استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

تمام چیزی که باید از نشتی گاز فریون در کولر گازی بدانید

نشتی گاز کولر گازی

نشت گاز فریون چیست ؟

فریون یک گاز سنگین تر از هوا است که هنگام سرد شدن به مایع تبدیل می شود و از آن در داخل و خارج کولر گازی برای سرد/گرم شدن خانه شما استفاده می کنند. اگر بنا به دلایلی گاز فریون از دستگاه خارج شود، شما نشت فریون خواهید داشت و به سرعت باید مشکل را حل کنید. در ادامه مطلب درباره چگونگی نشت یابی کولر گازی و خطرات نشت گاز فرئون صگحبت خواهیم کرد.

خطرات نشت گاز فریون

اگر کولر گازی شما دچار کمبود گاز فریون شده باشد ناکارآمد خواهد بود. با کاهش 10 درصد از گاز فریون مصرف نیرو حدود 20 درصد افزایش می یابد و در نتیجه هزینه قبض برق شما زیاد می شود. همچنین نشت گاز فریون برای سلامت شما خطرناک است. حتی با وجود اینکه ممکن است اثرات طولانی مدت جدی نداشته باشد، با این حال استنشاق گاز فریون ممکن است باعث سرگیجه و احساس خفگی شود. دقت کنید کسانی که دچار مشکلات قلبی هستند در معرض خطر بیشتری قرار می گیرند. بعلاوه نشت گاز فریون به محیط زیست نیز آسیب میزند و باعث می شود لایه ازن آسیب ببیند.

چگونه نشت گاز فریون را تشخیص دهیم؟

اگر کولر گازی به درستی کار نکرد و هنگام روشن بودن از آن بوی بدی به مشام رسید، کولر گازی شما احتمالا دچار نشتی گاز فریون شده است.
در صورتی که شما هم با مشکل نشتی گاز کولر گازی مواجه شده اید، بهتر است هر چه سریع تر با مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی کاراباما تماس بگیرید و یا اینکه درخواست خود را به صورت آنلاین از طریق فرم زیر ثبت نمایید.

ثبت درخواست سرویس و تعمیرات کولر گازی

شایع ترین دلایل نشت گاز کولر

یکی از شایع ترین مشکلاتی که باعث نشت گاز می شود فرسایش فلز در طول زمان است. این مشکل می تواند با جایگزین کردن قسمت جزئی از آن برطرف شود اما اگر آسیب رسیده به آن بزرگ باشد باید کل دستگاه عوض شود. این یکی دیگر از دلایلی است که چرا پیدا کردن و تعمیر کردن زودهنگام نشت گاز فریون ارجحیت دارد.
آسیب رسیدن به بدنه کولر گازی هم می تواند باعث همچین مشکلی شود، بنابراین مراقب باشید که به بدنه کولر گازی آسیبی وارد نشود.
کولر گازی شما ممکن است از ابتدا دچار نشتی گاز فریون باشد مخصوصا اگر به درستی نصب نشده باشد.
برای اینکه مطمئن شوید کولر گازی شما بدون مشکل و به نحو احسن کار می کند، حداقل یکبار در سال برای بررسی آن با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید. اگر عمر کولر گازی شما بیشتر از 10 سال است بهتر است تصمیم به تعویض آن بگیرید.
مطلب “تعمیر و یا تعویض کولر گازی” را بخوانید تا بهتر بتوانید در این باره تصمیم بگیرید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
حسین گراوند

کولر گازی گری مدل 30000سفزش عمارت از جنوب خریدم اما مدتی است هوای منو داخلی گرم و منو بیرونی گرمای سوزان ندارد خوامشندیم علت چی میتونه باشه سوال دوم دوره آموزشی برگزار میکنید در مورد کولر گازی و هزینه کلاسها چقدر میباشه با تشکر از سایت خوبتنان جناب مهندس

پاسخ دهید

کولر ۳۰۰۰۰ ویس پوینت دارم یک ماه نصب کردم ک شروع ب یخ زدن کرد تعمیرکار با گرفتن فشار دید ک گاز کم کرده سپس شروع ب نشت یابی هیچی مشخص نشد رادیاتور رو با فشار ۵۰۰ گذاشتیم تو حوض اب هیچی نشتی نداشت کمپرسور همچنین…بعد گاز گیری کردیم روشن کردم دوساعت بعد دوباره شروع ب یخ زدن کرد….اینبار پنل رو باز کردیم فشار زدیم و گذاشتیم تو حوض اب باز چیزی نشون نداد همه چی چک شد اما نشتی پیدا نشد حتی لاله دوباره زدیم و مهره عوض کردیم….بار اول ک باز کردیم تو قسمت بیرونی روغن ریخته بود اما الان بعد کم کردن روغنی هم نبود…اگه میشا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  پوریا کارگر

  سلام یک کولر گازی اجنرال داریم که فکر میکنم از مدل هایی چینی هست و تا حالا به اندازه انگشتای دست بیشتر روشن نشده که همسایه مان زنگ زد و گفت از کمپرسور بوی گاز میاد. مشکل از چیه
  البته ما یک همسایه داریم که ممکنه اون چوب زده باشه

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام پوریای عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای بررسی مشکل کولر گازی‌تون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید