند ۱۳۹۶

سلام یک یخچال خارجی ساده داریم از دیروز اصلا سرد نمیکنه نه قسمت بالاش نه قسمت پایین اش میشه بگین مشکل اش چی هست که سرد نمیکنه آیا از گاز یا چیز دیگه هست

حامد ایزانلو
۴ خرداد ۱۳۹۷

سلام..
فریزر فیلور قدیمی دارم سه تا چراغ داره سبز که نشانگر برق دایم روشنه هیچ…قرمز و زرد هم با استارت اولیه روشن بعد دمای مناسب قرمز خاموش و زرد پررنگ باقی میمونه طبیعیه؟
ضمناً دما ترموستات روی عدد ۱گذاشتم از۰تا ۵ داره ..درست گذاشتم؟
اگه جوابمونو زودتر بدید ممنونتون میشم..سپاس

آریا
۴ خرداد ۱۳۹۷

سلام
یخچال امرسان خریدم (نفراست)
…بعد از گذاشتن مرغ وگوشت تازه در فریزر حدود ۱۲ساعت یکسره کار میکنه
….موتور یخچال از روز اول صدایی مث هوم هوم داره
…۲۰دقیقه کار میکنه ۱۵دقیقه استراحت با تنظیم۱۸ و۴

مهشید شهبا
۴ خرداد ۱۳۹۷

سلام خدمت کارشناسان محترم
ما یخچال فریزر اورست داریم که حدود سه ماه پیش که یه ماهی مسافرت بودیم وقتی برگشتیم دیدم قسمت بالای پنل داخل یخچال (که روی همون پنل برفک میزنه) نزدیک ترموسات که به سقف داخلی یخچال وصله یه مایع سیاه پاشیده و بوی لاستیک سوخته میده وکمی یخچال کثیف شده بود اما مث قبل همه چی نرمال بود و کار میکرد فقط گاهی صدای عحیبی میدادمنم بیخیال شدم اما بعداز سه ماه باز همونجا سیاه شده و بازم بوی لاستیک سوخته میده ولی بازم همه نرماله البته اون سری که اینجوری شد دیگه پنل داخل یخچال که سیم برق پشتش هست و قبلا برفک میزد دیگه برفک نزد از وقتی بازم این مشکل پیش اومد بازم برفک میزنه به نظر شما مشکلش چیه؟

سما
۲۳ خرداد ۱۳۹۷

سلام یک یخچال فریزر پارس داریم ،چند روزیی نبودیم، بعد اومدن دیدم همه چیز داخلش یخ زده با اینکه درجه روی ۸ بوده. چندبار روشن و خاموش کردیم ولی باز یخ میزنه از برق کشیدیم بهتر بود ولی تعمیر کار اومد و گفت چون از برق کشیدین نمیشه تشخیص داد چشه! حالا چند روزم تعطیله و نمیشه کاری کرد

فاطیما
۱۰ تیر ۱۳۹۷

سلام ۷سته نباشید ممنون میشم جواب بدین یه بخچال فرسان دارم ک زیاد خنک نمیکنه فریزرشم زیاد خنک نیست دماشو روی چند بزارم؟

فرشته حیدری
۱۶ تیر ۱۳۹۷

سلام جناب پیرنیا
بنده یک یخچال فریزر امرسان تقریبا قدیمی دارم که بدلیل یخ زدن در قسمت میانی یخچال سال گذشته شارژ گاز شد و ترموستات آن هم عوض شد. متاسفانه بعد از حدود ۶ ماه مجددا قسمت میانی یخچال یخ میزند و ترموستات مدت زمان حدودی ۲ ساعت خاموش میشود، در نتیجه یخ آب میشود تا جاییکه جا میوه ای تا حدی پر از آب میشود.
درجه یخچال روی ۱ می باشد.
ممنون میشوم راهنمایی نمایید.

