استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

8 دلیل اصلی جرقه زدن ماشین لباسشویی + ارائه راهکارهای پیشگیری از این مشکل

جرقه زدن ماشین لباسشویی

یکی از مشکلاتی که ممکن است هنگام کار کردن ماشین لباسشویی با آن مواجه شوید این است که احساس کنید زیر ماشین لباسشویی جرقه می‌زند. در این مقاله از کاراباما ما قصد داریم در مورد دلایل جرقه زدن ماشین لباسشویی برای شما بگوییم و چند راه حل برای از بین بردن این مشکل به شما پیشنهاد دهیم. در این مقاله با ما همراه باشید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

مشکلات جرقه زدن لباسشویی

جرقه زدن ماشین لباسشویی شاید یکی از بدترین اتفاقاتی باشد که ممکن است برای یک خانم خانه‌داری که یک بچه‌ی کوچک در خانه دارد رخ بدهد. از آنجایی که ماشین لباسشویی ساختار بسیار پیچیده و پیشرفته‌ای دارد، گاهی اوقات به وجود آمدن برخی مشکلات در موتور یا برد اصلی ممکن است باعث به ‌وجود آمدن چنین مشکلی شود.

ولی خوب جرقه زدن زیر لباسشویی اصلا مشکل خیلی بزرگ و پیچیده‌ای نیست و یک تکنسین کاربلد تعمیرات ماشین لباسشویی می‌تواند به سادگی آن را برطرف سازد. مواردی که ادامه درمورد آن توضیح خواهیم داد می‌تواند باعث بروز چنین مشکل در ماشین لباسشویی باشد:

1. پمپاژ نکردن آب و عدم چرخش دیگ لباسشویی

وقتی که آب به درستی نتواند وارد ماشین لباسشویی شود، ممکن است شاهد جرقه زدن ماشین لباسشویی باشید. در صورت بروز چین مشکلی ممکن است به موتور لباسشویی آسیب وارد شود، بنابراین هر چه سریع‌تر باید برای برطرف کردن این مشکل اقدام کنید. برای رفع این مشکل باید شیر برقی و شیلنگ ورودی آب و میزان فشار آبی که وارد می‌شود را چک کنید. گاهی کم بودن فشار آب ممکن است دلیل بروز چنین مشکلی باشد.

پیشنهاد مطالعه : علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

2. جمع شدن گرد و خاک در موتور

وقتی که کثیفی و گرد و خاک وارد موتور شود، خیلی راحت ممکن است سوئیچ استارت آسیب ببیند و همین می تواند باعث جرقه زدن ماشین لباسشویی شود. برای رفع این مشکل بهتر است از یک تکنسین کمک بگیرید.

3. خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

یکی از عوامل بسیار مهمی که در چرخش دیگ و عملکرد صحیح موتور نقش دارد، سلامت بلبرینگ‌هاست. اگر بلبرینگ دچار استهلاک یا خرابی شده باشد، خیلی راحت می‌تواند به موتور ماشین لباسشویی فشار وارد کند و هم موجب جرقه زدن زیر ماشین لباسشویی می شود.

خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

4. فرسودگی تسمه ها و سیم‌ پیچ‌ها

تسمه‌ی ماشین لباسشویی از جمله اجزای مهمی است که بعد از مدتی دچار فرسودگی می‌شوند. وقتی که ماشین لباسشویی در هنگام کار کردن زیاد تکان بخورد یا جرقه‌ی زیادی در زیر لباسشویی احساس کنید، هرچه سریع‌تر باید به فکر تعویض تسمه‌ها باشید. در مورد فرسودگی سیم‌پیچ‌ها به محض مشاهده‌ی هرگونه گرمای بیش از حد یا جرقه زدن زیر لباسشویی باید سریعا به فکر تعویض این قطعه باشید تا دچار مشکلات بعدی و خرابی موتور نشوید.

5. وارد شدن بار الکتریکی اضافی

وقتی که بار الکتریکی اضافی وارد ماشین لباسشویی شود، موتور از حالت عادی خارج خواهد شد؛ این اتفاق هم ممکن است ایجاد جرقه کند و هم می‌تواند باعث سوختن موتور شود. برای بررسی این مورد حتما باید از یک تکنسین مجرب و کارآزموده کمک بگیرید.

6. گرمای بیش از حد موتور

کار کردن بیش از حد موتور ماشین لباسشویی، موجب خواهد شد که سیستم برقی ماشین لباسشویی بیش از حد گرم شود. این روند در نهایت موجب جرقه زدن موتور ماشین لباسشویی خواهد شد.

گرمای بیش از حد موتور لباسشویی

7. لرزش داشتن بیش از حد

اگر در هنگام نصب ماشین لباسشویی دقت و اصول مناسب رعایت نشده باشد، ماشین لباسشویی در حین کار کردن دچار لرزش خواهد شد. این لرزش‌ها موجب می‌شود که مدتی بعد احساس کنید که زیر ماشین لباسشویی جرقه می‌زند.

8. پرکردن ماشین لباسشویی بیش از حد مجاز

هنگامی که قصد روشن کردن ماشین لباسشویی را دارید باید به این نکته توجه کنید که به اندازه‌ی حجم ماشین لباسشویی آن را پر کنید. گاهی پر کردن بیش از حد لباسشویی باعث خواهد شد که فشار زیادی به موتور وارد شود و در نتیجه نیم‌سوز شود. در بسیاری از موارد همین نیم‌سوز شدن موتور باعث جرقه زدن نیز خواهد شد.

راه حل از بین بردن جرقه لباسشویی

در این مقاله ما دلایلی که می‌تواند در جرقه زدن ماشین لباسشویی دخیل باشد را با هم بررسی کردیم. راه حل از بین بردن این مشکل فقط و فقط یک چیز است و آن هم درخواست یک کارشناس کارآزموده و ماهر است. جرقه زدن لباسشویی موضوعی نیست که بخواهید خیلی ساده از آن گذر کنید. چرا که اگر به موقع بررسی و رفع نشود دچار مشکلات بسیاری خواهید شد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.