استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

ترموستات چیست؟ همه چیز درباره عملکرد، تست و تنظیم ترموستات یخچال

ترموستات یخچال و نحوه تنظیم دمای یخچال

یکی از رایج ترین سوالات افرادی که با یخچال خود دچار مشکل شده اند، این است که یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند یا مدت زمان اتومات یخچال چقدر است .همچنین برخی افراد در رابطه با نحوه تنظیم درجه یخچال و دمای مناسب یخچال و فریزر خود سوالاتی دارند. تمام سوالات ذکر شده به یکی از مهمترین اجزا و قطعات یخچال مربوط می شود که ترموستات خوانده می شود. در این مقاله از کاراباما، در ارتباط با ترموستات یخچال مطالبی را برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم. در ادامه به بررسی انواع ترموستات یخچال، تست ترموستات یخچال و نیز تنظیم ترموستات و کاربرد آن در تغییر دمای یخچال و مدت زمان اتومات یخچال خواهیم پرداخت

یادآوری می کنیم که بررسی فنی ترموستات و تعویض آن کاری تخصصی است و به مهارت و تجربه نیاز دارد. لذا در صورتی که صلاحیت لازم برای انجام تعمیرات یخچال خود را ندارید، حتما از متخصصین ماهر کمک بگیرید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

ترموستات یخچال چیست؟

واژه ترموستات (Thermostat) از دو واژه Therm (دما) و stat (ثابت) تشکیل شده و قطعه ایست که برای ثابت نگه داشتن دمای یک محیط یا یک محفظه مانند یخچال طراحی شده است. این سیستم کاملا مکانیکی بوده و بدون دخالت دست، دمای داخل یخچال را تنظیم می کند. به عبارتی ترموستات به کمپرسور فرمان قطع و وصل شدن (روشن و خاموش شدن) را ارسال میکند. به همین دلیل، ترموستات قطعه ایست که تعیین کننده مدت زمان اتومات یخچال است یا به عبارت دیگر قطعه ایست که می تواند علت زود خاموش روشن شدن یخچال باشد. همچنین خرابی ترموستات می تواند علت خنک نشدن یخچال و گرم بودن داخل آن باشد.

به طور مثال، زمانی که شما اهرم ترموستات یخچال را چرخانده و آن را روی عدد 6 قرار می دهید، تا زمانی که دمای یخچال به مقدار 6 درجه نرسیده است، ترموستات اجازه کار به کمپرسور را می دهد و زمانی که دمای یخچال به 6 درجه رسید، به صورت اتوماتیک ترموستات کمپرسور را قطع می کند تا دما در این درجه باقی بماند. بنابراین با توجه به دمای انتخابی و تنظیمات ترموستات، یخچال هرچند دقیقه اتومات میکند.

خرابی ترموستات یکی از دلایل روشن نشدن یخچال فریزر ایت. در این رابطه در کاراباما بیشتر بخونید.

یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند ؟

همانطور که گفته شد مدت زمان اتومات یخچال به دمایی که برای یخچال تنظیم می شود بستگی دارد. علاوه بر این، میزان گاز مبرد موجود در سیستم و نیز سلامت برخی قطعات حساس مانند کمپرسور و ترموستات یخچال نیز تاثیر مستقیم دارند. در برخی مواقع که یخچال شارژ گاز می شود، برای مدت زمانی کار کردن مداوم یخچال نرمال است و این مورد پس از نهایتا 24 ساعت به روند قبلی خود باز می گردد، که در غیر این صورت نشان از وجود مشکل و خرابی یخچال است و باید با تعمیرکار یخچال باتجربه تماس گرفته شود.

اما به طور کلی، در جواب پرسش ” یخچال هرچند دقیقه باید اتوماتیک کند ؟” می توان گفت که تا 6 ساعت این امر طبیعی است و به طور معمول کمتر از این مقدار است و در صورتی که بیشتر به طول انجامد، ممکن است دستگاه شما مشکل و ایرادی داشته باشد که نیاز به عیب یابی یخچال باشد تا بتوان راه حل رفع مشکل را به صورت اصولی پیدا کرد.

مطلب پیشنهادی: علت اتومات نکردن یخچال

انواع ترموستات یخچال و اجزای آنها

تنظیم دمای یخچال به وسیله ترموستات صورت می گیرد. ترموستات یخچال از قطعات متفاوتی تشکل شده است:

 • بدنه فلزی
 • کنتاکت های اتصال
 • فانوسک محتوی گاز
 • لوله مویی
 • لوله بلو
 • فنر و اهرم ها
 • پیچ تنظیم

معمولا لوله بلوی ترموستات را به قسمت تحتانی و یا سقف اواپراتور متصل می سازند و با قرار دادن ترموستات یخچال در حالت وصل، کمپرسور شروع بکار می کند. با سرد شدن اواپراتور، گاز درون لوله بلو، لوله مویی و به تبع آن ها فانوسک، تقلیل حجم داده و جمع می شود و با جمع شدن آن اهرم اتصال کلید درون ترموستات، بطرف پایین کشیده شده و فاز موتور قطع می گردد. با خاموش شدن موتور و توقف کار کمپرسور، سرمای محیط یخچال، مخصوصا اواپراتور، کاهش یافته و گاز درون فانوسک ترموستات یخچال فعال شده و بر اثر گرم شدن محیط، اضافه حجم یافته و فانوسک بزرگتر می شود.

با افزایش حجم فانوسک، کلید ترموستات به حالت وصل درآمده و کمپرسور شروع بکار می کند. میزان سرمای دلخواه در اواپراتور و یخچال، یا به عبارت دیگر مدت زمان کارکرد یخچال را می توان بوسیله ولوم ترموستات که در واقع اهرم کنترل حجم فانوسک است، تنظیم نمود.
ترموستات یخچال را با باز کردن درب دستگاه در داخل و عموما در قسمت بالا سمت راست می توان یافت. انواع ترموستات یخچال وجود دارند که بعضا در نحوه کارکرد و یا شیوه تنظیم متفاوتند.

ترموستات اهرمی یخچال

در تصاویر بالا دو نمونه ترموستات ولومی و اهرمی را مشاهده می کنید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت یخ زدن لوله های پشت یخچال فریزر

نوع اول ترموستات یخچال مدل فشار بخار

در این نوع از ترموستات یخچال، میله ای شیشه ای وجود دارد که به وسیله مایعی حساس به دما پر شده و می تواند سریعا بخار شود. میله شیشه ای توسط لوله ای نازک به یک دیافراگم متصل است. در صورت افزایش دما مایع داخل شیشه منبسط شده و به دیافراگم فشار وارد می کند که سبب فعال شدن یک کلید و در پی آن فعال شدن سیکل سرمایش یخچال می شود. با کاهش دما نیز سط ح مایع داخل ترموستات پایین آمده و کمپرسور یخچال قطع می شود.

نوع دوم ترموستات یخچال مدل دوقطبی

اساس کار این مدل از ترموستات یخچال، بر مبنای تفاوت میان دو فلز در میزان تغییرات طولی در دماهای مختلف است. یکی از دو فلز نسبت به تغییرات دمایی بسیار حساس بوده و دیگری تغییرات کمتری از خود نشان می دهد. افزایش دما سبب می شود که فلز حساس تر در یک سمت منبسط شده و کلید فعال سازی سیکل سرمایشی یخچال را روشن کند. در سوی دیگر با کاهش نواری که دو فلز را بر روی خود دارد از سمت دیگر جمع شده و باعث خاموش شدن کلید می گردد.