مرضیه ملکب
۱۸ تیر ۱۳۹۷

سلام
یه یخچال همالیا داریم یخجال فریزر دو در که داخلش یخچالش پروانه داره برا گردش هوا پروانه در و اطرافش یخ میزنه و نمیتونه بگرده مشکل از کجاس

علی دهقان
۲۰ تیر ۱۳۹۷

باسلام لطفا راهنمایی بفرمائید یخچال samsung rl 71 قسمت یخساز آب پرمیکنه ولی تخلیه نمی شود

سحر
۲۶ تیر ۱۳۹۷

سلام
یخچال ما سرما داشت ولی یخ نمیبست منم مهندسی کردمو صفحه ی توشو باز کردمو تمام برفکاشو با آب گرم آب کردم و باز صفحه رو بستم.حالا همه چی خوب پیش میره فقط از اون لحظه به بعد یخچال یه سره کار میکنه.ممکنه بگید چرا؟ کلا تایم روشن و خاموش شدن یخچال چقد هست؟

مجید حسینی
۲۷ تیر ۱۳۹۷

سلام یخچال دوقلو سامسونگ rr18 داریم تازه اساس کشی کردیم اومدیم خونه جدید بد یخچال دیگه خنک نمیشه دماش زیر ۹ درجه نمیاد هر کار میکنم هر چی میارم دستی هم پایین میره خودکار بالا چیکارکنم ی اب که تو اب سرد کنش میذاریم اصلا خنک نمیکنه چیکارش کنم

ستار اریایی
۲۹ تیر ۱۳۹۷

سلام یخچال ما امرسانه طبقه پایینش از کار افتاد ولی بالایی کار میکنه لطفا راهنمایی کنید

امیر
۳۰ تیر ۱۳۹۷

سلام خواهشا جناب مهندس کمکم کنید
یه کولر گازی پنجره ایی نو اوجنرال خریدم گارانتیش قبول نمیکنه مشکلش و بررسی کنه
سرماش به نظرم کمه ترموستاتشم رو ۱۰ گذاشتم بازم سرماش کمه لطفا راهنمایی کنید چطور سرماش و افزایش بدم که دستگاه خراب نشه

امیدعظیمی
۲ مرداد ۱۳۹۷

سلام.
یه یخچال فریزر قدیمی دارم.امروز برای چند لحظه درجه ترموستاتش رو روی صفرگذاشتم تا ببینم قطع می‌کنه یانه!
دیگه کلا خاموش شد الان نزدیک به سه ساعته.هنوز روشن نشده.

سامان
۷ مرداد ۱۳۹۷

سلام یه یخچال قدیمی دارم میخوام بدونم ترموستاتش خرابه یا گاز یخچال کم شده چون خیلی کم روشن میشه سرماش کمه و وقتی خاموش میشه نصفه روز طول میکشه تا اتومات کنه درجش رو اخر گذاشتم ولی روشن که میشه یخ میزنه ولی زود اتومات میکنه

محسن بعداوی
۹ مرداد ۱۳۹۷

سلام روز بخیر و خسته نباشید
ما یه یخچال zipel چند سال پیش دست دوم خریدیم تا چند ماه قبل کار میداد
یه بار که بیرون بودیم برگشتیم دیدیم دیگه سرما نداره تعمیرکار آوردیم یه قطعه از کیت بالا گفت این برق به برد وارد نمیکنه گشت گفت میدا نکرده مثلش مشابه جواب نداد
یکی دیگه آوردیم گفت کیت درس نمیشه یه چیز استوانه در آورد خراب شده بود مایعش زده بود بیرون.گفت باید مثل یخجال قدیمی ترموستاتی کنش تنها راهشه.
نظر شما چی هست با تشکر.کانالی دارید اونجا بشه گفت گو کرد ممنون.خوزستان.بندرماهشهر. هستم با تشکر

جمشید یوسفی
۱۳ مرداد ۱۳۹۷

سلام. بنده یک دستگاه یخچال و فریزر دوقلوی الکترو استیل دارم که سمت فریزرش هرچند وقت یکبار (حدود یکماه)مواد غذایی رو اب میکنه من از برق میکشم ۲۴ ساعت میمونه و درست میشه دوبار ه بعد از یک مدت قضیه تکرار میشه لطفا راهنمایی کنید

محمدرضا
۱۹ مرداد ۱۳۹۷

سلام یخچال و فریزر امرسان ما قسمت یخچال یخ میزنه در حالی که نو فراست میباشه. هر ۲۰-۳۰دقیقه هم حاموش و روشن میکنه صدایی هم حالت خرخر شروع بکار میکنه.ترموستاردش هم دو بار عوض شده.در مورد زود خاموش شدن ودیر روشن شدنش چکار کنم؟

