استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

روش تميز كردن لاستيك ماشين لباسشويي

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

جرم و کپک دور لاستيك ماشين لباسشويی یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که در هر ماشین لباسشویی ایجاد شده و جدای از اینکه باعث دیدن حالتی زشت و ناخوشایند برای شما خواهد شد، برای سلامتی نیز مضر است! اما این لکه ها، جرم ها و کپک ها چگونه تشکیل میشوند و چطور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

در این مقاله از کاراباما به علت تشکیل کپک دور لاستیک ماشین لباسشویی و روش تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی می پردازیم. به یاد داشته باشید که جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی در دراز مدت می تواند بر تمیز شسته شدن لباسها نیز اثر بگذارد و سبب افت نتیجه شستشو شود. لذا به طور ساده و کاربردی به شما آموزش خواهیم داد که چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم.

در صورتی که قصد دارید سرویس لباسشویی خود را به تعمیرکار باتجربه بسپارید تا بدون آسیب رسیدن به دستگاه مشکل برطرف شود، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند ماشین لباسشویی شما سامسونگ، ال جی و بوش نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست سرویس لباسشویی خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

چرا لاستیک دور درب لباسشویی جرم میگیرد و کپک میزند؟

قارچ و کپک لباسشویی یکی از عوامل بوی بد ماشین لباسشویی است. لاستیک یا واشر ماشین لباسشویی نیز یکی از بهترین مکان ها برای رشد این مواد است. لذا تمیز کردن واشر لباسشویی از جمله مواردیست که باید رعایت نمود.

زمانی که شما از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید و شستشو به پایان می رسد، بدترین کاری که می‌توانید بکنید این است که ماشین لباسشویی را به حال خود رها کرده و درب آن را ببندید. به دلیل اینکه داخل ماشین لباسشویی و لاستیک دور درب آن خیس بوده و مقداری آب ممکن است وجود داشته باشد، در صورت خشک نشدن می تواند محیط مناسبی برای رشد قارچ و کپک فراهم نماید. در صورت رشد کپک ها کوچکترین بخش آن را به‌صورت لکه های سیاه روی درب ماشین لباسشویی مشاهده می‌کنید و بیشترین قسمت آن در داخل دیگ و آبکش ماشین لباسشویی ایجاد می شود که قابل دیدن هم نیست. بنابراین به تدریج با سیاه شدن لاستیک ماشین لباسشویی رو به رو می شوید.

پس به خاطر داشته باشید که حتما بعد از استفاده از لباسشویی، درب آن را باز گذاشته و لاستیک دور درب لباسشویی را کاملا خشک و تمیز کنید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: نحوه تعویض لاستیک دور درب لباسشویی

چگونه لاستیک دور لباسشویی را تمیز کنیم؟

بعد از اتمام عملیات شستشو، آب داخل لاستیک را کاملاً توسط اسفنج خشک کنید و اگر باز هم لکه هایی را مشاهده کردید، مخلوط ۵۰% آب با ۵۰% مایع سفید کننده را روی لاستیک دور درب لباسشویی ریخته و چند دقیقه اجازه دهید که محلول لکه ها را از بین ببرد.

چطور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم

بعد از آن کاملاً لاستیک را شسته و خشک کنید. البته باید دقت داشته باشید که پیشگیری از تولید این لکه ها بهترین راه است. زیرا لکه ها و قارچ های تولید شده در دیگ لباسشویی، امکان ایجاد ناراحتی پوستی را برای شما بوجود می آورد. بهترین کار ممکن در نگهداری صحیح از لباسشویی که توسط کارشناسان پیشنهاد می گردد، تمیز کردن ماشین لباسشویی به صورت هر چند وقت یکبار است که شما را از هر گونه بیماری و حتی برخی مشکلات دستگاه دور می نماید.

یکی دیگر از روش هایی که برای تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی به کمک مواد موجود در منزل استفاده می شود، این است که یک پیمانه سرکه را با نصف پیمانه آب لیمو ترش مخلوط کنید و بر روی لاستیک دور درب لباسشویی اسپری کنید. پس از چند دقیقه به کمک یک پارچه تمیز لاستیک را تمیز کنید.

مطلب پیشنهادی کاراباما:

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
فریدونی

سلام عرض میکنم
برای لباس شویی هایی که دو تا شلنگ یکی برای آب سرد ودیگری برای آب گرم تعبیه شده در صورتی که ما تو اون قسمتی که میخواهیم لباس شویی رو بذاریم فقط آب سرد وجود داره چکار باید کنیم لطفا راهنمایی کنین با تشکر

پاسخ دهید