نوع سوم ترموستات یخچال مدل الکترونیکی

این مدل از ترموستات یخچال که به مدل دیجیتالی یا الکترونیکی شناخته می شود، دارای یک سنسور تشخیص دماست که بر اساس دمای یخچال به موتور دستور قطع یا وصل شدن می دهد. بدین ترتیب اگر دمای یخچال بیشتر از مقدار تنظیم شده برای ترموستات باشد، دستور به کار افتادن کمپرسور ارسال می شود و در صورت پایین آمدن دمای یخچال از دمای سنسور ترموستات، دستور خاموش شدن کمپرسور ارسال می شود.

درجه ترموستات یخچال روی چند باید باشد ؟

عوامل زیادی مانند تغییر دمای محیط در فصول مختلف، می توانند در تغییر و لذا تنظیم دما توسط ترموستات یخچال تاثیرگذار باشند. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته مشخص شده است که حتی هنگام بسته بودن درب یخچال، دمای محیط اطراف همچنان میتواند بر روی دمای داخل یخچال تاثیرگذار باشد. به همین دلیل، گرم شدن هوا در طول ماه های تابستان لازم می نماید تا دمای یخچال خود را کمی پایین تر بیاورید و یا به عبارت دیگر درجه ترموستات را بر روی مقدار بیشتری قرار دهید. در زمستان این امر بالعکس بوده و کمی دما را افزایش و یا درجه ترموستات را کاهش می دهیم.

تنظیم اشتباه ترموستات یک علت یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال است، برای اطلاعات بیشتر به مقاله اختصاصی کاراباما مراجعه کنید.

علاوه بر تنظیم صحیح درجه ترموستات یخچال در تابستان، نکات زیر هم می تواند در خنک نگهداشتن یخچال به شما کمک کند:

 1. اجازه دهید هوا در یخچال جریان داشته باشد. مواد غذایی داخل یخچال را با کمی فاصله بچینید تا جریان هوا در یخچال به طور صحیح پخش و توزیع شود.
 2. به هیچ وجه غذای گرم را درون یخچال قرار ندهید. زیرا اینکار باعث می شود دمای یخچال افزایش یابد و کمپرسور مجبور است دو برابر کار کند تا دمای یخچال را به درجه ای که تنظیم کرده ایم برساند. مصرف برق نیز افزایش می یابد و کارآیی یخچال هم به شدت پایین می آید.
 3. درب یخچال را بسته نگه دارید. اکثر مردم عادت دارند که درب یخچال را بی دلیل باز کنند و به دنبال خوراکی بگردند.
 4. بهداشت یخچال را فراموش نکنید. سعی کنید به صورت مرتب یخچال را تمیز کنید. همچنین پاک کردن برفک و یخ زدگی یخچال باعث می شود کارآیی دستگاه بهتر شود.

تست ترموستات یخچال

برای مطمئن شدن از اینکه دمای هوای محیط روی دمای داخل یخچال تان تاثیر گذاشته یا نه، می توانید تست زیر را انجام دهید:

ابتدا مطمئن شوید که درجه یخچال را روی 3 درجه سانتی گراد تنظیم کرده اید. بعد از آن یک لیوان آب را در وسط یخچال قرار دهید و بعد از یک شبانه روز لیوان آب را درآورده و با کمک دماسنج دمای آن را اندازی گیری کنید. اگر درجه آن بین 1 درجه سانتی گراد تا 5 درجه سانتی گراد بود، یعنی یخچال به خوبی کار می کند و نیازی به تغییر درجه یخچال نیست.

در صورتی که یخچال شما با مشکل مواجه شده و ترموستات آن دچار ایراد شده و دمای یخچال بهم ریخته است و قادر به رفع آن نیستید، می توانید با متخصصان مجرب کاراباما جهت تعمیرات یخچال خود تماس بگیرید تا در سریعترین زمان ممکن و به شکل اصولی دستگاه خود را به صورت گارانتی شده رفع عیب نمایید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

سلام
میزان برق مصرفی در حال استارت کمپرسور، تقریبا برابر چه میزان زمان در حالت کارکرد معمولی است؟؟؟
یعنی آیا قطع ترموستات و روشن شدن آن بعد از بیست دقیقه باعث بیشتر شدن مصرف برق میشود یا کمتر شدن آن؟!

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله بیشترین امپری که کمپرسور کولر گازی مصرف میکند در حالت استارت آن میباشد که شما باید دقت داشته باشید با هر بار کنتاکت کردن کمپرسور همین اتفاق برای آن افتاده و طبیعتا میزان برق مصرفی نیز افزایش خواهد یافت

  پاسخ دهید

   محمد حسین تمیزکار

   مقدار امپر استارت به نسبت جریان در حال کار کمپرسورها بستگی به نوع موتور بین 3 الی 7 برابر دارد

   پاسخ دهید

    فردین

    سلام ترموستات یخچالمو عوض کردم ولی نمیدونم چرا اتومات نمیکنه

    پاسخ دهید

     محمدداددرس

     سلام اقای فردین یخچال سایدجنرال الکتریک دارم ضدبرفکه برق110چندوقته مدت زمان خاموش وروشن شدن یخچال تغییرکرده بعضی اوقات10الی12دقیقه روشنه 2الی3دقیقه خاموش بعضی اوقات1ونیم تادوساعت روشنه 10دقیقه خاموشه یخچال سازپیچ تنظیم ترموستات رایک یانیم دوربازش کرده یعن شل کردحالاروشن خاموش فرق که نکرده هیچ زمانی که کمپرسورمیخاداتومات کنه که روشن شه مثل حالت بکسوادیادل دل میزنه موتورتاروشن میشه بعضه اوقات هم فن روشن میشه ولی موتورنه ممنون میشم راهنمایی کنید

     نسیم اسلام پور

     سلام محمد عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال ساید جنرال الکتریک رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

     فرهاد

     احتمالا رله استارت خرابه

    میلاد قنبری

    یخچال فریزر ایران شرق دست دوم خریدم وقسمت بالاش یعنی یخچالش کم سرد میشه.مشکلش چیه؟

    پاسخ دهید

     نسیم اسلام پور

     سلام میلاد عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

  علي صدر

  سلام پايدارباشيد
  يك تمام يخچال الكترواستيل دارم كه سالهاست كارميكنه ولي مدتي است كه زيادكارميكنه وقطعي خيلي كم است،ويك ترموستات كانادايي دست دوم گيرآوردم ولي فرقي نكرده ممنونم اگرراهنمايي كنيد؟

  پاسخ دهید

   سیدمجتبی حسینی

   سلام خسته نباشید سیم کشی ترمستات یخچال جابه جا شده جوری که نه فریزریخ میزنه نه پایین یخچال سردی داره .یخچال فیلوره نحوه درست سیم کشی ترمستاتش چجوریه میشه راهنمایی کنید لطفا

   پاسخ دهید

   ali nemati

   سلام خسته نباشید یخچال صندوقی دارم درجه بایدروی چند باشه و همینجورکارمیکنه قطع وصل نداره.ترموسات رو با دست خاموش میکنم کارمیکنه ولی روشن که هست قطع نمیکنه یکسره کارمیکنه ممنون میشم جوابمو بدین

