استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

چگونه از خشک کن لباسشویی استفاده کنیم؟

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

ممکن است شرایطی پیش بیاید که شما خودتان لباسی را بشویید و برای خشک کردن آن نیاز به لباسشویی داشته باشید، در چنین حالتی فقط به دور خشک کن لباسشویی نیاز دارید. خشک‌کن لباسشویی از آن دسته مواردی ست که اگر بدون دانش و آگاهی بخواهید از آن استفاده کنید، هم احتمال آسیب به لباس‌هایتان وجود دارد هم ممکن است مصرف برق بالا برود. در این مطلب از کاراباما نحوه استفاده از ماشین لباسشویی به طوری که فقط از خشک‌کن آن استفاده کنید را بیان می‌کنیم.

قدم اول:

برچسب نحوه نگهداری لباسی که می‌خواهید آن را توسط خشک کن ماشین لباسشویی خشک کنید را بینید تا مطمئن شوید قابلیت خشک شدن در ماشین لباسشویی را دارد. لباس هایی که روی برچسبشان نوشته شده که در گرمای شدید خشک نشوند را توسط خشک کن ماشین لباسشویی خشک نکنید. برچسب نحوه نگهداری معمولا به داخل لباس‌ها دوخته می‌شود. در مورد لباس هایی که قابلیت خشک شدن در گرمای شدید را دارند، می‌توانید از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنید. توصیه می‌کنیم شستشو و خشک کردن لباس های ظریف با الیاف حساس را بهتر است به خشکشویی بسپارید.

 

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

توجه: لباس های زیر و همچنین لباس هایی که از جنس تور، ابریشم، پنبه (با درصد بالا) هستند را در خشک‌کن ماشین لباسشویی خشک نکنید.

قدم دوم:

قبل از انداختن لباس، حوله یا دستمال خیس در ماشین لباسشویی برای استفاده از خشک کن، آنها را به خوبی بتکانید و اصطلاحا بچکانید تا آب لباس‌ها تا جای ممکن، از آنها خارج شود.

قدم سوم:

به هیچ وجه لباس‌ها را به صورت مچاله در دیگ ماشین لباسشویی قرار ندهید مخصوصا هنگام استفاده از خشک‌کن لباسشویی. اگر لباس‌هایی که قصد خشک کردنشان را دارید بلند اند، حتما آنها را در مخزن لباسشویی به صورت پخش قرار دهید به طوری که در هم پیچیده نباشند. در غیر این صورت ممکن است لباس‌هایتان به خوبی خشک نشوند.

توجه: برای جلوگیری از آسیب دیدن لباس‌ها در فرایند خشک شدن لباس در لباسشویی، می‌توانید از یک کیسه شستشو استفاده کنید. فقط کیسه‌ها را بیش از حد پر نکنید.

قدم چهارم:

در استفاده از خشک کن لباسشویی، از پر کردن مخزن بپرهیزید تا لباس‌ها به خوبی خشک شوند و رطوبتی در آنها باقی نماند. موارد سنگین‌تر مانند ملحفه،حوله، پتو و… را نیز به تنهایی در ماشین لباسشویی بیندازید تا توسط خشک کن، خشک شوند. پر کردن مخزن لباسشویی علاوه بر کاهش کیفیت خشک شدن لباس‌ها، به خود دستگاه آسیب وارد می‌کند و خسارات مالی به بار می‌آورد.
در مطلب زیر به طور اختصاصی به شستشوی موارد خاص در ماشین لباسشویی پرداخته‌ایم:

نحوه شستن پتو، حوله و بالش در ماشین لباسشویی

قدم پنجم:

ابتدا دمای مناسب را برای خشک‌کن ماشین لباسشویی تنظیم کنید. برای خشک کردن لباس های ظریف از دمای پایین‌تر و برای خشک کردن لباس های ضخیم‌تر مانند حوله، پتو، ملحفه و… از دمای بالاتر استفاده کنید.

قدم ششم:

تنظیمات خشک‌کن ماشین لباسشویی

حالا نوبت به تنظیمات لباسشویی می‌رسد. بسیاری از مدل های ماشین لباسشویی، دکمه یا تنظیم به خصوصی برای استفاده از خشک کن به تنهایی دارند. لباسشویی خود را بررسی کنید و ببینید که آیا یکی از کلمه‌ها روی آن موجود است یا خیر: Spin – Dry Only – Heat Setting – Dry
بسته به مدل ماشین لباسشویی، فعال کردن یکی از این دکمه‌ها چرخه خشک کن لباسشویی را به کار می‌اندازد. این دکمه را فشار دهید، یا نشان چرخنده روی دستگاه را بر روی این کلمه قرار دهید. حالا دکمه Start را بزنید. به همین سادگی، فرایند خشک شدن لباس در لباسشویی شما انجام می‌شود. در نهایت برای جلوگیری از چروک شدن، بلافاصله پس از اتمام کار خشک کن، لباس‌ها را خارج کنید.

در صورتیکه خشک کن دستگاه شما خراب شده است. میتوانید از خدمات مجموعه تخصصی کاراباما جهت تعمیر لباسشویی خود کمک بگیرید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
زهرادشتی

سلام و وقت به خیر
لباسشویی من ال جی هست ومدلش قدیمیه
۱۵ سال پیش خریدم
می خوام از خشک کن به تنهایی استفاده کنم
ولی گزینه خشک کن مجزا نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام وقت شما بخیر.
  دوست عزیز، مورد شما باید توسط تعمیرکار لباسشویی ال جی بررسی شود.

  پاسخ دهید

جمشیدی

سلام ماشین لباسشویی من زینکوه است وقتط دز مرحله خشک کردن مطشه صدا میاد ودیگ نمی چرخد اما بدون لباس میچرخد وکار میکنه

پاسخ دهید

  خانم ناصری

  سلام وقت بخیر به شما کاربر گرامی
  مشکل به اشتراک گذاشته زمانی رخ می دهد که حجم لباس ها بیش از حد بوده یا خیلی کم می باشد وهمچنین البسه ازنظر نوع جنس و سایز متناسب نمی باشد . وقتی بالانس وزنی وجودنداشته باشد درمرحله خشک کن متوقف می شود.

  پاسخ دهید