تعمیر یخساز ﺳﺎﻳﺪ بای ساید ال جی

عدم یخسازی در یخچال ساید بای ساید ال جی بنتلی

هدف ما در این مطلب کاراباما، بررسی یکی از ایرادهای رایج در ساید با ساید ال جی و تعمیر آن است. اگر شما به عنوان یک تکنسین فنی تعمیرات یخچال ال جی این مقاله را مطالعه می کنید، جزئیات بیان شده می تواند به رافع بهتر مشکل شما کمک کند؛ اما اگر یک استفاده کننده عادی هستید و دانش و تجربه فنی لازم در این زمینه ندارید، به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم شخصا اقدام به تعمیر یخساز یخچال ال جی خود کنید. چرا که ممکن است هم مشکل را بزرگ تر نمایید و هم به خود آسیب برسانید. شما می توانید از طریق تماس و یا ثبت درخواست تعمیر یخچال ساید بای ساید خود به صورت آنلاین ما را از مشکل خود آگاه کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین و نزدیک ترین کارشناس فنی را به محل شما اعزام نماییم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

توجه: این مقاله یک مقاله فنی و تخصصی برای تعمیر یخساز ساید بای ساید ال جی در مدل های مختلف مانند بنتلی است. اگر تکنسین و تعمیرکار متخصص هستید به خوبی می توانید از اطلاعات این مقاله برای تعمیر یخساز ساید ال جی خود استفاده نمایید. اما اگر کاربر معمولی یخچال هستید و با مشکل عدم یخسازی ساید بای ساید خود روبرو شده اید، پیشنهاد می کنیم مقاله “علت خرابی و کار نکردن یخساز یخچال و راهکارهای رفع مشکل” را مطالعه نمایید.

تعمیر یخساز ساید بای ساید ال جی

یکی از مهم ترین دلایل یخ درست نکردن ساید ال جی، ﻣﻌﻴﻮب ﺑﻮدن ﻳﺨﺴﺎز ﻳﺎ ﻳﺦ زدگی ﻟﻮﻟﻪ ﻫﺎی داﺧﻞ درب برای رفع این مشکل به صورت فنی باید اقدامات زیر توسط تکنسین متخصص بررسی شود.

یخ نساختن یخچال ساید ال جی دلایل مختلفی دارد که به ترتیب مراحل تعمیر یخساز ساید ال جی و رفع ایراد را بررسی می نماییم. توجه نمایید قبل از شروع به بررسی دستگاه، ابتدا مطمئن شوید فشار آب مناسب باشد ( یک لیوان با حجم ۱۸۰ سی سی در کمتر از ۳ ثانیه باید پر شود ) مسیر آب از شیر آب شامل شیلنگ ها و فیلتر آب بررسی و مطمئن شوید که آب تا قبل از شیر برقی وجود داشته باشد.

تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید ال جی
اختلال در عملکرد یکی از قسمت های سیکل آب: سیکل به طور کلی باید بررسی گردد. شیر آب باز باشد و مسیر آب به دلیل له شدگی و یا پیچ خوردگی شلنگ مسدود نشده باشد. شیر برقی دستگاه چک گردد و ولتاژ خروجی از برد جهت شیر برقی تامین گردد. مسیر آب تا زیر درب قسمت فیتینگ ها چک گردد. آب در زمان آب گیری یخساز تا زیر درب
جهت بررسی کلی یخساز لازم است به موارد زیر توجه گردد: در صورت عدم کارکرد ابتدا کانکتور مربوطه جدا شده و مجدد زده شود. کلیه کانکتورهای بالای درب از نظر اتصال بدون مشکل باشد. یخ در یخساز گیر نکرده باشد و یا آبگیری بیشتر از حد انجام نشده باشد. دستگاه بعد از جدا کردن کانکتورها یک بار از برق کشیده و مجدد به برق زده شود. در زمان انجام تست QC کل مراحل به ترتیب انجام شود. اهرم سنجش میزان یخ دچار یخ زدگی و یا گیر کردگی نباشد. ولتاژ لازم جهت تغذیه سنسورهای اثر هال تامین گردد. | در زمان انجام تست QC سوئیچ محرک درست عمل نماید. رنج اهمی سنسور یخساز در حالتی که یخ در آن وجود دارد و بعد از تخلیه یخ بررسی گردد.

مراحل انجام کار در تست QC و انجام یک پروسه کامل یخسازی به شرح زیر می باشد:

 • در لحظه اول شانه خارج کننده یخ از قالب حرکت برگشت به عقب به اندازه چند درجه را انجام می دهد و سپس به سمت جلو حرکت می کند.
 • همزمان با حرکت رو به جلو شانه، اهرم بررسی کننده باکس یخ به سمت بالا حرکت کرده و سپس به سر جای خود بر می گردد.
 • چند ثانیه پس از زمان حرکت شانه هیتر یخساز روشن شده و کمک به جدا شدن یخ می کند.
 • پس از چرخش کامل شانه یخ ها از قالب جدا شده و به داخل باکس یخ ریخته می شود.
 • شانه مجدد به سمت جلو حرکت می کند تا کاملا افقی می شود و بعد دوباره در خلاف جهت حرکت می کند تا حالت قائم شود و به سر جای اول برگردد.
 • در انتها با ثابت شدن شانه تخلیه یخ شیر برقی فعال شده و یخساز آبگیری می کند.

عدم یخسازی در یخچال ساید بای ساید ال جی تست QC

کانکتور مربوط به یخساز در ساید بای ساید ال جی

کانکتور ۱۴ پایه در شکل زیر که بر روی برد اصلی قرار دارد مربوط به یخساز بوده و شامل پایه های زیر می باشد.

عدم یخسازی در یخچال ساید بای ساید ال جی - کانکتور 14 پایه یخساز بر روی برد

توضیحاتنام پایه
پایه های ۱ و ۲ مربوط به سنسور یخساز می باشد.I/M SNR
پایه های ۳، ۴، ۵، ۶ پایه های خروجی جهت راه اندازی استپر موتور می باشد.I/M Motor
پایه های ۷ و ۸ مربوط به دکمه تست QC روی یخساز می باشد.I/M sw
پایه های ۹ و ۱۰ مربوط به تغذیه و پایه فیدبک سنسور اثرهال داخل یخساز می باشد.I/M HAL IC1
پایه های ۱۱ و ۱۲ مربوط به تغذیه و پایه فیدبک سنسور اثرهال داخل یخساز می باشد.I/M HAL IC2
پایه آزاد می باشد.Water Flow

۱- تست یخساز در ساید بای ساید ال جی

ابتدا با استفاده از تست QC یخساز، عملکرد کامل یخساز را بررسی نمایید ( حرکت شانه های یخساز و اهرم فلزی، کارکرد شیر برقی آب و آبگیری، کارکرد هیتر یخساز ) در صورتی که یخساز عملکرد صحیحی نداشت سیم کشی یخساز تا برد را کاملا بررسی نمایید، سیم کشی را مرحله به مرحله از سوکت پشت یخساز تا بالای درب و از بالای درب تا برد دقیق بررسی نمایید، توجه نمایید وضعیت پین های سوکت ها و قرار گیری کامل سوکتها را بررسی نمایید، در صورتیکه سیم کشی نیز کامل تست شد و همچنان عملکرد یخساز در تست QC به درستی صورت نمی گرفت اقدام به تعویض یخساز نمایید.

تست یخساز در یخچال ساید بای ساید ال جی

۲- تست برودت دستگاه و میزان آبگیری یخساز در ساید بای ساید ال جی

برودت داخل فریزر و کارکرد فن و گردش هوای مناسب را بررسی نمایید، به دلیل دیفراست ناقص و برفک زدن اواپراتور برودت قسمت فریزر کاهش پیدا کرده و باعث عدم یخسازی می شود، با توجه به فشار آب زمان آبگیری یخساز باید بررسی و توسط سوئیچ روی برد تنظیم شود زیرا آبگیری بیش از حد باعث چسبیدن سطح یخ ها به یکدیگر شده و یخسازی را مختل می کند.

تست برودت در یخچال ساید بای ساید ال جی تست برودت در یخچال ساید بای ساید ال جی

۳- تست سنسور یخساز در ساید بای ساید ال جی

جهت تست سنسور یخساز با توجه به دمای محل سنسور با استفاده از جدول زیر تغییرات اهمی سنسور را بررسی نمایید.

تست سنسور یخسازدر یخچال ساید بای ساید ال جی

مقاومتدرجه دما
۲۲٫۳۳kΩ۴°F / -20°C-
۱۳٫۰۵kΩ۱۴°F / -10°C-
۷٫۸۸kΩ۳۲°F /0°C-
۴٫۹۱kΩ۵۰°F / +10°C
۳٫۱۴kΩ۶۸°F / +20°C
۲٫۵۴kΩ۷۷°F / +25°C
۲٫۰۷kΩ۸۶°F / +30°C

۴- تست موتور یخساز در ساید بای ساید ال جی

جهت تست موتور یخساز ساید بای ساید ال جی با توجه به عکس های زیر امپدانس دو سیم پیچ موتور را بررسی کنید (سوکت به کانکتور متصل نباشد)، بین سیم های مشخص شده در عکس اهم موتور بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ اهم است.

تست موتور یخساز در ساید بای ساید ال جی

۵- تست شیر برقی یخساز در ساید بای ساید ال جی

جهت تست شیر برقی یخساز با استفاده از تست QC یخساز می توان عملکرد شیر برقی را بررسی نمود، توجه نمایید این شیر برقی با ولتاژ ۲۲۰ ولت کار کرده و مقدار مقاومت آن ۴٫ ۱ تا ۸ . ۱ کیلو اهم است. حتما بررسی نمایید که شیر برقی نشتی نداشته باشد زیرا باعث آبگیری بیش از حد یخساز شده و به علت چسبندگی یخ ها به یکدیگر یخسازی مختل می شود.