   پاسخ دهید

  محمددادرس

  سلام یک سایدجنرال الکتریک قدیمی دارم دوماهی میشه اذیت میکنه یخچال ساز امده پیچ تنظیم ترموستات راکمی بازکرده حالایخچال 2الی 3دقیقه خاموشه 10الی12دقیقه روشنه بعضی اوقات 1ونیم ساعت روشنه 6الی8دقیقه خاموش زمانی که کمپرسور میخادروشن بشه بعضی اوقات حالت بکسوادیادل دل کردن میکنه تاروشن بشه ولی وقتی دوسرسیم ترموستات رابه حالت یکسره کردن وصل میکنیم این حالت دل زدن بوجودنمیاددرضمن دیفراست به خوبی انجام میشه برق یخچال 110 هستش ممنون میشم راهنمایی کنید – تعمیرگاه مجاز یخچال

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام محمد عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

سامان حسینی

عرض سلام و احترام
ضمن عرض خسته نباشید به جناب پیرنیا، یه سوال داشتم: یخچال ما آزمایش از نوع قدیمی هستش یه مشکلی که داره اینه که هرموقع یخچال رو باز میکنیم چراغ داخل اون خاموش هستش و باید بصورت دستی اونو روشن کنیم لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم و مشکل از کجاست؟
ممنون از لطفتون و سایت بسیارخوبتون

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این که هنگام باز کردن درب یخچال شما چراغ ان روشن نمیشود امکان خرابی دکمه چراغ وجود دارد که باید برسی و تعویض گردد

  پاسخ دهید

   محمد حسین تمیزکار

   اقای سامان حسینی
   مشگل روشنائی داخل بخچال-و اندازه تنظیمی درجه یخچال
   روشنائی خرابی سویچ لای درب-اندازه دمای تنظیمی 1 یا 2 و بستگی به فصل ندارد.

   پاسخ دهید

   سلام ببخشید ترمستات یخچال من کار میکنه ولی موقی که خاموش میشه دیگه روشن نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

  صادق کاوسی

  سلام تو روستاه هستم یخچالم خراب شده بالاشهر سرد نمیکنه ولی پایینش خوبه چیش میتونه باشه

  پاسخ دهید

سلام یه تاپینگ دارم یخچال زیرش offنمیکنه چکارکنم

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  امکان اشکل در ترموستات یا سنسور های ان وجود دارد باید چک شده و تعمیر یا تعویض گردد

  پاسخ دهید

محمدیزدان فر

با عرض سلام و خسته نباشید اینجانب محمد یزدان فر یک دستگاه یخچال فریزر بدون برفک قدیمی داریم که چندین سال موتور آن با ترموستات offنمی کرد و فقط با تایمر offمی کرد الان حدود دو سال است که رادیات داخل فریزر آنقدر یخ میزند که پروانه در آن گیر میکند و دیگر حرکت نمیکند و وسایل داخل آن از حالت انجماد خارج شده و یخچال فریزر سرمای خود را دست می دهد و بایستی دو روز دستگاه را از برق خارج کرد تا کاملا یخ آن آب شده و شروع به کار کند فقط در همان یکی دو روز اولیه آب یخ میزند و بعد به مرور سرمای آن کم میشود و باز روز از نو روزی از نو.ترموستات را هم عوض کردیم اما جواب نداد.المنت آن هم سالم میباشدو به هر تعمیرگاهی که برده ایم فایده ای نداشته است لطفا مارا راهنمایی فرمایید.با کمال تشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  باور کنید با این مشکل حادی که یخچال فریزر شما دارد، امکان نظردهی به این صورت وجود ندارد و اگر هم نظری داده شود کاملا غیر کارشناسانه است. باید به صورت حضوری از یک تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.

  پاسخ دهید

  محمد حسین تمیزکار

  اقای محمد یزدان فر
  استاد پیرنیا صحیح می گویند سوال شما خیلی کلی می باشد، اما موارد زیر را بررسی کنید:
  سیستم کاملا برفک زدائی شود. سپس روشن و عمل اتوماتیک توسط ترموستات چک شود. اگر اتومات انجام می شود، هیتر- تایمر- دیسک- ترموفیوز و سیمهای ارتباطی تست شود. همچنین مسیر تخلیه آب حاصل از ذوب برفکها و….

  پاسخ دهید

سعید غریبی

سلام خسته نباشید
ما از مسافرت برگشتیم ودیدیم که فریزر ایران پویای ما وقتی روشن میشه بعد از پنج ثانیه خاموش میشه ودوباره …..تکرار میشه
میشه راهنماییم کنین ، ممکنه از ترموستاتش باشه؟

پاسخ دهید

  meAfshin76

  سلام
  امکان خرابی ترموستات وجود دارد که باید بررسی شده و نظر دقیق داده شود

  پاسخ دهید

  محمد حسین تمیزکار

  اقای سعید غریبی
  موارد زیر چک و احتمال خرابی در این قسمتها می باشد
  1-خرابی محافظ اگر دارد
  2-اشکال در سیستم برق شهری
  3-اشکال در خود موتور

  پاسخ دهید

علی فرخ منش

سلام خدمت آقای پیرنیا عزیز. لطفا جواب رو کمی کاملتر توضیح بدید که متوجه اشکال و ایراد شویم. من خودم تعمیرکار لوازم خانگی هستم از خوزستان و به مشتری ها مشاوره رایگان میدهیم تا دقیقا بدونند ایراد از کجا هست و چه قطعه ای باید تعمیر یا تعویض بشود.
ممنون از زحمت شما

پاسخ دهید

  علی مجدم

  سلام
  ما یه یخچال الکترو استیل دارم بدون برفک جدیدا کشو آخری فریزر زیرش یخ می زنه مشکلش چیه؟

  پاسخ دهید

   کارشناس 1: پیرنیا

   سلام
   امکان کیپ شدن خروجی آب وجود دارد بررسی و رفع عیب کنید

   پاسخ دهید

   درود.فریزر بدون برفک ما هم همینجوره.بعد بررسی که خودم انجام دادم دلیلش اینه که المنت برفک رو آب میکنه و آب در ناودونی بجای اینکه از پشت فریزر بریزه بیرون،میاد داخل یخچال.بیشتر بررسی کردم که بعله اگه فریزر رو از برق جدا کنیم یه روز بعد دوباره وصلش کنیم،دو سه روزی آب از پشتش میاد ولی کم کم آب در ناودونی یخ میزنه و سوراخ خروجی توسط یخ مسدود میشه و آب نمیتونه خارج شه و از ناودونی سرریز و از دیواره داخلی میاد پایین تا زیر کشوی پایینی.احتمای میدم که المنت کف ناودونی خراب باشه که آب کف ناودونی یخ میزنه و سوراخش میگیره.

   پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز هدف ما هم پاسخ دادن به سوالات دوستان و ارائه مشاوره بصورت رایگان است و اینکار تا جایی که امکان داشته باشد انجام خواهد شد. ولی برای افرادی که هیچ سر رشته ای از مسائل فنی ندارند و اطلاعات کمی از مشکل دستگاه ارائه میکنند، بسیار سخت و دشوار است که پاسخ کامل ارائه شود و حتی مسائل فنی تنها به صورت نوشته و متن شرح داده شود!

