استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان چیست؟

علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است گاهی برای پکیج بوتان شما اتفاق بیوفتد، قرمز شدن چراغ پکیج است که بدون شک این مورد را به هیچ وجه نباید دست کم گرفت و خیلی سریع باید به دنبال رفع این مشکل بود. قرمز شدن چراغ پکیج بوتان می‌توانند به عوامل خیلی زیادی بستگی داشته باشد که امروز در این مقاله از کاراباما قصد داریم که به صورت کامل در موردش صحبت کنیم و چندین راه‌کار خیلی ساده به شما بدهیم.

قبل از اینکه علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان را بگوییم و راه‌کارهایی رفع این مشکل را به شما آموزش دهیم باید این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر این راه‌کارها جواب مشکل را نداد و همچنان چراغ قرمز روشن بود، به هیچ وجه اگر تخصص کافی را ندارید در صدد باز کردن و تعمیر قطعات داخلی نباشید، چرا که ممکن است دچار عواقب بعدی باشید. پیشنهاد ما به شما کمک گرفتن از یک تکنسین مجرب است که کاراباما این امکان را برای شما فراهم کرده که تعمیرات پکیج و سایر لوازم خانگی را با بهترین کیفیت و اعطای گارانتی معتبر به شما ارائه می‌دهد.

درخواست کارشناس از کاراباما

علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان چیست؟

قرمز شدن چراغ پکیج بوتان به عوامل خیلی زیادی می‌تواند وابسته باشد. قبل از اینکه بخواهید به دنبال رفع این مشکل باشید باید بتوانید متوجه شوید که ایراد اصلی دستگاه از کجاست. یکی از روش‌هایی که با آن می‎توان تشخیص داد که مشکل اصلی دستگاه از کجاست، باید کد خطایی که روی نمایشگر دستگاه نشان داده می‌شود را بررسی کرد. برای بررسی کدهای خطای پکیج بوتان روی این لینک کلیک کنید.

در ادامه چندین دلیل که می‌تواند باعث قرمز شدن چراغ پکیج بوتان باشد را با هم بررسی خواهیم کرد:

کافی نبودن فشار آب

یکی از عمده مشکلاتی که بسیاری از ما با آن مواجه هستیم، کم بودن فشار آب در منازل مسکونی است. همین امر خیلی ساده می‌تواند برای عملکرد صحیح دستگاه تاثیرگذار باشد و دستگاه نتواند به خوبی کار کند و شما شاهد چراغ قرمز باشید.

اگر فشار آب کم بود و همزما چراغ پکیج هم قرمز شد، بدانید که مشکل از کافی نبودن فشار آب است.

قطع بودن گاز

یکی دیگر از دلایل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان هم می‌تواند قطع بودن گاز باشد. در این حالت چراغ به صورت ثابت، قرمز رنگ است و دستگاه نمی‌تواند شعله را تشخیص دهد و کارش را به درستی انجام دهد.

خرابی برد دستگاه

گاهی وجود اختلالاتی در برد اصلی دستگاه می‌تواند دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل باشد. در صورتی که برد به مشکل خورده باشد، دستگاه ظاهرا روشن است و فن هم کار می‌کند ولی آب گرم نمی‌شود. در صورتی که مشکل از برد دستگاه باشد، بهترین کار کمک گرفتن از یک تکنیسین باتجربه است که این قطعه را تعویض و یا تعمیر کند.

وجود رسوب و جرم در پکیج

از آنجایی که پکیج یکی از کاربردی‌ترین و پرمصرف‌ترین لوازم خانه است، بعد از مدتی دچار اصطحلاک می‌شود و ممکن است در برخی قسمت‌ها شما شاهد رسوب و جرم شوید که همین امر می‌تواند یکی از دلایل قرمز شدن چراغ پکیج باشد.

خوب است که هر سال این وسیله‌ی کاربردی را سرویس کنید و از شر رسوبات و جرم‌ها خلاص شوید.

در مورد رسوب‌زدایی و جرم‌گیری پکیج بوتان این موضوع را باید اضافه کنم که این کار جزو یکی از کارهای تخصصی و خیلی حساس است و در صورتی که در این امر و سرویس کردن پکیج تخصص ندارید، به هیچ وجه شخصا برای جرم‎گیری پکیج اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه‌ی کاراباما کمک بگیرید.

