بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی – چگونه یک ماشین لباسشویی انتخاب کنیم

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

امروزه ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی ضروری برای هر خانواده است، اما خرید یک ماشین لباسشویی خوب به معنی در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از عوامل مانند بهره‌وری انرژی، اندازه، ویژگی‌ها، قیمت و تصمیم‌گیری درباره خرید یک ماشین لباسشویی درب از جلو یا لباسشویی درب از بالا است. به همین دلیل ما در کاراباما سعی کرده‌ایم با در نظر گرفتن این فاکتورها و همچنین تجربیات کارشناسان و تکنسین‌های فنی تعمیرات لباسشویی خود، بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی را در اختیار شما قرار دهیم تا راحت‌تر بتوانید برای خرید ماشین لباسشویی خوب و مناسب اقدام نمایید.

هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قبل از اینکه برای خرید ماشین لباسشویی به فروشگاه بروید، لازم است چند مسئله کلیدی را در نظر بگیرید که ما در این بخش از مقاله بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی درباره آن ها بیشتر توضیح می دهیم.

قیمت خرید ماشین لباسشویی

احتمالاً مهم‌ترین نکته این است که برای خرید لباسشویی جدید چقدر می‌خواهید هزینه کنید؟ مسلماً هزینه اولیه خرید لباسشویی گران‌قیمت‌تر، بیشتر خواهد بود؛ اما لباسشویی‌های گران‌تر معمولاً از کیفیت بالاتری برخوردار بوده (بنابراین ازآنجایی‌که احتمال مشکل پیدا کردن آن‌ها کمتر خواهد بود، هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها کمتر است) و کارآمدتر خواهند بود (در نتیجه در هزینه‌های آب، انرژی و مواد شوینده صرفه‌جویی خواهد شد)؛ بنابراین هنگام خرید طول عمر لباسشویی نیز باید موردتوجه قرار گیرد.

فضای شما برای قرار دادن ماشین لباسشویی

اگر در یک خانه یا آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید، احتمالاً اندازه یکی از دغدغه‌های شما هنگام خرید ماشین لباسشویی خواهد بود. لباسشویی های درب از جلو نسبت به لباسشویی های درب از بالا جمع‌وجورتر هستند و درب های کوچک‌تر جلوی آن‌ها باعث می‌شود که استفاده از لباسشویی های درب از جلو در فضاهای کوچک راحت‌تر باشد.

ظرفیت ماشین لباسشویی

ظرفیت یک ماشین لباسشویی بر اساس میزان لباس خشکی که در یک چرخه شستشو می‌توانید در لباسشویی بریزید، برحسب کیلوگرم تعیین می‌شود. البته این ظرفیت معمولاً اسمی است و ظرفیت واقعی قدری کمتر از آنچه که بر روی آن نوشته، می‌باشد؛ بنابراین هنگام استفاده سعی کنید ماشین را بیش‌ازحد پر نکنید زیرا هم لباس‌ها به‌خوبی شسته نمی‌شوند و هم مصرف انرژی لباسشویی شما بالا می‌رود. برای یک فرد تنها یا یک خانواده دو نفره ماشین لباسشویی کوچک با ظرفیت ۶ کیلوگرم می‌تواند مناسب باشد. درحالی‌که برای یک خانواده بزرگ احتمالاً نیاز به مدل‌های بزرگ‌تر با ظرفیت بالای ۸ کیلوگرم است. در جدول زیر می‌توانید اندازه مناسب لباسشویی برای تعداد مختلف اعضای خانواده را مشاهده کنید. البته سبک زندگی شما نیز در تعیین دقیق ظرفیت لباسشویی مؤثر است.

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی

نوع ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی در لباسشویی های لباسشویی نیمه اتوماتیک بخش شستشو و خشک‌کن از هم مجزا هستند؛ درنتیجه نیاز به مداخله دستی در طی فرایند شستشو می‌باشد.

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی شما می‌توانید برنامه شستشو را متوقف کنید و مثلاً لکه‌های روی لباس را با دست بمالید تا از بین بروند و بعد مجدداً برنامه شستشو را ادامه دهید.

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی اگر به دنبال صرفه‌جویی انرژی هستید، نگران نباشید! این ماشین‌ها قدرت کمتری دارند و انرژی کمتری مصرف می‌کنند.