مهدي عادل
۲۴ شهریور ۱۳۹۷

سلام ترموستات یخچال بنده پس از قطع کردن ، هنگام وصل شدن عمل نمیکنه و وقتی با دست یه ضربه کوچک به درجه تنظیم میزنم استارت میکنه و بخوبی کا میکنه لطف راهنمایی بفرمایید که ایراد از چیست؟

رضا
۲۵ شهریور ۱۳۹۷

سلام
برای برگردان درجه حرارت ترموستات به تنظیمات اولیه کارخانه در یخچال ۴ در ویترینی چه کاری را باید انجام داد با تشکر

مجتبی
۲۷ شهریور ۱۳۹۷

سلام یخچال آسایش از شرکت نیشابور دارم مدتی هست یکسره روشن هست قسمت یخچال بالا و فریزر پایین. ماست و هندونه توی قسمت یخچال هم یخ میزنه فریزر هم کارش عالی. مشکل یکسره کار کردنشه ترموستات عوض کردم مارک اسلواکی رو زدم مشکل حل نشد چکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟

دیاکو
۷ مهر ۱۳۹۷

سلام بر اساتید محترم
ترموستات دوتا پیچ تنظیم داره.یکی برروی ترموستات که خیلی کوچکیکه و دیگری به رنگ مشکی داخل ترموستات.خواستم بدونم کدوم مال تنظیم کار و کدوم مال تنظیم استراحته.هرچی تو نت گشتم پیدا نکردم.لطفا کمکم کنید.زنده باشید.

محدثه دریایی
۸ مهر ۱۳۹۷

سلام من یخچال فریزر الکترواستیل دارم که دمای یخچال ۹ هستش وخوب خنک نمیکنه بعد مدتی برفک زده توش و الان خوب خنک میکنه برای تعمیر ترموستات و موتورش هم عوض شده ولی همون ۹ هستش

اسدی
۱۴ مهر ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید.یخچال فریزر من .فریزر بالا یخچال پایین هست.ال جی.درجه فریزر داخل فریزر هست و درجه یخچال روی درب یخچال .و هر دو زیاد سرد میشه هم یخچالم هم فریزر همه چی یخ میزنه.داخل دفترچه نوشته شده درجه فریزر ۵و یخچال ۳.ولی باز هم سرد هست.بخوام از سرمای هر دو کم بشه رو چه درحه ای باید برم کم یا زیاد ..چون فریزر از صفر تا هفت هست و یخچال۱۲۳۴۶۰…..داخل فریزد هم زده ماکسیمم درجه ۷ .مینیمم صفر…ولی روی درب یخچال به سمت ماکسیمم که خطها بیشتر میشه عدد کمتر میشه …لطفا راهنمایی بفرمایید.خسته نباشید

شمیم ذوالقدری
۱۸ مهر ۱۳۹۷

سلام
یخچال ما مارک سیلور هاوس هستش
میخاستم بپرسم ازتون
۱-قسمت فریزرش چرا تنظیم دما نداره؟ اصلا نمیشه دماشو تنظیم کرد. فقط قسمت یخچالش تنظیم دما داره
۲-مواد غذایی ب خوبی درونش یخ نمیزنه
اب رو هم زمان دیرتری تبدیل ب یخ میکنه
یکبار هم مواد غذایی رو ازش خارج کردم و کلا برق رو قطع و اجازه دادم خاموش باشه یک روز
ممنون میشم راهنمایی کنید

امید باقری
۲۷ مهر ۱۳۹۷

سلام من یخچال فریزر فروزان دارم با پنل دیجیتال بیش فصل های سرد بیش از حد سرد میکنه (یخ میبنده) دماش هم در حالت کمترین قرار داره مشکلش از چی میتونه باشه

محمد
۵ آبان ۱۳۹۷

سلام یخچال ما سایوان نوفراست یخچال بالا وفریزر پایین هست در داخل رادیات آن برعک میزنه و به پشت یخچال میفته و زیر یخچال آب جمع میشه بنظرتون مشکلش چیه

امیر پارسا
۲۵ آبان ۱۳۹۷

سلام.یه یخچال هیمالیا دارم ال سی دی دار ولی چند وقتی دما رو از درجه ای که تنظیم کردم نگه نمیداره مثلا درجه یخجال روی ۸ هست ولی روی ۸ ثابت نمیمونه و بعضی اوقات نگاه میکنم میبینم درجه رفته روی ۱۵ و داخل یخچال گرم شده ولی موتور فعال نمیشه ولی به یه ضربه کوچک به اون قیمت ال سی دی و دکمه های بالای یخجال موتور فعال میشه و کار میکنه که این به موتور فشار میاره چون هر دفعه باید دمای بالارفته رو در حدی که تنظیم کردم بیاره پایین.ممنون میشم راهنمایی کنید.

