استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور کولر گازی پاناسونیک

کد خطا یا ارور کولر گازی پاناسونیک

چه کنیم تا کد خطا یا ارور کولر گازی پاناسونیک برطرف شود؟

با تکنولوژی پیشرفته‌ای که در ساخت کولر گازی پاناسونیک به کار رفته است، کمتر پیش می‌آید که سراغ تعمیر کولر گازی بروید، اما این دستگاه هم مثل هر دستگاه دیگری در خانه، ممکن است دچار مشکلاتی شود که اگر اطلاعاتی در مورد آن‌ها داشته باشید، می‌توانید زودتر و بهتر برای حل کردن آن‌ها اقدام کنید. در این مقاله از کاراباما به شرح تمامی کدهای خطا یا ارورهای کولر گازی پاناسونیک پرداخته‌ایم تا آنچه لازم است پیش از تماس با تکنسین بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل کولر گازی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

کد خطا یا ارور کولر گازی پاناسونیک چطور نمایش داده می‌شود؟

کولر گازی پاناسونیک، کدهای خطا یا ارورها را بر روی صفحه نمایش کنترل از راه دور مادون قرمز و یا کنترل از راه دور دیواری نشان می‌دهد. هر قسمتی از این کولر، کد مخصوص به خودش را دارد و هر زمان که هر کدام از قطعات کولر گازی پاناسونیک دچار مشکل شوند، کد خطای مرتبط با آن‌ها نمایش داده می‌شود.

کدهای خطا در واقع زنگ خطری برای شما هستند تا متوجه شوید که کولر گازی با اختلالی مواجه شده که نیاز به رسیدگی دارد. بهتر است به محض مواجه شدن با کد خطا، مراتب را با تکنسین کاراباما در میان بگذارید، چراکه دیر اقدام کردن در برخی موارد ممکن است باعث آسیب رسیدن به بخش‌های دیگر کولر گازی پاناسونیک شده و در نهایت هزینه‌ی گزافی را به شما متحمل کند.

نکته:

کد خطا اصطلاحاً زبان سیستم یا لوازم شماست تا اگر در هرجایی از سیستم شما مشکلی وجود داشته باشد با استفاده از آن حدود عیب به شما نشان داده شود تا نیاز به بررسی کل سیستم نداشته باشید.

انواع کد خطا یا ارور کولر گازی پاناسونیک کدام است؟

کدهای خطا از یک حرف لاتین و یک یا چند عدد تشکیل شده، برخی از کدهای خطا هم به شکل چراغ چشمک زن در رنگ‌های مختلف نمایش داده می‌شوند. این کدها به هر طریقی که نمایش داده شوند، نشان از این دارند که مشکلی در ساختار دستگاه کولر گازی پیش آمده است. این ارورها، انواع مشخصی دارند که باعث می‌شود کار تشخیص مشکل را برای تکنسین متخصص، آسان‌تر کنند. در کل، می‌توان انواع ارورهای کولر گازی را به شرح زیر دسته‌بندی کرد:

 1. ارور مرتبط با اختلالاتی که در داخل و خارج سیستم موتور و فن ایجاد شده‌اند.
 2. مشکلاتی که در سوئیچ کنترل دمای کمپرسور دستگاه ایجاد می‌شوند.
 3. مسائلی که سنسورهای داخلی و خارجی دستگاه را تحت تاثیر قرار داده‌اند.
 4. اختلال در ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی.
 5. بروز مشکلاتی در عملکرد دستگاه اینورتر.
 6. هنگ کردن دستگاه.
 7. اختلال در عملکرد سنسور ولتاژ.
 8. بروز مشکل در مدار تغذیه‌ی دستگاه و افت فشار ولتاژ آن.
 9. از کار افتادن حافظه‌ی EEPROM

گاهی ارورها تنها به دلیل کار کردن مداوم دستگاه کولر گازی ایجاد می‌شوند و نشان از مشکل به خصوصی ندارند، به همین دلیل بهتر است هر زمان که با کد خطا یا ارور کولر گازی پاناسونیک مواجه شدید، پیش از هر اقدامی، کولر گازی را ریست کنید.

