استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور و بوتان | بوی دود، بوی سوختگی و بوی بد پکیج

علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور و بوتان | بوی دود، بوی سوختگی و بوی بد پکیج

به طور کلی، پکیج نباید هیچ بویی داشته باشد. بنابراین در صورتی که متوجه بوی خاصی از این دستگاه شده اید، بدون تردید مشکلی وجود دارد که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید. به مشام رسیدن بوی گاز یکی از مشکلات شایع پکیج دیواری انواع برندها به شما می رود. در این مقاله از کاراباما قصد داریم به علت بوی گاز از پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها بپردازیم. همچنین در خصوص دلیل بوی سوختگی از پکیج و بوی دود پکیج که ممکن است شما را نگران کرده باشد، صحبت خواهیم کرد. نکاتی نیز در رابطه با اقدام درست جهت رفع بوی بد پکیج ارائه می شود.

این نکته را در خاطر داشته باشید که اگر دانش فنی کافی برای تعمیر پکیج ندارید، بهتر است برطرف کردن این مشکل را به یک تکنسین ماهر تعمیر پکیج بسپارید و به هیچ وجه خودتان آن را دستکاری نکنید. هر اقدام نادرست توسط شما می تواند منجر به آسیب بیشتر پکیج شود.

توجه!

مطالبی که در ادامه خواهید خواند، صرف نظر از برند دستگاه شما می تواند در یافتن علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور یا علت بوی گاز پکیج بوتان و یا هر برند دیگری از پکیج های دیواری همچون ایساتیس، آریستون، گلدیران، فرولی و غیره کاربردی باشد.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

علت بوی گاز از پکیج چیست؟

در صورتی که در اطراف پکیج دیواری خود بوی گاز احساس می کنید و یا موارد دیگری همچون بوی سوختگی از پکیج به مشام تان می رسد، پیش از هر اقدام دیگری سریعا اقدامات زیر را انجام دهید تا حوادث ناخواسته ای پیش نیاید و سپس به دنبال علت بوی گاز از پکیج خود باشید.

1- پکیج را خاموش کنید و شیر گاز آن را ببندید.
2- درها و پنجره های آشپزخانه را باز کنید.
3- دستگاه های برقی را از پریز بکشید.
4- شعله اجاق گاز را خاموش کنید و از روشن کردن هر شعله ای بپرهیزید.

معمولا علت بوی بد پکیج به دستگاه هایی مربوط می شود که مدتی از کارکرد و عمر مفید آنها می گذرد. در این شرایط معمولا علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور، بوتان یا غیره، عمدتا به نشت گاز در اثر استهلاک و خرابی مربوط می شود. اما در صورتی که دستگاه به تازگی نصب شده و اکنون بوی بدی از پکیج به مشام می رسد (همچون بوی دود یا بوی سوختگی و یا بوی گاز)، احتمالا نصب اشتباه و غیر اصولی پکیج سبب بروز این مشکل شده است. همیشه یادتان باشد که برای نصب پکیج به مرازک مجاز نصب و تعمیر لوازم خانگی مراجعه کنید.

دلیل بوی گاز پکیج و راهکار موجود در هر مورد

معمولا در اکثر مدل های پکیج دیواری، سنسورها و سیستم هوشمندی در دستگاه طراحی می شود که در صورت بروز نشتی و نشت گاز پکیج، بلافاصله سیستم به کمک سنسورها وضعیت را تشخیص داده و برای حفظ ایمنی و جلوگیری از گازگرفتگی و یا انفجار، پکیج را خاموش می کند. البته نشت گاز پکیج یکی از دلایل خاموش شدن پکیج و روشن نشدن آن است.

نشتی گاز علت بوی گاز پکیج بوتان و ایران رادیاتور

نشت گاز پکیج از شلنگ و اتصالات علت بوی گاز از پکیج

یکی از مواردی که می تواند علت بوی گاز از پکیج باشد، ایراد در شلنگ متصل به لوله گاز و پکیج است. معمولا در اثر پیچ خوردگی و سالها استفاده، ترک و سوراخ های ریز در شلنگ گاز پکیج به وجود می آید و سبب نشت گاز از پکیج می شود.

علاوه بر شلنگ، دیگر اتصالات مربوط به گاز پکیج از لوله تا دستگاه را باید به دقت بررسی نمایید. ممکن است در هنگام نصب اشتباه و یا به دلیل فشارهای وارده به پکیج، اتصال لوله گاز شل شده باشد و یا بست قرار گرفته بر شلنگ شل شده باشد. با استفاده از تست کف صابون بر روی تمامی این بخش ها، می توانید از وجود نشتی گاز مطمئن شوید و سپس بخش معیوب را تعویض نمایید.

نشت گاز پکیج از شیر برقی علت بوی گاز از پکیج

شیر برقی گاز پکیج در تنظیم فشار گاز پکیج برای سوختن در مشعل وظیفه مهمی برعهده دارد. به همین دلیل دور از انتظار نیست که خرابی شیر برقی و یا بهم خوردن تنظیمات فشاری آن علت بوی گاز از پکیج باشد. بررسی سلامت این قطعه به تجربه نیاز دارد و متخصص تعمیر پکیج دیواری در صورت خرابی آن، با تعویض شیر مشکل را برطرف می نماید.

علاوه بر دو مورد ذکر شده، گرفتگی لوله ها یا دودکش پکیج و همچنین خرابی فلوسوئیچ نیز در برخی موارد می تواند علت بوی گاز پکیج بوتان یا ایران رادیاتور شما باشد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

علت بوی دود پکیج

در صورتی که بوی دود از پکیج شما به مشام می رسد، علت بوی دود پکیج را می توان در دو مورد جستجو کرد. در حالت اول احتمال دارد که علت بوی دود پکیج به دلیل ایراد در مشعل و شعله پکیج باشد، و در حالت دوم این مشکل به اتصال اشتباه و نصب نادرست دودکش پکیج مربوط می گردد. اگر دودکش پکیج به طور صحیح نصب نگردد، امکان خروج کامل تمامی دودهای حاصل از احتراق وجود نداشته و می تواند علت بوی دود از پکیج باشد. این مورد بسیار جدی و می تواند خطر آفرین باشد. لذا از بی توجهی به آن بپرهیزید و سریعا برای رفع مشکل توسط یک متخصص ماهر تعمیر پکیج ایران رادیاتور اقدام کنید.

در موارد معدودی، علت بوی دود پکیج و حتی علت بوی گاز از پکیج می تواند به سوختن ناقص گاز در مشعل پکیج مربوط باشد که به ایراد و خرابی مشعل دلالت دارد. در این مواقع ممکن است صرفا آلودگی و چربی بر سر مشعل گاز پکیج سبب سوختن ناقص و احتراق غیر کامل شده باشد، که بوی دود و گاز از پکیج به مشام خواهد رسید و یا اینکه علت اصلی خرابی و ایراد مشعل باشد. نشانه ای که در این مواقع وجود دارد، رنگ شعله احتراق است که به جای آبی، زرد و یا نارنجی می سوزد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: آموزش راه اندازی و روشن کردن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

علت بوی سوختگی از پکیج

اگر به نزدیک پکیج خود بروید و از داخل آن بوی سوختگی به مشامتان برسد، در اکثر مواقع دلیل این امر به اتصالی در برد پکیج مربوط می گردد. درواقع علت بوی سوختگی از پکیج به سوختن یکی از قطعات برد و یا بخشی از پلاستیک های آن برمی گردد.

علت بوی سوختگی از پکیج و یا بوی بد پکیج می تواند به دلیل استفاده نکردن از دستگاه برای چندین ماه نیز باشد. به طور مثال در طول تابستان که استفاده از مدار گرمایشی پکیج برای چندین ماه متوقف می شود، پس از روشن کردن پکیج بوی سوختگی یا بوی گاز از پکیج به مشام خواهد رسید. این اتفاق معمولا به دلیل تجمع گرد و خاک و آلودگی بر روی مبدل و بدنه پکیج است. پس از مدتی از کارکرد دستگاه این بوی بد پکیج از بین خواهد رفت. اما در صورتی که بوی بد پکیج ادامه دار شد، می توانید با تمیز کردن و یا تعویض فیلترهای دودکش نیز به از بین بردن بوی بد پکیج کمک کنید.

رسوب مبدل همچنین یکی از دلایل صدای پکیج ایران رادیاتور و بوتان است. با مراجعه به مقاله اختصاصی کاراباما در این مورد بیشتر بخوانید.

علت بوی بد پکیج

گاهی اوقات در اثر استفاده نکردن از آب گرم داخل مخزن پکیج برای مدت طولانی، رشد باکتری و قارچ در داخل مخزن سبب ایجاد بوی بد پکیج می گردد. لذا علت بوی بد پکیج به همین باکتری ها که معمولا مضر هم نیستند، برمی گردد. برای رفع این مشکل لازم است تا به کمک یک متخصص ماهر پکیج را سرویس کرده و مبدل و مخزن را توسط اسید یا مواد شوینده دیگر شستشو دهید.

در صورتی که بوی بد همچون تخم مرغ گندیده از پکیج می شنوید، درواقع باید به دنبال علت نشت گاز از پکیج باشید. زیرا بوی بد تخم مرغ گندیده یا بوی سولفور از پکیج به منزله نشت گاز است. در این مواقع به سرعت دستگاه را خاموش و با متخصص تعمیرات برند پکیج تان تماس بگیرید.

نکات ایمنی مهم در رابطه با پکیج دیواری

  1. هر چقدر هم که از آب گرم لذت ببرید، باز هم آب بیش از اندازه گرم، اصلا ایده خوبی نیست. توصیه می شود که دمای پکیج را در حدود 45 تا 50 درجه نگه دارید. همینطور، یادتان باشد که هر از گاهی تنظیمات دما را بررسی کنید که کسی به اشتباه آن را تغییر نداده باشد.
  2. دقت کنید که هرگز نباید اشیاء قابل اشتعال را در نزدیکی پکیج قرار بدهید.
  3. اطمینان حاصل کنید که امکانات تهویه کافی برای پکیج وجود دارد. در صورتی که تهویه مناسب نباشد، نشت گاز رخ خواهد داد، اتفاقی که می تواند کشنده باشد.
  4. پکیج را مطابق با یک زمان بندی خاص سرویس کنید. بهتر است که سرویس دست کم هز شش ماه یک بار انجام شود تا خیال تان راحت باشد که ایرادات جزئی پیش آمده، به موقع برطرف می شوند.
  5. ایده آل این است که برای نصب پکیج از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید. نصب اشتباه می تواند خطرات و مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

در این مطلب در مورد علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها صحبت کردیم و دلایل بروز این مشکل و راهکارهای آن را بیان کردیم. همچنین در ارتباط با علت بوی بد پکیج و علت بوی سوختگی و دود از پکیج نیز صحبت کردیم. در صورتی که به سرویس پکیج خود به صورت منظم و توسط تعمیرکار ماهر اقدام کنید، می توانید از این گونه مشکلات پرهیز کرده و به عملکرد بدون مشکل و در بهترین شرایط دستگاه خود کمک کنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
محمود حافظیه

با سلام و ممنون از اطلاعات ارزشمند شما اخیرا یک پکیج دیواری ایران رادیاتور خریدم و در آپارتمانی که تاکنون از تاسیسات استفاده می کردیم به صورت انفرادی از پکیج استفاده می کنم
پکیج را به ناچار در آشپزخانه درون کابینت نصب کردیم و و توسط کارشناس نصب از سوراخ دیوار لوله دودکش آن خارج شده است گرچه از خود پکیج دودی حس نمی شود ولی هر از چند یکبار درون آپارتمان به خصوص بخشی از پذیرایی و اتاق خواب ها بوی دود اذیت کننده است حتی درخواست شد از نصاب و یکبار دیگر تشریف آوردند و سر لوله دودکش را به اصطلاح سوپاپ ضد باد کارگذاشتند ولی هنوز مشکل به قوت خود باقی است خواشهمند است بفرمایید چکار کنیم آپارتمان را بازسازی کرده ایم و خیلی هزینه روی دوش ما انداخت و الان واقعا در غذاب هستیم

پاسخ دهید