استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

ماشین لباسشویی پدالی؛ (راهنمای استفاده + کاربردها)

ماشین لباسشویی پدالی؛ (راهنمای استفاده + کاربردها)

ماشین لباسشویی پدالی امکان شستشوی حجم کمی از لباس‌ها را برای شما فراهم می‌کند. این دستگاه در هر بار شستشو حدود 10 لیتر آب مصرف می‌کند و می‌تواند حدود شش تا هفت لباس کثیف را به خوبی شستشو دهد. این دستگاه در مقایسه با سایر ماشین‌های لباسشویی، مصرف آب بسیار کمتری دارد و نیازی به برق نیز ندارد و تنها با فشردن  پدال آن و اضافه کردن مقداری ماده شوینده (صابون یا شامپو) می‌توانید فرآیند شستشو را انجام دهید.

این ماشین لباسشویی به راحتی حمل می‌شود و شما می‌توانید برای شستشوی لباس‌های کثیف حین سفر از آن استفاده کنید. علاوه بر این برای شستشوی لباس نوزادان و استفاده در واحدهای آپارتمانی کوچک نیز بسیار مناسب است. در این مقاله نحوه استفاده از لباسشویی پدالی و کاربردهای آن را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

ماشین لباسشویی پدالی چیست؟

پس از ساخته شدن ماشین های لباسشویی و ورود آن ها به منازل، دغدغه خانواده‌ها برای شستشوی حجم زیادی از لباس‌ها برطرف شد. اما با وجود تمام مزایایی که ماشین‌های لباسشویی دارند، مصرف آب و برق این دستگاه‌ها نسبتا زیاد است. به طوری که یک دستگاه لباسشویی در هر بار شسشتو در حدود 100 لیتر آب مصرف می‌کند. از این رو دستگاهی طراحی شده است که علاوه بر این که در هر بار استفاده حدود 10 لیتر آب مصرف می‌کند، نیازی به انرژی برق هم ندارد.

این دستگاه که به ماشین لباسشویی پدالی شناخته می‌شود، می‌تواند در هر بار استفاده شش تا هفت لباس کثیف را شستشو دهد. البته حداکثر وزن لباس‌ها باید در حدود 2.2 کیلوگرم باشد. برای این که لباس‌ها داخل دستگاه چرخانده شده و شسشته شوند، پدالی فلزی در پایین دستگاه تعبیه شده است که با فشار دادن آن به کمک پا، لباس‌ها درون آبکش لباسشویی چرخانده شده و شسشته می‌شوند. ارتفاع ماشین لباسشویی پدالی حدود 56 سانتی متر است.

در صورت بروز هرگونه مشکل برای دستگاه می بایست از یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید تا آسیبی به آن وارد نشود.

راهنمای استفاده از لباسشویی پدالی

راهنمای استفاده از لباسشویی پدالی

کار کردن با ماشین لباسشویی پدالی بسیار راحت است و به آسانی می توانید از آن استفاده کنید. نحوه استفاده از لباسشویی پدالی به صورت زیر است:

  1. ابتدا لباس‌های کثیف را درون دستگاه قرار دهید.
  2. سپس در حدود 5 لیتر آب و مقداری ماده شوینده داخل دستگاه بریزید.
  3. بعد از آن درپوش گنبدی شکل دستگاه را روی آن بگذارید.
  4. در مرحله بعد به مدت 2 دقیقه پدال دستگاه را مرتب فشار می‌دهید تا لباس‌ها داخل آبکش حسابی چرخانده شود.
  5. سپس باید آب کثیف و کف داخل آن را از دریچه تخلیه کنید و مجددا 5 لیتر آب به درون آبکش بریزید. در این مرحله، 2 دقیقه روی پدال مرتب فشار می‌دهید تا لباس‌ها آبکشی شوند.
  6. سپس دوباره آب را تخلیه کنید.
  7. در مرحله بعدی که آب از داخل دستگاه به طور کامل تخلیه شد، به مدت یک دقیقه دستگاه با چرخش خود لباس‌ها را آبگیری می‌کند.

هنگام پر کردن لباسشویی پدالی و سایر دستگاه‌ها، حتما به ظرفیت ماشین لباسشویی توجه داشته باشید. ریختن لباس درون لباسشویی بیشتر از ظرفیت آن موجب آسیب به آن شده و شما را متحمل صرف هزینه‌های سنگین برای تعمیر لباسشویی سامسونگ، دوو، ال جی و هر برند دیگری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: ماشین لباسشویی جیبی

ماشین لباسشویی پدالی چه کاربردهایی دارد؟

ماشین لباسشویی پدالی چه کاربردهایی دارد؟

ماشین لباسشویی پدالی با اندازه کوچک و قابل حمل خود می‌تواند کاربردهای متعددی داشته باشد. از جمله این که می‌توانید به راحتی این دستگاه را به همراه خود به مسافرت ببرید و برای شستن لباس‌های کثیف در حین مسافرت از آن استفاده کنید.