نکته:

اگر کولر گازی پاناسونیک شما بعد از ریست به حالت عادی برگشت ولی دوباره بعد از مدتی ارور تکرار شد، از ریست کردن دوباره‌ی آن خودداری کنید و حتماً برای رفع ارور کولر گازی پاناسونیک خود با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

اگر فیوز مینیاتوری اسپیلت عمل کرد و با راه‌اندازی دوباره‌ی دستگاه بازهم شاهد عمل کردن فیوز بودید، به‌هیچ‌عنوان این کار را تکرار نکنید و حتماً از تعمیرکار کولر گازی پاناسونیک کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

جدولی که در ادامه درج شده، علت بروز ارورها را توضیح داده و روش برطرف کردن آن‌ها را نیز به اختصار بیان کرده است؛ اما به خاطر داشته باشید که در مواجهه با کد خطا یا ارور کولر گازی پاناسونیک، به هیچ وجه شخصا وارد عمل نشوید و حتما از تکنسین مجرب کمک بخواهید تا مشکل به بهترین شکل رفع شود.

کد خطا یا ارور کولر گازی پاناسونیک

آنچه در مورد کد خطاها اهمیت دارد این است که برطرف کردن آن‌ها تنها با یک دستورالعمل ساده امکان‌پذیر نیست و اگر دانش،تخصص و تجربه‌ی کافی را در این زمینه نداشته باشید، ممکن است به دستگاه صدماتی وارد کنید که قابل جبران نباشند. کاراباما به همین منظور در کنار شماست تا خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات کولر گازی پاناسونیک را با تکیه بر متخصصان دوره‌دیده‌ی خود، در سریع‌ترین زمان ممکن و بهترین کیفیت به شما ارائه کند.

