استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کولر گازی حاره ای یا تروپیکال چیست؟ + راهنمایی خرید

کولر گازی حاره ای

کولر گازی حاره ای یا تروپیکال یکی از مدل‌های کولر گازی است، که برای استفاده در مناطق گرمسیری طراحی شده است. کمپرسور این دستگاه متناسب با شرایط آب و هوایی مناطق گرمسیری طراحی شده و می‌تواند در دمای 21 تا 51 درجه نیز عملکرد مطلوبی داشته باشد.

برای عملکرد بهتر دستگاه، افزایش طول عمر کولر گازی و همچنین کاهش مصرف برق، بهتر است هنگام خرید کولر گازی، شرایط آب و هوایی محل زندگی خود را مد نظر داشته باشید.

ویژگی‌ها و مزایای کولرگازی حاره ‌ای، راهنمای خرید کولر گازی تروپیکال و بهترین مناطق برای استفاده از این نوع کولر گازی، به صورت کامل در این مطلب ارائه شده است.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

درباره کولر گازی تروپیکال یا حاره ای

کسب اطلاعات کافی درباره کولر گازی تروپیکال یا حاره ای و ویژگی‌های این دستگاه، یکی از نکاتی است که لازم است هنگام خرید کولر گازی تروپیکال به آن توجه نمود. کولرگازی حاره ای یکی از انواع مدل‌های کولر گازی است که برای استفاده در مناطق گرمسیری طراحی شده است.

کمپرسور کولر گازی حاره ‌ای طراحی ویژه‌ای دارد به گونه‌ای که قادر است در شرایط آب و هوایی بسیار گرم به خوبی فعالیت کرده و اختلالی در عملکرد و کارکرد دستگاه وارد نشود. هوای مرطوب و شرجی یکی از مسائلی است که در برخی از مناطق حاره‌ای وجود دارد. طراحی خاص این نوع کولر گازی به افزایش سطح کیفی دمای اتاق کمک کرده و باعث می شود دمای هوا همواره مطبوع باشد.

برای نصب، سرویس و تعمیر کولرگازی تروپیکال یا حاره ای می‌توانید راهنمای‌‌های لازم را از مرکز تعمیر کولر گازی کاراباما دریافت کنید.

ویژگی های کولر گازی حاره ای

یکی از مهم‌ترین ویژگی های کولر گازی حاره ای، طراحی خاص کمپرسور دستگاه است. کمپرسور T3 مناسب آب و هوای حاره ای است و قادر است تا 57 درجه سانتی گراد دمای محیط را تحمل کند. لازم به ذکر است، در این نوع کولر گازی فقط از کمپرسورهای پیستونی و اسکرال استفاده می‌شود.

در صورت سرویس منظم و دوره‌ای، این دستگاه دوام و طول عمر بالایی داشته و می‌تواند تا سال‌ها برای شما کارکرد مطلوبی داشته باشد. قدرت این دستگاه بالا بوده و در کنار آن مصرف انرژی بسیار مناسبی دارد.

کولر گازی تروپیکال علاوه بر مناطق گرمسیری، در مناطق معتدل نیز قابلیت استفاده دارد.

راهنمای خرید کولر گازی حاره ای

راهنمای خرید کولر گازی حاره ای

برای آگاهی بیشتر، در ادامه نکاتی در مورد راهنمای خرید کولر گازی حاره ای، ارائه داده شده است:

  • بررسی شرایط جغرافیایی و آب و هوایی منطقه : آب و هوا یکی از مهم‌ترین مواردی است که در عملکرد کولر گازی تاثیر داشته و باید هنگام خرید دستگاه به آن توجه شود. کولر گازی حاره ای یکی از انواع پرکاربرد کولر گازی است که در مناطق گرمسیری عملکرد بسیار خوبی دارد.
  • میزان مصرف انرژی کولر گازی : با توجه به اینکه در مناطق حاره ای لازم است سیستم های خنک کننده در 24 ساعت شبانه روز در حال کار باشند، هنگام خرید دستگاه حتما به میزان برق مصرفی کولر گازی توجه داشته باشید.

کولر گازی حاره ای در کنار قدرت بسیار بالا، از مصرف انرژی متعادلی برخوردار است.

  • کمپرسور کولر گازی : نوع کمپرسور به کار رفته در ساخت دستگاه اهمیت زیادی دارد که باید هنگام خرید کولر گازی به آن توجه شود. کمپرسور کولر گازی حاره ای به گونه ای طراحی شده که می‌تواند در شرایط آب و هوای حاره ای و بسیار گرم عملکرد مطلوبی داشته باشد.
مطلب پیشنهادی کاراباما: آموزش کامل نحوه تعویض و نصب کمپرسور کولر گازی
  • مساحت محیط و محل نصب کولر گازی : کولرهای گازی دارای ظرفیت‌های متفاوتی هستند. هنگام خرید دستگاه حتما به مساحت فضای مورد نظر توجه داشته، کولر گازی با ظرفیت مناسب را انتخاب کنید.

خدمات پس از فروش، گارانتی، قیمت کولرگازی حاره ای، ارتفاع سقف، آفتاب گیر بودن محل نصب و … از دیگر مواردی است که لازم است هنگام خرید دستگاه به آن توجه شود.

بهترین مناطق برای استفاده از کولر گازی حاره ای

معمولا شهرهایی که در مناطق گرمسیری وجود دارند، از کولر گازی حاره ای استفاده می‌کنند. امکان استفاده از کولر گازی تروپیکال در مناطق معتدل هم وجود دارد اما ضرورتی نخواهد داشت.

شهرهای مرکزی و جنوبی ایران مانند اهواز، بندرعباس، زاهدان و … جزء مناطق حاره ای محسوب شده و بهتر است از کولر گازی تروپیکال استفاده نمایند.

مطلب پیشنهادی کاراباما: تنظیم بهترین درجه کولر گازی برای گرمایش و سرمایش
نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.