استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

آموزش کار با مایکروفر سامسونگ: راهنمای کار با دکمه‌ها و نحوه پخت انواع غذا

آموزش کار با مایکروفر سامسونگ: راهنمای کار با دکمه‌ها و نحوه پخت انواع غذا

آموزش کار با مایکروفر سامسونگ یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از استفاده از این دستگاه باید بدانید. این روزها تقریبا در بیشتر خانه‌ها مایکروفر به چشم می‌خورد و استفاده از آن، زمان را برای پخت و پز کوتاه می‌کند. آشنایی با نحوه استفاده از مایکروفر سامسونگ علاوه بر اینکه باعث می‌شود دستگاه شما دیرتر خراب شود، به شما کمک می‌کند به راحتی از تمام امکانات و قابلیت‌های آن استفاده کنید. در این مقاله نکات محل نصب مایکروفر سامسونگ، نحوه کار با آن و کارکرد دکمه‌های دستگاه را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

انتخاب مکان مناسب برای نصب مایکروفر

در انتخاب مکان مناسب برای نصب مایکروفر، به نکات و موارد زیر توجه کنید:

 1. برای نصب مایکروفر، حتما یک سطح صاف را انتخاب کنید که فضای مناسب برای مکش و خروج هوا در اطراف آن وجود داشته باشد. توجه داشته باشید، انسداد دریچه ورود و خروج هوا، ممکن است موجب آسیب به دستگاه شود.
 2. پشت مایکروفر باید جلوی دیوار باشد و حداقل 30 سانتی متر فضای آزاد بالای دستگاه وجود داشته باشد. برای جلوگیری از آسیب به مایکروفر، هرگز آن را در نزدیکی یا بالای منبع گرمایشی قرار ندهید.
 3. مطمئن شوید که یک پریز برق در نزدیکی مایکروفر وجود داشته باشد.
 4. مایکروویو را روی اجاق گاز یا دیگر وسایل برقی که حرارت تولید می کنند، قرار ندهید.
 5. زیر کانتر، زیر صفحه کابینت، کابینت زاویه دار در گوشه دیوار، داخل کابینت جزیره چند محل مناسب برای قراردادن مایکروفر است.

باتوجه به حساسیت قطعات مایکروفر، در صورت خرابی و وجود مشکل در دستگاه حتما از یک تکنسین تعمیر مایکروفر کمک بگیرید.

دکمه ‌های مایکروفر سامسونگ

در آموزش کار با مایکروفر سامسونگ به معرفی دکمه‌های این دستگاه می‌رسیم هرکدام از دکمه‌ها یک کارایی داشته و برخی از آن‌ها می‌توانند به طور همزمان کارایی‌های جدیدی را ارائه دهند.

 1. Start و Stop: برای روشن و خاموش کردن مایکروفر از این دو دکمه استفاده می‌شود.
 2. Quick Defrost: در برخی از مدل‌های مایکروفر سامسونگ دکمه Quick Defrost یا Auto Defrost قرار داده شده است. با فشردن این دکمه، مواد غذایی برای مدت زمان کوتاهی یخ‌زدایی می‌شوند.
 3. Grill: دکمه گریل برای برشته کردن مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. Micro: دکمه مایکرو برای گرم کردن و پخت غذاها و شیرینی‌های مختلف استفاده می‌شود.
 5. Combination: این دکمه ترکیب حالت مایکرو و گریل است. بنابراین هم غذای شما پخته و هم به طور همزمان گریل می‌شود.
 6. Power و Weight: دکمه پاور برای تعیین دمای داخل مایکروفر و دکمه بعدی برای تعیین میزان وزن مواد غذایی است.

