استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

عمر مفید لوازم خانگی مختلف چقدر است؟

عمر مفید لوازم خانگی

تهیه لوازم خانگی یک خرید مهم برای هر خانواده ای می باشد. هنگامی که بودجه بندی هزینه ها برای ما مهم باشد، دانستن عمر مفید لوازم خانگی مورد نیاز، برای ما ضرورت می یابد.

به طور کلی طول عمر لوازم خانگی مختلف با توجه به نحوه استفاده و نگهداری از آن ها متفاوت است. به عنوان مثال ماشین لباسشویی شخصی که به تنهایی زندگی می کند نسبت به یک خانواده 5 نفره، طول عمر بیشتری دارد؛ زیرا قطعا تعداد دفعاتی که در طول هفته از ماشین استفاده می شود کمتر است.

از طرفی این که شماچقدر از لوازم خانگی خود مراقبت می کنید نیز بسیار مهم است. یخچالی که هرگز سیم پیچ های کندانسور آن تمیز نشده است، نمی تواند به خوبی یخچالی که مرتب سرویس می شود، کار کند.

تعداد افراد خانواده، نحوه استفاده و نگهداری از لوازم خانگی برطول عمر مفید آن ها تاثیر گذار است.

در جدول زیر متوسط طول عمر مفید لوازم خانگی پرکاربرد و نکات ریزی که به افزایش طول عمر آن ها کمک می کند را بررسی می کنیم..

نام دستگاه

طول عمر مفید

توصیه ها برای افزایش طول عمر لوازم خانگی

عمر مفید لوازم خانگی

عمر مفید لوازم خانگی

ماشین لباسشویی

 13-10 سال

عموما لباسشویی های درب از بالا عمرطولانی تری نسبت به لباسشویی های درب از جلو دارند. برای مراقبت بیشتر و استفاده درست از ماشین لباسشویی مقاله ” اشتباهات کوچک اما جدی که منجر به آسیب زدن به ماشین لباسشویی می‌شود! ” را مطالعه کنید.
عمر مفید لوازم خانگی

عمر مفید لوازم خانگی

یخچال فریزر

13-10 سال

سعی کنید گرد و غبار سیم پیج های کندانسور یخچال خود را سالی یک الی دو بار تمیز کنید. اگر یخچال قدیمی تری دارید، سیم پیچ ها ممکن است سیاه رنگ باشند و در پشت یخچال تعبیه شده باشند؛ اما در یخچال فریزرهای جدید، سیم پیچ کندانسور در پایین آن ها قرار دارد. برای تمیز کردن سیم پیچ ها می توانید از برس سیم پیچ استفاده کنید.
عمر مفید لوازم خانگی

عمر مفید لوازم خانگی

ماشین ظرفشویی

 13-10 سال

سعی کنید ماشین ظرفشویی را به طور منظم روشن کنید و از آن استفاده کنید. این کار از پوسیدگی و خشک شدن واشر، شلنگ و قطعات پلاستیکی ماشین جوگیری می کند و مانع از تشکیل کپک و سفیدک در داخل محفظه ماشین ظرفشویی می شود.
عمر مفید لوازم خانگی

عمر مفید لوازم خانگی

هودآشپزخانه

15 سال

فیلترهای هواکش هود را برای جلوگیری از تجمع چربی به طور منظم تمیز کنید و سالی یک بار آن ها را تعویض کنید.
عمر مفید لوازم خانگی

عمر مفید لوازم خانگی

اجاق گاز

 18-15 سال

برای جلوگیری از کیپ شدن پورت ها و مخرج مشعل های اجاق گاز، آن ها را با استفاده از سیم نازک (مثلا یک سنجاق) تمیز کنید.
عمر مفید لوازم خانگی

عمر مفید لوازم خانگی

ماکروویو

 10-9 سال

برای تمیز کردن ماکروویو می توانید محلول آب و لیموی تازه درست کنید و آن را در ظرف شیشه ای در داخل ماکروویو قرار دهید. ماکروویو را روشن کنید و اجازه دهید بخار محلول بر روی دیواره های داخلی آن بنشیند؛ سپس آن را خاموش کنید و اجازه دهید تا خنک شود و بعد با یک دستمال حوله ای ماکروویو را تمیز کنید. اگر باز هم لکه ای باقی مانده بود، فرایند بالا را تکرار کنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.