علت چشمک زدن یخچال فریزر | چشمک زدن دما یا درجه، صفحه نمایش و چراغ قرمز یخچال

علت چشمک زدن و بوق زدن یخچال فریزر

یکی از موارد کلافه کننده ای که بسیاری از افراد را آزار داده و فکر آنها را به خود مشغول می کند، چشمک زدن یخچال است. در مواقعی که یخچال فریزر شما چشمک می زند، در صورتی که احتمال خرابی و اتصالی سیم ها را در نظر نگیریم، که احتمال بسیار پایینی هم دارد، معمولا این اتفاق اعلام هشدار یخچال به شماست که خبر از وقوع مشکلی را در دستگاه می دهد.

اما واقعا علت چشمک زدن دمای یخچال و یا چشمک زدن درجه یخچال چیست و به چه صورت قابل حل است؟ در این مطلب آموزشی از کاراباما، در رابطه با علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال و یا علت چشمک زدن درجه یا دمای یخچال فریزر صحبت خواهیم نمود. با ما همراه باشید!

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که پس از یک اتفاق خاص و یا حتی بدون دلیل، به یکباره یخچال خود را در حال بوق زدن ببینید. در برخی موارد هم، گاها با فلاش زدن و چشمک زدن چراغ قرمز و یا درجه یا دمای یخچال رو به رو می شویم. اگر شما نیز تجربه زیادی در این خصوص ندارید و حوصله این هشدارهای مداوم را هم ندارید و از دست آنها کلافه شده اید و در صدد خاموش کردن و رفع آنها هستید، مطالبی که در ادامه برای هر مورد آورده شده است را به دقت مطالعه کنید.

در صورتی که پس از مطالعه این آموزش و انجام موارد ذکر شده همچنان با مشکل چشمک زدن یخچال خود رو به رو بودید، لازم است تا حتما از تعمیرکار باتجربه و حرفه ای برای بازدید یخچال خود کمک بگیرید. با تماس با مرکز تعمیرات لوازم خانگی کاراباما و یا تکمیل فرم آنلاین تعمیرات یخچال، متخصصین ما در سریعترین زمان ممکن به منزل شما اعزام شده و مشکل را برایتان حل می کنند.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر

معمولا در بسیاری از مدل های موجود یخچال فریزرهای ایرانی و خارجی، سه چراغ ال ای دی بر روی دستگاه قرار گرفته است. شاید این چراغ ها را در مدل های امروزی و یا در انواع ساید بای سایدهای مختلف نتوان یافت. در یخچال های جدید به جای چراغ از صفحه نمایش جهت نمایش وضعیت یخچال و ارورهایی که اتفاق می افتد استفاده می شود به این ترتیب محدوده بروز خطا خیلی دقیق تر از مدل هایی که تنها از چراغ استفاده می کردند، مشخص می شود.

در مدل های چراغ دار، چراغ ها که معمولا در سه رنگ قرمز، سبز و زرد هستند، هر یک معنای خاص خود را دارند که در مواقع مختلف به کار می آیند. چراغ سبز، به معنای کارکرد صحیح دستگاه و رسیدن برق به قسمت های مختلف می باشد. چراغ زرد معمولا در مواقع خاصی روشن می شود؛ مثلا در هنگامی که آپشن یخ سریع یا فست فریز فعال می شود، چراغ زرد رنگ نیز روشن می شود.

و نهایتا چراغ قرمز یخچال فریزر که می تواند در برخی مواقع با چشمک زدن و روشن شدن متوالی به شما هشدار دهد، به معنای بالا رفتن دمای داخل یخچال می باشد.

بنابراین در صورتی که یخچال را به تازگی نصب نموده اید، یا حجم زیادی از غذا و مواد خوراکی را به تازگی در داخل یخچال قرار داده اید و یا اینکه دمای یخچال را بر روی چندین درجه کمتر تنظیم نموده اید، ممکن است با چشمک زدن چراغ قرمز یخچال رو به رو شوید که کاملا نرمال است! به دستگاه خود فرصت دهید تا به دمای تنظیم شده و درجه خنکی مطلوب برسد. پس از رسیدن به این دما، به طور خود به خود چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر متوقف خواهد شد.

در صورتی که پس از گذشت مدت زمان قابل ملاحظه ای هنوز یخچال چشمک می زند، بالا رفتن دمای داخل یخچال علت دیگری داشته که باید پس از عیب یابی یخچال فریزر برطرف گردد. برخی از دلایل بالا رفتن دمای یخچال ممکن است موارد زیر باشد:

 • ایراد در قفل درب و چفت نشدن صحیح درب
 • تراز نبودن دستگاه
 • ایراد لاستیک دور درب
 • باز و بسته نمودن بیش از حد درب یخچال
 • گرما و رطوبت بیش از حد محیط آشپزخانه

راهکارهای رفع مشکل در صورتی که جزو موارد بالا باشند، ساده بوده و عبارتند از:

 • تعویض قفل درب در صورت معیوب بودن
 • اطمینان از تراز بودن دستگاه برای بسته شدن صحیح درب
 • تعویض لاستیک دور درب یخچال در صورتی که شل شده و یا کنده شده است
 • کنترل دفعات باز و بسته نمودن درب
 • تهویه هوای مناسب آشپزخانه

علت چشمک زدن درجه یا دمای صفحه نمایش یخچال فریزر و راهکار رفع آن

همانطور که اشاره شد، در صورتی که چشمک زدن یخچال مداوم بوده و قطع نشود، علت چشمک زدن و بالا رفتن دمای داخل یخچال چیز دیگری می باشد. توجه داشته باشید که در بعضی از موارد، ممکن است یخچال فریزر فاقد چراغ ال ای دی باشد و در عوض دارای صفحه نمایش باشد. در بسیاری از مدل های امروزی یخچال فریزرها و یا بسیاری از ساید بای سایدهای جدید، استفاده از صفحه نمایش برای انجام تنظیمات یخچال و نیز نمایش وضعیت دستگاه مرسوم است.

در این نوع از یخچال ها، چشمک زدن صفحه نمایش یخچال و یا به طور دقیقتر، چشمک زدن درجه یا دمای یخچال فریزر اتفاقی است که مشابه با چشمک زدن چراغ قرمز روی می دهد و همان معنای بالا رفتن دمای داخل دستگاه و گرم شدن آن را دارد که ممکن است به دلایل زیر اتفاق بیوفتد:

 • زمانی که دمای یخچال فریزر سریعا افزایش می یابد
 • زمانی که یخچال فریزر ریست می شود

اما همانطور که اشاره شد، اگر چشمک زدن و هشدار یخچال قطع نشود علت اصلی را می توان به موارد زیر مرتبط دانست:

 • ایراد احتمالی در داخل فریزر (از کار افتادن فن، مسدود بودن دریچه فن و … )
 • خرابی سیستم خنک کنندگی (اواپراتور)
 • خرابی مدار برفک زدایی یخچال
 • خرابی یخساز یخچال

در رابطه با راهکار رفع مشکل در هر یک از موارد بالا، به دلیل ماهیت فنی و تخصصی بودن مشکل، توصیه اکید ما مشورت با متخصصان و تعمیرکاران باتجربه ایست که دانش و ابزار لازم برای عیب یابی یخچال فریزر و انجام تعمیرات قطعات مختلف از جمله یخساز، فن فریزر و اواپراتور را دارند. بنابراین در صورتی که چشمک زدن یخچال متوقف نمی شود و علت اصلی این امر به یکی از موارد بالا مرتبط باشد، بهترین راه حل ممکن تماس با یک تعمیرکار مجرب است!

گاهی نیز صفحه نمایش یخچال با چشمک زدن نور قرمز رنگی به ما هشدار می دهد. این مساله نگران کننده نبوده زیرا به معنای فعال بودن قفل کودک است. برای غیر فعال کردن آن می توانید به طور همزمان کلیدهای فریزر و یخچال (Freezer Temperature key + Fridge Temperature key) را چند ثانیه بفشارید. با اینکار قفل کودک غیر فعال شده و هشدار چشمک زن قرمز صفحه نمایش خاموش می شود.

ممکن است یخچال شما برای اعلام هشدار از صدای به خصوصی شبیه به بوق استفاده نماید، در این حالت شما را به خواندن مطلب تخصصی ما در رابطه با انواع صداهای یخچال و بوق کشیدن یخچال دعوت می کنیم.

علت چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ

 اگر دمای یخچال فریزر سامسونگ شما بالای ۱۵ درجه سانتی گراد باشد، شما شاهد چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ خود خواهید بود و این چراغ تا پایین آمدن دما به طور خودکار به چشم زدن ادامه خواهد داد.  همچنین معمولاً درصورت باز ماندن درب و یا خاموش شدن یخچال به خاطر برق رفتن، دمای یخچال بالا می رود و چراغ دمای یخچال سامسونگ چشمک می زند. با این حال اگر فکر می‌کنید که مشکل فنی علت چشمک زدن چراغ یخچال سامسونگ است، باید برای برطرف کردن از یک متخصص کمک بگیرید.

 برخی از یخچال فریزرهای دارای یک پنل کنترل کوچک برای کشو وسطی یخچال (کشو گوشت یا کشو دلی) هستند. اگر چراغ های موجود در این پنل چشمک می زنند یخچال را از برق جدا کرده و بعد از ۲ دقیقه دوباره به برق وصل کنید. یخچال را روشن کنید و یک دقیقه صبر کنید تا چراغ چشمک زن خاموش شود. اگر هنوز هم نمی دانید چرا یخچال سامسونگ شما چشمک میزند حتماً با یک متخصص مشورت کنید.

علت چشمک زدن درجه یخچال الکترواستیل

علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر الکترواستیل و یا علت چشمک زدن درجه فریزر الکترواستیل نیز می تواند به دلایلی مثل باز ماندن درب یخچال، خراب شدن لاستیک دور درب یخچال، دمای نامناسب و سایر مواردی که پیش تر درباره آن ها صحبت کردیم رخ دهد. همچنین چشمک زدن دمای یخچال الکترواستیل می تواند به خاطر اشکال فنی مانند خراب شدن سنسور برفک زدایی، مدار برد کنترل، خراب شدن سنسور یخچال و غیره رخ دهد.

علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر امرسان

علت چشمک زدن درجه یخچال امرسان و یا علت چشمک زدن درجه فریزر امرسان می تواند به دلیل تنظیم نبودن دمای یخچال یا فریزر رخ دهد. از طرفی نیز ممکن است به دلیل بروز مشکل فنی مانند معیوب شدن سنسور یخچال یا فریزر شاهد چشمک زدن یخچال امرسان خود باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اشکالات فنی که باعث چشمک زدن یخچال فریزر امرسان شما می شود می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر هیمالیا

یخچال یا فریزر هیمالیا ممکن است به دلایل مختلفی مختلفی شروع به چشمک زدن کنند. برخی از این آلارم ها طبیعی بوده و حاکی از بروز مشکل نیستند به عنوان مثال زمانی که یخچال فریزر هیمالیا شروع به برفک زدایی می کند، چراغ چشمک زن df روشن شده و تا پایان فرایند یخ زدایی ادامه خواهد داشت. اما برخی مواقع چراغ چشمک زن یخچال فریزر هیمالیا به دلیل بروز مشکل وارد عمل می شود. در چنین مواقعی باید مشکل یخچال یا فریزر به صورت دقیق توسط تکنسین متخصص تعمیرات یخچال هیمالیا بررسی و عیب یابی شود.

علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال و فریزر پارس

علت روشن شدن و چشمک زدن چراغ یخچال و فریزر پارس نیز مانند سایر یخچال هاست که پیش تر درباره آن ها صحبت کردیم. ممکن است به دلیل ایراد در درب یخچال، لاستیک دور درب، تراز نبودن یخچال یا فریزر و یا اشکال فنی مثل معیوب بودن سنسور یخچال یا فریزر، خرابی مدار برفک زدایی و غیره شاهد روشن شدن چراغ قرمز یخچال یا فریزر پارس باشید. به هر حال اگر چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر پارس مشکل فنی باشد، باید حتما از متخصصین امر برای تعمیر آن کمک بگیرید چراکه در غیر این صورت ممکن است مشکل یخچال را بزرگ تر کنید.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مطلب نیافتید، آن را در قسمت نظرات کاربران مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