مجتبی زهره وند
۱ آذر ۱۳۹۷

سلام ما یه یخچال فریز ر ساده اصلا اتومات نمیکنه واب هم توقسمت فریزر یخ میزنه وسرماشم خوبه فقط موتور یکسره کارمیکنه وبرفک میزنه مگر اینکه با دست ترموستات را به حالت خاموش ببری ودباره روشن کنی مو تور برا چند دقیقه خاموش میشه والمنت کار میکنه وبرفک ها اب میشه

حامد بیرانوند
۵ آذر ۱۳۹۷

باسلام،یه سوال داشتم خدمتتون،میخواستم بدونم برای نصب ترموستات داخل یخچال فریزر،آیا تنها اتصال لوله بلوی ترموستات به اپراتور کافیست یا نه باید لوله سیمی ترموستات هم با اپراتور یخچال در تماس باشد،ممنون

ترانه نوروزی
۸ آذر ۱۳۹۷

سلام و خدا قوت من یخچال فریزر کنوود دارم دو کشو در یخچال وجود دارد که مخصوص میوه و سبزیجات میباشد ولی متاسفانه در کشوی سمت چپ همه چیز یخ میزند و باعث خرابی سبزیجات میشود دمای یخچال ۲ و دمای فریزر ۱۸- میباشد لطفا راهنمایی بفرمایید
با سپاس فراوان

حسین
۱۲ آذر ۱۳۹۷

سلام.یخچالمان فیلوره.سردخانه اش نصفه برفک می زد.موادراسردنگه نمی داشت.تعمیرکارآمد روغن کمپرسوره راعوض وسپس گازگیری کرد.ترموستات رابدلیل خرابی هم تعویض نمود.حالاکمپرسورورادیات به شدت گرم می شودوازداخل کمپرسورصدای قل زدن شبیه روغن داغ روی اجاق می یاد.وقتی هم off می کنه هنگام استارت مجدد.کمپرسوراستارت نمی کنه ومرتب قطع ووصل می کنه.ممنون میشم ازاینکه مشکل رابفرمائید ازچیست؟

حمیدرضا منصوری
۲۷ آذر ۱۳۹۷

سلام. وقت بخیر. کارکرد یخچال فریزر ایستکول۹۶۲۰۰
موتور حدود ۲ دقیقه کار میکنه و حدود ۸ دقیقه در حالت قطع. این روند طبیعیه؟ دستگاه هم نو هست

شهاب.زینلی
۲۸ آذر ۱۳۹۷

با سلام و تشکر از سایت خوبتون که محتوای اطلاعاتی خوبی ارائه میدین.
بنده یک سوال دارم
یخچال ما اسنوا دو طبقه هست و ترموستاتش مدتی پیش سوخت و تعویضش کردیم اما به صورت یک سره کار میکرد تعمیرکار دوباره ترموستات رو تعویض کرد و باز یک سره کار میکنه یعنی اتومات یخچال کار نمیکنه. به حدی کار کردش زیاد میشه که خودم بعد از هر دو ساعت خاموش میکنم دوباره یک ساعت یا دو ساعت بعد روشنش میکنم.
خواهشا راهنمایی بفرمایید آیا هنوز مشکل از ترموستات هست یا مشکل دیگه ای داره؟؟؟

نمونه ترموستات مشابه عکسیه که گذاشتید و یخچال ما نه کامپیوتر داره و نه پیچیدگی.
چون در روستا زندگی میکنیم برای استفاده از تعمیرکار که از شهر میاد باید هزینه زیادی پرداخت کنیم اگر مشکل از فیش های برق که به ترموستات وصل شده هست یا مشکل از جا زدن میله ترموستات هست لطفا راهنماییم کنید تا خودمون برطرفش کنیم.
ممنون میشم اگر پاسخ بدید.
بازهم از سایت خوبتون تشکر میکنم

