استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

تفاوت کولر گازی دیواری با زمینی

تفاوت کولر گازی دیواری با کولر گازی زمینی

کولر گازی دیواری با زمینی از جهات مختلفی متفاوت هستند که در این مطلب بررسی خواهیم کرد. اگر تصمیم به خرید کولر گازی دارید و نمیدانید کدام یک از این دو نوع کولر برای شما مناسب است حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.
معمولا انتخاب کولر گازی مناسب کار بسیار دشواری است، مخصوصا هنگامی که از تفاوت ها و امکاناتی که کولر گازی های مختلف دارند آگاه نباشید.
اگر شما هم تصمیم به خرید کولر گازی گرفته اید حتما این سوال برای شما هم پیش آمده است که کولر گازی دیواری (اسپیلت) برای شما مناسب تراست یا کولر گازی زمینی که با نام کولر گازی ایستاده نیز شناخته میشود.

در این مطلب به تفاوت این دو مدل از کولر گازی اشاره خواهیم کرد :

نصب کولر گازی

وقتی صحبت از نصب میشود کولر گازی های ایستاده یا زمینی انتخاب مناسب تری هستند زیرا شما روی هر دیواری چه از نظر زیبایی و دکوراسیون و چه از نظر فنی امکان نصب کولر گازی دیواری را ندارید هر دیواری مناسب کولر گازی دیواری نیست ولی کولر گازی ایستاده این مزیت را دارد که تقریبا شما در هر مکانی که به آن نیاز دارید آن را جاگذاری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

کدام یک مزیت بیشتری دارد؟

هرچقدر کولر های گازی را در ارتفاع بالاتری نصب کنید به دلیل وجود هوای گرم که همیشه در بالاترین جای ممکن قرار دارند زمانی بیشتر طول میکشد تا تغییر دمای اتاق را بعد از روشن کردن آن احساس کنید پس با نصب کولر گازی زمینی این امکان وجود دارد که سرما از پایین تا حد امکان به خنک کردن دما بپردازد و دمایی مطبوع را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما ارایه نماید.

توزیع هوا

نصب کولر های گازی زمینی این ریسک را دارند که اگر موانعی مانند مبلمان در اتاق باشد به طور مناسب اتاق را سرد/گرم نکنند و همچنین جریان هوا را متوقف میکنند تا به کل فضا گسترش یابد.
اما در کولر گازی دیواری این مزیت وجود دارد که معمولا مانعی روبروی کولر گازی نیست بنابراین اتاق به طور کاملا برابر تهویه خواهد شد.

اگر هنوز تصمیم نگرفتید که چه مدل کولر گازی بخرید خواندن مطلب “تفاوت های کولر گازی اسپلیت ، قابل حمل و یا پنجره ای” را به شما پیشنهاد میکنیم.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

بسیار عالی تشکر از سایت خوبتون

پاسخ دهید

سایت خوبی دارید. موفق باشید

پاسخ دهید

ا. ریسی

سلام. از لحاظ فنی ومصرف انرژی ایا این دو نوع کولر گازی متفاوت هستن؟

پاسخ دهید

از نظر هزینه های نصب و سرویس تفاوتی دارند؟

پاسخ دهید