استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

چگونه یخچال مرتب داشته باشیم؟| 5 نکته برای افزایش کارآیی یخچال

چگونه یخچال مرتب داشته باشیم؟| 5 نکته برای افزایش کارآیی یخچال

یکی از پرسش هایی که معمولا بانوان خانه دار می پرسند، این است که چگونه داخل یخچال را مرتب بچینیم؟ هرچند وجود یک یخچال فریزر مرتب و منظم بیشتر به میزان نظم و مرتب بودن افراد برمی گردد تا هر چیز دیگری، اما نکاتی در چیدمان یخچال فریزر وجود دارد که می تواند به شما در داشتن یک یخچال مرتب کمک نماید. چیدمان مرتب و منظم یکی از نکاتی است که به کارایی بهتر یخچال شما کمک می کند. در این مطلب از کاراباما در رابطه با چیدمان داخل یخچال و فریزر و نیز نکاتی برای افزایش کارایی یخچال صحبت خواهیم کرد.

با مراجعه به مطلب عیب یابی یخچال فریزر می توانید از انواع مشکلات رایج یخچال و راهکارهای موجود در صورت بروز هر یک از آنها مطلع شوید. همچنین، در صورتی که هر گونه مشکلی برای یخچال فریزر شما پیش آمده که به کمک یک متخصص تعمیرات یخچال فریزر احتیاج دارید، می توانید بر روی متخصصین ماهر کاراباما حساب کنید. کافیست از طریق فرم زیر و یا تماس با کاراباما درخواست خود را ثبت نمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

چگونه یخچال مرتب داشته باشیم؟

به طور کلی انسان ها نظم و ترتیب را دوست دارند و به نوعی سبب آرامش آنها می شود. مرتب بودن یخچال نیز به همین گونه است و جلوه ای از زیبایی دارد. علاوه بر این سبب می شود تا یک یخچال مرتب و منظم داشته باشیم و در مواقعی که وسایل زیادی در داخل یخچال قرار گرفته به راحتی به خوراکی مورد نظر دستیابی داشته باشیم و از خراب شدن و فاسد شدن آنها نیز جلوگیری کنیم؛ زیرا زمانی که یک یخچال مرتب و منظم داشته باشید، می توانید زودتر متوجه خراب شدن مواد غذایی شوید. در ادامه برخی نکات را برای داشتن یک یخچال تمیز و مرتب به شما آموزش می دهیم:

مطلب پیشنهادی کاراباما: نحوه نظافت و تمیز کردن یخچال فریزر

1- نگهداری غذاهای مانده از وعده های غذایی قبلی یکی از موارد مهم است. سعی کنید همواره این مواد را درون ظروف شیشه ای یا پلاستیکی دارای درب بگذارید، تا در معرض دید بوده و زودتر مصرف شوند. توصیه می شود بیشتر از 4 الی 5 روز غذایی را نگه ندارید!

2- ذخیره و انبار کردن زیاد مواد غذایی کار اشتباهیست. گاهی قبل از تمام شدن سبزیجات، میوه ها و…، از ترس تمام شدن آنها مجددا مقدار زیادی خرید کرده و در داخل یخچال می گذاریم. اینکار اشتباه است، زیرا سبب شلوغ شدن یخچال می شود و به همین دلیل دمای برخی نقاط گرمتر شده و فاسد شدن مواد غذایی نیز زودتر اتفاق می افتد.

3- اگر نوشیدنی های زیادی مثل نوشابه های کوکا و فانتا یا ایسک و غیره را داخل یخچال نگه می دارید، بهتر است از نگهدارنده های پلاستیکی مثل عکس زیر استفاده کنید تا فضای زیادی از طبقات یخچال اشغال نشود و یخچال مرتب و منظم تری داشته باشید.

نگهدارنده نوشابه و بطری برای چیدمان یخچال ساید سامسونگ به صورت مرتب

4- از سینی یا سطل های پلاستیکی برای دسته بندی مواد و مرتب کردن داخل یخچال فریزر خود استفاده کنید.

5- از بخش های مختلفی که در داخل درب یخچال طراحی شده برای قرار دادن بطری های آب و برخی نوشیدنی ها، انواع سس و غیره استفاده کنید تا یخچال مرتب و منظمی داشته و داخل طبقات اصلی یخچال اشغال نشوند.

چگونه داخل یخچال را مرتب بچینیم؟

یخچال فریزر برای نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی ها دارای بخش ها و طبقات مختلفیست که مقداری از لحاظ دما و رطوبت متفاوت بوده و همین امر سبب می شود نگهداری برخی مواد در جاهای خاصی از یخچال به ماندگاری و تازگی بیشتر آنان کمک کند. در ادامه نکاتی را برای چیدمان داخل یخچال فریزر آورده ایم:

  • غذاهای مانده و اسنک ها مثل ساندویچ یا چاشت عصرانه را معمولا در طبقه بالا یا وسط یخچال فریزر قرار دهید. تا در معرض دید و دسترس اعضای خانواده باشد.
  • گوشت، مرغ و ماهی آماده طبخ را که برای وعده های بعدی در داخل یخچال قرار داده اید، در طبقات پایین تری قرار دهید تا در صورت چکه کردن آب و غیره طبقات پایین تر را کثیف نکند. این مواد معمولا در طبقه وسط یا پایین قرار می گیرند.
  • سبزیجات و کاهو و… را بهتر است در کشو یا دراور سبزیجات در پایین طبقه اول که رطوبت بالاتری دارد نگهداری کنید.
  • میوه ها نیز در کشوی میوه در زیر طبقه اول قرار بگیرند و در صورتی که هندوانه و خربزه در داخل یخچال برای خنک شدن قرار می گیرند، بهتر است در طبقه اول باشند.
  • در صورتی که بطری شیر یا آبمیوه دارید و به سرعت مصرف می کنید، آن را داخل درب یخچال قرار دهید. اما اگر ظرف چند روز مصرف می شوند، بهتر است در طبقه وسط یخچال که کمی خنکتر است قرار بگیرند.
  • اگر در داخل درب یخچال جاتخم مرغی ندارید، آن ها را در طبقه وسط یا بالایی یخچال قرار دهید.
  • کره، سس کچاپ، داروهای گیاهی و موارد اینچنین را در داخل درب بگذارید.
  • ماست، پنیر، مربا و وسایل صبحانه را در طبقه وسط یا بالایی قرار دهید.

چیدمان داخل یخچال فریزر به صورت مرتب و منظم

افزایش کارآیی یخچال فریزر و ساید بای ساید

با رعایت 5 نکته زیر، مصرف انرژی یخچال شما کاهش پیدا کرده و در نتیجه هزینه قبض کمتری پرداخت می کنید. همچنین کارایی و عملکرد یخچال بهبود می یابد.

1- گردگیری پشت یخچال: یخچال خود را از دیوار فاصله دهید و هرچند وقت یکبار پشت آن را گردگیری کنید زیرا گرد و خاک در کویل های کندانسور که در پشت یخچال قرار دارد جمع می شود و باعث می شود گرما به سختی از یخچال خارج شود و در نتیجه انرژی بیشتری مصرف کند.

2- لاستیک و نوار دور درب یخچال را بررسی کنید: از یک تکه کاغذ برای بررسی لاستیک دور درب یخچال و هدر رفتن سرمای داخل آن استفاده کنید. ابتدا از بسته بودن درب یخچال مطمئن شوید و بعد از آن تکه کاغذ را بالای لاستیک دور درب یخچال قرار دهید. در صورتی که کاغذ به حرکت دربیاید باید به فکر تعویض نوار دور درب یخچال باشید که البته بر خلاف تصور عمومی کار بسیار راحتی می باشد.

3- روی تمام مواد غذایی را بپوشانید: اکثر مواد غذایی دارای رطوبت هستند و در صورتی که بدون بسته بندی و یا داخل ظرف درب بسته قرار نداشته باشند باعث میشوند هوای داخل یخچال نیز دچار رطوبت شده و در نتیجه کمپرسور یخچال باید برای از بین بردن آن دو برابر کار کند.(در ضمن اکثر غذاها بوی مواد غذایی دیگر را به خود جذب میکنند که باعث می شود مواد غذایی شما بوی عجیب و غریبی بدهند!)

4- غذای گرم را درون یخچال نگذارید: در صورتی که غذایی درست کرده اید ولی نمی توانید تا سرد شدن آن منتظر بمانید و شدیدا خوابتان می آید، میتوانید آنرا درون یخچال قرار دهید ولی باید توجه داشته باشید که یخچال شما باید چند برابر انرژی مصرف کند تا غذای گرم را خنک کند. پس بهترین کار این است که ابتدا صبر کنید تا غذا سرد شود و سپس آنرا درون یخچال قرار دهید تا انرژی کمتری مصرف شود.

5- فضای خالی یخچال را با پارچ آب پر کنید: پر کردن فضای خالی یخچال باعث می شود که مواد غذایی درون یخچال سرد بمانند و یخچال انرژی کمتری بر سرد نگه داشتن آنها مصرف کند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.