استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

با 6 راهکار مصرف آب لباسشویی را کاهش دهید

با 6 نکته مصرف آب لباسشویی را کاهش دهید

ماشین لباسشویی یکی از وسایل پرمصرف در خانه است که با هربار شستشو، مقدار قابل توجهی آب استفاده می‌کند. این مورد می‌تواند قبض آب شما را به میزان زیادی افزایش دهد. اما موضوع مهم‌تر از هزینه، صرفه جویی در مصرف آب است که اهمیت بسیاری دارد. با بهینه سازی شستشو می‌توانید به راحتی مصرف آب را کاهش دهید و با بکارگیری چند تکنیک ساده، از هدر رفتن آب جلوگیری کنید. در این مقاله نکات صرفه جویی در مصرف آب لباسشویی را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

راهکارهای موثر برای صرفه جویی در مصرف آب ماشین لباسشویی

مصرف آب ماشین لباسشویی، به عوامل مختلفی از جمله تنظیمات و زمان شستشو، دمای آب، میزان کثیف بودن لباس‌ها، ظرفیت دستگاه، میزان لباس‌ها، جنس البسه و … بستگی دارد. شما می‌توانید با رعایت نکاتی مصرف آب لباسشویی را کاهش داده و به میزان قابل توجهی در مصرف آب صرفه جویی کنید.

راهکارهای موثر برای صرفه جویی در مصرف آب لباسشویی:

هنگام خرید لباسشویی، مدل های درب از جلو را در اولویت قرار دهید

ماشین لباسشویی‌های درب از جلو نسبت به دستگاه‌های درب از بالا، مقدار آب کمتری مصرف می‌کنند. هنگام خرید ماشین لباسشویی اگر بودجه کافی دارید، مدل‌های درب از جلو را در اولویت قرار دهید.

قبل از شستشو، لکه‌ ها را پاک کنید

قبل از انداختن لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی، لکه‌های سرسخت را با استفاده از لکه بر از بین ببرید.

از چرخه‌ های اضافی شستشو استفاده نکنید

ماشین لباسشویی شما ممکن است گزینه‌ای برای چرخه آبکشی ثانویه داشته باشد که کمک می‌کند موادشوینده با دقت بیشتری از لباس هایتان پاک شود. با خاموش کردن این گزینه می‌توانید به مقدار زیادی در مصرف آب صرفه جویی کنید.

نشتی ها را بررسی و تعمیر کنید

نشتی ها را بررسی و تعمیر کنید

پس از مدتی ممکن است اتصالات و لوله‌های لباسشویی دچار فرسودگی یا پارگی شوند که موجب نشت آب از دستگاه خواهد شد. شیلنگ‌ها و اتصالات ماشین لباسشویی را بررسی کنید و در صورت خرابی سریعا برای رفع مشکل اقدام کنید.

باتوجه به پیچیدگی فناوری ماشین لباسشویی، در صورت خرابی و نشتی آب از دستگاه، حتما از یک مرکز معتبر تعمیر لباسشویی کمک بگیرید.

از مواد شوینده به میزان مناسب استفاده کنید

استفاده بیش از حد از مواد شوینده نه تنها باعث تمیزی بیشتر لباس‌ها نمی‌شود، بلکه باعث ایجاد لک و سفیدی روی لباس‌ها خواهد شد و همچنین به قطعات لباسشویی نیز آسیب وارد می‌کند. از طرفی اگر میزان کف و مواد شوینده در لباسشویی زیاد باشد، باید از چرخه آبکشی مجدد استفاده کنید که موجب افزایش مصرف آب لباسشویی می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین مایع لباسشویی

چرخه مناسب را برای شستشو انتخاب کنید

انتخاب چرخه مناسب، باعث صرفه جویی در مصرف آب و همچنین بهبود نتایج شستشو می‌شود. سطح آب را متناسب با اندازه لباس‌های درون دیگ تنظیم کنید و اگر دستگاه شما دارای چرخه اقتصادی است، از آن استفاده کنید زیرا آب کمتری مصرف می‌کند.

در صورت خرابی و وجود مشکل در لباسشویی برای تعمیر اصولی و بدون نقص آن حتما از مراکز معتبر کمک بگیرید. هرگز برای تعمیر دستگاه خود به افراد غیر متخصص مراجعه نکنید. به عنوان مثال تعمیر لباسشویی بوش را صرفا به متخصص همان برند بسپارید.

نکات کاهش مصرف آب لباسشویی

  1. برای صرفه جویی در مصرف آب و انرژی، ماشین لباسشویی خود را همیشه با بار کامل روشن کنید.
  2. شستشو در آب سرد باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود.
  3. اگر قصد خرید لباسشویی دارید، یک دستگاه درب از جلو و کم مصرف انتخاب کنید.
  4. هنگام خرید لباسشویی به برچسب مصرف انرژی و میزان آب مصرفی آن توجه داشته باشید.
  5. سطح آب را متناسب با اندازه بار لباسشویی تنظیم کنید.
  6. قبل از شستشوی لباس‌ها در لباسشویی، لکه‌ها را پاک کنید.
  7. لاستیک دور درب، اتصالات و شیلنگ‌های دستگاه را بررسی و در صورت وجود مشکل برای تعمیر آنها اقدام کنید.
  8. از مواد شوینده کمتری استفاده کنید تا نیازی به چرخه آبکشی مجدد نباشد.

اگر لباسشویی شما نشتی دارد، دیگ آن نمی‌چرخد، سر و صدای زیادی دارد و دستگاه لرزش دارد حتما از یک مرکز معتبر کمک بگیرید. فراموش نکنید برای تعمیر لباسشویی ال جی یا هر برند دیگری به مرکز تخصصی آن مراجعه کنید.

کلام پایانی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل کاربردی و در عین حال پر مصرف در خانه است که مقدار زیادی آب و انرژی مصرف می‌کند. با رعایت نکاتی از جمله استفاده از مواد شوینده مناسب، پاک کردن لکه‌ها قبل از شستشو، بررسی و تعمیر لاسیتک دور درب و اتصالات لباسشویی و همچنین استفاده از دستگاه‌های درب از جلو، می‌توانید به میزان قابل توجهی مصرف آب لباسشویی را کاهش دهید.

باتوجه به حساسیت قطعات لباسشویی، در صورت خرابی و وجود مشکل در آن از یک تکنسین متخصص برند دستگاه خود کمک بگیرید و هرگز برای تعمیر دستگاه خود به افراد غیر متخصص مراجعه نکنید. به عنوان مثال تعمیر لباسشویی دوو را صرفا به تکنسین همین برند بسپارید.

سوالات متداول

با رعایت نکاتی از جمله استفاده از مواد شوینده مناسب، پاک کردن لکه‌ها قبل از شستشو، بررسی و تعمیر لاسیتک دور درب و اتصالات لباسشویی و همچنین استفاده از دستگاه‌های درب از جلو، می‌توانید به میزان قابل توجهی مصرف آب لباسشویی را کاهش دهید.

ماشین لباسشویی‌های درب از جلو نسبت به دستگاه‌های درب از بالا، مقدار آب کمتری مصرف می‌کنند.

انتخاب چرخه مناسب، باعث صرفه جویی در مصرف آب و همچنین بهبود نتایج شستشو می‌شود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.