نظرات کاربران

سارا خالدی
19 آگوست 2019

سلام خسته نباشید. ما شش ماهه که یخچال ساید رو نصب کردیم ولی اخیرا چراغ فیلتر بنفش شده. میخواستم بدونم باید تعویض بشه؟؟
ممنون از راهنماییتون

  کارشناس5: شعبانی
  24 آگوست 2019

  سلام.
  معمولا زمان تعویض فیلتر یخچال بستگی به مدل و برند یخچال بین ۶ تا ۱۲ ماه هست. البته نوع فیلتری هم که استفاده میشه و عمر مفیدش تو این زمان تاثیرگذاره.
  تغییر رنگ چراغ فیلتر هم به معنی زمان تعویض اونه. اگر می تونید تغییر طعم آب رو حس کنید یا تغییر شفافیت یخ های ساخته شده رو پس قطعا فیلتر یخچال رو تعویض کنید. درکل توصیه میکنیم اینکار رو انجام بدید چون داشتن فیلتر مناسب داخل یخچال لازمه.

کنعانی
9 سپتامبر 2019

سلام، ما یخچال دوقلوی دیپوینت داریم، روی صفحه نمایش، علامت بلندگو، چشمک میرند. در ضمن، درجه آن هم تغییر میکند مثلا از ۲ به ۴
ممنون

  حسین عسکری
  10 آوریل 2020

  ما یخچال دوقلو پارس داریم بعد از قطع شدن برق چراغهای قرمز و زرد با چراغ هشدار دما روی عدد ۶ چشمک میزند علت چیست ممنون

   کارشناس 4: جعفری
   7 ژوئن 2020

   سلام دوست گرامی، دمای یخچال پارس شما به علت قطع شدن برق بالا رفته. بهتر است درب یخچال خود را برای مدتی باز نکنید تا دما به حالت نرمال بازگردد.

   نغمه نقشین پور
   22 ژوئن 2020

   سلام
   دکمه ی پاورکول در یخچال سامسونگ rz32 چطور غیرفعال میشود؟ بعد از فشردن سه ثانیه روشن شد علامت برف روی دیجیتال ظاهر شد اما دکمه هر کار میکنیم خاموش نمیشه حتی کل دستگاه رو از پریز خارح کردیم اما بعد از روشن شدن مجددا علامت پاورکول روی دیحیتال اومده‌
   باید چه کنیم؟

فاطمه خانم
21 دسامبر 2019

سلام یخچال هایسنس ۸سال هست دارمش به تازگی چهار روز میشه که صدای هشدار مرتب میده و خنک کنندگی هم مشکلی نداره ولی در که باز میشه لامپ یکبار روشن میشه ولی دفعه بعدش خاموشه-میشه به من کمک کنید مشکلش از چیه و چیکار کنم ای صدا قطع بشه

  کریم پور
  13 مارس 2020

  فریز بوش دارم مدتی هست چراغ دما که روی ۱۸ درجه سانتی گراد هست چشمک می زند همچنین چراغ بوق آن دائما”قرمز است با تشکر

محمدرضاآقایی
28 دسامبر 2019

سلام..من یخچال هیمالیا دارم چند وقته یه چراغ سبز رنگ به شکل برگ شروع به چشمک زدن کرده خواستم بدونم چیکار باید بکنم
ممنون

  کارشناس 4: جعفری
  7 ژوئن 2020

  سلام علامتی که گفتید، حالت پلاسما یخچال شما می باشد که باعث حفظ طراوت و تازگی مواد غذایی می شود.

زهرا
9 مارس 2020

سلام فریزر ما دو روزه صدای آژیرش متوقف نمیشه به حدی که مجبور شدیم از برق اون رو بکشیم ، وقتی به برق وصل میشه صدای آژیرش بی وقفه بلند میشه ، درجه دماش رو هم هی تغییر میده خودش ، وقتی دستی میزاریمش رو ۱۷ همه چی اوکی میشه ولی بعد از چند ثانیه درجه رو تغییر میده و دوباره شروع میکنه به آژیر زدن و چراغ هاشم همه چشمک میزنن ، مشکلش چیه؟

  کارشناس 4: جعفری
  7 ژوئن 2020

  سلام دوست گرامی، ممکن است مشکل از سنسور یخچال و یا سیستم خنک کنندگی شما باشد. با این حال باید یخچال شما حتما توسط متخصص تعمیر یخچال بررسی و عیب یابی شود.

پوریامحمدی
3 می 2020

سلام یخچال ما درجش رو وقتی بالا میبری هی چشمک میزنه و به حالت قبل برمیگرده اسمشم هیمالیاس

کمالی
9 می 2020

سلام
چراغ ic off یخ ساز ساید سامسونگ چشمک زن شده و یخ هم نمیسازد علت چیست؟

  کارشناس 4: جعفری
  7 ژوئن 2020

  یخ ساز یخچال شما خاموش شده است، کلید ice off/on را به مدت ۶ ثانیه نگه دارید تا ice on روشن شود.

علی حق تقی
9 می 2020

سلام فریزر ما امرسان از نیم ساعت پیش در صفحه نمایش ۲تاf انکلیسی چشمک می زنه خاموشهم نمیشه لطفا مرا راهنمائی فرمایید

Sadra
16 می 2020

یخچال فریزر من مارک دپوینت است دمای فریزر روی ۲ آمده و علامت میزند و آلارم درب بوق میزنه لطفا راهنماییم کنید

سعیدمختاری کرچگانی
26 می 2020

سلام بعد از رفتن برق ودوباره امدن برق فریزر ازمایش چراق قرمزش روشن شد و نمایش گر دما مکرر میاد روی دو وبرمیگردد لطفا مرا راهنمای بفرمایید

  کارشناس 4: جعفری
  7 ژوئن 2020

  سلام دوست گرامی، بهتر است درب فریزر را برای مدت ۲۴ ساعت باز نکنید تا دما به حالت عادی باز گردد.

محمد جواد
6 ژوئن 2020

سلام
یک یخچال ال جی دارم که با هر بار صدای بوق ال سی دی خاموش و با بوق بعدی ال سی دی روشن میشه یخچال صدای اضافی نداره ممنون میشم کمکم کنید

میلاد اختر
7 ژوئن 2020

سلام ما یخچال فریزر بوش داریم. وقتی که دمای یخچال رو روی ۴ درجه تنظیم می کنیم مدام چشمک می زند و بیشتر اوقات دما بیشتر از مقدار تنظیمی قرار می گیرد. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

  کارشناس 4: جعفری
  7 ژوئن 2020

  سلام دوست گرامی، ممکن است کویل های پشت یخچال شما کثیف باشند. یخچال را جلو بکشید و کویل ها را تمیز نمایید. اگر مشکل چشک زدن یخچال بوش شما برطرف نشد حتما از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

قاسم میرزاوند
7 ژوئن 2020

سلام درب بخش فریزر ساید بای ساید بوش ما اشتباها شب تا صبح باز مونده الان مدام داره چشمک می زنه. لطفا راهنمایی کنید که علت چشمک زدن درجه فریزر بوش ما چیه؟ ممنون میشم

  کارشناس 4: جعفری
  7 ژوئن 2020

  سلام دوست گرامی، علت چشمک زدن درجه فریزر بوش شما بالا رفتن دمای فریزر به خاطر مدت زمان طولانی باز ماندن آن است. پیشنهاد می کنیم برای مدت یک شبانه روز یا ۲۴ ساعت درب فریزر را باز نکنید تا دما به شرایط نرمال بازگردد و چراغ خاموش شود.

ابوالفضل ترکاشوند
7 ژوئن 2020

سلام ببخشید ممکنه علت روشن ماندن چراغ قرمز فریزر بکو رو هم بگین؟

  کارشناس 4: جعفری
  7 ژوئن 2020

  سلام دوست گرامی، یکی از دلایل اصلی روشن شدن چراغ قرمز فریزر بکو، خراب شدن سنسور فریزر شماست که باید تعویض شود. البته برای بررسی دقیقتر فریزر شما باید حتما توسط تکنسین متخصص تعمیر یخچال و فریزر بکو بررسی شود.

داوود تقى پور انورى
9 ژوئن 2020

چراغ قرمز فریزر بوش که قدیمیه روشن مونده درصورتیکه برودت داخل نرمال فن نرمال فقط درجه برودت بجاى ٢٠روی صفر ولى مواد داخل یخزده ان ازراهنمایتان ممنون