فاطمه
۲۹ آذر ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید
ما یه یخچال قدیمی از همینا که بالاش جایخی داره داریم،چند روز پیش از برق کشیدمش تا برفکهاش آب بشه حالا از اون موقع همه چی تو قسمت یخچالش یخ میزنه البته قبل تمیز کردنش هم چند باری یخ زد ولی فکر کردم چون در جا یخیش به خاطر برفک زیاد بسته نمیشه اینجوریه درجه اش هم از صفر تا هفت هست رو چند تنظیمش کنم؟ ممکنه خراب شده باشه؟ ممکنه به خاطر اینکه تمیز شده اینجوری شده باشه؟

فرشاد ح
۱۶ بهمن ۱۳۹۷

سلام.یخچال الکترواستیل خریدم.نصاب دمای فریز رو گذاشته منفی ۱۸ آیا درسته این دما؟؟؟

س.مهدوی
۱۸ بهمن ۱۳۹۷

سلام
من یخچال فیریزر سامسونگ دارم،پایین فیریزر بالا یخچال
بعد از جابجایی دمای یخچال خودکار روی۱۶درجه تنظیم میشه فیریزر هم منفی۱۵،هرکاری میکنم تغیر بدم سریع برمیگرده ب همون درجه قبلی،لامپ یخچالم درجش بالاس روشن نمیشه،چیکارش کنم😭😭

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

  سلام اگر کمپرسور شما کار میکنه احتمال خرابی برد فرمان یا قطعات تنظیم دما هست که باید توسط کارشناس برسی شود

   جواد رجایی
   ۶ تیر ۱۳۹۸

   سلام خسته نباشید یخچال ویترینی ایستاده نوشابه داریم ترموستاتش خراب شده بود نمونه اش رو گم کردیم یک نمونه واسمون دادن رو درجه کم هم میزارم همه چی یخ میزنه اگه ممکنه نوع درجه ترموستات رو واسم بفرستید سپاسگزارم

مرتضی صادقیان
۲۴ اسفند ۱۳۹۷

با سلام یخچال فریزر دونار خزر d20 دارم چند روزه فریزرش هیچ مشکلی نداره ولی یخچالش سرد نیست و گرم گرمه..( یخچال ساید نیست )دو طبقه هست یه کمپرسور داره و کمپروسر هم کار میکنه

حسن رضایی
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

سلام یخچال فریز سامسونگ دارم هریک ساعت موتور ش روشن می‌شود و این تایم همیشه ثابت است چه شب چه روز چه تابستان چه زمستان. آیا ایراد دارد؟!

رازمیک تاروردیان
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

سلام و دست مریزاد که جواب این همه درخواست را میدهید.
یخچال فریزر سامسونگ مدل SR-42NMB (بالا فریزر و پایین یخچال ) است جند روزی بی وقفه کار میکنه ، تایمر را دستی چند دور می پیچونم موتور خاموش میشه ولی بعد استارت مجدد اتومات نمیکنه.تایمر عوض کردم افاقه نکرد.درجه تنظیم هم که روی off میگذارم باز خاموش نمیشه.لطفا” راهنمایی کنید. با تشکر

پورکاظمیان
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

سلام
من یخچال فریزر سامسونگ دارم چند وقتیه تو قسمت جامیوه ایش آب جمع میشه . نگاه کردم دیدم چندتا سوراخ آخر هرقفسه هست ک یخ میزنه بعدش آب میشه میره تو جامیوه ای😢😢😢 باید چیکارش کنم؟؟

اسماعیل لایق
۵ خرداد ۱۳۹۸

سلام درجه یخچال رو چه درجه بزارم که اتومات خاموش و.روشن بشه

عباس
۱۸ خرداد ۱۳۹۸

با سلام وخسته نباشید فریز بدون برفک الکتروستیل با قدمت ۱۰ ساله داریم، الان بعد از ۳ الی ۴ ساعت اتومات میکنه،خواستم بدونم مشکلی نداره،در ضمن پشت فریزر که کمپرسور وصله یه سیم سبز که نوکش یه حلقه کوچیک هم داره وجود داره،به جایی وصل نیست نباید به جایی وصل باشه.ممنون

ali
۱۸ خرداد ۱۳۹۸

سلام یک ترموستات فریزر پارس قدیمی خریدم سیم ترموستات دو برابر اصلی ان است برای نصب باید اضافه ان را داخی فریزر ببرم یا در بیرون فریزر جمع کنم با تشگر از شما

