استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

6 علت اصلی باز نشدن درب لباسشویی بوش + آموزش رفع این مشکل

علت اصلی باز نشدن درب لباسشویی بوش

یکی از مشکلات متداول که هنگام استفاده از ماشین لباسشویی Bosch ممکن است با آن روبه‌رو شوید، باز نشدن درب لباسشویی است. باز نشدن در لباسشویی بوش ممکن است به دلایل متفاوتی رخ بدهد. در این مقاله از کاراباما قصد داریم در مورد اینکه چرا درب لباسشویی بوش باز نمی‌شود صحبت کنیم. به علاوه نکاتی برای برطرف کردن این مشکل مطرح خواهد شد.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

چرا در لباسشویی بوش باز نمی شود؟

ابدا اتفاق خوشایندی نیست. طبق برنامه لباس ها را داخل دستگاه انداخته اید و وقتی برای پهن کردن لباس ها می روید، درب دستگاه باز نمی شود. باید بدانید که 6 دلیل احتمالی برای باز نشدن درب لباسشویی بوش وجود دارد که در ادامه این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

1. مسدود شدن مسیر تخلیه آب

اگر به هر دلیلی سیستم تخلیه آب توسط یک شیء خارجی مسدود شده باشد، درب ماشین لباسشویی باز نخواهد شد. این اولین دلیل باز نشدن در لباسشویی بوش است. خیلی راحت با بررسی مسیر تخلیه آب و باز کردن مسیر تخلیه‌‎ دیگر با چنین مشکلی روبه‌رو نخواهید شد.

پیشنهاد مطالعه : علت تخلیه نشدن آب لباسشویی

2. شکسته شدن دستگیره

گاهی اوقات ممکن است دلیل اصلی باز نشدن درب لباسشویی بوش ناشی از انسداد مسیر تخلیه نباشد، ولی در عوض دستگیره درب شکسته باشد. اگر دستگیره لباسشویی رو به جلو بود، خیلی راحت با جدا کردن سیم یا خط رشته ‎ای که در اطراف لبه درب قرار گرفته می‌توانید آن را باز کنید. ولی در صورتی که با این روش مشکل برطرف نشد و همچنان با باز نشدن در ماشین لباسشویی بوش درگیر بودید باید از یک تعمیرکار لوازم خانگی بوش کمک بگیرید تا با تعویض قطعه ی آسیب‌دیده این مشکل را هر چه سریع‌تر برای شما برطرف کند.

چرا در لباسشویی بوش باز نمی شود؟

3. نقص فنی در میکروسوئیچ

وظیفه ی اصلی میکروسوئیچ این است که 2 دقیقه بعد از اتمام فرایند شستشو درب را باز کند و شما بتوانید لباس‌ها را از آن خارج کنید. در بسیاری اوقات ممکن است که میکروسوئیچ درب لباسشویی بوش عملکرد درستی نداشته باشد و حتی با گذشت 2 دقیقه هم درب باز نشود. در صورتی که یکی دوبار ضربه‌ به در وارد کردید و باز نشد، باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید و میکروسوئیچ آسیب‎دیده را با قطعه ی جدید جایگزین کنید.

4. فعال بودن قفل کودک و باز نشدن در لباسشویی بوش

در بسیاری موارد باز نشدن درب لباسشویی فقط و فقط به خاطر فعال بودن قفل کودک است که خیلی راحت با غیرفعال کردن این گزینه می‌توانید مشکل را برطرف کنید.

پیشنهاد مطالعه : نحوه باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی بوش

5. گیر کردن لباس یا یک شیء خارجی بین درب و محفظه‌ی شستشو

گاهی هم ممکن است هنگام ریختن لباس‌ها به دیگ شستشو خیلی دقت کافی نداشته باشید و لباس‌ها را نامرتب به داخل دیگ بیندازید و در این بین لباس‎های کوچک مثل جوراب، لباس بچه و … بین درب و محفظه ی لباسشویی Bosch گیر کند. همین امر موجب می شود که قفل درب باز نشود و شما فکر کنید ماشین لباسشویی خراب شده و نیاز به تعمیر لباسشویی دارید.

همیشه هنگام ریختن لباس‌ها به داخل ماشین لباسشویی نهایت دقت را داشته باشید تا دچار این مشکل نشوید و فرایند شستشو خیلی بهتر انجام بگیرد.

 گیر کردن لباس یا یک شیء خارجی بین درب و محفظه‌ی شستشو

6. ریختن لباس خیلی بیشتر از توان ماشین لباسشویی

هر ماشین لباسشویی یک ظرفیت مشخصی دارد و هرگز نباید بیش از حد مجاز و بیشتر از توان ماشین لباسشویی آن را پر کرد. چرا که اگر به این مساله دقت نشود، بعدها نیاز به تعمیر لباسشویی بوش خواهید داشت و ماشین لباسشویی دچار آسیب‎های خیلی زیادی خواهد شد.

یکی دیگر از دلایل باز نشدن درب لباسشویی بوش همین موضوع است. همیشه به خاطر داشته باشید که هنگام پر کردن دیگ شستشو، باید فاصله‌ی بین لباس‌ها تا بالای دیگ، به اندازه ی یک کف دست خالی باشد که ماشین لباسشویی متحمل فشار زیادی برای شستشو و آبکشی نشود.

حالا که در مورد دلایل باز نشدن در لباسشویی بوش می‎دانید…

همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ وقت بیشتر از حد و توان لباسشویی آن را پر نکنید. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید و با انجام دادن این راه‎کارها مشکل برطرف نمی‎شود، حتما برای تعمیر لوازم خانگی خود از جمله ماشین لباسشویی Bosch از یک مرکز مجاز کمک بگیرید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.