راهنمای پخت غذا در مایکروفر سامسونگ

راهنمای پخت غذا در مایکروفر سامسونگ

یکی از ویژگی‌های کاربردی مایکروفر سامسونگ این است که می‌توانید انواع غذاها را داخل آن بپزید. در ادامه راهنمای پخت غذا در مایکروفر بیان شده است:

پخت غذا با استفاده از Sensor Cooking

اگر به صفحه نمایشگر مایکروفر نگاه کنید دکمه‌هایی مربوط به پخت انواع غذاها مانند پاستا، پیتزا و کباب را مشاهده می‌کنید. با فشردن هریک از این دکمه‌ها و انتخاب وزن غذا، مراحل پخت به سرعت انجام می‌شود. برای این کار مواد غذایی را روی سینی گردان قرار داده و دکمه مورد نظر، را فشار دهید. با وارد کردن مقادیر مورد نیاز، دکمه Start را فشار دهید. غذای شما طبق برنامه از پیش تعیین شده دستگاه طی چند دقیقه آماده خواهد شد.

پخت غذا با استفاده از Auto Cook

دکمه Auto Cook‌ امکان پخت دو ماده غذایی را به صورت همزمان فراهم می‌کند و برای طبخ تنها دو دقیقه زمان کافی است.

طبخ غذای آماده در مایکروفر

با استفاده از این قابلیت می‌توانید غذاهای آماده را در کمترین زمان و به آسانی گرم کنید. پس از چیدن انواع گوشت، برنج، سبزیجات و … روی سینی مخصوص روی آنها را بپوشانید و سپس دکمه Ready Meals را لمس کنید. (حدود سه دقیقه زمان برای گرم کردن مواد غذایی کافیست.)

پخت سبزیجات تازه در مایکروویو

پس از شستن و تمیز کردن سبزیجات، آنها را وزن کنید و در یک کاسه دردار قرار دهید. سپس دکمه Fresh vegetables را لمس کنید تا آماده سازی شروع شود.
(برای پخت 200 تا 450 گرم سبزی، سه قاشق غذاخوری آب لازم است. برای طبخ 500 تا 650 گرم سبزی نیز به 4 قاشق غذاخوری آب نیاز دارید.)

پخت مرغ با مایکروفر سامسونگ

پخت مرغ با مایکروفر

پس از آماده سازی قطعات مرغ آنها را روی قفسه توری شکل موجود در محفظه بچینید و دکمه Chicken pieces را فشار دهید.

آماده سازی ماهی در مایکروفر

برای یخ زدایی و پخت ماهی در مایکروفر، پس از پاک کردن ماهی‌ها، آنها را داخل ظرف مخصوص قرار دهید و گزینه Fish را انتخاب کنید. (حداکثر زمان لازم برای پخت 50 دقیقه خواهد بود.)

آماده سازی انواع مایعات در مایکروفر

برای جوشاندن انواع نوشیدنی‌ها از جمله آب، چای، قهوه و … نیز می‌توانید از مایکروفر استفاده کنید. (حدود 1 تا 2 دقیقه زمان برای آماده سازی این نوشیدنی‌ها لازم است.) پس از قراردادن نوشیدنی داخل دستگاه، باید دکمه Drinks را فشار دهید. برای اینکار حتما از فنجان‌های نشکن استفاده کنید.

اگر مایکروفر روشن نمی‌شود، سر و صدای زیادی دارد، به صورت ناگهانی خاموش می‌شود و غذا را گرم نمی‌کند، برای جلوگیری از آسیب جدی به دستگاه، حتما از یک مرکز معتبر تعمیر مایکروفر سامسونگ راهنمایی بگیرید.

راهنمای گرم کردن غذا در مایکروفر

گرم کردن غذا، یکی از مهم‌ترین موارد استفاده از مایکروفر است. برای گرم کردن غذا، مواد غذایی را داخل ظرف مخصوص قرار دهید و روی آن یک درپوش بگذارید.

با توجه به حجم غذا زمان مورد نظر را انتخاب کرده و دکمه Start‌ را فشار دهید. در بسیاری از مایکروفر‌ها با فشار دادن دکمه Start ابتدا 30 ثانیه زمان در نظر گرفته می‌شود. با هر بار فشردن این دکمه، 30 ثانیه به زمان تعیین شده اضافه می‌شود. بعد از اتمام مدت تعیین شده غذا را خارج کنید. حداقل 20 ثانیه را برای خنک کردن محفظه و دستگاه اختصاص دهید سپس درب دستگاه را باز کنید.

نحوه تمیز کردن مایکروفر سامسونگ

نحوه تمیز کردن مایکروفر سامسونگ

برای جلوگیری از آسیب به قطعات مایکروفر و انتشار بوی بد در دستگاه به طور منظم آن را تمیز کنید. برای تمیز کردن مایکروفر می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:

استفاده از آب لیمو برای تمیز کردن مایکروفر: برای تمیز کردن مایکروفر یک فنجان آب را با برش های لیمو ترکیب کنید و به مدت دو دقیقه داخل دستگاه قرار دهید. پس از اینکه دستگاه پر از بخار شد، آن را خاموش کرده و درب را به مدت 10 دقیقه بسته نگه دارید. سپس ظرف را خارج کرده و با استفاده از یک پارچه مرطوب تمام آلودگی‌های دیواره مایکروفر را پاک کنید.

استفاده از سرکه: روش دیگر برای تمیز کردن مایکروفر این است که دو قاشق سرکه را با یک لیوان آب مخلوط کرده و مانند روش قبلی به مدت 5 دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید. سپس با یک دستمال نرم و مرطوب، داخل دستگاه را تمیز کنید.

استفاده از جوش شیرین: 4 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با 4 فنجان آب ترکیب کنید. سپس محلول تهیه شده را به یک پارچه تمیز آغشته کرده و داخل مایکروفر را به خوبی تمیز کنید.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن مایکروفر با 4 روش سریع، آسان و موثر

نکات مراقبتی برای افزایش طول عمر مایکروفر

با رعایت چند نکته ساده می‌توانید از آسیب به قطعات دستگاه جلوگیری کرده و موجب افزایش طول عمر مایکروفر خود شوید.

 • قبل از تمیز کردن، مایکروفر را حتما خاموش کرده و از برق بکشید. این کار از بروز حوادث ناگوار جلوگیری می‌کند.
 • هیچ وسیله‌ای میان صفحه رویی آون و در قرار ندهید.
 • برای تمیز کردن مایکروفر به هیچ عنوان از آب استفاده نکنید. نفوذ آب به داخل بخش‌های دستگاه ممکن است آسیب جدی به آن برساند. اما شستن صفحه گردان داخل مایکروویو ایرادی ندارد. صفحه را خارج کرده و با مایع ظرفشویی و اسفنج نرم آن را بشویید و به خوبی خشک کنید.
 • از قراردادن قطعات اضافی در مقابل مایکروفر خودداری کنید.

کلام پایانی

از مایکروفر برای پخت انواع غذا، گرم کردن غذا، یخ‌زدایی مواد غذایی و … استفاده می‌شود. نکته مهم هنگام استفاده از مایکروفر، اطلاع از نحوه استفاده از دستگاه و قابلیت‌های آن است. برند سامسونگ یکی از بهترین تولید کنندگان مایکروفر است که محصولات آن از امکانات و قابلیت‌های متعددی برخوردار هستند. در این مقاله تلاش کردیم نحوه استفاده از برخی قابلیت‌ها و امکانات محصولات این برند را بررسی کنیم

در صورت خرابی و وجود هرگونه مشکل در مایکروفر، از یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر مایکروفر ال جی یا هر برند دیگری کمک بگیرید.

سوالات متداول

برای اینکه بتوانید بوی بد داخل مایکروفر را از بین ببرید بهتر است از ترکیب سرکه و آب استفاده کنید. در مواقعی که سرکه در دسترس ندارید، جوش شیرین هم می‌تواند مفید باشد.

ظروف سرامیکی بهترین و مناسب‌ترین ظروف برای استفاده در مایکروفر هستند.

برای پخت سبزیجات، ماهی، پیتزا، کیک، آماده سازی انواع مایعات و گرم کردن مواد غذایی در کمترین زمان، می‌توانید از مایکروفر استفاده کنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.