چگونه لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

جرم و کپک زدن  لاستیک دور درب ماشین لباسشویی یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که در هر ماشین لباسشویی ایجاد شده و جدای از اینکه باعث دیدن حالتی زشت و ناخوشایند برای شما خواهد شد برای سلامتی نیز مضر است! اما این لکه ها، جرم ها و کپک ها چگونه تشکیل میشوند و چگونه لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟در این مطلب روش های تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی را به طور ساده و کاربردی توضیح می دهیم.

چرا  لاستیک دور درب لباسشویی جرم میگیرد و کپک میزند؟

زمانی که شما از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید و کار شما تمام میشود بدترین کاری که می‌توانید بکنید این است که ماشین لباسشویی را به حال خود رها کرده و درب آن را ببندید به دلیل اینکه هنوز داخل ماشین لباسشویی و لاستیک دور درب آن مقداری آب وجود دارد در صورت بسته شدن باعث ایجاد کپک شده که شما کوچکترین بخش آن را به‌صورت لکه های سیاه روی درب ماشین لباسشویی مشاهده می‌کنید که بیشترین قسمت آن در داخل دیگ و آبکش ماشین لباسشویی ایجاد شده و قابل دیدن نیست!

پس به خاطر داشته باشید که حتماً بعد از استفاده از لباسشویی درب آن را باز گذاشته و کاملاً لاستیک دور درب لباسشویی را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

بعد از اتمام عملیات شستشو  آب داخل لاستیک را کاملاً توسط اسفنج خشک کنید و اگر باز هم لکه هایی را مشاهده کردید مخلوط ۵۰%  آب با ۵۰% مایع سفید کننده را روی لاستیک دور درب لباسشویی ریخته و چند دقیقه اجازه دهید که محلول لکه ها را از بین ببرد.

چطور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم

و بعد از آن کاملاً لاستیک را شسته و خشک کنید البته باید دقت داشته باشید که پیشگیری از تولید این لکه ها بهترین راه است زیرا لکه ها و قارچ های تولید شده در دیگ امکان ایجاد ناراحتی پوستی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

شما چگونه کپک دور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز می کنید؟لطفا در صورتی که روش دیگه ای برای نظافت سراغ دارید در قسمت نظرات بنویسید.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مطلب نیافتید، آن را در قسمت نظرات کاربران مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

نظرات کاربران