  پاسخ دهید

فریدون محمدی

سلام ساید دوو دارم مشکلی که بوجود اومده قسمت یخچال سرما تولید نمی کند در ضمن فن هم کار میکند.

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این یک مشکل کلی است که یا باید اطلاعات کامل تری برای راهنمایی عنوان کنید یا اینکه از یک سرویسکار متخصص یحچال فریزر بخواهید که به صورت تخصصی یخچال را مورد بررسی قرار دهد

  پاسخ دهید

علی احمدی

سلام .
یه یخچال فریزر هیمالیا دارم که صفحه نمایشگرش هر چند وقت یکبار خاموش میشه ولی یخچال کار میکنه . وقتی برق رو قطع و دوباره وصل میکنم درست میشه .

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر مشکلی در سرمادهی یخچال شما وجود ندارد امکان خرابی دیسپلی یخچال فریزر شما وجود دارد که بعد از بررسی باید تعمیر یا تعویض شود

  پاسخ دهید

  محمد حسین تمیزکار

  اقای علی محمدی
  ممکن است سوکت در دیسپلی شل باشد بهر صورت جواب اقای پیرنیا درست می باشد.

  پاسخ دهید

مهدی قاسمی

سلام
ممکنه در مورد تنظیم ترموستات توضیح بدین چون چند پیچ تنظیم داره دقیقا 3 تا یکی رو بدنه که به کنتاکتا وصله و دو تا داخل هستن.

پاسخ دهید

  رضا فصاحتی

  سلام کمپرسور یخچال تا استارد میخوره روشن میشه ۳ ثانیه بعد خاموش میشه این عملکرد هر ۱ دقیقه تکرار میشه که باعث شده که یخچال درست کار نکنه و خاموش کردم صدای تق تق از کمپرسور میاد و وقتی که استاد میخوره و مجدد خاموش میشه

  پاسخ دهید

ایمان پایدار

سلام خدمت بزرگواران
یه یخچال فریزر اسنوا دارم که الان چند روزه سیستم یخچال بهم ریخته .چون مهمون های زیادی داشتم و حجم مواد خریداری شده مثل میوه و … زیاد بوده ، از بس یخچال تلاش کرد خنک نگه داره برفک زد . من درجه ش رو کم کردم ولی بعد از اون روی هر درجه ای میزارم یخچال خنک نمیکنه . ضمنا فریزر دمای مطلوب داره و این مشکل صرفا در خصوص یخچال هست .درجه ترموستات یخچال از 1 تا 7 داره روی کدومش بزارم که خنک شه؟

پاسخ دهید

  محمود

  از برق بکشین و همزمان با پنکه سریعتر کل برفکاشو آب کنین و بعد یک ساعت دوباره به برق بزنین .

  پاسخ دهید

ابراهیم

سلام خسته نباشید استاد، یک فریزر قدیمی برفکی پارس دارم که پایین فریزر و بیرون پیچ تنظیم ترموستات هست و 1 تا 4 شماره گذاری شده، میشه بگید روی چند بگذارم؟ روی 3 که میگذارم یکسره کار میکنه.

پاسخ دهید

سلام خسته نباشید فریزر خانگی خریدیم زیاد کار میکنه ده دقیقه کار میکنه پنج دقیقه استراحت. در حالیکه خالی هم هست ترموستات هم روی ۱ هست آیا طبیعی هستند یا مشکلی داره؟

پاسخ دهید

علی راد

سلام. فریزر ما قسمت بالاش گرم ولی پایینش سرد می کنه. دیگه آف نمی کنه یکسره کار میکنه. آیا مشکل از ترموستاته؟ ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  امکان خرابی یا از کار افتادن دمپر یا فن داخلی یخچال فریزر شما زیاد است. بررسی و تعمیر یا تعویض نمایید

  پاسخ دهید

اکبر عسگری

سلام. ما یه یخچال فریزر سیلوان بدون برفک گرفتیم که قسمت فریزر آن را روی درجه ۶ گذاشتیم ولی مواد غذایی مثل گوشت کامل یخ نمیزنه. آیا مشکل در ترموستاته؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. درجه ترموستات را روی 2 یا 3 قرار دهید و مجددا بررسی کنید.

  پاسخ دهید

پیمان تمدن

ببخشید درود بر شما سووال داشتم ما چند نوع ترموستات داریم از کجا بدونیم این ترموستات فریزری هست یخچالی هست یا هر دو ؟ چطوری از روی ترموستات از روی شماره های اون نوع ترموستات رو تشخیص بدیم ممنون

پاسخ دهید

رایجی

با سلام
از وقتی ترموستات یخچال مون رو عوض کردیم توش برفک میزنه. الان فکر کنم ۱۵ سانت برفک داره. دلیلش چی میتونه باشه؟
با تشکر

پاسخ دهید

مهرداد رنجبر

سلام و درود
من یک یخچال فریزر بکو دارم چند روز پیش یک صدای ضعیفی داشت اما الان صدای شدید شبیه به درگیر شدن پروانه با چیزی یا شاید هم لقی پروانه داره که خاموشش کردم لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. از پاسخگویی شما به سووالات هموطنان سپاسگذارم. باتشکر

پاسخ دهید

رضا حیدرزاده

سلام
ترموستات یخچال هیمالیا رو عوض کردم
اون لوله ای که از ترموستات بیرون امده رو بردم دور صفحه ای که داخل یخچال رو سرد میکنه
خواستم بدونم آیا لوله با صفحه باید تماس زیاد داشته باشه یا همینکه بردم پشت صفحه پیچوندمش کافیه؟

پاسخ دهید

سلام
ما یه یخچال قدیمی پارس خزر داریم من بغلش یه آکواریوم گذاشتم به فکرم زده که سیم برق تصفیه آکواریوم رو به نحوی به یخچال متصل کنم که هربار یخچال اتوماتیک کرد(ترموستات فعال شد) و روشن شد تصفیه آکواریوم هم روشن شه اتوماتیک ?
این کار امکان پذیر هست؟!?
باید چیکار کنم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله امکان پذیر هست ولی باید از سیم بندی ترموستات اطلاع داشته باشید و این کار را انجام دهید البته برای انجام این کار مراقب باشید

  پاسخ دهید

اسلم رییسی

روشن شدن یخچال بعد از چند ثانیه وخاموش شدن مشکلش چی هستش

پاسخ دهید

مجتبی حسین پور

سلام الان دو روزه یخچال فریزر ما نزدیک 8 ساعت یکسره کار میکنه قطع نمیشه مگه خودمان سیم را از برق بکشیم به نظر شما علت چیه ممنون میشم راهنمایی فرمایید

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  علت خرابی سنسور یخچال یا برد فرمان یا خرابی لاستیک دور درب که موجب ورود هوای گرم به یخچال میشود

  پاسخ دهید

مجتبی حسین پور

سلام یخچال ما دیجیتالی نیست سنسور نداره

پاسخ دهید

مهدیس

سلام و خسته نباشید ما یه ساید بای ساید سامسونگ داریم از مسافرت که برگشتیم یکسره کار میکنه…در ضمن پشتشم اب جمع شده علت چیه؟ ممنون میشم سریعتر پاسخ بدین سپاسگذارم

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دمای یخچال سرد هست یا گرم شده و اینکه ترموستات یخچال روی چه درجه ای است ؟

  پاسخ دهید

ابراهیم امینی

سلام
یخچال فریزر اسنوا مدل 288 گرفتم ولی متاسفانه با اینکه دمای یخچال 1 درجه سانتیگراد هست ولی هوای داخل اصلا خنک نیست دو روزه همه جنس ها رو خراب میکنه . اما فریزر خیلی خنکه. چکار کنم??

