استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

9 نکته برای رفع برخی از مشکلات متداول ماشین لباسشویی

نکاتی برای رفع مشکلات رایج ماشین لباسشویی

جالب است بدانید ماشین های لباسشویی هم هر از گاهی نیاز به شست و شو دارند. این کار سبب از بین رفتن بوهای بد و حتی مانع رشد قارچ ها و کپک ها می گردد. چندین نکته ساده وجود دارد که با انجام آنها می توانید تفاوت زیادی در کاهش فشار وارده به ماشین لباسشویی خود ایجاد کنید. چرا که ماشین لباسشویی شما بعنوان یک سرمایه قلمداد شده و می خواهید که آن را در وضعیت خوبی نگهداری نمایید تا برای سالیان طولانی مورد استفاده شما باشد.

در صورتی که بوهای بدی از ماشین لباسشویی خود به مشامتان رسید و یا لباسها همانند قبل تمیز شسته نمی شوند، زمان آن رسیده که توجه و مراقبت بیشتری نسبت به ماشین لباسشویی خود داشته باشید. رعایت نکردن مواردی که به آنها خواهیم پرداخت، منجر به مشکلاتی رایج در اکثر ماشین های لباسشویی می شوند. همچنین با مشورت با تعمیرکاران باتجربه سعی نموده ایم تا بهترین راه حل ممکن را در هر مورد به شما معرفی نماییم.

در ادامه با 9 نکته در رابطه با نگهداری بهتر از ماشین لباسشویی تان و داشتن تجربه بدون استرس یک فرآیند شست و شو آشنا می شویم.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما به سرویس و یا تعمیر نیاز دارد، می توانید با مرکز تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران و کرج تماس گرفته و از متخصصان و تعمیرکاران با تجربه ما در کاراباما برای رفع مشکل ماشین لباسشویی خود استفاده کنید.

  1. شلنگ ها را بررسی کنید.

حدودا هر ماه شلنگ ها و لوله های متصل به ماشین لباسشویی را برررسی نموده و از نبود ترک و نشتی مطمئن شوید. همچنین اتصالات را چک کنید تا سست نبوده و محکم باشند.

  1. ماشین را بیش از حد از لباس پر نکنید.

سیکل هایی که بیش از اندازه بارگذاری می شوند به ماشین لباسشویی تان آسیب می رسانند. چرا که نه فضای کافی برای چرخیدن لباس ها در داخل سبد دستگاه وجود دارد و هم اینکه وزن زیاد لباس های خیس به ماشین لباسشویی تان آسیب می رساند. لذا توصیه می کنیم که لباسهای اضافی خود را در چند سیکل مختلف با دستگاه بشورید. هیچگاه بیشتر از 80 درصد از حجم سبد را پر نکنید.

  1. از مواد شوینده مناسب استفاده کنید.

مواد شوینده و پودرهای مناسبی را که با ماشین لباسشویی شما سازگارند استفاده نمایید. امروزه بسیاری از ماشین های لباسشویی با بهره وری انرژی بالا، برای شست و شو به مواد شوینده و پودرهایی با قابلیت کفزایی و حباب زایی کم احتیاج دارند، زیرا این دستگاه ها به آب کمتری در سیکل های شست و شو نیاز دارند. لذا استفاده از مواد شوینده نامناسب ممکن است منجر به تولید کف و حباب بیش از حد و توقف سیکل شست و شو شود.

توصیه: در هنگام خرید مواد شوینده ماشین لباسشویی، به مناسب بودن و سازگار بودن این مواد با ماشین لباسشویی های با بهره وری انرژی بالا توجه نمایید.

  1. به مقدار مناسب از مواد شوینده استفاده کنید.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده موجب باقی ماندن ذرات پودر بر روی لباس های شما شده و همچنین برای دستگاه نیز مضر است. اگر از شوینده های مایع استفاده می کنید حتما به توصیه های سازنده دستگاه در رابطه با میزان استفاده از شوینده دقت نمایید.

  1. داخل سبد ماشین لباسشویی و محفظه جاپودری را تمیز کنید.

بله درست است. شما باید ماشین لباسشویی خود را نیز شسته و تمیز کنید. اینکار سبب می شود ماشین پاکیزه بوده و بوی تازگی داشته باشد.

توصیه مهم: حدودا هر ماه یکبار ماشین لباسشویی خود را بدون لباس روشن نموده و با آب گرم و دو لیوان سرکه سفید سیکل شست و شو را اجرا کنید. در اواسط کار نصف لیوان مایع شوینده به آن اضافه نمایید و اجازه دهید سیکل به پایان برسد.

  1. درام یا سبد دستگاه و درب و لاستیک دور درب را تمیز کنید.

انجام مرتب این کار بصورت حداقل ماهی یک بار موجب می شود تا ماشین بوی بدی به خود نگیرد که ممکن است به لباس های شما هم منتقل شود.

توصیه: از مقادیر مساوی از آب و سرکه برای تمیز نمودن لاستیک دور درب استفاده نمایید.

  1. درب ماشین را پس از استفاده از دستگاه نیمه باز بگذارید.

تاکنون متوجه بوی نامطبوعی از داخل ماشین لباسشویی قبل از شروع یک سیکل شست و شو شده اید؟ نیمه باز گذاشتن درب می تواند از این اتفاق جلوگیری نماید.

  1. لباسهای خود را پس از شست و شو سریعا از ماشین خارج و به خشک کن انتقال دهید.

مراقب باشید که به جا گذاشتن لباس های خیس در داخل ماشین لباسشویی می تواند موجب بوجود آمدن قارچ ها و کپک ها گردد. زیرا داخل ماشین لباسشویی شرایط لازم برای رشد قارچها فراهم است (تاریکی، رطوبت و…). لذا پس از پایان سیکل شست و شو بلافاصله لباس ها را از داخل سبد خارج نمایید.

  1. ماشین لباسشویی را تراز کنید.

اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد، اجزای داخلی آن ممکن است بدلیل لرزش ها و تکان هایی که در طول شست و شو اتفاق می افتد، دچار آسیب شوند. همچنین ممکن است به کفپوش قرار گرفته در زیر دستگاه نیز آسیب وارد شود. مطالب بیشتر را در مقاله آموزش نحوه تراز نمودن صحیح ماشین لباسشویی بخوانید.

توصیه: با قرار دادن یک تراز بر روی دستگاه از صاف بودن آن اطمینان حاصل کنید. می توانید پایه های دستگاه را با بالا و پایین کردنشان تنظیم نمایید. همچنین در صورت لزوم می توانید یک تکه چوب یا فلز یکپارچه را زیر تمام دستگاه قرار دهید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.