علت چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی

علت چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی

 

اگر لباس‌هایتان پس از خارج شدن از ماشین لباسشویی، چروکی زیاد از حد و غیر معمول دارند، احتمالا مسئله‌ای وجود دارد که باید حل شود. کاراباما در این مطلب شما را راهنمایی خواهد کرد که تا حد امکان لباس‌هایتان از ماشین لباسشویی، چروک بیرون نیایند و کمتر نیازمند اتو و اتوشویی‌ها شوید. برای حل این مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی خود می‌توانید با شماره ۵۴۵۸۴-۰۲۱ تماس بگیرید و یا ثبت سفارش آنلاین انجام دهید تا ایراد دستگاهتان به بهترین نحو برطرف شود.

۱- جداسازی لباس‌ها

این مسئله از مهم‌ترین مواردی ست که باید آن را رعایت کنید. برای شستشوی بهتر و چروک نشدن لباس‌ها، بر اساس رنگ و جنس آنها را تفکیک کنید. لباس‌های ظریف و سبک را با هم، و لباس‌های ضخیم و سنگین را با هم بیاندازید. این جداسازی بر اساس جنس از چروک شدن لباس‌ها جلوگیری می‌کند. به این ترتیب آنها را تفکیک و برای هر گروه برنامه شستشوی متناسب خودشان را تنظیم کنید.

نکته: دور چرخش و دمای آب مناسب برای لباس‌های ظریف با دور چرخش و دمای آب مناسب لباس‌های ضخیم متفاوت است. به برچسب لبا‌س‌ها توجه کنید.

۲- اتصالات شلنگ ورودی ماشین لباسشویی

بررسی کنید که شلنگ آب سرد و گرم در پشت ماشین لباسشویی‌تان به همان شیر ورودی متصل باشند زیرا در صورت معکوس بودن، دمای شستشو برعکس تنظیمات عمل می‌کند و لباس‌ها دچار چین و چروک می‌شوند.

۳- میزان پر کردن ماشین لباسشویی

اگر مخزن ماشین لباسشویی بیش از حد پر باشد، به علت حجم بالا لباس‌ها چروک می‌شوند. به یاد داشته باشید بهترین میزان پر کردن لباسشویی، سه چهارم مخزن آن است. بنابراین از پر کردن زیادی مخزن خودداری کنید.

۴- ماندن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

تا جایی که می‌توانید سعی کنید لباس‌ها را بلافاصله پس از اتمام کار ماشین لباسشویی از آن خارج و پهن کنید. ماندن لباس‌ها در مخزن دستگاه تاثیر زیادی در چروک شدنشان دارد.

۵- مواد شوینده

دو مورد را برای استفاده از مواد شوینده در ماشین لباسشویی در نظر بگیرید. اول اینکه از نرم کننده لباس برای شستشوی لباس‌ها استفاده کنید تا کمتر چروک شوند. دوم اینکه هم از مواد شوینده و هم از نرم کننده به مقدار زیاد استفاده نکنید تا تمام آنها شسته شوند و اثری از وزنشان در لباس باقی نماند.

۶- دمای آب ماشین لباسشویی

برای شستشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی به برچسب جنس آنها توجه کنید و با توجه به جنسشان، دمای مناسب شستشویشان را تنظیم کنید. به طور کلی آب گرم (۶۰ درجه فارنهایت به بالا) برای کاهش چین و چروک، بهتر است و بلعکس آب سرد باعث افزایش چین و چروک پارچه‌ها می‌شود.

۷- تنظیمات شستشوی ماشین لباسشویی

دور خشک‌کن بالا، استفاده از کلید “Dry” یا همان خشک‌کن ۱۰۰% و تنظیم چرخه ماشین لباسشویی روی حالت سرد “Cold” باعث ایجاد چروک روی لباس‌ها می‌شوند. ماشین لباسشویی خود را از این تنظیمات خارج کنید.

توجه: فعال کردن حالت “Delicate” برای لباس‌های ظریف و حساس به حفظ شکل طبیعی لباس و چروک نشدن آن کمک می‌کند.

در نهایت پیشنهاد می‌کنیم اگر مشکلتان برطرف نشد، از تکنسین‌های حرفه‌ای ماشین لباسشویی کاراباما در استان‌های تهران، البرز و گیلان کمک بگیرید تا مشکلتان به صورت اساسی در اسرع وقت رفع شود.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مطلب نیافتید، آن را در قسمت نظرات کاربران مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

نظرات کاربران