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  امکان خرابی دمپر یا فن داخلی یا برد فرمان یخچال فریزر وجود دارد که برای مطمن شدن از اینکه چه مشکلی وجود دارد باید به صورت کامل برسی و عیب یابی شود

  پاسخ دهید

با سلام
حالت خاصی برای نصب لوله بری وجود دارد مثلا باید تخت باشد یا لوپ داشته یا نداشته باشد؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی اصلا متوجه منظور شما نشدم لطفا واضح تر توضیح بدید

  پاسخ دهید

سید احمد موسوی

سلام و خسته نباشید
من یه یخچال فریزر دوقولو هاردستون مدل HD2 خریدم که بعد از گذشت چند سال به مشکلی عجیب برخورد کردم
فریزر من بعد از اینکه یه مدتی روشن ماندن شروع میکنه به آلارم دادن و کشوها از بالا شروع به گرم شدن میکنن تا کشوهای پایینی که اونا هم بعد از گذشت چندین روز گرم میشن ((وقتی فریزر رو از برق میکشم به مدت دو الی سه روز دوباره به برق بزنم یه روز درست کار میکنه و دوباره همین برنامه پیش میاد )) ارور روی صفحه ظاهر شده شماره 1 چشمک زن میباشد
در ضمن فریزر من بدون برفک هست اما صفحه و فنش کاملا یخ میزنه!!
((در فریزر مقداری تاب دارد ))

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی احتمال خرابی سیستم دیفراست فریزر بسیار بالاست ولی باید تمامی قسمت ها و زمان کارکرد و نوع رابطه ای که این قطعات با هم دارند مورد برسی قرار گیرد تا بتوان نظر دقیق و منطقی عنوان کرد در هر صورت باید این سیستم به صورت حضوری و توسط یک متخصص برسی شود.

  پاسخ دهید

  سیم کشی کاملا باید مورد تست قرار بگیرد.از ورودی دو شاخ تا دیفراست و کمپرسور و همه مدار یخچال.

  پاسخ دهید

محمد احمدی

نحوه.کم یا زیاد کردن تنظیم ترموستات دانفوس زمان استراحت وکارکرد (دیفراسیل) چگونه است؟
متشکرم

پاسخ دهید

علی راد

سلام. یخچال فریزرما چند ماهی است که کف یخچال اب جمع میشه درصورتی که خنک کنندگی طبیعی است، نوارهای دور سالم است کنتاک هم میکند. علت آب جمع شدن زیر جامیوه ای چیست باسپاس.

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  شما باید خروجی آب دستگاه رو چک کنید واز خارج شدن آب یخچال فریزر مطمن شوید

  پاسخ دهید

جواد تدین

سلام
نحوه تشخیص ترموستات آبسردکن و یخچال رو میشه توضیح بدین؟

پاسخ دهید

سلام ده ساله که یه فریزر فیلور داریم که از سه سال پیش شروع کرد یکسره کار کردن و خاموش نمیشه.یه تعمیرکار اومد همون سه سال پیش ترموستاتش رو عوض کرد ولی مشکل حل نشد! ینی چشه؟ چطوره که 3 سال بی وقفه داره کار میکنه و موتورش نسوخته درین مدت؟ اگر فرض کنیم ایراد از اول هم ترموستات نبوده، پس ایراد از چی میتونه باشه، مشکل سرما هم نداره و همه چی فریز میشه.

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  شما چطور تشخیص دادی که موتور یخچال یکسره کار میکند و چرا بعد از 3 سال به این فکر افتادید باید عرض کنم که شاید شما اشتباه کردید

  پاسخ دهید

  شجاعی

  سلام وقت بخیر
  به تازگی یخچال پنج کاره کمبی هیمالیا خریداری کردم شب ها خیلی اتومات میشه و صدای زیلدی ذاره میشه کاری کرد اتومات فقط روز اتفاق بیفته و صدا نداشته باشه

  پاسخ دهید

ضمن عرض سلام و خسته نباشید، میخواستم از خدمتتون سوال کنم چطور میشه دمای بعد از دیفراست ترموستات ( شروع به کار دوباره کمپرسور) یخچال فریزری دانفوس رو از 3.5 بیشتر کرد. چون یخچال ما تا این دما نمیتونه کامل صفحه تریزون رو دیفراست کنه.

پاسخ دهید

  صالح جانفشان

  سلام پیچ روی ترموستات یخچال روبه کدام ور بچرخانی زود تر خاموش میکنه

  پاسخ دهید

سیدمجتبی جابری فرد

سلام جناب پیرنیا

یه یخچال فریزر بدون برفک امرسان خریدم
از دیروز که نصب کرده تا الان موتورش داره یکسره کار میکنه آیا طبیعیه ؟
نباید اتومات کنه و چند وقت یه بار خاموش روشن بشه ؟

لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  کارشناس 2 : علوی

  سلام بله باید اتومات کند اگر مشکل ادامه داشت حتما با شماره داخل دفترچه گارانتی تماس برقرار کنید

  پاسخ دهید

  سید یوسف

  سلام.پیچ داخل ترموستات که یک پیچ شش گوش هست و اچهار مخصوص داره برای چی هست دست بهش بزنی ترموستات تنظیمش بهم میخوره؟

  پاسخ دهید

فرزانه

سلام وقتتون بخیر، یخچال ما سامسونگ بالا فیریزرش خوب کار میکنه اما یخچال پایینش اصلا سرما نداره و اتوماتم نمیکنه علت از چیه میشه کمکم کنین، خیلی ممنون و متشکرم ازتون.

پاسخ دهید

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  امکان خرابی برد فرمان یا فن داخلی یا مشکل در برفک زدایی هست

  پاسخ دهید

محمد علی شوریابی

سلام ما یخچال فریزر مابه سال 93 خریدیم که حدود 6 ماه پیش خودخود یخچال خودبخود خاموش شد اما فریزر کار میکرد بعد از 24 تا 48 ساعت یخچال به صورت خودبخود و بدون هیچ نعمیری شروع به کار با کیفیتی حتی بهتر از قبل کرد ولی مجددا از دیروز باز قسمت یخچال خودبخود خاموش شد که ما هم از برق کشیدیم یخچال رو اما امروز که دوباره به برق زدیم هنوز هم یخچال خاموش است اما فریز کار میکنه به نطرتون علتش چی هست

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  علت های زیادی برای این مشکل وجود دارد که باید برسی شود مانند مشکل از برد فرمان یا خراب شدن یکی از قطعات رابط باید کاملا برسی شود و عیب یابی شود در صورتی که امکان توضیح بیشتر فنی دارید عنوان کنید