فرخنده علوی
۳۱ خرداد ۱۳۹۸

سلام من سال ۱۳۶۳ یک یخچال پارس خریدم و تا الان یکبار هم تعمیرکار ندیده تازگیها لاستیک دور درش خراب شده و جایخی برفک زیاد میزنه به تعمیرکار گفتم مسخره کرد موتورش خوب کار میکنه بدنه بخاطر گذشت سال فرسوده شده ولی کار میکنه این تنها یخچال منه ونمیدونم چیکار کنم

رضا اشرفی
۴ تیر ۱۳۹۸

با سلام یخچال نو خریدم درجه ترموستات روی ۳ هست ولی ده دقیقه روشن میشه بعد خاموش که شد بعد از ۶دقیقه بدون اینکه در یخچال و باز کنیم دوباره روشن میشه میخواستم بدونم آیا مشکلی ندارد دخالت عادی چن دقیقه یه بار باید روشن بشه ؟ممنون

جواد رجایی
۶ تیر ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید یخچال ویترینی ایستاده نوشابه داریم ترموستاتش خراب شده بود نمونه اش رو گم کردیم یک نمونه واسمون دادن رو درجه کم هم میزارم همه چی یخ میزنه اگه ممکنه نوع درجه ترموستات رو واسم بفرستید سپاسگزارم

مسعود تفضلی
۶ تیر ۱۳۹۸

باسلام.یخچال پارس قدیمی دارم یخدون عوض شدحالا عمل اتومات فقط روی درجه یک انجام میشه و اگر درجه رو زیاد کنم لوله های پشت یخچال تا موتور یخ شدید میزنه و اوتمات نمیکنه ایراد از چی میتونه باشه احتمال اینکه گاز بیش از اندازه شارژ شده باشه هست یا ترموسات یا ضعیفی موتور

الهام رستمی
۱۴ تیر ۱۳۹۸

سلام یخچال دونار خزر داریم که دو روزه یکسره کار میکنه و قط نمیکنه مشکلش چی میتونه باشه و چیکار کنیک

مصطفی
۲۸ تیر ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید یک یخچال توشیبا دارم از نوع بدون برفک که الان وکیوم یه سره شده و قطع نمیکنه و درجه وکیوم رو هم تا آخر پایین آوردم ولی بازم وکیوم یه سره کار میکنه .البته دمای داخل یخچال عادیه اما همونطور که گفتم مشکل وکیومه که یه سره روشنه.زمانیکه دوشاخه یخچال و از برق میکشم و بلافاصله دوباره وصل میکنم وکیوم قطع میشه اما بعد پنج دقیقه دوباره وکیوم یه سره کار میکنه.به نظر شما مشکل از کجاست ؟ یکی از اقوام میگه مشکل از گاز یخچاله یکی دیگه میگه از ترموستات به نظر شما بعنوان یک کارشناس متخصص مشکل از کجاست؟

حامد نعیمی
۱ مرداد ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی یخچال فریزر هستش قسمت بالا دیواره پشتش یخ میزنه ولی قسمت پایین اصلا به هیچ عنوان یخ نمیزنه گوشتا یا بستنی میزاری یخ نمیزنه اب هستش

همتیان
۲۴ مرداد ۱۳۹۸

سلام ببخشید. یخچال فریزر ساید ما مارک پروفایل. چند روز پیش بردش سوخت و تعمیر کردن ولی الان چند روز که قسمت یخچال گرمه ولی فریزر خنکه و یخ ساز هم یخ نمیسازد و از دیشب هم موتور یخچال یکسره کار میکند. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

امیرحسین امینی
۲۴ مرداد ۱۳۹۸

باسلام من یک یخچال بستنی اسکوپی رو حدود شیش ماهه دارم ولی تو یه ماه اخیر درجش بیشتر از ۱۷- پایین نمیاد درضمن یخچال نو هستش لطفا کمک کنید