وجود رسوب و جرم در پکیج

ریست کردن کردن دستگاه

در برخی از پکیج‌های بوتان یک دکمه‌ی Reset است که با زدن این دکمه می‌توانید دستگاه خود را ریست یا راه‌اندازی مجدد کنید. ولی در برخی دستگاه‌ها ممکن است شما این دکمه را نداشته باشید. فراموش نکنید که نبودن دکمه‌ی ریست در برخی دستگاه‌ها به این معنی نیست که این امکان برای شما میسر نیست و به روش‌های مختلفی می‌توانید این کار را انجام دهید.

یکی از روش‌های ریست کردن پکیج بوتان در مدل bn  باید کلید تغییر فصل را یک‌بار روی حالت تابستانه و دوباره بر روی حالت زمستانه تنظیم کنید. با انجام دادن این کار می‌توان پکیج‌تان را ریست کنید. در مدل‌های دیگری مثل مدل اپتیما و یا کالدا هم باید کلید تغییر فصل را روی استندبای تنظیم کنید و مجددا روی حالت تابستانه یا زمستانه برگردانید. به همین سادگی می‌توانید پکیج‌تان را ریست کنید و خیلی ساده این مشکل را برطرف کنید.

بررسی دودکش و جابه‌جایی شلنگ

گاهی تنها گرفتگی دودکش دستگاه می‌تواند دلیل قرمز شدن چراغ پکیج باشد و خیلی راحت با یک بررسی ساده می‌توان این مشکل را برطرف کرد. گاهی هم یک جابه‌جایی ساده در شلنگ پکیج هم می‌تواند این مشکل را برای شما برطرف کند. برای این منظور کافیست شلنگ را به صورت ضربدری جا به جا کنید تا به همین سادگی مشکل شما برطرف شود!

باز شدن کلید حرارتی

گاهی اوقات ممکن است که دمای مبدل اصلی بیشتر از 105 درجه شود که در چنین شرایطی چراغ قرمز دستگاه به صورت چشمک‌زن روشن می‎‌شود. دلیل اصلی این امر هم ممکن است به خاطر وجود رسوبات در مبدل باشد که باعث بسته شدن مسیر لوله‌ی آب و باز شدن راه بای پس و یا ایراد در پمپ باشد.

برای قرمز نشدن چراغ پکیج بوتان چه کار باید کرد؟

در بالا رایج‌ترین دلایل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان را با هم بررسی کردیم و چندین راه‌کار خیلی ساده را به شما پیشنهاد دادیم. اولین کاری که برای عملکرد صحیح دستگاه خود باید انجام دهید این است که به صورت سالیانه پکیج‌تان را توسط یک تکنسین باتجربه سرویس کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

علاوه بر سرویس سالیانه، می‌توانید چندین راه‌کار دیگر را نیز امتحان کنید که از این مشکل جلوگیری شود:

  • برای قرمز نشدن چراغ پکیج می‌توانید دور فن کنسول را از شش ولت به دوازده ولت ارتقا بدهید. در بسیاری از مدل‌های پکیج بوتان ممکن است دلیل اصلی روشن شدن این چراغ، تغییر ولتاژ دور فن دستگاه باشد.
  • روش دیگر استفاده از یک فن در قسمت بیرونی کنسول پکیج است. در بیشتر پکیج‌ها فن در بخش زیرین و یا پشتی کنسول قرار گرفته است، اگر یک فن اضافی در بخش بیرونی وجود داشته باشد، تا حد زیادی می‌تواند از این مشکل جلوگیری کند.

علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان چیست؟

جمع‌بندی و حرف آخر

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان می‌تواند بسیار متفاوت باشد و به شرایط گوناگونی وابسطه باشد. در این مقاله ما رایج‌ترین روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توان به سادگی این مشکل را برطرف کرد را با هم بررسی کردیم. فراموش نکنید که گاهی مشکلی که باعث روشن شدن چراغ قرمز دستگاه شده، خیلی جدی‌تر از آن چیزی ممکن است باشد که به نظر می‌آید. پس سعی کنید در چنین شرایطی حتما از یک تکنیسن ماهر کمک بگیرید تا به بهترین شکل ممکن این مشکل را برای شما برطرف کند.

کاراباما با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب و حرفه‌ای به شما کمک می‌کند که تمامی لوازم خانگی‌تان را تعمیر، نصب و یا راه‌اندازی کنید. برای استفاده از خدمات ما کافیست که به صورت آنلاین و یا تلفنی درخواست‌تان را ثبت کنید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات‌شان را با اعطای گارانتی معتبر به شما ارائه دهند.

خواندن این مقالات شاید برای‌تان جالب باشد:

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.