تست شیر برقی یخساز در ساید بای ساید ال جی

۶- تست هیتر یخساز در ساید بای ساید ال جی

جهت تست هیتر یخساز با توجه به عکس های زیر باید هیتر را اندازه گیری اهمی کرده و ولتاژ اعمالی از برد به هیتر یخساز را اندازه گیری کنیم، اهم این هیتر بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ اهم بوده که در صورت قطع بودن هیتر، یخساز باید تعویض گردد، ولتاژ اعمالی از برد به هیتر یخساز ۲۲۰ ولت بوده و این ولتاژ در مرحله آخر تست QC یخساز برای ۱۰ ثانیه قابل اندازه گیری است که در صورت عدم وجود ولتاژ برد ایراد دارد.

تست هیتر یخساز در ساید بای ساید ال جی

تست هیتر یخساز در ساید بای ساید ال جی

۷- تست هیتر درین یخساز در ساید بای ساید ال جی

جهت تست هیتر درین که در داخل درب قرار دارد با توجه به عکس های زیر اقدام نمایید. توجه کنید اهم این هیتر بین ۴۰ تا ۶۰ اهم می باشد و ولتاژ اعمالی از برد به این هیتر ۱۲ ولت می باشد، در صورتی که این ولتاژ وجود نداشته باشد، برد دستگاه ایراد دارد.

تست هیتر دیرین یخساز در ساید بای ساید ال جی

تست هیتر دیرین یخساز در ساید بای ساید ال جی

توجه نمایید کانکتور ها، پین های مربوطه و رنگ سیم ها ممکن است در مدل های مختلف متفاوت باشد ولی روال انجام کار به همین ترتیب می باشد، جهت پیدا کردن سوکت مربوطه و رنگ سیم ها به دفترچه راهنمای ساید بای ساید ال جی خود مراجعه نمایید.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مطلب نیافتید، آن را در قسمت نظرات کاربران مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

نظرات کاربران

بسیار عالی بودش یه سوال کاره هیتر درین چیه وتغذیه سنسور اثر هال چند هستش یه کم توضیح بدید

  محمدکوهساری

  سلام یخچال مایخ نمی سازه اگربرق بره بیاددوباره یخ می سازه دلیلش چیه؟

رحیم تاجیک

سلام متشکر از راهنمایی دقیق تان

سلام. دریچه ای که هنگام فشار شاسی یخ خارج می شود خروجی یخ با تاخیر بسته میشه. علت چیه؟ چطوری مشکل حل میشه؟

ترنم یزدانی

سلام وقت بخیر یخچال من بجای تخلیه یخ اب تخلیه میکند و اینکه مسیری ک باید یخ بسازد اب یخ زده و یخ خارج نمیشود علت چیست؟ مشکل دومم مربوط به ابریز است ک اب از گوشه سمت اهرم یخساز اب خارج میشود علت چیست؟

ترنم یزدانی

سلام من ساید ال جی دارم مشکلم یخسازه ک فقط یکبار یخ میسازه و بعدش دیگه اب داخلش یخ میزنه ویخ خارج نمیشه …..و دومین مشکل اینه که بجای اینکه اب از وسط ابریز خارج شود از گوشه و سمتدکنه یخساز اب خارج میشود علتش چی٠؟؟؟

ایمان یزدانپوری

سلام یخچال سایت داستم چراغ۲۶و۳همش چشمک میزنه دلیلش چیه

ایمان یزدانپوری

سلام سایت باسایدمشکل داره و ارور۲۶:۳همش چشمک میزنه یخسازشم کارنمیکنه

  سعیدکریمی

  چگونگی تست شیر برقی آب یخساز، دوو frs2511

عبداله نجفی

سلام . ساید من یخ می سازه . ولی دریچه باز نمی شه بیاد پایین

هاشمی مهر

ممنون
استفاده کردیم

محسن یزدانی

عالی بود

محسن خاکپور

یخچال ال جی ساید دارم یخسازش کار نمی کنه دلایلش چی میتونه باشه؟ ممنون

مجید مهمان نواز

سلام بنده یه ساید ال جی نکس پنج دردارم که پنج روز پیش برودت فریزرش کم شده پس از تماس با گارانتی مادایرانیان تقلبی یک متخصص اومد و از همه جای سایدایراد گرفت وبا هزینه پیشنهادی بالا ماروسوپرایزکردوبنده با یکی از دوستان تماس گرفتم که اومد اعلام نمود که گاز موتور کم نیست ویک گاز R600 شارژ کرد ‌وباقراردادن یک دماسنج پس ازیک روزدمای فریزر به منفی ۱۶رسید میخاستم ببینم احتمال برگشت به حالت قبل وجود دارد میشه کمکم کنید منمون