کاربرد دوم لباسشویی پدالی در واحدهای آپارتمانی کوچک است. در این واحدها که شاید محل قرار دادن لباسشویی بزرگ وجود نداشته باشد می‌توان با قرار دادن این دستگاه در یک گوشه از آشپزخانه در مواقع لزوم برای شستن لباس‌ها از آن استفاده کرد.

کاربرد دیگر ماشین لباسشویی پدالی برای شستشوی لباس‌های نوزادان است. به دلیل آن که لباس‌های نوزادان به طور مداوم کثیف می شوند و نیاز به شستشو دارند و امکان استفاده مکرر از ماشین لباسشویی بزرگ برقی وجود ندارد، می‌توان از این دستگاه برای شسشتوی لباس‌های نوزادان استفاده کرد. به این صورت که هر بار لباس‌های نوزاد کثیف شود، تنها در عرض چند دقیقه می‌توان تمامی لباس‌های کوچک را به طور تمیز شست.

بیشتر بخوانید: 9 نکته ضروری برای شستشوی لباس نوزاد که هر پدر و مادری باید بداند

استفاده دیگری که می‌توان از لباسشویی پدالی داشت، هنگامی است که دسترسی به برق وجود ندارد. مثلا برخی از مواقع ممکن است برق قطع شود و نیاز باشد چند تکه از البسه را بشویید. در این شرایط ماشین لباسشویی پدالی می‌تواند مشکل شستشوی لباس‌های کثیف را رفع کند.

البته نکته‌ای که باید درباره لباسشویی پدالی بیان کنیم آن است که این دستگاه نمی‌تواند جایگزین ماشین لباسشویی برقی باشد، اما در مواقعی که امکان استفاده از لباسشویی معمولی وجود ندارد، می‌تواند کارآمد باشد.

در کنار کاربردهای ماشین لباسشویی پدالی، این دستگاه به دلیل آن که با نیروی پاها و فشار دادن پدال کار می‌کند، می‌تواند نوعی ورزش کردن هم برای افراد باشد. به خصوص برای افرادی که دائما در منزل بوده و تحرک کم‌تری دارند، این وسیله بسیار مفید است.

با توجه به پیچیدگی فناوری ماشین لباسشویی، توصیه می‌شود در صورت بروز هرگونه مشکل، تعمیر ماشین لباسشویی دوو و سایر برندها را صرفا به مراکز معتبر بسپارید.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی ماشین لباسشویی پدالی و کاربردهای آن پرداختیم. این دستگاه کوچک پس از ساخته شدن و ورود به بازار مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفت. البته استفاده از این دستگاه به دلیل ضرورت و عدم امکان استفاده از ماشین لباسشویی معمولی انجام می‌شود. ماشین لباسشویی پدالی با ظاهر کوچک و قابل حمل خود می‌تواند دستگاهی مفید برای شستشوی لباس‌ها در مواقع ضروری باشد. یکی از فواید این دستگاه آن است که لزومی به استفاده از مواد شوینده لباسشویی ندارد، بلکه با مقداری شامپو یا صابون مایع هم می‌توانید فرآیند شستشو را انجام دهید.
در صورت خرابی و بروز هرگونه ایراد در ماشین لباسشویی، توصیه می‌شود با توجه به نوع دستگاه خود، از یک مرکز معتبر تعمیر لباسشویی ال جی، بوش، سامسونگ و … کمک بگیرید تا دستگاه شما به صورت اصولی تعمیر شود.

کاراباما در کدام شهرها به ارائه خدمات تعمیر لباسشویی می‌پردازد؟

تعمیر لباسشویی در رشت تعمیر لباسشویی در کرج
تعمیر لباسشویی در لاهیجان تعمیر لباسشویی در اصفهان
تعمیر لباسشویی در تهران

سوالات متداول

این دستگاه‌ها قابلیت آن را دارند که در هر بار استفاده حدود 2.2 کیلوگرم لباس را شسشتو دهند.

برای این دستگاه‌ها می‌توان علاوه بر مواد شوینده ماشین‌های لباسشویی، از شامپو یا صابون مایع هم استفاده کرد.

برای شستشوی لباس‌ها با این دستگاه، حدودا به 10 لیتر آب نیاز دارید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.