استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت سرد گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

علت سرد گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندهای معتبر

پکیج دیواری یکی از بهترین وسایل گرمایش برای منازل مسکونی است؛ اما پکیج هم مانند هر لوازم خانگی دیگری ممکن است دچار مشکل شود و عملکرد مطلوبی نداشته باشد. این مشکلات بخصوص در فصل سرما بسیار آزاردهنده است. سرد گرم شدن آب پکیج یکی از مشکلات متداولی است که ممکن است برای شما هم اتفاق بیوفتد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم درباره علت سرد گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان، ایساتیس و… صحبت کنیم و همه مواردی را که می تواند باعث بروز مشکل سرد گرم شدن آب پکیج شود را بررسی کنیم.

در صورتی که شما هم با مشکل سرد گرم شدن آب پکیج خود روبرو شده اید، پیشنهاد می کنیم ابتدا این مقاله را به دقت بخوانید و در صورتی که تخصص و دانش فنی ندارید، درخواست تعمیر یا سرویس پکیج خود را از طریق تماس تلفنی و یا فرم زیر به صورت آنلاین ثبت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن یکی از بهترین تکنسین های حرفه ای و باتجربه را جهت عیب یابی پکیج به محل شما اعزام نماییم. اما اگر با مشکل گرم نکردن پکیج و آب مواجه هستید، شما را به مطالعه مقاله اختصاصی کاراباما در رابطه با علت گرم نشدن آب و گرم نکردن پکیج دیواری دعوت می کنیم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

نوسان داشتن فشار آب ساختمان

نوسان داشتن فشار آب ساختمان یکی از رایج ترین علت های سرد گرم شدن آب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و غیره می باشد. خیلی از مواقع به خاطر مشکل در پمپ آب ساختمان و یا تنظیم نبودن آن، فشار آب ساختمان کم و زیاد می شود و همین امر علت سرد گرم شدن آب پکیج می شود. بنابراین اگر با مشکل سرد گرم شدن آب پکیج مواجه شده اید، اولین کاری کا باید انجام دهید، بررسی فشار آب ساختمان است.

پکیج به یک حداقلی از فشار آب برای کارکرد صحیح احتیاج دارد. کمبود آب و یا ضعیف بودن فشار می تواند مشکلاتی دیگری نیز سبب شود، از جمله علت خاموش شدن پکیج یا علت روشن نشدن پکیج باشد.

سرویس نشدن به موقع پکیج و جرم گرفتن مبدل پکیج

جرم گرفتن مبدل پکیج بعد از دو سه سال استفاده امر غیر عادی نیست. بنابراین اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که پکیج خود را به صورت سالانه سرویس نمی کنید، بعد از دو سه سال استفاده از پکیج، به دلیل مواد معدنی موجود در آب مبدل پکیج شما جرم می گیرد و باید از طریق فرایند اسید شویی پکیج، آن را رسوب زدایی نمایید. البته اسید شویی پکیج، عملیات فنی است که باید حتما توسط متخصص و در خارج از منزل انجام شود. برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله “آموزش نحوه رسوب زدایی پکیج دیواری و رادیاتورها برای تمامی برندها” را مطالعه نمایید.

زیاد بودن فشار آب سرد

وقتی که فشار آب سرد ورودی به پکیج شما زیاد باشد، هر بار پروسه داغ کردن آب و خاموش کردن شعله پکیج سریع تر از زمان معمول اتفاق می افتد و در نتیجه با مشکل سرد گرم شدن آب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و … روبرو می شوید.

معیوب شدن قطعات پکیج علت سرد گرم شدن آب پکیج

برخی از مواقع علت سرد گرم شدن آب پکیج ایران رادیانور، بوتان،آریستون، ایساتیس و … مشکلات فنی و معیوب شدن قطعات پکیج می باشد. در چنین مواقعی بهتر است از یک تکنسین متخصص برای بازدید و عیب یابی پکیج خود کمک بگیرید. در ادامه به بررسی موارد فنی که می تواند باعث بروز این مشکل شود می پردازیم. همچنین لازم به ذکر است که خرابی قطعات پکیج می تواند یکی از مشکلات حساس این دستگاه ها یعنی نشتی آب را به وجود آورد. در این خصوص با مراجعه به مقاله علت آب دادن پکیج در خصوص راهکارهای رفع این مشکل بیشتر بخوانید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت افت فشار پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

معیوب شدن سنسور آب گرم مصرفی NTC

در این حالت معمولا پکیج خطایی نمی دهد و سنسور، دمای اندازه گیری شده را به اشتباه نشان می دهد و منجر به بروز مشکل سرد گرم شدن آب پکیج می شود.

مطلب پیشنهادی کاراباما: کد خطا یا ارور پکیج ایران رادیاتور

خرابی فلومتر یا فلو سوئیچ

فلومتر مجهز به حسگری است که میزان دبی آب گرم مصرفی را اندازه گیری می کند. اگر فلومتر پکیج معیوب باشد این اندازه گیری اشتباه انجام می شود و در نتیجه آن ممکن است با مشکل سرد گرم شدن آب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و … مواجه شوید. در مدل های قدیمی تر به جای فلومتر از فلوسوئیچ پکیج استفاده می شد و معیوب شدن فلوسوئیچ نیز مانند فلومتر می تواند باعث بروز مشکل سرد گرم شدن آب پکیج شود.

اگر با شرایطی روبرو شدید که وقتی آب گرم را به تنهایی باز می کنید مشکلی ندارید اما همین که برای ولرم شدن، آب سرد را نیز باز می کنید، با سرد گرم شدن آب پکیج روبرو می شوید؛ این شرایط نشان دهنده خراب بودن فلو سوئیچ یا فلومتر پکیج شما است.

معیوب شدن پرشر فن

همان طور که نام این قطعه مشخص است، وظیفه پرشر فن خارج کردن محصولات احتراق پکیج برای کارکرد سالم و ایمن دستگاه است. اگر پرشر هوا یا پرشر فن پکیج شما معیوب شود به گونه ای که مرتب قطع و صل شود، همین مسئله می تواند علت سرد گرم شدن آب پکیج شما باشد. برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله “آموزش شناسایی قطعات داخلی پکیج دیواری | پرشر سوئیچ هوا” را مطالعه نمایید.

تنظیم نبودن شعله پکیج

تنظیم نبودن ارتفاع شعله در حالت شعله بلند می تواند یکی از دلایل سرد گرم شدن آب پکیج دیواری شما باشد. ارتفاع شعله در حالت بلند معمولا باید 3/2 محفظه احتراق پکیج باشد. البته برای تنظیم دقیق ارتفاع شعله حتما باید به دفترچه راهنمای پکیج خود مراجعه نمایید.

اگر ارتفاع شعله در حالت شعله بلند تنظیم نباشد، در مواقعی که فشار آب گرم کم باشد، دمای آب خیلی سریع بالا می رود و به 60 درجه سانتی گراد می رسد که در نتیجه آن پکیج برای مدت کوتاهی خاموش می شود. در نهایت تکرار مداوم این پروسه باعث سرد گرم شدن آب پکیج دیواری آریستون، بوتان، ایران رادیاتور و … می شود.

رنگ شعله باید آبی باشد. اگر شعله رنگ دیگری بسوزن نشان از نشت گاز دارد. با مراجعه به مقاله علت بوی گاز پکیج در این خصوص بیشتر بخوانید.

معیوب شدن و یا فرسوده شدن پمپ پکیج

اگر پمپ پکیج شما بخاطر استفاده زیاد فرسوده و یا معیوب شده باشد به تبع آن ممکن است نتواند به اندازه کافی آب را در مدار به گردش دربیاورد و دمای آب زودتر از حد معمول بالا رفته و شعله پکیج خاموش می شود در نتیجه احتمالا با سرد گرم شدن آب پکیج مواجه می شوید.

همچنین خرابی پمپ یکی از موارد رایج در علت صدا دادن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها به شمار می رود. در این خصوص در مقاله اختصاصی کاراباما بیشتر بخوانید.

خرابی لوله ها و سرپیچ آن ها

مسدود بودن و معیوب شدن لوله ها و سرپیچ ها که باعث کاهش فشار آب گرم می شود و در نتیجه با مشکل سرد گرم شدن آب پکیج روبرو شوید.

خرابی و معیوب شدن قطعاتی که درباره آن ها توضیح داده شد می تواند از مهمترین مواردی باشد که علت سرد گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان، آریستون و … هستند. البته ممکن است موارد دیگری همچون ترموستات، سنسور NTC شوفاژ، باز نشدن فلنچ پکیج و… نیز به ندرت باعث بروز این مشکل شوند. در هر صورت اگر به موقع اقدام به سرویس پکیج دیواری خود نمایید، می توانید تا حد زیادی از بروز این گونه مشکلات پیشگیری نمایید. در صورتی که به هر علتی پکیج شما دچار مشکل در عملکرد خود شد، حتما از یک تکنسین متخصص حرفه ای و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.