میثم مظفری
۳۱ مرداد ۱۳۹۸

سلام میخواستم بدونم آیا میشه تغییراتی در یخچال داد که رنج دمای داخل اونرو به ۱۵ تا بیست درجه رسوند .
در حال حاضر با خاموش کردنش دما رو میارم به این رنج اما میخوام بصورت اتومات در این رنج کار کنه. یخچال من گرمترین حالتش سیزده درجه است که برای مورد استفاده‌ی من سرده.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
مدل دستگاه جنرال الکتریک قدیمی هست

سعید دهقانپور
۳۱ مرداد ۱۳۹۸

سلام چرا ترموستات یخچال رو از ۳ که بیشتر میکنم یخچال قطع نمیکنه و یکسره کار میکنه گاز یخچال نشتی و ترموستات تازه تعمیر شده

رسول فرهادی
۱۸ شهریور ۱۳۹۸

سلام.ببخشید من یه سوال در مورد یخچال فریزرامرسان دارم که اگه برچسب عددها و کلمه های روی تنظیم درجه یخچال نباشن چطور باید تنظیم کنیم یخچال رو مثلا رو ۳درجه

محمد کلهر
۲۴ شهریور ۱۳۹۸

سلام.یخچال امرسان داریم درجه ۱ تا ۴ کار نمی کند و از ۵ به بعد کار میکند.و در درجه ۳ بود که تمامی مواد غذایی فاسد شد. مشکل یخچال از چیست ؟؟ ممنون

سعید
۱۷ مهر ۱۳۹۸

سلام من یخچال بکو دارم فریزر بالا یخچال پایین الان مدتیه که داخل یخچال برفک میزنه علتش چیه

محسن
۵ آبان ۱۳۹۸

سلام یخچال پارس مدل۱۷۰دارم حدود۱۵ساله کار میکنه،یهوخاموش شد،ترموستات رو چک کردم خراب بود،یکسره شد کار میکرد،ترموستاتش سه فیشه بود عوضش کردم مدل خودش پیدا نشد،چهارفیش دانفوس انداختم،الان یخچال یکسره کار میکنه وخاموش نمیشه یعنی اف نمیکنه،لامپ داخلش چند دیقه ای کار میکنه سپس خاموش میشه یا نورش ضعیفه،لطفا بگید باید چند ساعت روشن باشه که اف کنه،اگه اف نکرد دلیلش چیه،سپاس

نیما پیری
۷ آبان ۱۳۹۸

سلام یخچال امرسان دارم بالا یخچال اصلا خنک نمیکنه حتی دماشو تا اخر هم گذاشتم بعضی اوقات یه مقدار سرد میشه اما فریزر پایین بدون هیچ مشکلی کار میکنه

فاطمه نواصر
۲۲ آذر ۱۳۹۸

با سلام.مایک یخچال قدیمی ازمایش داریم که از ناحیه یخچال خنک نمیکند ولی فریزش برفک میزنه.خیلی هم اتومات میکنه.درجش روی۵و ۶رو امتحان کردیم ولی جواب نداد.یک دقیقه کار میکنه۳دقیقه اتومات میکند.ممنون میشم راهنمایی کنید

علی طهماسبی
۲ دی ۱۳۹۸

سلام جناب پیر نیا .
من یه یخچال یورو استار دارم چند وقت پیش گازشو پر کردم .ولی الان قسمت یخچالش یخ میزنه هرچی میزاریم داخل یخچال یخ میزنه .ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

عباس‌سلطانی
۵ دی ۱۳۹۸

باسلام‌جناب‌پیرنیا
بنده‌یخچال‌ازمایش‌دودرب‌ازاون‌قدیمی‌هادارم‌که‌بردهاشون‌بالای‌درب‌بالاست‌.درجه‌یخال‌روب‌پایین‌ترین‌درجه‌نگه‌میدارم‌‌قسمت‌بالای‌یخچال‌بالاصفری‌اکثرمواقع‌محتویات‌داخل‌یخچال‌یخ‌میزند.قسمت‌پایین‌هم‌که‌فریزرمیباشداتوماتیک‌هم‌هر۲۰الی‌۲۵دقیقه‌میکند.قسمت‌بالادرجه‌هادستی‌ونمایشگران‌دیجیتالی‌میباشدچطورمیتوانم‌ازیخ‌زدگی‌یخچال‌جلوگیری‌کنم‌.سپاسگزارم