  پاسخ دهید

کارشناس 2 : علوی

سلام
دلایل بسیار زیادی هست که باید برسی شود

پاسخ دهید

سلام روزتون بخیر من یه هفته س یخچال فریزر دو قلو الکترو استیل مدلesaf24 خریدم ک نوفراست هست و روش نوشته بیصدا فریزرش مدام در حال کاره و صدای کار کردنش زیاده. بیست دقیقه کار میکنه ده دقیقه صداش قطع میشه و اف میکنه دوباره بعد ده دقیقه دوباره شروع ب کار میکنه میخواستم ببینم دلیلش چیه؟ گفتیم شاید تراز کردن مشکل رو حل کنه اما بیفایده بود. دماشو کم و زیاد کردیم بازم فایده نداشت. لطفا راهنمایی کنید خیلی ازتون ممنونم

پاسخ دهید

عبدل رحمان آرمند

سلام خسته نباشید یخچال فریزر امرسان مدل rf13 دارم روی درجه پایینم سرد میکنه درحد یخ زدگی اگر امکان داره لطف بفرمایید راهنمایی کنید خودم از الکترونیک سر در میارم بیشتر لوازم خانه را خودم تعمیر میکنم لطف بفرماید ترموستات خرابه یا تنظیم میخواد خودم میتونم عوض کنم به نظر شما عیب از کجای ترموستات هست ممنونم

پاسخ دهید

سهراب مجاهد

سلام روزتون خوش یخچال فریزر سامسونگ که فریزرش پایین هست تا یکبار پاورش رو روشن خاموش نکنیم روشن نمیشه و مواد داخل یخچال و فریزر آب میشه ولی تا یکبار روشن خاموش میکنبم روشن میشه میخواستم اگر عیب را تشخیص دادین برای تعمیر زحمت بکشید

پاسخ دهید

آتوسا

باسلام . یخچال فریزر امرسان دارم که جدیدا یه مشکلی میدا کرده هر 15 دقیقه روشن میشه حدود 15 دقیقه کار میکنه دوباره خاموش میشه .
خنکی یخچال خوبه روی درجه 3 هست . ولی فریزر که همیشه برفک می زد به نظرم اصلا برفک نمی زنه مشکلش چیه که اینقدر زود به زود خاموش روشن میشه؟ به موتور فشار نمیاد؟؟؟

پاسخ دهید

مریم خواجوی

سلام من يه ساید بکو دارم حدود چهار ساعت موتور شروع به کار میکنه یک ساعت استراحت میکنه ميخواستم به سوال من پاسخ بديد که ساید از نظر موتوری ایراد پیدا کرده متشکرم

پاسخ دهید

فرشاد احمدوند

سلام ممنون میشم اگه راهنمایی کنید یخچال ما یدفعه خاموش شد و کار نکرد اما باتعویض ترموستات مشکل برطرف شد منتها از وقتی ترموستات جدید نصب کردیم صفحه داخل یخچال مدام داره برفک های فوق العاده زیادی میزنه ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. ترموستات را روی درجه کمتری تنظیم کنید و ببینید مشکل تکرار میشود یا خیر

  پاسخ دهید

مجید حسینی

سلام یخچال دوقلو سامسونگ rr18 داریم تازه اساس کشی کردیم اومدیم خونه جدید بد یخچال دیگه خنک نمیشه دماش زیر 9 درجه نمیاد هر کار میکنم هر چی میارم دستی هم پایین میره خودکار بالا چیکارکنم ی اب که تو اب سرد کنش میذاریم اصلا خنک نمیکنه چیکارش کنم

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. با این توصیفات احتمالا مشکل از کمبود گاز و موتور یخچال است. با یک تعمیرکار یخچال برای بازدید دستگاه هماهنگ کنید.

  پاسخ دهید

امیدعظیمی

سلام.
یه یخچال فریزر قدیمی دارم. امروز برای چند لحظه درجه ترموستاتش رو روی صفر گذاشتم تا ببینم قطع می‌کنه یا نه! دیگه کلا خاموش شد الان نزدیک به سه ساعته هنوز روشن نشده.

پاسخ دهید

سامان

سلام يه يخچال قديمي دارم ميخوام بدونم ترموستاتش خرابه يا گاز يخچال كم شده؟ چون خيلي كم روشن ميشه سرماش كمه و وقتي خاموش ميشه نصفه روز طول ميكشه تا اتومات كنه. درجش رو اخر گذاشتم ولي روشن كه ميشه يخ ميزنه ولي زود اتومات ميكنه

پاسخ دهید

محمدرضا

سلام یخچال و فریزر امرسان ما قسمت یخچال یخ میزنه در حالی که نو فراست میباشه. هر ۲۰-۳۰ دقیقه هم خاموش و روشن میکنه صدایی هم حالت خرخر شروع بکار میکنه. ترموستاتش هم دو بار عوض شده. در مورد زود خاموش شدن و دیر روشن شدنش چکار کنم؟

پاسخ دهید

مهدي عادل

سلام ترموستات يخچال بنده پس از قطع كردن ، هنگام وصل شدن عمل نميكنه و وقتي با دست يه ضربه كوچك به درجه تنظيم ميزنم استارت ميكنه و بخوبي كار ميكنه لطف راهنمايي بفرماييد كه ايراد از چيست؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  سلام. با این توصیفات بنظر میرسد ترموستات یخچال معیوب باشد. تعویض آن مشکل را برطرف میکند.

  پاسخ دهید

سلام
برای برگردان درجه ترموستات به تنظیمات اولیه کارخانه در یخچال ۴ در ویترینی چه کاری را باید انجام داد با تشکر

پاسخ دهید

مجتبی

سلام یخچال آسایش از شرکت نیشابور دارم مدتی هست یکسره روشن هست قسمت یخچال بالا و فریزر پایین. ماست و هندونه توی قسمت یخچال هم یخ میزنه فریزر هم کارش عالی. مشکل یکسره کار کردنشه ترموستات عوض کردم مارک اسلواکی رو زدم مشکل حل نشد چکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟

پاسخ دهید

دیاکو

سلام بر اساتید محترم
ترموستات دوتا پیچ تنظیم داره.یکی برروی ترموستات که خیلی کوچکیکه و دیگری به رنگ مشکی داخل ترموستات.خواستم بدونم کدوم مال تنظیم کار و کدوم مال تنظیم استراحته.هرچی تو نت گشتم پیدا نکردم.لطفا کمکم کنید.زنده باشید.

پاسخ دهید

محدثه دریایی

سلام من یخچال فریزر الکترواستیل دارم که دمای یخچال ۹ هستش وخوب خنک نمیکنه بعد مدتی برفک زده توش و الان خوب خنک میکنه برای تعمیر ترموستات و موتورش هم عوض شده ولی همون ۹ هستش

پاسخ دهید

امید باقری

سلام من یخچال فریزر فروزان دارم با پنل دیجیتال بیش فصل های سرد بیش از حد سرد میکنه (یخ میبنده) دماش هم در حالت کمترین قرار داره مشکلش از چی میتونه باشه

پاسخ دهید

سلام یخچال ما سایوان نوفراست یخچال بالا وفریزر پایین هست در داخل رادیات آن برعک میزنه و به پشت یخچال میفته و زیر یخچال آب جمع میشه بنظرتون مشکلش چیه

پاسخ دهید

مجتبی زهره وند

سلام ما یه یخچال فریز ر ساده اصلا اتومات نمیکنه واب هم توقسمت فریزر یخ میزنه وسرماشم خوبه فقط موتور یکسره کارمیکنه وبرفک میزنه مگر اینکه با دست ترموستات را به حالت خاموش ببری ودباره روشن کنی مو تور برا چند دقیقه خاموش میشه والمنت کار میکنه وبرفک ها اب میشه

پاسخ دهید

حامد بیرانوند

باسلام،یه سوال داشتم خدمتتون،میخواستم بدونم برای نصب ترموستات داخل یخچال فریزر،آیا تنها اتصال لوله بلوی ترموستات به اپراتور کافیست یا نه باید لوله سیمی ترموستات هم با اپراتور یخچال در تماس باشد،ممنون

پاسخ دهید

حمیدرضا منصوری

سلام. وقت بخیر. کارکرد یخچال فریزر ایستکول96200
موتور حدود 2 دقیقه کار میکنه و حدود 8 دقیقه در حالت قطع. این روند طبیعیه؟ دستگاه هم نو هست

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. زمان کارکرد و قطع شدن یخچال به تنظیمات دمایی بستگی دارد و نمیتوان اینگونه پاسخ داد. اگر یخچال دمای خنکی دارد و مشکلی در کارکرد آن نیست مثل صدای زیاد، یخ زدن و… نگران نباشید

  پاسخ دهید

حسن رضایی

سلام یخچال فریز سامسونگ دارم هریک ساعت موتور ش روشن می‌شود و این تایم همیشه ثابت است چه شب چه روز چه تابستان چه زمستان. آیا ایراد دارد؟!

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. ابتدا تنظیمات درجه یخچال را به کمک ترموستات تغییر بدید. اگر در دماهای دیگر به خصوص کمترین دما هم این اتفاق تکرار میشود مجددا پیام دهید.

  پاسخ دهید

سلام یک ترموستات فریزر پارس قدیمی خریدم سیم ترموستات دو برابر اصلی آن است برای نصب باید اضافه آن را داخل فریزر ببرم یا در بیرون فریزر جمع کنم با تشکر از شما

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. برای جلوگیری از اتصالی و قطع شدن سیم ها بهتر است که آنها را نبرید. در هنگام نصب مقدار اضافه را به صورت دسته جمع کنید و با نخ ببندید.

  پاسخ دهید

فرخنده علوی

سلام من سال 1363 یک یخچال پارس خریدم و تا الان یکبار هم تعمیرکار ندیده تازگیها لاستیک دور درش خراب شده و جایخی برفک زیاد میزنه به تعمیرکار گفتم مسخره کرد موتورش خوب کار میکنه بدنه بخاطر گذشت سال فرسوده شده ولی کار میکنه این تنها یخچال منه ونمیدونم چیکار کنم

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. مشکل به احتمال بسیار از همان لاستیک درب می باشد. لاستیک را تعویض کنید.

  پاسخ دهید

رضا اشرفی

با سلام یخچال نو خریدم درجه ترموستات روی ۳ هست ولی ده دقیقه روشن میشه بعد خاموش که شد بعد از ۶دقیقه بدون اینکه در یخچال و باز کنیم دوباره روشن میشه میخواستم بدونم آیا مشکلی ندارد دخالت عادی چن دقیقه یه بار باید روشن بشه ؟ممنون

پاسخ دهید

مسعود تفضلی

باسلام.یخچال پارس قدیمی دارم یخدون عوض شدحالا عمل اتومات فقط روی درجه یک انجام میشه و اگر درجه رو زیاد کنم لوله های پشت یخچال تا موتور یخ شدید میزنه و اوتمات نمیکنه ایراد از چی میتونه باشه احتمال اینکه گاز بیش از اندازه شارژ شده باشه هست یا ترموسات یا ضعیفی موتور

پاسخ دهید

شعبانعلی حیدری

سلام یخچال من ارج مدل6448 که تا امروز خوب کار میکرد ازساعت 11 صبح تا12 تمام یخهاش آب شد تعمیر کار اومدگفت لوله های گازش کیپ شده اونا رو عوض کرد الان یخچال کار می کنه ولی اتومات نمیکنه به تعمیر کار گفتم میگه موتور یخچال ضعیف است بزار 24 ساعت همین جور کار کنه ببین چی میشه لطفا راهنمایی کنید آخه میترسم موتورش تا اونموقع بسوزه دمتون گرم لطفا اگه امکانش هست زودتر جواب بدین

پاسخ دهید

محمد فرخی

با سلام من۱۵ سال یخچال فریزر سینجر دارم ۲ ساله یکسره کار میکنه گفتن از ترمستات هست تعمیرکار اومد ترمستات اصل دانفوس گرفتم عوض کرد اما بازهم درست نشد مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید

جعفری

با سلام و خسته نباشید.ما یخچال دوقلو سامسونگ خریدیم بعد از 12 روز برای اولین بار به برق زدیمش . چراغ درجه اش بعد از 5 ساعت کار هم چنان داشت چشمک میزد و توی یخچال اصلا توی این 5 ساعت خنک نکرد و چراغ چشمک زن درجه ثابت نشد. خواستم بپرسم ایا این مشکلی داره؟باید چیکار کنیم؟

پاسخ دهید

رضا کریمی

با سلام و وقت بخیر.
میخواستم بدونم زمان کار کمپرسور در یخچال فریزر معمولی با توجه به قرار دادن روی شماره 4 چند دقیقه کمپرسور فعال هست و پس از چند دقیقه خاموش بودن دوباره شروع به کار میکند.
مدل یخچال فریزر HRF_2066T هست.
سپاس

پاسخ دهید

احمد عصار 09127121324

یخچال فریزر مامدت20روزاست بدون وقفه کار می کند،دوروزقبل آنراخاموش وکاملاتمیز کردیم ازفریزرتایخچال،ضمناقسمت
زیرفریزرکه محوطه کوچ وبسته است کاملایخ زده بودکه آنراهم کاملاتخلیه کردیم،بعدازروشنکردن مشکل حل نشدویکسره کارمیکند واز زیر فریزر هم چکه میکند،درجه فریزرراهم از3به6تغییردادیم اتفاقی نیافتاد. لطفاراهنمایی کنید

پاسخ دهید

بهار آرش

با سلام
ساید بای ساید سامسونگ دارم. ۶ ساله که کار میکنه و هیچ مشکلی نداشته. فقط یه مدتیه داخل فریزرش بستنی که میزارم. بستنی کاملا شل میشه.
البته آب که میزارم یخ میبنده و مواد گوشتی هم کاملا منجمد میشه. مشکلش فقط با بستنیه. بستنی که از سوپریها تهیه میشه. خواستم راهنماییم کنید لطفا.

پاسخ دهید

خسرو احمدی

با سلام یخچال ما خراب شد اومدن تایمرشو عوض کردن الان هشت ساعت یه سره کار میکنه بعد خاموش میشه بیست دقیقه بعد دوباره هشت ساعته دیگه کار میکنه ایا طبیعه

پاسخ دهید

نظرپور , م

سلام , سوالی دارم , یخچال و فریزر فیلور , در باره درجه ان سوال دارم , چگونه درجه یخچال رو کم کنم , حتی در طبقات یخ می بندد و غذاها رو مخصوصاخراب میکند . مرسی

پاسخ دهید

حسین اسمعیلی تربه بر

سوالی داشتم در مورد جنس فلزات بکار رفته در ترموستات یخچال ….آن تکه های فلزی طلایی رنگ که در بنه لاکی قراردارند از چه آلیاژ یا فلزی هستند؟باتوجه که بدنه فلزی آهنی است ولی شفت آهنی نیست …شفت از چه فلزی است
باسپاس از پاسخ شما

پاسخ دهید

البته درست است که کمپرسور هنگام استارت بیشترین جریان را میکشد اما در نظر داشته باشيم که مدت اسنارت در حد یک ثانیه است بر فرض 5برابر شدن مصرف برق هنگام استارت چون یک ثانیه است میشود معادل 5 ثانیه کارکرد عادی کمپرسور
پس قطع و وصل برق کمپرسور که چند ساعت خاموش میشود و 20 دقیقه روشن شده و کار میکند صرفه جویی در مصرف برقش قابل قیاس با 5 ثانیه نیست
حتی اگر فرض کنیم 10. برابر برق مصرف کند میشود معادل 10. ثانیه
هر ساعت صرفه جویی یعنی 3600 ثانیه

پاسخ دهید

رضا ف م

سلام وقت بخیر
گاز درون ترموستات لوله مویی یخچال یا کوار گازی یا ترموستات LPG چه نوع گازی می باشد؟
با تشکر

پاسخ دهید

فرید کرمی

سلام یخچال بنده سامسونگ قدیمی اسن و نوفراست است که ترموستات آن ولومی می باشد چند روزی است که محتویات داخل یخچال یخ می‌بندد و ولوم رو هم نمی تونم کم و زیاد کنم چون یخ بسته میشه لطفا راهنمایی نمایید که علت چی می تونه باشه. یخچال مثل سابق کار می‌کند و اتومات هم میشه

پاسخ دهید

محمد حسنی

سلام
یه یخچال تک (مدل سیلوان) دارم که سرمادهی ندارد اما اتومات می شود . ممنون میشوم راهنمایی فرمایید.

پاسخ دهید

عبدالله محمودی

سلام یخچال ما فیلور هستش هرچه وسایل مثل میوه یا گره یا ره یا….. میزاریم داخل کفک میزنه ممنون میشم مشکلو توضیح بدین سپاس

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به تعمیر داره می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

امان الله درتاج

سلام من فریزر پارس بدون برفک دارم موتور سوخته تعمیرکار میگه یک صفحه بزارم داخلش دیگه فن حذف بشه به نظر شما کدو م کار رو بگم انجام بده با تشکر از شما

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

با سلام و خسته نباشید
سوال من این هست که رله اوتومات یخچال همان ترموستات هست؟
با تشکر از شما

پاسخ دهید

محمددادرس

سلام سایدجنرال الکتریک قدیمی دارم دوماهی میشه که زمان روشن وخاموش شدنش خیلی تغییرکرده بعضی وقتها10الی12دقیقه روشنه 3دقیقه خاموشه بعضی وقتهاهم2ساعت روشنه 7الی8دقیقه خاموشه خاستم بدونم عیب ازترموستاته ومیشه ترموستات راتنظیم کردیانه ممنون

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام محمد عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ساید جنرال الکتریک رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

احمد رضا فدائی

درود بر شما یخچال فیریز ما بصورت یکسره کار میکند. اشگال از چیست

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام احمد رضای عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

ابوالفضل عطایی

سلام یخچال فریزر بالا پایین کلون داریم.روی درجه ۲ باشه بعد ۴دقیقه خاموش میشه ،۸دقیقه خاموشه و۴دقیقه روشن دمای یخچال و فریزر خنکه اگه روی درجه بیشتر از ۲ باشه ،یکسره کار می‌کنه لطفا راهنمایی کنین

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام ابوالفضل عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

مبینا

سلام
یخچال فریز ما مارک سایوانه بعد پنج ساعت و ۴۰ دقیقه کار می کنه ۲۰ دقیقه خاموش میکنه دو تا تعمیر کارم آوردیم،هر کدوم دو بار ترموستات یخچال و عوض کردن یعنی در کل ۴ بار در عرض دو هفته،ولی تایم اتوماتیک یخچال حتی یک دقیقه هم تغییری نکرده،آیا یخچال ما مشکل داره،یا نه لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام مبینای عزیز
  بله، شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال سایوان رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

احمدی

اهمیت عایق بندی بلو ترموستات چقدر است واگر عایق بندی بلو درست نباشد آیا ترموستات درست کار نمی کند

پاسخ دهید

ابراهيم قاسمي

ا سلام و خسته نباشيد وقتي مجراي خروج آب در يخچال فريزر سامسونگ يخ ميزند و تمام قطعات سالم است منجمله المنت عيب از چيست در يخچال چندين سال پيش نمايندگي در شيراز اعلام كرد كه المنت يخچال كلاضعيف ميباشد و يكمتر سيم حرارتي با المنت موازي كرد و مشكل حل شد تا حال كه آن سيم تكه تكه شده و مجددا آب جمع ميشود به نمايندگي ماهشهر مراجعه كردم ميگه امكان نداره المنت خوبه و متاسفانه حاضر به قبول واقعيت نميباشد المنت يخچال 100 وات ميباشد اين مشكل براي فريزر هم تازه گيها پيدا شده المنت فريزر 140 وات ميباشد المنت و دسكها و سنسور سالم ميباشد دو تا سوال دارم اول براي يخچال از چه توان المنتي استفاده كنم و براي فريزر مشكل از كجاست وقتي قطعات سالمن متشكرم

پاسخ دهید

احسان قهرمانلو

سلام من ۱۰ روزه یخچال ال جی مدل ۵ درب خریدم روزی ۲ یا ۳ بار از پشت یخچال صدای غیر عادی میاد و بعدش باعث ایجاد برفک تو قسمت فریزر میشه، لطفا راهنماییم کنید ایراد از کدوم قسمت یخچاله؟ خیلی نگرانم

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام روز بخیر
  جهت اطمینان از سلامت یخچال خود بهتر است در صورتی که متخصص نیستید، با نمایندگی مجاز تماس بگیرید. به صورت آنلاین و یا تلفنی در خدمت شما هستیم.

  پاسخ دهید

موسوی

باسلام.گاز یخچال دونار به تازگی شارژش است.ویخچال از مواد خوراکی نیز پر است و دمای یخچال بر روی ۳ تنظیم شده است ولی ظاهرا یکسره کار می‌کند.آیا علت خراب ترموستات است.باتشکر

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام
  ممکن است محل یخچال مناسب نباشد. یخچال نباید در نزدیکی لوازم گرم کننده مثل اجاق گاز و یا زیر نور آفتاب باشد.
  علت دیگر می‌‌تواند مربوط به خرابی کمپرسور باشد.
  کم بودن گاز یخچال نیز می تواند باعث یکسره کار کردن آن شود.
  کثیف بودن کندانسور و کویل های کندانسور هم دلیل دیگری می‌تواند باشد.

  پاسخ دهید

محسن دیمه

سلام من یخچال سامسونگ قدیمی دارم خاموش نمیکنه مواد داخل یخچال هم یخ میزنه
ترموستات هوایی داره امکان داره از اون باشه

پاسخ دهید

علی شاقلانی

زیاد کار کردن و بهم خوردن دمای فریزر اورست

پاسخ دهید