جدول کد خطا یا ارور کولر گازی پاناسونیک

کد خطا شرح خطا
S01 سنسور دمای اتاق خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
S02 سنسور دمای کویل در یونیت داخلی خراب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
S03 سنسور رطوبت کولر گازی پاناسونیک خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
S04 سنسور دمای کمپرسور با اشکال مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
S05 سنسور کویل در یونیت خارجی با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
S06 سنسور خارجی کولر خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
S07 سنسور جریان بیرونی خراب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E01 ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E02 مدار HIC در مدار فن و کمپرسور دچار مشکل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E03 حافظه‌ ROM و یا OTP یونیت خارجی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E04 جراین برق در کولر غیر عادی است و بهتر است هرچه زودتر فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E05 در جریان فعال کولر گازی پاناسونیک و یا در قسمت PAM اختلال ایجاد شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E06 دمای دیس شارژ کمپرسور بالا رفته و باید فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E07 عملکرد فن یونیت داخلی با اشکال مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E08 شیر چهار راهی کولر خراب شده و باید خیلی زود تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E09 میزان گاز مبرد کولر کم شده که بسیار خطرناک است. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E10 جریان راه اندازی کمپرسور DC با مشکل روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E11 فن یونیت خارجی خراب شده است و باید هرچه سریع‌تر تعمیر یا تعویض شود. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E12 یونیت خارجی کولر با مشکل مواجه شده. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E13 حالت ضد یخ زدگی کولر فعال شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H00 مشکلی نیست و نمایش آن روی صفحه، طبیعی است.
H11 ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی با اشکال مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H12 پارامتر برق بین یونیت داخلی و خارجی ایراد دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H14 سنسور دما در یونیت داخلی خراب شده است و باید فورا تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H15 سنسور دمای کمپرسور که در یونیت خارجی قرار دارد، خراب شده است. هرچه سریع‌تر برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H16 ترانس جریان در یونیت خارجی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H19 مکانیزم موتور فن کولر گازی به هم ریخته است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H23 و H24 سنسور دمای مبدل حرارتی داخلی با خطا مواجه است و عملکرد درستی ندارد. بهتر است هرچه زودتر تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H25 برد داخلی کولر با مشکل مواجه شده است و باید بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H26 واحد یون ساز کولر گازی ایراد دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H27 سنسور دما در یونیت خارجی خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H28 سنسور دمای مبدل حرارتی خارجی کولر خراب شده است و بهتر است فورا تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H30 سنسور دمای دیس شارژ در یونیت خارجی خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H33 و H38 ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی مختل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H50 موتور تهویه‌ی کولر مشکل دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H51 نازل کولر گازی پاناسونیک قفل شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H52 برد در یونیت داخلی خراب شده است و باید بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H97 مکانیزم موتور در فن یونیت خارجی خراب یا قفل شده است و نیاز به بررسی و تعمیر دارد. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H98 سنسور فشار بالا در یونیت داخلی ایراد دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H99 محافظ ضد یخ مبدل حرارتی در یونیت داخلی کولر خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F11 سیکل حالت گرمایشی و سرمایشی مختل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F90 کنترل PFC کولر خراب شده است و باید هرچه سریع‌تر تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F91 سیکل حالت گرمایشی کولر با ایراد مواجه است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F93 گردش کمپرسور ایراد دارد، همچنین ممکن است مشکلاتی در سیم کشی دستگاه ایجاد شده باشد و یا برد اینورتر خراب شده باشد. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
F95 در حالت سرمایشی کولر فشار زیادی وجود داشته و دمای یونیت خارجی بالا رفته است. سریعا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F96 دمای IPM بسیار بالاست و سنسور دمای کولر فعال شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F97 کمپرسور گرم شده و سنسور حفاظت از گرما فعال شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F98 در کولر جریانی غیر عادی برقرار است. لطفا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F99 جریان مستقیم با ایراد مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
روشن بودن چراغ های ۱-۲-۴-۵-۶-۷ عملکرد یونیت داخلی و خارجی کولر با مشکل مواجه شده است. بهتر است هرچه زودتر فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۵-۶-۷ کمبود ظرفیت تعداد دستگاه‌های داخلی؛ فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۶-۷ یکی از فازهای برق قطع شده یا معکوس عمل کرده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۴-۵-۷ محافظ فشار معکوس هوا فعال شده، چراکه میزان گاز مبرد کاهش یافته است. بهتر است سریعا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۴-۵-۶ کولر تحت فشار است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را برای مدتی قطع کنید.
روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۶-۷ شیر چهار راه مشکل دارد و باید تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۴-۶-۷ شیر سه راهی کولر خراب شده است و باید فورا تعمیر یا تعویض شود برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۴-۵ جریان برق زیادی از کمپرسور عبور کرده است؛ جهت بررسی برق سه فاز کولر، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۵ سیستم محافظ دمای تخلیه‌ی کمپرسور فعال شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور کولر گازی پاناسونیک به شکلی مختصر شرح داده شده تا اگر با کد خطا یا اروری مواجه شدید که برایتان آشنا نبود، بتوانید تا حدودی تشخیص دهید که با چه مشکلی روبه‌رو هستید؛ به این ترتیب می‌توانید در هنگام تماس با کاراباما و یا تکنسین مربوطه، آنچه پیش آمده را بهتر و واضح‌تر توضیح دهید.

توجه داشته باشید که بدون داشتن تخصص کامل، شخصا درصدد حل مشکل برنیایید تا خسارت بیشتری را متوجه دستگاه کولر گازی نکنید.

آیا تا به حال با ارور خاصی در کولر گازی پاناسونیک مواجه شده‌اید که در این جدول جا افتاده باشد؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
حامد غفاری

سلام،روی پنل کولر گازی بنده ارور ec نمایش میده و کولر از کار میفته و باید فیوز مینیاتوری رو قطع و وصل کنم تا کولر کار بیفته ، این ارور توی جدولتون نبود ،معنیش چیه

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام حامد عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر کولر گازی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید