استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت افت فشار پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها + علت بالا رفتن فشار

علت افت فشار پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها + علت بالا رفتن فشار

پکیج دیواری یکی از بهترین وسایل گرمایشی است که به کمک آن می توانید همزمان هم آب گرم مورد نیاز خود و هم گرمایش منزل را تامین نمایید. بروز اختلال در عملکرد طبیعی پکیج دیواری همچون سایر دستگاه ها دور از انتظار نیست؛ اما مسئله مهم، عملکرد به موقع برای رفع مشکل است. افت فشار پکیج یکی از مشکلات رایج این دستگاه است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

در این مقاله از کاراباما درباره علت افت فشار پکیج ایران رادیاتور و بوتان و سایر برندها و نیز آنچه که احتمالا باعث کاهش فشار می شود و اینکه چگونه می توانید آن را برطرف نمایید صحبت خواهیم کرد. همچنین مواردی که علت بالا رفتن فشار پکیج می باشند را نیز در ادامه مطالب بررسی خواهیم کرد.

در صورتی که شما نیز با مشکل افزایش غیر عادی فشار یا افت فشار پکیج دیواری خود مواجه شده اید و دانش و تخصص فنی لازم را برای برطرف کردن مشکل خود ندارید، می توانید درخواست خود را از طریق تماس و یا فرم درخواست تعمیرات و سرویس پکیج به صورت آنلاین ثبت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، نزدیک ترین تکنسین متخصص را به محل شما اعزام نماییم.

توصیه می کنیم با مراجعه به مطلب عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها اطلاعات خود در خصوص مشکلات رایج آنها را افزایش دهید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

مفهوم فشار پکیج چیست و فشار پکیج باید چند باشد؟

فشار پکیج در واقع همان تعادل بین آب و هوا در سیستم آب بندی شده پکیج دیواری شماست. شما همیشه می توانید فشار پکیج خود را از طریق عقربه روی پکیج بررسی نمایید. برای عملکرد صحیح، پکیج شما به میزان خاصی از تعادل بین آب و هوا احتیاج دارد تا تضمین کند که فشار در سیستم برای تقاضای آب با دمای مطلوب کافی است (در واقع منظور زمانی است که آب گرم یا داغ را باز می کنید). میزان فشار پکیج در حالت نرمال بین 1 تا 2 بار است و معمولا باید بر روی مقدار 1.5 بار قرار داشته باشد.

هنگامی که پکیج فشار خود را از دست می دهد، به شدت بر عملکرد آن تاثیر می گذارد. البته افت فشار پکیج در برخی مواقع امری طبیعی است، اما اگر این مسئله به طور مداوم تکرار می شود و آب گرم مصرفی شما را با مشکل مواجه کرده است، احتمالا مشکلی در سیستم گرمایشی وجود دارد که دلیل افت فشار پکیج به صورت دائم می شود. از طرفی هنگامی که فشار پکیج بالا میرود نیز باید مراقب باشید چرا که تداوم این شرایط می تواند خطرناک هم باشد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت گرم نکردن پکیج و گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور و بوتان

وقتی فشار پکیج بالا میرود می تواند باعث ترکیدن لوله ها و خراب شدن اجزا پکیج گردد. از طرف دیگر وقتی فشار پکیج کم میشود (یعنی آب کافی در سیستم وجود ندارد)، منجر به جریان ناکافی آب برای گرم کردن رادیاتور یا آب می شود. زمانی که آب مورد نیاز پکیج موجود نباشد و یا فشار خیلی کم باشد، علت خاموش شدن پکیج و علت روشن نشدن پکیج خواهد بود. در این خصوص در مقاله کاراباما بیشتر بخوانید.

علت افت فشار پکیج چیست؟

دلایل افت فشار پکیج مختلف است که برخی از آن ها به سادگی توسط هر فردی قابل تشخیص و رفع بوده ولی برخی دیگر نیاز به دانش و تخصص فنی برای تشخیص و رفع دارد. در ادامه به بررسی موارد علت افت فشار در پکیج خواهیم پرداخت.

وجود نشتی علت افت فشار پکیج ایران رادیاتور و بوتان

وجود هر گونه نشتی در سیستم پکیج دیواری شما می تواند علت افت فشار پکیج و یا علت بالا نرفتن فشار پکیج شما باشد. به دنبال نشانه هایی از وجود نشتی مانند مرطوب بودن کف، سوراخ بودن یا وجود نشتی در لوله ها، دریچه ها و رادیاتورها بگردید. پیدا کردن نشتی ممکن است مانند پیدا کردن یک سوزن در انبار کاه باشد، اما قبل از تماس و ثبت درخواست تعمیرات پکیج، ارزش بررسی و چک کردن را دارد. با مراجعه به مقاله علت آب دادن پکیج ایران رادیاتور و بوتان اطلاعات بیشتری در خصوص رفع این مشکل بخوانید.

وجود هوا در سیستم علت افت فشار در پکیج

اگر درون سیستم مقداری هوا وجود داشته باشد، به همین اندازه کمبود آب وجود دارد و درنتیجه علت افت بار پکیج است. اغلب اوقات چک کردن هوا در سیستم پکیج کار ساده ای است که خودتان می توانید آن را انجام دهید. قبل از هرکاری رادیاتورهای خود را هواگیری کنید (البته اگر سیستم شما رادیاتور دارد). برای هواگیری رادیاتورها، بسته به نوع شیر با استفاده از یک پیچ گوشتی یا آچار مخصوص، دریچه های هوا را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا شروع به بیرون ریختن آب کنند. این کار باعث می شود تا هوای به دام افتاده آزاد شده و آب داغ وارد باله ها شود.

برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور به صورت تخصصی کلیک کنید.

معیوب شدن منبع انبساط دلیل افت فشار پکیج

منبع انبساط یکی از مهمترین اجزای پکیج دیواریست که وظیفه متعادل سازی فشار آب و هر نوع انبساط ایجاد شده را در هنگام گرم شدن آب برای دوش حمام، شستن ظروف و یا هر کار دیگری را بر عهده دارد. به عبارتی منبع انبساط پکیج وظیفه دارد فشار آب را در پکیج ثابت نگه دارد، تا پکیج بتواند به درستی وظیفه گرم کردن آب را انجام دهد. اگر منبع انبساط پکیج معیوب باشد، ممکن است نتواند میزان فشار آب گرم را کنترل کند. فشار روی منبع به سرعت بالا می رود و آب از طریق شیر فشار خارج می شود. به طور کلی، خراب شدن منبع انبساط پکیج هم می تواند علت افت فشار و هم علت بالا رفتن فشار پکیج باشد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: آموزش رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

معیوب بودن منبع انبساط به عنوان یکی از دلایل افت فشار پکیج

تست منبع انبساط

برای تست سلامت منبع انبساط، درپوش والو (شیر) را باز کنید. اگر فقط هوا بیرون بیاید که مشکلی وجود ندارد. اما اگر به جای هوا آب از دریچه خارج شود، منبع انبساط پکیج معیوب شده است و حتما باید تعویض شود.

از طرفی اگر نه آب و نه هوا از منبع انبساط خارج شد، منبع انبساط پکیج دیواری شما باد ندارد و باید با فشار یک بار باد شود، شما می توانید این کار را با یک تلمبه معمولی انجام دهید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت بوی گاز از پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

خراب شدن یا باز ماندن شیر پرکن علت افت فشار پکیج بوتان و ایران رادیاتور

شما می توانید شیر پرکن پکیج را دقیقا در زیر پکیج به شکل یک پیچ پلاستیکی (معمولا سیاه یا آبی رنگ) مشاهده کنید. از شیر پرکن اصطلاحا برای هواگیری پکیج استفاده می شود. اما در واقع با باز کردن شیر پرکن در خلاف جهت عقربه های ساعت اجازه می دهید تا آب وارد پکیج شود و در واقع پکیج آبگیری کند. بعد از اینکه شیر پرکن را باز کردید، وقتی که فشار به میزان نرمال (بین 1 تا 2 بار) رسید، باید آن را ببندید. اگر فراموش کنید شیر پرکن را ببندید ممکن است با افزایش و یا افت فشار پکیج روبرو شوید. البته گاهی اوقات نیز خراب شدن شیر پرکن می تواند علت بالا و پایین شدن فشار پکیج شما نیز بشود.

خراب بودن یا باز بودن شیر پرکن علت افت فشار پکیج

سوراخ شدن مبدل حرارتی علت افت فشار پکیج

سوراخ شدن مبدل حرارتی پکیج هر چند به ندرت ممکن است رخ دهد، اما می تواند یکی از دلایل افت فشار پکیج و یا حتی علت بالا رفتن فشار پکیج باشد. لازم به ذکر است در چنین مواقعی افزایش یا افت فشار پکیج با سرعت پایین اتفاق می افتد.

علت بالا رفتن فشار پکیج

نامتعادل بودن فشار پکیج چه به صورت افت فشار و چه به صورت افزایش فشار، منجر به عملکرد نامناسب پکیج خواهد شد. وقتی که درجه فشارسنج پکیج بیش از 2 بار را نشان می دهد، این یک علامت هشدار برای افزایش غیر عادی فشار پکیج است و شما باید هر چه زودتر عواملی که باعث بروز این مشکل می شود را بررسی نمایید. در مواقعی که فشار پکیج بیش از حد بالا می رود (3 بار به بالا) معمولا به دلایل ایمنی، پکیج به صورت خودکار خاموش می شود. علت افزایش فشار پکیج می تواند زیاد بودن حجم آب در سیستم گرمایشی و یا خراب شدن یکی از قطعات پکیج شما باشد.

مقدار زیاد آب در سیستم علت افزایش بار پکیج

یکی از شایع ترین دلایل افزایش فشار پکیج زمانی است که شما به علت افت فشار، به تازگی اقدام به بالا بردن فشار پکیج خود کرده اید. برای بررسی مشکل، به درجه فشارسنج پکیج خود نگاه کنید؛ اگر بیش از 1.5 بار است (وقتی پکیج خاموش است) فشار پکیج شما خیلی زیاد است.

در چنین مواقعی باید مقداری از آب سیستم را تخلیه کنید. شما می توانید این کار را با باز کردن شیر رادیاتور انجام دهید. برای انجام این کار، شیر رادیاتور را با آچار مخصوص در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. قبل از شروع نشت آب از سوپاپ رادیاتور، ابتدا باید صدای خروج هوا را بشنوید. از هر رادیاتور مقدار کمی آب خارج کنید و برای هر رادیاتور که این کار را انجام می دهید، مجددا فشار را بررسی کنید. این کار را ادامه دهید تا فشارسنج خود را به منطقه سبز و زیر 1.5 بار برگرداند.

مطلب پیشنهادی کاراباما: راه اندازی و نحوه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان

مشکل در عملکرد قطعات علت بالا رفتن فشار پکیج

تقریبا می توان گفت خیلی از مواردی که معیوب شدن آن ها باعث افت فشار پکیج می شود، می توانند علت بالا رفتن فشار پکیج نیز باشند. به طور کلی قطعاتی که می توانند علت افزایش فشار پکیج دیواری شما باشند شامل موارد زیر است:

 • مبدل پکیج
 • شیر پرکن
 • شیر تخلیه فشار
 • منبع انبساط
 • پمپ پکیج

در مورد مبدل، شیرپرکن و منبع انبساط در بخش علت افت فشار پکیج توضیح داده ایم. در ادامه در مورد سایر قطعات نیز توضیح خواهیم داد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: کد خطا یا ارور پکیج ایران رادیاتور

خرابی پمپ علت افزایش فشار پکیج

اگر با وجود روشن شدن شعله پکیج، متوجه شدید دمای ثابت می ماند و بالا نمی رود به احتمال زیاد پمپ پکیج شما خراب شده است. اگر از پکیج تک مبدل استفاده می کنید، با خراب شدن پمپ پکیج، آب گرم می شود اما درمورد سیستم گرمایشی فشار آب بالا رفته و پس از چند ثانیه شعله پکیج خاموش می شود و معمولا پکیج خطا افزایش دما می دهد. اگر از پکیج دو مبدله استفاده می کنید مشکل افزایش بیش از حد دما هم در مورد آب گرم مصرفی و هم در مورد سیستم گرمایش رخ می دهد.

خرابی شیر تخلیه علت بالا رفتن بار پکیج

وقتی که به هر علتی فشار پکیج به بیش از 3 بار افزایش می یابد، برای کنترل این فشار زیاد، شیر تخلیه یا شیر اطمینان پکیج وارد عمل می شود و با تخیه آب، به پایین آوردن فشار پکیج کمک می کند. هنگامی که به هر دلیلی فشار پکیج بالا میرود، در صورتی که شیر تخلیه پکیج شما معیوب شده باشد نمی تواند فشار را کاهش دهد. بنابراین بهتر است قبل ازاینکه با چنین مشکلاتی مواجه شوید، بخصوص با شروع فصل سرما که استفاده از پکیج بیشتر می شود، اقدام به سرویس دوره ای پکیج خود نمایید تا از بروز مشکلات ناگهانی مانند کاهش یا افزایش فشار پکیج، پیشگیری نمایید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

با باز کردن همزمان دوشیر اب گرم اب تقریبا سد و فشار اب کم میشود

پاسخ دهید

مرتضی

باسلام و وقت بخیر،پکیج بوتان Beneesorبا سیستم گرمایش از کف،افت فشار پیدا می کند و دستگاه خاموش می گردد،گرمایش از کف را خاموش نمودیم و فقط از سیستم آب گرم ظرفشویی،حمام و دستشوئی استفاده نمودیم افت فشار و خاموشی دستگاه به وجود نیامد ولی زمانی که گرمایش از کف را روشن می کنیم بعد مدتی افت فشار ایجاد و دستگاه خاموش می گردد لطفا علت و چگونگی رفع آن را اعلام فرمائید با سپاس از شما.

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  مقاله عیب یابی پکیج بوتان را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه بفرمایید. اگر ساکن استان های گیلان، اصفهان، تهران و البرز هستید، درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین یا تماس تلفنی ثبت کنید تا در اسرع وقت تکنسین های متخصص برند دستگاهتان، به محل شما اعزام شوند.

  پاسخ دهید

منصور حجازي

با سلام پكيج بوتان مدل بي ام به تازگي منبع انبساط تعويض كردم و مشكل برطرف شد اما چند روز هست زماني كه از حالت زمستانه تغيير به تابستانه ميدهيم و يا خاموش ميكنيم فشار سريع افت ميكنه و پكيج كار نميكنه و به محض باز كردن شير پر كن فشار سريع بالا ميره و پكيج به حالت نرمال برميگرده و بدون مشكل كار ميكنه . لطفا راهنمايي كنيد كه مشكل از چيست .سپاس از محبت شما

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  مقاله عیب یابی پکیج بوتان را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه بفرمایید. اگر ساکن استان های گیلان، اصفهان، تهران و البرز هستید، درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین یا تماس تلفنی ثبت کنید تا در اسرع وقت تکنسین های متخصص برند دستگاهتان، به محل شما اعزام شوند.

  پاسخ دهید