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی لباسشویی های نیمه اتوماتیک عملکرد ساده‌تری دارند و تعمیر آن‌ها ساده است.

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی لباسشویی های تمام اتوماتیک فضای کمتری اشغال می‌کنند.

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر اساس برنامه‌های شستشو و حالت‌های سفارشی برای انواع مختلف پارچه‌ها، چرخه‌های شستشوی انعطاف‌پذیرتر دارند.

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی امکان استفاده از ماشین لباسشویی حتی وقتی که می‌خواهید از منزل خارج شوید، وجود دارد.

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشوییدوام و عمر مفید طولانی دارند.

لباسشویی های درب از جلو و درب از بالا

در این بخش لیستی از مزایا و معایب ماشین های لباسشویی درب از جلو و درب از بالا تهیه کرده‌ایم. بااین‌حال انتخاب نوع ماشین لباسشویی کاملاً شخصی است و به اولویت‌های شما بستگی دارد. تفاوت اصلی لباسشویی های درب از جلو و درب از بالا این است که لباسشویی های درب از جلو یک درام افقی دارند که از شدت نیروی موتور برای شستن لباس‌ها و چرخش آن‌ها به طرفین استفاده می‌کند؛ درحالی‌که لباسشویی های درب از بالا یک درام عمودی دارند و از یک پروانه مرکزی برای به حرکت درآوردن لباس‌ها استفاده می‌کند.

لباسشویی درب از بالا

بهترین راهنمای خرید لباسشویی درب از بالا

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی به‌طورکلی ارزان‌تر هستند.

 بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشوییزمان شستشوی کوتاه‌تر و انعطاف‌پذیری بیشتر

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی امکان افزودن لباس در وسط برنامه شستشو

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی قدرت شستشوی کمتر

لباسشویی های درب از جلو

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از جلو

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی شستشوی بهتر و تمیزتر لباس‌ها

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشوییاندازه مناسب‌تر، مصرف آب و انرژی کارآمدتر و مناسب برای شستشوی لباس‌ها و پارچه‌های ظریف

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی ایده ال برای افراد پرمشغله؛ چراکه لباس‌ها را سریع‌تر خشک می‌کنند.

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی برنامه‌های شستشوی زیاد و چرخش سریع‌تر و قدرتمندتر درام!

البته سامسونگ اخیراً با استفاده از ویژگی جالب AddWash امکان افزودن لباس در وسط سیکل شستشو را در لباسشویی های درب از جلو فراهم کرده است.

آپشن ها یا ویژگی‌های سودمندی که یک ماشین لباسشویی به شما می‌دهد

صرفه نظر از نوع ماشین لباسشویی، به آپشن های لباسشویی موردنظر خود دقت کنید برای مثال آپشن سطح آب برای لباسشویی های کوچک، متوسط و بزرگ، آپشن یا دکمه‌ای برای تنظیم چرخش کم درام برای کاهش چین و چروک لباس، برنامه‌های شستشو مختلف، بخار، شستشوی اضافی و … .

همانند ویژگی جدید ماشین لباسشویی سامسونگ (AddWash) که پیش‌تر بیان کردیم، تولیدکنندگان در پی راه‌کارهای تازه برای تولید و ساخت مدل‌های متفاوت هستند. برند تجاری دیگری که شهرت خوبی در نوآوری دارد، میله (Miele) است که عمدتاً به خاطر تکنولوژی شستشوی فوق‌العاده TwinDos (که میزان مواد شوینده برای شستشوی لباس‌ها را تخمین میزند و در مناسب‌تری زمان مواد شوینده را به لباس‌ها اضافه می‌کند و نتیجه بسیار خوبی از شستشوی لباس‌ها به دست می‌آید.) شهرت دارد؛ اما چه ویژگی‌های دیگری را باید در ماشین های لباسشویی جدید جستجو کنید؟ در ادامه بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی در این مورد بیشتر توضیح می دهیم.

برنامه‌های شستشو

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی

شستشوی لباس با حدس و گمان را فراموش کنید و برنامه شستشوی مناسب را برای لباس‌های خود انتخاب کنید. ماشین های لباسشویی برنامه‌های مختلف شستشو مطابق با جنس‌های مختلف پارچه دارند. برای مثال برنامه شستشو مخصوص ملحفه و روتختی، لباس‌های تیره و روشن، پارچه‌های ظریف و … که بر اساس قیمت تولیدکننده و قیمت ماشین لباسشویی متفاوت هستند.

برنامه شستشو را با توجه به نوع پارچه انتخاب کنید:

 • پارچه‌های ظریف به مراقبت بیشتری به هنگام شستشو نیاز دارند. برای مثال ابریشم زود پاره می‌شود.
 • همچنین لباس‌های رنگ روشن و سفید نیاز به شستشوی بیشتری دارند تا تمام لکه‌های آن‌ها از بین برود.

نگران نباشید در لباسشویی های جدید برنامه‌های متنوع برای پارچه‌های مختلف وجود دارد.

تایمر متغیر/ شستشو با تأخیر

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویییکی از رایج‌ترین ویژگی‌های ماشین لباسشویی داشتن تایمر متغیر است که به شما اجازه می‌دهد مدت‌زمان برنامه شستشو را کنترل کنید و همچنین زمان شستشو با تأخیر را تنظیم کنید. اگر ساعات پیک مصرف برق را بدانید، به کمک این ویژگی می‌توانید هزینه‌های مصرف برق خود را کاهش دهید.

 

 

کنترل دما

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشوییتوانایی تنظیم دمای آب شستشو یکی دیگر از ویژگی‌های مفید است. با استفاده از این امکان مثلاً می‌توانید برنامه شستشو را برای پارچه‌های مختلف که نیاز به شستشوی ظریف با آب سرد یا شستشوی قوی با آب گرم دارند، تنظیم کنید. معمولاً استفاده از آب سرد برای بسیاری از شستشوها به‌خوبی آب گرم عمل می‌کند و با این کار می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

 

 

منطق فازی

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشوییبه کمک این ویژگی فوق‌العاده، ماشین لباسشویی به‌صورت خودکار چرخه شستشوی مناسب را با توجه به مقدار لباس‌ها و میزان کثیفی آن‌ها انتخاب می‌کند. همچنین مقدار دقیق آب و مواد شوینده مورد نیاز را محاسبه می‌نماید.

 

 

شستشوی حبابی

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشوییاین ویژگی باعث ایجاد حباب‌هایی می‌شود که آب و مواد شوینده را به عمق پارچه می‌رساند و باعث افزایش کیفیت شستشو و همچنین صرفه‌جویی در مصرف برق می‌شود.

 

 

شستشوی سریع

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشوییاین ویژگی برای مواقعی که فرصت کمی دارید و به لباس خود نیاز دارید می‌تواند مفید باشد.

 

 

 

صفحه نمایش ال سی دی

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی صفحه نمایش های بزرگ‌تر وضوح بیشتری دارند، خواندن را آسان‌تر می‌کنند و اطلاعات مفیدی درباره مدت‌زمان باقی‌مانده تا پایان شستشو و یا خطای به وجود آمده در حین کار ماشین می‌دهند.

 

کنترل‌های هوشمند

برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی مرزهای نحوه ارتباط ما با لوازم خانگی را به‌طور چشمگیری تغییر می‌دهند. روش‌های کنترل جدید همچون رابط‌های کاربری لمسی امکان شخصی‌سازی بیشتری را فراهم می‌کنند (مهاجرت از کنترل‌های مکانیکی استاندارد). حتی برخی از ماشین های لباسشویی پیشرفته به کاربر اجازه می‌دهند که از راه دور و از طریق گوشی هوشمند خود، دستگاه را کنترل کنند. ماشین های لباسشویی سامسونگ از برجسته‌ترین نمونه‌های ماشین های لباسشویی هوشمند هستند. کنترل‌ هوشمند می‌توانند برای شروع شستشو قبل از اینکه به خانه برسید و یا برای تنظیم برنامه شستشو قبل از ترک خانه مفید باشد.

جنس بدنه (پلاستیک یا پورسلین در مقابل استیل ضد زنگ)

مواد اولیه ساخت درام یک ماشین لباسشویی ویژگی‌ای است که به‌شدت به قیمت و کیفیت کلی ساخت لباسشویی بستگی دارد. این بخش از ماشین لباسشویی بیشترین استفاده را دارد، بنابراین مواد بهتر باعث دوام بیشتر خواهد شد. لباسشویی های ارزان قیمت اغلب از درام‌هایی با جنس پلاستیک محکم یا سرامیک ساخته‌شده‌اند درحالی‌که در مدل‌های گران‌تر از استیل ضدزنگ ساخته‌شده‌اند.

نوع چرخش یا حرکت درام

ماشین های لباسشویی مدرن درام خود را به یکی از دو روش زیر از طریق موتور به حرکت در می‌آورند: یا به‌صورت مستقیم به موتور وصل هستند (بدون تسمه) و یا اینکه به‌طور غیرمستقیم با استفاده از یک تسمه موتور را به درام وصل می‌کنند (با تسمه).

ماشین لباسشویی های بدون تسمه حرکت کمتری دارند بنابراین کمتر مستعد شکستگی و سروصدا است. همچنین کنترل بیشتری روی درام دارند که اجازه تنظیمات سریع و آپشن های برنامه های متخلف را می‌دهد. مسئله قابل‌توجه در مورد لباسشویی های بدون تسمه این است که موتور نیاز به طراحی خاص دارد تا با اندازه و ظرفیت ماشین لباسشویی متناسب باشد و بتواند مقدار انرژی مناسبی را برای به حرکت دراوردن درام به دست آورد که این امر منجر به بالا رفتن قیمت لباسشویی می‌شود.

بهره‌وری انرژی یا کارایی

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام خرید یک ماشین لباسشویی جدید حتماً باید به آن توجه کنید، میزان مصرف انرژی یا همان کارایی لباسشویی است. برای بررسی این مورد حتماً باید به برچسب انرژی لباسشویی دقت نمایید. برچسب انرژی به شما نشان می‌دهد که لباسشویی منتخب شما تا چه اندازه مقرون‌به‌صرفه است. ماشین های لباسشویی خارجی مانند بسیاری از لوازم خانگی دیگر، دارای برچسب انرژی اتحادیه اروپا (EU) هستند که بر اساس آن بین A تا G رتبه‌بندی شده‌اند (البته ماشین لباسشویی های ایرانی نیز دارای برچسب انرژی هستند.) به صورتی که ماشین های لباسشویی دارای رتبه A، بهترین کارایی و بهره‌وری انرژی را دارند. بعلاوه سازندگان مدل‌های جدید به‌صورت مداوم در حال بالا بردن کارایی هستند به‌طوری‌که رتبه‌بندی‌های جدیدی به برچسب انرژی افزوده شده است. شما بر روی برخی از جدیدترین مدل‌های ماشین لباسشویی می‌توانید رتبه‌بندی‌های A+، َ A++ و A+++ را مشاهده کنید که بهترین کارایی حال حاضر هستند (خبری خوب برای محیط‌زیست و کیف پول شما!).

کدام ماشین لباسشویی را بخرید؟

همان‌طور که قبلاً گفتیم بهترین ماشین لباسشویی، لباسشویی است که دقیقا مناسب شما باشد. هرچند که مشخص کردن اینکه کدام مناسب شماست قدری پیچیده است؛ اما بهترین راه برای شروع این است که ماشین لباسشویی فعلی خود را بررسی کنید (اگر دارید). آیا آن را دوست دارید یا خیر؟ چرا؟ اگر فکر می‌کنید خیلی کوچک است، پس به لباسشویی بزرگ‌تری نیاز دارید. اگر خیلی پرسروصداست پس به مدل‌های آرام‌تر و کم صداتری فکر کنید و یا اگر بر روی افزایش هزینه‌های آب و برق شما خیلی مؤثر است، بهتر است به دنبال مدل‌هایی باشید که ازنظر مصرف انرژی کارا مدتر باشند.

پیشنهاد مهم کاراباما به کسانی که می‌خواهند لباسشویی خود را جایگزین نمایند

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که لباسشویی دارید اما به دلایل بالا و یا هر دلیل دیگری از عملکرد آن راضی نیستید و ناامیدانه به فکر جایگزین کردن آن افتاده‌اید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که با توجه به هزینه زیاد خرید یک لباسشویی جدید خوب، ابتدا از طریق کارشناسان فنی و باتجربه ما اقدام به بررسی لباسشویی خود نمایید، اگر مشکل لباسشویی شما با هزینه منطقی قابل‌حل باشد، کارشناسان فنی ما به بهترین وجه ممکن با گارانتی خدمات انجام‌شده اقدام به تعمیر لباسشویی شما خواهند کرد و درصورتی‌که تعمیر آن مقرون‌به‌صرفه نباشد، به شما خواهند گفت که بهتر است لباسشویی خود را جایگزین نمایید.

درصورتی‌که قصد انجام هرگونه سرویس و یا تعمیر ماشین لباسشویی خود را دارید می‌توانید از طریق تماس با کاراباما و یا پر کردن فرم درخواست تعمیرات، ما را از مشکل خود آگاه کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و پس از هماهنگی با شما، نزدیک‌ترین و بهترین تکنسین فنی را به محل شما اعزام کنیم.

ثبت درخواست تعمیرات و سرویس لباسشویی

بهترین مارک لباسشویی

خوب شما در مورد ماشین های لباسشویی تحقیقاتی انجام داده‌اید و با توجه به بودجه و فضای خود، تصمیم گرفته‌اید که یک لباسشویی درب از بالا یا درب از جلو بخرید. حالا که شما این موارد کلیدی را بررسی کرده‌اید وقت آن رسیده تا در این بخش از بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی، تا با ویژگی های بهترین مارک های ماشین لباسشویی بیشتر آشنا شوید.

هیچ ماشین لباسشویی بهترین نیست بلکه می‌توانید بهترین ماشین لباسشویی که مناسب شما می باشد را خریداری کنید. در این بخش سعی کرده‌ایم با توجه به نظر صدها مشتریانی که به‌تازگی لباسشویی خریداری کرده‌اند و همچنین با توجه به تجربیات و نظرات کارشناسان فنی کاراباما، تعدادی از بهترین مارک های ماشین لباسشویی را به شما معرفی کنیم.

لباسشویی Fisher & Paykel در دسته لباسشویی های درب از بالا با پنج ستاره رده بندی شده است، درحالی‌که میله (Miele)، بوش (Bosch)، ال جی (LG) و سامسونگ (Samsung) در دسته لباسشویی های درب از جلو جز بهترین ها با به دست آوردن ۵ ستاره هستند.

شرکت ال جی طراحی ماشین های لباسشویی را با به کار بردن رنگ‌های مختلف، کنترل پنل کاربرپسند و همچنین آپشن ها و عملکردهای موردنیاز مردم، منحصر به فرد کرده است. خط تولید ماشین لباسشویی ال جی آپشن های جدیدی را ارائه می‌دهد. ازجمله این ویژگی‌ها:

ظرفیت‌های متنوع: شما به دنبال هراندازه‌ای از ماشین لباسشویی متناسب با سبک زندگی خود هستید، می‌توانید آن را در مدل‌های متنوع ماشین لباسشویی های ال جی (LG) پیدا کنید.

۶ تکنولوژی حرکت: ترکیب ۶ حرکت شستشوی مختلف برای تمیز کردن پایانی.

موتورهای بدون تسمه: ماشین های لباسشویی ال جی تعداد قطعات متحرک کمتری دارند که این ویژگی باعث افزایش طول عمر مفید آن‌ها می‌شود. شرکت ال جی موتورهای بدون تسمه (یا حرکت مستقیم) ماشین های لباسشویی خود را برای آرامش خاطر خریداران لباسشویی های خود، ۵ سال گارانتی می نماید.

تکنولوژی TurboWash: تکنولوژی انقلابی TurboWash لباسشویی های ال جی، سریع‌ترین زمان چرخش صنعتی، با کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان در هر چرخه را ارائه می‌دهد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم لباسشویی ال جی داشتن نمایندگی رسمی و خدمات پس از فروش مناسب در ایران است که باعث می‌شود در صورت بروز هرگونه مشکل حتی باوجود پایان گارانتی لباسشویی، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی و یا تعویض هر یک از قطعات آن به‌خوبی در دسترس باشد.

سامسونگ نیز یکی از شرکت‌های پیشرو در خلق تکنولوژی های جدید و مؤثر در ماشین های لباسشویی خود برای شستشوی هر چه مؤثرتر با کارایی و مصرف انرژی کمتر می‌باشد. ازجمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد لباسشویی های سامسونگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویژگی AddWash: با استفاده از ویژگی AddWash ماشین لباسشویی های سامسونگ می‌توانید پس از شروع برنامه شستشو اگر لباسی را فراموش کرده‌اید در ماشین بیندازید، به‌راحتی آن را اضافه کنید.

ویژگی Ecobubble: این ویژگی با ایجاد حباب‌های زیاد، آب و مواد شوینده را به عمق الیاف لباس‌ها می‌رساند و باعث تمیزتر شسته شدن لباس‌ها می‌شود.

شستشوی هوشمندانه و سریع درب از جلو و درب از بالای ماشین لباسشویی سامسونگ با کارایی بالا به هر چه تمیزتر شسته شدن لباس‌ها کمک می‌کند.

ویژگی activewash: این ویژگی در لباسشویی های درب از بالای سامسونگ یک سینی مناسب را به لباسشویی شما اضافه می‌کند تا بتوانید لباس‌هایی که دارای لکه هستند یا خیلی کثیف هستند را قبل از شستشو، با دست راحت تر و بهتر تمیز کنید.

چرخش فوق‌العاده سریع: تکنولوژی پیشرفته Super Speed به شما کمک می‌کند که لباس‌هایتان به بهترین وجه ممکن و بدون نیاز به دست خشک شوند.

تکنولوژی کاهش ارتعاش: این ویژگی لباسشویی های سامسونگ باعث کاهش نویز و ارتعاشات می‌شود و با توجه به سنسورها و طرحی خلاقانه، لباسشویی های سامسونگ حتی در شستشوهای سنگین با سرعت بالا نیز تعادل و بی‌سروصدا بودن خود را حفظ می‌کنند.

کشوی شستشوی جانبی: با استفاده از این کشوی کوچک که در پایین لباسشویی تعبیه شده است، می‌توانید برخی از لباس‌ها را (مثل جوراب و لباس‌های کوچک) که می‌خواهید جداگانه شسته شوند و حجم آن‌ها کم است، در این محفظه قرار دهید و هم‌زمان با محفظه اصلی عملیات شستشو را شروع کنید.

نمایندگی تعمیرات سامسونگ در ایران همانند نمایندگی های ال جی، خدمات پس از فروش بسیار قدرتمندی را به مشتریان خود ارائه می دهند و قطعات یدکی و خدمات تعمیرات لباسشویی سامسونگ و ال جی به دلیل اینکه این برندهای ماشین لباسشویی خارجی در ایران (به دلیل کیفیت و قیمت مناسب) پرفروش هستند، به سهولت در دسترس می‌باشند.

ماشین لباسشویی آلمانی بوش، یکی از بهترین مارک های ماشین لباسشویی در همه دنیا می‌باشد. لباسشویی‌ های مختلف بوش به‌صورت سری عرضه می‌شوند و هر سری هم دارای لباسشویی های درب از جلو وهم لباسشویی های درب از بالا می باشد (سری های ۴، ۵، ۶ و ۸) که ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای دارند؛ اما به‌طورکلی لباسشویی های بوش از هر سری که باشند، دارای ویژگی‌هایی بسیار خوبی هستند. ازجمله این ویژگی‌ها:

 شستشوی بسیار باکیفیت، برنامه‌های شستشوی متنوع باصرفه جویی در مصرف انرژی و زمان، برنامه‌های شستشو برای افراد مبتلا به آلرژی، طراحی خلاقانه درام (VarioDrum) با جنس و کیفیت بسیار عالی، چرخش EcoSilence که اصطکاک موتور را به حداقل می‌رساند و عملیات شستشو را بی‌صدا می‌سازد و بسیاری ویژگی‌های دیگر.

به‌طورکلی قیمت ماشین لباسشویی بوش و همچنین هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی بوش نسبت سامسونگ و ال جی گران‌تر است؛ اما کیفیت بسیار خوب و طول عمر بالای لباسشویی بوش قیمت گران آن را توجیه می‌کند.

ماشین لباسشویی میله نیز یکی از بهترین برند های لباسشویی خارجی (آلمانی) است که به‌صورت مداوم در حال افزودن ویژگی‌ها و تکنولوژی های جدید برای بالا بردن کارایی و شستشوی بهتر و تمیزتر لباس‌ها می‌باشد. یکی از این ویژگی‌های جدید، مایع شستشوی مخصوص لباسشویی میله به نام TwinDos است که به‌صورت خودکار و با استفاده از سیستم چرخشی دو فاز و در زمان مناسب به لباس‌ها افزوده می‌شود و لباس‌ها را به بهترین شکل ممکن تمیز می‌کند. CapDos یکی دیگر از ویژگی‌های جدید لباسشویی های میله است که مواد شوینده، نرم‌کننده لباس و سایر افزودنی ها به‌صورت یک کپسول در محفظه مخصوص قرار می‌گیرد و به هرچه بهتر شسته شدن لباس‌های پشمی، ابریشمی و … کمک می‌کند. درام لانه‌زنبوری (honeycomb) لباسشویی میله به لباس‌ها اجازه می‌دهد براحتی بر روی‌هم بلغزند تا آب و مواد شوینده در آن‌ها نفوذ کند و بهتر شسته شوند. برنامه‌های شستشوی سریع (در کمتر از یک ساعت)، صفحه‌نمایش لمسی، استفاده آسان از لباسشویی، دوام و عمر مفید طولانی نیز از دیگر ویژگی‌های ماشین لباسشویی میله است.

خدمات پس از فروش

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید یک ماشین لباسشویی باید به آن توجه کرد جدای از اینکه این وسیله چه خصوصیات و امکاناتی دارد و از چه سطح کیفیتی برخوردار است یا این که ساخت کدام کشور است و شما چه میزان برای خرید آن هزینه خواهید کرد این است که مطئمن شوید چه خدمات پس از فروشی برای این محصول در نظر گرفته شده است فرض کنید شما یکی از بهترین برند های ماشین لباسشویی را با قیمت چند میلیون با تمامی امکانات روز دنیا خریداری کرده اید و برحسب اتفاق بعد از مدتی استفاده شیشه ماشین لباسشویی شما شکسته شد آیا این شرکت تولید کننده این امکان را در شهر، استان یا کشور شما برای تهیه قطعه یدکی فراهم اورده است؟ چون در غیر این صورت شما به هیچ عنوان امکان استفاده از ماشین لباسشویی خود را نخواهید داشت و باید به جای کمد از آن استفاده کنید!

نکته: ازآنجایی‌که برندهای ال جی و سامسونگ در ایران دارای نمایندگی رسمی و معتبر هستند می‌توانند خدمات پس از فروش و پشتیبانی خوبی به مشتریان خود ارائه دهند همچنین قیمت ماشین لباسشویی ال جی و قیمت ماشین لباسشویی سامسونگ از سایر مارک های ماشین لباسشویی خارجی که در ایران نمایندگی رسمی ندارند (مثل میله) مناسب‌تر است.

در این مقاله کاراباما ابتدا در مورد ویژگی های کلی (فضا، نوع و قیمت ماشین لباسشویی) صحبت کردیم و بعد ویژگی های انواع ماشین لباسشویی (ماشین لباسشویی اتوماتیک، ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک، ماشین لباسشویی درب از جلو و ماشین لباسشویی درب از بالا) را بیان نمودیم و در انتها برخی از بهترین مارک های ماشین لباسشویی موجود در بازار را به شما معرفی کردیم و  سعی کردیم جامع ترین و بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری لباسشویی متناسب با نیاز خود را انتخاب نمایید.

خلاصه خدمات
راهنمای خرید ماشین لباسشویی - چگونه یک ماشین لباسشویی انتخاب کنیم
Rate :
4 based on 17 votes
نوع سرویس
راهنمای خرید ماشین لباسشویی - چگونه یک ماشین لباسشویی انتخاب کنیم
ارائه دهنده خدمات
کاراباما,
Ebn-e-Yamin St,N sohrevardi ave,Tehran-19166,
Telephone No.02154584
استان
تهران، کرج
توضیحات
وقتی قصد خرید یک ماشین لباسشویی را دارید علاوه بر خوب تمیز کردن لباس ها باید ویژگی های دیگری را نیز مدنظر قرار دهید که ما قصد داریم در مطلب راهنمای خرید ماشین لباسشویی این ویژگی ها را به صورت جامع شرح دهیم تا انتخاب یک ماشین لباسشویی مناسب برای شما راحت تر شود.

تعداد کل نظرات: 2

 • Avatar
  محیا

  ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود

  • Avatar
   کارشناس 4: جعفری

   تشکر از شما

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *